Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) cyberkind válasza Francia91 (#28350) üzenetére


cyberkind
félisten

Hülye kérdés!
Ezt a Musiland-et tv-re is rátudom kötni vagy érdemes?

Paranormal Cocktivity

(#28352) Francia91 válasza cyberkind (#28351) üzenetére


Francia91
veterán

Windows ala van a Musiland, driver is kell hozza. Igy eselytelen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28353) cyberkind válasza Francia91 (#28352) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor nekem marad a DAC és kész, igaz?

Paranormal Cocktivity

(#28354) Shingen válasza Whitealert (#28339) üzenetére


Shingen
addikt

Nincs mit.

(#28353) cyberkind Igen :K

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28355) rizso válasza Francia91 (#28350) üzenetére


rizso
addikt

Biztosan jó, na de khmm...egy kicsit sokallok most kiadni érte ennyi pénzt (ha jól láttam ez már igencsak ilyen 30-40eFt-os móka).

Más egyéb "pénztárcabarátabb" ötlet, alternatíva? :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#28356) Francia91 válasza rizso (#28355) üzenetére


Francia91
veterán

ASUS Xonar U7-esről jó vélemények vannak a Hangkártyás topikban, az U7 alatti kategória elvileg már nem annyira éri meg...
De ha áttévedsz ide, biztosan tudnak segíteni Neked

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28357) westcoastog


westcoastog
veterán

Beszereltem az új alaplapom, hát elég gyenge produkció az alaplapi realtek hangkeltő, eleve a rendszerhangerőm is kisebb, zenénél is sokkal tovább kell tekernem a hangfalat ugyanolyan hangerőhöz amit a creative hangkarival kisebb potméter álláson tudott. :(

Majd veszek egy asus xonar-t.

(#28358) Shingen válasza westcoastog (#28357) üzenetére


Shingen
addikt

vagy egy Musiland-ot. :)

風林火山

(#28359) westcoastog válasza Shingen (#28358) üzenetére


westcoastog
veterán

1250B mellé? Overkill. :D
Meg azért most elég sokat költök gépre, most elment 60, kell hangkari +10 körül, pci-e xonar, meg majd még vga is kell az idén.

(#28360) Francia91 válasza westcoastog (#28359) üzenetére


Francia91
veterán

Az 1250B melle tenyleg overkill :D
Hangkartyas topikban nekem azt irtak, hogy a Musiland Monitor US 02 Dragon is overkill a ModeCom SHF-120U melle...
Azert ezzel mar nem ertek egyet, igenis sokat jelentett hangzasban. Igaz, hogy a 120U volt 44 k, a Musiland pedig 38 k, de megerte szamomra :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28361) westcoastog válasza Francia91 (#28360) üzenetére


westcoastog
veterán

Mondjuk nekem kell a belső hangkártya, a mikrofon bemenet miatt is, multiplayer-nél kell ha haverokkal játszunk.

Hogy bírom ki következő fizuig ezzel az alaplapi vacakkal? :D

(#28362) Grózi válasza westcoastog (#28359) üzenetére


Grózi
veterán

Nézz körbe aprón,több Xonar-t hirdetnek 5-6k-ért.A gari nem érdekes,nem szokott gondjuk lenni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28363) westcoastog válasza Grózi (#28362) üzenetére


westcoastog
veterán

Úgy fogom venni, csak most az utolsó fillérig elment a pénzem, várnom kell kicsit. :)

(#28364) Shingen válasza westcoastog (#28359) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor azért költesz ennyit, gamer gépet csinálsz.
Bocs elfelejtettem, hogy 1250B van, azt hittem 120U :)

風林火山

(#28365) Rover623 válasza cyberkind (#28344) üzenetére


Rover623
félisten

SC-PM22

primus inter pares

(#28366) cyberkind válasza Rover623 (#28365) üzenetére


cyberkind
félisten

Már megvan, 20k körül adom majd el. :R

Paranormal Cocktivity

(#28367) westcoastog válasza Shingen (#28364) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát igen, jó érzés végre hogy erős pc-m van, és nem fogja meg egy kis játék. :)
Ezen a szinten egy xonar is bőven elég.

(#28368) Shingen válasza westcoastog (#28367) üzenetére


Shingen
addikt

Ezen a szinten egy xonar is bőven elég Ezzel egyetértek :B

風林火山

(#28369) westcoastog válasza Shingen (#28368) üzenetére


westcoastog
veterán

Majd ha egyszer veszek egy prodipe-ot vagy hasonló cuccot ahhoz jöhet egy komoly dac. :)

(#28370) Grózi válasza westcoastog (#28367) üzenetére


Grózi
veterán

Egy jó Opa-t még érdemes venni hozzá! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28371) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Aktív hangfalakban mindig van műveleti erősítő? Hogyha igen, akkor a kérdésem az lenne hogy a kürbisben csak az erősítő felöli oldalon van-e, hány db. van, és hogy érdemes-e cserélni.

(#28372) Degeczi válasza thornadoj (#28371) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, h vannak: manapság egyszerűbb/olcsóbb, mint diszkrét elemekkel, tranzisztorokkal megoldani - de természetesen beforrasztva és nem foglalatban, tehát némi gyakorlottság kell egy cseréhez.

(#28373) thornadoj válasza Degeczi (#28372) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Elkapott a lelkesedés egy cikk olvasása után, hogy kicsit bütyköljek :) és esetleg lecseréljek egy két kondit és opampot.
Egy kis érdekesség a cikkből (kondikról):

"Számomra az alábbi szerint alakulnak sok-sok használat után a következő típusok és alfajaik:

ELNA:

● Silmic-széria: felső kategóriás, lágy, kellemes, részletes hangzással, klasszikus zenét kedvelőknek előnyösebb.
● Elna for Audio: audiocélokra használva egy alapszintű kondenzátort kicsit lágy, elalvósabb hangzás, pici pluszt ad a mély hangokhoz, a magashoz viszont nemigazán nyúl hozzá.
● Elna (mezei): leginkább pufferkondenzátornak célszerű használni, de nem sok helye van audiorendszerben.

Panasonic:

● FC: audiocélokra elsődlegesen használt típus, kicsit lágyítja a hangképet, magas tartományban erősebb picit.

● ECA: no name kondenzátorok cseréjére alkalmas, mivel olcsó, de ennek ára van, mivel teljesen semleges összképet mutat, bár még így is jobb a sok névtelen kínai csodánál.

● NHG: személy szerint az egyik kedvencem, sokan nem használják, nem értem, miért. Analóg világban elég jellegzetes karakterisztikát eredményez, kicsit ridegebb hangzása van.

Nichicon:

● Muse: a gyártó kínálatában az egyik legjobb, lágyabb mélyek és kicsit harsonázós magasak jellemzik.

● HZ: alacsony impedancia jellemzi, kicsit csapkodósabb a hangja alsóbb tartományokban.

● UHD: túlságosan tiszta hangvilág, keverve ajánlott pár darabot elhelyezni belőle, elsődlegesen bemeneti részen.

● Nichicon (mezei): sok régebbi erősítőben megtalálható, általános célokat maximálisan kielégít Rubyconnal keverve, így semleges hangképet nyújt, szeretem ezt a kombót.

Rubycon:

● ZA/ZL: elég sok helyen találkozni vele, audiocélokra nem igazán való, semleges és rideg.

● Rubycon (mezei): A jelöletlen kondenzátorokkal nem nagyon éri meg foglalkozni, de ezek is puffernek vagy csatolónak felelnek csak meg."

(#28374) Kalos7


Kalos7
tag

Az miért van, hogy a Youtuben a zenék 5.1-ben szólnak, de ha letöltöm őket akkor már csak a 2 frontból szól a zene???
Át kell konvertálni valamibe vagy speciális asztali lejátszó kell hozzá?

(#28375) Gainka


Gainka
őstag

Hali

A GENIUS SP-HF 1250B-hez képest a GENIUS SP-HF 2020 v2 megéri a felárat?

Az elsőt már hallattam élőben szólni volt asszony kapta tőlem, szóval arra azt mondom hogy nem rossz de nem tudom hogy a 2. szol e annyival szebben hogy megérje a felárat :F

(#28376) Francia91 válasza Gainka (#28375) üzenetére


Francia91
veterán

2020-at felejtsd el... szerintem. De majd a többiek is ezt mondják

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28377) Shingen válasza Gainka (#28375) üzenetére


Shingen
addikt

GENIUS SP-HF 2020 v2 felejtős, nem hiába nem szerepel az összefoglalóban. :)
Maradjatok a 1250B mellett.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28378) Gainka


Gainka
őstag

Találtam még kettőt amik épp bele férnének a keretbe A Thonet & Vander Hoch-ről van tesz iponon

(nagyon tetszik :D)

A másik pedig a Samson MediaOne BT3

Erről nem találtam tesztet.

Szóval ezekröl kérnék még véleményt aztán nem zaklatok itt tovább.... :R :)

[ Szerkesztve ]

(#28379) Shingen válasza Gainka (#28378) üzenetére


Shingen
addikt

2 közül a T&V,
de a Thonet & Vander Hoch írd be a keresőbe nem rég volt róla szó.

風林火山

(#28380) Gainka válasza Shingen (#28379) üzenetére


Gainka
őstag

El olvastam amit lehetett s még Grózi-nak hála, jött be a képbe a Kürbis ennek még utána járok. :K

(#28381) Shingen válasza Gainka (#28380) üzenetére


Shingen
addikt

És a modecom 120U vagy 80U nem játszik?
Azok első reflex nyílásúak, könnyebb elhelyezni őket hangzás miatt. :)

風林火山

(#28382) hentes555 válasza Kalos7 (#28374) üzenetére


hentes555
senior tag

Milyen hangrendszered van?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#28383) Grózi válasza Gainka (#28380) üzenetére


Grózi
veterán

Tartom továbbra is hogy a Kürbis vagy a 80U jobb választás mint a Hoch.Ha belefér a keretbe és mély orientált vagy akkor a 120U-t ajánlom,nekem bevált!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28384) Gainka válasza Grózi (#28383) üzenetére


Gainka
őstag

Igen igen elfelejtettem majdnem irni ezen a ketton az-az harmon gondolkodok mostmar. Koszonom mind a kettotoknek :)

(#28385) bookninja


bookninja
tag

40-50k-s kategoriaban van-e mas alternativa, mint modecom, t&v es tarsai? esetleg valami nagyon belepo szintu sztereo monitor, ami nem ilyen kinai dzsunka?

rendszer: pc>foobar>musiland 02 dragon

(#28386) Shingen válasza bookninja (#28385) üzenetére


Shingen
addikt

nem ilyen kinai dzsunka szerintem 40 ezerig mindegyiket ott csinálják, valószínű azok, de a dzsunka alatt mit is értesz pontosan? :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28387) Degeczi válasza bookninja (#28385) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az árkategóriával a dzsunkát is kiválasztottad: sokkal drágább lenne, ami nem ott készül.

(#28388) PuMbA válasza bookninja (#28385) üzenetére


PuMbA
titán

Presonus Eris E4.5 a belépő :)

(#28389) bookninja válasza Degeczi (#28387) üzenetére


bookninja
tag

hat igen, mertem nagyot almodni. egy mackie mr5 mk3 volna a szamomra idealis valasztas, csak ennek pont a felet tudom jelenleg hangsugarzora kolteni.

pumba: koszonom, utanaolvasok, hallgatozni ugyse tudok, leven hogy bp messze van. a negy es feles melynyomo meg eppen hatareset szerintem.

(#28390) dudika10 válasza bookninja (#28389) üzenetére


dudika10
veterán

Kettőt találhatsz, hol gyártják a Mackie-t vagy éppen a musiland 02-esed. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#28391) Shingen válasza dudika10 (#28390) üzenetére


Shingen
addikt

+1 :))
Most legalább tudja, hogy az is........... dzsunka :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28392) bookninja válasza dudika10 (#28390) üzenetére


bookninja
tag

nincs semmi gondom azzal, hogy kinaban gyartjak az elektronikai cuccok 99%-at, ott is vannak minosegi gyartmanyok viszonylag turheto minosegellenorzessel. a modecomot meg a t&v-t en nem sorolom a fentebbi kategoriaba. lehet, hogy felreerthetoen fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#28393) Degeczi válasza bookninja (#28392) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igazad van sajnos: onnan a dzsunka megnevezés, h az alkatrészek olyan összevissza állnak, ahogyan szerelés közben "a dzsunka dűlöngélhetett", és a Modecom/T&V gyártójára ez kétségtelenül áll, trehány összeszerelésűek - de ebben az alsó kategóriában ez általános

(#28394) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!

Megnéztem az összefoglalót és vissza is olvastam kicsit, látom 10k körül a Genius SP-HF1250B-t ajánljátok. Viszont ahogy nézelődtem a HF800A sokkal jobban tetszik (külsőre). Mennyivel jobb a 1250B? Igazából csak átlagos felhasználásra lenne, elegem lett a laptopom hangszórójából. Ha jó minőségben akarok zenét hallgatni arra pedig ott a fejhallgatóm.

(#28395) PuMbA válasza peter9228 (#28394) üzenetére


PuMbA
titán

Sokkal jobb az 1250B :) A 800A egyébként úgy néz ki szerintem, mint egy vicc.

[ Szerkesztve ]

(#28396) Grózi válasza PuMbA (#28395) üzenetére


Grózi
veterán

+1,bár ez szubjektív,valakinek a Ford Ka is tetszik... :DD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28397) peter9228 válasza PuMbA (#28395) üzenetére


peter9228
aktív tag

Köszi, akkor inkább azt választom.

Nem vagyunk egyformák :)

Grózi
Mi a baj a Ford Ka-val? ;]

(#28398) Grózi válasza peter9228 (#28397) üzenetére


Grózi
veterán

A világ egyik legrondább autója szerintem.Nem tudom mit szívtak a tervezők,de kell nekem is!!! ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28399) cyberkind válasza Grózi (#28398) üzenetére


cyberkind
félisten

Gondolod hogy az egyik legrondább? :)
[link]
Pláne ebben a színben. :DDD

A Ford Ka ehhez képest maga a szépség.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#28400) Grózi válasza cyberkind (#28399) üzenetére


Grózi
veterán

Nem szóltam,igazad van!!! :))

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.