Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) PuMbA válasza dorika87 (#25400) üzenetére


PuMbA
titán

Csak dizájn és/vagy csatlakozóbeli.

"Valahol azt olvastam, hogy a 1255B-nek van fejhallgató csatlakozója, ez igaz?"

Mindenhol ellentétes információkat írnak, szóval nem tudjuk, a saját szemeddel kell megnézned a hangfal dobozán :)

(#25402) ToniSoprano válasza dorika87 (#25400) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én úgy tudom az 1255B-n sincsen fejhallgató kimenet, legalábbis az értékelésekben ezt írták. Amit, látsz az elején az a line-in az van az 1250B-n is az egy sima jack bemenet.

Ami előnye az 1255B-nek, hogy világosak a gombok, ez azért előny, mert az 1250B-n a fekete gombokon nehezen látni hol van a vonás ami a szabályozó helyzetét mutatja.

(#25403) dorika87 válasza ToniSoprano (#25402) üzenetére


dorika87
őstag

Köszönöm, így már előrébb vagyok, mivel szemüveget hordok így szerintem nekem a 1255B előnyösebb lesz azért amiket írtál. :)

(#25404) Mauzes válasza Mauzes (#25393) üzenetére


Mauzes
őstag

Bárkinek ötlet? (Ha lehet, inkább megtartanám a T20-ast javítással, csak én nem értek hozzá.)

(#25405) ToniSoprano válasza Mauzes (#25404) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ha csak kontakthibás szerintem érdemes megjavítani, legalábbis megkérdezni mennyi a javítás.

(#25406) Mauzes válasza ToniSoprano (#25405) üzenetére


Mauzes
őstag

Nekem lövésem nincs, hogy amit tapasztalok, az kontakthibára utal-e. Bár valószínűleg nem, mert a fülhallgató kimenet mindig szól.

Viszont nem tudom, hol javítanak ilyesmit. Nem ismertek valami szakit itt a fórumon?

(#25407) DI3S3L90


DI3S3L90
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot illetve segítséget szeretnék kérni. 2.0-ás hangszóró vásárlást tervezek és van két kiszemelt alany. Az egyik a Modecom MC-SHF120U a másik pedig a Thonet & Vander Kugel. Utóbbi ugyan tetszetős de gyakorlatilag nulla információt találok róla így nem tudok egy viszonylag reális képet alkotni erről az elvileg német hangoskodóról.

Tapasztalatokat, véleményket nagyon szívesen olvasnék mind a két típust illetően, illetve ha valakinek van bővebb információja a Kugel-ről vagy esetleg már hallgatta is azt szintén szívesen olvasnám.

Minden véleményért és tanácsért hálás volnék! :R

[ Szerkesztve ]

It's not a bug, it's an undocumented feature...

(#25408) Shingen válasza DI3S3L90 (#25407) üzenetére


Shingen
addikt

Hali!

Mivel te sem találtál infot a T&V így valószínű itt sem tudnak neked többet mondani róla :D
De itt sokaknak van Modecom MC-SHF120U arról kaphatsz véleményt és tapasztalatot, de ha beírnád a keresőbe már ott is sokat olvashatnál a a 120U-ról.

風林火山

(#25409) ToniSoprano válasza DI3S3L90 (#25407) üzenetére


ToniSoprano
addikt

"Az egyik a Modecom MC-SHF120U a másik pedig a Thonet & Vander Kugel. Utóbbi ugyan tetszetős de gyakorlatilag nulla információt találok róla így nem tudok egy viszonylag reális képet alkotni erről az elvileg német hangoskodóról."

Az, hogy a Thonet&Vander mennyire német az alábbi hozzászólás is mutatja, alul a képet érdemes nézni, így ragasztották rá a matricát és a szép német zászlót a készülékre. Az "s" betű nem kell a deutsche szóba no ugye, minek is oda? Megdöbbentő és számomra ellenszenves ez az erőltetett német zászlózás de egy kínai-német szótárt azért be lehetne szerezni nem? [link]

[ Szerkesztve ]

(#25410) Degeczi válasza DI3S3L90 (#25407) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az égvilágon semmi köze a németekhez, a kínai Musilab OEM cég hangdobozairól van szó a "T&V" esetén is éppúgy, mint a Modecom-nál, csak olyan apró módosításokat kérve rajtuk, mint a membrán színe, vagy a reflexnyílás helye...

(#25411) kefe13


kefe13
tag

Meggyőződésem, hogy kínában képesek arra a dologra, hogy adott méreteket 1:1 másolva egy olcsóbb gyártósoron legyátanak bármit amit valaki valahonnan odavitt gyártani. Különbségek : név, szín, anyag !, és a legvontosabb, a gyártósor meója. szal ez van.

(#25412) Degeczi válasza kefe13 (#25411) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csakhogy itt nem erről van szó: más címkék alatt régóta létező típusok, azonos alkatrészekkel, azonos kidolgozással, trehány szerelési minőséggel jelentek később "T&V" névvel is...
Ami már csak akkor sem meglepő, ha megnézi vki a termékismertető oldalaikat, milyen parasztvakító süketelést vágnak le a nagy semmiről (besz@rás: még a ki/be kapcsolóról is önálló bekezdést írva...), és elgondolkodtató, vajon miért pont Németországban nem forgalmazzák a "saját" termékeiket: nem tán azért, mert ott esetleg büntethető lenne az efféle, más származást sejtető kamuzás? (míg nálunk a kínai fokhagymán is büntetlenül lehet nemzetiszín szalag)

(#25413) ToniSoprano válasza DI3S3L90 (#25407) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Csak arról van szó, hogy jó termékek a Thonet&Vander (T&V) termékek, csak attól, hogy német zászló van ráragasztva rájuk, nem jobbak mint egy Modecomok, amik nem akarnak többnek látszani ami és német zászló nélkül is jó minőségű jó hangú igényesebb alkatrészekből gyártott termékek. Szóval a németes hangzású szavak Kürbis=tök, Kugel=golyó/gömb senkit ne tévesszenek meg.

És a lényeg a lényeg, a T&V Kugel és Modecom 120U összehasonlításban, bár fiatalosabb, modernebb lakásba jobb lehet a Kugel sárga hangszóró miatt, de nem biztos hogy ez megér plusz 10 ezer Ft-ot, főleg hogy viszonylag kevés a tapasztalat róla.

A Modecom 120U előnye, hogy elől van a bass reflex nyílás és ez azért jó mert így jóval könnyebb elhelyzni. A T&V Kugelen hátul van reflexnyílás ez ezért a hangfal mögött kell minimum 50 cm, de szerintem inkább 1-1,5 méter hely, hogy jól szóljon, de ha ez a hely rendelkezésre áll, valószínűleg kicsit jobb a térhangzás, mint a 120U esetén.

[ Szerkesztve ]

(#25414) ToniSoprano válasza ToniSoprano (#25413) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja és valamit kifelejtettem, és elég fontos érv, a Modecom 120U-ra 2 év garanciát adnak, a T&V Kugelre csak 1 évet, ami számszerűsítve kb azt jelenti, ha a T&V Kugerle a plusz egy év garanciát meg akarnád vásárolni kb. 5-7 ezer Ft-ba kerülne.

[ Szerkesztve ]

(#25415) Mauzes válasza ToniSoprano (#25413) üzenetére


Mauzes
őstag

Nekem eddig pont az volt a benyomásom a fórum alapján, hogy a T&V (pl. Kürbis vs Modecom 80U) - a hangminőségtől eltekintve - jobb minőségű, mint a Modecom. Jobb összeszerelés, rendes szigetelés, nem zúg, búg, kattan, stb.

(#25416) DI3S3L90


DI3S3L90
csendes tag

Így már tisztábban látok valamelyest.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R

It's not a bug, it's an undocumented feature...

(#25417) Grózi válasza Mauzes (#25415) üzenetére


Grózi
veterán

Ezt cáfolom.Az enyém(120U) nem búg,recseg,csattan stb.-1 hibát tudok mondani,az előlapi filcborítást le kell venni,mert rezeg.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25418) Degeczi válasza Mauzes (#25415) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ugyanazok az alkatrészek, ugyanolyan összeszerelés, ugyanazok a tipikus hibák (amik vagy előjönnek, vagy nem: részben a gyártási szórástól is függően, de részben a lakástól is, milyen zavarokat tud fölszedni)

(#25419) XtremLor válasza Degeczi (#25418) üzenetére


XtremLor
őstag

Azon se csodalkoznek ha ugyan ott raknak oket ossze.

----
A grill racsa ala egy kis blu tack, es nem fog rezegni!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#25420) Degeczi válasza XtremLor (#25419) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egészen biztosan így van, az alább linkelt "Musilab" lehet a gyártó

(#25421) freestailo


freestailo
őstag

találkozott már valaki a TAGA márkával? Konkrétan ezt néztem ki:

http://www.taga-audio.com/catalog,product,id,169,multimedia_audio_hi-fi_active_speakers_tav-500b

(#25422) Leigazoka válasza freestailo (#25421) üzenetére


Leigazoka
tag

Ezt a típust már én is felvetettem.. de eddig ismeretlen.
A passzív Hi-Fi dobozaik egész jól szólalnak meg.. és olcsók is.

(#25423) m4csk4fogo válasza HUAFBANDITA (#25237) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Kerestem ezt a JBL change BT-t, de mindenhol 30e Ft vagy felette. Hol lehet 25 körül találni?

Illetve FM rádió képes hordozható hangszórót tudtok-e ajánlani?

(#25424) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Hali.

Rokonom szeretne venni egy 2.1-es hangrendszert. Sajnos 2.1-ben nem igazán mozgok otthon, ezért szeretnénk tanácsot kérni. 15 ezer forintig melyik a legelfogadhatóbb ilyen cucc, ami jelenleg megvásárolható? Mivel szereti a dinamikus, dübörgő mélyeket, ez egy fontos kritérium, de jó lenne, ha nem lenne valami mosott gagyi az egész. Később lehet, hogy kapna egy értékelhetőbb külső hangkártyát is, ha érdemes beruházni rá. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#25425) PuMbA válasza Ununqatrium (#25424) üzenetére


PuMbA
titán

"Mivel szereti a dinamikus, dübörgő mélyeket, ez egy fontos kritérium, de jó lenne, ha nem lenne valami mosott gagyi az egész."

Akkor az 200 000 Ft lesz :) Kicsit elmásztak az igények az árhoz képest, szóval Genius 1250B-t ajánlunk.

(#25426) Ununqatrium válasza PuMbA (#25425) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Köszi, de az nem 2.0?

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#25427) PuMbA válasza Ununqatrium (#25426) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de ez legalább nem olyan mosott, gagyi, mint az ilyen árú 2.1-ek mélye :)

[ Szerkesztve ]

(#25428) Ununqatrium válasza PuMbA (#25427) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Csak azért kérdezem, mivel az illető kicsit botfülű, de nem szeretnénk a legalját megvenni vagy melléfogni valami gagyi cuccal. Jelenleg egy öreg, 10+ éves Sony hifi torony dübörög, ami nem egy kis darab, de a mélyek nem elég dinamikusak. Emiatt szeretné a cserét, főleg azóta, amióta hallotta a Genius 6000 szettet. Persze olyan irdatlan mélyekre nincs szükség, de lényegében azért gondoltunk 2.1-re, mivel félő, hogy a 2.0-s szett nem jelente mélybeli előrelépést, és felesleges pénzkidobás lenne. Lehet kicsit feljebb menni árban, de ésszel :D

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#25429) ToniSoprano válasza Ununqatrium (#25428) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Csináltam egy összehasonlítást saját tapasztalat alapján a 15 ezer Ft alatti kategóriájú 2.1-es Logitech Z323 és a 2.0 Genius 1250B között
[link]

Itt leírtam már korábban mi a baj a 2.1-esekkel:
[link]

A 10+ éves sony Hifi gondolom nem 15 ezer Ft volt, de ha annnyi is az inflációt is számításba véve az akkori az mostani árakon 30-40 ezer Ft-nak felel meg, úgyhogy ennyi pénzből csodát ne várjon az illető.

(#25430) Ununqatrium válasza ToniSoprano (#25429) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Konkrétan méregdrága volt. Éppen ezért kezdődik a dilemma, nem-e lenne érdemesebb egy szett helyett egy jó hangkarit venni.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#25431) ToniSoprano válasza Ununqatrium (#25430) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ha alaplapi hangkártya van vagy ilyesmi szint van most, akkor mindenképpen érdemes egy jobb hangkártyát beletenni. Ez ha új hangfalakat veszel akkor is igaz.

(#25432) HelloTwinky


HelloTwinky
csendes tag

Sziasztok!

Egy másik témából küldtek ide, hogy hát ha tudtok segíteni.

Venni szeretnék egy viszonylag hordozható hangfalat, ami az én esetemben azt jelenti hogy egyben van

Eddig két választásom van a: Sony GTK-X1BT és a Sony MHC-V5, az utóbbihoz problémás hozzájutni de ha az annyival jobb akkor megoldható.

Célomnak tűztem ki azt is hogy hangos legyen akár kültéren is használható

"Vezetéknév" Ákos

(#25433) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

A napokban megérkezik hozzám az Orion HT-585-öm, amit rendeltem. Attól félek, hogy túl rövidek lesznek a hátsó kábelek.
A kérdésem a következő:
- Ha veszek RCA hosszabbító kábelt, azzal megoldható lenne a távolság? (RCA-val csatlakoznak a mélynyomóba)
- Befolyásolna ez a hangminőséget?

Köszönöm előre is a választ!
Üdv, Feri

(#25434) szergej


szergej
tag

Helló !
A segítségeteket kérném egy kérdésben !
Szeretnék egy kicsit frissíteni az otthoni hangcucc terén. Nem biztos hogy fejlesztés inkább az igényeimhez igazítás. Megtetszett ez a Modecom SHF80/120U szett. Aztán utánaolvastam és látom az ajánlások között a Microlab 6/7C-ket is! De nagyjából leszűkítettem, hogy nekem a Modecom tökéletes lenne talán a hangerő poti / aux ill. a BT lehetősége miatt (házibuli faktor).
Most egy koleszos éveket megélt Jamo Studio 180 és Denon DRA-435-ös rádióerősítő kombóm van. Ha ezeket eladnám akkor már nem is sokat kéne pótolni.

A Jamokat természetesen mindenki szidja de én kíváncsi lennék, hogy ezek a Modecom-ok biztosítanak-e olyan hangzást amit már a jó öreg tuc-tuc Jamok-tól megszokhattam :).

Zenei igényem nem audiofil jellegű, de szeretem ha a dallamok jó forrásból szépen csilingelnek, továbbá koromnál fogva orientálódok az akusztikusabb / koncert felvételek felé !

Továbbá arra még nem jöttem rá hogy a Modecom-oknál hogy van a 2 RCA jel közti váltás ? Az is a potin keresztül történik ?
Köszönöm szépen a szivélyes válaszotokat ! Szép napot !

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#25435) szergej válasza run4fun (#25433) üzenetére


szergej
tag

Helló !
Véleményem szerint nem kéne számottevően befolyásolja a hangot az az 1-2 méter plusz. Csak az RCA toldás csatlakozás legyen megfelelő biztosságú... ne lötyögjön és ne érjen semmihez.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#25436) Degeczi válasza szergej (#25435) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az RCA toldók kis jelhez, készülékek összekötéséhez készülnek, tipikusan elég vékony madzaggal belül (és koax, árnyékolt módon), mert az ellenállásnak ott semmi jelentősége - míg a hangdoboknál pont fordítva, nagyon is befolyásolhatja a hangzást (árnyékolt, koax vezetékre viszont semmi szükség)!

Szólni persze fog nem erre való hosszabbítóval is, de messze nem ideálisan.

Ezért jó megoldáshoz mindenképpen kézzel kell hosszabbítót gyártani, kellően vastag (és persze nem koax) madzagból.

(#25437) szergej válasza Degeczi (#25436) üzenetére


szergej
tag

Akkor meg van a válasz.. még ha közvetve is .. :U
Köszi, én is tanultam akkor ma valamit !

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#25438) davidsone


davidsone
addikt

Hali!

Mitől lehet az h lekötöttem az egyik jamo E850 frontot (javitás miatt) az 5.1ről amit 1 onkyo nemtudom milyen :DDD erősítő hajt optikaival a géphez kötve amiben asus xonar dsx hangkártya van és fura csattogó hangot adnak pl mikor böngészőben visszalépek...
...nem merem így használni próbáltam azt h rákötöm ezt de ugyanúgy csattog néha meg nem tudom árt e neki...

:R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#25439) sg22


sg22
senior tag

sziasztok!

ez a hangfalszett milyen ? egyaltalan nem ertek hozza! fekete pentek van itt es olcson adjak, nekem meg kene egy jo kis hangfal.

ui: szamitogephez kellene, zenet hallgatni meg filmezni

koszi

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#25440) Degeczi válasza sg22 (#25439) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Passzív hangdobozt nem tudsz rákötni számítógépre!
Ahhoz még egy erősítő is kellene először...
Ezért egyszerűbb aktív hangrendszert keresni, ahol a dobozban van erősítő is

(#25441) sg22 válasza Degeczi (#25440) üzenetére


sg22
senior tag

vilagos :R

what should I do about this?!

(#25442) Alan[HUN] válasza szergej (#25434) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Szia, nekem 80U van, hangzásilag bejáratva hasonló élmény, mint az Audio-Technica ATH-M50, talán kicsit tisztább. A hátsó RCA-k szimultán szólnak, ha az mindkettőn jön jel, mindkettő szól. Nekem az egyik megy hangkártyába, másikban konstans benne van a saját gagyi RCA-jack kábele, az nem okoz alapzajt.

(#25443) run4fun válasza Degeczi (#25436) üzenetére


run4fun
tag

Köszönöm a választ!

Milyen kábelt javasolnál akkor a fentebb említett hangrendszerhez?

Üdv, Feri

(#25444) szergej válasza Alan[HUN] (#25442) üzenetére


szergej
tag

Értem, köszönöm a gyors választ ! Az RCA kérdés akkor világos.. nem is baj ha nem kell vele vesződni.
Az is örvendetes, hogy egy 50ezres magasztalt füleshez emeled egy magasságba !
Egyetlen az a kérdés, hogy a 80-as doboz elég-e egy 20nm-es szobába. Tv állvány mellé lenne felemelve és 3-4 méterről hallgatva. Meg azt is megszoktam hogy ha döngicsélni kell akkor a Jamokat nem sajnálom rá :DDD
80U-ban az a szimpi hogy a 120U árából még beleférne egy BT is mellé.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#25445) Degeczi válasza run4fun (#25443) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bármi, ami még belefér az RCA dugó/aljzat házába
0.5-ös valszeg még könnyen, de ki kell próbálni, dugótól is függ (és nyilván úgyis ismerőssel forrasztatod össze, akkor egyszerűbb, ha ő választja ki)

(#25446) Grózi válasza szergej (#25444) üzenetére


Grózi
veterán

Akkora területre-távolságra én inkább a 120u-t választanám!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25447) szergej válasza Grózi (#25446) üzenetére


szergej
tag

Köszi szépen, én is arra gondoltam hogy ilyen nappalis használatra már a 120as kellhet.
Látom Neked is ilyen van, úgy különben meg vagy velük elégedve ?

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#25448) Grózi válasza szergej (#25447) üzenetére


Grózi
veterán

Helló!
Tökéletesen,annyi hogy az előlapi filcet leszedtem hogy ne rezegjen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25449) szergej válasza Grózi (#25448) üzenetére


szergej
tag

Nálam azok sosem játszanak mert szeretem a driverek "látványát" :)
Még egy kérdés.. ha meg lesz a cucc akkor valószínű a hangerő poti/aux-ot meg szeretném hosszabbítani hogy oda érjen a kanapé közelébe. Most ahogy kivettem ennek valami speckó (PS/2) féle csatlakozója van. Akkor ez gondolom mókerolós téma, nem toldható.

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#25450) Degeczi válasza szergej (#25449) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így is túl hosszú!
Uis nem valódi távvezérlő (nem feszültségvezérelten állít távolról egy hangerőszabályozót), hanem maga a jel utazik ki oda, és vissza - vagyis most is 3 métert utazgat csak emiatt, a nem éppen jó minőségű, fülesekhez való litzehuzalos kábelen... istenments még tovább hosszabbítani, inkább rövidíteni van értelme!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.