Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) ottoarc válasza Geresics (#25550) üzenetére


ottoarc
tag

Nem tudtam eldönteni, hogy komolyan gondolod, vagy iróniának szánod. Ezért válaszoltam, és vártam a reakciódat. :))

(#25552) Degeczi válasza laychi (#25549) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Levelet kaptam, hejj", elkészült a DVD írás, vége a letöltésnek,...

(#25553) tibbike01


tibbike01
őstag

Egy kis kedvcsináló a Genius 1250b vásárláshoz. :K

Imádom ahogy szól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25554) -cobra- válasza tibbike01 (#25553) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Az árához képest jó, de a mélyből vehetsz vissza bőven, mert most nagyon búg (vagy csak a felvétel ilyen).

(#25555) tibbike01 válasza -cobra- (#25554) üzenetére


tibbike01
őstag

Középállásban volt a mély és a magas is. Csak a felvétel ilyen. Vagy a te hangfalad van elállítva :))

2.1-en hallgatod? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25556) kungzi


kungzi
veterán

üdv

genius 1250b-hez vennék hangfal állványt, mert olyan mutatna a tv mellett a két hangfal. Most a tv alatt van éjjeli szekrényen, de így olyan csúnya. Néztem neten az állványokat, és baromi sokba vannak. Lehet én kerestem rossz helyen őket? Tudnátok ajánlani párat? Előre is köszi

(#25557) westcoastog


westcoastog
veterán

Hol lehet most jó áron az 1250B? Iponnál jelenleg 11.417 Ft.

(#25558) kungzi válasza westcoastog (#25557) üzenetére


kungzi
veterán

pl :)

(#25559) redbull86 válasza tibbike01 (#25553) üzenetére


redbull86
aktív tag

Végre nem winamp ot látok meg innen onnan le szedett,. túlcsicsázott lejátszót,..
Foobar2000 legalább normális,.. + DAC :)) :DD :))

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#25560) westcoastog válasza kungzi (#25558) üzenetére


westcoastog
veterán

Kösz. :)
1050 Ft a kiszállítás, tök jó, pár pengőt spórolhatok is, akkor innen veszem majd.
Remélem nem fogok csalódni benne. :D

[ Szerkesztve ]

(#25561) laychi válasza Degeczi (#25552) üzenetére


laychi
veterán

Ezek értesítések,nem figyelmeztetések :D
dvd írásnál kiadja a tálcát
Letöltésnél minek jelzőhang? :)

(#25562) tibbike01 válasza redbull86 (#25559) üzenetére


tibbike01
őstag

A foobárt már csak a AISO output miatt is használom :D ja és igen, szinte csak flac és wav-ban vannak zenéim.

(#25563) redbull86 válasza tibbike01 (#25562) üzenetére


redbull86
aktív tag

Helyes :)

Nekem sajna nincs olyan sok,.. flack múúúzsikám,.. de szedgetem ami meg tetszik,.. :)

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#25564) Grózi


Grózi
veterán

Akkor én már meg se szólalok,aki vlc playeren hallgat zenét... :DD A Winampnál jobban szól,én legalább is ezt tapasztaltam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25565) redbull86 válasza Grózi (#25564) üzenetére


redbull86
aktív tag

:DDDDD JUJJJ :D

Próbáld ki a foobar-t lesz külömbség,.. :)

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#25566) Grózi válasza redbull86 (#25565) üzenetére


Grózi
veterán

Ok,megkeresem és letöltöm.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25567) Degeczi válasza laychi (#25561) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ej, de kötözködős hangulatban van máma vki! :D
(amúgy hosszú, rég várt torrentek végére néha bekapcsolok figye értesítő hangot, mert a kijelző többnyire alszik, fene se akarja folyton nézegetni)

(#25568) JoinR


JoinR
senior tag

Aztán a Foobar után próbáljátok ki a JRiver-t is... :K én kb. 5 év Foobar után váltottam :U

(#25569) dudika10


dudika10
veterán

Egészséges szkepticizmus nem árt egyébként.
Kérjétek meg egy-egy családtagotokat, hogy ugyan azon fileokat játssza le véletlenszerűen egyik vagy másik lejátszóval. Vajon úgy is halljátok a különbséget, ha nem tudjátok, hogy melyik lejátszó szól?
A tudás nem azt jelenti, hogy 10-ből 5 alkalommal eltaláljátok, az a véletlenszerű tippelgetés!

Ugyan ezt érdemes eljátszani MP3 és FLAC esetére szigorúan ügyelve arra, hogy a két felvétel tényleg ugyan az legyen (csináljatok a FLAC-ből különböző tömörítésű MP3-akat, és használjátok a Foobar ABX tesztjét).
A kábel és hangkártya kicserélésénél is érdemes ilyen vaktesztet játszani.

Nehogy kiderüljön, hogy az az "ég és föld különbség" nem is akkora...

Igencsak sok marhaság kerül elő mostanában itt (is). Sokaknak át kéne gondolni, hogy az alapvető ismereteik rendben vannak-e. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25570) Rover623 válasza tibbike01 (#25553) üzenetére


Rover623
félisten

No offense...de tényleg búg! :D
Persze ha nem profi mikrofonnal vetted fel, nem is fogja tudni száz százalékosan visszaadni a hangzást egy ilyen-olyan-amolyan video! :DD

primus inter pares

(#25571) tibbike01 válasza dudika10 (#25569) üzenetére


tibbike01
őstag

Sok igazság van benne amit írtál.
Eszembe jutott, hogy annó hifis körökbe téma volt hogy az erösítönek a táp kábelét nem mindegy hogyan dugod a konnektorba :DD Na meg filctollal festettek a cd-ket hogy jobban szoljon.

De az tény és való, hogy a flac az mp3-al szemben egy tömörítetlen hanganyag.
Valamint a foobar aiso outputtal használva kizárja a windows illetve, egyéb hangvezérlési beállítàsokat, és a hang útjába való beleszólásokat.

Én nem azért vàlasztottam a foobart mert jobban szól mint a winamp, hanem mert jobban testreszabhatóbb a hang kimenetele.

[ Szerkesztve ]

(#25572) JoinR válasza tibbike01 (#25571) üzenetére


JoinR
senior tag

"De az tény és való, hogy a flac az mp3-al szemben egy tömörítetlen hanganyag."

Nem akarlak elszomorítani, de a flac is tömörített, csak veszteségmentesen. :)

(#25573) tibbike01 válasza JoinR (#25572) üzenetére


tibbike01
őstag

Bocsi! Igazad van! Elnéztem már ittam pár sört :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25574) laychi válasza Degeczi (#25567) üzenetére


laychi
veterán

Csak egy kicsit,de ne vedd komolyan ;)
Unaloműzés :D

Természetesen elfogadom,hogy te ezt így optimálisnak találod,de én el nem tudom képzelni magamról,hogy egy hangszórón EGYSZERRE 2 dolgot szólaltassak meg. :)

(#25575) westcoastog


westcoastog
veterán

1250b megrendelve. :)
Elméletileg holnap meglesz.

(#25576) Grózi


Grózi
veterán

Nem tudom mi az oka,nem tudom hogy csak a fülem téved,de az is biztos hogy az a pár kedvenc számom szebben szól Foobar-al mint Winamppal vagy Vlc-vel.Köszönöm az ajánlást!!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25577) dorika87


dorika87
őstag

Azt szeretném kérdezni ha a 1250b/1255b hangszórói kb. 2 méteres távolságra lesznek egymástól elég lesz a hozzá kapott kábel, vagy vennem kell újat? Illetve milyen hosszú az adapter vezetéke? Mert az is kb 2 méterre lenne az elosztótól mivel fent lennének a hangszórók a szekrény tetején, az elosztó viszont lent van a szekrényen.

[ Szerkesztve ]

(#25578) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv

Na választás végül erre a Philips-re esett..
Szerintem egész pofás darab.. jól nézki.
Karácsonyra ideér... Német Amazonról rendelve haveri segítséggel (kint ingyenes a házhoz szállítás).
Ő meghallgatta egy jó pár helyen München, Berlin.
Itthon 50 e körül van.. kint 30 e ft
Mondta, hogy szerinte egy ELAC AM-180 vagy Quadral Rondo vagy Nubert Nupro A-100 - 300-ig esetleg Canton AM-5 jobb lenne.... de ezek nekem túúúúl drágák már jó pár 100 ezer Ft.
Így marad a Philips amit optikai kábellel, Xonar DX el fogok használni.. de az alaplap realtek 1150 -et is kipróbálom mennyivel tud többet vagy kevesebbet a Xonarral szemben... lehet a plusz EMI árnyékolás és FineGold kondenzátor ér valamit az alaplapon.

Azt nem tudom.. ha megjön érdemes több órán át nyomatni rajta rock-metál zenét, hogy beálljon rá a hangfal?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25579) JoinR válasza Leigazoka (#25578) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha az alaplapról is optikain megy ki, akkor fölösleges a hangkártya.
Bejáratás már csontig van rágva a fórumban, keress rá.

(#25580) Monya78 válasza dorika87 (#25577) üzenetére


Monya78
veterán

"fent lennének a hangszórók a szekrény tetején"

Érdemes lenne google-n rákeresned a hangszórók elhelyezésére... ha már az a javaslatot betartod hogy a füled magasságában vannak a magas hangszórók, vagy ha van egy kevés (pár tizencenti) magasságbeli különbség, akkor a füled felé billenteni a hangfalat, már sokat javul a hangzás.

(#25581) kungzi válasza kungzi (#25556) üzenetére


kungzi
veterán

Valaki pls! :B

(#25582) PuMbA válasza kungzi (#25581) üzenetére


PuMbA
titán

Drága az állvány. Magadnak kell csinálnod vagy csináltatnod és olcsón kijön :)

(#25583) Shingen válasza dorika87 (#25577) üzenetére


Shingen
addikt

1x már le lett írva! Kb. 1.5 m

風林火山

(#25584) Shingen válasza kungzi (#25581) üzenetére


Shingen
addikt

Szerintem jobban jársz otthoni mókolással vagy ismerősnél akinek van műhelye.
Netről tudsz ötletelni milyen kialakításút szeretnél.

風林火山

(#25585) kungzi


kungzi
veterán

Akkor home made lesz :D Legalább is majd valakivel megcsináltatom :)

(#25586) Rolly


Rolly
veterán

Bluetoothos hangfalat szeretnék venni... plusz kellene még két bemenet (két pcnek)

Eddig a Thonet & Vander Ratsel és a Thonet & Vander Hoch hangfalakat néztem ... Melyiket éri meg jobban megvásárolni illetve hol? Mert ahogy nézem eléggé felment az ára :( .... Esetleg ha van alternatíva ami ajánlott szívesen fogadom...

(#25587) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! A lenti (link) hangfalam van, nem mai darab de szeretném megtudni, hogy mekkora a teljesítménye (nem tudom a 3 érték közül melyiket kell nézni) hátha valaki ismeri vagy tud valamit mondani. Megvagyok elégedve vele, de ha mégis cserélném, nem szeretnék rosszabbat, viszonyításként pl az alábbi kettőhöz képest milyen lehet? Milyen minőség lehet (vagy lehetett anno)?

ez a hangfal:

[link]

ezekkel összehasonlítva:

[link]

[link]

Kösz!

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#25588) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Bocs, azt elfelejtettem mondani, hogy a PC-mre van rákötve, úgy, hogy az alaplapi hangkimenet a hifire, ez mint erősítő erre a hangfal, szintén régi a hifi és a vezetékek is (tudom csodát ne várjak). Azt olvastam valahol, hogy csövesekhez való hangfal, ez mit jelent?

:))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#25589) Kashim válasza laychi (#25574) üzenetére


Kashim
őstag

Nem feltétlen csak arra van a két bemenet, hogy egyszerre szóljon, hanem hogy ne kelljen folyton kábelt dugiszálni, ha két eszközt használsz felváltva.

(#25590) laychi válasza Kashim (#25589) üzenetére


laychi
veterán

[Ez] volt az eredeti válaszom és én is ugyan erre gondoltam mint te,hogy 2 eszközt rákötni és hol ezt,hol azt használni,csak aztán vétóztak,hogy egyszerre is szólhat a 2 eszköz ilyen-olyan okokból,aztán arra reagáltam

(#25591) laychi


laychi
veterán

Ez valami TV-re köthető aktív hangfal cuccos?

Pioneer S-LF3-F

vagy kell hozzá erősítő is?

(#25592) Kashim válasza laychi (#25590) üzenetére


Kashim
őstag

Ja bocs, nem olvastam már vissza addig.

#25591
Szerintem sima "házimozi" szett, ránézésre a mélynyomóban van az erősítő és oda kell bedugdosni a szateliteket.

#25593
"Frekvencia átvitel: 0-0 Hz"
Jó hangja lehet. :DDD

Amúgy végre találtam egy boltot ahol van raktáron SHF120U és nem ígérgetnek, hétfőn jön, majd jól megtesztelem.

[ Szerkesztve ]

(#25593) kungzi válasza laychi (#25591) üzenetére


kungzi
veterán

(#25594) laychi válasza kungzi (#25593) üzenetére


laychi
veterán

Közben találtam specifikációt én is,köszönöm.
[link]

57k-t szerintetek megérne(újonnan) ? Feltételezem lényegesen jobb,mint mondjuk egy 40-45k-s genius 5.1 vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#25595) -zolee-


-zolee-
tag

Sziasztok.

Arról van esetleg valami általános vélemény hogy mennyire problémás hátsó reflex nyílással rendelkező monitor hangfalakat 45 fokban elfordítva, a faltól kb. 20 cm-re elhelyezni?
Átalános multimédiás felhasználás, semmi zeneszerkesztés vagy ilyesmi.

A választ előre is köszönöm.

Üdv.
Z

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#25596) szergej válasza Kashim (#25592) üzenetére


szergej
tag

Én is letettem a voksomat a Modecom 120U mellett !! ... csak még várom majd hogy lesz-e év végi prémium :U
És nagyon örülnék ha kinyilvánítanád a szubjektív véleményedet a motyóról ! ;) ;)
Köszii !
Ui: a kapcsoló nélküli RCA bemenetek, a hangerőpotis aux meg a Bluetooth is véleményem szerint az átlag júzer kényelmét szolgálja. Remélhetően nem nagyon búg tőlük és akkor minden rendben.
Priviben elküldöd hol kapható ill. hogy full feketében is ? ... mindenhol a barnát írják :(((

[ Szerkesztve ]

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#25597) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 2.1-es(Esetleg 2.0) hangfalszettet szeretnék venni,de olyat amihez van távirányító is.(nem vezetékes) Elsőre ami megtetszett az a Microlab FC530U

Csak nem nagyon kapni sehol. :((( Esetleg valami hasonlót tudnátok ajánlani? Előre is köszi!

Üdv: Miresz.

(#25598) Grózi válasza miresz (#25597) üzenetére


Grózi
veterán

A 2.1-t felejtsd el,csak 2.0.
Ha szólsz megmutattam volna hogy szól egy Shf120U mikor nálam voltatok.Sajna viszont távirányítója nincs.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25599) Rolly válasza Rolly (#25586) üzenetére


Rolly
veterán

végül vettem egy T&V Hoch-ot ... hát brutál nagy hangfal nem is igazán fér el ... :) kisebbre tippeltem ...

- bluetooth jó
- TV adás kicsit búg rajta még majd kábelt cserélek mert egy elég régi gatyi kábel volt csak itthon ...
- pcről jó ... így gondolom csak a kábel a hibás :)
- hangerő jobb lenne ha tekerős lenne így tippem sincs, hogy éppen hogyan áll
- a szaros német matricát aki ráragasztotta azt megkínálnám az öklömmel ... alig lehetett levakarni róla ...

(#25600) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok 20k alatt keresek 2.0 avagy 2.1 es hangfalat pc mellé. Lényeg, hogy legyen kékfog rajta, hogy a telefonról THROW funckóval bármikor rádobhassam a zenét. Létezik egyáltalán ilyen ebben az árkategóriában ?

Igazából ez a hangfal (Genius SP-HF1250B) tudásra mindenre megfelelne ha lenne rajta kékfog és letudná kezelni a THROW funkciót.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.