Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) izsams válasza alexbp39 (#10049) üzenetére


izsams
csendes tag

Sziasztok.

Én két hónapja vettem CSR Kormányt+CSR elite pedált+CSR váltót és 106000 Ft volt szállitással együtt.
Elötte volt G25-öm és G27-em is de a Fanatec sokkal jobb.

(#10052) JColee válasza izsams (#10051) üzenetére


JColee
őstag

G27 fele annyiba kerül. :U

[ Szerkesztve ]

(#10053) izsams


izsams
csendes tag

Most néztem hogy lehet egyben rendelni.

Forza Motorsport CSR wheel value pack XL EU:

(#10054) Kephamos válasza JColee (#10052) üzenetére


Kephamos
addikt

Van azért különbség a két szett között. A Fanatec javára.

(#10055) izsams válasza Kephamos (#10054) üzenetére


izsams
csendes tag

Kicsit féltem tőle de nem bántam meg.
Az ékszíj vs fogaskerék csatát nálam a Fanatec nyerte.

(#10056) alexbp39


alexbp39
csendes tag

Korábban ketten is hírdettek ilyen konvertert,felhívtam őket :) Mindketten azt mondják,h jól működött,de a ps3-mal azért jobbak a kormányok,m több az állítási lehetőség. Sztem ez rendben is van. Igaz,h mind a kettő nem a V2 változat volt. Akkor az vszinü,h mégjobb?! Egyébként G27 60 körül van(használt 45), a G25 pedig használtan 35 körül. Viszont még rájön a konverter ára. De ha van már kormányod,akkor csak a konverter ára van. Nem mindegy! Igaz,h a Fanatec azért izgatja a fantáziám... :)

(#10057) arty válasza alexbp39 (#10048) üzenetére


arty
veterán

volt mswheel-em és össze se lehet hasonlítani a fanatec-el :)

ha eladod az mswheeled és a g25öd, eléggé megközelíted a fanatec árát... a plusz pénzért kapsz két év garit (ami nincs mswheelre, g25re, konverterre), jó ffbt minden platformon.

xcm sajnos szinte mindenből a hulladék szinonimája :( nem ez az egyetlen xboxos csodatermékük...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10058) alexbp39


alexbp39
csendes tag

Mondasz vmit... :) A fanatec minden játékkal megy, minden platformon?(x360, ps3, pc) Nincsenek kompatibilitás problémái?

(#10059) arty válasza alexbp39 (#10058) üzenetére


arty
veterán

xboxon és ps3on hibátlan
pécén eddig a g27em használtam, mert 1-2 régebbi játékkal fura volt a fanatec ffbje - elvileg azomban ps3 módban a fanatec kormány g25ként látszik pécén, logitech drierrel használható is - így aztán végképp nem lehet kompatibilitási probléma - sajnos ezt még nem tudtam kipróbálni, mindig csak a játék..... :)

firmwarek jönnek, driverek is.... van support ... bár azért nálam egyik se százas. használható. kompromisszumos kicsit. ez van.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10060) alexbp39


alexbp39
csendes tag

Hirdet vki egy Gt2 krmányt,CS pedállal, váltóval, vázzal, üléssel, 140ezerért. Ezen gondolkozom most,igaz,már elmúlt 2 éves,így gari nincs :(

(#10061) shteer válasza seawolf570 (#10039) üzenetére


shteer
titán

nagyon köszönöm a segítséget, sikerült megjavítanom a kormányt - a poti környékén volt a hiba, de nem maga a potmeter szerencsére :) mindjárt posztolok fotókat

..szerintem jónak tűnik

(#10062) shteer


shteer
titán

a potit tarto vég volt letörve - ami érdekes, hogy a darabokat nem találtam a burkolat alatt.. de ez már más téma

íme a hiba:


és íme a megoldásom a problémára:

..szerintem jónak tűnik

(#10063) seawolf570 válasza shteer (#10062) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Örülök, hogy segíthettem.

Látom kreativitásnak nem vagy hiányában, ügyes megoldás.
Sajnos az efféle fröccs-öntött műanyagokkal az a baj, hogy idővel elöregednek, rideggé, törékennyé válnak. Ezt az öregedést meggyorsíthatja az ásványi olajok jelenléte is, jelen esetben a csapágyból kiszivárgó kenőzsír is. Az sem tesz jót a műanyagalkatrészeknek, hogy a gyártók a végtelenségig lekönnyítik őket, a súlycsökkentés érdekében és minél kevesebb anyag felhasználására kerüljön sor. Ezért reped el pl. a G25 csapágyháza is. Ez nem csak a Loginál probléma, minden egyes háztartási berendezés, műszaki cikk esetében így van.
Ez sajnos a globális üzletpolitika hatása, ma már a gyártóknál nem presztízs kérdés a tartósság (általában véve), helyette a Kínai mintájú tömegtermelést helyezik előtérbe (olcsón, nagy mennyiségben, olcsó árút mindenkinek). Ezt az üzletpolitikát a rohamos, nagy léptékű műszaki fejlődés is elősegíti és a fogyasztói társadalom nagy része is ezt kívánja. Amíg a 80-as 90-es években pl. egy TV készülék kb. 10 év alatt vált elavult technológiává, addig napjainkban 1-2 év alatt válik azzá, vagy még hamarabb.

Egyébként ez a kormány nagyon jó példa arra, hogy "Minden lánc csak olyan erős, mint a leggyengébb láncszem". Hiába építettek egy szinte elpusztíthatatlan, masszív hajtást, amikor a végére odabiggyesztettek egy 20 filléres műanyagot, egy 1 Ft-os potméterrel. Ha egy 2 Ft-os műanyag lenne a végén egy 10 Ft-os potival, akkor örök életű lenne. De nem ez volt a cél, mert 1 millió legyártott darab esetén ez extra profit kiesés lenne.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10064) shteer válasza seawolf570 (#10063) üzenetére


shteer
titán

Kotegelo sokmindenre ideiglenes-orokos megoldas :) mindig tartok parat az autoban is - egyszer egy balesetes autot segitettunk ki vele, hogy a szervizig eljusson.

Teszteltem colin2-vel, jo moka - azt meg nem jatszottam soha kormannyal.

Sajnos ezt a keresleti oldal is befolyasolja es a konkurenciagyilkos uzletpolitika.
Bonyolult osszefuggesek.

..szerintem jónak tűnik

(#10065) Debilon


Debilon
addikt

van egy FFGP-m, annyi a gondja, hogy a kormány műanyagja eltörött a tengely melletti részen, emiatt kanyarodáskor "elhajlik" a kormány a repedés mellett, más gond nincs vele, tökéletesen működik a pedál is rendesen megy

mit lehetne vele kezdeni?

meg lehet ezt valahogy javítani? vagy alkatrészenként eladni? (motor, potik, stb.?)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10066) Kephamos válasza Debilon (#10065) üzenetére


Kephamos
addikt

Néhány fotót tégy közzé. Úgy egyszerűbb kitalálni valamit.

(#10067) AMD_ok válasza Debilon (#10065) üzenetére


AMD_ok
őstag

Vidd el egy kasztnis muhelybe, ott tudnak muanyagot hegeszteni, a lokharitokat is igy javitjak

[ Szerkesztve ]

(#10068) Debilon válasza AMD_ok (#10067) üzenetére


Debilon
addikt

hmm.. ez eszembe sem jutott látod, pedig van nálunk is ilyen szervíz ami vállal műanyag "hegesztést" :)

akkor lehet ez lesz, backup a DFGT mellé a szűkebb időkre, ha elvállalják a javítást

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10069) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Üdv.

Mikor érdemes bekapcsolni a Vsync-et?

(#10070) Jack@l


Jack@l
veterán

Azt csiripelik a madarak, hogy az Assetto Corsa demo 20.-ig kijön.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10071) shteer válasza ЯΞD (#10069) üzenetére


shteer
titán

én állandóan bekapcsolom, zavar a "széteső" kép :)

..szerintem jónak tűnik

(#10072) N€T0X|N válasza ЯΞD (#10069) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ha elég erős a géped, hogy fixen vigye a monitorod frekvenciáját fps-ben, akkor miért ne (feltéve, hogy nem okoz inputlag meg egyéb anomáliákat)?

Sent from my keyBoard

(#10073) Kephamos válasza Jack@l (#10070) üzenetére


Kephamos
addikt

És azt lehet tudni, hogy a szimuláció milyen szintű lesz? Megüti majd az iRacing szintjét? Miféle üzleti modellt várhatunk?

Btw. kezd komolyan érdekelni az iracing, csak meglehetősen borsosnak találom a pályák árát. Ahhoz, hogy egy sorozatban rendesen tudjak menni, rá kéne költeni vagy 30 ezret...

(#10074) N€T0X|N válasza Kephamos (#10073) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Megjelenés után hivatalos DLC-k várhatóak, de arról még nem esett szó, hogy fizetősek vagy se. Havidíj nem lesz. Azon kívül pedig elég modderbarát a cucc, tehát várhatóak community modok is egy idő után.

Sent from my keyBoard

(#10075) neilszab válasza N€T0X|N (#10072) üzenetére


neilszab
őstag

V-Sync a jobb szimulátorokban kikapcsolandó, mert növeli a lag-ot, valamint egyes szimulátorok úgy tudom az FPS-sel azonosan számolják a fizikát, tehát fizika részletességére is rossz hatással van.

[link]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#10076) killigeza


killigeza
csendes tag

Sürgös lenne.Keresek egy b10k potmétert a kép alapján.Egy thrustmaster f430 kormányba.

(#10077) Tecsa válasza killigeza (#10076) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Akármilyen elektornikai alkatrészekkel foglalkozó üzletben kb 300-500Ft ellenében kapsz egyet. Csak vidd magaddal, hogy pont ilyet kapj.

Katt

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#10078) ordogaliga


ordogaliga
csendes tag

Hy mindenki.Elkellene egy kis segítség.Van 1 Dfgt-m,és az a problémám vele,hogy padló gáznál is csak háromnegyed gáz van.Valakinek valami tippje esetleg ötlete mit lehetne vele kezdeni?A gariba való visszaküldés hosszadalmas lenne,ezért kerülném ha lehet.Előre is köszi.

(#10079) cselt válasza ordogaliga (#10078) üzenetére


cselt
senior tag

Én a potiknak adnék egy kis WD-40et első körben.

(#10080) ЯΞD válasza cselt (#10079) üzenetére


ЯΞD
senior tag

WD40? :Y Inkább kontakt tisztító... wd40 amennyire én tudom nem éppen elektronikához való. De cáfoljatok meg.

pl

[ Szerkesztve ]

(#10081) shteer válasza ЯΞD (#10080) üzenetére


shteer
titán

"így kiválóan alkalmazható elektronikai alkatrészeken"

:)

..szerintem jónak tűnik

(#10082) Kephamos válasza shteer (#10081) üzenetére


Kephamos
addikt

A WD40 gyakorlatilag mindenre jó. :)

(#10083) ordogaliga


ordogaliga
csendes tag

Köszi a tippet Cselt,mielőtt befújtam volna,rosálva szedtem szét mert még ilyet nem csináltam,aztán egyszerübb volt a megoldás mint gondoltam.El volt ugorva a kis fogaskerék,visszaraktam és tökéletes.Kellene még egy kis segítség is.Van egy Logitech Formula Force EX-m is.Tökéletesen működik csak annyi vele a gond,hogy valamiért el kezdett húzni jobbra.Ebben tudnátok segíteni hogy hogyan kezdjek neki?Előre is köszi.

(#10084) zoty0


zoty0
tag

Helló
Volna 1 logitech g25 -ős kormányom, kb 2 hónapja szereztem ismerőstől neki nem kellet, mert nagyon régen és ritkán használta. Nem tudom volt-e szétszedve, mert a logitech felirat fejel lefelé van a kormány közepén.
A lényeg az hogy mikor rádugom a gépre 1. jobbra fordul és rögtön megakad( nem akkor akad meg mikor a legnagyobb fokban van eltekeredve) egy pillanatra utána minden jól megy tovább végén meg beteszi középre.(Kérésre videó-t is csinálok róla csak most nincs kamerám, de ha kel kérek kölcsön ) . Ha flatout 2-özök vele akkor jól működik az erőhatás szimulátor. De ha f2 UC -val játszom akkor az erőhatás szimulátor középen 0fok és annak közelebben elkezd rezegni(100%-on elég durván, még a beton úton is)( olyan 90fok eltekerés után megszűnik de akkor már nem egyenesen megyek ) a kormány tök m1 hogy hány %-van az erőhatás szimulátor. Mi lehet a baja? ,mert én szeretném f2UC-t is erőhatással nyomni, szeretném érezni az autót. A f2UC az eredeti, még games for windows-os verzió de tervezem steamon is megvenni, lehet ott nem volna ilyen baja? A logitech legfrissebb akármije van fent :)
Választ előre is köszönöm.

ÜDV:ÉN

cs go

(#10085) Jack@l válasza zoty0 (#10084) üzenetére


Jack@l
veterán

Csak tipp: logitech nem szokott fejjel lefelé logo-t pakolni.. :) Lehet az egyik fog a fogaskerekeknél kicsit el van görbülve, Nem normális egyáltalán a pillanatra megakadás kalibrálásnál.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10086) N€T0X|N válasza zoty0 (#10084) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A kalibrálásról jó volna a videó, viszont a Flat-Out UC ffb-je használhatatlan. Az valószínűleg nem a kormány hibája, legalábbis én sem tudtam normálisan beállítani (szintén G25).

Sent from my keyBoard

(#10087) tuci197


tuci197
csendes tag

Sziasztok!
Eladnám a kormányom, hátha érdekel itt valakit: DFGT :))

(#10088) BreeZeRr


BreeZeRr
tag

Sziasztok!

Létezik olyan kormány a Logitech G25/G27-en kívül ami kuplungal van szerelve + H váltós?

Megnéztem a logout-os cikket, ott volt ilyen a fanatec cégtől a porsche kormányok,de az itthon nem lehet beszerezni vagy nehéz. Vannak a thrustmaster kormányok amik kuplungal illetve "csak" szekvenciális váltóval vannak szerelve sajna. :(

[ Szerkesztve ]

(#10089) shteer válasza BreeZeRr (#10088) üzenetére


shteer
titán

fanatec :K vagyonért

..szerintem jónak tűnik

(#10090) BreeZeRr válasza shteer (#10089) üzenetére


BreeZeRr
tag

akkor nem nagyon max drágábban :DDD

(#10091) Kephamos válasza BreeZeRr (#10088) üzenetére


Kephamos
addikt

Be lehet szerezni siman. Kifizeted, ket nap mulva nalad is van.

(#10092) BreeZeRr válasza Kephamos (#10091) üzenetére


BreeZeRr
tag

De gondolom nem olyan áron amin most a g27 mozog. Kb 50k.

(#10093) cselt válasza BreeZeRr (#10092) üzenetére


cselt
senior tag

50k a G27? Újon? Én csak 70 körül láttam.

(#10094) BreeZeRr válasza cselt (#10093) üzenetére


BreeZeRr
tag

hardverapron bontatlan új, 50-55K.

(#10095) shteer válasza cselt (#10093) üzenetére


shteer
titán

kuponos megoldással 52 környéke

..szerintem jónak tűnik

(#10096) BreeZeRr válasza shteer (#10095) üzenetére


BreeZeRr
tag

Kupont,hogy kapsz? Egy bizonyos összeg felett(gondolom a logitech hivatalos magyar odaláról kell venni dolgokat.) kapsz ilyen kupont?

(#10097) shteer válasza BreeZeRr (#10096) üzenetére


shteer
titán

kuponkódot itt lehet találni az aprón, 6-8-10k ellenében

igen, onnan

..szerintem jónak tűnik

(#10098) BreeZeRr válasza shteer (#10097) üzenetére


BreeZeRr
tag

Am hogy-hogy ilyen drága a hivatalos honlapon a g27? 96k-ba kerül.

(#10099) peter9228


peter9228
aktív tag

Hali!
Olvasgattam a topic-ot, de nem igazán találtam választ a kérdésemre: Mi a különbség a DFP és DFGT között? Megéri a DFGT a felárat?

(#10100) F4Zi válasza peter9228 (#10099) üzenetére


F4Zi
tag

Igen megéri. Nagyobb kormányátmérő, ezért kevésbe tűnik játékkormánynak, ezáltal sokat dob az élményen, plusz mivel dfgt, ezért fiatalabb is és kisebb az esélye annak hogy tönkremegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.