Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) kulcsarbence


kulcsarbence
tag

üdv
Most a birtokomban egy Logitech S220 van és egy Genius GX Gaming SW-G2.1 3000-re szeretném lecserélni. Nem értek nagyon az ilyen dolgokhoz, foleg játékra kellene, hogy jobbak legyenek a hangok. Mi a véleményetek errol?

(#28802) PuMbA válasza kulcsarbence (#28801) üzenetére


PuMbA
titán

Az, ami az Összefoglalóban van: vegyél Genius 1250B-t :)

(#28803) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

szerk.: rossz topic:B

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28804) CoroStar86 válasza Imposztor (#28800) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Németország, ebay. Melyik jobb? Ez vagy a 1280?

(#28805) gabber01 válasza CoroStar86 (#28804) üzenetére


gabber01
addikt

1900-as, egyértelmű.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28806) CoroStar86 válasza gabber01 (#28805) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Igen, utána néztem, súlyra is kb. lazán a duplája... Akkor meg is van a győztes. A magyar HUF árakat elnézve 69 euroért, újonnan tényleg ajándék... :)

(#28807) bul07 válasza bul07 (#28759) üzenetére


bul07
nagyúr

Megérkezett a GENIUS SP-HF 1250B
Első benyomásom jó, igaz nem egy basszus király
De azért van egy kevés mély is

Úgy érzem hogy marad

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28808) PuMbA válasza bul07 (#28807) üzenetére


PuMbA
titán

Így is több van benne, mint kéne, csak a legmélyebb hangokat nem tudja kiadni a membránméret miatt, azért hiszed, hogy kevés :) Ha a basszus tekerőt lecsavarod 10 órára, akkor kivehetőbbek lesznek a közepek, mert elfedi őket, TV általános hangminőségénél meg hatványozottabban ajánlott, mert az emberek beszédje enélkül fedett mély tónusú lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#28809) Met válasza bul07 (#28807) üzenetére


Met
nagyúr

Én ma rendeltem egyet mert a Creative T6060-at megint forrasztgatni kellene és már meguntam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28810) Shingen válasza bul07 (#28807) üzenetére


Shingen
addikt

Hidd el jó lesz az csak járasd be jól. :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28811) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv!

Laptophoz kellene valami könnyen hordozható hangfal mert eléggé szegényes az alap hangzása (tanterembe kéne).
Mit tudnátok ajánlani néztem a fentieket de ezek nagyobb mennyiségben költségesek lennének.

(#28812) .DLL


.DLL
veterán

Hali,
Genelec G Three-ről van valakinek véleménye, tapasztalata?

(P.H.)

(#28813) gabber01 válasza .DLL (#28812) üzenetére


gabber01
addikt

400k egy pár. Mire kell ez neked? Stúdióba?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28814) .DLL válasza gabber01 (#28813) üzenetére


.DLL
veterán

Használtan láttam jólárasítva. Vonz, hogy mit tud ez a mérhetetlen torzításmentesség és gyors hang. :))

(P.H.)

(#28815) .DLL válasza gabber01 (#28813) üzenetére


.DLL
veterán

Meg igazából a tér a mániám, és ez a domború oldallap, lekerekítés mindenhol nagyon jó cucc, azt mondják térben az egyik legjobbak ezek a Genelec-ek. A G széria pedig úgy tudom inkább otthonra ajánlott, talán nem olyan hűvös, mint pl. a 8030.

Igazából tavaly hallottam néhány Genelec-et és azóta gyűjtögetek, viszont más téren még nem voltam hallgatózni (nem tudom a Hitspace ajánlott-e még) több hasonló 5-6"-os dobozt kipróbálni.
Ha olcsóbban is kijön hasonlóan élethű és nagy tér, és más, olcsóbb megoldásra is nyitott vagyok.
A másik szempont pedig a mélyek minősége, az ne legyen boomy... Persze nem árt ha minél mélyebbre megy, de most egy pár JBL Control 1-et használok, ez -3db-n 100Hz-et tud, ha mondjuk 50 körülre lemenne az már bőven elég lenne. :)

(P.H.)

(#28816) gabber01 válasza .DLL (#28815) üzenetére


gabber01
addikt

Úgy tudom a Hitspaceben lehet hallgatózni. Szerintem van egy csomó más alternatíva, de persze van aki a Genelecre esküszik. Amennyire én tudom, mélyekben ez a kategória tipikusan nem jeleskedik túlságosan, direkt nem is úgy vannak tervezve. Jó magasok, közepek, mélyek és még térérzet is egyszerre nem megy ilyen kis polcsugárzóknál.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28817) psyho85


psyho85
aktív tag

Hát, a 8030 mellett én erősen sasoltam, hogy be van-e kapcsolva a mélynyomó, mert elég szép dolgok jönnek ki belőle. Attól függően, hogy mennyit szánsz a dologra, hallgasd meg a hitspace-ben, amit lehet. Ott az Event 20/20BAS 200k-ért, ami már tényleg nagyon mélyre lemegy.

Jah, és ez az a kategória, ahol a szobára el lehet költeni a hangfal árának felét, hogy rendesen halljad, amit tud...

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#28818) PuMbA válasza .DLL (#28815) üzenetére


PuMbA
titán

HitSpace-ben az elrendezés azért nem ad akkora nagy teret :) Egyik Összefoglalóban ajánlott hangfal sem boomy :)

(#28819) .DLL válasza PuMbA (#28818) üzenetére


.DLL
veterán

Otthon is közeltérben lennének, ott tudjon fain teret prezentálni! ;)
De most hogy összegyűlt a della, már komolyan bemehetek a Hitspacebe, nem csak úgy bámészkodni, hogy mi van 60-ért esetleg 50e alatt... Viszont jó lenne mondjuk 3db-ra leszűkíteni a kört addig is.

(P.H.)

(#28820) PuMbA válasza .DLL (#28819) üzenetére


PuMbA
titán

M-Audio BX5 D2
Prodipe Pro 5 V2
Presonus Eris E4.5
Tannoy REVEAL 502
Yamaha HS5

:) Nem is inkább az a gond hanem, hogy a hangfalak között minden felesleges dolog van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28821) .DLL válasza PuMbA (#28820) üzenetére


.DLL
veterán

Árba egyébkéne a 6,5"-esek is beleférnek. KRK Rokit 6 G3, Mackie MR6 ? De annyi van tényleg huh... fejhallgatókkal pár találkozó és pár hónap után képbe kerültem, ebbe nem akarnék most annyira belemászni :D
Tannoy 802, Fostex PM1? Na csak azért akarom 3-ra szűkíteni a kört, ami a tapasztalatok alapján is megfelelne, hogy utána értelmesen tudjak próbálgatni. Ahogy olvastam a Hitspace-ben van egy 3 kapcsolós rendszer, így legfeljebb hármat lehet egyszerre AB-zni (ABC-zni).

(P.H.)

(#28822) PuMbA válasza .DLL (#28821) üzenetére


PuMbA
titán

6,5"-osokat nem igazán hallgattam, Fostex PM1 tuti jó, Dynaudio, Mackie színezősebbek :) Az 5"-osok biztos nagyon gyorsak és, ha árban lehet menni feljebb, akkor Presonus Eris E5, Prodipe Pro 5 V2, Mackie MR5 MK3-at hallgatnám meg. 6,5"-osból meg akkor csinálhatnál egy Mackie MR6 MK3, BX6 Carbon meccset, de árban azért ezek már feljebb kezdődnek, szóval nem hiszem, hogy gyorsaságban verik az 5"-t..... a 8"-osokat ebben az árban teljesen felejtsd el szerintem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28823) TotO' válasza bul07 (#28759) üzenetére


TotO'
aktív tag

Hali, honnan rendelted?

Honnan éri meg a legjobban?

4a || Neuzer Courier DT

(#28824) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Edifier C3 vagy Klipsch ProMedia 2.1-et ismeri/hallotta már valaki? Modecom 120U volt tervben de lehet, hogy mégse fog normálisan elférni, 80U nem kapható, és gondolkodom, hogy 2.1 legyen a dolog-ból, viszont akkor már szeretnék értelmesebbet venni. A fenti két szett elég jó visszajelzéseket kapott megbízhatóbb oldalakon. Esetleg más elternatíva nagyon max 50k-ig? Ratselt néha látom itt, de azt is, hogy nagyon kényszer megoldás. A fölött esetleg? Logitech X-540-hez képest jelentenének előrelépést?

[ Szerkesztve ]

(#28825) PuMbA válasza zsoltnyiri (#28824) üzenetére


PuMbA
titán

Thonet Kürbis egy 2.0 alternatíva, Ratsel azért kényszer megoldás csak, mert 2.0-ákat ajánlunk, egyébként 2.1-ben az áráért ok. Mackie CR4 pont 50k, ami 2.0, fölötte meg 2.1-et megint nem érdemes venni, mert a sztereók szétalázzák, amik az Összefoglaló végén vannak 60-70k-ért :)

[ Szerkesztve ]

(#28826) Shingen válasza TotO' (#28823) üzenetére


Shingen
addikt

Pl innen: [link] ;)

(#28825) PuMbA +1 :B

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28827) bul07


bul07
nagyúr

Na volt időm a szánt helyére tenni a GENIUS SP-HF 1250B hangszórót
Ilyen lett [link], [link], [link], kicsit még mehetett volna feljebb is de már így ragadt

A a jelző ledje nagyon erős, éjszaka nagyon zavart a fénye, kénytelen voltam leragasztani(cellux) majd alkoholos filccel lefesteni hogy kevesebb fény jöjjön ki

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28828) alázógyík válasza bul07 (#28827) üzenetére


alázógyík
őstag

Ne haragudj, de ez így nagyon csúnya.... :U

Nem lenne jobb, ha készítenél valami ál falat gipszkartonból? Oda elrejthetnéd a vezetékeket, és szépen beállíthatnád a hangszórókat is.

(#28829) Francia91 válasza bul07 (#28827) üzenetére


Francia91
veterán

Az egyik legjobb film :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28830) bul07 válasza alázógyík (#28828) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem lehet lezárni mert a hangszóró hátulján van a hátsó reflexnyílás így itt azt tanácsolták hogy min 10cm-re legyen a faltól, így beépíteni gipszkartonnal nem megoldás, ha nem kellet volna távolság akkor közvetlenül a falra szerelem fel a tv mellé, nem polcozok

Fektetve meg azért van mert még így is kihallom hogy lejjebb van a hangszóró a tv-től(ezért is írtam hogy mehetett volna még feljebb közelebb a tv-hez) , lentebbről szól a hang

A vezetékkel most már annyit tudok kezdeni hogy a hosszabbítót a polc aljára szerelem fel, így nem fog annyira látszani és a IPTV bokszát is erre a polcra teszem át így a HDMI kábel is rejtve lesz valamennyire

(#28829) Francia91
Igen ,youtube miatt kellet nekem smart-os tv, sok filmjük van feltöltve, és bár mikkor bármelyiket megnézhetem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28831) Shingen válasza bul07 (#28830) üzenetére


Shingen
addikt

Csak a minőség nem a legjobb youtube-on nem? :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28832) Ébri


Ébri
senior tag

Van egy régi Sony HCD-RG30 mindennel egybeépített, de erősítőként is használható kütyüm. Hangszórói nem a legcsodásabbak. Ennek a TV-re kötése elég nehézkes, előző TV-vel nem is tettem. Viszont most lecseréltük , ennek hátra szólnak a hangszórói, s elég gyengék is (minőségben, nem hangerőben). Egyik egyszerű megoldás, hogy rákötöm a fenti eszközre, nehézkes, de végülis megoldható. Másik, hogy nézek vmi normálisabb 2.0 erősítővel egybeépített hangfalat. S itt jön a kérdés: hangminőségben tud a fenti eszköz szintjén mozogni egy ilyen, Illetve mi az az árszint, ahol ezt meg tudja tenni.

Tud valaki választ? Előre is köszönöm!

(#28833) bul07 válasza Shingen (#28831) üzenetére


bul07
nagyúr

Van elég sok 1080p-s teljes film , csak hirtelen pár, és nem kell letölteni másolgatni csak kikeresni a youtubon
Különben dühbe jövünk
És Megint Dühbe Jövünk
Bűnvadászok
Nincs kettő négy nélkül
Banános Joe

720p
Kincs, ami nincs

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28834) thornadoj válasza bul07 (#28830) üzenetére


thornadoj
aktív tag

smart tv helyett szerintem jobb és olcsóbb megoldás egy android tv.

(#28835) .DLL válasza thornadoj (#28834) üzenetére


.DLL
veterán

+1 :K Vagy pl. raspberry, vagy hasonló alapú vékony gép

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#28836) bul07 válasza thornadoj (#28834) üzenetére


bul07
nagyúr

Az plusz kábel , plusz bonyodalom, fenének sincs ideje ilyen izékkel foglalkozni, meg akkor még valahonnan kell a film is azt is másolni ide oda, ááááá

Tegnap is csak annyira voltam fáradt hogy délután 5-kor lefeküdtem aludni és ma reggel fél nyolcig aludtam (14.5óra alvás)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28837) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok !

Hangfalakat szeretnék venni PC-vel történő használathoz , lehetőleg 2.0-t. Nincsenek nagy igényeim , eddig egy LG 32LA660S tv-re volt kötve a gép és ennek a beépített hangszóróival teljesen meg voltam elégedve de monitorra váltok így kell valami hangkeltő akkor pedig már valami minimálisan minőségit szeretnék. Nem tudom mi lenne nekem megfelelő , hangkártyára és magára a hangfalakra maximum olyan 100 000 Ft körüli összeget szánnék rá , de persze minél olcsóbb annál jobb.

Köszönöm előre is .

(#28838) b3ny


b3ny
csendes tag

Sziasztok!

A kiemelt hozzászólásban remek kis összefoglaló, jóféle cikkek. Rendesen felnyitotta a szemem, tévhitben éltem amikor számítástechnikai boltban nézegettem, azt gondolva hogy csiribu-csiribá minnél több hangfal annál jobb bla-bla az 5.1 ám az igazi.
Minőségi zenehallgatásra kéne a 2.0 hangfal, tetszenek is ezek a kiemeltek, nézem a viszonyítási alapokat amazonon hogy ha dagadt amerikai lennék 240 $-ból (garancia nélkül) vehetnék mackie mr5 mk3-at még ha írják is a hozzáértők hogy a mély megvan babrálva, illetve lehetőség szerint 8''-as membránnal rendelkezőt vegyek de ezek a változataik elég megfizethetetlenek persze megint csak ha nem amerikai vagyok (110ezer mackie mr8 mk3).
Pénzből élek énis mint bárki, reálisan 80 +/- 10 ezret tudnék rászánni egy olyan azt mondom igényes 2.0 aktív stúdió hangfalra, erre azt látom h itthon a kb. 2013. agusztusban megjelent hangfalat 108 ezerért akarják rásózni a potenciális áldozatra. Nem vagyok matekból jó de ha minden igaz egy. jó 40ezres árrés van az itthoni és amerikai között, van ám hasznuk rajta.
A használtan vásárlástól elzárkóznék.
Azt is tudom hogy a németeknél a krk, jbl , adam megy leginkább, magyaroknál a mackie vanná szarrá hypeolva, whatcd-n a speakers threadbe ha studio monitorokról van szó jbl v mackie v krk, persze nagy része a hifivel menőzik hogy szerelik össze, milyen alkatrészeket vettek honnan, milyen erősítővel , de az nekem nem járható út nem értek hozzá. Sok fórumot átnéztem nah :)
Amazonon a mackietől rendelve persze csak Észak- Amerikába szállítanak, németül nem tudok sajna nem tudom onnan lehetne- e normális áron valamelyiket (német amazon) ?
A kérdés hol tudnék jó árérték arányban vásárolni, nem zárkózok el a többitől se jó lenne nekem valószínűleg kb. mindegyik 5ös méretben rcf,jbl,krk,yamaha,mackie (ez a prodipe és m-audio nem túl szimpi csak)?

(#28839) .DLL válasza b3ny (#28838) üzenetére


.DLL
veterán

És persze a Tannoy 502 :) Én is ebben a dilemmában vagyok, de túl nagy a választék, és abban mindegyik vélemény stimmel, hogy nagyok a különbségek hangban a dobozok között, így meg kell hallgatni. Én jövőhéten nézek be 1-2 szaküzletbe, persze előtte egyeztetek velük, hogy mi van kipróbálható.

(P.H.)

(#28840) PuMbA válasza Mirman (#28837) üzenetére


PuMbA
titán

Presonus Eris E4.5 vagy M-Audio BX5 D2 + Musiland 01 US? HitSpace üzletben meg tudod hallgatni a hangfalakat és meggondolhatod, hogy ennyit akarsz-e rá költeni, bár a teljes tudásukat nem fogod hallani, mert a füled hozzászokott a kevés részletességhez :)

b3ny: Thomann-nál talán, azt csekkold. De előtte a HitSpace-be vagy FriendlyHouse-ba szerintem menj egy hallgatózni, hogy melyiket veszed :)

[ Szerkesztve ]

(#28841) Mirman válasza PuMbA (#28840) üzenetére


Mirman
őstag

Köszönöm . :) És ha teszem azt a kevés részletességhez szokott fülemet nem szeretném hozzászoktatni a jobb hangokhoz ( mert ahogy látom ez legalább egy olyan pénztemető hobby mint bármi más és abból nem kell még egy :D ) akkor mit ajánlanál minél olcsóbban ami ellátná a feladatot ? Például olyan 30 vagy max 50 ezer magasságában ?

(#28842) gabber01 válasza Mirman (#28841) üzenetére


gabber01
addikt

Ha a TV-hangjával (pföj) elégedett voltál, akkor egy Modecom SHF 120U bőven elegendő neked és még szotyizni is marad pénzed. :D Nem kell külön erősítő, mert ugye aktív, bár egy jó hangkártyát és/vagy DAC-ot meg jobb kábelezést meghálál (de mi nem?), és 40k-ból van egy jó hangú rendszered.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28843) .DLL


.DLL
veterán

Prodipe TDC 6-ot ismeri valaki? :D

(P.H.)

(#28844) PuMbA válasza Mirman (#28841) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy gabber01 mondja, de mondjuk egy SHF120U már nagyon közel van árban az M-Audio-hoz és az egy másik dimenzió, szóval annyit nem biztos, hogy ér. Olcsóbban egy Kürbis + Xonar DG jó választás, de egyébként nagyon jó rendszert lehet kihozni 100-150k-ból, amit elégedetten lehet hallgatni és jóval többet ad, mint egy olcsóbb rendszer.

.DLL: Én nem, de review-ok alapján az 5"-ost jobbnak mondják :)

[ Szerkesztve ]

(#28845) gabber01 válasza PuMbA (#28844) üzenetére


gabber01
addikt

Közel? Az M-Audio azért min. 60k, plusz ahhoz már tényleg kellene egy normális DAC, pl. az a Musiland (+20-25k), és akkor valószínűleg két állvány is kellene, mert azok már nem olyan megbocsátóak az elhelyezésre sem. De igazad van, tényleg közel van árban. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28846) Mirman válasza PuMbA (#28844) üzenetére


Mirman
őstag

Köszi mindkettőtöknek , még alszom rá párat , a monitor vételt is át kellene még gondolnom. :)

(#28847) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Visszaolvasva 200k~: Event 20/20BAS
ajánlást olvastam, hasonló minőségi 2.0
150k körüli összegért tudnátok ajánlani!
Szeretem a mélyet- na meg a magasat is,
a tompa selymes hangokat úgy se halom!

(#28848) PuMbA válasza #63761920 (#28847) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor ez jó lesz neked :) HitSpace-be tudsz elmenni hallgatózni, ott mondanak neked :) Mekkora szobába lesz egyébként?

(#28849) bunygyi válasza PuMbA (#28848) üzenetére


bunygyi
tag

Szia!
Köszönöm.
Amúgy 4x5 szoba.

(#28850) #63761920 válasza PuMbA (#28848) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
A párom is beszállt így a keret felment a duplájára,
kicsit nehezebb lesz kettőnknek dűlőre jutni (vagy könnyebb).
Már csak az a kérdés merült fel 300k~i aktív monitorok,
sokkal jobban be tudja tölteni a 20 m2 szobát?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.