Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) rokefeller válasza Fang (#9249) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ha még lehet kapni, akkor a Fanatec Porsche 911 Carrera pont ebben az árkategóriában játszik.

A télapó nem a régi már...

(#9252) Fang válasza rokefeller (#9251) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszi SLC09 & Rokefeller

A Fanatec kormányt még több német oldal linkelte januárban 108€ ért a hivatalos honlapra, de sajnos a linkek már nem élnek, a fanatec oldalon már nincs fent a kormány, kutatok, de eddig sajnos nem találtam egy eladó új darabot sem, pedig ez tényleg szimpi lenne :) ....

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#9253) rokefeller válasza Fang (#9252) üzenetére


rokefeller
senior tag

Én márciusban vettem, de már akkor is kifutó darabnak jelezték. Nekem eddig bajom nem volt vele, de nem vagyok hardcore arc :-)

A télapó nem a régi már...

(#9254) jozsi252 válasza Fang (#9252) üzenetére


jozsi252
veterán

DFGT-vel jársz a legjobban, ebben az árkategóriában.

iPhone 13 Pro Max

(#9255) Fang válasza jozsi252 (#9254) üzenetére


Fang
aktív tag

Valószínűleg a DFGT lesz a vége, jelenleg szállítással együtt 102€ ami se nem kevés, se nem sok... otthon sem lenne olcsóbb szóval, ha valaki nem vág hozzám féláron egy G27-et akkor ez lesz :)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#9256) jozsi252 válasza Fang (#9255) üzenetére


jozsi252
veterán

Az jó ár szerintem, itthon is 100 euró környéke ez a kormány.

iPhone 13 Pro Max

(#9257) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!
Betojt a régi Genius kormányom (eltört a gázpedál egy durvább Test Drive-os csapatás közben :D ), és szeretnék egy másikat helyette. Túl sok pénzem nincs rá, ez nekem jónak tűnik: [link]
Ti mit gondoltok róla? .:)
Ja, és ha jól látom ez kézi váltós, ami főleg jó nekem, nem szeretem a kormányon lévő váltófüleket, mivel F1-ezni nem szoktam. :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#9258) cselt válasza szezso15 (#9257) üzenetére


cselt
senior tag

Ha elfogadsz egy baráti jó tanácsot, akkor NE vedd meg! Nem hiszem, hogy sokáig bírná.

(#9259) szezso15 válasza cselt (#9258) üzenetére


szezso15
addikt

Ennyire gagyi lenne? :( Ha ezt nem, akkor tudnál/tudnátok max. 10 ezerig, de inkább alatta valami jót? Esetleg kézi váltóval? :B

*Hajrá Loki!* i15+

(#9260) AMD_ok válasza szezso15 (#9259) üzenetére


AMD_ok
őstag

(#9261) cselt válasza szezso15 (#9259) üzenetére


cselt
senior tag

Szerintem nem túl minőségi kormányok ezek, sőt megkockáztatom, hogy amit 10ezer alatt adnak, az egyik se lesz túl tartós darab.
Szerintem a legjobban egy használt momo-val, vagy formula force ex-el járnál.

(#9262) szezso15 válasza AMD_ok (#9260) üzenetére


szezso15
addikt

Köszi, ez jól néz ki! Írtam a komának, remélem, hogy még megvan neki. :)

(#9261) cselt: Megfogadom a tanácsod, ez a MOMO nagyon jól néz ki...:)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#9263) EczkE válasza szezso15 (#9262) üzenetére


EczkE
addikt

A MOMO jóféle! ;) [link]

Első kormányon, teljesen elégedett vagyok vele, ha ennyiért megszerzed nagyon jó üzletet csinálsz. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#9264) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

A Profilerbe Fanatec / Logitech mit takar pontosan a Combined Pedals? Milyen esetbe kell azt bepipálni?

(#9265) Bakitm válasza ЯΞD (#9264) üzenetére


Bakitm
tag

Ha azt bepipálod, akkor a pedálokat egy tengelyre helyezi, ergó ha full gázt és féket nyomsz egyszerre, az olyan, mintha nem is nyomnál semmit. Én csak eleinte használtam aztán rájöttem, hogy mekkora hátrány mert a ballal való ráfékezés vagy esetlegesen a fékezés közbeni gázfröccsök jól jöhetnek, amit a kombinált pedál ellehetetlenít.

Legalábbis ha jól emlékszem a dolgokra, mert nem most volt mikor utoljára amikor be volt nálam ez pipálva.

[ Szerkesztve ]

(#9266) cselt válasza ЯΞD (#9264) üzenetére


cselt
senior tag

Akkor kell bepipálni, ha olyan játékot használsz, ami nem tud 2 tengelyt külön kezelni. De az ilyen elég ritka dolog, úgyhogy inkább ne pipáld be.

(#9267) Chrys_ válasza Chrys_ (#9236) üzenetére


Chrys_
addikt

E-mailben megerősítve, közeledik az F1 RIM, remélem DHL-lel már holnap megérkezik.

(#9268) szezso15 válasza EczkE (#9263) üzenetére


szezso15
addikt

:R Már intézem. :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#9269) EczkE válasza szezso15 (#9268) üzenetére


EczkE
addikt

Helyes! :K

Asszem mindenféleképpen!

(#9270) cselt válasza Chrys_ (#9267) üzenetére


cselt
senior tag

:C

(#9271) neilszab


neilszab
őstag

Kis reklám :B


Katt a képre! ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#9272) AMD_ok válasza neilszab (#9271) üzenetére


AMD_ok
őstag

Egész jól hangzik, nekem meg is van mind hozzá, de már 3 bajnokság sok lenne :D

(#9273) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Logitech DFGT kormányom van és ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni:

A profilerben meg lehet azt oldani, hogy egy adott játéknál mondjuk 350 fok legyen az elfordulási szög, a másiknál meg mondjuk csak 250? Úgy értem a megoldást, hogy a játék indításánál a profiler felismerje, hogy mit indítottak és annak megfelelően állítsa be a kormányt. Tehát, hogy ne kelljen nekem játék indítás előtt állítgatnom az értéket.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#9274) cselt válasza Jim74 (#9273) üzenetére


cselt
senior tag

Pont erre való a profiler program. Minden egyes játékhoz csinálsz egy külön profilt, megadod, hogy melyik exe elindítása esetén aktiválódjon és már megy is :)

(#9275) Jim74 válasza cselt (#9274) üzenetére


Jim74
nagyúr

És tényleg működik, csak nem globális beállításokat kell néznem, hanem a játékspecifikusakat. :C

Köszönöm a segítséget :R

(#9276) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Korábban jártam erre az F430-as pedáltörés dologgal. Megjött garból, csak nem az enyém :O Visszamegy megint, és levásárolom az árat.

DFGT tulajokhoz egy kérdés: Mennyire nehézkes a hátsó "váltófülek" használata? Egy F1 alatt pl?

Everybody lies.

(#9277) jozsi252 válasza Barthezz2 (#9276) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem a saját kormányod kaptad vissza hanem egy teljesen másikat, amit szintén szervízbe küldtek? WTF :U

Nemvolt nehéz megszokni. Elötte Momo volt, aminél ugye rendes fül van. Annyi hogy DFGT-nél egy kicsit erősebben kell lenyomni mivel ugye nem olyan nagy az erőkar, de teljes mértékben meglehet szokni. Pár hét és észre sem veszed hogy olyan pici fül van.

iPhone 13 Pro Max

(#9278) fagy53 válasza Barthezz2 (#9276) üzenetére


fagy53
nagyúr

Meg lehet szokni a rövid erőkart és ezzel együtt járó erősebb nyomást, de soha nem lesz olyan amilyennek szeretnéd... ;] Ettől függetlenül nagyon szeretnivaló kormány! :K

(#9279) Barthezz2 válasza jozsi252 (#9277) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Valami olyasmi.. Mindegy, gyorsan reagáltak a bolttól, lebeszéltük délután, és levásárolom. Az a baj, a DFGT pont most ment fel 37k-ra :O (mielőtt elkezdenétek kombinálni, mielőtt a csere szóba jött, megnéztem, ennyi volt akkor is)

Nagyon ódzkodom tőle, pedig ez lehet a legjobb választás, vagy az RGT, de azt meg picinyellem.. De talán akkor megszoknám, bár az F430 váltófülei nagyon patentok voltak.

Everybody lies.

(#9280) jozsi252 válasza Barthezz2 (#9279) üzenetére


jozsi252
veterán

Verziószámból meg hogy a matricának fehérnek kellene lennie, és sárgás, jó régit kaphattál garba.

Amúgy igen, nagyon rosszkor jött ez neked, mert néztem épp a G27-et is és egy 10-essel annak is az ára felszaladt, pedig a forint ingadozás nem indokolná annyira.

És ha esetleg megbeszélnéd velük hogy vársz 2-3 hetet amíg talán normalizálódik az ár? Vagy azért olyan túl sokat nemkellene ráfizetned?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#9281) Barthezz2 válasza jozsi252 (#9280) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jelenleg úgy 5k körül. Csak feljebb ne menjen..

Everybody lies.

(#9282) Agyzuzo válasza Barthezz2 (#9276) üzenetére


Agyzuzo
addikt

"Megjött garból, csak nem az enyém Visszamegy megint, és levásárolom az árat."

És hogy lett ebből hirtelen DFGT? :D Na nem baj, nagggyon kíváncsi leszek, hogy neked mint ex-F430 tulaj, milyen lesz a DFGT! Majd mindenképp írj róla kérlek egy értékelést, miben jobb -rosszabb.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9283) Barthezz2 válasza Agyzuzo (#9282) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Három opció volt,

1. Várok, hátha a szervíz előkeríti az enyém, de tekintve, ha valaki azt kapta, e helyett, valószínű mélyen kussol a dologról, hisz jobbat kapott. Ha elő is kerülne, nem gondolom, hogy hamar és egyszerűen megoldódna..

2. Visszautalják az árat. Ez se azonnali(30 nap van rá), plusz kormány meg amúgy is kellene..

3. Levásárolom. F430 nagyon bejön, de ha most megint azt rendelek, egyszer megint törhet, és megint jöhet a szívás. Vagy értékegyeztetéssel veszek mást. A DFGT, RGT páros jöhet szóba(a többi szarabb jóval), a kettő közül pedig a DFGT tűnik jobbnak. De ha felmegy mégjobban az ára, az szívás lehet, akkor marad az olcsóbb RGT, ami nekem talán elég is lehet. Akár melyik is lesz, jövő héten kézhez kaphatom.

Valahogy így:)

Persze, írok róla mindenképp. :K

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#9284) zodo válasza Barthezz2 (#9283) üzenetére


zodo
nagyúr

"Valahogy így" :)

Ez jó de kb. tényleg így megy az "okoskodás". :D

Jah, ezért és ezért mondom.

+1 a DFGT-re.

Váltó fül lehet, sőt tuti kényelmetlenebb lesz az F430-hoz képest, mondom ezt mint egykori Force Ex tulaj is.

(#9285) Illes74 válasza Barthezz2 (#9283) üzenetére


Illes74
csendes tag

Én is a DFGT-t javasolnám, nekem is az van valami fantasztikus kormány... És nekem nem volt nehéz átszokni a váltófülekről kb. 1 óra alatt megszoktam... Úgy hogy +1 a DFGT-re

(#9286) Jim74 válasza Barthezz2 (#9276) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

A váltófüleket simán meg lehet szokni. Ha nem vagy überultrahardcore :DDD versenyző, akkor a váltófülek mérete és nyomásereje miatt nem fogsz időt veszíteni.

Én egy RGT FFB Clutch-ot vettem nagy dilemmázás után, aztán a 8 napos határidőn belül cseréltem is le DFGT-re.

Tapasztalataim:
- a szíja hajtás tényleg nagyon jó. Valahogy úgy tudnám megfogalmazni, hogy lágyabb, mint a fogaskerekes. Ennek ellenére képtelen voltam megtalálni a számomra megfelelő beállítást. A kormányon lévő gombok nyomáspontilag nagyon nem jöttek be. Voltak olyan gombok, hogy megnyomtad, érezted, hogy bemegy, de nem történt semmi, hanem egy minimálisan még további erőt kellett gyakorolni rá, hogy vegye az adást.
A pedál szettje viszont nagyon ott van. Ezen nincs mit szépíten, ebben szerintem jobb, mint a DFGT.
A felfogatási módszert nagyon dícsérik, de nekem ez sem jött be. Lehet, hogy azért, mert már hozzászoktam a Logitech "fentről tekerek két csavart" megoldásához.

Amikor a DFGT-t beüzemeltem, kb. 10 perc kellett a beállításhoz és mentem azokat az időket könnyedén, mint az RGT FFB-vel szenvedve.
Rengeteg gomb a kormányon (ezt is keveselltem az RGT-nél) és klasszisokkal jobbnak éreztem ezeket a gombokat, mint az RGT-éit. Ha pedig F1-ezel, akkor jól fog jönni a sok gomb.
A 900 fokos elfordulásról is azt gondoltam, hogy "urban legend", de amint beálíltottam egy kb. 350 fokos elfordulási szöget, és kipróbáltam a GRID-ben, csak pislogtam, hogy olyan íveken tudok menni játszi könnyedséggel, mint előtte soha... :Y
A pedálszett sajnos nem olyan jó, mint az RGT-é, de simán vállalható.

Összességében szerintem a DFGT jobb, legalábbis nekem jobban bejött. A gyengébb pedált bőven kompenzálja a kormány része. Én nem bántam meg, hogy kicseréltettem az RGT FFB-t DFGT-re.

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de pár hete ugyanebben a cipőben (RGT FFB vs. DFGT) jártam és gondoltam a tapasztalataimmal meg tudom könnyíteni a döntést. :R

(#9287) neilszab válasza Jim74 (#9286) üzenetére


neilszab
őstag

Pedál kérdésre meg ott a jó öreg squash labda trükk! ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#9288) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha így halad, nem lesz DFGT-m.. :( 2 napja 32k körül volt, ma már 40, és még el se vitték tőlem a téves darabot(pénteken fogják), nemhogy nekikezdhetnék a levásárlásnak :O

Pár ezer beleférne, de most nincs felesleges 10+ k-m, hogy annyit hozzádobjak..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#9289) Jim74 válasza Barthezz2 (#9288) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kérd vissza a pénzt és rendeld meg a hardverkernél (27.690,-). Ha nem annyiért hozzák, akkor nem veszed meg és kész. Aztán, ha lejjebb megy az ára, akkor veszel valahol.

(#9290) Chrys_ válasza neilszab (#9271) üzenetére


Chrys_
addikt

Terveztek még a jövőre nézve is ezzel a játéksorozattal versenyeket? Ha igen, akkor megveszem a csomagot, de erre a bajnokságra még nem neveznék, mert nincs gyakorlatom.

(#9291) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Van Momo-m amit az F1-hez szoktam használni, és nagyon bevállt!
Elég baráti áron van most Driving Forc Gt!
Érdemes váltani?
Sokkal jobb mint a Momo??

(#9292) F4Zi


F4Zi
tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám, mégpedig hogy fanatecet szeretnek rendelni mer g27et nem tudtak adni garibol vissza. Szoval nincsen paypalom nemtudok mivel fizetni, erről a money orderes dologrol ti mit tudtok? Biztonsagos? Draga? Vagy ha valaki tudna esetleg segiteni, hogy kp-ba kifizetem ő meg megrendeli nekem paypalon. Valaszokat elore is koszonom!

(#9293) KaraDani válasza F4Zi (#9292) üzenetére


KaraDani
addikt

Ha van bankkártyád regisztrálj paypalon, az a legegyszerűbb, legbiztonságosabb, és legáltalánosabb netes fizetőeszköz amúgy is. Pénzt sem kell feltölteni, a paypalodhoz rendeled a kártyádat, és egyből arról vonja, egyszerű és biztonságosabb, mint a netes bankkártyás fizetés, és ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#9294) F4Zi válasza KaraDani (#9293) üzenetére


F4Zi
tag

Köszi a választ én csinálnék Paypalt szívesen csak még diák vagyok, és nincs bankszámlám, szüleim meg nem akarják a netes fizetést.... :S

(#9295) arty válasza F4Zi (#9294) üzenetére


arty
veterán

nyugtasd meg őket, h paypal visszaadja a pénzt, ha nem kapnál terméket :) ha nem hisznek neked, olastasd el velük a paypal feltételeit.

amelyik szülőd nevén van a bankkártya, annak nevére csináljatok paypalt, egyszerübb lesz paypalra pénzt tenni (ha pl szülők nem akarják a kártyájukat paypal mögé beaktiválni vagy nem olyan a kártyájuk)

én paypallal már EA Gamestől is szereztem vissza pénzt, amikor a náluk vásárolt kód pl nem működött (originen). 40 napig meg lehet reklamálni a vásárlást és ha nem tudja az eladó hitelt érdemlően bizonyitani az igazát, ugrik a pénze.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9296) neilszab válasza Chrys_ (#9290) üzenetére


neilszab
őstag

Szia igen tervezünk, ameddig van rá elég érdeklődés addig mi nyomjuk vele! ;)

Itt az archívumunkan a RACE kategória alatt, ha nyomkodod a sárga, piros ikonkákat, akkor eljutsz az egyes futamok részletes adataihoz és meg tudod nézni a köridőket.

Válassz ki 1-2 pályát, ahol már volt futamunk, gyakorold be és nézd meg a mezőnyben a köridőket. Ha a végébe beférnél, akkor már érdemes jelentkezned, mivel online sokkal gyorsabban lehet fejlődni a kompetitív közeg és a vén rókák segítségének köszönhetően! :K

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#9297) Chrys_ válasza neilszab (#9296) üzenetére


Chrys_
addikt

O.K., kösz az infót.

(#9298) Hoffer válasza Hoffer (#9291) üzenetére


Hoffer
őstag

Valaki erre?

Van egy Momo-m amit az F1-hez szoktam használni, és nagyon bevállt!
Elég baráti áron van most Driving Forc Gt!
Érdemes váltani?
Sokkal jobb mint a Momo??

[ Szerkesztve ]

(#9299) Chrys_ válasza Hoffer (#9298) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem is van egy MOMO Racing-m, itt porosodik a padlón :) Ha jó áron jutsz a DFGT-hez, akkor szerintem vedd meg, sok előnye van.

(#9300) Hoffer válasza Chrys_ (#9299) üzenetére


Hoffer
őstag

Csak akkor váltanék, ha nagyságrendekkel jobb, mert ezt még csak tavaly használtam először, gyakorlatilag új!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.