Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) PuMbA válasza Pocok256 (#25600) üzenetére


PuMbA
titán

20k alatt nincs kékfog, 30k-ért van Thonet Kürbis BT :)

(#25602) Pocok256 válasza PuMbA (#25601) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát ez lehangoló :(

Az általad ajánlott eszköz árához mérten ténylegesen 3 szor jobb mint a kis genius vagy csak a márkanevet és a kékfogat kell megfizetni ennyire drágán ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#25603) PuMbA válasza Pocok256 (#25602) üzenetére


PuMbA
titán

Jól gondolod, ténylegesen nem jobb annyival :) A Genius 1250B hihetetlen jó vétel :)

(#25604) Pocok256 válasza PuMbA (#25603) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát akkor lehet barkácsolok hozzá egy arm es kékfog elosztót.

Köszi a segítséget :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#25605) szergej válasza Pocok256 (#25604) üzenetére


szergej
tag

Volt itt a logouton egy cikk egy ilyen kis audio adapterről... az olcsó volt és tudott folyamat usb-dugaszról üzemelni.
Nekem Btr006-osom van, általános célra megfelel csak az a baja, hogy kikapcsol ha nincs bluetooth kapcsolatban. Amúgy meg frankó mert a kocsiban az van az auxon ill. ha van házibuli akkor lehet laptopról is küldeni a kocsira a zenét :)
~5e forintos tételek

[ Szerkesztve ]

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#25606) zsocy válasza Rolly (#25599) üzenetére


zsocy
őstag

Ha tévéről búg, de gépről nem és ugyanaz a (ratyi) kábel van bekötve miért gondolod hogy a kábel a hibás? :)

A tv kimenete lehet ott a ludas, valószínű egyszerű fülhallgató kimenet, nem line-out vagy akármi jobb.

(#25607) szergej válasza Pocok256 (#25604) üzenetére


szergej
tag

Bluetooth: Hálózati ; USB-s

[ Szerkesztve ]

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#25608) Rolly válasza zsocy (#25606) üzenetére


Rolly
veterán

értelemszerűen két külön kábellel van bekötve ... :)

(#25609) Pocok256 válasza szergej (#25607) üzenetére


Pocok256
veterán

Örök hála :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#25610) Pocok256 válasza szergej (#25607) üzenetére


Pocok256
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből :/ Kérdés hogy mennyire torzítja esetleg az eszköz a hangot ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#25611) Wolverine


Wolverine
félisten

Üdv! Egy ismerősöm szeretne karácsonyra magának új hangkiadó eszközt a laptopjához; a régi Altec IML-227-jének ugyanis meghalt az egyik fele (korábban egy Altec BXR 1220 is volt nála). Maximum 10k-t tud rákölteni, és csak bolt jöhet szóba, a PH-s apró nem. Mit javasolhatok neki?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25612) PuMbA válasza Wolverine (#25611) üzenetére


PuMbA
titán

Összefoglaló :)

(#25613) szergej válasza Pocok256 (#25610) üzenetére


szergej
tag

Nézz utána hogy mit írnak akik széttesztelték a témát :)
Szerintem laza zenehallgatás során.. pop/dance nem gáz a minőségromlás. Egyszer rámentem a külömbségre flac vs bluetooth formában, hát azért van külömbség. Pl ahhoz hasonlítható mint ha youtube-ről hallgatnád a zenét. Talán a magas hangok annyira nem érzékenyek rá inkább a mély tartomány ami megsínyli.. nincs akkora dinamikája, egy kicsit laposabb lesz az egész. Most ennyi amire emléxem lehet ha haza megyek felelevenítem a tudományom :)
De a lényeg hogy annyira nem veszélyes a helyzet, ha nem meditálsz a zenére akkor vállalható.. :)

[ Szerkesztve ]

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#25614) Pocok256 válasza szergej (#25613) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi akkor simán bevállalom amúgy is a minőség csúcsa nálam a youtube zene szóval :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#25615) Wolverine válasza PuMbA (#25612) üzenetére


Wolverine
félisten

Átnéztem. Szerintem egy kicsit nagy lenne neki a 24,5 cm magasságú Genius... (ha megnézed, a két régi Altec eléggé aprócska: IML227 és BXR1220). De azért megkérdezem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25616) westcoastog


westcoastog
veterán

10 év után nyugdíjjba vonult az 5.1-em. :)
Eddig iszonyatosan tetszik az 1250B, főleg ha még lágyul egy kicsit a hangja.

(#25617) westcoastog


westcoastog
veterán

Bejáródás után a mélyek és a magasak is lágyulni fognak kicsit?
Jelenleg foobaral próbálgatom, asio plugin +asio4all driverrel.
Mintha simán windows media playerben erőteljesebbek lennének a basszusok úgy vettem észre, lehet rásegít valamit a többi szoftver, így asio-ál meg nem tud, most a bass maxra van tekerve asio-s hallgatásnál.

Eddig nagyon tetszik, nagyon tisztán, szépen szól, még szokni kell a sztereózást az biztos.

(#25618) PuMbA válasza westcoastog (#25617) üzenetére


PuMbA
titán

Windows Media Playerben alapból be van kapcsolva egy SRS hangbuzeráló, szóval azért szól másképp / szarul :) A basszust max-ra tenni kicsit túlzás, mert elnyomja a többi tartományt és teljesen másképp fogod fel a zenét - értsd: más dolgokra figyelsz benne. Ha úgy gondolod, akkor én azt javasolnám, hogy rakd vissza középre és úgy szokd meg.

[ Szerkesztve ]

(#25619) westcoastog válasza PuMbA (#25618) üzenetére


westcoastog
veterán

Ja tényleg, az srs, el is felejtettem hogy van benne.
Hallgatom alap basszussal is, majd az idő eldönteni a fülemnek melyik beállítás a legmegfelelőbb. :)
Így egyelőre erőtlennek tűnik a produkció, de hát na, 5.1 rendszerrel nőttem fel, 7 évig az dübörgött az asztal alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#25620) HelloTwinky


HelloTwinky
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek mennyért tudok elpasszolni egy LG FB163U - t?

"Vezetéknév" Ákos

(#25621) tibbike01 válasza westcoastog (#25619) üzenetére


tibbike01
őstag

Én meg értelek!
Van úgy hogy én is odanyúlok az 1250 basszusához és feltekerem, de pár perc után rájövök, hogy felesleges.
Szokd meg a normál állást, sokkal jobb úgy! :K

(#25622) Francia91


Francia91
veterán

Nah, nyilván következő héten megjön a Musiland Monitor US 01 a ModeCom SHF-120 mellé :)
Kíváncsi leszek a különbségre a noti alaplapi hangkeltőjéhez képest :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25623) westcoastog válasza tibbike01 (#25621) üzenetére


westcoastog
veterán

:D
Még sok próbálgatás kell ahhoz hogy szépen belőjjem. Idővel. :))

(#25624) Leigazoka


Leigazoka
tag

AudioQuest kábelekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
[link]
[link]
Például.

Új hangfalhoz ezeket néztem ki.

(#25625) Leigazoka válasza JoinR (#25579) üzenetére


Leigazoka
tag

És ha az alaplapitól jobb a Xonar dac-ja?

(#25626) Alan[HUN] válasza westcoastog (#25623) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Bizony-bizony, nekem is 3-4 hét kellett, hogy megszokjam a 80U-t, igaz, mostanra már azzal is rezonál az asztal!;] Meg a fülednek is kell idő, eleinte nagyon furán csengtek a magasak, most már csak tiszta, és a Z323 búg, meg mos...:D

(#25627) westcoastog válasza Alan[HUN] (#25626) üzenetére


westcoastog
veterán

Persze, kell idő míg átszokik az ember füle, de zongorázni lehet a hangminőséget a két rendszer között. :)
Nem bírom abbahagyni a zenehallgatást. :D

(#25628) westcoastog


westcoastog
veterán

Úristen, mintha újra felfedezném minden zenémet, nagyon jó érzés.

[ Szerkesztve ]

(#25629) Rover623 válasza PuMbA (#25618) üzenetére


Rover623
félisten

+1

Csak önuralom és józan belátás kérdése...aztán ha jó a rendszer, marad is minden alapon!
Én több mint egy éve cseréltem le a Logi X120-at a Behringer-ekre...az első egy-két hónapban kellett rásegíteni a magasakra kicsit ("óra" szerint 13-14), aztán hogy bejáratódott a cuccos, a Treble visszakerült delelőre...és azóta úgy van, azóta nem piszkáltam...és mégis klafa minden! :C

primus inter pares

(#25630) tibbike01 válasza westcoastog (#25628) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerezz be olcsó pénzért egy Superlux HD681 fülest és újra felfedezheted a zenéidet. :C

(#25631) westcoastog válasza tibbike01 (#25630) üzenetére


westcoastog
veterán

Fejesen nem szoktam zenélni, nem zavar senkit a hangszóró. :)
Volt egy sennheiser hd202-m(tudom legalja), de túladtam azon is, nem volt használva.

Hm, most battlefield 4-et játszok, beállításokban stereo-ra van állítva, de olyan a hangja a játéknak mintha egy mélyláda be lenne zárva egy szekrénybe.
Kicsit furcsa, kevés a magas benne.

[ Szerkesztve ]

(#25632) Grózi válasza tibbike01 (#25630) üzenetére


Grózi
veterán

Én is azt használok,jó kis füles!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25633) westcoastog válasza westcoastog (#25631) üzenetére


westcoastog
veterán

Ja ez lehet amiatt mert a basszus is közvetlen a fejem magasságában szól, és nem a földön?

(#25634) PuMbA válasza westcoastog (#25633) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a hangkártya szoftverében nincs semmiféle effekt vagy EQ berakva, akkor normális :) Illetve a Battlefield 4-ben a hangbeállításoknál, ha nincs elállítva :) Fegyvereknél meg tankoknál nincs sok magas :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25635) westcoastog válasza PuMbA (#25634) üzenetére


westcoastog
veterán

Hangkártyában minden kivan lőve, minden off és alap. :)
csak szokatlan még, ugye 5.1-nél jobban halható volt a dolog, fej közelben csak a magas hangszórók voltak, dübörgés meg talajszinten, itt minden fent. :)

(#25636) ToniSoprano válasza westcoastog (#25635) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Kell neki egy kis idő, hogy puhuljon, jobban összeérjen az egész hangzás. De szerintem 1-2 hétig maradjon minden középállásban meghálálja, utána már lehet csavargatni. De ha zavar hogy sok a mély, akkor később feljebb lehet tekerni a magas hangszínszabályozót ennél a játéknál.

(#25637) westcoastog válasza ToniSoprano (#25636) üzenetére


westcoastog
veterán

Most a basszus 3/4-es álláson van, ez nagyon beleszólhat a bejáródásba?
Na meg ez a bejáródás mit takar? Fizikailag, szemmel nem láthatóan változik valamit?

[ Szerkesztve ]

(#25638) JoinR válasza Leigazoka (#25625) üzenetére


JoinR
senior tag

Igen jobb a dac-ja, és? Az optikain digitális jelet küldesz ki..

(#25639) Leigazoka válasza JoinR (#25638) üzenetére


Leigazoka
tag

És a PCM -nek mi értelme van... elvben ehhez kellene egy optikai kábel.

(#25640) JoinR válasza Leigazoka (#25639) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem nagyon értem a kérdésed relevanciáját, de majd nálam hozzáértőbbek remélhetőleg válaszolnak.
Igen, kellene optikai kábel, anélkül nem tudod rákötni a gépre a hangfalat (optikain legalábbis) :)
A hangkártya sem analóg jelet kap a PCI(e) porton keresztül, így a PCM-nek már előtte meg kell valósulnia, már ha szükség van rá. A hangkártya ez esetben csak egy kimenetet biztosít, nem nyúl hozzá a jelhez, legalábbis a fórumot követve eddig én így tudtam.
Bár nagyon régen még volt analóg kábel a CD-olvasó és hangkártya között, nem hiszem hogy ma sokan élnének vele..

[ Szerkesztve ]

(#25641) ToniSoprano válasza westcoastog (#25637) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Jobb fölül "gyorskeresés itt" mezőbe beírod a bejáratás szót és így utána tudsz nézni a dolgoknak, mindenki másra esküszik, de nem jó nagyon túlemelni a basszust nagyon erőletetni a hangerőt a kezdeti időszakban.

A fizikai dolgokról meg itt írt egy hozzászóló:
[link]

(#25642) westcoastog válasza ToniSoprano (#25641) üzenetére


westcoastog
veterán

Kerestem, de legtöbbször csak kérdést láttam, de majd tovább olvasok.
Hangerő nagyon még nem volt felcsavarva.

(#25643) PuMbA válasza westcoastog (#25637) üzenetére


PuMbA
titán

Nem szól bele, de 2 hétig ajánlott középre tenni, mert ha akkor se tetszik a basszus, akkor kiderült, hogy tényleg ilyen az ízlésed :) Ráadásul tegnap megemlítetted, hogy szerinted kevés a magas Battlefield 4-ben, tehát a mélyet vissza kéne rakni középre, hogy többnek tűnjön a magas, mert látszik, hogy egyből arra figyeltél fel.

"Na meg ez a bejáródás mit takar? Fizikailag, szemmel nem láthatóan változik valamit?"

Nem változik semmi, csak a membrán meg lesz járatva és kicsit lazább lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25644) westcoastog válasza PuMbA (#25643) üzenetére


westcoastog
veterán

Szerintem csak az asio miatt tűnik kevésnek közép álláson
Hifistáknál a hangerőn kívül más potméter tekerése eredendő bűnnek számít? :DDD
Lehet ilyen az ízlésem.
A bf4-es sokmély szerintem azért volt mert a Creative panelen bekapcsolva maradt a bass redirection, vagy bass boost vagy mi a neve. :DDD
Ma este kipróbálom hogy szól.

[ Szerkesztve ]

(#25645) Wolverine válasza Wolverine (#25615) üzenetére


Wolverine
félisten

No, felmerült - ha már Genius... - az SP-HF 800B és az SP-HF 365B. Ezek kisebbek, mint az ajánlott SP-HF 1250B, és elférnének az adott környezetben is. Melyik lenne célszerűbb, kvázi látatlanban?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25646) tibbike01 válasza westcoastog (#25644) üzenetére


tibbike01
őstag

Amikor egy zenét megírnak, felvesznek, akkor több hangmérnök megannyi potmétert tekerget tologat, hogy a lehető legtökéletesebb, egyensúlyban lévő felvételt kapjanak. Több napig dolgoznak egy számon.

Te miért akarnád elrontani a munkájukat, azzal hogy feltekered a basszust vagy más potit? :Y

Ha sok basszusra vágysz hallgass kifejezetten erre a célra írt (pl bass tesztek) zenéket. Ott is tekergetnéd a basszus potit? :C

Egyébként a kb fél milliós erősítőkön miért nincs bass- treble állítási lehetőség? Sőt viccesen nézni ki rajta!

De, hogy megcáfoljam magam, úgy hallgatod ahogy akarod, a lényeg (amiért elvileg vetted a hangfalat) az hogy élvezd a zenét! Táncolj rá! :R

[ Szerkesztve ]

(#25647) westcoastog válasza tibbike01 (#25646) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem én a lényeget amit atszeretnétek sugározni, de a lényeg a mondandód végén van. :R

(#25648) sultansmith válasza tibbike01 (#25646) üzenetére


sultansmith
senior tag

Ez így önmagában igaz, csak hát az ember szeret "hízelegni" a saját fülének, és saját magának is! (majd én jobban beállítom, naugye, kellett oda az a potméter amire az van írva hogy bass és fogalmam sincs milyen kúppal állít hány herznél, de hát a zenét érezni kell ugye... hangmérnökök, cöh, nevetséges... :D)

Meg van aki a pörköltet tejföllel eszi, van aki meg nem. Kérdés mindig az, hogy mi a cél: egy számomra tökéletes rendszer megalkotása (olcsóbb és valószínűleg csak neked fog tetszni, de hát ugye a te pénzed), vagy pedig egy tökéletes lehallgató rendszer, ami úgy adja vissza a zenét, ahogy a hangmérnökök megálmodták (drága, és nem biztos, hogy tetszeni fog az eredmény, tudniillik a hangmérnökök is szeretnek azért a saját fülüknek keverni, a jó ízlés határain belül, és egyáltalán nem biztos, hogy egy az ízlésetek. Az sem biztos, hogy mindannyiunknak van jó ízlése, vagy hogy egyáltalán hallott olyat, ami már nevezhető jó ízlésűnek, hogy aztán megtudja, tetszik-e neki vagy sem...)

Értem? :D

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#25649) ToniSoprano válasza westcoastog (#25647) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nekem pl. amikor nagyon halkan közelről halgattam a Geniust kicsit korrigálni kellett, főleg basszus terén. A hangerővel megjön a basszus is és szépen összeáll az egész.
Mostanában zenehallgatásra középállásban használom a szabályozókat, de pl. TV-nél a basszusból kicsit vissza Szoktam venni, mert középállásban minimálisan dörömög a beszéd, és így jobban érthető a szöveg.
De szerintem ízlés kérdése az egész, elvileg a középállás kellene, hogy a legidálisabb legyen úgy tudom.

(#25650) tibbike01 válasza sultansmith (#25648) üzenetére


tibbike01
őstag

Sok igazság van benne! :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.