Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) ToniSoprano válasza westcoastog (#26549) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nekem 1250B-m van a pöfögést nem vettem észre. Azért a youtube videók hang minősége nem a legjobb, ugyanennél a zenénél normálisabb minőségű mp3-nál vagy flac-nél is csinálja a pöfögést?

[moderálva]: bejáratás alatt ne nagyon tekergesd 3/4-ig nem tesz jót neki.

[ Elvarázsolta: lezso6 ]

(#26552) #75128832 válasza ToniSoprano (#26551) üzenetére


#75128832
törölt tag

Jel nélkül próbáltam csak, direkt háttérzajteszt miatt. Most így alapból a Win master volume 40%-on van, a rettentően kényelmes és tök jó kék fénnyel világító kis tekergetője meg 1/3-on. Feljebb nem is fogom vinni, valószínűleg sosem :) - max. teszteléshez, mert itt ülök tőlük 40 centire... Meg is süketülnék.

(#26553) westcoastog válasza ToniSoprano (#26551) üzenetére


westcoastog
veterán

Ez egy 192kb/s-os mp3, de betettem egy 320kb/s-es seinabo sey - younger(kygo remix-et) is, ott is pöfög, basszus poti fele és a háromnegyede között van félúton, meg hangkártya driverben van egy kis basszus rásegítés, de ezt kikapcsolva is ugyanúgy pöfög.

Például a fent linkelt második számnál a pöfögés nem zavaró, mert ott az elejétől már nem csak basszust lehet hallani hanem más hangokat is, az meg elnyomja a zörgést.

(#26554) Grózi válasza predakon (#26537) üzenetére


Grózi
veterán

Na erre mondják,hogy amíg szar van addig veréb is...(te is épp készülsz rárepülni)
Ezért az agyon hype-olt sörösdoboz méretű vacakért 100k.... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26555) mijos


mijos
senior tag

Mivel meg erinti a tema az 5.1-es rendszert is, erdekelne a velemenyetek. Nekem Logi Z5500 volt a mostani Creative 2.1-es ciccegteto helyett, csak el kellett adnom bizonyos okokbol. Na most ezt szeretnen lecserelni, altalatok ajanlott 2.0-ra. Viszont, gondolkozok azon hogy Logi Z906-ot vegyek. Laikus fejjel ugy gondolom, hogy miert fizessek a MC-Shf 120u 120 wattjaert 40 ezret mikor duplaennyiert kaphatok 500-at is? Erre kernek szepen ervelest! :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#26556) imcsoo válasza westcoastog (#26553) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Nálam is pöfög, 1250B-n...ez hiba lenne? :)

(#26557) Rover623 válasza Grózi (#26554) üzenetére


Rover623
félisten

Azért annyira ne húzzuk le! :DDD
Tényleg dizájnos, Apple cuccok mellé nagyon passzol, a Polk Audio tényleg jó hangú holmikat gyárt, korrekt a felépítés (aktív "hangváltó", oldalanként biamplifikált hangszórók), analóg+USB+BT, stb.
Persze rohadt sokat kell fizetni a márkanévért, a külsőségekért...szvsz. 40-50.000-et adnék érte! :K

primus inter pares

(#26558) dudika10 válasza mijos (#26555) üzenetére


dudika10
veterán

Miért fizetnél 500W-ért 80 ezret, ha a Remington D5220 2400W-os 6000 forintért?
(Igen, ez egy hajszárító.)

Egyrészt nem a teljesítményt kell megfizetni, azt nem nehéz növelni, másrészt ez egyetlen egy számadat, amit a gyártó odahazudik az adatlapra és semmit nem határoz meg. Sajnos ez nincs leírva az összefoglalóban, így nem tudhattad volna meg eddig. Jah nem, tévedtem, le van írva egy az egyben.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26559) PuMbA válasza westcoastog (#26553) üzenetére


PuMbA
titán

Mindent effektet, EQ-t stb. kapcsolj ki a hangkártyád driverében és a basszus legyen középen az 1250B-n. Így is pöfög? :) Én kivágnám az Audigy SE-t a gépből, mert egy alaplapinál nemigen jobb és cserébe ilyen szar beállítások vannak benne, amik "elrontják" a hangot és be tudod kapcsolni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26560) Grózi válasza Rover623 (#26557) üzenetére


Grózi
veterán

Nem hiszem hogy sokkal jobb mint egy 1250,de dizájnosabb-20k körül reális is lenne szerintem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26561) HUAFBANDITA válasza mijos (#26555) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Ha 5.1-es rendszer kell akkor nyugodtan megveheted a Z906-ot, kontrolláltabb hangja van mint az 5500-nak, mozizni jól lehet vele, sőt élmény, zenehallgatásra nem ajánlom! Max. kivezérlésnél 120W környékén vesz fel a konnektorból! A Wattszámokat felejtsd el, csak vissza kellene olvasni picit! Ha több lesz a zenehallgatás mint a mozi akkor egyértelmű 120U!

(#26562) westcoastog válasza PuMbA (#26559) üzenetére


westcoastog
veterán

Mondom eq-t nem használok, soha nem használtam, de középállásba tekerve, bass boost kikapcsolva, magasabb hangerőn is pöfög. :)
Ne essetek nekem, tökéletesen tisztában voltam vele hogy 10k-ért mit kapok, csak gondoltam feldobom mint érdekesség, meg hátha lehet rajta javítani. :R

Esetleg akusztikai szivaccsal megtömni a hátfal és a reflexcső között?

Persze időm 99%-ban nem ezt a két számot hallgatom, csak ha néha beteszem őket akkor hallom azt a bizonyos hangot.

Kifogom vágni az audigy-t, de csak akkor ha egy pciex1-es xonar-ra váltok. :)

[ Szerkesztve ]

(#26563) szotyesszor válasza Degeczi (#26546) üzenetére


szotyesszor
csendes tag

ha meglesz a hangkari gépről fogok hallgatni mindent, a tv v laptop kérdés csak átmeneti

megnéztem, és van rca csati, csak az a kérdés hogy akkor ezeken keresztül gyengébben szólna mint a laptop+rca-jack pároson?

hallgatott anyag kizárólag zene, tv-n is! (320kbps és flac, pendriveról)

(#26564) mijos válasza HUAFBANDITA (#26561) üzenetére


mijos
senior tag

Ertem! Koszonom szepen neked is, es dudikanak is.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#26565) davis999sola


davis999sola
tag

Üdv ez valóban 40wattos ? [link]
És megéri az árát?

Lg g2 < iphone 5s< Lg g2<

(#26566) PuMbA válasza davis999sola (#26565) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, gyök 2 wattos... :) topik Összefoglalót megnézed -> Genius 1250B rátekint -> 10k-ért 5-ször jobban szól, mint amit kinéztél -> jó, hogy beírtál ide tanácsért :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26567) davis999sola válasza PuMbA (#26566) üzenetére


davis999sola
tag

Koszonom az informaciot. :)
Bluetoothos erdekel :)
Max 25 ezerig milyet ajanlanal ?

Lg g2 < iphone 5s< Lg g2<

(#26568) PuMbA válasza westcoastog (#26562) üzenetére


PuMbA
titán

Megnézem majd én is az 1250B-men, hogy hogy szól, de most fejhallgatón nem hallok semmit, ami zörögne a számban :) Nem kéne az 1250B-n se...

davis999sola: Ez beleférne? Az a baj, hogy a Bluetooth-os hangfalak a 20k-s árkategóriában nagyon gyatrák :)

[ Szerkesztve ]

(#26569) davis999sola válasza PuMbA (#26568) üzenetére


davis999sola
tag

Koszi beleferne :) :R

Lg g2 < iphone 5s< Lg g2<

(#26570) westcoastog válasza PuMbA (#26568) üzenetére


westcoastog
veterán

Okés, várom a tapasztalatod.

(#26571) psyho85 válasza westcoastog (#26570) üzenetére


psyho85
aktív tag

Nekem nincs 1250B-m, de egy kérdés felmerül: ha csak egy ujjal benyúlva leszorítod a reflex-nyílást (anélkül, hogy elzárnád), amikor zörög, megszűnik a zörgés? Mindkét hangszóró csinálja?

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#26572) predakon


predakon
őstag

Ez igen, nem csalódtam a hozzászólásokban, köszönöm, szép napot

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#26573) psyho85 válasza predakon (#26572) üzenetére


psyho85
aktív tag

Hát, ha 100k-ért szépet akarsz, akkor vegyél festményt, ne hangfalat. Utóbbinak ugyan nem árt, ha szép is, de inkább szóljon jól. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#26574) Francia91


Francia91
veterán

Tehát:
Musiland Monitor US 02 Dragon és ModeCom SHF-120U párosával alkotott észrevételeim:

Lejátszóként foobar2000-et használok, WASAPI és ASIO driverrel, zenéim 320-as mp3 és FLAC állományokból állnak...
A Musiland beüzemelésével a dübörgő mélyek mintha eltűntek volna, helyettük sokkal szebb és teltebb mélyhangok vannak a zenékben, kevesebb mennyiségben, mint az integrált hangkártyával, bár nem annyira, hogy annyira észrevehető legyen. Egyszerűen jellemezve szebbek és dinamikusabak lettek a mélyhangok :). A hangok többi része is rendben van teljesen, komolyzenét is hallgatok, teljesen más hangzása van a Musiland-del, mint az integrált megoldással, újra kell szokni :D
Az AC/DC és KISS számok meg eszméletlen jól szólnak :)
Ami még feltűnt, hogy ha növelem a hangerőt, nem kezd el gyengülni a mélytartomány, eddig az integrált hanggal ez jellemző volt olyan 2/3 hangerőnél már kezdtek eltűnni a mélyek. Na itt ilyen nincs :)

Nagyon elégedett vagyok ezzel a párossal. A ModeCom 120U volt 42 ezer HUF, a Musiland monitor US 02 Dragon pedig 38 ezer HUF. 80k-ból sikerült kihoznom egy szerintem remek hangrendszert :)

Szép kis dobozkában érkezett a cucc :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26575) PuMbA válasza Francia91 (#26574) üzenetére


PuMbA
titán

Legújabb driver meg van 聆听(Monitor)系列 (USB) 驱动程序 [2.4.2.2]? Lejátszóként megpróbálhatod a Meson Player-t, hátha tetszeni fog a hangja. JRivernek van hasonló hangzásra és sokkal többet tud, csak a Mesont fél perc alatt gyors ki tudod próbálni :) Windowsban a hangkimenetet érdemes 32bit/44.1kHz-re rakni, mert ez a leghasználtabb, a többit váltja. A Musiland vezérlőjében pedig a Precision módot kiválasztani, a DSP kapcsolókat pedig kikapcsolni :)

[ Szerkesztve ]

(#26576) Francia91 válasza PuMbA (#26575) üzenetére


Francia91
veterán

2.4.0.0 van fenn driverként.
A Precision módot nem találom a vezérlőjében:

A DSP kapcsolók ki vannak kapcsolva

A Windowsban még tegnap este 32 bit 44,1 KHz-re tettem a dolgot, mikor beüzemeltem

A Musiland driveres linket már 5 perce próbálja betölteni.....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26577) PuMbA válasza Francia91 (#26576) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is lassú az oldal, de bejön és a letöltés is elindul, majd jó lesz nálad is :) A második gombra kell kattintanod a 2.4.2.2 alatt :) Precision mód ott van jobb oldalt, csak nem is tudsz mást állítani, szóval ok :)

(#26578) Francia91 válasza PuMbA (#26577) üzenetére


Francia91
veterán

Fent van az újabb driver, ezennel a 32 bit lehetősége el is tűnt....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26579) PuMbA válasza Francia91 (#26578) üzenetére


PuMbA
titán

Nem probléma. Lehet, hogy eddig se működött, csak dísznek volt ott :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26580) Francia91 válasza PuMbA (#26579) üzenetére


Francia91
veterán

Annyira nem is aggódok miatta, maximum 24 bites zenéim vannak, de 90%-a 16 bites :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26581) PuMbA válasza Francia91 (#26574) üzenetére


PuMbA
titán

Én is azt figyeltem meg, hogy komolyzenénél a legnagyobb mindig a változás :) Illetve minden olyan szám, ahol nem csak egy gitár szól egy énekkel, hanem történnek a dolgok és a tér sem statikus, teljesen össze tud zuhanni egy alaplapi cucc és a szám fele kimarad :)

(#26582) Francia91 válasza PuMbA (#26581) üzenetére


Francia91
veterán

Morricone számokat pl rendszeresen hallgatok (szintén FLAC). De Vivaldi és Mozart sem áll messze tőlem. Mikor egy egész szimfonikus zenekar szólal meg, azért kijön a különbség egy alaplapi, és a Musiland között :D
Most éppen a Profi főcímzenéjét hallgatom, csodálatos így a Musiland-del

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26583) Leigazoka válasza Francia91 (#26574) üzenetére


Leigazoka
tag

És itt jön vissza az ( nem kötekedés ), hogy kiegészítőkre nem költünk annyit mint maga a hangfal..
ennyi erővel én is elkölthetek 37 e-t kábelekre a 75 e-s Philips-hez...
(KÁBEL nem blúútusz.)

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26584) Francia91 válasza Leigazoka (#26583) üzenetére


Francia91
veterán

Nem bántam meg, hogy ennyit költöttem a hangfalra és hangkártyára. Nekem ez kellett, és kész.
Cserébe mostmár tényleg úgy szólnak a zenék, amiket hallgatok, ahogy elvártam

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26585) Soma01


Soma01
veterán

Azt mennyire tapasztaltátok, hogy a ModeCom 120U középtartománya gyengébb mint a 80U-nak? (valami tesztben írták)

(#26586) JoinR válasza Leigazoka (#26583) üzenetére


JoinR
senior tag

Sokféleképpen el lehet költeni 80k-t, mindenki maga tudja...részemről Prodipe Pro5 + Xonar DG inkább vagy M-Audio BX5 + Prodigy HD2 sokkal jobb ár/érték arányúnak tűnik...de ha 1x feljebb vált hangfallal, akkor jól jöhet a Musiland...addig iszonyat overshoot.

(#26587) Shingen válasza Francia91 (#26574) üzenetére


Shingen
addikt

Gratula a rendszerhez. ;)

風林火山

(#26588) Francia91 válasza JoinR (#26586) üzenetére


Francia91
veterán

Ugy voltam a Musiland-del, hogy egyszer kell megvenni, aztan jo lesz esetleges kesobbi hangfalcserehez is. Mindenkeppen kulso eszkoz kellett a laptop miatt, ertelmes eszkozokbol (Creative, ASUS Xonar) meg csak 5.1/7.1 verziokat talaltam, nekem az meg tok felesleges. Igen, majdnem annyi volt, mint a ModeCom 120-as, de ez az en dontesem volt, igy gondoltam jonak. Mint irtatok, felsobb kategorias hangsugarzokhoz is elegendo a Musiland, s ki tudja, mit hoz a jovo. 2 even belul koltozok ki Nemetorszagba, f@sza melom lesz, ra fogok erni epitgetni, meg nagyobb keret lesz venni komolyabb cuccokat, ha igenyem tamad ra.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26589) westcoastog válasza psyho85 (#26571) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha erősen leszorítom a csövet akkor megszűnik a rezgés, valamennyi van de nem vészes, ezek szerint a reflex cső rezonál.

Igen mindkét hangfalnál. Azt hiszem itt az ideje kitalálnom egy rezgéscsillapítást.

(#26590) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

ezeket az aktív studio monitor hangfalakat hogyan lehetne rákötni a hangkártyára, mert hát így s hangerőszabályzás sincs megoldva , meg milyen kábel kell hozzá?

(#26591) ToniSoprano válasza westcoastog (#26589) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja ezen én is gondolkodtam a csillapításon, csak az a hülye 2 év mall.hu forgalmazói garancia.

Szerintem a hangszóró felől indulva és azt 4 csavarral levéve, bele lehet dugni vatelint, és nem látszik meg, csak azt nem tudom hogyan lehet rögzíteni, ha nem ragasztom oda akkor is ér valamit?
Vagy elég odaragsztani pl. szigszallagal? Vagy csak simán be kell tömködni a vatelint, vagy mit?

(#26592) westcoastog válasza ToniSoprano (#26591) üzenetére


westcoastog
veterán

Én arra gondoltam hogy vastag szivaccsal meg kéne támasztani a csövet, úgy hogy picit még feszüljön is, lehet úgy elnyelné a szivacs a rezgések nagy részét.

Nekem ilyen szivacsom van itthon.

[ Szerkesztve ]

(#26593) Shingen válasza westcoastog (#26592) üzenetére


Shingen
addikt

Maga a szivacs tökéletes lenne, csak tényleg amíg gari van rá nem lehet mókolni.
Mert tuti abba kötnének bele, ha 1x még is gariztatás céljából vissza kellene vinni.

風林火山

(#26594) westcoastog válasza Shingen (#26593) üzenetére


westcoastog
veterán

Tudom jól, ha garizni kéne tuti nem szivaccsal kitömve vinném vissza. :D
És ahogy nézem nincsen egyik csavarja sem leragasztva, tehát szét lehetne szedni, csak az a marha nagy gond hogy a bal hangszórón egy árva csavar sincs. :F

(#26595) Shingen válasza westcoastog (#26594) üzenetére


Shingen
addikt

Igen biztos valószínű ragasztva van.
Ránéztem az én Genius-om hátuljára is ezt roncsolás mentesen nem lehetne leoperálni. ;]
Főleg, hogy ezek vmi préselt fából vannak azon meg szépen látszana a feszegetés.

風林火山

(#26596) westcoastog válasza Shingen (#26595) üzenetére


westcoastog
veterán

Megtudják oldani ezek, nehogy véletlenül jobbá tegyük a cuccot.. :N
Majd nem hallgatom azt a két számot, vagy mindig szorítom a cső nyílását. :DDD

Majd egyszer én is veszek egy komolyabb modecom-ot meg valami külső dac-ot.

[ Szerkesztve ]

(#26597) Bodz válasza Francia91 (#26574) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Grat! Még két driver (MlMonitorUsb), ha kísérletezni akarsz.

(#26598) Chrys_ válasza dudika10 (#26371) üzenetére


Chrys_
addikt

Meg is érkezett az Edifier C6XD. Eddig OK.

(#26599) ToniSoprano válasza westcoastog (#26596) üzenetére


ToniSoprano
addikt

előlről, ha leveszed a hangszórótakarót, látni hogy a hangszórókat 4 csavar tartja. A vezeték kicsit engedi kilógatni a hangszórót és a 4 colos lukon esetleg be lehetne ügyeskedni a szivacsot.

(#26600) westcoastog válasza ToniSoprano (#26599) üzenetére


westcoastog
veterán

Az oké, erre gondoltam én is, de azon a kicsi lukon nem tudom hogyan lehetne a reflexcső mögé betömködni a szivacsot, úgy hogy azt megfeszítse, és létrejöjjön a csillapítás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.