Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) kiskuplung válasza abydos (#20900) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igazából nincs kérdés, én ilyen játékokat szeretnék látni, rengeteget.

Múlt héten a Pókemberes ingyenes experience-t könnyeztem meg (30 éve kaptam az első képregényemet, és sose hittem volna, hogy saját kezeimmel hálóhintázhatok majd felhőkarcolók közt), most meg a Defector miatt érzek mérhetetlen lelkesedést.

Ha ilyen játékok jönnének minden hónapban, ebben az árfekvésben, akkor az összeset megvenném!

[ Szerkesztve ]

(#20902) v2


v2
senior tag

Üdv. Van egy olyan gondom, hogy a cv1 nem működik. Azt csinálja, hogy az állapotjelző led sárga. Ha oda rakom az ujjam, fekete (nem fehér) és nem ad képet. A device oldalon jelzi zölden a riftet de amikor a led fekete vagyis nem világít akkor sárga lesz. Ami nagyon érdekes, hogy most néztem egy másikat amit egy hónapja nem használtak aztán amikor elő vették már ugyan ezt a tünetet produkálta. ötlet?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#20903) raskolnikoff válasza v2 (#20902) üzenetére


raskolnikoff
őstag

[link]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#20904) v2 válasza raskolnikoff (#20903) üzenetére


v2
senior tag

Egyetlen megoldásként a PTC channel szolgált, ahol lejött az 1.39 verzió. ez mi?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#20905) raskolnikoff válasza v2 (#20904) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Keresd meg a settingsben a Beta alatt public test channelt és kapcsold be.
Az leszedi a következő szoftver verziót (mivel az 1.38 okozza a hibát vsz) és rögtön menni fog.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#20906) v2 válasza raskolnikoff (#20905) üzenetére


v2
senior tag

bekapcsoltam, nem szedi:(

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#20907) v2 válasza raskolnikoff (#20905) üzenetére


v2
senior tag

siker :R

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#20908) #48613632 válasza raskolnikoff (#20905) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem az 1.38 van fent, és tökéletesen működik. Igazából nem is volt baj vele, pedig kb 2 hétig hozzá sem nyúltam.

(#20909) raskolnikoff válasza #48613632 (#20908) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Természetesen nem mindenkinél jelentkezik...de legalább 5féle megoldásról olvastam, nekem a szoftverupdate oldotta meg.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#20910) Márton


Márton
nagyúr

Vive-osoknak: 6dof lite videónéző :)

Kicsit követi a fejmozgást, hogy több illúzió legyen, belezoomol a videóba ha pl. előrelépsz.. Néha látványos, néha nem.

De a jövő nagyon izgalmas lesz, ha ilyen filmeket fogunk nézni/készíteni!

Már csak nagyobb felbontás és fov, valamint kisebb tömegű hmd kell a népnek :K

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20911) Raymond válasza Márton (#20910) üzenetére


Raymond
félisten

A DeoVR-ban ott az opcio mar nagyon regota.

Settings -> Advanced -> Headtracking

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20912) Márton válasza Raymond (#20911) üzenetére


Márton
nagyúr

Kösz, megsasolom Riften.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20913) #48613632 válasza Márton (#20910) üzenetére


#48613632
törölt tag

Vannak már most is ilyen filmgyűjtemények. Viveporton keresd az "Amaze" nevű experiencet, az előfizetés most ingyenes, és benne van az Infinity csomagban.
Néhány film persze így is fizetős a csomagban, de vannak azért ingyenesek is köztük. Főleg rövidfilmek. Megint néhánynak meg az eleje ingyenes kedvcsinálónak.

(#20914) Raymond válasza #48613632 (#20913) üzenetére


Raymond
félisten

Az Amaze filmekkel az a problema hogy a jo kepminoseget amit latsz csak nagyobb meretu kamerakkal es lencsekkel tudjak elerni, ezert felvetelkor a lencsek tavolabb vannak egymastol es amikor VR-ban visszanezed a videokat mindenki 10-14 eves gyerek meretu lesz. Nagyon fura hatas, igy erzheti magat egy 2m+ egyen valahol delkelet azsiaban ahol mindenki inkabb 150-160cm es ezzel jaro proporciokkal bir.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20915) #48613632 válasza Raymond (#20914) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, semmi sem tökéletes. Most, hogy mondod, tényleg aprók voltak a szereplők, de hogy őszinte legyek, ez így nézés közben nekem nem esett le.

(#20916) dan83


dan83
tag

Kipróbáltam ezt a Defectort, annyira nem nyűgözött le mint vártam. Sajna bejött amitől tartottam, sok szöveg, sok üresjárat. Refound azért nem lesz, mindenképp végigjátszom, de sokkal jobbat vártam. Aztán lehet csak öregszem már :D

(#20917) dan83


dan83
tag

A játék elején amikor a repülőgép oldalából kell a vadászgépeket kilőni, már akkor mondtam magamban hogy - ne már, téényleg? és kb fogtam a fejem .... :D Olyan gagyin volt minden megcsinálva.Oké, értem én hogy arcade, meg minden, de ezek azért kizökkentenek engem a játékból.

(#20918) #48613632 válasza dan83 (#20916) üzenetére


#48613632
törölt tag

Esküszöm, jó ideje már, hogy semmilyen játékot nem warezolok le, hanem inkább megveszem, vagy megvárom, míg akcióban lesz.
De a VR megjelenésével komolyan gondolkozom, hogy visszatérek a korábbi módszerre, és előbb kipróbálom, aztán utána eldöntöm, hogy megéri e megvennem, vagy kuka.
Sajnos egyre többször futok bele olyan véleményekbe, és főleg VR kapcsán, hogy nem éri meg a cucc a ráfordított összeget.
Egy vélemény alapján persze nem döntök, de erős bennem az érzés, hogy na jó, látni akarom a contentet, mielőtt pénzt adok érte.

(#20919) Márton válasza #48613632 (#20913) üzenetére


Márton
nagyúr

Nincs Vive-om.
Ez ugyanaz?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20920) speppi


speppi
csendes tag

Sziasztok! Garanciába vissza kűldtem a cv1-em és vissza adják az árát, két évig használtam. kérdezném hogy az új rift s mennyire szúnyoghálós. engem mindig az zavart a legjobban.

(#20921) #48613632 válasza Márton (#20919) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, ugyanaz. :K

Nyugodtan regelhetsz Oculussal is, nekem is az van. Fele játék kb Oculusra van, vagy megy azon is. Augusztusig még ingyenes, addig érdemes, utána meg eldöntöd.
Vannak fizetős contentek, az előfizetésen túl, ezeket tulképp megvásárolod, és a tied marad, ha lemondod az előfizetést, akkor is.
Amik mellett meg ott az infinity (végtelen) jele, az az előfizetéssel használható, az előfizetés időtartama alatt, de meg is vásárolhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#20922) Dyingsoul válasza speppi (#20920) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Kevésbé szúnyoghálós, mint a CV1. De más opciód nem is nagyon van a Rift árában... HP Reverb-et visszahívták ugye nem kapható. Ott a Valve index aminél beállhatsz a sorba ha van ~1100 euród. De annak az árából két Rift S is kijön így szerintem egyértelmá a döntés.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20923) kiskuplung válasza dan83 (#20917) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hehe, én 90-es évekbeli ZS akcióhősnek éreztem magam ott. Üresjárat inkább a második pályán van, de nekem a szerepjátékos énem még ott se unatkozik :)

(#20924) speppi válasza Dyingsoul (#20922) üzenetére


speppi
csendes tag

Köszi. lehet később eladom és veszek pimaxot.

(#20925) Magyarfarkas válasza speppi (#20924) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Hidd el, jobban teszed ha nem veszel! Miután lemondtam ,azért kipróbáltam egy helyen és vannak vele problémák...halott pixelek, nagyon rossz ügyfélszolgálat ami tartalmazza a követhetetlen garancialtatast, egyszerűen senki sem tudja megmondani hogy a már három hónapja visszaküldött defektes áru mikor kerül vissza a felhasználóhoz! Minden egyes játéknál külön be kell állítani a szemüveget, ha befagy véletlenül , negyed órát szorakozol hogy újra üzembe helyezd! Nagyon jó az a nagy fov, de a kijelző már a rift S és az index mögött van! Kinyitja a teret a nagy fov ,de nem használja ki az ember ,csak jobban néz ki...controllerek meg az isten sem tudja mikor lesznek készen, az egész kézbe fogva úgy néz ki ,mint amikor a wish-en látsz egy tuti ruhadarabot és amikor megkapod , egy rongy darab érkezik! Felvéve nagyon észrevehető a halszem effektus, kényelmetlen mint a fene! Indexnel a kontrollerekkel ismét volt probléma ,néha nem tudja melyik ujjad is van rajta , a fekete alapon fehér úgy ragyog mint egy neutroncsillag, szó szerint megvakulsz...de amúgy kényelmes, a füles lehetne jobb, de a fov itt már kb annyi ,amennyi kellene maximum ilyenfajta szemüvegnel! Pimaxnal is 200 fok van hirdetve ,de gyakorlatban 160 körül van

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#20926) Magyarfarkas válasza speppi (#20924) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Én azért tartok ki a rift s mellett, mert ha nem jött volna javítás hozzá, ami javítja a hibáit, mert volt rengeteg, már rég lecseréltem volna egy indexre! Az ár nálam hálistennek nem téma...viszont az index próba után úgy éreztem hogy kell is meg nem is és 1100 euró euróért komplett csomagban ez nem egy vr 2.0, ami megérné nekem ezt a pénzt rá kidobni. A mellette lévő hypot úgy tudnám jellemezni mint 2016 környékén a viveot...mindenki mondja rá hogy mekkora királyság, aztán használva meg kiderül hogy mégsem, viszont az index nem használhatatlan és nem is kényelmetlen, csak nem ér annyit, amennyit kérnek érte! A kijelzőproblémákat látván és az a minimális jobb élesség amit ad, nem nagyon tudom hogy érne e ez +650 eurót, még ha index kontrollerekről is van szó mellé! Pénz ide vagyoda egy headsetnek nem szabadna 500 eurónál többe kerülnie, hanem úgy ahogy az oculus teszi, olcsó hardver, viszonylag jóárasított szoftver mellé és hello! Jelenleg még mindig azt mondom hogy a riftnél jobb vétel nincsen, lehet bármire mondani hogy persze ez ezért ,az azért jobb, de már megjártam pár headsetet és jelenleg a rift s-nél ár/érték arányban jobb nincs és lehet hogy páran megölnek emiatt , de az indexben csak a kontrollerek azok ,amik érnek valamit

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#20927) barcalaci84 válasza -Solt- (#20865) üzenetére


barcalaci84
őstag

Most néztem és nálam is ilyen lett...
Legfrissebb driver volt fenn...
Eszközkezeloben visszaallitottam azt a portot a korábbi USB driverre és elmúlt :) szép zöld, nem kér frissitest...
Gondolom valami Windows update kavarhatott be

(#20928) Bagoly81


Bagoly81
aktív tag

Seeking Dawnról mi a véleményetek? jó játék? megér 10 dodot?

(#20929) kiskuplung válasza Bagoly81 (#20928) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem nem, főleg hogy Viveporton ingyen is végig tudod játszani.

(#20930) Bagoly81 válasza kiskuplung (#20929) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

köszi

(#20931) -Solt- válasza barcalaci84 (#20927) üzenetére


-Solt-
veterán

És azt, hogy csináltad? :)

www.smart-bus.hu

(#20932) kiskuplung


kiskuplung
őstag

20 perc múlva kezdődik a Sairento VR ingyenes hétvége, ha valaki kipróbálná!

Nem könnyű játék, időt kell neki adni :)

[ Szerkesztve ]

(#20933) Jacek válasza -Solt- (#20931) üzenetére


Jacek
veterán

Nálam új win fel AMD allin driver , nem megy a RiftS uninstall megy ződ, béta 1.39 felment végre oké, AMD all in driver fel jé műkszik de narancs USB, frissitsem az Asmedia drivert frissitettem zuper ződ azóta :)

(#20934) barcalaci84 válasza -Solt- (#20931) üzenetére


barcalaci84
őstag

Eszközkezeloben az USB eszközöket megnyitottam... Amelyik portban már volt a rift ott írta h rift S... Jobb katt tulajdonsagok és az illesztoprogramok fülön van egy olyan opció is h korábbi illesztoprogram visszaallitasa... (felülről a harmadik talán)

(#20935) -Solt- válasza barcalaci84 (#20934) üzenetére


-Solt-
veterán

Friss telepítésem van, nekem nem aktív az a fül, de jó tudni, hogy van ilyenre lehetőség, köszi!

@Jacek: Kivárom az 1.39-t, aztán ha az nem segít akkor nézek valami gyógy módot, bár működik endesen, csak a tudat zavar, hogy ott a figyelmeztetés. :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#20936) stfx


stfx
aktív tag

A valve felporgette egy kicsit a dolgokat, mar megvehetok az augusztus es szeptember vegi foglalasok.

(#20937) speppi válasza Magyarfarkas (#20926) üzenetére


speppi
csendes tag

Akkor majd megtartom a rift s-t, de végűl is jól járok mert két évig használtam a cv1-et, behalt a bal füles, most meg szinte ingyen cserélem a garanciában casekingnél rift s-re. :) :DD

(#20938) Raymond válasza speppi (#20937) üzenetére


Raymond
félisten

Cserelik egy uj S-re a fules vegett? Akkor nagyon jol jartal :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20939) speppi válasza Raymond (#20938) üzenetére


speppi
csendes tag

Igen, vagy a pénzt fizetik vissza vagy levásorolom. annó 450 eu- ért vettem ugyan anyiba kerül a rift s is.

(#20940) Raymond válasza speppi (#20939) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor ez jo valtas volt, meg epp idoben jott eo a fules problema :) Remelem bejon majd az S!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20941) jozsi252


jozsi252
veterán

Rift S-hez nem járt semmilyen törlőkendő. Ti mivel tisztítjátok a lencséket? Nekem van itthon olyan kis mikroszálas amit az Oakely szemüveghez kaptam, van itthon olyat amit az autóhoz használok (persze ez zsír új nem látott kocsit még). Melyik az amivel vélhetően elkerülhető a karcolódás?

iPhone 13 Pro Max

(#20942) Raymond válasza jozsi252 (#20941) üzenetére


Raymond
félisten

En az osszes HMD lencset ugyanolyannal torol mint amit a CV1-hez adtak csak feherben. Gondolom amit a szemuveghez kaptal is abbol az anyagbol van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20943) jozsi252 válasza Raymond (#20942) üzenetére


jozsi252
veterán

Kicsit félek tőle nehogy megkarcolódjon, de akkor nagyon finoman azzal letörlöm. Nem értem hogy miért nem fért bele egy kis mikroszálas az Oculus-nak. :(((
Megjött nekem is a DP Delock hosszabbító kábel, nagyon frankó minden téren, bátran merem ajánlani aki ugyanúgy nem akar minden alkalommal mikor a Rift-et használja, bebújni a gép mögé.
https://kabelvilag.hu/Delock-Displayport-4K-60HZ-hosszabbito-kabel-1m

iPhone 13 Pro Max

(#20944) Raymond válasza jozsi252 (#20943) üzenetére


Raymond
félisten

Ha az a "selymes"/fenyes torolkendod van akkor nem fog megkarcolodni. A CV1-hez is ugyanolyat adtak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20945) -Solt-


-Solt-
veterán

Derail Valley-t nyüstöli valaki? Milyen állapotban van jelenleg?

www.smart-bus.hu

(#20946) Enton válasza -Solt- (#20945) üzenetére


Enton
addikt

Megjelenés óta nem igen indítottam el, de én már akkor is bőven el tudtam benne ütni az időt mindenféle hiba/bug nélkül, azóta is folyamatosan csiszolgatják:

De mindjárt fel is rakom már jó ideje rá akarok nézni. :))

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20947) -Solt- válasza Enton (#20946) üzenetére


-Solt-
veterán

Tedd már meg kérlek, hogy írsz róla pár sort... nagyon szemezek vele... :)

www.smart-bus.hu

(#20948) Enton válasza -Solt- (#20947) üzenetére


Enton
addikt

Na most mentem vele egy kicsit.
Sokat csiszoltak a rajta, lett pár plusz opció grafikán is lehet már állítani, de sokkal simábban fut majd maxon mint megjelenéskor.

A lényeg annyi hogy van két mozdonytípus egy dízel és egy szenes ezekkel lehet menni a állomások közt mindenféle feladatott felvállalva.
A missziók ugye annyiból állnak hogy adott állomáson szed fel az adott holmit/szerelvényt a mozdony után, aztán árufeltöltés, majd mehet a vontatás az adott célállomásra. Minden állomás más bonyolultságú(2-7 sávos plusz megkerülő/megfordulósáv) és van egy alap ipari összefüggésük(mit-honnan-hova-miért):

Mindezt ugye időre, a modzonyok kopnak/sérülnek ezeket a feladatokból nyert pénzből lehet javíttatni.
Rendes story-mód "még" nincs, savegame működik. Irányítás több mint jó(szerintem).

Őszintén szólva én még csak vonatoztam meg mozdonyokat ütköztettem. Mókás, ugye a régi pöfékelős típust lapátolni kell szénnel hogy mennyen, aki szereti egy kicsit is a vonatokat annak ez nem hiszem, hogy pénzkidobás lehet.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20949) -Solt- válasza Enton (#20948) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm, szerintem holnap meg is veszem! :R

www.smart-bus.hu

(#20950) korte019


korte019
tag

Erről a játékról nem hallottam, de most megnéztem és hé, lapátolni akarom a szenet. Holnap tuti megveszem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.