Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) Grózi válasza Intruder A 6 (#25950) üzenetére


Grózi
veterán

A 2.1 felejtős ha eddig még nem jött volna le... :N

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25952) Shingen válasza laychi (#25949) üzenetére


Shingen
addikt

Értem én, csak ahogy olvastam folyamatosan a hozzászólásokat, rányomtam a válasz gombra.
Azért lett 2 bejegyzés és nem 1 összefoglalva.

風林火山

(#25953) Shingen válasza Intruder A 6 (#25950) üzenetére


Shingen
addikt

Vagy talán még a Microlab 6C, de a Modecom elterjedtebb itt a forumon.
Több a tapasztalat is róla.

風林火山

(#25954) Grózi válasza Shingen (#25953) üzenetére


Grózi
veterán

Megint 1 percen belül 2 üzenet-vigyázz mert következménye lesz!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25955) laychi válasza Grózi (#25954) üzenetére


laychi
veterán

Biztosan hajt az egyel nagyobb rangra :D Ahhoz kell a szakmai hsz :)

(#25952) Shingen : 3 percen belül 3 volt és most másfél percen belül megint 2 :B

[ Szerkesztve ]

(#25956) norba69


norba69
senior tag

Agyalásnak vége, megrendeltem a solo7C-t, csütörtökön hozza a futár. 1250B-ről váltok, remélem jobb lesz :)

(#25957) PuMbA válasza norba69 (#25956) üzenetére


PuMbA
titán

Hát lehet, hogy rosszabb lesz :) Jobb lett volna, ha csak 2 utas hangfalat választasz, mert ez csak bonyolítja a hangszórók illesztését és többe kerül jó hangminőséget kihozni így, de ez az összefoglalóban le van írva :) Jó 3 utas hangfalhoz még nem volt szerencsénk sose... a jó hír, hogy visszaküldheted 14 napon belül, ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#25958) norba69 válasza PuMbA (#25957) üzenetére


norba69
senior tag

Egy emil és 6C-re változtatom. Ezért kérdeztem, hogy a 7C -jó-e.

(#25959) Grózi válasza laychi (#25955) üzenetére


Grózi
veterán

Nem akartam írni... ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25960) oliwwer


oliwwer
aktív tag

Sziasztok!

Logitech g51-es 5.1-et mire érdemes leváltani (ha érdemes egyáltalán) 40k-s keretig? Zene és filmnézés az elsődleges szempont, de inkább zene, azon belül pedig mindenféle, nincs egy meghatározott stílus amit szeretek.

Tehát tulképp a kérdésem az, hogy a mostanit megéri-e leváltanom, ha csak 40k-t tudok rászánni az új hangrendszerre.

Köszi előre is

(#25961) Francia91 válasza oliwwer (#25960) üzenetére


Francia91
veterán

Ha zenét hallgatsz, akkor egy jó 2.0, 5.1 egy kalap kaki zenére

40k-s keretig az itteni tapasztalatok alapján a ModeCom SHF-80U jöhet szóba, de majd itt biztosan mondanak mást is. Én is hallgattam régebben 5.1-en zenét, de a 2.0 megváltás volt

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25962) oliwwer válasza Francia91 (#25961) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Változott az igényem az évek alatt, ezért is váltanék majd. 2.1 módban használom a rendszert most

(#25963) Francia91 válasza oliwwer (#25962) üzenetére


Francia91
veterán

Jó gondolat. Zenére 2.0 való, és kész! :)

Nekem a nagytesó van, a 120U, de a 80-asról is jókat olvastam

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25964) foosballfun válasza norba69 (#25958) üzenetére


foosballfun
tag

Változtasd meg 6C-re, jobban jársz vele. ;)

(#25965) trufa12


trufa12
addikt

Beszereztem az ipontól kb az utolsó Modecom MCHF 60 hangfalpárt :)
Elsőre ugyebár nem volt a legjobb, azóta eltelt 1 nap, folyamatosan hallgatom .

Hát jönnek még elő belőle a hangok, a magas szerintem remek és részletes , a mélyek kezdenek lágyulni .

Hatalmas méretekkel rendelkezik , 20 cm mély van benne .
Kissé gagyin van össze rakva, a hangszóró gumirozása eléggé kemény. Ragasztások meglátszanak .

De 30 ezer magyar forintért bőven jó vétel . Már ha még lehet kapni máshol. Panelba még sok is lehet.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25966) Francia91 válasza trufa12 (#25965) üzenetére


Francia91
veterán

Ezt vetted?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25967) tibbike01 válasza norba69 (#25958) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem is jobb a 6C!

7C-t semmiféle képen nem vettem volna...

(#25968) trufa12 válasza Francia91 (#25966) üzenetére


trufa12
addikt

ezt

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25969) norba69


norba69
senior tag

Változtatás megtörtént. Az 1250B-t is a fórum olvasása után vettem, és nem bántam meg, ezért most is hallgatok a hozzáértőkre :)

(#25970) Francia91 válasza trufa12 (#25968) üzenetére


Francia91
veterán

Jaa, erről a termékükről nem is tudtam :B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25971) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok mi a véleményetek erről az eszközről ? 25k körül lenne az ára.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#25972) dudika10 válasza Pocok256 (#25971) üzenetére


dudika10
veterán

Nem ma kezdtél fórumozni, de se a keresőt, se az első hozzászólást nem találod magadtól? :F

Röviden: ipari hulladék.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25973) Pocok256 válasza dudika10 (#25972) üzenetére


Pocok256
veterán

V2 ből nem találtam bejegyzést a keresőbe csak egyet azt is 2014 első hónapjában. Tudom említve van, hopgy a 3 utasok és fajtái nem ajánlottak, de ki tudja lehet ez kivétel, de akkor nem.

Amúgy köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#25974) dudika10 válasza Pocok256 (#25973) üzenetére


dudika10
veterán

A V2 pont ugyan olyan ipari hulladék, mint a V1, és ezt most ne csak a hangjára értsd, tényleg kalap langyos lócitromot nem ér.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25975) Shingen válasza laychi (#25955) üzenetére


Shingen
addikt

:P :B

風林火山

(#25976) Snajden


Snajden
csendes tag

Üdv.

Szóval hangfalat szeretnék venni mivel az előző feladta. Eddig MODE COM MC-SHF80U ez a kiválasztott. Egyik ismerősöm ajánlotta és esetleges vélemény érdekelne vagy hasonló árkategóriába van-e olyan ami jobb? Előre köszönöm a válaszokat.

(#25977) Grózi válasza Snajden (#25976) üzenetére


Grózi
veterán

Jó választás.Egyéb alternatíva a Kürbis vagy kicsivel többért a nagytesó-120U.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25978) Jb001 válasza dudika10 (#25911) üzenetére


Jb001
tag

Köszi a segítséget!

Tegnap atvittem a faterhoz a kis Genius 3000A-t, azzal nem szólt rosszul a tv :)
de azért az itthoni marantz+jamo hifi jobbnak tűnik :)

Szoval, lenyeg: tudom hogy ez erősen szubjektív, de tud a 1250A vmi hasonlo hangzast, mint a 3000a, persze nem a hangerore gondolok, tudja azokat a mely hangokat, szol kb ugy, csak kisebb hangerovel? Értitek, laikus fullel?

(#25979) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Laptophoz vennek 2.0-s szettet, 2 jeloltem van: Logitech Z200 es Genius SP HF 500A.
Van olyan lenyeges elteres a ketto kozott, ami alapjan erdemes donteni?

Koszi elore is.

Udv.

(#25980) Francia91 válasza tPedro_ (#25979) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem volt SP-HF-500-asom, elmegy kategória (sőt, még mindig megvan, eltéve a szekrénybe :) ). A Logitech-ről nem tudok mondani semmit sem, azzal nincs tapasztalatom. A Genius filmnézéshez jó, zenéhez kezdő szinten elég, de mélyeket ne nagyon várj, egy kis EQ-val lehet előcsalogatni belőle vmennyit.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25981) tPedro_ válasza Francia91 (#25980) üzenetére


tPedro_
őstag

Szuleimnek lenne, mert a laptop beepitett kis hangszoroja eleg gyenge minosegu. Youtube videok, neha egy sorozat, Skype beszelgetes, zenet nem igazan hallgatnak laptoprol.

(#25982) Francia91 válasza tPedro_ (#25981) üzenetére


Francia91
veterán

Arra viszont jó, amiket írtál

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25983) tPedro_ válasza Francia91 (#25982) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszi, meg is rendeltem. :R (Erdemes volt utanajarni, mert a boltok kozott par szaz Ft elteres van csak, de van ahol 2 ev garival adjak az 1 helyett.)

(#25984) szergej


szergej
tag

Sziasztok !
Szeretnék itt még egy kérdést feltenni ! Letettem a voksom a ModeCom 120U mellett. Most az a terv ezzel, hogy bluetooth-on fog menni a "casual" zenehallgatás, illetve a komolyabb anyagokat szeretném CD-ről ráküldeni.
Van egy XBox360-unk otthon, amelynek ilyen a hátulja. Ha jól jártam utána ezen a hangot (HDMI mellett) egy optikai SPDIF kimeneten közvetíti. Jól gondolom, hogy a hanfalra egy olyan DAC-al kéne rákötni amelynek optikai bemenete van ? És RCA-out.

Ezeket nem nagyon tudom, ha kell beleásom magam de Ti biztos tudtok ajánlani valami jó portékát ! :R
Gondolom ezzel a módszerrel a box-ról is lehet minőségesen zenét hallgatni ... nyilván amiről szó szokott esni CD-lejátszóknál (futómű, stb) az itt a Modecom hangfalak miatt tárgytalan.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#25985) Francia91 válasza szergej (#25984) üzenetére


Francia91
veterán

"Jól gondolom, hogy a hanfalra egy olyan DAC-al kéne rákötni amelynek optikai bemenete van ? És RCA-out."

Más módszer nem nagyon van :)
Konkrét DAC-ot nem tudok ajánlani, talán a DAC-os topikban

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25986) AAtt1la


AAtt1la
aktív tag

Sziasztok!
Tud valaki valamit az Edifier M3250-ről?
A cégről jókat hallottam,de erről a termékről alig találni infót.

(#25987) dorika87 válasza AAtt1la (#25986) üzenetére


dorika87
őstag

Tv-hez mennyire ajánlott a 1250b? Ezt azért kérdem, mert jack-en keresztül lenne rákötve. Legalább is az elején még egy darabig biztosan, és arra lennék kiváncsi, hogy ilyenkor a távirányítóval tudom majd szabályozni a hangerőt?
Mert jelenleg egy házimozi van rákötve sztereóban jack-rca kábellel szintén és amikor bekapcsolom a tv-t illetve a házimozit akkor a házimozi erősítőjén előbb fel kell vennem a hanegerőt és csak utána tudom a tv távirányítójával szabályozni. Ez vajon a geniusnál is így lenne? Vagy megjegyezné, hogy milyen hangerőn volt amikor pl. lekapcsoltam?
Azért is fontos számomra a döntésben, hogy ezt vegyem, mert akkor pl. ha a tv-t lekapcsolom akkor a hangfalakat is le kéne kapcsolnom külön, és a szekrény tetejére nem lenne kényelmes mindig felmászni, hogy lenyomja. Az elosztót azért nem tudom ilyenkor lekapcsolni, mert a router is oda van bedugva ill. a vezetékes telefon, tehát az sajnos nem megoldás.
Esetleg 30e környékén valami jobb féle távirányítós sztereo hangszettet tudnátok ajánlani, tehát ami kényelmesebb lenne led tv-hez.
Lehet olcsóbb ill. picivel drágább is. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#25988) trufa12 válasza Snajden (#25976) üzenetére


trufa12
addikt

Semmiképen nem ajánlom, dobozhangja van, meg elől az a nyílás nagyon rossz helyen van, és nagyon rosszat tesz a hangzásnak .

Tapasztalat mert volt olyanom is.
Meg volt mchf32, meg ismerősnek van 56 u-ja , meg 120u m is volt de az selejt volt szóval addig volt nálam amíg nem fordult 1et a futár.

Mi ilyen modecomosok vagyunk :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25989) tibbike01 válasza dorika87 (#25987) üzenetére


tibbike01
őstag

Amikor a tv-t lekapcsolod akkor nem fog a genius lekapcsolódni. Azt csak a konnektórból kihúzva vagy a hangfal hátulján lévő kapcsolóval tudod kikapcsolni.
A geniuson van hangerő szabályzó, azt egyszer beállítod mondjuk közép állásba és onnantól kezdve mindig annyit fog erősíteni a tv-ből kimenő hangon.
Ezt a tv-ből jövő hangot pedig a tv távirányítóval vezérled.

Én a helyedben vennék egy ilyet vagy valami hasonlót és kalap kabát. Tv-hez tökéletes. (távirányító, hangfalak, kábelek, rádió, ébresztő, médialejátszás...mi kell még?)

Vagy ez se rossz. Vagy akár használtan OLX-en, vaterán...

De ha mindenképp aktív hangfalat keresel, akkor Microlab solo 6c a te hangfalad.

[ Szerkesztve ]

(#25990) dorika87 válasza tibbike01 (#25989) üzenetére


dorika87
őstag

Köszönöm. az ajánlást. Megfontolom. Úgy is most már csak jövő évi procejt lesz.. tehát van időm kitalálni.

(#25991) tibbike01 válasza dorika87 (#25990) üzenetére


tibbike01
őstag

Szívesen! Sok sikert! :R

(#25992) dorika87


dorika87
őstag

A Genius SP-HF2020-al van valakinek tapasztalata?

(#25993) PuMbA válasza dorika87 (#25992) üzenetére


PuMbA
titán

Ha annyira jó lenne, akkor benne lenne az Összefoglalóban az ajánlottak között :)

(#25994) dorika87 válasza PuMbA (#25993) üzenetére


dorika87
őstag

Igen, sejtem, de pont azért kérdeztem, hogy valakinek van-e vele tapasztalata... távirányító miatt fontos lenne, és 20e körül pont meg is felelne. Nem hiszem, hogy roszabb mint a 12 éves házimozim, amivel most használom a tv-t :)

(#25995) PuMbA válasza dorika87 (#25994) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig rosszabb, ha rákeresel a topikban kiderül, hogy miért, illetve 10 hozzászólással előbb volt róla szó, hogy hulladék az egész, állandóan elromlik, gariztatni kell stb :) Távirányítós 20e körül nincs, ami jól szól sajnos :)

[ Szerkesztve ]

(#25996) dorika87 válasza PuMbA (#25995) üzenetére


dorika87
őstag

Értem, tehát ha aktívat szeretnék akkor 40e minimum.

Vagy tibbike01 által ajánlott valamelyik házimozi.

[ Szerkesztve ]

(#25997) #16820480


#16820480
törölt tag

Nos, végül az ára miatt is egyelőre egy Edifier R1600T III lett a vége a dolognak, ma jött meg, éppen most próbálgatom. Nagyon jó cucc tényleg, itt nem is volt drága, szóval most még azon gondolkozom, hogy eddig hogy élhettem nélkülük :))

Az lesz a baj, hogy kezd látótávolságba kerülni a lejtő széle, nem lesz így jó, ha megtetszenek a hangfalak is...

Köszi a segítséget!

(#25998) miresz válasza #16820480 (#25997) üzenetére


miresz
veterán

Hol vetted?

(#25999) Francia91 válasza dorika87 (#25996) üzenetére


Francia91
veterán

Nem kell itt 40 ezres cuccra gondolni azonnal. ModeCom SHF-56U, SHF-80U mar eleg jonak mondhato peldaul...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26000) zsocy válasza miresz (#25998) üzenetére


zsocy
őstag

Ha jól sejtem kínában, neki az az "itt" :)

Ott tényleg nem drága, csak nálunk szállt el a hangfalak ára...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.