Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) hentes555 válasza Clickbait (#28300) üzenetére


hentes555
senior tag

Nekem 80U van, febr. 24-én vettem, azóta örömmel használom :)
Egy Genius 5000-re 5.1-et váltott le, ahhoz képest áldás a hangja, nagyon szeretek rajta zenét hallgatni.
Most a következő történet az lesz, hogy a DSX-ben levő OPA-t lecserélem másik fajtára

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#28302) Shingen válasza PuMbA (#28292) üzenetére


Shingen
addikt

+1
Érdekes dolgokat írt. :)

#28301) hentes555 ;)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28303) Grózi válasza Clickbait (#28300) üzenetére


Grózi
veterán

120U,úgyhogy nem haza beszélek-gondolom erre céloztál.. :U
Ha akarod használd a Hoch-t,de téves infokat ne terjessz!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28304) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Van egy Creative Gigaworks T20 Series II hangfalpáram, használt persze, és tegnap egyik pillanatról a másikra elromlott. Fülhallgató kimenetén keresztül jön a hang, de a hangszórók teljesen némák. Nem érte semmilyen ütés, vagy más behatás, egyszerűen kikapcsoltam, és mikor legközelebb bekapcsoltam, már nem szólt.
Szétszedni próbáltam, de nem tudom.

Van itt olyan, akinek volt hasonló tapasztalata? Esetleg szervizt vagy műszerészt tudtok, ahol meg tudnák nézni?

köszönöm előre is
üdv

(#28305) Degeczi válasza default. (#28304) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bármelyik "TV-és rádió műszerész" megnézi, ha nem akad az ismeretségben hozzáértő.

Az alapkérdés az lesz, ennél a típusnál hogyan oldották meg a fejhallgatókimenetet: ha úgy (ami elég gyakori), h a végfok jelét osztják ott le, akkor hurrá, mert csak a csatlakozóval lehet gond, az nem kapcsol vissza hangszóróra, amikor nincs bedugva semmi. Ez akár fixen hangszóróra átkötéssel is javítható alkatrészigény nélkül, ha nem probléma a fejhallgatókimenet mellőzése.

Rosszabb esetre (végfokhibára) is van kilátás, ha még az előfokozatból vezetik ki a jelet a fejlhallgatóra (ez is előfordul, pl a régebbi Genius 1250x is ilyen) - de még ekkor is elképzelhető, h csak a csatlakozó átkapcsolója hibásodott meg, és áthidalható akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#28306) Degeczi válasza Clickbait (#28300) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Többek között Modecom 80 is volt már (ill. van házon belül továbbra is), nagyon vállalható, jó cucc: nem tudom, hol olvashattad az ellenkezőjét. Természetesen nem hibátlan - de a nyűgök a kategóriában teljesen általánosak, és persze a T&V-re is éppúgy jellemzőek, hiszen testvérmodellekről van szó.

(#28307) default. válasza Degeczi (#28305) üzenetére


default.
őstag

Értem. Én is megnézném szívesen, csak nem tudom, hogy lehet szétszedni.
Rájöttem, hogy lehet szétszedni: A hangszóró védő előlapot le kell venni, az azt tartó 4 gumigyűrűt óvatosan kivenni és kicsavarni mind a 6 phillips csavart :)

[ Szerkesztve ]

(#28308) dudika10 válasza default. (#28307) üzenetére


dudika10
veterán

Elején van kb. 6 lyuk. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#28309) default. válasza dudika10 (#28308) üzenetére


default.
őstag

Igen. Mégsem sikerül, azt hittem, így szét lehet szedni, de hiába csavarom ki az összes csavart, meg sem mozdul az előlap. Próbáltam erősen széthúzni, de semmi :(

(#28310) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Hangfal allvanyt "joarasitva" hol erdemes keresni? Esetleg van valaki, aki vallal keszitest? :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#28311) Degeczi válasza default. (#28309) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gugli első találata: [link]

(#28312) default. válasza Degeczi (#28311) üzenetére


default.
őstag

köszönöm ! :C

beírtam ugyanezt series II -vel és nem adta ki :U

(#28313) HUAFBANDITA válasza rizso (#28310) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

(#28314) Sylver001


Sylver001
csendes tag

Adott egy Behringer MS 40
és egy PC.

Karaokee gyakorláshoz szeretnék hozzá
egy jó hangminőségű, tartós mikrofont hozzá.

1) milyen mikrofont ajánlotok?
2) hogyan tudom összekapcsolni a hangszóróval?

(#28315) Clickbait válasza Grózi (#28303) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Basszus nagyon nekem estetek.. holott semmiféle negativ infót nem közöltem, megjegyeztem hogy sok garibavivést olvastam. Ebből mindenki maga vonja le a következtetést. Másrészt a Hoch-ot nagyon sokan, köztük a GYÁRTÓ és jó magam a Kürbis nagytesójának tekintik.

Ez ne legyen téma, viszont igy egyből leugatni az embert.. :B
Nincsen Hoch-od, se Kürbised, nem feltételezem, hogy nem próbáltad ki őket, de ennek az infónak hiányában kénytelen voltam azt hinni, hogy levegőbe beszélsz a Hochról. :R

You got clickbaited.

(#28316) psyho85 válasza Sylver001 (#28314) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ha nincs alacsony latencyvel dolgozó, jobb esetben belső mixerrel dolgozó hangkártyád, akkor megveszed a legolcsóbb használt keverőpultot, arra küldöd a hangot a gépből és arról az MS-40-re, a mikrofonnal együtt.

Bár nem értem, ez hogy jön a topikhoz. :B

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#28317) rizso válasza HUAFBANDITA (#28313) üzenetére


rizso
addikt

Igen, valami ilyesmi nagyon jó lenne, gyönyörű állványok, és ahogy olvasom a kommenteket, jók is. Egy baj van velük, hogy most nem szívesen adok ki 15-20eFt-ot pluszba állványra, még ha meg is érnék :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#28318) B1T3 válasza Clickbait (#28315) üzenetére


B1T3
addikt

Én már hallottam a Kürbist, és most Hochom van. Elhiheted, hogy nem szól szebben. Egymás mellett sajnos nem hallottam őket, így nem mennék bele messzemenő következtetésekbe, de ami egyértelmű előnye van a Hochnak, az csak annyi, hogy jobban néz ki… Illetve a BT variánsnál ugyebár adott a távirányító, ami néhány embernél szempont.

(#28323) ToniSoprano válasza F_Zolee (#28259) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Amin még javítani tudsz szerintem sokat a hangon, ha leveszed az 1250B hangszóróvédőjét. Nem lesz túl szép így, de szerintem érezhetően nyíltabb, puhább teltebb lesz a hangzás. Sajnos valamit valamiért.

Az elhelyezés is fontos, szerintem kell min fél méter kell a faltól, és jobb ha távolabb 1,5-2 méterre vagy a hangfalaktól. Elég könnyen össze tudom hasonlítani, mert a szüleimnél a faltól kb. 15 cm-re vannak a hangfalalak, úgy hogy a hangszóró védő rajta van, nekem érezhetően dobozosabb, keményebb ott a hangzás, pedig a kábeleket ott is kicseréltem. Nekem a sarokban a TV mellett vannak a hangfalak, mintha az is dobna rajta, hogy jobban szóródik a hang, jobb a térhatás, bár nem tudom de az összhatás kellemes.

Mobillal is próbáld ki, mert sokszor a régi mobiloknak egész jó az Mp3 része, de vannak azért olcsóbb jobb mp3 lejátszók is, és a mobil nem zúg, nem vesz fel zajokat, és könnyebb elhelyezést tesz lehetővé + rádiót is lehet hallgatni vele.
Nekem pl. TV-re van kötve fixen a hátsó RCA, és elől jacket bedugva a mobilról hallgatok zenét. Sokkal jobb a hangzás, térhangzás, összhatás, mint amikor a számítógép mellett volt az asztalon, közel a falhoz, kb. 40-60 cm-re fülemtől. A Nokia C5-03-at nagyrészt zenehallgatásra használom, de pl. már új drágább mobilon a hangminőség már elég gagyi, nagyon vágott, de ez telefontól, gyártótól is függ.

Szerintem azért a jobb a kábel is javít valamennyit az élményen. De sokkal fontosabb hangszóróvédő levétele (teltebb nyitottabb lesz a hangzás) és jó elhelyezés (jobb a térhatás, térhangzás)

[ Szerkesztve ]

(#28324) Whitealert


Whitealert
tag

Sziasztok!

Latophoz szeretnék hangfalat venni zenehallgatásra és filmezésre. Egy kis olvasgatás után világossá vált, hogy 2.0-át kell keresnem. Ki is néztem az összefoglalóban ajánlott Genius SP-HF1250B-t.
Viszont lenne egy pár kérdésem a vásárlás előtt, amit nem találtam meg gyorsan a topicban:
- A hangfal a laptop alaplapi kártyájáról lenne hajtva, ami ugye nem a legjobb. Érdemes-e külső hangkártyát venni és létezik-e egyáltalán olyan ajánlott darab, aminek normális ára van egy ilyen hangfalhoz képest?
- Van-e egyéb ajánlott hangfal ebben az árszegmensben (~10k)? (Ha jól sejtem nincs)

(#28325) Rover623 válasza psyho85 (#28316) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem ő arra gondol(t), hogy az MS40 második bemenetére csatlakozik.
Az elég alacsony latencyt eredményezne! ;)

primus inter pares

(#28326) Rover623 válasza HUAFBANDITA (#28321) üzenetére


Rover623
félisten

Amiért le lett "ugatva"...szerintem: semmiféle kis meg nagy testvér nincsen a T&V-nél...mivel több gyártó többféle modellje van egy önkényesen összeállított kollekcióba pakolva. Semmiféle családelv, közös tervezési alapok, sőt, valószínűleg azonos alkatrészek sincsenek a sorban egymás után következő eszközökben.
Márpedig ha két "testvérnek" se az anyja, se az apja nem közös, akkor azok nem testvérek, ugyebár. :N

primus inter pares

(#28327) psyho85 válasza Rover623 (#28325) üzenetére


psyho85
aktív tag

Csatlakozhat rá, csak nem arra van... meg elég beteg kábel kéne hozzá. :B

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#28328) Shingen válasza Whitealert (#28324) üzenetére


Shingen
addikt

Laptophoz bőven elég a 12050B, 10 körül nem nagyon van jobb.
Hangkártya ügyben menj a hangkártyás topikba.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28329) Grózi válasza Clickbait (#28315) üzenetére


Grózi
veterán

Neked és HUAFBANDITA-nak!
Nem lettél leugatva szerintem-kicsit érzékeny vagy.Képzeljétek hallgattam 80U-t,Kürbis-t és Hoch-t is.
Mert vettem a fáradtságot és elmentem olyan helyre ahol meg lehet hallgatni.Persze egyszerűbb tapasztalat nélkül lehúzni valamit,de ezzel csak magad minősíted...Segíteni próbáltam,de te eldöntöttél valamit és kész-ezzel sincs gond,mindenki a maga bőrén tanul a legjobban.
HUAFBANDITA (#28318) Ez csak neked:
Ne magadból indulj ki.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28330) Metacska válasza Grózi (#28329) üzenetére


Metacska
aktív tag

A Ratsel sincs az ajánlottak között, azért, mert:
- 2.1 és az kizárt, hogy ebben az árkategóriában jó lehet.
- Az első okból kiindulva senki sem hajlandó elfogadni.

Kicsit tényleg elment a téma abba az irányba, hogy a 2.0 az egyedüli, ami minden igényt kielégíthet és csakis az szólhat igazán szépen.
Holott sokaknál szempont lehet a helyhiány, a különálló erősító, AUX - Headphone bemenet és a távirányító (akár együtt, akár külön külön).

Úgy érzem a lehetőségek korlátozódnak - sokszor a többiek korlátozzák az érdeklődőeket - 3-4 típusra, holott a piacon vannak még elfogadható / kimondottan jó alternatívák.

[ Szerkesztve ]

(#28331) PuMbA válasza Metacska (#28330) üzenetére


PuMbA
titán

A Ratsel-t csak akkor második körben ajánljuk, ha tényleg szükséges, mint nálad például :)

[ Szerkesztve ]

(#28332) Grózi válasza Metacska (#28330) üzenetére


Grózi
veterán

Igen,sok mindenben igazad van.A Ratsel azért nincs ajánlva mert a hasonló árban lévő 2.0 sokkal szebben szól.Vannak jó 2.1-k is,csak az árától leülnél(akár csak én).Persze ez csak egy vélemény,azzal semmi gond nincs ha nem értünk egyet.Viszont valamit isteníteni amit csak neten látott,soha nem halott egy olyan topicban amelyik köztudottan nem ajánlja-na az nálam kimeríti a trollkodást.Ettől függetlenül viszont szerintem semmi durvát nem mondtam a kollegának,csak hogy olyat ne húzzon le amit nem ismer.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28333) Metacska válasza PuMbA (#28331) üzenetére


Metacska
aktív tag

Sokszor ment az okfejtés azon is, hogy mekkora mélyek vannak a 2.0-ás nagyobb falakban és átmérőben megfelelnek a 2.1-esekben lévőekben, akkor érzetre is ugyanazt kapod. Pedig nagyon nem mindegy, hogy aktív vagy zárt kialakítású ládában levő mélysugárzóról beszélünk, illetve, hogy mekkora maga a doboz.

(#28334) B1T3 válasza Metacska (#28333) üzenetére


B1T3
addikt

A 120-as Modecomnál volt ez a magyarázat, de ugyebár annak az ára 40 fölött van, a Rätselé pedig a 30-at sem éri el.

(#28335) Shingen válasza Grózi (#28332) üzenetére


Shingen
addikt

+1
Vannak jó 2.1-k is,csak az árától leülnél Így van szerintem aki itt érdeklődik nem akar egy vagyont költeni.......

風林火山

(#28336) dudika10 válasza Metacska (#28333) üzenetére


dudika10
veterán

Aktív vagy zárt? Mert nem lehet egy láda aktív és zárt? Mi köze az aktívnak a zártsághoz?
A ratsel mélyládája passzív és bassreflex egyébként.

Abban véletlenül igazad van, hogy nem mindegy a láda mérete, a reflexcső hossza, vastagsága, alakja, helyzete, a hangszóró paraméterei, és még lehetne hosszan sorolni... de ezt véletlenül találtad el, és láthatóan nem azért, mert értesz hozzá. :B

Ez az okfejtés valóban butácska, de szemléletes és hatásos. A cél szentesíti az eszközt, ahogy mondani szokták.

Megértettük, hogy neked bejön a Ratsel, messze nem a legrosszabb választás és nem hallottál még jobbat. De ez nem azt jelenti, hogy ajánlanunk kéne azért, hogy igazoljuk a választásodat.
A Hoch sem alapvetően rossz választás, sokkal rosszabbul is el lehet költeni ugyan azt a pénzt, de fontos látni, hogy azért mert drágább és nagyobb, és több hangszóróval rendelkezik, nem lesz jobb hangja (sőt). Kapsz vezeték nélküli csatlakozási lehetőséget, meg távirányítót, de ha ez nem szempont, akkor találni jobb hangút olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#28337) Metacska válasza dudika10 (#28336) üzenetére


Metacska
aktív tag

Véletlenül építettem mélyládákat a barátaimnak, otthoni - autós használatra (autóba főleg reflexeket, de a helytakarékos megoldások végett zártakat is), úgyhogy speciel ehhez értek.

Amit meghivatkoztál azt pedig elírtam, csak munka közben 5 részletben írom a kommenteket és nem mindig olvasom el, hogy mit írtam az elején....

(#28338) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok kürbisem van fél éve. Tegnap arra lettem figyelmes hogy jol hallhato ütemes sercegés jön a hangfalbol ujrainditottam párszor kihuztam a tápkábelt visszadugttam nem tudom pontosan mitöl de végül elmult kicsit oylan volt mintha magátol nem a kihuzogatástol mult volna el (jacket kihuztam a gépböl ugyis ugyanazta hangot adtaés átdugva másba is ). Ma meg hirtelen elment a bal oldali hangszoro kétszer egymás után a többi kábelt és kibe dugosgattam most jó de nem tetszik ez nekem nem hiszem hogy én bármilyen érintkezést megbolygattam volna. Ha garanciáztatni kell és nincs meg az eredeti doboz az baj?

Másik kérdés amibe nem vagyok biztos nekem a billentyüzetemen van hangerő gomb és a hangfalon beállitottam felére a hangerö potmétert és csak a billentyüzeten halkitok hangositok. Ez jobb megoldás vagy pont ezzel teszek rosszat? A válaszokat, tippeket előre köszönöm.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#28339) Whitealert válasza Shingen (#28328) üzenetére


Whitealert
tag

Köszönöm a segítséget!

(#28340) PuMbA válasza arminlok (#28338) üzenetére


PuMbA
titán

A jótállás papír legyen meg :)

[ Szerkesztve ]

(#28341) gabber01 válasza PuMbA (#28251) üzenetére


gabber01
addikt

De több mélyet tud, maximum nem biztos hogy megy mélyebbre, de a nagyobb láda miatt simán lehet. Mindig csak a membránméretet szajkózzátok, de a membránfelületet összességében nagyvonalúan elfelejtetitek, márpedig a Hoch e téren jóval többel rendelkezik.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28342) cyberkind


cyberkind
félisten

Egy kb 20 éves(vagy több) hifitől ez milyen teljesítmény?
Illetve ha elakarom adni ez jó lesz műszaki résznek?

Ezen tolom most, amire figyelmes lettem hogy a magas hangok nagyon szépek, a mélyek szegények de hát no, minden nem lehet csak a Modecom-mal. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#28343) Degeczi válasza cyberkind (#28342) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez vmi Pana (vagy Technics) mjúzikcenter lehet, nem hifi

fölösleges, semmitmondó adathalmaz (kimenő teljesítményt pont nem is ír)

Szerk: a hátlapján kell legyen vmi infotábla a típusszámmal, az alapján rákereshet az érdeklődő

[ Szerkesztve ]

(#28344) cyberkind válasza Degeczi (#28343) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja, Pana, és akkor már azt se tudom hogy micsoda, esetleg van tipp mi alapján keressek leírást?

Mivel nincs doboz se papír, így az egységen lévő név alapján csak ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#28345) PuMbA válasza gabber01 (#28341) üzenetére


PuMbA
titán

Ez így van, de szerintem, ha valaki a Kürbisen feltekeri a mélyet az is elég lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#28346) rizso válasza PuMbA (#28345) üzenetére


rizso
addikt

Csak azok a feltekert mélyek sosem fognak úgy szólni, mint egy (jobb minőségű) külön mélynyomó :)

MÁS: Modecom 120U-hoz kellene nekem valami külső hangkártya, vagy erősítő, akármi, mondjátok meg ti, hogy mire van szükségem (jelenleg laptopról szól, de hátha érne valamit még egy eszköz beiktatása) :) Nem akarok rá nagyon sokat költeni (a kezdeti 10-15eFt-os keretet már így is jócskán túlléptem). Egy rádiós/cd/hifi akármilyen erősítő nem lenne jobb hozzá, mint egy USB-s hangkártya? Egyáltalán könnyen kivitelezhető a dolog? :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#28347) PuMbA válasza rizso (#28346) üzenetére


PuMbA
titán

Külön mélynyomó? A hivatalos oldalon mindkét hangszóró woofer-ként van megjelölve és ugyanaz meg ki rájuk, tipikus 2.5 utas hangfal :) Téves feltevés, hogy az egyik a közép, a másik meg a mély hangokért felelős :)

[ Szerkesztve ]

(#28348) rizso válasza PuMbA (#28347) üzenetére


rizso
addikt

Bocs, beneztem :R Azt hittem ti a Kurbis vs hagyomanyos melylada melyeirol beszeltek, de visszaolvasva latom, itt Kurbis vs Hoch a tema. Akkor nem szoltam :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#28349) ToniSoprano válasza PuMbA (#28347) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Egyébként meg, a beszámolók alapján a Hoch annyira nem lehet rossz, meghallgatnám milyen a hangzás összképe. gondolom kicsit mélytónusú, a magasak kicsit kevésbé részletesekm cserébe a nagyobb hangfaldoboz miatt, gondolom teltebb lehet a hangja, mint az azonos áru 2.0-snak, bár ha jól tudom a Hoch nem fábol van, és az számíthat.

Az MM-ben hallottam ilyen "2,5-ös" hangfalakat és bár többnek közülük nem volt érthető szép hangja, azért egy kettőnek meglepően telt, mégis érthető, kellemes hallgatható, viszonylag részletgazdag volt a hangja, még ha nem is volt lineáris, inkább kicsit mélytónusúak, puhábbak voltak.
De nem nagyon durván, ez még nekem vállalható, és kellemes és azért volt közép és magas is.

[ Szerkesztve ]

(#28350) Francia91 válasza rizso (#28346) üzenetére


Francia91
veterán

Sokat er egy normalis hangkartya beiktatasa a ModeCom 120U-nal!
Nekem is 120U van, elso 3 honapban a noti (ThinkPad T500) integralt megoldasarol hajtottam, majd januar elejen megjott a Musiland Monitor 02 US Dragon. Rengeteget dobott a ModeCom hangzasan, foleg a melyeken. Egy Musiland-ban biztosan nem fogsz csalodni (US 01 is jo valasztas). A tobbi megoldasrol nem tudok nyilatkozni tapasztalat nelkul.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.