Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) imcsoo válasza imcsoo (#25668) üzenetére


imcsoo
aktív tag

[link]
Erre esetleg valaki? :)

(#25702) Rover623 válasza pitypang18 (#25687) üzenetére


Rover623
félisten

Mondom ezt 23 év zenei múlttal.
Nem biztos, hogy ezzel nyomatékosítottad a véleményedet!
Azért, mert "zenei múltad" van, egyáltalán nem biztos, hogy
1. jó a füled
2. jó a hallásod
3. jó az ízlésed

Az pedig tuti, hogy nem úgy hallasz, mint én, dudika10, vagy bárki itt a fórumon...mindenkinél más a "hardver" (külső és belső fül, és azok állapota) és más a "szoftver" (hallásközpont, a pillanatnyi érzelmi állapot, stb.) is. Éppen ezért, ha valaki felelősséggel akar másoknak látatlanban (mert a befogadónak nincs lehetősége az otthonihoz hasonló környezetben saját hanganyaggal tesztelnie) ajánlani bármilyen hangvisszaadó eszközt, két választása van:
- objektív (mérési :P) eredményekre támaszkodik
- a többség által használható eszközt ajánl

Egyet nem tehet meg: nem mondhatja, hogy "vegyél ilyet/olyat, k*rva jó, MERT NEKEM IS EZ/AZ VAN, ÉS BAROMIRA JÓL SZÓL!" ;)

A "zenei múlt" nem garancia semmire...vannak jó zenészek, és vannak rossz zenészek...véreztek már el zenei tehetségkutatókon zene- és énektanárok (persze tudom...aki tudja, csinálja...aki nem tudja, az tanítja! De azért mégis...)!
S ha példának okáért én zenetörténettel foglalkoznék, nyugodtan állíthatnám, hogy "zenei múltam" van...akár úgy is, hogy fél fülemre süket vagyok! :C
No offense! :R

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#25703) Frozzy válasza PuMbA (#25683) üzenetére


Frozzy
őstag

basszus :/ mindig elfelejtem, hogy ilyen komoly kérdéseket szakmai topicokba ne kérdezzek mert nyílvánvalóan a 30ezres rendszer jobb :F

azért köszi a segítséget :W :Y

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#25704) PuMbA válasza Frozzy (#25703) üzenetére


PuMbA
titán

Genius 1250B nem kerül 30k-ba és jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#25705) dudika10 válasza miresz (#25698) üzenetére


dudika10
veterán

Remélem hallgatod már 1 hete, és úgy mondasz véleményt (és még véletlenül sem estél abba a hibába, hogy beüzemelted, meghallgattad, és úgy döntöttél, hogy rossz).

Többek között én is leírtam már párszor ebben a topikban, hogy a fülnek időre van szüksége az alkalmazkodáshoz.

(#25703) frozzyZTE:
1500 nap és 3000 hozzászólás, és nem tudsz végigolvasni egy összefoglalót?
Konkrétan hol említi az összefoglaló, hogy 30 000 forint alatt nem kapsz semmi értelmeset? Az ajánló első termékéig sem sikerült eljutnod minden bizonnyal, az ugyanis éppenséggel 10 000 forint, pont, mint az általad nézegetettek. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25706) ToniSoprano válasza westcoastog (#25699) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Puhulni fog idővel a hangzás, ha nem akarod kivárni, ha elmész otthonról bekapcsolva hagyhatod valami zenével. Ha halkan hallgatod akkor megemelheted a basszust.

(#25707) pitypang18 válasza Rover623 (#25702) üzenetére


pitypang18
tag

Ennek alapján, nem értem, hogy neked miért szúrja a szemed, hogy nekem jobb a laut hangzása. Leírtad: kinek ez, kinek az. Nekem a laut jobb. Neked nem.

(#25708) westcoastog válasza ToniSoprano (#25706) üzenetére


westcoastog
veterán

Lehet hülyeség, de úgy vettem észre mintha már kezdene szebben szólni, sőt a basszusból is még kicsit visszább vettem, most már azért megjött az ereje annak is. :)

(#25709) Rover623 válasza pitypang18 (#25707) üzenetére


Rover623
félisten

"A genius 1250B-hez van viszonyítási alapom, de azt messze túlszárnyalja."
Korrekt.

"A 2.1 rendszereknél megszokott szatelit hangszórók magas hangja itt nincs, nagyon szép dinamikusan szólnak."
Korrekt...merthogy még az alapjában véve "kamus" T&V sem meri semmilyen speckóban másnak nevezni a szatelitekben lévő hangszórót, mint "mid-range driver"...az imitt-amott felbukkanó "mid -range 3- inch woofer" :Y elnevezésről már nem is beszélve! ;]
Naná hogy nincsenek magas hangok... :P

"Nyilván árát tekintve duplája a geniusnak, de hangzásban és összképben alaposan lenyomja a geniust!"
Korrekt...lenne, ha hozzátennéd, hogy "szerintem"...és később nem próbálnál érvelni a "zenei múltaddal"! ;)

P.S.:
Amúgy a 23 évet ugyebár az első felsírásodtól számolod? :DDD

primus inter pares

(#25710) miresz válasza dudika10 (#25705) üzenetére


miresz
veterán

Majd meglátjuk,de így elsőre nem igazán nyert meg. :(

(#25711) pitypang18 válasza Rover623 (#25709) üzenetére


pitypang18
tag

:) oke, akkor a 10 évre hivatkozok, amit a black birds-ben töltök. Hátha abba nem kötsz bele. :)

(#25712) Rover623 válasza pitypang18 (#25711) üzenetére


Rover623
félisten

Nem inkább Old Jam Music? :P

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#25713) westcoastog válasza miresz (#25710) üzenetére


westcoastog
veterán

Elsőre engem sem, adj neki pár nap hallgatást.

(#25714) pitypang18 válasza Rover623 (#25712) üzenetére


pitypang18
tag

Az is megy, de az csak 3 éve

[ Szerkesztve ]

(#25715) Rover623 válasza pitypang18 (#25714) üzenetére


Rover623
félisten

A Fekete Madarak közt mit csinálsz? Mert a tagok között nem említenek! :U

primus inter pares

(#25716) pitypang18 válasza Rover623 (#25715) üzenetére


pitypang18
tag

A hangszerekkel. A legközelebbi koncerten szívesen látunk

(#25717) Wolverine válasza Wolverine (#25654) üzenetére


Wolverine
félisten

Az ismerősöm végül beszerzett egy 1250B-t a felé közvetített tanács alapján, és elégedett - de volt egy kérdése, amire nem tudtam egyértelműen válaszolni :B Okoz bármilyen változást, ha nem állítva használja, hanem lapjára fektetve? így stabilabban tudná elhelyezni a mostani (jelenleg változtathatatlan) környezetben.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25718) sultansmith válasza Wolverine (#25717) üzenetére


sultansmith
senior tag

Ha a lehallgató pontban, vagyis a füle vonalában lesz a sugárzók kónusza, akkor nem.

A lentebb, vagy föntebb, akkor romlik a térérzet és homályosnak fognak hallatszódni a hangok, a magasakat nem igazán fogja kihallani.

Magára a hangszóróra nincs hatással.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#25719) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok! 8000 forintig kellene valami hangcucc PC-hez. Tudom, h ennyiért nincsen csoda, de szeretném ennyi pénzből kihozni a legjobbat. Ezt néztem ki, esetleg más javaslat? :R

(#25720) Wolverine válasza sultansmith (#25718) üzenetére


Wolverine
félisten

Köszönöm a gyors választ :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25721) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Én is hasonlóan, 8000 Ft-ig (lehet jó állapotú használt is!) keresek valamit pc-hez. Nem várok túl magas minőséget, de ne egy gagyi műanyag doboz zörögjön nekem az asztalon.

Gondolom 5.1 felejtős ilyen árban. Igazából én 2.1-re gondoltam. Van is itthon egy Logitech X230, az tetszik. Valami olyan minőséggel megelégednék. Ja, és nem árt ha lehet szabályozni a magas/mély hangokat Mit tudnátok ajánlani?

Logitech Z313 vállalható?
vagy GENIUS SW-2.1 360 esetleg?

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#25722) Grózi válasza zsiz (#25721) üzenetére


Grózi
veterán

Neked és lsebestyen-nek is:
2.1 felejtős,Genius 1250 ajánlott.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25723) zsiz válasza Grózi (#25722) üzenetére


zsiz
őstag

Rá gondolsz?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#25724) lsebestyen válasza Grózi (#25722) üzenetére


lsebestyen
addikt

Kösz, de linkelj már légyszíves egy oldalt ahol megkapom ezt 8000 forintért! :))

(#25725) tibbike01 válasza zsiz (#25721) üzenetére


tibbike01
őstag

8ezer forintért EZ a legjobb vétel! Volt olyan fórumtárs, aki jobbnak ítélte mint az 1250b-t.

(#25726) miresz válasza tibbike01 (#25725) üzenetére


miresz
veterán

Úgy-úgy. :K Az árához képest nagyon jó! (szerintem szebben szól,mint a 1250b)

(#25727) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Melóhelyre (egy kis raktár helység) szeretnék egy pici, egyszerű, olcsó hangfalat/hangszórót, mert jelenleg a 580i szól, ha zenét akarok hallgatni.
Igényeim:
- akksi nem fontos, mert mindig töltőn lenne, de nem baj, ha van
- legyen rajta jack vagy rca
- bluetooth jó, ha van, de nem feltétel
- átlagos hangminőség elegendő
- árat nem tudok, de 10.000-nél többet nem szeretnék rá költeni :B
- ehhez hasonló hordozható cuccok érdekelnek

Tudtok segíteni (ebay-es rendelés sem probléma)?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#25728) Grózi válasza zsiz (#25723) üzenetére


Grózi
veterán

Igen erre.8k-ért tényleg nem kapod meg,de 9,5k-ért igen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25729) freelanced


freelanced
addikt

Hello! Ezekről mit tudtok?

[link]

[link]

[link]

[link]

Ajánlanátok valamelyiket?

Köszi előre is! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#25730) Slownz válasza freelanced (#25729) üzenetére


Slownz
senior tag

Ezek közül egyik sem ajánlott, kicsit többért márt értelmesebbeket kapsz:

Mackie MR5-MK3

JBL LSR305

De vigyázz, mert a studio monitorokat darabárban adják! (Ha az nem egyértelmű.)

[ Szerkesztve ]

(#25731) dudika10 válasza Slownz (#25730) üzenetére


dudika10
veterán

Amiket kinézett, azok pont párosával értendőek. A kicsit több ebben az esetben dupla árat jelent.

(#25729) freelanced
Ezek közül egyik sem. Az alesis termékei messzire kerülendők, a másik kettő pedig kis vacak. Ha nincs helyed nagyobb dobozoknak (és hajlandó vagy a névért plusz pénzt fizetni), akkor esetleg (inkább a Mackie). De jó ár/érték arányúnak nem mondanám őket.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25732) Slownz válasza dudika10 (#25731) üzenetére


Slownz
senior tag

Valóban oda van írva a végére, benéztem. :W

Akkor úgy módosítanám, hogy ezek közül egyiket se, inkább az ajánlott PC-s hangfalak közül valamit.

(#25733) freelanced


freelanced
addikt

Értem, köszönöm!

Nem hittem, hogy ennyire rosszak az Alesis hangfalak. A neten jókat írnak azért róla. A hangszórókkal van baj benne, vagy maga a láda nem jó? Nem kétlem, hogy igazatok van, csak kíváncsi vagyok.

Akkor 30 ezer körül milyen választási lehetőségem van, mit érdemes vennem? Olyat amit be is tudok szerezni itthon, könnyen?

Egyébként nem ide tartozik de Slownz, jól látom, hogy nem árulsz már MP3-at? Mi történt? Vagy csak átmeneti?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#25734) Slownz válasza freelanced (#25733) üzenetére


Slownz
senior tag

Az összefoglalóban szereplő Modecom, Microlab, vagy Edifier hangfalak közül valamelyik.

Pü.

(#25735) tibbike01 válasza freelanced (#25733) üzenetére


tibbike01
őstag

Én tuti ezt venném. 27ezer ft átszámolva.

(#25736) freelanced válasza tibbike01 (#25735) üzenetére


freelanced
addikt

De gondolom arra még jön plusz költség is ugye? Egyébként az Amazon azt írja, hogy nem szállítható ide.

Slownz

A három közül melyik ajánlottabb? Esetleg tudsz olyan helyet ahol hamar be is lehet őket szerezni?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#25737) Slownz válasza freelanced (#25736) üzenetére


Slownz
senior tag

Leggyakrabban ez a kettő szokott menni itt a fórumon ennyi pénzért:

MC-SHF80U és MC-SHF120U.

Egyébként ezeknek a PC-s hangfalaknak mind eléggé elszállt az áruk az utóbbi pár évben.

[ Szerkesztve ]

(#25738) Alan[HUN] válasza freelanced (#25736) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

80U tuti van az Aq.a nevű csodás cégnél, és ha hibásat fogsz ki szó nélkül cserélik. (Nekem a 3. szól, ezúttal remekül, és simán garanciában intézték a panaszokat.)

(#25739) miresz


miresz
veterán

Genius SP-HF 2020-at hallgatott már valaki?

(#25740) JoinR válasza miresz (#25739) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem jó.

(#25741) miresz válasza JoinR (#25740) üzenetére


miresz
veterán

Mi nem jó benn?

A Microlab Solo 7C-n töröm nagyon a fejem,de hát ~55e ft. Viszont b@szott jól néz ki,távirányítós.....

[ Szerkesztve ]

(#25742) Francia91 válasza miresz (#25739) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem olyan volt, arról váltottam ModeCom SHF-120U-ra, a 2020 pedig ment az ősökhöz a TV-re rákötve. Felejtsd el a Genius 2020-ast, a ModeCom 120-asom fényévekkel szebben és jobban szól, köze sincs a Genius 2020-hoz

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25743) miresz válasza Francia91 (#25742) üzenetére


miresz
veterán

Hmmm. A Modecom nekem is tetszik,de nekem kellene távirányító is. :B A War Thunder biztos faxán szólna rajt. ;)

(#25744) Francia91 válasza miresz (#25743) üzenetére


Francia91
veterán

Hát mikor először játszottam a WT-vel a ModeCom 120-ason, majdnem leugrottam a székről ijedtemben a cannon-ok hangjától :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25745) miresz válasza Francia91 (#25744) üzenetére


miresz
veterán

Azt elhiszem! Én most egy Genius 1250B-t használok,de nem igazán tetszik. :( Olcsó húsnak híg a leve kategória. Lehet,hogy meglepem magam karácsonyra egy Solo6C,vagy Solo7C-vel.

(#25746) freelanced válasza miresz (#25745) üzenetére


freelanced
addikt

Honnan lehetne jó áron beszerezni 6C-t? Nekem is elég szimpatikus egyébként. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#25747) miresz válasza freelanced (#25746) üzenetére


miresz
veterán

Hát a jó ár relatív. Ezzel a webshopal beszéltem telefonon,és a jövő héten érkezik. ~45e ft-os áron,de pontos árat még nem tudtak mondani. ECODIGI (de szerintem a 7C jobban megéri. )

(#25748) freelanced válasza miresz (#25747) üzenetére


freelanced
addikt

Igazából én 30-35-nél többet nem adnék érte megmondom őszintén. Ha várni kell rá mert külföldről jön inkább várok. De nekem nem annyira fontos a távirányító, megteszi egy Modecom is biztos nem sokkal gyengébb és 10-15 ezerrel olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#25749) miresz válasza freelanced (#25748) üzenetére


miresz
veterán

Modecom MC-SHF80U A modecon nagyon jó. :K Szerintem ez a te hangfalad!

(#25750) JoinR


JoinR
senior tag

Azért 50-60 ezer körül már el lehetne gondolkozni komolyabb berendezéseken is. Persze jól néz ki, meg kb. a márka csúcsa (najó van 9C is :) ), de ezek az árak már közel vannak azokhoz a tapasztalt fórumozók hitelesített termékeihez is, amik meg is érik a pénzüket (M-Audio BX5, 56k-ért például).
Nem akarok lebeszélni senkit semmiről, persze ott a távirányító, szórakoztató elektronikát, nem pedig stúdióhangfalat kerestek, de akkor is...csak azért írom, ha valaki olvassa a fentieket, de zenére keres valamit, akkor azért vannak ám alternatívák..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.