Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) jozsi252 válasza ЯΞD (#9049) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor jó :B
Köszi hogy írtál :R

Akkor úgynéz ki hogy normális jelenség ez. Amúgy leakarod cserélni Fanatec-re a G27-et? Adódott esetleg valami problémád vele, vagy mert csak szimplán, a fana jobb?

iPhone 13 Pro Max

(#9052) ЯΞD válasza N€T0X|N (#9050) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Valamit nagyon félre értettetek. 2db g27-em volt az egyiket eladtam mert mélypontra érkeztem a versenyzést illetőleg és azt mondtam elég volt eladtam letöröltem mindent... :) később annyira hiányzott vettem újra kormányt. Azóta eladtam mert szeretnék mást is kipróbálni. A fanatec felé kacsingatok és egy forzát néztem ezt:

ez a leginkább szimpatikus

vagy

vagy ezt + CSR váltóval

Nehéz a döntés egy hónapja kutakodok, olvasgatok, infót gyűjtök.

Szóval fanatec-et én sem tekergettem még csak MOMO-t és G27-et.

De vannak itt akik nyilván tapasztaltak már a fanatec és g25/27 világában.

[ Szerkesztve ]

(#9053) KaraDani válasza jozsi252 (#9051) üzenetére


KaraDani
addikt

Mondtam én, hogy normális :P Műanyag dugattyú, ha elégtelen a gyári kenés, természetes, hogy nyöszörög. Vazelint se magamtól találtam ki, aki a ptr pedált gyártja mondta nekem, amikor az én pedálomat csinálta, és azzal is kente az enyémet :) De gondolom szilikonzsír és bármi ilyen összetételű kenőanyag jó. Csak a műanyag borítást kell leszedned, semmi mást nem kell valószínűleg szétszedned, mert az remélhetőleg elég lesz hogy a dugattyút kicsit bekened.

(#9054) Tecsa válasza KaraDani (#9053) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Szilikon sray!! Az a legnagyobb baj a vazelinnal, meg a különböző zsírokkal, hogy a por bele ragad és egy idő után inkább dörzsöl mint síkosít.

Én magam biztosan nem kennék olyan helyre zsírt vagy vazelint ami nincs a portól elzárva.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9055) N€T0X|N válasza Tecsa (#9054) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Azért a por az csak "ipari" mennyiségben okoz így valós kárt... :D
Gyárilag ezek zsírozva vannak ott, ahol kell és normál használat mellett is megy bele por rendesen, mégse lesz tőle semmi baja. ;)

Sent from my keyBoard

(#9056) arty válasza ЯΞD (#9046) üzenetére


arty
veterán

vagy lehet, h csak writeonly üzemmódban vagy :) nem egyszer írtam a csr/g27-ről, legutóbb pár hsz-el fentebb.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9057) arty válasza F4Zi (#9045) üzenetére


arty
veterán

seawolf már leíra, hogy nincs benne 3 motor. a szíjhajtás nem a megváltás, csak picit más érzés. ráadásul ha erős az ffb, akkor hallod majd a szíjakat is, ami esetleg zavaró is lehet, hasonlóan a ventillátorhoz.

mondom: aki forzázik is, annak CSR, nem kérdés. aki pc only, annak jobb választás SZERINTEM a g27.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9058) arty válasza arty (#9035) üzenetére


arty
veterán

csessze meg a Fanatec, de mostmár tényleg! :(

750B FW, xbox, forza: középen még mindíg ott az a borzalom idegesítő akadás, ha az spr (=középrehúzás) nem OFF :( jólenne, ha más is lenne itt, aki forzázik csr-el, mert kezdem azt hinni, hogy az ott "normális" és a 706 FW a szar, hogy ott nem akad :D

döbbenet, hogy lassan 1 éves a CSR és a mai napig nincs normális, mindenben és mindenhol jó FW :( (pedig végre a középrehúzást és az ellentartást és finomabban lehet állítgatni - de minek?! ha a középrehuzást kikapcsolom, a középső 15-25 fokban olyan a kormány, mintha egy zselébe szurt boton forgatnék egy kormánykereket, nincs ellenállás, mintha elszakadtak volna a szíjak ... :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9059) neilszab válasza seawolf570 (#9033) üzenetére


neilszab
őstag

Szia, először is szeretném leszögezni, hogy nem vitázni szeretnék veled ;) :R

A DFGT-ét csak a kategóriáján belül ajánlottam azoknak, akik nem csak NFS-en, meg F1 2011-en akarják szórakoztatni magukat, nyilvánvaló, hogy nem az CSW-vel vannak egy súlycsoportban.

A DFGT-ét ugyan akkor pedig bátran merem ajánlani komoly szimulátorozásra is, mert amíg kezdő az ember, addig az első fél, vagy akár 1-2 évben (egyéni skill-től függően) még nem a DFGT fogja hátráltatni a fejlődésben és ami a legnagyobb előnye, hogy egy nagyon biztos és nagyon jól működő konstrukció, igen nehezen megy tönkre. (persze tud :U ).

Szemben a Fanatec-kel, aminek a termékeivel rengetek probléma van (nem csak szoftveres) és egyáltalán nem gondolom, hogy a játékfejlesztőknek kéne igazodni a különböző kontroller gyártókhoz... egy kormánynak alaphangon működni kell a leggagyibb kombánj "szimulátorral" is, és tessék megoldani úgy a drivert, hogy nem felhasználók problémája legyen ezen aggódni.

Az új CSR Elit/CSW széria pedig még nagyon új, minden tekintetben erős zsákba macska és rossz referencia fényében én az elején még mindenkit kivárásra intenék... hacsak valakinek nem ez az élete és nem riad vissza az esetleges problémák megoldásától. ;)

És szerintem itt van a lényeg, egy átlag user, csak bedugni akarja és használni és azt akarja hogy ez így ebben a formában bárhol bármikor rendelkezésér álljon problémáktól mentesen.

Ezt a Logi/nem Logi boszorkány üldözést felejtsük már, egyszerűen ennek a gyártónak van néhány olyan terméke (de nem mind :K ) ami biztosan kipróbáltan jó hatásfokon hosszú ideig megbízhatóan működik, szemben a piacon lévő többi hasonló árú termékkel. De hangfalat, vagy Joy-t biztosan nem vennék tőlük! :N

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#9060) cselt válasza arty (#9058) üzenetére


cselt
senior tag

Az ilyen hsz-ek miatt kételkedem egy kicsit a CSW kormányban is, bár konkrétan arról a kormányról rosszat még nem olvastam.

(#9061) arty válasza cselt (#9060) üzenetére


arty
veterán

felesleges! a CSR-E is már tavaly, gyorsban kapott rendes FW-t! (meg azóta már egy fél tucatot) ugy néz ki a csucskormányokra jobban odafigyelnek... :(

a CSR-el az a gond, hogy tavaly ősz óta most nyáron jött ki az első béta, ami csomo mindent javitott (és rontott), majd most pár honapra rá ujra egy béta.

de mondom, lehet, hogy én vagyok olyan béna, h nem tudom belőni a forzához a kormányom :( (bár ahogy olvasom, rengetegen panaszkodnak a forumon, h középen ellazul a csr/csr-e az uj fw-vel (is))

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9062) cselt válasza arty (#9061) üzenetére


cselt
senior tag

Igen csak azért ez a sok macera a FW-kel elég idegesítő. Logi kormánynál még egyszer sem kellett frissítenem, max drivert. :)

(#9063) arty válasza cselt (#9062) üzenetére


arty
veterán

mert ott nem lehet :)

igaz, hogy baromkodni kell a fw-el, de máshogy konzolon hogyan tudnál dolgokat állítgatni? ott nincs driver... (bár csr-nél a pécés driverben se sok mindent lehet állítgatni... :( kb elfordulást és dampeninget, kampec. fw állítói meg pc modban nem mind aktivak)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9064) ЯΞD válasza arty (#9056) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Igen write only-nak néz ki de valójában Te csak 1 ember vagy. Én személy szerint több embertől várok minél több véleményt. Mert mindenki másképp vélekedik ugyebár. :B

meg ezek az FW-s dolgok engem is kiábrándítanak. Ez egy kicsit áthelyezi a súlypontot a mérlegen...

[ Szerkesztve ]

(#9065) cselt válasza arty (#9063) üzenetére


cselt
senior tag

Ebben mondjuk van igazságod, valóban nem gondoltam bele a konzolos világba, mivel én csak PC-n használom :)
Azért elszórakozgatnék én ezekkel a fw-ekkel, ha hozzámvágnának egy CSW-t :D

(#9066) Tecsa


Tecsa
aktív tag

Helló!

Úgy tűnik nekem lesz egy eladó DFGT-m. 2013 7. hóig garanciás. Teljesen hibátlan állapotban. G25-re váltanék, hacsak nem beszéltek erről az ötletről.

Üdv: Tecsa

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9067) Barthezz2 válasza Tecsa (#9066) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De ugye nem a topikban akarod eladni? :U

Everybody lies.

(#9068) Tecsa válasza Barthezz2 (#9067) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Először itt említem meg, hátha valaki megakad rajta. Természetesen aprón is fogom hirdetni.

Itt tilos hirdetni vagy eladni?

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9069) jozsi252 válasza Tecsa (#9068) üzenetére


jozsi252
veterán

:DDD Hatalmas.

Amúgy igen, szakmaiba tilos hirdetni :P

Amúgy szerintem egy G27-el jobban járnál. Itt PH-n elég jó árakon hozzálehet már jutni.

iPhone 13 Pro Max

(#9070) Barthezz2 válasza Tecsa (#9068) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, tilos.

Everybody lies.

(#9071) Tecsa válasza Barthezz2 (#9070) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Akkor vissza is vonnám ezzel a mondatomat. :W

Az a bajom a g27-el, hogy ahoz 30k körül kéne hozzá tenni, g25 esetében ennek a felét kb. De még álmodozom rajta egyet. Meg kormány nélkül se szeretnék maradni, ugye hát a bajnokságokban menni kell! :D

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9072) jozsi252 válasza Tecsa (#9071) üzenetére


jozsi252
veterán

DFGT-ről váltottam G27, 1-2 hete, és aztkell mondani hogy nem bántam meg. Szóval ha van lehetőséged, még egy picit mellérakni akkor a G27-et vegyed.

Amúgy milyen bajnokságokon szoktál indulni?

iPhone 13 Pro Max

(#9073) Tecsa válasza jozsi252 (#9072) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Erre elmegy majd akkor minden pénzem, de amikor ezt vettem is g25/27-et akartam, csak akkor 25k-m volt. Most lehet mellé tudok tenni még ennyit.

Az FRC-nél link indulok a futó bajnokságokban. Eddig formula renaul-t volt. Skoda bajnokság most is fut. Éppen most kezdtünk egy Lada VFTS-t és nemsokára meg WTCC. De ha tudsz mondani, ahol külsősként be lehet ugrani akkor szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9074) N€T0X|N válasza Tecsa (#9073) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nálunk is kipróbálhatod magad (túra, sport kategóriák). :K

edit: OFF

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#9075) arty válasza ЯΞD (#9064) üzenetére


arty
veterán

nyilván jó lenne több vélemény (én is örülnék, ha kapnék ellenvéleményt/megerősítést!), de keveseknek van pont ez a két kormánya... nekem is csak elővigyázatosságból: korábban sok rosszat hallottam a Fanatecről, ezért nem mertem eladni a g27et, amikor vettem - inkább a közös pedálhasználatra tettem a voksom. Sajnos azt kell mondjam, nem bántam meg. (pedig nehézkes szerelgetni állandóan, cserélgetni - egyáltalán, helyet biztosítani nekik)

az pedig megint elég esélytelen, h valaki g27-ről CSR-re vagy vissza váltson (kivéve ha pécé mellé vesz xboxot is és forzázna).

összefoglalva: mindenki vegyen CSR-t, hogy végre egyeztethessük tapasztalatainkat :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9076) F4Zi válasza arty (#9075) üzenetére


F4Zi
tag

Igenis, valszeg meg ma rendelem;-)

(#9077) cselt válasza arty (#9075) üzenetére


cselt
senior tag

Kár, hogy nem CSW-ed van, azt szívesebben vennék :D

(#9078) arty válasza F4Zi (#9076) üzenetére


arty
veterán

sajnálod majd, hogy nem az elite pedálos szettet vetted fillérekkel drágábban :P

én szóltam!!! :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9079) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Nos erről szeretnék egy kis véleményt kérni. Leadtam a rendelést már csak ki kell fizessem. Ezért jó lenne ha mielőbb kapnék egy kis infót. Nem szeretnék ráfaragni. Ha valaki tud valamit ami miatt nem érdemes megvenni örülnék ha jelezné...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9080) F4Zi válasza arty (#9078) üzenetére


F4Zi
tag

Ez most szarul fog hangzani de a porsches kormanyok (szerintem) rondak meg foleg versenyre lesz hasznalva ahoz meg elvileg "fílingesebb" egy csr. Aztan lehet hogy megbanom a pedalt, de ha rossznak erzem meg mindig vehetek jovore jobbat ha kell.

(#9081) F4Zi válasza ЯΞD (#9079) üzenetére


F4Zi
tag

Tul jo ajanlat ;-)

(#9082) Agyzuzo válasza ЯΞD (#9079) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Hűb*zmeg, hát ez nem csúnya. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9083) arty válasza ЯΞD (#9079) üzenetére


arty
veterán

a fix, kormánnyal nem forduló pillangó lehet szívás... :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9084) ЯΞD válasza arty (#9083) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Igen ez az egyetlen amit én is utálok már rajta de mivel javarészt f1-hez lesz ezt orvosolja a Ferrari kormány. Azon ugyan is van saját váltófül...

(#9085) KaraDani válasza arty (#9083) üzenetére


KaraDani
addikt

Szerintem sokkal praktikusabb lehet, mint a kormánnyal forduló. Iszonyú nagyok, úgyis eltalálja az ember és nem kell gondolkozni, egy megcsúszásnál össze-vissza kitekert kormánynál, hogy most akkor merre is van az a fül amit keresek? :DDD Én tuti ezt a fix megoldást preferálnám.

(#9086) AMD_ok válasza KaraDani (#9085) üzenetére


AMD_ok
őstag

én meg nem :P

Amúgy állítólag nagyon jó kormány, + nekem az F1-es perece baromira bejön :)

[ Szerkesztve ]

(#9087) cselt válasza ЯΞD (#9079) üzenetére


cselt
senior tag

Sok jót lehet olvasni erről a kormányról. A kormány 1080°-ot forul nem is csak 900-at, bár ezt nemtom mennyire használod majd ki, de a köznapi autókban is ennyit fordul.
Egyedül ami szerintem hátránya, hogy nem load-cell-es a fékpedálja. De ettől függetlenül jó kormány :)

Innen is akarod rendelni, amit linkeltél? Ha igen, akkor szerintem gondold meg a dolgot és olvass utána a cégnek a neten, nem sok jót lehet hallani a garanciális ügyintézésükről. De ha esetleg van gyártói garancia, akkor szerintem kevésbé parás a dolog :)

(#9088) Illes74


Illes74
csendes tag

Megjött a DFGT-m! :C Tudtok ajánlani valamim beállítást? :R

(#9089) jozsi252 válasza ЯΞD (#9079) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Ez a ferrari kormány nagyon jólnéz ki hozzá. DE 2x is gondold meg hogy a pixmaniaból rendeled-e. Inkább a helyedbe itthonról vásárolnék normális cégtől. Pixnél a garizás rémálom. 2 ismerősöm is rendelt már onnan, de mondták hogy soha többet.

iPhone 13 Pro Max

(#9090) SLC09 válasza ЯΞD (#9079) üzenetére


SLC09
tag

Erőseíteni tudom a többiek véleményét a Pixmania-val. Rendeltem tőlük egy Saitek joystick-ot, végülis minden rendben zajlott csak lassan, mert Franciaországból jönnek ezek, ha jól tudom. Illetve a gyári csomagoláson a fólia (ami ablakként szolgál) ki volt szakadva/vágva. Sok olyat olvastam, hogy rendelt x terméket és y-t kapott. Zsákba macska, de olcsó ;)

(#9091) Illes74


Illes74
csendes tag

Az normális hogy egyenesbe ilyen furcsa hangot ad ki a DFGT-m?

(#9092) SLC09 válasza Illes74 (#9091) üzenetére


SLC09
tag

Nem tudom mire gondolsz. Nekem olyan szokott néha lenni, hogyha sokáig terhelve van álló helyzetben a motor, akkor nyöszörög.

[ Szerkesztve ]

(#9093) F4Zi válasza SLC09 (#9092) üzenetére


F4Zi
tag

Nekem egyenesbe néha "kattogott" az ffb, ilyen jellegzetes hangja volt.

[ Szerkesztve ]

(#9094) arty válasza KaraDani (#9085) üzenetére


arty
veterán

jah, csak a kanyarodás közben a kormányút 30+ %-n nem tudsz váltani...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9095) Illes74 válasza F4Zi (#9093) üzenetére


Illes74
csendes tag

Igen én ilyen kattogó szerű hangot hallok az egyenesbe... Ez normális? Most vettük azért kérdezem...

(#9096) F4Zi válasza arty (#9094) üzenetére


F4Zi
tag

Hogyha mondjuk csak föl, vagy csak le akkor a forgásút 30%-án esik kézre a dolog, többin nem. Elég fura lehet

(#9097) Illes74 válasza Illes74 (#9095) üzenetére


Illes74
csendes tag

Még egy kérdés:
Hogy tudom elérni hogy ne rángasson?

(#9098) Tecsa válasza Illes74 (#9097) üzenetére


Tecsa
aktív tag

kapcsold ki a steering help-et!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9099) Illes74 válasza Tecsa (#9098) üzenetére


Illes74
csendes tag

Ki van kapcsolva, de csak egy picit rángat... De ez ellen se lehet semmit csinálni?

(#9100) Tecsa válasza Illes74 (#9099) üzenetére


Tecsa
aktív tag

A logitech profilerben options -> global device settings így nézzen ki:

A játékban pedig olyan 30-50% körül legyen az ffb erő, és így az ffb "lyukat" is eltűntetted.

A degrees of rotation az egyéni a többi nekem így vált be DFGT-n.

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.