Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) neilszab válasza ricshard444 (#10693) üzenetére


neilszab
őstag

Szia, kipróbáltam a Simraceway-t pár napja, de megmondom őszíntén minden tekintetben borzalmasnak éreztem, eőzetesen azt reméltem javítottak kicsit az ISI enginen, de csak visszalépést éreztem. Az FFB is borzalmas volt, mit kell/érdemes állítgani rajta, ahhoz, hogy jó legyen? (G25 + PTR pedál)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#10702) ricshard444 válasza neilszab (#10701) üzenetére


ricshard444
veterán

Full Effekt és 50% köré az erő, 0% Deadzone, másra nem emlékszem
Kocsitól függ melyik van jól megcsinálva, őszintén megmondom idén 1x sem játszottam vele, nem tudom hol tart vagy mi van vele.

Vannak dolgok...

(#10703) jackdaniel88 válasza Jack@l (#10695) üzenetére


jackdaniel88
csendes tag

Köszi szépen

tényleg nem bonyolult mert már 1x volt ragasztva, akkor csak 2 mm-es repedés volt, csak most nagyobb lett. De akkor megpróbálkozok összehozni vmiből hátha jó lesz.

(#10704) Vasoli válasza szacsee (#10700) üzenetére


Vasoli
csendes tag

Próbálkoztam én már minden szoftveres beállítással, de középre pl nem húz. Letöltöttem az iracing ffb progit is ami elvileg kiszűri, hogyha túl erős az ffb a kormánynak és megmondja az ideális beállítást. Nem jött be. Megpróbálom újrainstallálni, de mondom, rfactorban és simbin játékokban megy a középre húzás. köszönöm a segítséget.

(#10705) Vasoli


Vasoli
csendes tag

Egyébként a kormány jó, erős a motorja és nem is hangos, főleg mert 270 fokot tud. Nekem például nyikorog a szekvenciális váltó. Valahogy el kellene picit tolnom jobbra és máris jó. rfactorral nagyon jól működik és gtr2 vel is. shift 2-ben megint csak nincs középere húzás, de azt vettem észre, hogy 2009 utáni gamek nem tudják ezt. Lehet hogy ott volt valami ffb szoftver változás és azért. A pedáloknak is jó az ellenállása és a fék jó erős. Bár a gázpedál nekem néha recseg bár műanyagból van.

[ Szerkesztve ]

(#10706) Kephamos


Kephamos
addikt

Néztem pár videót erről a Simraceway-ről. Jól érzem, hogy elég NFS Shift jellegű?

(#10707) N€T0X|N válasza Vasoli (#10705) üzenetére


N€T0X|N
őstag

2009 utáni gamek nem tudják ezt :F :F

Inkább valami ingame vagy driver beállítási probléma lesz ott...

Sent from my keyBoard

(#10708) Kephamos válasza Kephamos (#10706) üzenetére


Kephamos
addikt

Próbálgattam is, de ezt az idióta természetellenes kormány középre húzást sehogy se bírtam kikapcsolni benne...

(#10709) fagy53 válasza Kephamos (#10708) üzenetére


fagy53
nagyúr

Minden jól beállított futómű tulajdonsága, hogy egyenesfutásra törekszik, ez jelenti a középre húzást és minél nagyobb a kormány ill kerékelfordulási szög, annál nagyobb a vsszatérítő nyomaték ami persze még sok más egyébtől is függ.
Ezért pl a logi driverben hiába pipálod be a középrehúzást, ha a játékban az FFB-t okézod csak az fog dolgozni. Semmi szükség a feltétel nélküli "gumis" középrehúzásra, ha az FFB működik, ez a valóság is! :)
Sajnos nem minden játék kezeli ezt így és vannak olyan idétlen autósjátékok, ahol érezhető a kettősség...

(#10710) Kephamos válasza fagy53 (#10709) üzenetére


Kephamos
addikt

Hát, itt álló helyzetben kitekerem a kormányt és visszahúzza. Csak ez játék csinálja, pl. az LFS, Assetto Corsa és az iRacing nem.

(#10711) Joshi válasza Kephamos (#10710) üzenetére


Joshi
titán

Az Assetto Corsa honnan van meg neked? Létezik belőle ingyenes demo változat?

(#10712) wolf033 válasza Joshi (#10711) üzenetére


wolf033
senior tag

A Netkart megveszed 2000-ért és megkapod az AC-t is. :)

(#10713) KaraDani válasza Joshi (#10711) üzenetére


KaraDani
addikt

Igen a netkar pro tulajok letölthetik a tech preview-t, egy autó egy pálya. Nem demo, ez még annál előbbi állapot, de már így sem rossz.

(#10714) Joshi válasza wolf033 (#10712) üzenetére


Joshi
titán

Ja azt hittem hogy már kijött a végleges játék, az a röhej hogy az rFactor2 Demo is csak úgy érhető el ha előre megveszed a játékot. :Y Én inkább várok. :D

(#10715) N€T0X|N válasza Joshi (#10714) üzenetére


N€T0X|N
őstag

rFactor 2 demo nincs... viszont van 30 napos pénzfisszafizetési garancia a játékra. Aaz AC-t akinek megvan a netKar PRO, az tudja használni az aktiváló kóddal. De senki nem erőszakolja rád, hogy vedd meg azt és úgy próbáld ki az AC-t. Majd lesz belőle publikus demo is.

Sent from my keyBoard

(#10716) Jack@l válasza N€T0X|N (#10715) üzenetére


Jack@l
veterán

A legelső AC TP használható volt bill-el aktiválás nálkül, azóta kivették ezt a kiskaput... :S

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10717) N€T0X|N válasza Jack@l (#10716) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Na de ki a fene akar egy AC-t billel nyomni... :U ;]

Sent from my keyBoard

(#10718) Tecsa válasza N€T0X|N (#10717) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Megéri azt a 2000-et a két játék?

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#10719) N€T0X|N válasza Tecsa (#10718) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ha valaki elvan vele offline, akkor simán. Mármint a netKar PRO-ért (online szinte senki nincs, amúgy van hozzá egy rakás pálya, főleg rF konverziók). A teljes verziós AC-t meg kell majd venni, ha kijön.

Sent from my keyBoard

(#10720) Tecsa válasza N€T0X|N (#10719) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Akkor nem veszek 2 játékot 2000ért. :)

Valamikor régebben volt itt szó hogy rugót csináltatna valaki a fékpedálhoz van ilyenben valami fejlemény?

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#10721) Jack@l válasza Tecsa (#10720) üzenetére


Jack@l
veterán

Én kérdeztem asszem, de nekem kicsit más votl a helyzet(nem gyári pedálhoz kellett) A bolt a Baross utcában teljesen korrekt volt, ha kell egyedi rugó azt is legyártják 1 hét alatt (bár nem olcsón).

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10722) Tecsa válasza Jack@l (#10721) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Milyen árat mondtak ha megkérdezhetem?

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#10723) Jack@l válasza Tecsa (#10722) üzenetére


Jack@l
veterán

kb 2000 ft volt az egyedi, a boltban lévők viszont 600-800 ft körül mozogtak.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10724) Tecsa válasza Jack@l (#10723) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Ha ebay-en rendelsz rugót pl G25-27-be kb 6000Ft-ba kerül. Szóval ahoz képest a 2000Ft nem is olyan vészes. Múlt héten kértem tőlük árajánlatot, de eddig nem válaszoltak rá. Kénytelen leszek bemenni, fél éve nem jutok be pedig itt van a szomszéd utcában!!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#10725) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!
Tudnátok nekem iránymutatást avagy tapasztalatot nyújtani..kormányokról?
Régebben volt 1 nagyon "gagyi" microsoft sidewinder szerüség..azon érzékelte hogy milyen mértékben nyomtad a pedálokat..és eszerint reagált a játékban az adott autó/repülő bármi.
Namost azóta volt 3 különféle kormányom rendes váltóval meg minden, de csak a csőgázt és a padlóféket érzékelte...nem tudott köztes nyomást érzékelni.
Arra irányulna a kérdés hogy az ilyen max 10ezres kategóriában mik azok amik esetleg tudnának valóságérzethez közeli érzést nyújtani..és érzékelnék a pedál nyomás mértékét?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10726) N€T0X|N válasza Apollo_21 (#10725) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Szerintem ezt ma mindegyik tudja. Milyen játékokkal tapasztaltad ezt? Lehet, hogy az a gond.

Sent from my keyBoard

(#10727) Apollo_21 válasza N€T0X|N (#10726) üzenetére


Apollo_21
addikt

Igazából...azóta bármivel.: Ilyen LFS től kezdve a gtr sorozat....és az a vicc h a régi kis kormány ezt tudta..ez kb 4-5éve volt...azóta 1kormányom sem tudta rendesen érzékelni...(Régi kormány bedug..müködik h ha félig benyomom fél gáz ...új bedug már nem.) De a régi kormány az meghalt..
Tehát a lényeg h azonkivül h volt kormány csere más nemtörtént változásba mindkettö usb-n keresztül csatlakozott a géphez anno...volt drágább ilyen 15ezres kategória a 6-7ezrestöl kezdve, de nem tudták.
Ismét szükségét érzem hogy vegyek, mert esős versenyeket sem vmi űdítő feladat max fordulaton pörgetni a motort mert elindulni is alig tudok..hát még egy erösebb kocsival is nehéz mert kipörögnek a kerekek akár száraz pályán is.
Szóval tanácsokat kérnék adott típusokat karöltve h miket kell kerülni ha még van ilyen!

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10728) Jack@l válasza Apollo_21 (#10727) üzenetére


Jack@l
veterán

Inkább valami beállítás/driver probléma lehetett. Új windows-al és friss driverrel próbáld ki, hátha megjavul. (meg rendesen kalibrálni akár játékban is, hátha ott volt valami félrenyomkodva)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10729) Apollo_21 válasza Jack@l (#10728) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ezek sajnos mind-mind megtörténtek anno..de nem segített semmi sem.
Úgyh keresem új komrányomat..esetleg egy ACME STI01 avagy Genius Speedweel 5 személyében márha ajánlott:D Ezek még árban elfgadhatóak a mai viszonylatban, tehát ebben az árszegmensben keresgélnék.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10730) Jack@l válasza Apollo_21 (#10729) üzenetére


Jack@l
veterán

Vegyél egy jó állapotú használt DFGT-t, azzal nem lesz gondod. (megéri a plusz pár ezer pénzt a nagyon gagyikhoz képest)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10731) wolf033 válasza Apollo_21 (#10729) üzenetére


wolf033
senior tag

Hi!

Vegyél egy használt MOMO-t vagy egy DFGT-t. Árban ezek még megfizethető kategória és nem mellékesen egész jó kormányok.

(#10732) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

10K-ig nincs DFGT... amúgy a probléma az lehet, hogy némely kormányt (ilyen noname fajtákat) be kell kalibrálni használat előtt driverben vagy a windowsban, mert nem elég megnyomkodni a pedálokat, mint pl. egy Loginál. Valami régi Geniusnál tapasztaltam ugyanezt, hogy padlógáz volt vagy semmi. Aztán bekalibáltam és jó lett. Talán ez lehet a probléma.

Sent from my keyBoard

(#10733) cselt válasza Apollo_21 (#10725) üzenetére


cselt
senior tag

Az a Microsoft kormány annyira nem volt gagyi, inkább amiket utána használtál azok, ha ilyen hibát produkáltak.

(#10734) Apollo_21 válasza cselt (#10733) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jóhát bocsánat:d Nevezzük kezdetleges, letisztült, és egyszerűnek:D Viszont sztem hétfön érkezik egy Genius SpeedWheel 5 ha minden jól megy...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10735) shteer válasza Apollo_21 (#10734) üzenetére


shteer
titán

"Ha minden jol megy" mar rosszul is kezdodik ;]

..szerintem jónak tűnik

(#10736) wolf033 válasza shteer (#10735) üzenetére


wolf033
senior tag

Én nem akartam letörni de csatlakozom. :)

(#10737) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Minden rendbe lesz, csak nemjeleztek még vissza hogy az ár elírt vagy valós:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10738) Jack@l válasza Apollo_21 (#10737) üzenetére


Jack@l
veterán

Én se akarlak elkeseríteni, de jobb lesz neked ha nem dobsz ki érte pénzt az ablakon. (max 2e...)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10739) Gigi01 válasza Apollo_21 (#10737) üzenetére


Gigi01
őstag

Hallgass a többiekre,nehogy megvedd! :N

(#10740) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Na, ismét itt:) Óvva intettetek a Geniustól...(speedwheel 5 pro):D
Attól függetlenül h gagyi müanyag ahogy a többi olcsó..semmi hátránya egyelőre nincs...
bőven elég arra az 1-2óra bohóckodásra amire lesz használva, gondolom fél év-1évig kihúzza.
Amint feldugtam usbre már minden stimmelt..(driver cd nincs hozzá) sztem fölös is lenne, minden állítás és bénázás nélkül azonnal úgy érzékelt a pedál ahogy én azt akartam, lehet h az utóbbi pár kormányomnál user error ált fenn..de mind1. most ez "jó", nemvártam tőle többet mint ami..ezért a pár ezresért.

Minden esetre köszönöm!
Persze abban egyetértünk h értelmes szimulátorozásra, ez a kategória NEM felel meg, és ultragagyi.

Ha őszinte akarok lenni akkor ha "jót" vennék csak g25be vagy g27be gondolkodnék:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10741) jozsi252


jozsi252
veterán

Assetto Corsa "zöld úton" van. Elég ember szavazott rá, így Steamen meg fog jelenni :)

iPhone 13 Pro Max

(#10742) KaraDani válasza jozsi252 (#10741) üzenetére


KaraDani
addikt

:C

(#10743) seawolf570 válasza jozsi252 (#10741) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ez jó hír, én is hozzájárultam egy szavazattal. Ennek örömére kiadhatnának egy publikus demót, mert szerintem sokan kipróbálnák (megkötések nélkül).

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10744) Jack@l válasza jozsi252 (#10741) üzenetére


Jack@l
veterán

Nyugtával a napot, lehet majd a jézuska hozza... :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10745) Crank822


Crank822
tag

Sziasztok!,kérném a segitségeteket!,nem rég kaptam egy speedlink sl-6693-sbk 2in1 force wheel kórmányt!,és az a problémám hogy egyik játék sem ismeri fel!,driver fent van de semmi,valami ötlet van?

köszönöm a választ előre is! :R

beyond...

(#10746) seawolf570 válasza Crank822 (#10745) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ezen ne csodálkozz, előfordúl az ilyen, főleg ilyen "neves gyártó", "neves kormánya" esetén. Játékon belül a vezérlőknél válaszd ki a Custom Wheel vagy Custom Gamepad-ot, esetleg valami egyéni vezérlőt és ott állítsd be a tengelyeket és gombokat. Az ilyen afférokhoz jobb ha hozzászoksz, sok örömöd szerintem nem lesz ebben a kormányban, max. bosszúság.

Azt azért ellenőrizd, hogy az eszközkezelőben vagy a vezérlőpultban egyáltalán látja-e a Windows a kormányt. Win 7 esetén Vezérlőpult-> Eszközök és nyomtatók menüben. Ha ott látod, akkor a kalibrálást is meg tudod ejteni ott.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10747) Crank822 válasza seawolf570 (#10746) üzenetére


Crank822
tag

Semmit sem látót!,játék,viszont nem látja hiába nyomkodom a gombokat de semmi!!,valami programal nem lehet rá erőlteteni a dolgot,mint a pl a joystickok-nál is van?

beyond...

(#10748) Jack@l válasza Crank822 (#10747) üzenetére


Jack@l
veterán

Nézd meg van e a kormányon valami kapcsoló, ha igen kapcsold át pc-re. Aztán ha még mindig nem akarja feltenni a drivert hozzá, akkor dugd át másik usb-be. (eszközkezelőben meg jobb híján legalább egy sárga felkiáltójeles game controllernek meg kéne jelennie)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10749) ooooobi válasza Crank822 (#10747) üzenetére


ooooobi
senior tag

Lehet a win7 lesz a gond, ezek a kormányok a régebbi windowsokat szeretik csak.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#10750) Iomega válasza Crank822 (#10747) üzenetére


Iomega
őstag

Szevasz!

Menni kell, ha jó a kormányod, mivel most teszteltem le Windows 7-en is, korábban Vista-n és XP-n. Mindegyiken tökéletesen működik.

Jelen esetben Win 7 alatt, a Grid 2 autós játékon próbáltam ki, gyönyörűen teszi a dolgát.
Ezidáig dobozban volt a kormány, de most a kedvedért kicsomagoltam és kipróbáltam Win 7-en is.

A következő műveleti sorrendben próbáld meg.
-telepítsd fel ezt a drivert
-kapcsold ki a gépet
-csatlakoztasd az USB kábelt a PC-hez, a kormányt és a pedált is csatlakoztasd egymáshoz.
-indítsd el a PC-t

Nálam, ezek után már használható is, hibátlanul működik.

Ha a vibrációt is állítani szeretnéd, hogy milyen erős legyen, ezeket is szépen be lehet kalibrálni. A vibráció erősségét 0-100% -os tartományon belül lehet állítani. Külön-külön, még azt is, hogy, ha dízel motoros járműt vezetsz, akkor közben folyamatosan remegjen-e a kormány.
Továbbá, tudod ellenőrizni a kormányt, a gombokat és a pedálok helyes működését.

Egy ilyen ikont kellene keresned a vezérlőpult -->> eszközökben,

majd jobb klikk az ikonra -> tulajdonságok, és azon belül az alábbiakkal fogsz találkozni, amiket most fotóztam ki a gépemből.

A játékon belül, meg kell keresni a controllers beállításokat, és ott is beállítod a kormányt, hogy ne a billentyűzettel menjen.
Röviden ennyi, remélem, hogy tudtam segíteni. Szívesen! :)





[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.