Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) neilszab válasza Tecsa (#9949) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, persze, egy rugó kell a másik végére, ezt tiszta sor. :K

De a forgó potis megoldáson is újra elgondolkozom... :U

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#9952) arty válasza goyo206 (#9948) üzenetére


arty
veterán

van még gari rá, meg működik is a g27 szettem, a gond az, h a fanatec kormányomhoz kellene egy g25/g27 pedál, mert a fanatec alap pedálja nem igazán méltó a kormányhoz :)

(pl ha esetleg a logit eladnám, nem lenne rendes pedálom, most "közös" a g27pedál a fanatec-logitech kormányaimhoz)

kösz a tippet, adok fel hirdetést!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9953) Kephamos válasza arty (#9952) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem CSR van hozzá? Az szerintem messze jobb, mint a g25/g27 pedálja.

(#9954) F4Zi válasza arty (#9952) üzenetére


F4Zi
tag

A sima CSR pedál ahogy tudom még jobb mint a g27 pedálja. csak 80 Euróba kerül. Én valszeg egy CSR elitre fogok nemsoká beruházni :)

[ Szerkesztve ]

(#9955) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Tisztelt kollégák!

Új kormány vásárlására adtam a fejemet a g25-ös után, és a thrustmaster T500-at néztem ki, elolvastam a logout-on a cikket róla és itt is szeretnék kérdezősködni, vélemények, tapasztalatok, ismert hibák, javaslatok után.

(#9956) shteer válasza arty (#9947) üzenetére


shteer
titán

ebay

..szerintem jónak tűnik

(#9957) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Kressz, illetve forgalmi helyzetek gyakorlása céljából a city car drive nevű játékhoz kellene valami kormány. Ahogy látom, elég húzós áruk van a komolyabb modelleknek. :((( Gondolom 3 pedálos nem nagyon van, egy-két tízezres kategóriában?! :F
Melyik a legolcsóbb 3 pedálos, ajánlott ilyen játékvezérlő, hátha használtan, majd lenne a későbbiekben.

Köszi!

(#9958) SOAD19


SOAD19
addikt

Erről mi a vélemény:[link] :F

[ Szerkesztve ]

(#9959) F4Zi válasza SOAD19 (#9958) üzenetére


F4Zi
tag

Fasza kis kormány, tesómnak volt ilyen, jó pedálok jó visszahatás, szerintem ideális gyakorlásra ha mindenképp kell a 3 pedál. Viszon nincs hoggy H-váltó, csak szekvenciális váltókat van rajta, vagyis csak egyesével fel és le lehet váltani vele, nem pedig H-alakban.

(#9960) SOAD19 válasza F4Zi (#9959) üzenetére


SOAD19
addikt

Igen, látom, hogy, nem hagyományos H-váltó. Kicsit drágábban nincs H-s?
Illetve, mondjuk egy G27-es szintű mennyire tud reális élményt nyújtani, de gondolom ez játék függő is. Pl. az említett játék, elég jónak tűnik grafikailag. Nekem tényleg, csak gyakorlásra kellene, szokni a vezetést. Erre, ez a játék nagyon jónak tűnik, már "csak" egy játék vezérő kellene, amivel a lehető legrealisztiksuabban tudnám szimulálni a valóságot.
Vagy, azért a valóságtól, ezek még nagyon messze vannak, nem szimulátor szintűek? :F

(#9961) F4Zi válasza SOAD19 (#9960) üzenetére


F4Zi
tag

Az még egy lehetséges alternatíva, bár én pontosan nem tudom hogy kell, de egy 2-3ezer forintos Joystick-ből lehet H-váltót faragni akármilyen kormány mellé. Majd nemsoká leírja valaki a tutit. Az úgy egy kevésbé költséges megoldás.

(#9962) Tecsa válasza SOAD19 (#9960) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nekem az a tapasztalatom az említett játékkal, hogy elég messze van a valóságtól. Elszórakozni elszórakoztam vele. Nem tudom megitélni, azt hogy ebből tanulni lehet valamit, de azt sem tartom kizártnak, hogy még "ártasz" is magadnak vele.

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9963) Tecsa válasza F4Zi (#9961) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Amúgy Joysitck-ból rugó kiszed, és máris nem tér vissza alap állapotba. Kell hozzá még egy program amivel konfigolni kell a joy mozgását, azt hiszem x-padder a neve.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9964) SOAD19 válasza Tecsa (#9962) üzenetére


SOAD19
addikt

Kicsit kifejtenéd, hogy miért nem érzed hasznosnak a játékot. Azért tetszene a játék, mert be kell tartani a kressz szabályait, és oldalt felugrik egy kis ablak, ha szabálytalankodsz. Csak, jó lett volna begyakorolni a mozdulatsorokat, váltás, indexelés, és a többi, hogy reflexszerűvé váljanak.
Lehet, hagyom akkor, eléggé sokba lenne a projekt. :U

(#9965) Tecsa válasza SOAD19 (#9964) üzenetére


Tecsa
aktív tag

nem olyan életszerű, hiába szimulátor, szük a látótér a képernyő miatt, a fejet csak gombokra tudod forgatni, irányjelző kar nincs. valahogy nem olyan mint autót vezetni.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9966) Debilon válasza SOAD19 (#9964) üzenetére


Debilon
addikt

mi a gond az igazi autóval?

vagy most jársz/járnál vezetni?
szerintem jobban jársz ha valakivel kimentek egy félreeső helyre és ott, igazi autóban gyakorlod a váltást meg ilyeneket

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9967) SOAD19 válasza Debilon (#9966) üzenetére


SOAD19
addikt

Kicsit sokba lenne, inkább bicajjal közlekedek a városban, mivel még bérletre is sajnálok kiadni 6,5k-t. :DDD

A kressz, az már meg van egy ideje...

Hát lehet jobban megérné, csak ne jöjjön rendőr arrafele. De, igazából a forgalmi helyzeteket lenne jó, ezzel a játékkal gyakorolni, kinek van elsőbbsége...

[ Szerkesztve ]

(#9968) Debilon válasza SOAD19 (#9967) üzenetére


Debilon
addikt

az benne van a KRESZ-ben, hogy mikor kinek van elsőbbsége :DDD az igazi amúgy is a valós vezetés, bár nem egy bonyolult dolog, amit ilyen progival kéne gyakorolni :D

ha jól tudom, a KRESZ vizsga után 1 éved van letenni a forgalmit, különben hello

szerintem ez a játék, csak időtöltésnek jó, másra nem nagyon

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9969) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Tisztelt kollégák!
Új kormány vásárlására adtam a fejemet a g25-ös után, és a thrustmaster T500-at néztem ki, elolvastam a logout-on a cikket róla és itt is szeretnék kérdezősködni, vélemények, tapasztalatok, ismert hibák, javaslatok után.

(#9970) N€T0X|N válasza BaziJoe00 (#9969) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Láttuk elsőre is... ha erre jár, aki jobban ismeri, biztos válaszol majd.

Sent from my keyBoard

(#9971) proci985 válasza Kephamos (#9953) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az alap (már nem gyártott) műanyag pedál elvileg picit gyengébb a loginál. mondjuk műanyag létére egyrészt elég nehéz, másrészt pedig a fék kőkemény.

de a többi pedáljukhoz képest tényleg ez volt a leggyengébb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9972) Kephamos válasza proci985 (#9971) üzenetére


Kephamos
addikt

Én még csak képen láttam, de jókat hallottam róla. (Nekem CSR Elite van, az egyértelműen jobb. :) )

(#9973) proci985 válasza Kephamos (#9972) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

anno G25öt próbáltam egyszer, de annak már lassan öt éve, és nem emlékszem a pedálokra.

nekem pozitív meglepetés volt. méretes stimmel, ellenállások stimmelnek (a fék kőkemény), szépen adagolható és precíz. fémnek nem fém, de ehhez mérten olcsóbb, az én felhasználási igényeimhez pedig eddig úgy tűnik teljesen jó (ilyen extrákra meg nincs szükségem). persze, a CSR elite jobb, de én majdnem annyiból vettem a kormány+pedál+shifter hármast a clubsport fülekkel:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9974) arty válasza Kephamos (#9953) üzenetére


arty
veterán

nem, fanatec standard pedalom van hozzá

a sima csr szvsz nem jobb, a csr elite a loadcellel lenne a "tuti" ... csak drága. nagyon :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9975) arty válasza shteer (#9956) üzenetére


arty
veterán

igen, az marad, mert itt a hardverapron sok a vevő, de eladó meg egy sincs... nekem már úgyse jutna :/

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9976) Jack@l


Jack@l
veterán

Félig offtopic, nem tud valaki jó helyet aol sokfajta rugót lehet venni(kiszolgálják a kisembert pár darabbal), kb 12-15 centi hosszú és ~3 centi szélesek kellenének többfajta erősségben. (pedálokhoz kellene)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9977) Kephamos válasza Jack@l (#9976) üzenetére


Kephamos
addikt

A rugó az nem olyan egyszerű dolog, mint ahogy sokan gondolnák. Általában konkrét célokra gyártják őket, különböző típusokat, különböző karakterisztikával.

(#9978) Jack@l válasza Kephamos (#9977) üzenetére


Jack@l
veterán

Mezei horganyzott acélrugó megteszi kezdetnek, rugóállandó is meglesz, ha majd ráérek kiszámolni... Csak kisker-t nem találok ekkora méretben, néhány variációban szálvastagságra és menetszámra.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9979) shteer válasza Jack@l (#9978) üzenetére


shteer
titán

Vagy a baross vagy a mester utcaban a koruttol kifele jobb oldalon...de nagyon reg jartam arra :/

..szerintem jónak tűnik

(#9980) Jack@l válasza shteer (#9979) üzenetére


Jack@l
veterán

Köszönöm, azt hiszem megtaláltam a boltot: [link]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9981) shteer válasza Jack@l (#9980) üzenetére


shteer
titán

Aaazleszaz :K nm

..szerintem jónak tűnik

(#9982) Tecsa válasza shteer (#9981) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Baros úton is vagy egy a CBA val szemben.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9983) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában nagyon töröm a fejem a kormányvásárláson, természetesen logi dfp/gt-t szeretnék venni.
Megnéztem az új árakat és elég kiábrándítóak, ezért használtban gondolkodom. Futottam pár kört, és találtam dfp-ket 15-20e; gt-ket 20-25e forint közt. Melyiket érdemes megvenni? Egyáltalán mire érdemes figyelni vásárláskor? Licitálós oldalakon nagy lutri ilyeneket megvenni vakon?

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm!

üdv
Tamás

(#9984) shteer válasza bercsi (#9983) üzenetére


shteer
titán

dfgt

le lötyögjön, kotyogjon. ha meg van rá gari, az a biztos. licitálós oldalakon van egy rendes értékelési rendszer, sztem kisebb lutri.
esetleg próbálkozz beszállni egy 50%-os logi kuponos rendelésbe - 2 termékre érvényesíthető

..szerintem jónak tűnik

(#9985) GhanBuri Ghan válasza shteer (#9984) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Nekem a DFGT felfele lötyög kb. 1 millimétert, ez mennyire számít gondnak?

(#9986) shteer válasza GhanBuri Ghan (#9985) üzenetére


shteer
titán

az nem hinném, hogy baj - a momo-m is annyit lötyögött és hibátlanul tette a dolgát

..szerintem jónak tűnik

(#9987) GhanBuri Ghan válasza shteer (#9986) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Akkor megnyugodtam, köszönöm.

(#9988) czakof1946


czakof1946
tag

Üdv!

Nekem egy Pro Flight Yoke kormányom van az FS-hez. Meghibásodott benne a tolókar potmétere, vagy elkoszolódott. Tudtok valami szervízt, ahol foglalkoznak ilyennel. Én szétszedtem, további bontást igényelne, de erre nem merek vállalkozni.

Kösz

(#9989) Jack@l válasza czakof1946 (#9988) üzenetére


Jack@l
veterán

próbáld kicserélni egy lineáris 10kOhm-osra, (akár ugyanolyat is vadászhatsz a neten, de elvileg bármelyik jó lesz, feltéve hogy bírni fogja a gyűrődést)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9990) czakof1946 válasza Jack@l (#9989) üzenetére


czakof1946
tag

Üdv!

Erröl a részéről van szó. Ebben a karok mozgatásánál nem egyenletes.
Ezt szétszedni sem tudom, nemhogy potmétert cserélni.:)
http://www.aviationmegastore.com/?action=prodinfo&art=73022
Ehhez kellene segítség

(#9991) Bakitm


Bakitm
tag

Van egy kis érdekesség a g27-emnél, ha jobbra forgatom vagy bal állásból akárhonnan a kormány jobbra csavarodik, akkor kicsit nyiszog belül valami, de ha ugyan ezt csinálom balra, akkor nincsen hang. Amúgy minden tökéletesnek tűnik rajta, nem szorul nem nehezebb tekerni és az ffb is jó. Nagy probléma lehet ez?

(#9993) seawolf570 válasza czakof1946 (#9990) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Szia.

Ha van műszerész vagy RTV műszerész ismerősöd, az biztos ki tudja cserélni (lehet, hogy csak be kell fújni neki) és szétszedni Ha nincs, vidd be egy rádió -TV szervizbe, lehet bevállalják (én biztos bevállalnám).

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#9994) Jack@l válasza Bakitm (#9991) üzenetére


Jack@l
veterán

Csak a fogaskerekek lapjai súrlódnak(egymáson teli lappal vagy valami minimális poron), valószínű semmi baja nincs. Valaki évente szét szoktra szedni és beolajozni, az általában orvosolja ezeket a riasztós hangokat. (kicsit az enyém is csinálta egy ideig, de még garis, csak ezért nem szedtem még szét)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9995) Jack@l válasza czakof1946 (#9990) üzenetére


Jack@l
veterán

Annira viccesen egyszerű lehet annak a belseje, hogy bárki aki kicsit is ért az elektronikához és tud forrasztani, meg tudja neked csinálni a cserét. (feltéve hogy tényleg maga a poti a baj)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9996) szacsee


szacsee
nagyúr

Tiszta szerencse, hogy lehet kapni! :Y :W

Csomagban igaz megspórolja a vevő az árát, csak hát közel 900 eurót sokallom egy ilyen kormány szettért pedál és váltó nélkül.

ClubSport Series Premium Value Pack EU:
Products: ClubSport Wheel Base EU, Formula rim for ClubSport Wheel EU, BMW M3 GT2 rim for ClubSport Wheel EU, Service EU, 879.85€

[ Szerkesztve ]

(#9997) seawolf570 válasza szacsee (#9996) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Hát a minőséget mindig is meg kellet fizetni. Sajnos nem a magyar átlagfizetésekhez szabják az árakat külföldön (sokszor itthon sem). Az hogy a magyar ember, (a politikusok és bűnözők kivételével) éhbérért dolgozik, nem a Fanatec a hibás.
Majd ha nálunk is olyan fizetések lesznek mint nyugaton (ide nem értve a külföldi vendégmunkások fizetését, mert az szintén kizsákmányolás és rabszolga munka), akkor havonta vehetsz ilyen kormányt, sőt pedált és váltót is.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#9998) shteer válasza szacsee (#9996) üzenetére


shteer
titán

ezanemmindegy :)

..szerintem jónak tűnik

(#9999) Kroni1 válasza shteer (#9998) üzenetére


Kroni1
veterán

Elfogadnám a "szettet"! :DD

(#10000) shteer válasza Kroni1 (#9999) üzenetére


shteer
titán

lenne helye :D

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.