Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) Kephamos válasza szacsee (#9700) üzenetére


Kephamos
addikt

iRacinegt nyomatja valaki? Él még az akció a kezdő magyar játékosoknak?

szacsee: kicsi a világ. :)

mod.: "10/12/2012 Payment verified Your payment has been verified. We are currently preparing your order for shipment. If one of your item is not in stock, we will deliver the entire shipment when the preordered product arrives." :DD

[ Szerkesztve ]

(#9702) thedriver válasza Kephamos (#9701) üzenetére


thedriver
tag

Szerintem páran biztos. :)
Ha minden igaz, még mindig tart a Cadillac akció, ami annyit jelent, hogy ingyen kapsz fél év Iracing előfizetést + 3 pályát az alapcsomagon túl. Ennél jobb ajánlat nem nagyon van egy kezdőnek. Bankkártya, vagy paypal azért kell hozzá a regisztrációnál. Ha jól tudom, legalább 1 dollárnak kell rajta lenni, de ezt visszaadja.

[link]

The Driver

(#9703) Kephamos válasza thedriver (#9702) üzenetére


Kephamos
addikt

Jaja, közben megvan. Bár csak 3 hónapot adott és extrákat. Azért ez is sokkal-sokkal jobb, mint egy pofon. :)

(#9704) DonPetiHUN válasza apollo12 (#9689) üzenetére


DonPetiHUN
csendes tag

Üdv!
Köszönöm, de egy ismerősöm tudott adni egyet.

(#9705) KaraDani válasza Kephamos (#9703) üzenetére


KaraDani
addikt

Arra figyelj, hogyha bankkártyát adtál meg és nem paypalt, akkor kapcsold majd ki az auto renewalt.

(#9706) Kephamos válasza KaraDani (#9705) üzenetére


Kephamos
addikt

Paypalt adtam meg, de az össze van kötve a bankkártyámmal. MErre találom ezt az opciót?

[ Szerkesztve ]

(#9707) szacsee válasza Kephamos (#9706) üzenetére


szacsee
nagyúr

My account - Cancel Renew membership - Cancel Auto Billing gomb... :D
Ingyen előfizu volt, vagy Te perkáltad?
Iracersen, ha kedvet kapsz hozzá, akkor szólj a főnöknek és pl bajnoksági "tagdíj" fejében félárú éves előfizut lehet igényelni a Bajnokin induló tagoknak. Ha csak pl oválon indulsz, vagy roadon, akkor sincs para, viszont pár tartalmat meg kell venni ez a negatívum. Utána viszont a megvásárolt tartalmakkal már tudsz indulni iR sessionon belül is és 10 iR creditet összelapátolva 4-ed évente. Így évente "csak" 10 dodóba kerül valósan az éves előfizu
Fekete pénteken viszont volt masszív árazás, akkor is féláron adták az előfizut.
Március, május és augusztus körül pedig 75 dodóért lehet venni 100 iR dollárt, ha hosszabb távon tervezel.

(#9708) Kephamos válasza szacsee (#9707) üzenetére


Kephamos
addikt

Cadillac challange keretein belül regisztráltam, így kaptam 3 hónapot ingyen és néhány extra pályát. Ez a 3 hónap szerintem elég lesz arra, hogy kiderüljön, hogy mennyire jön be nekem az iracing (valszeg' be fog) és majd az előfizetés lejárta után ráérek gondolkozni, hogy mi legyen. :)

(#9709) szacsee válasza Kephamos (#9708) üzenetére


szacsee
nagyúr

OK, vannak apró hibái, de jó szimulátor.
Kormánynál, ha majd meglesz.... :P Állítsd be a max elfordulást, a többit az IR elintézi.
Sokakat köztük engem is a kéz animáció zavart, így azt kikapcsoltam, most már addig tekeredik a kormány, ameddig én forgatom. Animáció pedig idővel de javítva lesz, legalábbis dolgoznak rajta. :)
Pedálodra kíváncsi vagyok, majd írd le milyen. Jelenleg ez van tervben, hogy elkészítem.

[ Szerkesztve ]

(#9710) Kephamos válasza szacsee (#9709) üzenetére


Kephamos
addikt

A hecc kedvéért mentem pár kört egérrel. Limerock, Mazda, gyári beállítás 1:00:50 kb. :) Szerintem kormánnyal nevetve bemegyek majd 1 perc alá. Egy nehéz kanyar van, az a jobbos, amelyik rögtön a dombtető után van. Vagy kétszer szépen elszálltam. :)

(#9711) KaraDani válasza Kephamos (#9706) üzenetére


KaraDani
addikt

Paypall-al nem számít, arról nem tudnak lehúzni semmit kívülről.
Kezdéshez ajánlom magam, illetve az irományomat :DDD : [link]
Érdemes kicsit megértened a rendszert mielőtt nekiesnél a versenyzésnek ;)

(#9712) Kephamos válasza KaraDani (#9711) üzenetére


Kephamos
addikt

Már olvastam. :) A rendszer jónak tűnik, sok ész nem kell hozzá, hogy belássa az ember, hogy nem kell rögtön nekiesni, mint hülyegyerek az anyjának. :DDD

(#9713) KaraDani válasza Kephamos (#9712) üzenetére


KaraDani
addikt

"sok ész nem kell hozzá, hogy belássa az ember, hogy nem kell rögtön nekiesni, mint hülyegyerek az anyjának."

Láttunk már pár ellenpéldát ;]

(#9714) Kephamos válasza KaraDani (#9713) üzenetére


Kephamos
addikt

Setupolással mi a helyzet? Van valami iránymutató az egyes pályákra vagy nulláról kell az embernek konfiolnia a verdát?

(#9715) KaraDani válasza Kephamos (#9714) üzenetére


KaraDani
addikt

Rookieként még sokat nem kell bajlódnod vele, a mazda cup fixed setupos. Amúgy az iracing fórumában autónként találni valami kis guideot minimum, meg kész setupokat is amivel neki tud állni az ember.

(#9716) Debilon


Debilon
addikt

GTR, GTR2 és GT Legends hozzáadható a steamhez :)

GTR, GTR2 és GT Legends hír

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9717) szacsee válasza Debilon (#9716) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz, aktiválom is ami már megvan. :R

(#9718) Debilon válasza szacsee (#9717) üzenetére


Debilon
addikt

azt hittem GTR2 multi kódomat nem eszi meg, de csak kihagytam egy karaktert :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9719) Kephamos


Kephamos
addikt

Nekem meg hajnali 5:45 óta folyamatosan úton van a kormányom Nürnbergből. Egyre jobban be vagyok sózva. :)

(#9720) seawolf570 válasza Kephamos (#9719) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Nem csodálom. Nem fogsz csalódni , abban biztos vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#9721) barcalaci84


barcalaci84
őstag

van egy Driving force pro-m és ma úgy tűnik valami elromlott benne...gari nincs....
gép beindításakor rendesen bekalibrálja magát viszont valami baj van a force feedback-kel...
ha elforgatom balra 15-20 fokot akkor kattan, megakad valami (valami fogaskerék lehet)
gyakorlatilag vezethetetlen így (f1 2012 közben jött elő és egy két ilyen kattanás után nem is középre áll vissza, balra húz)
usb -ki-bedugva kalibrálás tökéletes de a probléma megmarad...

mi lehet a probléma és meg lehet-e barkácsolni akár itthon?

[ Szerkesztve ]

(#9722) Kephamos válasza barcalaci84 (#9721) üzenetére


Kephamos
addikt

Én első körben szétszedném. Nem lehet, hogy letört egy fog?

(#9723) barcalaci84 válasza Kephamos (#9722) üzenetére


barcalaci84
őstag

és ha igen akkor ezzel lehet valamit kezden?

(#9724) Kephamos válasza barcalaci84 (#9723) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha letört egy fog, akkor kiveszed a letört fogat és megpróbálod úgy. Hátha megbarad valmilyen szinten a kapcsolat.

(#9725) barcalaci84 válasza Kephamos (#9724) üzenetére


barcalaci84
őstag

kösz megpróbálom holnap bár totál analfabéta vagyok az ilyesmihez....
egyébként az viszont fura hogy ha ki-bedugom az usb-t és kalibrálja magát ,azután csak erővel tudom bármilyen irányba fordítani (mintha Windowsba is lenne force feedback)
eddig úgy rémlik m, mikor bekalibrálta magát , akkor könnyedén eltudttam fordítani a profilerben beállított kormányszög értékig és utána keményedett csk fel...

(#9726) ЯΞD válasza barcalaci84 (#9725) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Üdv. Melyik squash labdát ajánljátok DFGT pedáljába?

(#9727) Kroni1 válasza ЯΞD (#9726) üzenetére


Kroni1
veterán

a legpuhábbat..

(#9728) barcalaci84 válasza Kephamos (#9722) üzenetére


barcalaci84
őstag

na szétszedtem...
az egyik fog van eldeformálódva...
próbáltam feszegetni csavarhúzóval de továbbra is akad annáll a fognál...
hogy , mivel szedjem ki?

(#9729) Kephamos válasza barcalaci84 (#9728) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem artana latni. Igy latatlamban nehez megmondani. Esetleg egy-ket foto vagy valami.

(#9730) barcalaci84 válasza Kephamos (#9729) üzenetére


barcalaci84
őstag

fotón nem látszik semmi...
az egyik ilyen1-2mm -es fogacska van eldeformálódva , kicsivel rövidebbnek is tűnik...
de alig észrevehető már így a kiegyengetés óta alig találom meg......
az akadási pontnál a másik kissebb fogaskerék néha elpörög...

(#9731) ЯΞD válasza Kroni1 (#9727) üzenetére


ЯΞD
senior tag

értem köszi. De melyik a legpuhább? Nem értek a squash-hoz.

(#9732) Fang válasza ЯΞD (#9731) üzenetére


Fang
aktív tag

Ebben a HSZ-ben megtalálhaó az infó: ["két sárga pöttyös"]
Elvileg ez az extra lassú labda...
Egy kis plus info a könnyeb vásárláshoz:

"Pro – ezen két sárga pötty található, és ez a hivatalos profi verseny labda a WSF (World Squash Federation-Világ Squash Szövetség) a Psa (Professional Squash Association-a Profi Squash Szövetség) illetve a Wispa (Womans International Squash Association-a Női Profi Játékosok Squash Szövetségének) versenyeknek, valamint ezt használjuk minden hazai élvonalbeli squash versenyen is."

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#9733) barcalaci84


barcalaci84
őstag

mostmár nem kattog annyira de nem csak ez a fogaskerék itt a bibi...

tehát ha játékban kilövöm a force feedbacket akkor forog rendesen a kormány, ha viszomt akár 10 %-ra felveszem a ffb-t akkor megmozdítani is alig lehet, csak erőlködve tudom elfordítani, tehát olyasmi mintha egyből már a kormányszögem végét elértem volna...(menüben még rendben minden csak a kormányszögem határán keményedik fel, pályán viszont egyből rohadt nehéz forgatni...)

ezt mi okozhatja?

(#9734) Jack@l válasza barcalaci84 (#9733) üzenetére


Jack@l
veterán

Beakad a fogaskerék a letört fogba, magyarul nem forog rajta, hanem beszorul. Próbálj venni egy ugyanolyan kis fogaskereket, és kicserélni hibátlanra.
(De lehet hogy az egész ffb motortengely már elgörbült és nem úgy mozog rég ahogy kéne)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9735) barcalaci84 válasza Jack@l (#9734) üzenetére


barcalaci84
őstag

a beakadás oké de miért akad már akkor is amikor a jó fogak találkoznak?
tulajdonképpen ilyenkor nem is akad hanem iszonyatosan erős...

ez a motor tengely javítható-e?
usb ra csatlakoztatáskor szintén csak erővel tudom fordítani a kormányt...nem úgy mint eddig...
ez a tengely miatt lenne?

[ Szerkesztve ]

(#9736) Jack@l válasza barcalaci84 (#9735) üzenetére


Jack@l
veterán

1 fognyi távolság helyett 2 fog hoszon "fordult át" a fogaskerék, ennyivel valahol valamit elgörbített a motoron belül. De lehet hogy a motor egyik fázisa/tekercse kap olyankor egyfolytában túl sok áramot és azért akasztja meg a kormányt. (egyik kábel megszakadt vagy motorvezérlő áramkör hülyült be) De ez mind csak tipp.

UI: ha táp nélkül is szorul, akkor tuti a tengely szorult be, fizikai a sérülés. Próbáld kikapni azt a motort és nézd meg kézzel mennyire szorul áram nélkül. Új motor gyanus, talán e-bayen találsz hozzá, de kérdezz meg előtte egy hozzáértőt is:)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9737) Bakitm válasza barcalaci84 (#9735) üzenetére


Bakitm
tag

Nézd meg nem-e állítódtak el a driver beállítások stb. Nekem a g27-nél olyan van, hogy windows asztalon nem engedi fogtani, mert lefogja a motor a kormányt, majd amint belépek a játékba, már a driver beállítások szerint működik minden. Az szerintem nem gond, hogy ha kalibráció után nem engedi magát forgatni a kormány, az az érdekes, hogy a gameben is csinálja. Én a beállításokat nézném át elsősorban.

(#9738) barcalaci84 válasza Jack@l (#9736) üzenetére


barcalaci84
őstag

tehát ha nincs bedugva a konnektorba , csak az usb akkorr rendesen lehet forgatni

a beállításokat nézegettem de az jónak tűnik, de amint pályára rak újból lefogja a motor a kormányt...

[ Szerkesztve ]

(#9739) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Ha tud valaki G25 / G27 pedált eladót kérem írjon. Gondolok itt arra ki merre olvas ilyet más/saját fórumon. köszönöm!

(#9740) Bakitm válasza barcalaci84 (#9738) üzenetére


Bakitm
tag

Próbáld meg, hogy a driverben kapcsold ki, hogy a játék felülbírálhatja a driverben lévő beállításokat, hátha az megoldja. Mivel ez nekem szoftveresnek tűnik, driver vagy játék újrarakás vagy a beállításokkal való játszadozás tűnik még megoldásnak szerintem.

(#9741) barcalaci84 válasza Bakitm (#9740) üzenetére


barcalaci84
őstag

kikapcsoltam a profilerben amit mondtál, de gyakorlatilag így is a játék felülbírálja az ffb-t...(ha játékon belül lehúzom nullára akkor nincs fff, ha 10%%ra állítom akkor pedig alig lehet fordítani...)

(#9742) SirAlo válasza barcalaci84 (#9741) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Szerintem probald ki mas jatekkal is pl. rFactor, Codi f1-be nekem is baromi eros volt az FFB 10%on is, csak ha driverbe lejebb vettem ugy tudtam jatszani (driverbe 110-120ra szoktam tenni es a jatekba allitom )

(#9743) d3kk


d3kk
senior tag

ooops :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9744) krups8 válasza d3kk (#9743) üzenetére


krups8
tag

ezt a kormányos topicba? :F

(#9745) Great_Muta


Great_Muta
tag

10 év után lecserélem Thrustmaster Modena 360 kormányom, egy Logitech Driving Force GT-re, hétfőre meg is lesz. Sok jót hallottam róla, remélem 10 évig elég lesz. Ezek a FFB kormányok mennyire gyorsan használódnak?

(#9746) thedriver válasza Great_Muta (#9745) üzenetére


thedriver
tag

DFGT az egyik legstrapabíróbb darab a piacon, nagyon ritkán hallani meghibásodott példányról, pedig elég sokan nyúzzák kis hazánkban is. :)

The Driver

(#9747) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, emberek! Megvan a kormány és a pedál. Gyorsteszt: ZSENIÁLIS! :C Iracinggal próbálkozok. Mit ajánlotok kezdőautónak és pályának? Limerockon mentem pár kört. 1:02 elejét sikerül menni gyári beállításokkal, Mazdával.

(#9748) szacsee válasza Kephamos (#9747) üzenetére


szacsee
nagyúr

Summit Point Mazdával, vagy Cadillac Laguna Secán pl.
Ha jól megy,azt hiszem bajnokságban is van ilyen párosítás iracing session fül alatt.
Az idő jó, én meló után sokadik körben megyek ilyen időt, igaz nem is töröm magam.
Sajnos valahogy a féktávokkal bajban vagyok, de remélem nemsokára lesz rá orvosság. :))

(#9749) Tecsa


Tecsa
aktív tag

Helló!

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a G25/27 pedálján a potméter mekkora szögben fordul? Ha esetleg több fordulatú akkor, hány fordulatú?

Köszi: Üdv: Tecsa

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9750) Kephamos válasza szacsee (#9748) üzenetére


Kephamos
addikt

A japo palya rovid valtozatan tudok stabil koroket menni a mazdaval, igaz 4 masodperccel le vagyok maradva a rekorderktol.

Szerk: alig latok kia Cadillacbol.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.