Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Mai közös No Man's Sky ZsZso-val! :DDD Hatalmas volt, nagyon sok mindent megcsináltunk köszi a partyt ez úton is!

Egyúttal azt is leteszteltük, hogy vajon VR-ban mennyivel lassabb a haladás a játékban... Mert ugye általában az van, hogy VR-ban mindent lassabban csinálunk, ilyen pl a Fallout 4 is. NMS-ban futottunk egy versenyt... Hát no comment. Legközelebb én is a Riftben fogom tolni! :))

Ha valaki akar még csatlakozni későbbi játékhoz, vegyetek fel steamen és bármikor amikor online láttok a játékban, lehet rám joinolni.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21652) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok,tudtok valami jo zombies jatekot?
Meg valami jo kis vadaszrepulos jatek esetleg? :)
Valaszokat elore is koszi :)

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21653) Dyingsoul válasza Vaze (#21652) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Zombis játékra a legjobb szerintem az Arizona sunshine, esetleg a The Forest. Bár ott inkább kannibálok vannak de van köztük sok mutáns illetve félelmetes teremtés... Ha a craftolás nincs ellenedre, mindenképp próbáld ki.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21654) sakkay válasza Vaze (#21652) üzenetére


sakkay
aktív tag

Játék, vagy szimulátor?

(#21655) ZsZso válasza Dyingsoul (#21651) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

De jó lett a kép! :) Valóban nagyon frankó volt. Itt is köszi, hogy belepofátlankodhattam a streamedbe! :B

Azért azt be kell vallani, hogy a NMS multiplayere mazochistáknak is előszeretettel ajánlható, mert úgy a bugok száma hatványozódik, de azért mókás volt.

Az elmúlt két napban volt szerencsém kipróbálni VRban és anélkül is és tényleg zongorázható a különbség. VRra teremtették a játékot. Hamar megszokható a menü és sokkal inkább esik kézre mint monitoron.

Dyingsoul említette, hogy hosszú távon nem annyira szokott játszani VR-ban. Én sem, de itt valahogy nem probléma. Nem izzadok, nem párásodok, egyedül az arcomat kezdi ki egy picit a VR Cover. Fontos mondjuk az is, hogy ülök és nem állva játszok (állva max. 2 órát tudok egy helyben megmaradni egyébként is). Hányinger vagy hasonlók hírből sincsenek. Teleportálás + touchos joy -os forgolódás mellett ez kiküszöbölhető.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#21656) Vaze válasza sakkay (#21654) üzenetére


Vaze
őstag

jatek kellene,bocs a hulye kerdesert,de mi a ketto kozti kulonbseg? :D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21657) JoolsNOS válasza Vaze (#21656) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Játékkal tudni fogsz repülni egyből. Szimulátorral meg zuhanni... :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#21658) Enton válasza Vaze (#21652) üzenetére


Enton
addikt

Tudom jó szívvel ajánlani a Serius Sam 3 vr verziót:

Serious Sam 3 VR: BFE

Van hozzá modd-ban az összes rész. Az egyik legjobban személyre szabható VR beállítások, gépigény sem épp óriási. Van hozzá pár pálya Duke Nukem 3d is. Akcióban egész jó áron be lehet zsákolni. :K

Repkedni most meg a NMS a legtutibb, csak meg kell barátkozni az irányítással:

No Man's Sky :K

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#21659) Vaze


Vaze
őstag

koszonom szepen mindenkinek a segitseget :)
Ranezek mindegyikre :)
:R :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21660) GalaHU válasza Vaze (#21652) üzenetére


GalaHU
őstag

Szim vonalon DCS, meg IL-2, arcade Ace Combat, de az csak PSVR.

Meg mintha a store pont most dobálna fel egyet... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#21661) Vaze


Vaze
őstag

Pavlov jatszhato Rift S-el?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21662) Enton válasza Vaze (#21661) üzenetére


Enton
addikt

Steames és oculus-os is van, mindkettö üzemképes az S-el, steamesnek külön opció van indítani:

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#21663) kazmerr válasza Vaze (#21652) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Azért mielőtt a DCS / IL-2 vonalba beleugrassz, érdemes tudni hogy ezekhez legalább a joy alap. ;) @JoolsNOS hasonlata nagyon jól leírja mi a különbség a kettő között :D

(#21664) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!
Na beleugrottam ma én is a Questbe amazon.de-ről. Rámegyek az ALVR vonalra, jelezem majd itt a tapasztalataimat, ha nem jön be akkor visszaküldöm. Max annyit bukok rajta mintha béreltem volna itt Pécsett egy napra.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21665) Vaze válasza kazmerr (#21663) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom szepen,ugy lesz,vartam mar hogy valaki megirja a tutit ;)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21666) Raymond válasza a2d2 (#21664) üzenetére


Raymond
félisten

Gratula! :)

Engem az utobbi napokban mar nagyon idegesit az ergonomia/kenyelem hianya, de egyelore meg mindig ugy nez ki hogy a VRcover csak egy honap mulva szallit az AMVR pedig egyaltalan nincs raktaron es meg datum sincs. Jo lenne ha valamelyik elerheto lenne ertelmesebb idoben.

Szoval az aktualis negativ helyzetmegiteles az hogy a Quest azert idegesit mert nyomja az arcom/fejem a CV1 pedig azert mert nem olyan igazan jo a kepe a Quest utan igy hiaba kenyelmes :)

Ja, az ALVR az utobbi probanal megint inkabb a 60-70ms regiokban mozgott de nem tudom miert. A konfig ugyanaz volt mint amikor 50-55ms kozott is ment par hete, most meg inkabb felso 60 egesz also 70-ig. Ki kell majd probalni a direct wifi sharing-et majd.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21667) a2d2 válasza Raymond (#21666) üzenetére


a2d2
addikt

Közben jobban utána olvastam és állítólag nem is talál úgy rá a headsetre az alvr.
Amúgy nekem ED alatt 60ms a latency amivel teljesen elvagyok. Szerintem attól is függ milyen progi és mennyire terheled le a gépedet.
A wifi hotspotot elvetettem most, de szerintem jó lesz nélküle is nálam mert jó a hálózat.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21668) a2d2


a2d2
addikt

Gondoltam befejezem ma a régen félbehagyott Robinson the journey-t. Más is járt úgy hogy nem működött az IRIS scanner? 3-ból kettőt sikerült nagy nehezen de a középsőt addig próbáltam míg le nem merült a telóm teljesen. Utána rákerestem youtube-on és már csak 10 perc volt vissza a játékból azt megnéztem ott. De akkor is idegesítő.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21669) Raymond


Raymond
félisten

HBO Bringing Westworld To VR

"HBO has announced that they will be partnering with Survios to launch an immersive experience called Westworld Awakening...Starting August 20th, Westworld Awakening will be available on Steam for $29.99. "

ROFL :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21670) eami válasza Raymond (#21669) üzenetére


eami
addikt

sétasim?:)

(#21671) Chapel


Chapel
addikt

oculus rift esetében nem tudom valahogy a library-ban megjeleníteni azokat a dolgokat amiket megvettem de épp nincs fent?
Mindig csak azt látom ami telepítve, vagy előlehet hívni a sajátokat valahogy? :F

:R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#21672) Raymond válasza Chapel (#21671) üzenetére


Raymond
félisten

Jobbra fent ott a "Filter".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21673) Chapel válasza Raymond (#21672) üzenetére


Chapel
addikt

...facepalm.

Köszi :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#21674) Csavez™


Csavez™
veterán

Leteszteltem Dirt Rally 2.0-t vr-ben, kis kompromisszumokkal Ultra settings ben hozza a 80hz/80 fps-t,egy-két helyen volt dadogás, de a pálya azon részén low beállításoknál is csinálta!
A motionsystems.eu küldött egy beta szoftvert a vr headway hez, végre működik,de nem az igazi.
VR simben ez az ász most! :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21675) Raymond válasza Csavez™ (#21674) üzenetére


Raymond
félisten

Az FPS esest nem a Ground Cover bealliats okozza mint az elso resznel? Ott is jobb volt kikapcsolni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21676) Csavez™ válasza Raymond (#21675) üzenetére


Csavez™
veterán

Az elsőt nem játszottam annyit, mivel oculusos, revive meg hol működött,hol nem párszor win reinstallt okozott.
Kösz a tippet megpróbálom. :R

(#21677) GalaHU válasza Csavez™ (#21674) üzenetére


GalaHU
őstag

A videón te vagy? A motion vázat és a vr-t könnyű összelőni? Nincs zavaró lag a két eszköz között?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#21678) szente válasza GalaHU (#21677) üzenetére


szente
addikt

Arról a cockpitről írhatnál rèszletesebben. :R

(#21679) Dyingsoul válasza Csavez™ (#21674) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Cshavez vs szalagkorlát: 1:0 :DDD

De a kedvenc részem mégis csak az mikor anyuka kijön egy táncot lejteni gyerekkel a kezében. :))

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21680) Csavez™ válasza Dyingsoul (#21679) üzenetére


Csavez™
veterán

Valamiért pont akkor repültem el, amikor bejöttek, semmit nem észleltem belőle. :)

(#21678) szente:

Lehet írok majd valami blog bejegyzést, ha időm engedi.

(#21677) GalaHU:

Igen én, mindent szoftver csinál, usb-be bedugni és kész. [link]
[link]

(#21681) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Úgy látom, valaki nagyon lelkesen szavaz a nevemben, vagy valami zavar van az Oculus rendszerében, mert kaptam egy ilyen levelet :)

Én ugyanis sose szavaztam semmilyen Oculusos oldalon, főleg nem Rift S-sel kapcsolatban..

Na de ha már megtudtam, hogy ez az ötletbörzés lehetőség létezik, gyorsan nyomtam is egy szavazatot a smartphone integrációra.

(#21682) Davidgta


Davidgta
csendes tag

Sziasztok! Sima Oculus Riftem van. A kérdés, hogy a Dirt 2.0-t megvehetem Steamen is vagy muszáj Oculus storeban vásárolnom? Steamen olcsóbb most ezért kérdem. Steam adatlapján az áll, hogy Vive támogatott csak. Ez igaz? :F

(#21683) Raymond válasza Davidgta (#21682) üzenetére


Raymond
félisten

Eleg szarul van megoldva a dolog. Az Oculus Store verzio csak Oculus SDK-t a Steam vezio pedig csak SteamVR/OpenVR SDK-t tartalmaz. Szoval menni fog az utobbi is, de csak OpenVR-on keresztul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21684) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!
Hétfőn rendeltem meg a Questet amazon.de-ről, jövő hétfőre ígérték erre most csengetett vele a futár :D
Elsősorban Skyrimre meg Falloutra vettem, nem nagyon gondoltam sok pénzt belefeccelni Questes játékokba, de ahogy nézem van egy csomó sideload-os játék is (quake, half-life, ...). Tud valaki ajánlani valami jót amit pl gyerekek is próbálgathatnak?
Másik kérdésem hogy erre hivatalos játékot csakis az Oculus store-ból tudok venni (ami elég drága), vagy esetleg itt is van lehetőség külső oldalakról akciósabb áron kulcsokat beszerezni és aktiválni az Oculus store alatt?
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21685) Raymond válasza a2d2 (#21684) üzenetére


Raymond
félisten

Hivatalosan jatekok csak a Store-bol mennek. Van rajta par demo az elejetol, azokbol szerintem (foleg ha vannak gyerekek) a Beat Saber (a kezzsinort a controllereken mindenkepp hasznald!) es a Space Pirate Trainer amit megeri megvenni. Neked pedig jovo heten jon az End Space ami szinten kotelezo :)

Beizzitashoz kell telefon, de nem kell FB account (meg ha nagyon nyomja is), csinalhatsz Oculus fiokot bamilyen email-el. Hagyd hogy update-je magat (ez lehet eltart egy darabig) utanna mehet a buli. Nem emlekszek mar hogy automatikusan megy itt vagy nem az alap tutorial utan, de ha nem akkor a First Contact (ingyenes a Store-ban) mindenkepp olyan amit ki kell probalni.

Dev mode aktivalas kell aztan a fioknal az Oculus oldalan es utanna az eszkozon is a telefonos app-ban. Aztan mar megy a SideQuest, onnan a legkonyebb az ALVR telepitese is peldaul. Ja ha mar ott vagy akkor a Tea For God is eszbonto :)

Jatekternek a 2x2m a minimum szerintem es az is nagyon szukos tud lenni nagyon hamar, nem art neki tobb.

Szerk: ALVR-nal eloszor hagyd az alapbeallitasokat (vagy amit mst hasznalsz) es a hivatalos 2.4.0-alpha5 amit a SQ telepit ott a beallitasoknal a felbontas a Go/Gear szamokat tartalmazza, de menet kozben a rendes Quest-es felbontast hasznalja majd, tehat az alap 2048x1024 beallitasnal 2432x1344-et.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21686) Csavez™ válasza Davidgta (#21682) üzenetére


Csavez™
veterán

(#21687) Raymond válasza Csavez™ (#21686) üzenetére


Raymond
félisten

Milyen az Index igy par nap utan?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21688) Davidgta válasza Csavez™ (#21686) üzenetére


Davidgta
csendes tag

Értem! Köszönöm a válaszokat! Gondolom indítási opcióknál ezt begépelem és működik.

(#21689) Raymond válasza Csavez™ (#21686) üzenetére


Raymond
félisten

En ugy tudom ez nem csinal semmit.

(#21688) Davidgta

Mukodik opciok nelkul is, csak Steam/OVR-on keresztul mint barmilyen mas Steam/OVR alapu jatek ahol nincs direkt Oculus SDK beepitve.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21690) a2d2 válasza Raymond (#21685) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi a részletes infót. Lehet hogy first contact volt a neve de elindítottam egy ilyen vr ismerkedős progit, azóta a 3 gyerek meg van veszve a készülékért én meg csak itt várok a soromra :)
Este ránézek az Alvr-re. Majdnem sikerült befejeznem tegnap a Hellblade-et (újra elkezdtem 2 napja, felmayoltam a gammát és egyből túlmentem azon a sötét részen amu felbosszantott). Ma folytatom a questen így lesz friss összehasonlítási alapom.
Amúgy beszarás-behugyozás ez a kézfelismerés, tárgyak dobálása meg a ping-pong is félelmetes volt.

Amúgy meg mikor ez a guardian rendszer felépült a nappaliban már ott megvett teljesen.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21691) Raymond válasza a2d2 (#21690) üzenetére


Raymond
félisten

Az absztrakt helysegben levo dobalgatas stb. az a default tutorial. Van meg a Store-ban egy olyan hogy First Contact, ott egy lakokocsiban kell egy kis ropkodo robottal es targyakkal jatszani, egy 3D nyomtatoba raksz floppy-kat es az nyomtat ki mindenfele targyat. Eszmeletlen jo a grafika a mobil SoC-ot figyelembe veve.

Egyebkent ezt nem lehet elegszer elmondani - a kis kezzsinorokat MINDIG hasznaljak a gyerekek (meg mindnki) mert kulonben hamarosan az lesz a vege hogy valamelyik haztartasi targy/butor megsinyli a dolgot. Ja es a guardian ugyan elojon, de ezt sokan nem veszik fgyelembe a jatek heveben, jo ha a targyaktol picit azert tavolabb van, legalabb fel meter.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21692) kiskuplung válasza a2d2 (#21690) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hehe, végülis csak évek óta mondjuk, hogy a mobilos VR addig érdekes, míg nem próbálsz ki egy kézkövetős, valódi VR cuccot :)

Lefogadom, hogy az Elite lesz az egyik utolsó játék, amit elindítasz rajta ;), annak idején én is szimulátorozni vettem volna, de egy kör Robo recall után már úgy éreztem, ez a jövő, és kicsit én is része vagyok.

Jó szórakozást hozzá!

Akciós appokról mindig szoktunk itt írni, de arra azért számíts, hogy 15 EUR környékén kezdődnek a komolyan vehetők.

Gyerekeknek én ajánlom a Diner Duó-t, meg a Carly and the reapermant, mindkettő olyan amit egyszerre is lehet játszani, és javítja a csapatmunkát.

[ Szerkesztve ]

(#21693) a2d2 válasza Raymond (#21691) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi ezt le is szedem mindjárt.

kiskuplung: igen, lehet be is írok az elite csoportba hogy mostanában nem látnak (múltkor akcióban megvettem a skyrim vr-t és a fallout vr-t).
Amúgy a hellblade is iszonyat feelinges volt ám gearvr-ban :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21694) Raymond válasza a2d2 (#21693) üzenetére


Raymond
félisten

Neztem egyebkent hogy van egy ALVR fork amiben par dolog javitva/valtoztatva lett: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21695) Csavez™ válasza Raymond (#21687) üzenetére


Csavez™
veterán

A hmd-nek elképesztő képe van, kényelmes , a hangzás is nagyon ott van. Ma belőttem a DirtR.2.0 át:
steamvr ss 150%, majdnem minden ultra,(Ground Cover off), multisampling 4xmsaa, 80hz/80 fpst tartja, baromi szép a látvány és folyamatos a kép a frametime 7-8ms ,de 10 fölé nem megy.
A controllerrel nem vagyok kibékülve, a legnagyobb problémám, hogy az analog stick túl messze van a hüvelykujjtól, amit sokan írtak hibát, hogy előremenet közben nem lehet lenyomni a sticket mert rövid a szár nem észleltem, mert teleportálós vagyok (amúgy az egyik karon jó,a másikon nem).
A skyrimban van olyan ,ha belépek a menübe nem lehet kilépni, hiányzik egy gomb az A, de csináltak rá modot, bár az új steamvr betában lehet orvosolták ezt.
90% -ban simezek, így a controller nem nagyon érint, nincs is hozzá még játék, ahol ki lehet használni az előnyeit.

(#21696) kiskuplung válasza a2d2 (#21693) üzenetére


kiskuplung
őstag

Mondjuk pont ezek az utólag VR-osított játékok azok, amik nem olyan jók, hiába adnak sok-sok órányi játékidőt.
Ha van módod rá, mindenképpen fizess be egy Robo recall-ra!

A Viveport-ot nézd meg, ott van ingyenes regisztráció után egy kipróbálási időszak, amikor 5 játékot ingyen használhatsz. Ha szerencséd van, még lesznek egyéb akciók is. Nekem is innen van a Fallout VR ingyen.

(#21697) a2d2 válasza kiskuplung (#21696) üzenetére


a2d2
addikt

Ingyen Falloutot? Azt meg hogy? Rólam azért kb 12 eurot lehúztak most érte.
Regisztráltam most erre a viveportra, próbaképp a keresőbe beírtam hogy Fallout és meg sem találta a játékot.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21698) s7evcsenko válasza kiskuplung (#21696) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Te játszottál is a hellblade-el?
Már nem először olvasom, hogy szerinted nem annyira jó... :F
Én már kipróbáltam jópár játékot, de eddig összesen 1db olyan játékot találtam, ami megütötte ezt a minőséget VR és játékélmény terén egyaránt, az pedig az általad is javasolt Lone Echo.
Oké, hogy a Hellblade-ben nem annyira fullos a grafika, de a VR része ettől még szerintem nagyon adja...
Nekem pl a Robo recall egyáltalán nem jön be, 30 percet se bírtam elidőzni benne. :(

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#21699) Csavez™ válasza s7evcsenko (#21698) üzenetére


Csavez™
veterán

(#21700) s7evcsenko válasza Csavez™ (#21699) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ez megvan, nem rossz.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.