Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) itouchfan válasza F4Zi (#9849) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi a válaszokat. Még gondolkodom egy kicsit...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#9852) Kephamos válasza itouchfan (#9851) üzenetére


Kephamos
addikt

Illetve várd meg itt néhány tapasztaltabb kolléga véleményét. Ha többen mondják, hogy ezt vagy azt vedd, akkor az már jelent valamit. :)

(#9853) neilszab válasza itouchfan (#9848) üzenetére


neilszab
őstag

Ha tényleg kifogástalan állapotban van és Te is vigyázol rá és nem 20 évre tervezel vele, hanem csak ismerkedni az műfajjal, akkor ennyi pénzést jó vétel lehet.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#9854) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyors kérdés: a Fantec 911 Carrera Wheelnél ér kb 20kval többet -kb másfélszeresét- a G27?

elvileg a Fantec picit hangosabb, a G27nek jobbak a pedáljai viszont elég sok idő fel és leszerelni, nekem meg nincs a célra dedikált setupom. egy Saitek R220 bírja már kb 4 éve, online ligákban nem versenyzek.

még a Thurstmaster RGT FFP Clutch van versenyben, de az nekem érezhetően gyengébbnek tűnik a másik kettőnél.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9855) Jack@l válasza proci985 (#9854) üzenetére


Jack@l
veterán

Fanatec porsche gt2 -re mondták, hogy kicsivel jobb mint egy g27, a szíjas FFB miatt, inkább a felé nézelődnék a helyedben, ha már fanatec. (árban kb a g27-el egy magassgban van pedállal, H váltó nélkül )
[link]

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9856) F4Zi válasza proci985 (#9854) üzenetére


F4Zi
tag

A Fanatec Carrera Wheelt tudomásom szerint kb fél éve nem kapni(Javítsatok ki ha tévedek). A G27 a H-váltó kivételével mindenben jobb a Carreránál. Ha teheted vegyél G27-et. Viszont ha nem indulsz ligákba csak szórakozni szeretnél (ha találsz) vegyél Carrerát, de az RGT is bőven elég erre a célra. Jó kis játékszer. Nekem volt RGT-m mindent tud ami a szórakozáshoz kell. És ha később mégis kedvet kapnál ligázni ezek közül bármelyikkel simán tudsz is indulni. Jó kormány mind a 3.

(#9857) Jack@l válasza Jack@l (#9855) üzenetére


Jack@l
veterán

Bocs, benéztem, szóval a gt3rs v2-re gondoltam... [link]

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9858) proci985 válasza Jack@l (#9855) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sajnos egész Svédországban nincs Fantec pedál, szóval ez a bundle elérhető csak Fantecből. GT3 RS csak pedál nélkül van, és pedállal már mindenképpen drágább lenne a G27nél is.

F4Zi: egyik utolsó kormány kifutó akcióban 1300SEKért (+130 az alu váltófül). G27 nincs 2200-2300 alatt. tehát talált, eléggé olcsó darab, G27 utóbbi évben spec kiárusításban se ment 1800 alá. (olyan 30-32 a SEK/HUF váltó). tehát persze, jobbb lenne, de árban mégiscsak a másfélszerese. ahogy olvasom meg a Fantec nem feltétlenül annyival rosszabb a force feedback tekintetében. a pedál az egy picit más tészta, de csak azért meg 800koronát kiadni kicsit erősnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9859) Kephamos válasza Jack@l (#9855) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem gt2-m van CSR pedállal és azt kell hogy mondjam, hogy a legkevésbé sem bántam meg, hogy ezt vettem és nem a g27-et. Kormányt kb 10%-al találom jobbnak, mint a g27, aa pedál viszont isteni. Szerintem kb 1 kategóriányi különbség van a kettő között.

(#9860) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na Carrera set lesz, remélem örülni fogok neki:).

Kephamos: elvileg ment a bőrbevonat és kapott egy kicsit hangosabb motort (MOMOt hozták fel példának), ami elvileg még mindig a G27 szintjén van. a pedálok olcsóbbak, de legrosszabb esetben az árkülönbségből később még mindig vehetek CS pedálokat, bár erre nem hinném szükség lesz. viszont jól látom, hogy elég gyorsan fel lehet erősíteni az asztalra? még ez az utolsó dolog, amitől tartok.

a Saitekkel R220al is jól elvoltam (értsd azért Formula RRes autóval tudtam 6:20-30 körüli időt menni Nordschleifén). viszont így sok év nyúzás (Race07variánsok, Shift1-2, CMR2.0 még régebben) után elkezdett kotyogni és a középpontjában a holtjáték gyorsabb pályákon eléggé zavaróvá tudott válni (nagyon finom korrigálásra nem volt az igazi). illetve pár helyzetben -drift/powerslide- hiányoltam a kuplungot és a kézi váltót. G25öt illetve G27et meg már sok éve nézegettem, mert kuplungosat és Hváltósat akartam, más értelmes pedig úgy nézett ki nem volt a piacon. na itt jött a képbe a Fanatec.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9861) Kephamos válasza proci985 (#9860) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha olyan, mint a GT2, akkor igen. Szerintem nincs nagy differencia a kettő között. :)

(#9862) Jack@l válasza proci985 (#9858) üzenetére


Jack@l
veterán

A németektől kell rendelni, sztem 2-3 nap alatt megérkezik postával/futárral. CSR pedállal karácsony előtt láttam akcióban, kb 70e ft-ba jött volna ki csomagan: [link]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9863) Kephamos válasza Jack@l (#9862) üzenetére


Kephamos
addikt

Mindennel együtt nekem 80 fölött volt. Hétfőn reggel fizettem nekik paypalal, szerdán vagy csütörtökön már meg is jött. Svédországba szerintem fél nappal hamarabb megérkezik.

(#9864) proci985 válasza Jack@l (#9862) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a jelenlegi set kb 48e hufból áll meg, postával és alu shifterfülekkel. ugyanez RSből a jobb pedálokkal valahol 280 euro+posta körül lett volna, ami azért mégiscsak majdnem a duplája.

Kephamos: 31 szerintem munkanap, remélhetőleg a posta dolgozik. remélem olyan szerdára ideér

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9865) jozsi252 válasza jozsi252 (#9828) üzenetére


jozsi252
veterán

Volt egy "kis" gondom a GTR2-vel. Azt tapasztaltam hogyha balra tekerek kormányon picit, majd elengedem akkor jobbra visszaugrik majd elkezd balra jobbra ugrálni. Illetve ma játszottam a Test Drive Ferrari Racing játékkal és itt is voltak hibák az FFB-be.

Viszont a V-Sync-et kikapcsoltam és úgylátszik hogy megoldódtak a gondok. Ezek szerint a V-Sync ennyit bezavarna? Nagyon fura mert pl F1 2011-el is volt ilyen gondom és ott meg pont attól lett jó az ffb hogy a V-Sync-et bekapcsoltam. Akkor ezek szerint ha valami nem jó a kormányon akkor a V-Sync-et kell ellenkező állásba rakni?

iPhone 13 Pro Max

(#9866) Kroni1 válasza jozsi252 (#9865) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez a centering effekt nem? Középrehúzásnak hívják, ha jól sejtem mire gondolsz.. A sebesség miatt elkezd jobbra balra szitálni, mint minden jármű.. Szerintem ez nem hiba, de én sem szeretem.

(#9867) jozsi252 válasza Kroni1 (#9866) üzenetére


jozsi252
veterán

A driverben kivan kapcsolva a középrehúzás. Valamennyire természetesen megengedett ez ugye, meg teljesen normális főleg nagyobb sebességnél. De itt írreálisan nagyon elkezdett. Tehát volt hogy mentem egyenesen, egy nagyon picit talán 1-2 mm-t fordítottam a kormányon jobbra, majd sokkal többet ugrott balra majd megint jobbra, és teljesen "ideges" volt a kormányzás. V-Sync-et kinyomtam és ez a jelenség el is tűnt teljesen, már csak akkor kezd el cikázni balra jobbra ha többet fordítok a kormányon.

Illetve így sokkal jobbak az effektek hogy kivan kapcsolva a V-Sync. Mindenesetre érdekes hogy van amelyik játékon segít a V-Sync van amelyiken meg ront.

iPhone 13 Pro Max

(#9868) szacsee válasza Kephamos (#9861) üzenetére


szacsee
nagyúr

Most nézem ez a GT2 valami újabb cucc, vagy eddig kimaradt nekem... :F :D

(#9869) proci985 válasza szacsee (#9868) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem úgy tűnt, hogy az a GT3 nagytesója.

apropó, eyefinitys setup hogy szuperál?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9870) F4Zi válasza proci985 (#9869) üzenetére


F4Zi
tag

A GT2 ahogy én tudom a GT3 Xboxszal kompatibilis verziója. Elvileg minden ugyanaz bennük, mint ahogy a sima CSR kormány is ugyanazt a 3 forcefeedback motoros alapot használja mint a gt2 és a gt3. CSR GT2 GT3

(#9871) goyo206 válasza itouchfan (#9845) üzenetére


goyo206
aktív tag

Hali!
Én eddig itt mindig mindenkinek Logitechet ajánlottam, de most erre azt mondanám vedd meg és Írj róla egy személyes tapasztalatot, blogot, tesztet, v.mit, h. legyen infó erről is! Nem horror összeg érte, szerintem ha nem jön be, utána kb. ilyen áron el is tudod adni! Max. próbáld lealkudni 10k-ra! ;) :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#9872) itouchfan válasza goyo206 (#9871) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nem tudom... De a DFP 15-ért gari nélkül az is, lehet jobb lenne.
És szerintetek 17-ért egy szintén garancia nélküli thrustmaster rgt megér + X ezer ft-t?

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#9873) zolibphc válasza itouchfan (#9872) üzenetére


zolibphc
csendes tag

Inkább 15K-ért a DFP...szerintem!:)

(#9874) itouchfan válasza zolibphc (#9873) üzenetére


itouchfan
senior tag

Az a baj, hogy tudom hogy az jobb, de a szívem viszont a thrustmaster felé húz jobban... Majd lesz valamelyik

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#9875) Kephamos válasza szacsee (#9868) üzenetére


Kephamos
addikt

GT3 RS v2-re gondoltam igazából. :)

(#9876) arty


arty
veterán

14 hónap után megint egy béta firmware CSR-hez

(már csak mosolygok a kommenteken, amik a fanatecet a logitech fölé emelik... értem: bármelyik fanatecet, bármelyik logitech fölé!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9877) F4Zi válasza arty (#9876) üzenetére


F4Zi
tag

Mégjó hogy végül CSR helyett G27-et vettem :D

(#9878) itouchfan


itouchfan
senior tag

Lécci írjátok meg, hogy ti melyiket választanátok: - ezt: http://www.expressz.hu/ferrari-f1-kormany-44196041/ , vagy a dfp-t! Mindkettő használtan, és gari nélkül van.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#9879) F4Zi válasza itouchfan (#9878) üzenetére


F4Zi
tag

Én nem nagyon ismerem ezt a ferraris kormányt de én a dfp-re szavazok :) híresen strapabíró darabok.

(#9880) Kephamos válasza arty (#9876) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem a gyári van fent, semmi panasz nincs rá. Attól, hogy bétának hívják még simán lehet jó.

(#9881) proci985 válasza arty (#9876) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, látom van mindkettőt, tudsz mondani tapasztalatokat?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9882) arty válasza Kephamos (#9880) üzenetére


arty
veterán

nekem 706 volt a gyári és azzal konzolon semmi gondom, de pécén ha a legujabb drivereket rakom fel, néha megőrül a kormány :( (nincs ffb, nincs kuplung, gáz-fék csak félig nyomódik be, ezeket variálja...)

régi fw, régi driver ok, csak játékokban valahogy fura az ffb (pl dirt3). szerintem bőven tákolgathatták, mert fw756+driver144 mellett semmi gondom nincs, magyarán pécén "kötelező" újat használni.

viszont 706 után mindegyik fw "rossz" konzolon: ha nem kapcsolom ki a spring/damper-t, akkor középen akad finoman a kormány, ha pedig kikapcsolom, akkor ellazul a kormány, semmi ellenállása nincs. ebben a 756 sem kivétel, sajnos :((( pedig eddig minden fwnél bekommenteltük többen, hogy nézzék már meg a 706ot és "hozzák" át azt a megoldást és azt javítgassák, de hiába :((

mindig csak reménykedek, de érdemben a 706 óta nincs javulás - mindig valami miatt rossz a szám íze, ha más nem az említett középen akadás spr/dpr <> OFF esetén.

ha egyébként minden okés a fw-vel, akkor miért nem mondják azt, hogy ez a "final, v756, mindenki tegye fel!" ? miért megy állandóan a "próbálgassátok", immár több mint egy éve?! :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9883) arty válasza proci985 (#9881) üzenetére


arty
veterán

fanatec+ - erősebb ffb, jó érzés a szíjhajtás, lcd kijelzőn akár mi ki lehet írva (egyelőre csak pCARS használja), gyorsabb vagyok vele, mint a logitechel, konzolokkal is működik, korrekt és gyors support
fanatec- - driver/fw bug bug bug, átlagosnál több meghibásodás, csak németországi bolt/szervíz

logitech+ - pc/ps3 hibátlanul támogatja, játékokban vannak hozzá profilok, olcsóbb, H váltó alapból van hozzá, kellemes tapintású kormányburkolat, legendás support
logitech- - gyengébb ffb (nekem nem, de van aki megjegyzi akár egy momo után is!)

többször leírtam már, de újra megteszem: pécéhez/ps3hoz én logitechet vennék, kiforrott, megbízható kormányok. ha xbox is bejön a képbe, akkor nincs választás, marad valamelyik fanatec...

sokan írják, hogy a komolyabb fanatec pedálok nagyon jók, emiatt is jön sokaknál képbe a német gyártó, amit abszolut megértek (próbáltam clubsportot), ott vitathatatlan az előny

ha lenne pénzem, csr elitet vennék a pedáljával, H váltójával és eladnám a g27et. aztán használnám g25ként a pécén (erre van lehetőség, mivel a pid/vidje megegyezik ps3 modban a logi g25el, logi driver, profiler is felmegy, stb :D ).

(sima csr-el is menne a dolog, csak mivel nincs H váltóm a fanatechez, annyira nem érdekelt eddig... majd egyszer kipróbálom, leírások tanulsága alapján perfekt)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9884) proci985 válasza arty (#9883) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi az infokat.

hát ha lenne pénzem... remélhetőleg a Fantec most egy ideig maradni fog és a némettudásom se kell leporolni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9885) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Akarok venni G27-hez cockpitet. De nem a simát amibe üléstől kezdve minden van, hanem csak olyan amibe van állvány a kormánynak illetve pedálhoz. Annyit nem játszok vele hogy érdemes lenne vennem rendes cockpitet, viszont sokkal jobb lenne játszani ha nem a 24"-os monitoron játszanék hanem a 40"-os tv-n. Tudnátok ajánlani olyat ami árba nem túl húzós, vagy esetleg ha valaki vett már az tudna tippet adni?

ilyesmire gondoltam én, tehát hogy kinézetre valami ilyesmi legyen. Heggeszteni nem tudok, zártszelvényt nem tudok szerezni, így kéretik tartózkodni azoktól a kommentektől hogy csináljak magamnak úgy olcsóbb. Ha tudnék akkor így tennék :B

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#9886) proci985 válasza jozsi252 (#9885) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a képen linkelt fanatecekhez elvileg van átalakító, hogy felmenjen rá a G27 is.

árban pedig tényleg sokkal olcsóbb, mint egy fullos cockpit (ami erre kb 400k).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9887) jozsi252 válasza proci985 (#9886) üzenetére


jozsi252
veterán

Hát igen ahhoz képest mindenképp olcsóbb, de úgy gondolom hogy 35k-t ez nem ér meg. Illetve nemtudom hogy mennyi a futár díja, de ha lehet Mo-ról szeretném venni.

iPhone 13 Pro Max

(#9888) F4Zi válasza jozsi252 (#9885) üzenetére


F4Zi
tag

Fanatec Én ezt ismerem ez az amit te is küldtél :) WheelStand Ezt most találtam, 99Euro +10 a szállítás. Ahogy láttam csak PayPallal lehet fizetni.
De egyébként, ha van helyed, nekem tőle van Cockpitem 32.000ért bill-egér tartóval mindennel.
Ha van helyed hozzá megéri ha nem akkor a felső 2 közül valamelyik :)

(#9889) itouchfan válasza goyo206 (#9871) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi a segítségetek, valószínüleg a thrustmaser ferrari f1-et fogom választani, mert a DFP elviték, és csak drágábban van más úgyhogy majd egy kis beszámolóval jelentkezem.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#9890) duckload


duckload
tag

dfgt tud annyit hogy dfp-t lecseréljem?

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#9891) Dark Cloud


Dark Cloud
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

(#9892) szacsee válasza duckload (#9890) üzenetére


szacsee
nagyúr

G27-re váltottam DFP-ről. Pedál a DFP-hez képest sokkal jobb, igaz én G25-ét használtam DFP-hez is az utóbbi időben. Kormánycsere max a pedál és a H váltó miatt éri meg szerintem. Sokkal több, jobb életszerűbb erőhatást nem éreztem a kormánycsere után. FFB lyuk lett kisebb, ami talán pozitívum és a nagyobb kormánykerék átmérő meg talán ici-picit pontosabb FFB, de lehet tévedek.
Lehet ezért meglincselnek a többiek, de így érzem.
DFGT pedig marad műanyag pedálos, H váltó sincs, szerintem nem éri meg a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#9893) Kephamos válasza arty (#9883) üzenetére


Kephamos
addikt

Én csak iracingezek, ott semmi gond nincs, az lcd-n kiírja az aktuális fokozatot és villog, ha váltani kéne.

(#9894) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Amugy az alatt hogy " gyengebb ffb" mit ertenek ? Mert nekem mar volt Ex-em es DFGTM is de nem mondanam gyengenek az FFB-t, 100%-ra jatekba meg soha nem vittem fel mert el se birnam tekerni a kormanyt =) ( Driverbe 110-120 korul van amit meg 150ig lehetne huzni) Codi f1-be mar 10%on is tul erosnek ereztem es driverbol kelett visszavegyek belole, szoval en vagyok ilyen gyenge vagy a szimesek mind kondiznak es szuperhosok?:D ( egy valodi autoba sincs olyan kemeny kormany... max egy traktorba szervo nelkul xD )

(#9895) KaraDani válasza SirAlo (#9894) üzenetére


KaraDani
addikt

Inkább azt, hogy milyen visszajelzést ad. Meg az nem mindegy még, hogy mennyire gyors. Nem az a cél, hogy tépje az ember kezét. A codemasterses játékok FFB-je szerintem úgy ahogy van szar amúgy :)

(#9896) SirAlo válasza KaraDani (#9895) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Szerintem az hogy milyen visszajelzest ad az tobbet fugg a jatektol mint a kormany motortol, iRacingba pl. allat jo az FFB de visszamentem rFactorra ott meg annyira kuka volt hogy egyenesbe alig birtam tartani az autot, de ez rFactornal meg a modoktol is nagyba fugg

(#9897) arty válasza Kephamos (#9893) üzenetére


arty
veterán

iracing :R

gondolom a németek is a komolyabb simekkel tesztelgetik, nem pedig az általam épp kipécézett dirt-el :) amit valahol meg is értek...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9898) Great_Muta


Great_Muta
tag

Üdv!

Első FFB-s kormányomat élvezem már két hete (Logitech DFGT) és a beállításokban van két effect amit nem egészen értek, hogy mit csinálnak....mindkettő 100%-on áll, nem piszkáltam.
Szóval mit csinál pontosan a Spring Effect Strength, és a Damper Effect Strength? Olvastam valahol hogy ezeket jobb 0%-ra állítani...!?!

Előre is köszi a válaszokat! :)

(#9899) N€T0X|N válasza Great_Muta (#9898) üzenetére


N€T0X|N
őstag

(#9900) Great_Muta válasza N€T0X|N (#9899) üzenetére


Great_Muta
tag

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.