Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) Francia91 válasza domedee (#26217) üzenetére


Francia91
veterán

Most tenyleg nagy katasztrofa, hogy leveszed a vedohalot a ModeCom-rol :D. En us levettem a ModeCom 120-asomrol, de szerintem tisztabban is szol nelkule. A sajat kabeles osszekotessel nekem nincs bajom, sztem jo az kabel minosegileg, csak az RCA kabeleit csereltem normalisabbra.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26252) domedee válasza Francia91 (#26251) üzenetére


domedee
senior tag

Az a bajom, hogy mondjuk úgy, a termék élettartamának elején biztos szóval biztos nem a lesejeltezés reggelén), hogy valami miatt veszélyben lenne a membrán. Tapasztalat. Anno a Genius-on is mentett már a háló.

Ha már kábel, RCA-ra mit ajánlottok, amit érdemes beszerezni, de emberi áron is van. Egyelőre egy X-Fi Extreme Audio-hoz csatlakozna jack-en. Tudom, a hangkarit is tervezem majd cserélni. Egyelőre egy használt Audigy 2 ZS-t néztem ki a helyére. Esetleg egy CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB később, bár még tetszett a Xonar U5 és a Creative Omni 5.1 is szóbajöhet, bár ezek egy későbbi projekt részei lennének.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#26253) ToniSoprano válasza domedee (#26252) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Pedig szerintem érdemes levenni a hangszoróvédőt, mert nyíltabban, szebben szól nélküle. Legalábbis az 1250B-n ezt tapasztaltam. És ezeket érdemesebb messzebb helyezni a fültől akkor, ha van 1-2 méter a hangfalaktól szerintem jobb a térhangzás, jobb az összhatás.

(#26254) Francia91 válasza domedee (#26252) üzenetére


Francia91
veterán

Én a helyi Euronics üzletben vettem HAMA kábelt, aranyozott végűt. 1700 Ft/1,5 m
Nekem majd januárban jön meg a Musiland Monitor 02 US Dragon A ModeCom 120U-mhoz, addig a ThinkPad T500-as notim integrált hangcucca hajtja több - kevesebb sikerrel. Már ezzel is hatalmas előrelépés ez a hangfal az előzőhöz képest :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26255) Grózi válasza domedee (#26252) üzenetére


Grózi
veterán

Én is levettem a 120U-ról helyből a rácsot+Hama kábelt használok szintén.
Shingen
20-30cm legyen a faltól-inkább ha lehet az utóbbi.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26256) domedee válasza Francia91 (#26254) üzenetére


domedee
senior tag

A kábel ára kb az, amit szánnék rá. A hangkártya cuki, de ennyit nem szánnék rá. Mint írtam, egyelőre talán egy Au 2 Zs, később talán egy usb-s, de árban nem mennék feljebb. Meg az 5.1 azért kellene a filmhez.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#26257) Francia91 válasza domedee (#26256) üzenetére


Francia91
veterán

Én úgy voltam vele, hogy ha egyszer veszek hangkártyát, akkor az tudjon valamit :D. Nekem mindenképpen USB-s kellett a notebook miatt.
Egy ilyen kategóriájú hangfalhoz meg szerintem nem is kell méregdrága kábel, ez a Hama kábel tökéletesen megfelel hozzá. Egy Jack - RCA és egy RCA - RCA kábelt vettem, pontosan a linkben szereplővel megegyezőt.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26258) soulreaper


soulreaper
tag

Sziasztok, MODECOM MC-MHF60U 2.1 vagy Thonet&Vander Rätsel BT® között vacilálokm tudtok benne segíteni? :))

Private Military Contractor

(#26259) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Ezek közül melyiket ? TV hangszórója helyett, bár annál valószínűleg bármi jobb lenne.

Ha van jobb ötlet annak is örülnék.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#26260) Grózi válasza tom_tol (#26259) üzenetére


Grózi
veterán

Ezek közül én az Edifier R1900T II-t választanám,bár tv-re bőven elég szerintem a 1250B is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26261) anarchic


anarchic
tag

Sziasztok, Samsung lapos TVm szóróit szeretném leváltani 2.1 re 20e körül szánok rá lóvét nem lenne rossz ha lenne hozza távkapocs a kézbe. Genius 5.1 mar voltak régebben a tulajdonomban de most 2.1 kellene.

Ki mit ajánlana

etc..

(#26262) domedee válasza Francia91 (#26257) üzenetére


domedee
senior tag

A jack-rca-t hol vetted?

Illetve mire érdemes lecserélni egy Kurbis esetében pl. az összekötő kábelt? Elég valami sima OFC-s, mondjuk 0,75-ös, esetleg a vége becinezve? Vagy valami "komolyabb"?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#26263) domedee


domedee
senior tag

Egy hülye kérdés talán: a Modecom SHF80/Thonet Kurbis 80/50w-ja mennyire valós? Mennyire mondanak nagyot a gyártók itt? Nem szándékozom maxon hallgatni őket, de ha házibulira kell bevetni őket mégis, akkor melyik szól "nagyobbat"? A múltra alapozva kérdezem.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#26264) Francia91 válasza domedee (#26262) üzenetére


Francia91
veterán

Irtam korabban, Euronics :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26265) Pocok256 válasza domedee (#26263) üzenetére


Pocok256
veterán

Halkan megjegyzem hazibulira inkább 2.1 kéne...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#26266) Francia91 válasza Pocok256 (#26265) üzenetére


Francia91
veterán

Halkan megjegyzem, házibulira a 2.1 egy rakás fos :D
Én a ModeCom SHF-120U-val zenélek házibulikban is, bőven elegendő a hangerő, mélyhang és minden más. Zenére a 2.1-et végleg el kéne felejteni....

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26267) domedee válasza Pocok256 (#26265) üzenetére


domedee
senior tag

Halkan válaszolom, egyelőre nem dobnám ki a Genius 5.1-et, ha kell rákötöm a mélynyomóját is. Anno azzal egy suli aulát is behangosítottam egy családi bulira. A célnak megfelelt. Hangos volt, és még a zenét is fel lehetett ismerni.

Francia91:köszi, nem vettem észre. :U

[ Szerkesztve ]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#26268) PuMbA válasza anarchic (#26261) üzenetére


PuMbA
titán

Összefoglaló megnéz -> 1250B megtalál -> kész :)

(#26269) dudika10 válasza domedee (#26267) üzenetére


dudika10
veterán

"A 918 spyder vagy a LaFerrari bírja jobban a sarat? Nem fogok velük offroadozni, de előfordult már, hogy az erdő közepén kötöttem ki a kocsival, és nem ártana, ha ott is menne."

1. Terepezéshez terepjáró kell. Pont.
2. Senki nem próbálta ki. Nem sokaknál van egyszerre a két autó, és pláne nem viszik ki őket az erdőbe.

A kérdésedre válaszolva: ha tudnánk, hogy melyik gyártó mennyit hazudott a teljesítmény ráírásakor, akkor se lennénk előrébb, mert a teljesítmény egyetlen paraméter, ahogy az autóknál is (a 200 vagy az 500 lóerős autó gyorsul jobban? hasonlóan értelmetlen kérdés).
Nem hiszem, hogy van bárki is, aki egyszerre rendelkezett volna mindkettővel, és kipróbálta, hogy mit tudnak csinálni egy aulában. Szobában ép hallású ember a maximum közeléig sem akarja tekerni egyiket sem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26270) tom_tol válasza Grózi (#26260) üzenetére


tom_tol
addikt

Kösz.
Néha zenét is hallgatnék, akkor is ?
Megéri az ár különbség ?
HF1250B 14.000,-
R1600TIII 22.300,-
R1900TII 35.000,- átszámítva Ft-ra.

(#26271) Shingen válasza domedee (#26252) üzenetére


Shingen
addikt

" Ha már kábel, RCA-ra mit ajánlottok, amit érdemes beszerezni, de emberi áron is van. "

Ez a minimum:
[link]

風林火山

(#26272) Shingen válasza anarchic (#26261) üzenetére


Shingen
addikt

A 2.1 nem ajánlott, inkább 2.0 és az összefoglalót olvasd el. ;)

風林火山

(#26273) domedee válasza dudika10 (#26269) üzenetére


domedee
senior tag

Azon cseppet sem háborodnék fel, ha igazi terepen elakadna egy Dacia Duster, amit írtam. Nem terepjáró, de azért 2 helyett megeshet, hogy a 4x4 kellhet ha kimegy a nagyihoz a sáros faluba, de vígan elvan amúgy. Nem mindenkinél van ott a két autó, de néha igen. Vagy van 2 teszt mondhatni ugyanolyan körülményekkel. Lehet viszonyítani.

A teljesítményt azért kérdeztem, mert esetleg valaki hallott már "igazi" 50W-t és ezeknek az 50 W-ját. Csak érzet alapján is lejöhet, hogy mondjuk az az 50 igazából olyan 40-45 vagy jó ha van 25. Nekem még sajna nem sikerült ilyen összehasonlítási alapra szert tennem.

Én az aulát arra írtam, hogy a mostani öreg Genius 5.1-m esetén már megesett, hogy egy aulát kellett a családi bulira felhangosítani vele és működött. Mert ha a két hangfal minősége kb. megegyezik, de az egyik valamennyivel erősebb, akkor inkább azt választja az ember, amelyikben több a potenciál egy ilyen esetre. Én se tekerem a az 5.1-et 40%-nál feljebb. Elég az is.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#26274) dudika10 válasza domedee (#26273) üzenetére


dudika10
veterán

200 lóerő egy 400 kilós versenyautóban -> eszeveszett gyorsulás
200 lóerő egy 8.5 tonnás buszban -> lásd: régi ikarusok

A teljesítmény tehát egyetlen egy tényező, mely önmagában semmit nem határoz meg.
Hallottam már valós 1W-ot ~110dB/W-os érzékenység mellett és fájt.
80dB/W-os érzékenységgel ugyan ahhoz a hangerőhöz cirka 1000W kellene.

Nem hiszem, hogy bárkinek is van ezen témában tapasztalata (ahogy Ferrarit se igen lehet látni off-road közben tesztelve).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26275) Grózi válasza tom_tol (#26270) üzenetére


Grózi
veterán

Drága a 1250B,11k körül is lehet szerezni.Azért a 1250B csak belépő kategória,de az R1600TIII-t én nem venném meg.Az R1900TII lényegesen jobb,de abban az árkategóriában(illetve alatta) egy Kürbis vagy egy Modecom Shf 80U jobb választás.

Shingen!
Most már tényleg megtanulhatnád a hozzászólás szerkesztését,mert rendszeresen 2-3 percenként hsz-t írsz... :U
Már jelezte más is neked,hogy megtalálnak a modik... :((

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26276) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Úgy gondoltam, hogy kissé tovább lépnék a jelenlegi Genius 1250B hangfalpárról.

40 max. 45k.-ig keresnék valami combosabb hangkeltőt ami nem jön zavarba Diana Krall-tól, Shade-tól de elboldogul némi Tankcsapdával is.

Ami szimpinek tűnik most a Mackie CR4, de lehet akár Mode Com vagy Edifier is.

Miket ajánlanátok?

(#26277) Grózi válasza smiti (#26276) üzenetére


Grózi
veterán

Mackie cr4-4"+0,75" vs. Modecom Shf120U 6,5"+1".Árban nincs nagy különbség.
Nekem bevált a 120U akár techno akár Tankcsapda.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26278) dudika10 válasza smiti (#26276) üzenetére


dudika10
veterán

Ha engem kérdezel nincs az a hangszóró ami Diana Krall hangját jól meg tudja szólaltatni. Ha érted mire célzok.

Az 1250B hogy jön zavarba tőle vagy akár Sade-től? Mit vársz, miben szeretnél feljebb lépni?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26279) smiti válasza dudika10 (#26278) üzenetére


smiti
addikt

Persze, ez így eléggé ki lett sarkítva, ezzel csak azt szemléltettem volna, milyen széles skálán mozog a zenehallgatásunk a családban. :B

" DK "-al pedig vígan elbír egy Diamond 805

Amit elfelejtettem az előbb, hogy nem a legideálisabb az elhelyezési lehetőségek.

Ide kellene elférnie, és amint látható sarokban is lenne, illetve elég közel a falakhoz. A jelenlegi monitor 23.6"-os de tervben van egy nagyobb beszerzése a közeljövőben.

Feljebb lépésben inkább a Rockos oldal az érdekesebb, a fiam szeretné néha " küldeni neki ", de lássuk be a kis Genius nem igazán erre van kitalálva.

(#26277) Grózi - A ModeCom-nak csak a búgás problémája nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#26280) miresz válasza smiti (#26279) üzenetére


miresz
veterán

:) Mintha csak a mostani asztalomat látnám:

Én is ebben a cipőben járok mint te. Cserélni fogok én is,de még nem tudom mire. :(

[ Szerkesztve ]

(#26281) Milka 78 válasza miresz (#26280) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Biztos egy szobába laktok! :DDD :R

(#26282) miresz válasza Milka 78 (#26281) üzenetére


miresz
veterán

Most lebuktunk! :B :D

(#26283) Shingen válasza Milka 78 (#26281) üzenetére


Shingen
addikt

:DDD

風林火山

(#26284) smiti válasza miresz (#26280) üzenetére


smiti
addikt

Volt már kicsit szűkösebb is a helyzet:

Mindenképpen olyan kellene, aminek elöl van a reflex nyílása. Nézegetem a kínálatot, olvasgatok itt is visszafele, de nem haladok előrébb. :(

Most megint ott tartok mint régen, hogy lehet jobb lenne egy pár passzív hangfal valami apró erősítővel, mondjuk Indeed TA2021 vagy ehhez hasonlóval. :U

(#26281) Milka 78 - Csak ~ 300 km választ el minket. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26285) Grózi válasza smiti (#26279) üzenetére


Grózi
veterán

Nem mindegyiknél jön elő és ha csak nem teszed közvetlen elé a füled akkor nem is zavar.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26286) miresz válasza smiti (#26284) üzenetére


miresz
veterán

Ez melyik modecom? 80,vagy a 120? A búgás volt "csak" a baj vele? A Geniushoz viszonyítva milyen?

Én még ezen is gondolkozom: EDIFIER Studio R1280T 2.0

(#26287) Milka 78: Bent ülök a WC-n,úgyhogy most ne gyere be! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26287) Milka 78 válasza smiti (#26284) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Arról már nem is mertem pírnini,hogy az egérpadod tök ugyan az mint az enyém...ki is mentem megnézni,hogy nem e nálam van mindenki! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26288) miresz válasza smiti (#26284) üzenetére


miresz
veterán

De ez is tetszik!

R1600T III

(#26289) smiti válasza Grózi (#26285) üzenetére


smiti
addikt

Azért ne haragudjon meg a világ, de egy ~ 40k-s hangfal ne búgjon már. :R

(#26286) miresz - Ez egy MC-SHF80U volt és sajnos nem csak a búgás baja volt.
Itt valahol írtam is róla annak idején. Meg is van.

Néztem azt az Edifiert is, de minél többet nézek meg annál inkább bizonytalanabb leszek. :O

(#26290) Blum1866_2


Blum1866_2
tag

Biztos vagyok benne, hogy nem nekem jutott ez eszembe először de leírom:

Micrloab B73 alá elkezdtem keresni valami puha cuccot, mert érezni lehetett ahogy remeg az asztal és azon keresztül a padló is (panel). Vékony szivaccsal kezdtem, érezhető volt a különbség de csak nem hagyott nyugodni a dolog, telefondobozokat is próbáltam, hungarocelt és a végén papírzsebkendőt. Végül a szalvéta jött be a legjobban. 3 szalvétát kocka alakúra hajtogattam és 4 ilyen kockát beraktam a dobozok 4 sarka alá. Döbbenet a különbség...olyan mélyek is előjöttek amiket eddig nem hallottam, nagyobb hangerőnél már a mellkasomon is érzem a dübörgést (felén van a mély). Teszteltem még pár cuccal de a szalvéta tűnik győztesnek.
Nyilván egy állvány jobb lenne neki de szegény ember abból főz amilye van :)

(#26291) Degeczi válasza smiti (#26289) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Belefutottál egy hibás példányba (ami alapján hülyeség lenne következtetéseket levonni) - van ez így minden hasonló márkánál: Edifiernél éppúgy, mert ha igaz, azok is ugyanott készülnek, ugyanolyan alkatrészekből, ugyanolyan trehány gyártástechnológiával... a többség ettől még jó, és az ilyesmi egyébként is azonnal kiderül, rögtön lehet cserét kérni, nem kell javításra várni.

(#26292) smiti válasza Blum1866_2 (#26290) üzenetére


smiti
addikt

Nézegettem a Mackie CR4 videót, és ott láttam, hogy valamilyen szivacsot raktak a doboz alá: [link]

Ezen kívül lehet próbálkozni a " tüskékkel " is.

(#26291) Degeczi - Az lehet, hogy én belefutottam egy hibás példányba, de sok másik ember tapasztalatát is olvastam, és nagyon sokan panaszolták ezta búgós hibát. Valakit nem zavar, van aki észre sem veszi. Ettől függetlenül nem mondom, hogy nem vennék meg egy másik Mode Com hangfalat. De ezzel is úgy vagyok mint sok minden mással, hogy szeretek új, vagy más dolgot is kipróbálni. :K

[ Szerkesztve ]

(#26293) Degeczi válasza smiti (#26292) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A trafó minimális búgása előfordulhat példánytól függően - de a többi testvérmárkánál is éppúgy (T&V-nél is említették már, ami nem csoda, hiszen ugyanolyan van benne), és normál esetben csak közel hajolva hallható.

(#26294) Grózi válasza smiti (#26292) üzenetére


Grózi
veterán

És szerinted a Mackie vagy az Edifier biztos nem fog búgni?Mert arról nem írták?
Elárulom hogy ismerősömnél a Cr4 is búg.... :P

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26295) smiti válasza Grózi (#26294) üzenetére


smiti
addikt

Egyáltalán nem biztos, igazad van. Mindennél benne van a pakliban.

Akkor végül teljesen mindegy az azonos ársávban, hogy melyiket veszi az ember.

Ugyanazon boltban nézve az árakat:

40k: MODE COM MC-SHF120U, MICROLAB SOLO6C, THONET-VANDER Hoch BT,

35k: THONET-VANDER Hoch , EDIFIER R1280T,

33k és alatta:MODE COM MC-SHF80U, THONET-VANDER Kürbis BT,

Ezek alá már nem igazán szeretnék menni.

A Mackie CR4 már 43 900 Ft / Pár ez még beleférne a lélektani határba.

A lényeg a mindent elsöprő energia lenne, bár a nyers adatok alapján a MODE COM MC-SHF120U az egyértelmű győztes, de ez viszont méretileg hatalmas. Jó lenne az arany középutat megtalálni.

(#26296) PuMbA válasza smiti (#26295) üzenetére


PuMbA
titán

"A lényeg a mindent elsöprő energia lenne, bár a nyers adatok alapján a MODE COM MC-SHF120U az egyértelmű győztes, de ez viszont méretileg hatalmas. Jó lenne az arany középutat megtalálni."

MC-SHF80U :) A Hoch meg nem tudom, hogy hogy jön ide, az összefoglalóban is le van írva, hogy attól, hogy egy hangfalban 642db hangszóró van még nem lesz jobb, csak rosszabb ilyen áron :)

(#26297) Grózi válasza PuMbA (#26296) üzenetére


Grózi
veterán

:K

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26298) domedee


domedee
senior tag

Egy Kurbis esetén mennyi az optimális (esetleg min/max) távolság a faltól? Az íróasztalon lenne a monitor mellett és olyan nagyon sok helyem nincs a falig. A 10 centitől a 30-ig sok mindent láttam már ajánlott értékként... :F

[ Szerkesztve ]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#26299) Grózi válasza domedee (#26298) üzenetére


Grózi
veterán

20-30cm legyen meg.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26300) domedee válasza Grózi (#26299) üzenetére


domedee
senior tag

Az gáááz. 69cm az asztal eleje a faltól. 69-(20+23)=26 vagy 69-(30+23)=16, még a 20centi esetén sem sok helyem marad előtte. :(

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.