Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) seawolf570 válasza barcalaci84 (#10449) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Úgy látszik megvan a megoldás, ezt találtam:

 F1 modern: 400-450º (with the exception of Monaco, some teams use 540º there)
Another modern formulas: 450-540º
Touring Cars modern: around 540º
DTM - SuperGT Race Cars: 450º-540º
F1 1990´s: 540º
Production Cars: 900º or more (my Focus, I think has 1080º)
WRC: around 540º
Group B rally cars: I think 700º-900º

Úgy látszik senki nem mondott hülyeségeket, az is elképzelhető, hogy vannak olyan pilóták aki bizonyos pályákon kevesebbet használnak 360º-nál.

Akkor mégis jól emlékeztem az 540-re, csak az 90 előtt volt. Régebbi videókat találtam, ahol pl. Graham Hill 540-re tekerte ki a Loews-ben.

shteer

Arra én is kíváncsi lennék. :K

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10452) seawolf570 válasza N€T0X|N (#10445) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Ne tud meg mennyit szívtam vele több mint egy éven keresztül. Próbálkoztam mindennel, állítgattam az autó setupját, a kormány beállításokat, driver cserék, a végén már G25 módban használtam logi driverrel, de csak nem akart jó lenni. Sokszor eljutottam arra szintre, hogy szétverem a kormányt, mert azt hittem azzal van a gond. Aztán gondoltam én vagyok a balfék és nem tudok vezetni, mert videókon meg azt láttam, hogy gyönyörű szépen terelgetik a verdákat. Alig vártam, hogy beletegyék az "utcai" autókat mint pl. a Megane, Ford Focus RS és a Lancer. Aztán csalódnom kellet ismét, akkor kezdtem gondolkodni, hogy valami elkerülte a figyelmemet. Múlt hétvégén kínomban megint elkezdtem á játék beállításait állítgatni és akkor jöttem rá, mi a probléma. Amint kikapcsoltam a bemeneti szűrést a játékvezérlőnél, irányíthatatlan lett az autó. Nálam még azt is csinálta, hogy nagy sebességről való fékezésnél bekapcsolt ABS esetén elkezdte a kocsi valamelyik irányba kitenni a farát (a kormány végig egyenesben), ezután bármit csináltam irányíthatatlan lett.

Sajnálom, hogy nem jöttem rá erre előbb (lehet nálad is ez volt a probléma), talán akkor nem adsz túl rajta, bár szerintem neked egy életre eleged lett belőle. :D No mindegy, ha esetleg még egyszer nekifutsz majd akkor jó ha tudod, van egy ilyen beállítás, amit érdemes bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10453) KaraDani válasza seawolf570 (#10451) üzenetére


KaraDani
addikt

"Touring Cars modern: around 540º" A bmw 720 tudtommal, de kivétel erősíti a szabályt. :)

(#10454) Kephamos válasza KaraDani (#10453) üzenetére


Kephamos
addikt

De a bmw hatso kerekes. Gondolom emiatt kevesbe direkt a kormanyzas.

(#10455) KaraDani válasza Kephamos (#10454) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem volt odaírva hogy fwd touring cars modern :P
Amúgy szerintem is ez az ok.

(#10456) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

üdv.

Eddig billentyűzettel versenyeztem különféle szimulátorokban, kormányt használó versenyzőtársaimhoz mérten jól mentem.
Kezdésnek 15k körül melyik kormány a legmegfelelőbb számomra?

Kezdetnek nem szeretnék kiadni ~30 ezret DFGT re.

Lehetőleg az Iponban elérhető legyen.
Ha minden jól megy akkor lehet hogy 1 kis időn belül a visszapillantódban látsz versenyzés közben s mire előretekintesz már előtted leszek :DDD

(#10457) barcalaci84 válasza BeriHampeR (#10456) üzenetére


barcalaci84
őstag

ha olvasgattál a topicban akkor tudod a választ :)
ha új kormányban gondolkozol , akkor DFGT -nél alább ne add, mert a jelenleg újonnan kapható ennél olcsóbb kormányok mind a gagyi kategória (egy új billentyűzettel is jobban jársz)

ha max 15 ezer körül szánsz rá (mint első kormányra) akkor vegyél használtan valami normálisabbat , akár MOMO-t olcsóbban...
bár személy szerint DFGT, DFPro thrust f430 alá én nem mennék (15-25 közt ilyet találsz)
ráadásul ezeket tovább is tudod majd adni min. ebben az árban mikor megkívánod majd a g27-et :)

(#10458) N€T0X|N válasza BeriHampeR (#10456) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Iponban a legolcsóbb, ami ajánlható is, az a Thrustmaster RGT, 27 ezres jelenleg. Ez alá újonnan nem tudsz lemenni, mert csak szutykokat találsz.

Sent from my keyBoard

(#10459) F4Zi válasza N€T0X|N (#10458) üzenetére


F4Zi
tag

Hali, tudom nem 100%ban ide tartozó kérdés, de tudtok valahol valami driver találó helyet? Én nem találok sehol Egyik haverom vett egy kormányt, nem kapott hozzá telepítő CD-t, és néha rosszalkodik a kormánya. Szerintem egy driver megoldaná a problémáját. Thrustmaster Ferreri GT Experience-e van neki, és XP 32 bitre kéne hozzá driver. De szertinem bármiféle thrustmaster kormányhoz tartozó driver is működhet, ilyen téren nem vagyok valami jó :D Nekem mindig volt telepítő CD-m. Előre is köszi segítséget :)

(#10460) seawolf570 válasza F4Zi (#10459) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Szia!

Innen letöltheted (letöltheti a haverod), az oldal alján található [Windows® XP/ Windows® Vista/ Windows® 7 / Windows® 8] 10.4 MB -re kattintva.

Pedig 100%-ban ide tartozó kérdés, hiszen ez "A nagy kormányos topik". :K

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10461) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Az mitől van, hogy egyik pillanatról a másikra a kormány jobbra forgatásakor elkezd "vibrálni" majd kb 20°után fordul tovább rendesen mikor visszaengedem 0°-ig akkor nem vibrál.
(thrustmaster ferrari challnge-ről van szó)

(#10462) Brain75 válasza Freiherr (#10404) üzenetére


Brain75
senior tag

Szia

A táp egy 24voltos 1 A-es táp.
% voltos tápról meg sem mukkan.

Üdv

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#10463) Breisat01


Breisat01
csendes tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget egy DFGT-vele kapcsolatban.Ez egy éves körüli kormány,kevés versenyen volt használt,de mostanság olyat csinál,hogy gyors visszaváltáskor többet vált vissza mint kellene!
Remélem tudtok rá megoldást mert baromira zavaró.

(#10464) xkoti


xkoti
senior tag

Sziasztok :D

Most először veszek kormányt a pc-hez ám de nem szeretnék drágát venni ezért találtam 3 db-ot ezek közül az egyik nekem kiemelkedik .

1.1
2.2
3.3

Nekem személy szerint az első jön be , szerintitek is az a legjobb ?

KO

(#10465) seawolf570 válasza xkoti (#10464) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Az elsőről pár HSZ-el feljebb olvashatod a véleményt, a másik kettő szintén nem érdemes említésre. Ha szimezni akarsz akkor arra alkalmatlanok, ha nem arra használnád és van gamepad-od, akkor maradj annál, vagy billentyűzet. Ezen kormányok megvásárlása csupán csak pénzkidobás.

Használt MOMO-val vagy RGT-vel százszor többre mész, a linkelt kormányok ipari hulladékok. :K

Egyébként az első pont ugyanolyan sz@r mint a másik kettő, csak a márka miatt drágább 2k-val.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10466) N€T0X|N válasza xkoti (#10464) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Valószínűleg az első a legjobb - a 2/3 link ua - bár ilyen mezőnyben ez semmi elismerést nem jelent részemről (fosra keresnék szinonimát, ami hasonlóan frappáns, de nem megy :D ).

Sent from my keyBoard

(#10467) seawolf570 válasza N€T0X|N (#10466) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Az Istenért se keress rá szinonimát, mert pontosan meghatározza pl. egy kormány értékét egy képzeletbeli skálán, ráadásul frappáns is. Én is azért idéztem tőled, mert jobb nem jutott eszemben, Véleményem szerint egy ilyen topikban még a szalonképesség határain belül helyezkedik el. :R

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10468) xkoti válasza seawolf570 (#10467) üzenetére


xkoti
senior tag

Értem . Bár sokalnék ki dobni több tízezret egy kormányért . Próbálom megfogalmazni a mondani valóm szóval nekem csak szórakozásilag kellene pl hogy játszak egy két játékkal (NFS MW,NFS U2..stb) szóval pár NFS szériát kiprobálnék arra a célra megfelel nem ?

KO

(#10469) zolee5016 válasza xkoti (#10468) üzenetére


zolee5016
őstag

Mivel arcade játékokat emlegetsz....ott a játék maga alkalmatlan arra ,hogy bármilyen kormival élvezhető legyen.....de ez esetben tényleg mindegy mit veszel......
Én amig az nfs szériát toltam csak billel játszottam...pl G25-el sem jó a Carbon,vagy a Hp..Ráadásul nem is tudod az összes billkiosztást áttenni a kormi billjére.....pl hot HP-nál 1 kézzel vezetsz a másikkal meg tapogatsz nitró Eps meg stb után........ :( .(kevés kivétel a Shift1-2 illetve Grid,vagy Dirt-ek amiket kormival is elég jól lehet tolni)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10470) xkoti válasza zolee5016 (#10469) üzenetére


xkoti
senior tag

De örülök hogy segítettek mert nem szeretnék potyára pénzt kidobni . A dirt sorozatból is említettem volna de azt elfelejtettem . Most még használtan is nézek de ilyeneket ajánlanak :

http://img.jofogas.hu/images/76/7672940609.jpg
http://www.hardverker.hu/productpics/404094_big.jpg

Szerintem itt ezzek közül még mindig jobb a Genius .

KO

(#10471) N€T0X|N válasza xkoti (#10468) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Az a baj, hogy az NFS és tsai igazából tök élvezhetetlenek ilyen kormánnyal is. Sokan azt gondolják - és most szubjektív vélemény következik - hogy szar kormány NFS-hez való, mert oda "elég". Szar kormány igazából semmihez se való, az NFS meg szerintem egy jó kormánnyal se lesz jobb, mert egyszerűen nem arra van optimalizálva, egy kínlódás az egész. Szóval nagyjából azt akarom mondani, hogy szvsz nagyon gagyi kormányt nem érdemes venni semmihez, mert nem adja az élményt. Csak komolyabb dolgokhoz való a kormány (értsd: valamilyen szimulátor), de ahhoz meg a gagyi megint nem jó.

Sent from my keyBoard

(#10472) seawolf570 válasza xkoti (#10468) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Hidd el, ha csak az NFS-ek miatt vennél, akkor inkább ne vegyél. Nekem egy Fanatec GT3 RS kormányom van Fanatec CSR váltóval és Logitech G25 pedálsorral, ennek ellenére az NFS-eket billentyűzettel játszom, mert kormánnyal szinte játszhatatlan, vagy ha úgy tetszik sokall nehezebb játszani velük kormánnyal, inkább idegesítő mint szórakoztató. Na most ha egy több mint 50k-s kormánnyal sz@r játszani az NFS-ekkel, akkor gondolhatod milyen szórakoztató egy 5k-s kormánnyal. Az NFS-ek nem úgy lettek megírva, hogy azokat precíz kormánymozdulatokkal keljen irányítani. Ez alól talán kivétel a két Shift és a régi részek közül a Porsche Unleashed.

Én azt javaslom neked, ha mindenáron ki szeretnéd próbálni, mert nem hiszel az itteni kormány tulajoknak, akkor próbálj szerezni valahonnan kölcsönbe egy kormányt, ha van rá módod és csak ezután vásárolj.

Szokásomhoz híven azért leírom: A te pénzed, te döntesz, én biztos, hogy két Ft-ot nem adnék az ilyen kormányokért. Megveszed és pár hét múlva az ágy alatt, a szekrény tetején,.......... stb. fogja végezni.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10473) zolee5016 válasza N€T0X|N (#10471) üzenetére


zolee5016
őstag

Az én példám a legjobb....egy Driving force EX GT edition kormit vettem elsőre...(ez nem a DFGT)
Grid ,dirt ment mint állat..az Rfactor,vagy épp az ETS2 nél meg túl "ideges" volt és érzékenyebb mint kellene (az nfs-ek játszhatatlanok a két Shift talán)
Rfactort,Race 07,Simrace,szinte játszhatatlan.....
Megvettem a G25-öt....most ami nem ment sim az óriási módon megy ..a többi meg felejtős.....
Azt akarom mondani az egésszel, hogy a rosszabb kormiról nehezebb átszokni,mintha rögtön egy normálisabbat veszel......Itt megáll a képlet=vagy jót vagy semmit!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10474) xkoti válasza zolee5016 (#10473) üzenetére


xkoti
senior tag

Hát ezzeket szomorúan hallom :( Sajnos most kb 7-8k a keret rá akkor az NFS széria off esetleg amiben reménykedhetek hogy valamilyen játékkal jó lenne ? pl : test drive unlimited,Dirt ? ) Amúgy hiszek nektek ezért is kérdezlek titeket ennyire reménykedve :)

KO

(#10475) zolee5016 válasza xkoti (#10474) üzenetére


zolee5016
őstag

Apróba dugd át a buksidat...
Logi momo..esetleg egy olcsóbb DFGT....mást ne nagyon...
A Wingman is , meg nem logi cuccok ebbe a kategóriában felejtősek......
TDU-ra TD Ferrarira ,Grid,Dirt,Wrc-3 ra ezek azért megfelelnek.......

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10476) seawolf570 válasza xkoti (#10470) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Hidd el, attól, hogy egy kormány normálisan néz ki, még nem biztos, hogy jó is. A Genius egy közepes minőségű bemeneti-kimeneti perifériákat gyártó cég, de ha kormányokról van szó, valójában csak három gyártó terméke ajánlható. A Logitech, a Thrustmaster és a Fanatec (itt most a profi cuccokat nem említeném). A Thrustmaster és Logitech kormányokat egy bizonyos kategória alatt szintén nem ajánlanám, nem azért mert rossz minőségűek, hanem mert a célnak nem igazán felelnek meg. Tudásban a gagyi kategóriába sorolnám őket, csak sokkalta jobb minőségűek és legalább kétszer annyiba kerűlnek.

Egyébként ha veszel egy gagyi kormányt, pont úgy fogod hirdetni pár hét múlva, mint az általad belinkelt képen látható kormány a gazdája. A hirdetés szövege kb. ez lesz: "Időhiány miatt megválok szeretett kormányomtól, amit szinte soha nem használtam (csak kipróbálva volt) ezért kifogástalan állapotban van. Majdnem 1 év papíros garancia van rá XY boltba. A mérete miatt csak személyes átvétel lehetséges XY helyen."

Ne haragudj, nem gúnyolódni szerettem volna, csak kb. így néz ki egy hirdetés, amikor elhamarkodottan vesz dolgokat, nem hallgat a jó tanácsokra. Ilyenkor vársz egy pancserra, ha lesz ilyen.

Például egy használt MOMO-val azért jársz jobban, mert az legalább el tudod adni, ha úgy érzed nincs rá szükséged és az elég egy DIRT, F1, GRID, TDU játékhoz, vagy egy NFS Shift-hez. A többi arcade játékhoz nem kell kormány.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10477) arty válasza zolee5016 (#10469) üzenetére


arty
veterán

én Carbont a g27el nyomtam végig tavaly és (relative) élveztem :)
a HP viszont valóban alkalmatlan kormányhoz, konkrétan nem támogatja ezt a vezérlőtípust :(
félórája pedig a dirt showdownt fejeztem be, ez is nagyon sínautó, ffb vicc, de mégis... a feeling :)

én - ellentétben a szimrajongó itteni átlaggal - mindent kormánnyal játszok, mert végülis autót vezetek... még akkor is ha csak nagyon távolról emlékeztet a tevékenység a valódi vezetéshez :) szvsz mindenkinek magának kell kipróbálnia, ismerek mást is aki árkádokat is kormánnyal játszik.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10478) zolee5016 válasza arty (#10477) üzenetére


zolee5016
őstag

Elhiszem...én ha én is játszok árkádot akkor a Carbon a favotrit nekem is :K
Senki nem mondta,hogy lehetetlen,,,,csak azt,hogy maga a játék sem alkalmas rá,és ezt megspékelni egy occsó' kormánnyal....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10479) xkoti válasza zolee5016 (#10478) üzenetére


xkoti
senior tag

Értem és mennyibe kerülnek ezzek a jobb fajta kormányok a legolcsóbb szinte az mi ?
(sajnos mint ahogy láthatjátok ebben nem vagyok valami profi)

KO

(#10480) Jack@l válasza xkoti (#10479) üzenetére


Jack@l
veterán

Olvass vissza kicsit, épp 1-2 oldallal ezelőtt ki lett vesézve.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10481) Joshi válasza Breisat01 (#10463) üzenetére


Joshi
titán

Valószínű hogy a mikrokapcsolója sz@rakodik, anno még a haverom DFP kormányában cseréltük le egy egér mikrokapcsolójára és azóta hibátlan lett. Sajnos ahhoz hogy megnézd a hiba forrását szét kellene szedni.

(#10482) Breisat01 válasza Joshi (#10481) üzenetére


Breisat01
csendes tag

Köszi!Sajna én is erre jutottam,hogy muszáj lesz (ki)cserélni.Tegnap kaptam egy tippet,hogy az rfactoron belül is meglehet(ne) oldani a dolgot.

""A PLR fájlban (rFactor\UserData\név\név.PLR) van egy ilyen paraméter:

Repeat Shifts

Ez a paraméter alapértelmezetten “0″ -ra van állítva, ami azt jelenti, hogy nem próbálja meg a program detektálni a véletlen váltásokat.

Nézzük milyen értékei lehetnek ennek a paraméternek:

“0″ -> nincs prellezés detektálás

“1″ -> 100 ms-en belül nem enged több váltást

“2″ -> 150 ms-en belül nem enged több váltást

“3″ -> 200 ms-en belül nem enged több váltást

“4″ -> 250 ms-en belül nem enged több váltást

“5″ -> meggátolja a váltást, míg az előző váltás be nem fejeződött (F1-nél annyira nem játszik)"

Én 1-re átírtam,de nekem az már túl sok,és kiszámíthatatlan.Van úgy,hogy csak 2-3-mat vált vissza teszem föl,5-6 helyett.:)
Az lesz,hogy elviszem valami szakihoz aki vagy felcseréli a két kapcsolót(mert a felváltás mégsem olyan gyorsan történik),vagy kicseréli egy másikra.

(#10483) xkoti


xkoti
senior tag

Értem nos találtam egy kormányt ami még annyira nem is drága szerintitek ez már tűrhető : Katt

[ Szerkesztve ]

KO

(#10484) KaraDani válasza Breisat01 (#10482) üzenetére


KaraDani
addikt

Azért az még még egy F1-nél is durva ha 100ms nél sűrűbben pakolod vissza, :)

(#10485) Kephamos válasza xkoti (#10483) üzenetére


Kephamos
addikt

Felejtős szerintem. Fogadd meg a többiek tanácsát és aprók között keress egy MOMO-t. Az már egy használható kormány, akár komolyabb szimulátorokhoz is megteszi.

(#10486) xkoti válasza Kephamos (#10485) üzenetére


xkoti
senior tag

Értem köszönöm srácok a segítséget ;) Máskor is jelentkezem ha problémám adódik :)

KO

(#10487) wolf033 válasza xkoti (#10486) üzenetére


wolf033
senior tag

(#10488) xkoti válasza wolf033 (#10487) üzenetére


xkoti
senior tag

Ez egész jó nagyon tetszik :D Lehet ezt veszem meg . Tesóm is szeretne venni egy kormányt és ő ezt találta : Trust Volant GXT 27 erről mit tudtok mondani ?

KO

(#10489) N€T0X|N válasza xkoti (#10488) üzenetére


N€T0X|N
őstag

[link]

Sent from my keyBoard

(#10490) wolf033 válasza xkoti (#10488) üzenetére


wolf033
senior tag

[link]

Akkor inkább így nézelődj. :)

(#10491) xkoti válasza N€T0X|N (#10489) üzenetére


xkoti
senior tag

Okés akkor tesómnak off a kormány és már meg van mit veszek :D Mindenesetre neki tovább keresem .

KO

(#10492) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valakit, aki meg tudna javítani egy Fanatec Porsche 911 Carrera kormányt?

Szenzor probléma lesz, mert eltekeri magát végállásba, és ott vége a tudománynak.

Előre is köszönöm!

(#10493) SLC09 válasza Bazsee71 (#10492) üzenetére


SLC09
tag

Szerintem Fanatec-kel vedd fel a kapcsolatot, még szerelési rajzot is küldenek.

(#10494) seawolf570 válasza Bazsee71 (#10492) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Szia.

Ha garis vedd fel a kapcsolatot a Fanatec-el, ha küldenek új szenzort, segítek kicserélni. Ha nem garis, vagy csak kérdésed van akkor keres nyugodtan PM-ben.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10495) Kephamos válasza seawolf570 (#10494) üzenetére


Kephamos
addikt

Illetve ha nem garis már, akkor szerintem pénzért küldenek cserealkatrészt. Gondolom nem kérnek érte túl sokat.

(#10496) seawolf570 válasza Kephamos (#10495) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Igen küldenek alkatrészt akkor is ha nem garis (csak akkor pénzért), vagy ha elpostázza nekik, akkor megjavítják pénzért. Sajnos olyan postaköltsége van a dolognak, hogy az nem éri meg, mert ha jól tudom DHL-el szállítják oda-vissza ami majdnem 20 rugó.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10497) Kephamos válasza seawolf570 (#10496) üzenetére


Kephamos
addikt

Le kell kamerázni a hibajelenséget és megmondják mit kell cserélni.

(#10498) Bazsee71 válasza seawolf570 (#10494) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos már nem garis, szét is van szedve, a szenzort nem tudom honnan szerezzem be. Írok PM-et. :R

(#10499) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Már régebben is volt gondom a G27-es kormányommal, hogy ez bizonyos ponton túltekerve teljesen felgyengül. Nos ebből most lett elegem. Ma megint tesztelgettem ezt a "feature-t" a kormánynak. És arra jutottam hogy halvány lila foggalmam sincs mi okozza ezt.

A lényege a dolognak hogy pl f1 2012-be beállítok a driverbe 270fokot elfordulásnak. Játékban ha pl balra eltekerem 100 fokkal, majd utána már teljesen puha a kormány. Ez olyan 70km/h fölött jelentkezik. Na most nemhinném hogy egy F1-es autó 70km/h környékén, ha hirtelen elfordítom a kormányt akkor megcsúszik egyenes útszakaszon, de ez érvényes kanyarra is. Hogyha egy hosszabb ívű kanyart veszek be, és eltekerem pl 100 fok fölé akkor megint csak tök puha lesz a kormány.

Ha a játékban ezt az ovverride driver inputot offra rakom, akkor ez nem jön elő, de akkor meg van lagg. Tehát lassan követi a játék a kormánytekerést. Már elég sokféle beállítást kipróbáltam, de nem tudok rájönni hogy mi okozhat ilyet. Most ez nektek is így van, vagy csak én szenvedek ezzel a problémával? Vsync ON-on van, ha OFF-ra rakom akkor tök ellentétes erőhatások jönnek be, gondolom a magas FPS szám miatt.

Illetve holnap felhívom a Logitechet mert úgy tudom hogy fog hamarosan jönni egy új verziójú G27, amibe az elődnek 1-2 hibáját kijavítják. Mert a kuplungnak is van hangja, mintha valami súrlódna.

iPhone 13 Pro Max

(#10500) Joshi válasza jozsi252 (#10499) üzenetére


Joshi
titán

Csak az F1 2012-es játéknál tapasztalod ezt? Csak azért kérdezem mert én ezt a játékot csak kipróbáltam de mivel már alapbeállításnál is elég gyalázatos volt a kormányzása és az erő visszacsatolása ezért töröltem is a játékot. Szerintem ennél a játéknál nagyon elszúrtak valamit, de az is lehet hogy valamit be kell állítani amit mi nem tudunk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.