Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) alexbp39


alexbp39
csendes tag

Igen, igazad van, már korábban is beszéltük,de izgatta a fantáziámat. :) Lehet,h minden megy és jön egy fanatec...ráadásul még van egy DFProm és egy Driving Force-om is,amiket szintén eladok és lassan meg is van az ára. Csak a Clubsport pedál ne lenne ilyen drága :(

(#10202) Dulli


Dulli
csendes tag

sziasztok! lenne egy gondom. f1 2012-t játszanék ha a kormány nem szívatna. egy logitech wingman formula force gp-ről van szó. az agond hogy ha kormánnyal játszom egyszerűen nem gyorsul fel az autó. viszont a billentyűzetről meg igen. mi lehet a baj a kormánnyal? win 7 64bit-em van.

(#10203) Kephamos válasza Dulli (#10202) üzenetére


Kephamos
addikt

Driverben nézted, hogy érzékeli-e rendesen a gázpedált?

(#10204) Dulli válasza Kephamos (#10203) üzenetére


Dulli
csendes tag

érzékel mindent. ki is írja h minden okés és amikor meg menni kéne neki akkor emg iszonyat lassan gyorsul fel és nem is kapcsol fel csak 4-ig. annyi a max.

(#10205) csavar1987


csavar1987
csendes tag

Szevasztok

Van nekem egy thrustmaster RGT FFB CLUTCH kormányom de sajnos a pedálból csak kettő működik lehet e valahol külön beszerezni hozzá pedál szettet?

Üdv

(#10206) shteer válasza csavar1987 (#10205) üzenetére


shteer
titán

javíttatni nem próbáltad?

..szerintem jónak tűnik

(#10207) csavar1987 válasza shteer (#10206) üzenetére


csavar1987
csendes tag

De próbáltam már a többi pedál is javítva van de ennek a fogak ami forgatja a potit azok törtek le és így nem megy ötletem meg nincs hogy mit lehetne vele csinálni.

(#10208) szacsee válasza csavar1987 (#10207) üzenetére


szacsee
nagyúr

Barkács megoldás lehet hogy bejönne...
Pl ha le van darálva a fog a pedálnál, akkor a poti felöli részt helyettesítsd kb 1cm vastag gumiból kiütött karikával, amit a poti tengelyére ragasztassz pl. Kuplungnál amúgy sem annyira létfontosságú a pontosság, mint a féknél, vagy gáznál. A pedál tengelye viszont ne lógjon, mert emiatt nem biztos hogy érintkezni fog a műanyag a gumival.
Ez csak egy alternatíva, biztos van jobb is, de ez otthon kivitelezhető, ha van vastag gumilapod..... esetleg kisállat kereskedésből veszel gumi labdát, amit a kutyáknak szoktak venni (tömör) és vágsz egy 1cm-es vastagságú sávot belőle, amit átütsz lyukasztóval, vagy a labdát odaadod ügyes kezű esztergályosnak és megoldja neked, ha leírod a méretet...

(#10209) leszilaci


leszilaci
csendes tag

Sziasztok!

Velemenyetekre, tapasztalataitokra lennek kivancsi.

Ps3-on a GT5-hoz szeretnek kormanyt beszerezni.
Kerdesem, h van-e barmifele Infotok a logitech driving force es a driving force ex kozotti kulonbsegekrol. (neten bongeszve nem talaltam tesztet, csak a ex-rol)

5000.- aron lehetne hozzajutnom egy jo allapotu driving forcehoz.
Megeri kiadni ezert a kormanyert egyaltalan egy forintot is?

Valaszaitokat elore is koszonom!

ne hajts gyorsabban, mint ahogy az Őrangyalod repül

(#10210) ricshard444 válasza leszilaci (#10209) üzenetére


ricshard444
veterán

Én GT5-ztem kormánnyal, de amekkora hype-ja volt akkorát bukott nálam a fizika és a visszajelzés...
DFGT-vel próbáltam igaz, EX-re érdemes lehet azért befizetni, fizika ide oda sokkal nagyobb az élmény.

Vannak dolgok...

(#10211) ricshard444 válasza ricshard444 (#10210) üzenetére


ricshard444
veterán

Persze 6-7k-nál nem ér többet használtan

Vannak dolgok...

(#10212) leszilaci válasza ricshard444 (#10211) üzenetére


leszilaci
csendes tag

Koszonom a valaszt!

Egyelore kontrollerrel jatszom a gt5-t, eddig tetszik, szorakoztato.

Valoszinuleg jobb lenne az ex, de olyan hirdetest nem talaltam, csak sima driving force-t arulnak.
Ezert is vagyok kivancsi, hogy mit valtoztattak az ex bevezetesevel.
Wikipedian nem sok reszletet lehet megtudni, csak annyit, h a sima joval regebbi konstrukcio

A gt verzios kormanyert hasznaltan a 15-20.000-es arat sokallom(persze, mondom ezt latatlanban:) ugy, hogy soha nem probaltam)

ne hajts gyorsabban, mint ahogy az Őrangyalod repül

(#10213) ricshard444 válasza leszilaci (#10212) üzenetére


ricshard444
veterán

A legjobb ár/teljesítményű kormány a használt piacon a DFGT. 20k és masszív, sok a gombja + 900 fok
Hosszabb távra megéri befektetni rá. Volt Formula Force GP-m, ránézésre ugyanaz mint a Force csak kevesebb gombbal, az a baj vele, hogy nagyon régi model és ennyi év alatt bizony megráncigálhatták :(

Vannak dolgok...

(#10214) Kroni1 válasza leszilaci (#10212) üzenetére


Kroni1
veterán

Mégegy szavazat a DFGT-re (esetleg DFPro) mert tényleg sokkal nagyobb élmény.. Én egy momo-t cseréltem le és hát nem bántam meg, pedig az is egy jól összerakott cucc volt. A sok gomb nagyban növeli a komfortot, és a 900fok nagyon hasznos tud lenni néha, ezért megéri inkább spórolni még kicsit és egyből olyat venni sztem.

(#10215) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Tud valaki segiteni? DFGT-n a sebváltó kar teteje (a felső félgömb) lötyög, egy kissé felemelhető.
Azt hittem, hogy csak a tetején levő torxokat kell meghúzni, de mint kiderült, azok gumiból vannak, leginkább dísznek :)

(#10216) N€T0X|N válasza GhanBuri Ghan (#10215) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Valószínűleg kiugrott az egyik tartórugója (kettő van, ha jól emlékszem). Ha szétkapod, viszonylag könnyű helyrehozni, nincsenek ott ijesztő dolgok. :) Csak ehhez ki kell venni a kormány rögzítő pöckeit, mert anélkül nem jön le a ház teteje, hogy hozzáférj.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#10217) GhanBuri Ghan válasza N€T0X|N (#10216) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Hú, most nincs előttem a kormány, nem tudom elképzelni, nincs erről valami ábra a neten valahol?

(#10218) N€T0X|N válasza GhanBuri Ghan (#10217) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Mármint miről? A ház tetejét levenni nem nagy dolog, alulról fogja pár csavar. Utána meg már látni fogod, ha valami nincs a helyén a váltón. Egy fordított T alakú az alja, amit a T szárain két rugó nyom lefelé (tehát a rugók a T szára és a ház felső része között vannak). Ha az egyik nincs a helyén, akkor elmozdulhat.

Nem 100, hogy ez a hiba, de én amikor 1x szétszedtem és nem jól raktam össze, akkor hasonló történt.

Ha csak a gomb a bibis, akkor nem tudom, az úgy rémlik nekem, hogy egyben van az egész kar gombostul.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#10219) GergoHD


GergoHD
tag

SZiasztok.
Az mitől lehet hogy f1 2011-ben a logitech driving force GT kormányomnak nincs erővisszacsatolása és semmi rázkódás effektje. Régebben pedig működött. Lehetséges hogy valami beállítás nemjó? Pedig mindenféle strengh-et 100%-ra emeltem és a játékban is mindenféle beállítást beállítottam. Esetleg van-e valami program amivel lehet tesztelni, hogy nem-e a motor romlott el bár ezt kétlem mivel kb 2-éves a kormány és elég ritkán használom.
Köszönöm a válaszokat előre is. :R

(#10220) shteer válasza GergoHD (#10219) üzenetére


shteer
titán

FFB on? :B

..szerintem jónak tűnik

(#10221) ricshard444 válasza shteer (#10220) üzenetére


ricshard444
veterán

Ego Engine játékokban nálam sem működik 50% sansszal az FFB szóval ez valami motor bug lehet.
Legutóbb a Grid-ben az F1 2010-ben nem mentek, amik elég régi címek, szerencsére az újabbakban már nincs gond

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#10222) GergoHD válasza ricshard444 (#10221) üzenetére


GergoHD
tag

Köszi a választ. :)

(#10223) fagy53 válasza GergoHD (#10219) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem viszont működik-ött az FFB a Codmasters minden játékában, más kérdés, hogy mennyire éri meg használni..... ;] Az általad említett játékban éppen a túlzott FFB a gond, a driverben csitítani kellett rendesen! :D
Lehet, hogy valami beállítási zűr van nálad, vagy meghalt a motor. Szénkefés a lelkem és idáig mindenkinél, nálam is, a hibátlanul működő is kormos volt.

(#10224) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Egy használt Logitech g25-nek mennyi lehet a reális ára, gondolkodok, hogy vennék egyet. Volt egy Logitech DFP-m nagyon szerettem (pedál nem tetszett, meg egy kicsit kicsi volt a kormánykerék), csak nem volt időm vele foglalkozni. Most viszont szeretnék egy kicsit többet szimulátorozni, gamepaddal nem jó. Viszont úgy gondolom ha már kormányt veszek akkor valami tartósat vennél, meg ennek sokkal jobbnak tűnik a pedál-ok. vagy a g27 megérhet 53-at vadonat újonnan (itt hardveraprón találtam)?

(#10225) shteer válasza Kommy (#10224) üzenetére


shteer
titán

szerintem 30-35 környéke állapottól függően
g27 annyiért jó :K

..szerintem jónak tűnik

(#10226) Kommy válasza shteer (#10225) üzenetére


Kommy
veterán

Köszönöm szépen gyors válaszodat.
Akkor kb jól lőttem be az árakat, persze ennyiért nem találni ( + utazni kéne érte ami legalább 5eFT-ot rárak az árra, mert ezt csak kipróbálva érdemes megvenni), akkor marad a g27 szerintem garival együtt, bontatlanul.

(#10227) peter9228 válasza Kommy (#10226) üzenetére


peter9228
aktív tag

G27-et tudsz venni logitech.hu-ról kb. 50k-ért. Hardveraprón veszel egy 50%-os kupont, az 5k, 45k-ért pedig meg tudod venni.

(#10228) shteer válasza Kommy (#10226) üzenetére


shteer
titán

én is így vettem a G27-et :K

..szerintem jónak tűnik

(#10229) shteer


shteer
titán

én is kérnék egy kis segítséget. van közületek valakinek tapasztalata műanyag tartós ragasztásában?

unokaöcsém momo-jához vettem egy donort, igazából csak annyi baja vaj, hogy eltört a központi kormányt tartó műanyag

ragasztható ez eredményesen valamivel, vagy keressek donordonort? :))

piros momo természetesen :)

..szerintem jónak tűnik

(#10230) BreeZeRr válasza shteer (#10229) üzenetére


BreeZeRr
tag

(#10231) duckload


duckload
tag

Üdv.
A napokban a DFGT-m pedálja fura dolgokat csinál. Elkezdett ugrálni a gáz és a fék pedál is. ha kicsit lenyomom gázt akkor ugrál le föl mint az őrült és néha a fék is.
Ha valaki tudja hogy lehet megcsinálni és megosztaná velem megköszönném.

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#10232) Kommy válasza duckload (#10231) üzenetére


Kommy
veterán

Próbáltad, hogy kihúzod, meg bedugod újra a kormányt, lehet, hogy segít ideiglenesen?

Ha nem segít szét kéne szedned a pedált és megtisztítani a potmétereket, ha utána sem javul akkor ki kell őket cserélni. Nem lehet egy nagy összeg a javítás.

(#10233) Kommy válasza shteer (#10229) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem ez csak úgy lehetne tartósan javítani, ha meg lenne néhány helyen fúrva, oda berakva valami rúdszerű ami a forgatás ellen tartana, plusz valamivel kívülről meg belülről is összekötve, hogy elvigye az erőhatásokat a törésről.

(#10234) shteer válasza BreeZeRr (#10230) üzenetére


shteer
titán

meglesem :R

Kommy: ez is jó ötlet, fúrás nem probléma :) csak ugyanoda kell pozícionálni mindkét darabon az egyenetlen felületen

..szerintem jónak tűnik

(#10235) BreeZeRr


BreeZeRr
tag

A logitech g27 kormányom miért kell "önálló" életre a játék alatt? Folyton ellen tart,meg balra jobbra fordul csak úgy.

(#10236) Bakitm válasza BreeZeRr (#10235) üzenetére


Bakitm
tag

Ennél egy kicsit bővebb leírást is adhatnál. Pl.: milyen játékban, mikor és milyen körülmények között, stb.
Amúgy elsőre azt mondanám, hogy be van kapcsolva rajta túl erősre az ffb és azt érzed. Főleg, hogy bizonyos játékok nem is tudják jól lekezelni.

(#10237) KaraDani válasza BreeZeRr (#10235) üzenetére


KaraDani
addikt

A játék FFB settingsében valószínűleg nincs bekapcsolva a fordított, invers FFB. A Logi kormányok inverz FFB-vel dolgoznak.

(#10238) BreeZeRr válasza Bakitm (#10236) üzenetére


BreeZeRr
tag

Race Room Racing experience. Amikor pl kanyarból gyorsítok ki stb...

(#10239) bandi115


bandi115
csendes tag

Sziasztok
van egy saitek r220 as kormányom pedállal, és az a problémám hogy a jobb oldali pedál nem érzékel semmit, megnéztem a kábeleket azok rendben vannak. előfordulhat hogy az érzékelő ment tönkre, ha igen milyen érzékelő kell hozzá vagy milyenekre lehet kicserélni?

(#10240) Jack@l válasza bandi115 (#10239) üzenetére


Jack@l
veterán

Hasonló volt az első "kormányom" (4in1). Az úgynevezett érzékelő benne egy gagyi poti, 300 ft körül bárhol kapsz bele újat. DE! Én a helyedben először megnézném nem e tört meg/húzódott le róla a kábel, rikán megy úgy tönkre poti, hogy ne adjon abszolút életjelet.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10241) bandi115 válasza Jack@l (#10240) üzenetére


bandi115
csendes tag

köszönöm

(#10242) bandi115 válasza Jack@l (#10240) üzenetére


bandi115
csendes tag

mindegyik kábel/forrasztás rendesen a helyén van, milyen néven kell keresni ezt a potit?

(#10243) seawolf570 válasza bandi115 (#10242) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Még mielőtt elkezdesz potira vadászni, neki se állj mivel ebben a pedálban optokapus érzékelő van és nem potis. Tudom, mert egy Saitek R660GT-m volt, mindkettőhöz ugyan az a pedál van. Bontsd meg a pedált, tisztítsd meg a tárcsákat, lehet, hogy csak porosak, továbbá nézd meg, hogy a tárcsa két oldalán található adó és vevő rendesen be van-e forrasztva, tárcsa nincs-e sérülve, forgatja-e a mechanika a tárcsát.

Ha ott minden rendben, akkor egyenként ellenőrizd a pedáltól a kormányig vezető vezeték ereit, lehet hogy valamelyik szakadt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10244) Jack@l válasza seawolf570 (#10243) üzenetére


Jack@l
veterán

Abba a kis szutyokba optikás forgásérzékelőt tettek? :)
Akkor elnézést kérek, álmomban se gondoltam volna, hogy saitek ilyet pakol az alsó kategóriás kormányaiba.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10245) seawolf570 válasza Jack@l (#10244) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Bizony ám. :K

A pedál mindkét mond három kormányhoz ugyan az R220, R440 és R660GT-hez. Tapasztalatból mondom, hogy ez a pedálsor sokkal jobb, mint pl. a Logitech alsó- és középkategóriás kormányaihoz rendszeresített pedálok. Kényelmesebb és pontosabb is, annak ellenére, hogy egyesek szerint "hülyén" néz ki.

Annak idején a Fanatec GT3 RS kormányommal szerettem volna használni, de sajnos nem lehetett hozzákapcsolni, mivel a pedálsor digitális jelet továbbít a kormány felé, amit a Fanatec kormány nem tud feldolgozni (csak analóg pedálokkal lehet használni pl. Logitech, Thrustmaster stb., megfelelő csatlakozó-átalakító beiktatásával).

Azt azért nem kell elfelejteni, hogy a (Kanadai) Saitek cég mindig is élen járt a különböző játékvezérlők gyártásában (főleg repülőszimulátorokhoz készített kormányok stb.), és megfizethető áron jó hardvereket kínált (nem gagyi semmire sem jó Kínai vackokat). Persze nem felső kategóriás cuccokat, bár volt köztük egy-két kiemelkedő darab. Ha jól tudom jelenleg egyes termékei Mad Cats néven futnak. Tehát a márka nem összetévesztendő a tényleg gagyi gyártókkal, annyi hogy ők nem készítettek csúcskategóriás kormányokat, viszont az anyagminőséggel és összerakással nem nagyon van gond náluk az árhoz viszonyítva.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10246) bandi115 válasza seawolf570 (#10243) üzenetére


bandi115
csendes tag

köszönöm az infókat, megbontottam a pedált, a tárcsák tiszták voltak,, az adóvevők rendesen a helyükön voltak,, nem volt sérült a tárcsa, és rendesen forgatta a mechanika is, kimértem a kábeleket is egyesével minden kábel folyamatos törés egyikben sem volt. További ötlet van? esetleg a kormánytól a gépig menő kábel lehet hibás?

(#10247) peter9228


peter9228
aktív tag

Egy játékot lehet egyszerre két játékvezérlővel irányítani? Mivel a DFGT-nek nincs kuplungja, arra gondoltam, hogy a mostani, gagyi kormányomat is rákötöm a gépre, a pedálokat egymás mellé teszem. A DFGT pedáljai maradnak gáz/fék-nek, a másiknak a gázpedálját átállítom kuplungnak. Van rá esély, hogy működjön? (A DFGT-met még nem sikerült megszereznem, sajnos kórházba került a tulaj)

(#10248) Kephamos válasza peter9228 (#10247) üzenetére


Kephamos
addikt

Van rá mód. Tudomásom szerint játékszimulátorfüggő a dolog.

(#10249) KaraDani válasza peter9228 (#10247) üzenetére


KaraDani
addikt

Csak nagyon régi vagy nagyon gyagyi árkád játéknál nem fog menni. Nekem a G27 mellé a pedál élből külön elektronikás és USB-s, ha akarnám se tudnám már a kormányba dugni :)

(#10250) Kroni1 válasza KaraDani (#10249) üzenetére


Kroni1
veterán

Ennek így van értelme!!! Én is gondolkodtam, hogy a DFGT mellé egy jobbfajta pedált kéne tennem, ezek szerint ez megoldható volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.