Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) N€T0X|N válasza Tecsa (#9749) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Pontos szöget nem tudok mondani, de pont a héten kaptam szét az enyémet. Nem fordul körbe, sőt. Nagyjából 90 fokot fordul vagy talán még annyit se. Szóval viszonylag keveset.

Sent from my keyBoard

(#9752) szacsee válasza Kephamos (#9750) üzenetére


szacsee
nagyúr

4 road pálya van alap csomagban:
Lime Rock
Summit Point
Okayama
Laguna Seca

Autóból pedig ezek:
Pontiac Solstice
SCCA Spec Racer Ford
Mazda MX-5
Cadillac CTS-VR

Érdemes megnézni, hogy iR session fül alatt milyen pálya/autó kombókkal van verseny
MX-5-öt könnyű vezetni és a határait is érezni elég könnyen.
Pontiac és Spec Ford is kb ez a kategória. Cadillac már más tészta, mert ugye erősebb jóval, és határon autózni emiatt nehezebb is.
Nvidia Cup-ra gyúrj ott van Okayama Short és Lime Rock Full is.
NV Cup-on Mazdát próbálhatod ki, InRacing Challenge alatt pedig a Pontiacot pl.
Cadillac Cup-on pedig majd a Caddyvel, ha érzed elég jól.
Szabadedzésen nem büntet a rendszer, így azon gyakorolsz és leshetsz is el trükköket, vagy féktávokat, íveket esetleg. Ha stabilan tudsz menni a pályán ugyanolyan időt, akkor menj versenyre, iracers főoldalán van egy magyar nyelvű leírás, ami a karrier építésről is ír pl.

Kis ON is legyen, szerváltam pedálokhoz gömbcsuklót, ami az RC boltban ~3000Ft, csak nem annyiért (1K) :DD

(#9753) Tecsa válasza N€T0X|N (#9751) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Ettől féltem, gondoltam fejlesztek hozzá, valami olyan eszközt ami nagyobb felbontást tesz lehetővé a legalább a fék pedál esetén, ahogy néztem a load cell-es megoldást ott is valami hasonló dolog van. Valahogy meg kéne oldani, hogy a pedál lenyomásával egy tengel forduljon körbe mondjuk 2x.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9754) N€T0X|N válasza Tecsa (#9753) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Hát, ahhoz nagyon meg kellene buherálni, ami nem biztos, hogy könnyen menne. Eléggé fix ott minden. De némi kitartással szerintem megoldható. Amikor kézzel megmozgattam, akkor kiderült, hogy a poti nagyobb utat is tudna érzékelni, de fizikailag erre nincs lehetőség, a pedál két végállása miatt.

Sent from my keyBoard

(#9755) neilszab válasza Tecsa (#9753) üzenetére


neilszab
őstag

A felbontást a G27 pedálnál elsősorban az elektronika korlátozza szerintem, nem a potméter... tehát az alap 8 bit-nél komolyabb elektronikát kell hegesztened hozzá.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#9756) szacsee válasza Tecsa (#9753) üzenetére


szacsee
nagyúr

Sokan elsőként az elektronika cseréjét és mellette valami modot ajánlanak, amivel memorizálhatod a lenyomás erősségét. Valós életben is a pedál lenyomás ereje alapján tudja az ember kb, hogy mennyire taposott a fékbe nem pedig a pedál elfordulás alapján.
Leo Bodnar féle kábel átalakító kell neked, így átalakítás nélkül megúszod + Nixim mod szerű valami megoldás.
Gyári is lehet, vagy Pl kisállat kereskedésből veszel tömör gumilabdát és vágsz belőle 12-13x12-13mm-es téglapot, amit igény szerinti hosszúságúra vágsz. Általában 32-33mm-es hosszt vágnak le és ezt vágják rövidebbre, ha azt akarják, hogy "beljebb fogjon/blokkoljon" a fék.
Bodnar kábelt tudok eladót 9K-ért. (ha megvan még)
Ha megvan az elektronika, akkor variálhatsz, hogy mechanikusan oldod meg a fékhatás realizálását, ami olcsóbb megoldás pl Nixim mod.
Esetleg ha nem számít a kesh, akkor load cell + LC Amp és bekötöd a kábelbe, vagy veszel kész megoldást.
PTR pedált is vehetsz, de nem tudninem hallottam mikor lesz elérhető újra (írj e-mailt), vagy konkurens megoldást. Perfect pedal, AP Electrix stb.

[ Szerkesztve ]

(#9757) Tecsa válasza neilszab (#9755) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Na igaz is, hogy a kormány felől ha csak 8 bitet tud feldolgozni akkor én küldhetek neki 16 bitet...

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9758) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Valaki tudna segiteni ? Feltelepitettem az iRacinget , beallitottam a kormanyomat ahogy kerte (DFGT) aztan a beallitasoknal jol is van minden de ha az autoval mar menni akarok akkor a virtualis kormany nem fordul 90 foknal tovabb, pedig 366 fokra van allitva, a beallitasokba az a kis kormany el is fordul annyit , nem ertem hol lehet a problema :((

(#9759) Debilon válasza SirAlo (#9758) üzenetére


Debilon
addikt

nem is fog többet fordulni a gameban az animáció, ha zavar kapcsold ki a kormánykereket a gameban

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9760) N€T0X|N válasza SirAlo (#9758) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Kapcsold ki a kezek megjelenítését csak a kormány megjelenítésére. A kezekkel együtt csak 90-et fordul (fejből most nemtom milyen néven szerepel, de ilyesmit keress).

Sent from my keyBoard

(#9761) Mazzi97


Mazzi97
csendes tag

Üdv. iRacing-el kapcsolatba kérdezném hogy átlehet-e írni valahogy a nevet játékon belül? Ugyan is amikor én fizettem az én kártyám (maestro) és azt nem fogadja el ezért az egyik család tagom kártyájával fizettem. De én nem akarok ám az ő nevével játszani tehát nagyon remélem átlehet valahogy írni a nevet....

(#9762) N€T0X|N válasza Mazzi97 (#9761) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Te nem tudod átírni. Írj a supportnak, ők majd segítenek.

Sent from my keyBoard

(#9763) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

Sokat tanakodtam magammal, hogy milyen kormányt is vegyek, ezt részben az anyagi források is bekorlátozzák, végül LOGITECH Driving Force GT PS3-ben maradtam. Viszont PC-hez (WIN7) használnám, de a specifikációban egyik boltnál sem találtam, hogy jó lenne PC-hez, förumokon viszont azt, hogy igen, kérlek erősítsetek meg, hogy biztos jó hozzá és nincs külön PC-s verzió.

Ui: Meg tudná valaki mondani mekkora a doboz mérete? Kézi szállítás lesz ;]

[ Szerkesztve ]

(#9764) AMD_ok válasza oke (#9763) üzenetére


AMD_ok
őstag

A doboz méretét nem tudom, de a PC hez nyugodtan veheted, tökéletesen használható hozzá

(#9765) N€T0X|N válasza oke (#9763) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nagy, de van műanyag füle. :) (A g25/27 dobozának nincs)

Sent from my keyBoard

(#9766) oke válasza N€T0X|N (#9765) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm a válaszokat, nagyobb 50x50x50 cm-nél?

(#9767) GhanBuri Ghan válasza oke (#9766) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Jóval kisebb, kb. 30 cm oldalú kocka, a 28 centiméteres kormány szinte teljesen kitölti.

(#9768) szacsee válasza oke (#9766) üzenetére


szacsee
nagyúr

Pick Pack Pont miatt kérded, ha kicsit nagyobb akkor is kiszállítják.
Postán is le lehet zsírozni a nagyobb méretű tárgyakat felár nélkül, ha van ismerős.
Egyszer bringát összecsomagolva küldtek postai csomagként a mi postánkra ... postások legalábbis ezzel példáloztak. :)

(#9769) oke válasza szacsee (#9768) üzenetére


oke
senior tag

Igen, amiatt kérdeztem :)

(#9770) ЯΞD válasza oke (#9766) üzenetére


ЯΞD
senior tag

sz30 x h36 x m33

(#9771) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok.
Jubileumot ünneplek ma, mert megjavítottam a 100-ik Logitech kormányt a kedves fórumozó kollégáknak és szerencsére a szájról szájra terjedő híremnek sok olyan embernek is aki nincs itt a fórumokon.

Bátran keressetek meg bármilyen kérdéssel privátba, szívesen segítek akár tanáccsal akár kézzelfogható ötletekkel.

Mindenkinek Kellemes Karácsonyt és hibátlan kormányokban bő új évet kívánok.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#9772) fagy53 válasza Brain75 (#9771) üzenetére


fagy53
nagyúr

Grat, de ami Neked jó, az nekünk nem...ezért én kis kiigazítással hasonlókat kívánok Neked, de hibás kormányokkal! :R

(#9773) KaraDani válasza Brain75 (#9771) üzenetére


KaraDani
addikt

Gratula :R

Én még csak vásároltam tőled, de majd javítás témakörben is meg kell, hogy keresselek sajnos. (nem a tőled vett kormánnyal kapcsolatban :DDD )

(#9774) 00roli00 válasza KaraDani (#9773) üzenetére


00roli00
aktív tag

Ejnye már lerongyoltad?.. :(((

(#9775) KaraDani válasza 00roli00 (#9774) üzenetére


KaraDani
addikt

Azért az túlzás. Csak a bal oldali 3 gombom halott a kormányon :)

(#9776) oke válasza ЯΞD (#9770) üzenetére


oke
senior tag

Thanks

(#9777) zolibphc


zolibphc
csendes tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne, az egyik:
Logi DFGT settem van, amihez szeretnék másik pedálokat tenni, első körben G25/27 pedálsorra gondoltam, de nem nagyon találok sajna, illetve ezzel kapcsolatban tudom, hogy Leo Bodnar féle kábellel kombinálhatnám a kettőt.
Most néztem, hogy a Thrustmaster F430 pedáljai is fémek, és pár helyen olvasgatva jobbnak tartják, mint ami a DFGT-hez alapban van, viszont az F430 is kombinálható-e leo kábellel a DFGT-hez, vagy nem?
Illetve van köztetek, aki F430-at használ, vagy próbált már, és leírná tapasztalatait pedál téren? Előre is köszi!

(#9778) N€T0X|N válasza zolibphc (#9777) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Szia! Ha kicsit visszaolvasol - vagy egyszerűbb, ha rákeresel - a topicban van néhányaknak F430 és írtak is róla egész részletesen. ;)

Sent from my keyBoard

(#9779) zolibphc válasza N€T0X|N (#9778) üzenetére


zolibphc
csendes tag

Okés, köszi!

(#9780) zolibphc válasza zolibphc (#9779) üzenetére


zolibphc
csendes tag

Viszont ha jól értelmezem, akkor a Leo Bodnar kábel csak a Logitech cuccokkal működőképes! :(((

(#9781) packson


packson
csendes tag

Hali.Az a kérdésem lenne,hogy egy 270 fokos kormánynál megoldható némi átszereléssel,hogy többet forogjon?Mintha már valahol olvastam volna ilyenről.

(#9782) N€T0X|N válasza packson (#9781) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Biztos szét lehet gányolni, de a poti attól nem fog többet mérni, szóval nem sok értelme van. :)

Sent from my keyBoard

(#9783) Tecsa válasza N€T0X|N (#9782) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Ha magát a potit cseréled mondjuk ugyanakkora többfordulatúra, akkor viszont ugye sokkal nagyobb DAC felbontásra lesz szükség, ezt viszont a kormány vezérlő elektronikája lehet nem teszi lehetővé.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9784) szacsee


szacsee
nagyúr

GT Legends Steamen most 2,7 euro. Gondolom W7 kompatibilis, de mindjárt lesem megfele és jelzem.
Jan 5-ig akciós elvileg.

(#9785) Kephamos


Kephamos
addikt

Ápropó!

Iracingben nem szokott karácsonyi leértékelés lenni?

(#9786) Tecsa válasza szacsee (#9784) üzenetére


Tecsa
aktív tag

ponotsabban a sorozat összes játéka 70% leárazással van.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9787) szacsee válasza Kephamos (#9785) üzenetére


szacsee
nagyúr

Fekete péntek volt, amikor éves előfizu féláron van, most még nem láttam semmi akciót, csak az újoncoknak a félárú promót, egy rakat Usankába invitáló meghívót és a McLarent.
Lehet, hogy lesz, de ami biztos, hogy március-május körül van 75 dodóért 100 dodó akció és még egy augusztusban.
A szokásos 3 tartalom 10% kedvezmény és 6 tartalom felett 20% kedvezmény pedig egész éves.
Ha mindent veszel, akkor 25% a kedvezmény csak kicsit húzós és felét nem fogod kipróbálni. :DDD

Tecsa: Kösz, a fától az erdőt eset volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9788) Tecsa válasza szacsee (#9787) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nincs mit, most érdemes bevásárolni!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9789) Kephamos válasza szacsee (#9787) üzenetére


Kephamos
addikt

Ja, amúgy a tököm ki van már ezzel az envidiakupával. Remélem a többi kupában kevesebb gyökér van. 10-ből 8-szor lezúznak. Esetleg kilöknek.

(#9790) szacsee válasza Kephamos (#9789) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha megléped a D-s licenszet, akkor Laguna Seca és Okayama full-on tudsz menni mazdával. Ott már elvileg nem annyi a gyökér. Utána pedig ha komolyan gondolod és veszel egy jól irányítható autót, ami C-s osztályban van, akkor ha jó az IRatingod, nem találsz keresve sem gyökeret. :)

(#9791) Kephamos válasza szacsee (#9790) üzenetére


Kephamos
addikt

3.39 sr-en vegetálok. Nagyon felidegesített most. :W

(#9792) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Van itt valaki aki tudna nekem segíteni iRacing-ben? Már egy ideje szemezek vele és lehet kipróbálnám. Jó lenne ha valaki aki jól eligazodik ott live-ban segítene egy kicsit átbeszélnénk stb. pl: skype, TS, akár más. köszöntem.

(#9793) Kephamos válasza ЯΞD (#9792) üzenetére


Kephamos
addikt

Segítek: nvidia kupát kerüld. Súlyosan szellemi fogyatékosok gyülekezete. Megint sikerült egy néhány idiótát kifognom.

(#9794) szacsee válasza Kephamos (#9791) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hülyén fog hangzani, de van 2 opció is.
1. Ha messze a promo day (MPR fent majd calendar és csekkold le), akkor SR-re menj és ne qualifikálj versenyre.
Aki balfék úgy is kicsúszik, vagy kilöködi a másikat és sérül az autója úgy meg nem ér utol.
Hátul elindulsz és 4-5 körig biztonságra mész, addig a kamikazék elintézik magukat elvileg.
Utána biztonságosan de a tempódat autózva vidd célba az autót, lehetőleg kocc, offtrack és loss controll nélkül.
Ha ez megvan, akkor akár 0,15 SR-t is hoz egy verseny. Így max 5 tiszta verseny és szintet lépsz.
4.0-s SR-t kell elérni.

2. Ha közel a promó napja, akkor inkább menj laguna secában, vagy a session fülnél meglesed D-s naptárat, de azt hiszem Okayama lesz közelebb (Seca már megvolt 4 hete kb) Arra gyakorolsz teszten, ha már elkolbászolsz a pályán, akkor szabadedzésen gyakorolj, hogy ha D-s leszel 4 versenyt SR vesztés nélkül tudj menni.
Ha látod, hogy kell-e az iR pályafutást folytatnod... tetszik vagy sem, akkor pedig veszel egy olyan autót, ami gyorsabb. FR500S jól kontrollálható és vannak versenyek is vele sokszor. PL feljebb hiába van Indy-d ott estefelé és késő éjjel van csak verseny, mert ritkul a mezőny.
Szóval promó day-t kivárod vagy sem azt eldöntöd, ha már D-s vagy és megvan az MPR is 3.0-s D-s SR és 4 verseny vagy TT D-s kocsi/pálya kombóval, akkor nyomulsz IR-re. Ott már úgy is átlátod majd, hogy milyen szitu az amibe belemehetsz kocc, vagy kilökés nélkül és 2-3 kanyart mész a manus után látni fogod rajta, hogy kamikaze, vagy Schumacher.

Közben nézheted a Dashboardot is ahol kijelölöd a D-s osztályt és látod melyik versenyen van minimum 6-8 induló.
Csak olyan autót végy a későbbiekben, ahol azért akad mezőny, mert egyedül körözgetni nagyon unalmas tud lenni.
Azt meg a Sporting Code írja is, hogy melyik osztály milyen típusnál mennyi a minimum induló, hogy official legyen.
3-4 emberrel még rockiee-nál is unofficial a verseny ahol a griden általában ki is lépnek sokan. Nekem vont már le SR-t a rendszer, ha gridről léptem ki, inkább elkörözgettem a pályán másodmagammal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9795) KaraDani válasza Kephamos (#9789) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem az aktuális sorozat a fő gond, hanem az ellenfelek. Minnél nagyobb az iRatinged (rookieként nem látod, de számolja), annál erősebb mezőnybe kerülsz. És általában az erősebb mezőny értelmesebb (elvégre ha tör zúz folyton, nem fog jó eredményt elérni). Pl ha a kezdő iRating szintet nézzük, akkor ott vagy full kezdővel találkozol, vagy olyannal aki nem tudott előrébb lépni, szóval az még talán rosszabbat sejtet :) Mazdánál van, hogy akár 10 split is van a két legerősebb már teljesen jó szokott lenni.
Persze a magasabb licenszes szériák jobbak átlagban, elvégre aki nagyon idióta, az nem fogja elérni a szükséges SR-t a feljutáshoz.

(#9796) SirAlo válasza Tecsa (#9786) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Hol lehet ezt a 70%os leertekelest megtalalni? Nalam 12 $ most is az autok

(#9797) Tecsa válasza SirAlo (#9796) üzenetére


Tecsa
aktív tag

a 70%-os leértékelés STEAM-en van Race sorozat elemeire! :DDD

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9798) neilszab válasza Tecsa (#9797) üzenetére


neilszab
őstag

Meg a GT Legends-re is:
http://store.steampowered.com/app/44690/

Most 2,70 euro! :C

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#9799) Tecsa válasza neilszab (#9798) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Én azt hittem a GT legends meg a Race 07 valahogy szorosabban kötődnek egymáshoz.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9800) AMD_ok válasza Tecsa (#9799) üzenetére


AMD_ok
őstag

Külön téma, a GT Legends régebbi fejlesztés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.