Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) abydos válasza #48613632 (#21393) üzenetére


abydos
aktív tag

Tessék hangzseni, íme a vaktesztem (nézd is meg, mert úgy látom, hogy kattintani nem bírtál senki linkjére sem, csak észt osztani, hogy lehetetlen). De persze mi vagyunk a szektások, hát most a szektás bizonyít, hogy van isten -> https://youtu.be/4yWTdrkBjBs
(még direkt megvártam, hogy ne akkor jelöljek irányt, amikor a csóka felszólít, mert abból ki lehetne matekozni, hol van vader. Szóval még erre se foghatod.

Mellesleg azt is meg tudom mondani, hogy az 5.1-ben miért hallod annyira jól az irányt. Mert az egész totál primitív. Persze, hogy ott jobban hallod, ha magad mögött van valami, mert úgy van bekeverve a hang, hogy az hangosabb legyen.
Már rég túl van ezen a technológia, már nem 5.1-ben vagy 7.1-ben kell számolni a hangokat, mert az limitált, hiszen csak 5 vagy hét helyről jön a hang. Már rég 360-nal számulunk, fölötted és alattad hangokkal is. Ennél már jóval fejlettebb már a világ, mint 6 vagy 8 hangkiadó eszköz...

(#21392)
"Ha ez így lenne, akkor miért kellene a megfelelő elrendezésbe lerakni az 5.1, 7.1,9.1-et? Miért nem mindegy neki hogy hol vannak?"

A hallójáratodban levegő van, ott nem lesz semmi, amitől hirtelen térhangzás lenne. Értsd úgy amit írtam, ahogy írtam, vagyis ott nem jön létre semmi. A hang máshol jön létre, jelen esetben a hangszóróknál, azt a rezgést pedig a levegő továbbítja, majd ezt az agyad teszi össze „térhangzássá”.

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#21402) #48613632 válasza abydos (#21401) üzenetére


#48613632
törölt tag

-kihagyom. Örülj a győzelemnek, aztán majd ha sok idő múlva raebredsz, hogy miért is voltál khmmm csacsi, csak gondolj vissza erre a napra:)

(#21403) kiskuplung válasza #48613632 (#21388) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem sincs igazad, mert amúgy amit a fül felépítésével kapcsolatban írsz, az inkább a "fent és lent" irányok megkülönböztetésével kapcsolatos.

Itt van hozzá egy aranyos kísérlet :)

Shooting Down a Lost Drone and why Dogs Tilt their Heads

Szóval abydos "Azt viszont tudom, hogy térbeli hang az agyadban képződik, nem a hallójáratban. A hallójáratban nem képződik az ég világon semmi..." megjegyzése ilyen szempontból szintén nem igaz :)

(#21404) #48613632 válasza kiskuplung (#21403) üzenetére


#48613632
törölt tag

A bizonyítást illetően vagytok óriási tévedésben. Te is meg abydos is. Majd leírom bővebben ha haza értem.
Vagy inkább megpróbálom lerajzolni, mert úgy érzem nem megy át amit mondani akarok. Legalábbis folyamatosan másról beszéltek.

(#21405) abydos válasza kiskuplung (#21403) üzenetére


abydos
aktív tag

Hang nem képződik a hallójáratban (kivétel dobhártya meg pár olyan szerv, aminek ez a dolga ott, de az is a közvetítésben segít). Az, hogy a fül irányítja a hangot, hogy legyen mit értelmezni az alap. De nem fog ott képződni semmi.

(#21402) pitepeti71
Most elküldenélek a tudodhova, csak még én lennék bannolva. Azon dolgoztam, hogy bizonyítsam te meg egy ilyen....
Mindegy, ez a te vak teszted, az, hogy te milyen sötét is vagy, én is befejeztem. Kár volt ennyi időt fecsérelnem az életemből rád.

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#21406) #48613632 válasza abydos (#21405) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ilyen az, amikor a tudatlanság cinizmussal párosul. Az megvan, hogy miben különbözik egy normál fejhallgató hangja, és egy vrhez kapcsolt fejhallgató hangja?
El kellett volna végezni rendesen az általános iskolát, és értenéd a kérdést. De az a baj kedves abydos, hogy még a kérdést sem értetted meg. Hogyan várhatnék akkor választ?

(#21407) s7evcsenko válasza abydos (#21405) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Vagyis a füled nélkül az agyad nem képez le semmit, így a mondatod se igen állja meg a helyét.

Azzal tesztel amúgy mit bizonyítottál?
Hogy forogsz körbe és ahonnan a leghangosabban hallod az embert mindkét füleden, oda mutatsz?
Ez mondjuk elég alap helymeghatározás, és ezt szerintem senki nem vitatta, hogy létezik.

A kolléga szerintem a szoftveres atmos progit kifogásolta az elején, ami a semmiből csinál térhangzást.
Hogy csinál térhangzást, ha eleve stereoban lett felvéve?
Kb úgy, ahogy a konvertált 3D annak idején... ahogy sikerül, nem? :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#21408) Raymond válasza s7evcsenko (#21407) üzenetére


Raymond
félisten

"A kolléga szerintem a szoftveres atmos progit kifogásolta az elején..."

Nem, a kollega azt allitja hogy sima fulessel es HRTF-el nincs terhangzas es nem hallod ha valami mogotted van es hogy ez csak akkor mukodik ha fizikailag van 5.7 vagy 7.1 vagy x.x hangszoro korulotted. Ez teljesen valotlan es badarsag, az ujabb algoritmusoknal mar a fent/lent se problema, ez 10+ eve meg "maszatos" volt, de az elol/hatul mar akkor is mukodott.

"...ami a semmiből csinál térhangzást."

Nem a semmibol csinal, ugyanazt csinalja mint a tobbi elotte is - a jatekbol vagy filmbol tobbcsatornas (4.0, 5.1, 7.1) hangot kell kikuldened es ezt keveri le a fules sztereora ugy hogy ne vesszen el a terhatas.

"Hogy csinál térhangzást, ha eleve stereoban lett felvéve?"

Nem ugy csinal, lasd feljebb.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21409) barcalaci84 válasza #48613632 (#21406) üzenetére


barcalaci84
őstag

Inkább próbáld ki a vaktesztet amin nem lehet atmenni :) LOL
Most kiprobaltam egy vacak USB fulessel is... Nem értem mirol beszélsz... Simán tudom honnan jön a hang csukott szemmel is...
Kíváncsi vagyok h rajzolod le h 10-bol 10szer csak véletlenül találom el honnan szól a zene...

Laposföldhívő is vagy esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#21410) #48613632 válasza barcalaci84 (#21409) üzenetére


#48613632
törölt tag

Melyik az a vakteszt? Remélem egy YouTube videó lesz, ami full statikus, és betanulható. ;]

(#21411) barcalaci84 válasza #48613632 (#21410) üzenetére


barcalaci84
őstag

csak át akar verni mindenki... :)
ne tanuld be , csak próbáld ki ...ha nem tudod honnan jön a hang pl Márton lső tesztjében akkor menj orvoshoz , mert vélhetően van valami fülproblémád (vagy agy :) )...

ellenőrnek nem tudom kit javasoljak...van olyan akiben megbízol?

[ Szerkesztve ]

(#21412) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Amúgy ezt a laposhívőzést, meg "menj vissza az iskolába!" stílust kérlek, ne erőltessétek. Évekig olyan jó hangulat volt itt.

Olyan világban élünk, ahol már osztás/szorzáson is képesek egymás torkának esni a neten az emberek, nem kellene ezt a stílust ide is behozni.

[ Szerkesztve ]

(#21413) -Solt- válasza kiskuplung (#21412) üzenetére


-Solt-
veterán

A mennyiség mindig a minőség rovására megy...

www.smart-bus.hu

(#21414) Raymond válasza kiskuplung (#21412) üzenetére


Raymond
félisten

Utos a link :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21415) s7evcsenko válasza kiskuplung (#21412) üzenetére


s7evcsenko
addikt

+1

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#21416) Márton


Márton
nagyúr

Picit leült a topik.
Az érdekelne, hogyan lehet készíteni ilyen HRTF sztereó hangot?
Pl. van két jó minőségű sztereó mikrofonom (egyik előre másik hátrafelé néz) és felveszek pl. egy vízesést térben. Ezután mivel készíthető hrtf verzió yt-ra feltöltésre?
Vagy ha csak szimplán van egy hangeffektem és azt mögém akarom pozícionálni utólag?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21417) Raymond válasza Márton (#21416) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt ket mikrofonnal nem csinalod meg, felvetelhez speci binauralis mikrofon kell. De keverhetsz ossze magadnak te is valmelyik audio szerkesztoben, csak egy binaural plugin kell hozza. Van mindkettobol egy rakat (ingyenes is), peldau Audacity es Ambeo Orbit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21418) Márton válasza Raymond (#21417) üzenetére


Márton
nagyúr

Hopp, az Audacity-t használom is.
Ez alapból tudná? Mert ha az oldalukon a plugins gombra kattintok, akkor ezt kapom:
Oops! That page can’t be found.
:F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21419) Márton


Márton
nagyúr

Egy alapos tesztet találtam a témában.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21420) JoolsNOS válasza Csavez™ (#21355) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Rakd majd fel az asztalra, az enyém így nagyon porosodik :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#21421) Raymond válasza Márton (#21418) üzenetére


Raymond
félisten

"Ez alapból tudná?"

Nem ezt irtam, de gondolom mar rajottel ha talaltal par utmutatot :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21422) Márton válasza Raymond (#21421) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem, hogy audacity-ben hogy lehet, arra nem jöttem rá, mivel hibás a honlapjuk..
Unity/stb-hez meg nem értek.
Sony Vegasból csináltam régebben 5.1-es mixet, de ennyi.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21423) Raymond válasza Márton (#21422) üzenetére


Raymond
félisten

Barmiben hasznalhatod a linkelt plugint (nem az Audacity, a masik link), minden formatumban ott van tehat a Vegas-al is hasznalhatod a VST verziot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21424) Márton válasza Raymond (#21423) üzenetére


Márton
nagyúr

cool, köszi
és ha veszek egy ilyen Rolandot, még felvétel is lesz :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21425) Csavez™ válasza JoolsNOS (#21420) üzenetére


Csavez™
veterán

:)

(#21426) Dyingsoul válasza #48613632 (#21368) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Figy: próbáld ki a Hellblade Senua's Sacrifice-t. Az elején csak csukd be a szemed és próbáld meggyőzni magad arról, hogy nem képes visszaadni a térhangzást. A suttogó csajnak még a leheletét is érezni fogod a tarkódon.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21427) Bagoly81


Bagoly81
aktív tag

bocs, hogy belekottyantok ezekbe a dolgokba, de 5.1 fülesben nincs, rendes tér érzet sincs, a közép is kb a homlokodnál hallgató, (pl zenét ) keverni sem szabad fülesben, ameltt hogy elfárad a füled kb 10 perc alatt.

(#21428) Csavez™ válasza Bagoly81 (#21427) üzenetére


Csavez™
veterán

Oculus Go-ra tudtok valami jó játékot?

(#21429) Raymond válasza Csavez™ (#21428) üzenetére


Raymond
félisten

Ultrawings
Daedalus
Coaster Combat
Gun Club 3 VR
Dead and Burried
End Space
Virtual Virtual Reality
Angest
Claro
Herobound
Witchblood
Defense Grid 2
Titans of Space Plus (nem jatek, de nagyon jo experience)

A Quest verzio alapjan az Angry Birds is jo lesz rajta, jatekmenet szempontjabol nem hoz ott igazan semmit a 6DOF.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21430) Csavez™ válasza Raymond (#21429) üzenetére


Csavez™
veterán

:R
Az oculus go nem standalone vr?
Telefon kell a beüzemeléshez ok.internet kell hozzá ok.
Wifi????? Itt telefonomon a hotspot wifi, de nem fogadja el, honnan a szarból szerezzek a korházban wifit?
Eddig sem szerettem az oculust, de most leszerepelt végleg.

(#21431) Raymond válasza Csavez™ (#21430) üzenetére


Raymond
félisten

Az app kell a beuzemeleshez es azzal kell a Wifi-hez is csatlakoztatni. Tethered-el nem probaltam, de ha a Go-n probalod beloni akkor az lehet a gond es azert "nem fogadja el". Miutan mar online a dolog nem kell a telefon es as app.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21432) Csavez™ válasza Raymond (#21431) üzenetére


Csavez™
veterán

Behozattam egy mobil wifit, kemény 3 órán keresztül updatelte, 5 percenként eldobta, akkor újracsatlakoztatni, szerencsére mindig onnan folytatta. Utána már minden ok.
Angry Birdset vettem meg először, jópofa kis játék!

(#21433) Gigi01 válasza Csavez™ (#21432) üzenetére


Gigi01
őstag

Te kórházban vagy? :((

(#21434) Csavez™ válasza Gigi01 (#21433) üzenetére


Csavez™
veterán

Sajnos, van ez így.

(#21435) Raymond válasza Csavez™ (#21434) üzenetére


Raymond
félisten

Oh, azt hittem valakinek be akarod izzitani csak. Akkor jobbulast!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21436) Gigi01 válasza Csavez™ (#21434) üzenetére


Gigi01
őstag

Ajjaj,jobbulást!

(#21437) a2d2


a2d2
addikt

Srácok!
Létezik hogy nem kapható nálunk a quest?
Gondoltam rákeresek hátha van épp valami visszautasíthatatlan ajánlat. Erre árukeresőn csak a régi Riftet dobja fel drágábban mint a questet vagy a rift S-t pl a casekingen.
Tényleg ennyire el vagyunk maradva?
Ha lát valaki 400 euro környékén valahol dobna egy üzit?
Köszönöm!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21438) Csavez™


Csavez™
veterán

Köszi!

(#21439) Raymond válasza a2d2 (#21437) üzenetére


Raymond
félisten

Sehol nincs, DE-ben is csak egy boltban van 64GB per pillanat. A 128GB-os az van tobb helyen [link] de annak nem sok erteme van.

Szerk: 400EUR kornyeken pedig nem is lesz, 449EUR-nal kezdodik igy az lesz a legkisebb ar uj termek eseten.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21440) #48613632 válasza a2d2 (#21437) üzenetére


#48613632
törölt tag

UK-ban annyi van, mint a szemét. Currys/PC World tájékán nézz szét, vagy van ezen áruháznak ebayen is oldala.

(#21441) eami válasza a2d2 (#21437) üzenetére


eami
addikt

amazon.de / amazon.co.uk. előbbin van a legkisebből is készleten. €450 (+magyar áfa különbözet).

[ Szerkesztve ]

(#21442) Raymond válasza eami (#21441) üzenetére


Raymond
félisten

A 64GB ma delelott meg nem volt amazon.de-n, most is ugy van hogy "Lieferbar ab dem 20. August 2019".

Szerk: nalad a screenshot-on pedig mar 26.8. van.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21443) barcalaci84


barcalaci84
őstag

ha esetleg érdekel valakit , újra rendelhető rift S-hez ez a fajta VR cover (más fajta meg nincs :) )
én meg vagyok elégedve vele nagyon :

[link]

(#21444) a2d2 válasza eami (#21441) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi de akkor inkább a caseking a nyerő mert ott is 450 és nem jön rá a magyar áfa.
Pitepeti71: köszi megnézem UK-t is.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21445) #48613632 válasza a2d2 (#21444) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha gondolod, és az UK mellett döntesz, akkor írj privátot, és feladom postán Neked.

(#21446) Jolly87 válasza a2d2 (#21444) üzenetére


Jolly87
tag

HP-n árul egy srác Quest 64 Gb-ost. 200, de alkuképes.

Tibor

(#21447) Raymond válasza Jolly87 (#21446) üzenetére


Raymond
félisten

Marmint 200 mi? 200e Ft (600EUR+)? Mert azt a hajara kenheti. Ha meg 200EUR akkor pedig gyanusan olcso.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21448) Jolly87 válasza Raymond (#21447) üzenetére


Jolly87
tag

200 ezer HUF. Jaja kicsit el van tájolva a srác..

MOSS-t kipörgette már valaki? Szerintem gyönyörűre sikerült.

Tibor

(#21449) Csavez™


Csavez™
veterán

A questet ,hogy kell elképzelni, a go és a rift között van?

(#21450) Raymond válasza Csavez™ (#21449) üzenetére


Raymond
félisten

Standalone mint a Go, de full 6DOF HMD es kontrollerek is. A display OLED mint a CV1-nel, de a FOV valamivel nagyobb mint a Go es a CV1 (az en fejemmel/arcommal legalabbis). A lencsek a Go/S lencsei, de a nagyobb kontraszt miatt van glare/godrays ugyanugy mint a CV1-nel, a sweet spot viszont nagyobb. Eleg orrnehez a HMD ezert nehezebb beloni mint a Go-t vagy a CV1-et.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.