Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10352) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Nem tudja valaki h mi van a Logitechnél a G27-el? Európában már egyik országban sem rendelhető a hivatalos honlap szerint, USA-ban pl. viszont igen.. Ez most átmeneti hiány, és később lesz megint ugye? Tud mondani valaki esetleg vmi biztatót??

[ Szerkesztve ]

(#10353) shteer válasza Kroni1 (#10352) üzenetére


shteer
titán

itteni info

logi fórum info

..szerintem jónak tűnik

(#10354) Kroni1 válasza shteer (#10353) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#10355) jozsi252 válasza shteer (#10353) üzenetére


jozsi252
veterán

Ejj, igaz hogy túlárazott volt a G27, de a megvásárlását nem bántam meg. Közben most a linked kapcsán néztem, és már csak a DFGT van a magyar logitech oldal, kormánykerék menüpont alatt :(( .

Van pár logi termékem Z906 - G930 - G27 - G500, de egyiknek a vásárlását sem bántam meg, mert igaz hogy túlárazottak, de mindegyik hozza a tőle elvárható minőséget, teljesítményt. A support meg tényleg olyan jó volt amilyennek lennie kellett. Ha egy kicsit lentebb tudták volna tartani az árakat, szerintem nem kellett volna hogy idáig eljussanak.

iPhone 13 Pro Max

(#10356) BreeZeRr válasza shteer (#10353) üzenetére


BreeZeRr
tag

Akkor ez azt jelenti,hogy a most használatban lévő logitech g27 kormányok "aranyat" érnek?

(#10357) wolf033 válasza BreeZeRr (#10356) üzenetére


wolf033
senior tag

Az jó. :D :C
Bár nem mintha meg akarnék válni tőle. :)

(#10358) Kroni1 válasza BreeZeRr (#10356) üzenetére


Kroni1
veterán

Azert meg a boltoknak van raktaron boven, csak maga a gyarto mar kiszorta es ugy tunik nem is lesz europaban mar kaphato.. de holnap felhivom oket megkerdem tutira..

(#10359) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok!
Van egy ilyen kormányom [link]. Tudom, hogy nem egy profi kormány, elég régi is már. Viszont néha-néha menni egy-egy kört nekem tökéletes.
Leszedtem egy hozzávaló drivert (google első találat, ha jól emlékszem), mert a Most Wantedben (nem egy tipikus szimulátor :D ) nagyon érzékeny volt a kormányzás. Ezen próbáltam vele orvosolni. DE! Azóta amióta fent van sehogy sem tudom beállítani a jobbra-balra fordulást a kormánnyal. (pedál az jó) Nem engedi beállítani rendesen, csak jobbra vagy csak balra. Persze így aztán nyíl egyenesen megy az autó, hiába tekergetem a kormányt. :F
Ha valaki tud rá megoldást - beállítás, vagy akár egy másik driver - azt megköszönném. :R

Illetve kis (!) gépigényű szimulátorokat tudnátok ajánlani? Nem kell a legspécibb már csak a kormány miatt sem.
A gép: Pentium 4 2,8 GHz | 512MB ram | asus engt430 (ez sem egy mai gyerek)

(#10360) zolee5016 válasza -PLevi- (#10359) üzenetére


zolee5016
őstag

Az nfs-ekhez nem létezik kormány ami jó lenne....csak ha dodgemezni akarsz...talán a 2 Shift a kivétel,a többi irányithatatln kormival... Simbin-Race 07-nek el kell mennie a gépeden szerintem...
Nekem a Driver San Fransisco-val van ugyanez a gondom...nem fordul az autó,csak a kamerakép.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10361) -PLevi- válasza zolee5016 (#10360) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi, kipróbálom!

(#10362) Kephamos válasza BreeZeRr (#10356) üzenetére


Kephamos
addikt

Azt azért nem mondanám. Hasonló árban lehet kapni Fanatecet, sokkal jobb pedállal.

(#10363) arty válasza zolee5016 (#10360) üzenetére


arty
veterán

undergroundot, most wantedet, carbont, the runt, prostreetet simán kormánnyal játszottam :) annyira akkor mégse lehet irányíthatatlan...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10364) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Segítséget kérnék! Elhatároztam, hogy a DFGT-met lecserélem egy G27-re, de egyrészt nem találok értelmes áron használtat, másrészt sokan a LoadCell pedált emlegették, mint etalont, ami ugye nincs gyárilag a G27-ben.. Ezért úgy döntöttem, hogy rákeresek a Fanatecre is, és így jutottam el egy Porsche 911 GT3 kormány és Clubsport Pedál kombóra, mert azt viszont tudnék most jó árban..

Amióta olvasom a topicot valahogy mindig átléptem a fanatec-el kapcsolatos véleményeket, mert eddig Logitech párti voltam, illetve a fanatecet egy drága és nagyon elit cuccnak gondoltam.. Neilszab írásából és egyéb tesztekből tudom h a szíjhajtás kicsit más lesz, bár lehet h némileg pontatlanabb mint a fogaskerék, de szerintetek jó választás lenne ez Race07-hez? Ha megveszem mire figyeljek? Szokott lenni ezeknek szériabetegsége, gyakori hibája?!

(#10365) DavidFlower


DavidFlower
csendes tag

Csao! Kérdésem az lenne, hogy Thrustmaster rgt ffb clutch kormányomon hol tudnám beállítani, hogy egy teljes íves kanyarodáshoz ne kelljen körbetekerni a kormányt. Ergo meg tudom csinálni a 320 fok lebutítását? A beállítások ban eddig nem találom. F1 r factorhoz használom, de ott kifejezetten zavaró, főleg, hogy nagyon nehéz így váltani. Aki tud az kérem segítsen, mert összegubancolódnak a kezeim. Köszönöm

(#10366) Kommy válasza DavidFlower (#10365) üzenetére


Kommy
veterán

Steeringlock / Kormányszög / Kormányzár-at vedd kisebbre, ekkor kevesebbet kell fordítanod a kormányon azonos kerék elforduláshoz.

(#10367) cila1 válasza Kommy (#10366) üzenetére


cila1
aktív tag

Szerintem arra kíváncsi hogy lehet e annál a kormánynál %-ot állítani mint a DFGT-nél

(#10368) SLC09


SLC09
tag

Sziasztok!
Ebben a gyönyörű és meleg húsvéti időben a hétvégén barkácsoltam.
A DFGT-hez csináltam nagy váltófüleket. (Sok segítséggel egy mindennel felszerelt műhelyben :D )
Az alap terv, az volt, hogy 2,5 mm-es aluból kellene kivágni, meghajlítani stb. kitaláltam egy koncepciót.
A füleket papíron megterveztem:

Ez volt az eredeti terv: Látszik a papíron a hajtásnyom, ott 90°-kal meghajlítani és simán csőbilinccsel felfogatni, egy csavart belefúrni ami az eredeti gombot szuggerálja működésre.
Hát szombaton kiderült, hogy alumíniumból kevés anyag van és vastag is hozzá, így szétnéztünk mink van, miből tudunk építkezni. Találtunk jó pár bádogot, műanyagot, valami tábla lehetett és végül a nyertes anyagot egy barna bakelitlemezt.
A lemezre átrajzoltuk a papírsablont, dekopírral kivágtuk és leköszörültük, majd csiszoltuk.
A bádogból pedig először egy saját tervezésű bilincset gyártottunk. Mivel ugyan a bakelit elég hajlékony, akár 1,5 cm-t is hajlandó elhajlani ez a kb. 10 centi hosszú fül, mégsem lehet teljesen 90°-ban elhajlítani... Így 4-4 csavarral lett a bádogra rögzítve. A home made bilincs nagyra sikerült, mert nem volt a műhelyben kéznél a kormány, így simán levágtam ollóval a füleket és csak 2-2 kisebb kb. 2 cm-es füleket hagytam és barkácsboltban vettem 120 Ft-ért egy csőbilincset, amit neten awab jelzővel láttak el, sima horgonyzott, állítható bilincs...

Végül, ma összeraktam, a távolság nagyon el lett találva, a pozíciója nagyon kényelmes, bár egy vastagabb ujjú embernek már majdnem súrolja az ujját a kormány műanyag háza, nekem pont tökéletes.
Kinézetre, szemből elég mutatós még oldalról is. A hátulja elég csúnya, de szerencsére a kormánykerék küllői eltakarják a csunyáját'. Még le fogom festeni feketére, de egyelőre megteszi így is.

[ Szerkesztve ]

(#10369) Kommy válasza SLC09 (#10368) üzenetére


Kommy
veterán

ötletes megoldás

(#10370) DavidFlower válasza Kommy (#10369) üzenetére


DavidFlower
csendes tag

Köszönöm a segítséget, de nekem nincs ilyen beállítás
ötlet Thrusmasterre?

(#10371) DavidFlower válasza Kommy (#10369) üzenetére


DavidFlower
csendes tag

Amúgy Cila jól írta. Nem az R factoron bellüli beállításra gondolok, hanem amúgy sem akarom tekerni a kormányt akkora szögben mint amekkorát tud. Nem az allul kormányzottság a bajom.Szóval? Esetleg akinek ilyen kormánya van?

(#10372) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Úgy hallottam, hogy a Logitech abbahagyja a gamer perifériák forgalmazását, ebbe a kormányok is beletartoznak?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#10373) seawolf570 válasza DavidFlower (#10370) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Thrustmaster -nél erre nincs lehetőség, csak azoknál a kormányoknál van ilyen, ami 900 fokot vagy többet fordul.

Egyébként ez a kormány nem fordul 360 fokot, csak 270-et, ami elég kevés legtöbb esetben. Így is lehet szimulátorozni, csak sokszor a 270 fok kevés a precíz kanyarvételhez.

Egyébként nem tudom elképzelni, hogy egy verseny közben mi lehet az a szituáció, ami megköveteli a teljesen kitekert kormánynál a váltást. Az F1-es autók kormánya 540 fokot fordul kb. (ha nem így van javítsatok ki), én még nem halottam olyanról, hogy valamelyik pilóta azt kérte volna, hogy oldják meg úgy a kormányművet, hogy a teljes kerékelforduláshoz vegyék le mondjuk 180 fokra a kormányelfordulást mert kényelmetlen váltani. Szerintem egy ilyen beállítás egyenlő lenne a halállal.

Szerintem nálad a kormány és az autó beállításai nincsenek összhangban (pl steeringlock) figyelmedbe ajánlom Neilszab írását, vagy szintén tőle ezt.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#10374) N€T0X|N válasza DavidFlower (#10371) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ha nagyobb steering lockot állítasz (magyarra fordítva kormányzárként szerepel), akkor nem kell majd annyit tekerni. Feltéve, hogy lehet nagyobbat.

Sent from my keyBoard

(#10375) Kephamos válasza Kroni1 (#10364) üzenetére


Kephamos
addikt

Üdv!

Én kb fél éve használom az általad kiszemelt kombinációt. Teljesen jó minden szimulátorhoz. Én sokkal jobbnak tartom, mint a g27-et. Race 07-ben szerintem nem jönnek ki a különbségek, iRacingben viszont sokkal-sokkal jobb. Nagyon valósághűen adja vissza az út minden egyenlőtlenségét.
Hibákról nem tudok, nálam semmi nem jelentkezett, illetve a fórumokat olvasgatva sem lehet találni bejegyzéseket tömeges bedöglésekről. Egyeseknek a szenzorral akadnak problémák. Ha valami garanciális probléma lép fel, akkor le kell videózni a hibajelenséget és küldik a cserét. Olyat is olvastam, hogy valakinek garanciaidőn túl is küldtek ingyen és bérmentve cserealkatrészt.
Amit nem érzek 100%-osnak a kormányon (csak 95%-osnak) az a váltófül. Ha felszereled a fém váltófüleket, akkor ha a legszélén nyomod nem vált. Ezt a jelenséget nekem csak szándékosan sikerül előidézni, menet közben sosem jelentkezett.
A pedál iszonyúan bika. Mostanában cipőben szoktam szimulátorozni. :)
A futár nagyon hamar meghozza a cuccot. Asszem' én pénteken rendeltem meg és szerda délelőtt már csöngetett is a futár.
Mindent összefoglalva én maximálisan elégedett vagyok a cuccal. Nagyon nem bántam meg, hogy ezt választottam a g27 helyett.

(#10376) Kroni1 válasza Kephamos (#10375) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem köszi a tapasztalatokat! Már itt van nálam, nagyon brutális és sokkal komolyabb cucc már ránézésre-anyagminőségre is mint a G27.. Játék közben meg tényleg egész más mint a fogaskerekes kormányok amiket eddig próbáltam. Sajnos most anyagilag eléggé túlvállaltam magam, és úgy néz ki időm se lesz már túl sokat játszani, úgyhogy kiélvezem egy darabig aztán vszleg elpasszolom és visszatérek a jóöreg DFGT-mhez, amit nagyon szeretek, de emellett igencsak fapadosnak tűnik.

(#10377) Kroni1 válasza SLC09 (#10368) üzenetére


Kroni1
veterán

grat, nagyon jó megoldás! a csavar alá ami az eredeti gombot benyomja tettél valamit, hogy ne karcolja össze?

(#10378) Kephamos válasza Kroni1 (#10376) üzenetére


Kephamos
addikt

Miért nem a DFGT-t adod el inkább? :)

(#10379) SLC09 válasza Kroni1 (#10377) üzenetére


SLC09
tag

Nem tettem, majd oda is kitalálok még valamit, illetve valami gumit a bilincs alá, mert szépen lassan lerúgja magát a kormány tengelyéről.

[ Szerkesztve ]

(#10380) 360xbox360


360xbox360
tag

Valaki tud valami infót miért nincs g27 a webshopban? :))

(#10381) Kroni1 válasza 360xbox360 (#10380) üzenetére


Kroni1
veterán

Nemrég én felhivtam őket, április végén lesz megint. átmeneti hiány.

[ Szerkesztve ]

(#10382) CsabiE17


CsabiE17
csendes tag

Hello!
Most vettem egy dfp- kormányt használtan, müködik minden csak az rfactorban az ffb nem érzékeli a rázóköveket és az útegyenletlenségeket .. Driverben megnéztem müködik az effekt ..
Előre is köszi

(#10383) N€T0X|N válasza CsabiE17 (#10382) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Előre is köszi

Mit?

Sent from my keyBoard

(#10384) CsabiE17 válasza N€T0X|N (#10383) üzenetére


CsabiE17
csendes tag

Az értelmes választ! :)

Ám F1 Challenge-l is próbáltam, ugyan az a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#10385) N€T0X|N válasza CsabiE17 (#10384) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Az értelmes választ! - nem volt kérdés... :U

A probléma nyilván az említett játékok szar ffb motorjából adódik, ha 1x driverben jó. rF-hez van ffb plugin (leo vagy realfeel), próbáld ki azzal.

Sent from my keyBoard

(#10386) CsabiE17 válasza N€T0X|N (#10385) üzenetére


CsabiE17
csendes tag

FFB plugint még nem próbáltam, akkor megnézem hátha realfeel megolja ezt a hiányosságot, kösz!

(#10387) Intel q8200


Intel q8200
senior tag

Sziasztok! Segítségeteket kérném. Van egy thrustmater kormányom és a pedálok érzékenysége kb 1 hónap után eltűnt. Ha picit benyomom a gázt és úgy érzékeli, mintha tövig lenne bnyomva. Kalibráláskor pedig a pedál résznél ha lenyomom ugrik vagy 3 ablakot és azt irja, hogy sikeres kalibrálás. Tudja valaki mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro

(#10388) Jack@l válasza Intel q8200 (#10387) üzenetére


Jack@l
veterán

Próbáld ki másik gépen, ha ott se lesz jó, akkor vissza gariba.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10389) Intel q8200 válasza Jack@l (#10388) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Esetleg valami teszt program nincs? Amivel lehetne próbálgatni?

iPhone 14 pro

(#10390) Kommy válasza Intel q8200 (#10387) üzenetére


Kommy
veterán

Próbáld meg ezt a progit:Thrustmaster Calibration Tool

(#10391) Intel q8200 válasza Kommy (#10390) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget! Megpóbálom.

iPhone 14 pro

(#10392) Intel q8200 válasza Kommy (#10390) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Mobil intenetem van és blokkolja az oldalt. Googleban meg nem találom, mert reklám oldalakra dob. :W

iPhone 14 pro

(#10393) Kommy válasza Intel q8200 (#10392) üzenetére


Kommy
veterán

(#10394) Intel q8200 válasza Kommy (#10393) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Nagyon köszönöm! Már szedem is.

iPhone 14 pro

(#10395) Intel q8200 válasza Kommy (#10393) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Felraktam és kalibráltam. Tökélesen működik ott. A win7 kalibrálója nem jó ezek szerint. Most már csak keresnem kell valami kis játékot, ami elmegy a laptopomon, hogy ott is kirpbóljam és mehet is haza haveromhoz. Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget!

iPhone 14 pro

(#10396) Intel q8200 válasza Intel q8200 (#10395) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Wáá, a pedállal tényleg gond van. :O

iPhone 14 pro

(#10397) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Hello,G27 tulajok nálatok észlelhető némi ffb lyuk? :(( 2-3 napja ezzel szenvedek :W

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#10398) ricshard444 válasza mclaren-d (#10397) üzenetére


ricshard444
veterán

Vedd fel 105-110 közé a motor erejét, úgy majdnem eltűnik és nem lesz zavaró. Amúgy eleinte engem is furán érintett, de megszoktam és frankó :K

Vannak dolgok...

(#10399) prokov1975 válasza alexbp39 (#10152) üzenetére


prokov1975
csendes tag

Engem nagyon érdekelne hol lehet rendelni,és mennyi megéri?

(#10400) wolf033 válasza prokov1975 (#10399) üzenetére


wolf033
senior tag

[link]

Itt például meg is tudod venni. Most hiány van belőle és szerintem a raktáron lévő példányok nem lesznek túl olcsók. :) Én meg vagyok vele elégedve de nekem sikerült majdnem fél áron vennem 50%-os kuponnal a Logitól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.