Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) Soma01 válasza HUAFBANDITA (#26343) üzenetére


Soma01
veterán

Csak zenére kell.
Örülök, hogy ennyiért is megvásárolható! A Charge 2-t hallgattam már, az bejött nagyon. Ha a sima Charge-nak sem rosszabb a hangja, akkor jó lesz.
Bár 20 alatt kellene... :))

(#26352) HUAFBANDITA válasza Soma01 (#26351) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

A sima jbl charge a bose soundlink mini ellenfele, amiben kicsit több a "mély" ugyan, de akcióban 60k most :Y Úgyhogy 23ért a legjobb amit most kapsz! A charge2 minkét oldalán van 1-1 passzív membrán, viszont a simát függőlegesen is használhatod, amiből adódóan akusztikai trükköket is ki tudod használni, és csak les mindenki, hogy miből jön ez a hang :) Egy lófasznyi kis sörös dobozból, mert kb akkora!

(#26353) szotyesszor válasza dudika10 (#26350) üzenetére


szotyesszor
csendes tag

a hangkártya fórumon egyenlőre nem sikerült igazán megoldást találni, de nem hiszem hogy egy mo-n beszerezhető 25k alatti hangkártya ne lenne legendő ezekhez a hangfalakhoz

akinek van valamelyik, légyszives ossza meg velem hogy milyen hangkártyával használja (ha "belső" megköszönném hogyha egy hasonló tul.-al rendelkező külsőt linkeltek)

a modecom-hoz nem találok frekvenciaátvitel grafikont (vagy akárhogy is hívják) :(

mindkét hangfalról írtatok jókat, de egyik fél sem győzőtt még meg, nem tudom hogy miért kerül a prodipe közel 2x annyiba

(modecom-nál profi összeszerelésről olvastam sokat)

(#26354) dudika10 válasza szotyesszor (#26353) üzenetére


dudika10
veterán

Nem értem, hogy ezzel mi a baj (reggel még 21k-ért láttam).

A hangfalakat mérni nem olyan egyszerű, mint a processzorok teljesítményét, így könnyen előfordulhat, hogy nem találsz mérési eredményeket. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26355) szotyesszor válasza dudika10 (#26354) üzenetére


szotyesszor
csendes tag

nekem megfelel :)

állvány ügyben mit tudtok tanácsolni? vagy nem is kell?
van egy nagyobb íróasztal, annak a két oldalán elfér (kb. 2,5m távolság)

(#26356) foosballfun válasza szotyesszor (#26355) üzenetére


foosballfun
tag

Ha nagyon kell állvány, akkor pl ez, de persze olcsóbban is meg lehet úszni használtan. Bár egy prodipe pro5-el és egy X-FI HD-val már el is költötted a kereted. Az állvány legfőbb előnye, hogy megkönnyíti az elhelyezést, de ha nincs helyed az asztal mellett (vagy ahol használni szeretnéd) akkor fölösleges. 2,5 méter szerintem elég kell hogy legyen. Próbáld majd meg úgy elhelyezni, hogy lehetőleg ne sarokban legyen, és a faltól kb. 30 centire legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#26357) dudika10 válasza szotyesszor (#26355) üzenetére


dudika10
veterán

Állvány kifejezetten ajánlott. Két dologból áll a probléma:
- a csatolás az asztal és a dobozok között
- a hangszóró rossz helyre néz

Lehet látni párszor ilyesmi megoldást is, de ez azonban csak egyetlen egy pozícióban jó, ha hátrébb gurulsz a székkel, máris romlik a helyzet.
A megoldás, hogy keresni kell egy ismerőst, aki fémből/fából/bútorlapból anyagköltségért és 2 sörért cserébe csinál egy pár, ~20 centi magas (kerüljenek a magassugárzók fülmagasságba nagyjából) masszív "emelvényt", és ezekre teheted már a dobozokat (mondjuk valami ehhez hasonlót).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26358) Degeczi válasza szotyesszor (#26353) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"modecom-nál profi összeszerelésről olvastam sokat"

gondolom vicclapban (vagy itt hagytad ki a smileyt), mert amúgy nagyon trehány, aljamunka (persze a kategóriában mind ilyen)

[ Szerkesztve ]

(#26359) szotyesszor válasza dudika10 (#26357) üzenetére


szotyesszor
csendes tag

tehát akkor az is elég hogyha fából összedobok két egyszerű állványt?
nem kell valami a fafelület és a hangszórók közé :F

így kijön 2-3k-ból a 2 állvány :)

[ Szerkesztve ]

(#26360) Francia91 válasza szotyesszor (#26359) üzenetére


Francia91
veterán

Nem árt, ha van vmi rugalmas vmi a hangfal alja és a fa állvány között. Asztalos ismerősömmel majd márciusban csináltatok állványt, majd valamilyen gumiszerű anyagot teszek közé

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26361) dudika10 válasza szotyesszor (#26359) üzenetére


dudika10
veterán

A hangszórók alatt jellemzően kis szivacslapok vannak, hasonlókat 100 forintért kapsz bármelyik hipermarketben. Legalább ilyen szivacsokat ragassz azért az állványok aljára is.
Persze ha mást kérdezel azt fogja mondani, hogy tüskéket rakj alá, töltsd ki homokkal, stb, de ezek kivételes esetektől eltekintve sokkal kisebb javulást fognak hozni, mint önmagában egy akármilyen állvány.
Itt olvashatsz rengeteg véleményt. Nem olyan könnyű objektíven mérni egy állvány hatását, ráadásul ahány állvány/hangszóró/asztal(padló) annyi eredményt kapnál, így aranyszabályt igen nehéz volna adni, de a legyen nehéz általában jó iránymutatás azért.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26362) Chrys_


Chrys_
addikt

Keresek 5.1-s rendszert PC-hez. Filmnézésre és játékra kell, zene nem érdekel. 200€-ig gondoltam, A Z906 már 250€+. Stereo rendszerek nem érdekelnek, bármennyire is szépen szólnak. Kis szobába lenne rakva.

(#26363) Grózi


Grózi
veterán

Minden kedves fórumtársnak Boldog Újévet!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26364) dudika10 válasza Chrys_ (#26362) üzenetére


dudika10
veterán

Ajánlás, nehogy azt mondd, hogy nem ajánlunk:
Edifier C6XD. Ez sem fér bele a 200 euroba, a Z906-nál azért olcsóbb, meg egy nagyságrenddel jobb a hangja.

Arra viszont készülj fel, hogy kis szobában sem értelmes tered, sem jó basszusod nem lesz soha.

A nagy fadobozos Geniusok sem borzasztóak önmagukban és legalább olcsók, de az élettartamukkal gondok vannak, és kis szobába értelmes hangzást még sztereoval sem lehet létrehozni, nemhogy 5.1-el.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26365) Djuree


Djuree
félisten

5000ft körül milyen 2.1-es hangcuccot ajánlotok pchez?
zene, film lenne, játék nem.
+-1000ft...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26366) dudika10 válasza Djuree (#26365) üzenetére


dudika10
veterán

Az összefoglalót ajánlanám. Ráadásul ingyen van.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26367) Shingen válasza Djuree (#26365) üzenetére


Shingen
addikt

2.1 nem ajánlunk, főleg ilyen árban.
Sorry...........

Olvasd el az összefoglalót!

風林火山

(#26368) Shingen


Shingen
addikt

BUÉK Mindenkinek! :B

風林火山

(#26369) Chrys_ válasza dudika10 (#26364) üzenetére


Chrys_
addikt

Köszi, ez jónak tűnik, meggondolom. Genius-m volt régen, az volt az első szettem. Filmnézés csak casual van a gépen, van rendes rendszerem a nappaliban. Főleg szimulátorozás és fps miatt kell a sokpontegy. Lehet jönni azzal, hogy stereoban is van térhangzás (van valami barber shop video yt-n is, talán fázis eltolásokkal érik el a térhangzást), de nem minden támogatja, így felejtős, nem kell.

(#26370) Chrys_ válasza dudika10 (#26364) üzenetére


Chrys_
addikt

És 168€!, belefért a 200-ba :)

(#26371) dudika10 válasza Chrys_ (#26370) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor mar csak azt nem ertem ki vesz logitech bogreszettet annyiert.

Na mindegy, ennek egesz turheto hangja van, de azert a lelkiismeretem megnyugtatasa vegett kozlom, hogy picit tobbert kaphatnal Prodipe pro5-ot ami ossze sem hasonlithato hangminosegben ezekkel. ;)

Ha egyre gondolunk, akkor az egy binaural felvetel, es keves a hasonlo mint a fene. Erdekes, leginkabb fejhallgatoval elvezheto technika, nem tologatnak fazist, igy kell felvenni a hanganyagot. Valami hasonlot probal szimulalni a dolby headphone tobb-kevesebb sikerrel. A hangfalak maskent mukodnek es valoban letre lehet hozni nagyon jo teret sztereoval is egyebkent, csak akarat kerdese.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26372) proof88


proof88
addikt

Valahol használt hirdetések között láttam egy ilyen szettet, használtan, 20-ért! Jól érzem hogy erősen túlárazott téma? Egyutas rendszer, 2.5"-es hangszórók, műanyag dobozban! Legalábbis gondolom hogy műanyag, mert sehol nem látom hogy fa lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26373) Grózi válasza proof88 (#26372) üzenetére


Grózi
veterán

Egy nullával kevesebbért jó is lenne. :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26374) Chrys_ válasza dudika10 (#26371) üzenetére


Chrys_
addikt

Az a felvétel lesz az, igen.
A prodipe pedig éppen hogy csak egy hangfalpár, ami nálam máris kiesett, ráadásul már többe is kerül mint az 5.1.

(#26375) enonlui


enonlui
tag

Sziasztok!
El olvastam a cikket viszont azt nem mondom hogy még is értettem, ezért is kérek segítséget...
Az igény az lenne hogy egy 5*4-es szobába szeretnék egy olyan hangfal szettet aki kifejezetten a finom, tiszta hangokat képes produkálni. A stílus komoly zene, szimfonikus zenék. Tehát nekem nem rock, pop, trance vagy egyéb stílusra, hanem komolyzene jellegűre.
A segítséget köszönöm.
Azt nem tudom mondani hogy kb. milyen összegre gondoltam mert nem tudom hogy mik az árai egy ilyennek. 2db. Hangfal + erősítő hozzá a megfelelő kábelek stb. De ha lehet akkor minél olcsóbb, persze ez ne menjen a minőség rovására.
Még egyszer köszönöm.

(#26376) dudika10 válasza enonlui (#26375) üzenetére


dudika10
veterán

Azért valami támpont nem ártana (tól-ig).
Mi itt aktív rendszereket tudunk ajánlani, a külön erősítő és hangfalpár kombóval a hifi topikban foglalkoznak (elvileg), de csak akkor, ha nem zárkózol el a használt termékek vásárlásától.

Tapogatózom:
Előtted nem sokkal ajánlottam másik fórumtársunknak egy Creative Xfi HD USB hangkártyát egy Prodipe Pro5 V2-vel (+ RCA kábel és valami egyszerű állvány, olvass vissza kb. 30 hozzászólást). Ez nagyságrendileg 100 000 forint.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26377) mrhero


mrhero
tag

sziasztok, vettem egy SP-HF1255B-t.
Szeretném valahogy felapplikálni a falra valami ilyesmivel.
A szállítási ktg miatt esélytelen, hogy megvegyem. Ezt a típust ebayen jellemzően csak az USA-ban találtam meg hasonló szállítási árakkal.

itthon nézegettem pl. ezt. A Baj az árával van. elég soknak tartom két darab vasért meg némi csavarért. Na megy nagy is. Ezekhez a kisebb hangalakhoz kisebb fali konzol dukál.

A fenti holdereken kívül van egy rakás a neten értelmes áron, értelmes méretben, de azokat csak úgy lehet használni, ha megfúrom a hangszórót, hogy rögzíteni tudjam. Valakinek valami ötlet?
Végső esetben nem zárkózóm el az elől, hogy belefúrjak 1-2 csavart a geniusba, de nem preferálnám.

köszi a segítséget!

(#26378) Shingen válasza mrhero (#26377) üzenetére


Shingen
addikt

Mivel az a genius hátsó reflexnyílásos így nem jó falra tenni.
Mert a fal és a hangfal hátulja között min 10, de inkább 20 cm kell hogy legyen.

風林火山

(#26379) enonlui válasza dudika10 (#26376) üzenetére


enonlui
tag

Köszi hát ekkora összeget most nem fordítanak rá, mivel most vettem vagyis vettünk egy 200k fölötti tv-t és ha most be állítok egy ilyen igénnyel a szerelmemnek akkor tuti le tépi a fejem. De mindenesetre köszönöm. Asszem amit ki tudnék könyörögni az a 40 max 50-ig. És mondom csak arra kell hogy kristály tiszta hang jöjjön ki mintha ott ülnénk a szimfonikus előadáson.
A választ illetve a ajánlatokat előre is köszönöm.

(#26380) dudika10 válasza enonlui (#26379) üzenetére


dudika10
veterán

"És mondom csak arra kell hogy kristály tiszta hang jöjjön ki mintha ott ülnénk a szimfonikus előadáson."

Ez az a cél, amiért milliós berendezéseket vesznek egyesek. Ez nem "csak", ez A cél.
És csak hogy tiszta legyen: nem kapod meg 40-50 000 forintért, de 100 000-ért sem.

Thonet & Vander Kürbis vagy Modecom MC-SHF-80U a javaslatom.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26381) vass17


vass17
tag

Sziasztok!

A tv-hez szeretnék hangfalat venni, amit esetenként zenehallgatásra is használnék. egyelőre aktív hangfalakra gondoltam, hely hiányában 5.1-et nem igazán szeretnék. Elolvastam az összefoglalót, amiben többségében 2.0 hangfalakról van szó, jól gondolom, hogy tv-hez ez kevésbé ideális?

Végülis először a Z-623-ra gondoltam, de mivel annyi rosszat olvastam, ezért most inkább az Edifier S330D felé hajlok, aminek további előnye az optikai bemenet. Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a rendszerrel, hasonló felhasználásra, esetleg valami jobb alternatíva ebben az árkategóriában?

(#26382) PuMbA válasza vass17 (#26381) üzenetére


PuMbA
titán

" Elolvastam az összefoglalót, amiben többségében 2.0 hangfalakról van szó, jól gondolom, hogy tv-hez ez kevésbé ideális?"

Nem jól gondolod, az Összefoglalóban lévők közül válassz :)

(#26383) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem javasolni olyan minőségi 2.0 / 2.1 hangfalszettet, ami rendelkezik fejhallgató kimenettel? Értékhatár 30k.-ig.

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#26384) Zolapapa89


Zolapapa89
csendes tag

Hello!

Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen olcsó 2.0 hangfalszettet ajánlotok.

Tv-re és pc-re is szeretném rádugni, de nem vagyok túl jártas a témában, hogy ez hogyan működik.
Az összefoglalóban olvastam erről: SP-HF1250B de nem tudom hogy mind a kettőre rá tudom-e dugni egyszerre, vagy ha hasonló árkategóriában tudtok valamit ajánlani az is jó lenne.

Előre is köszi!

(#26385) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Szeretnék vásárolni egy Genius 5.1 5200 -as hangfal szettet. Egészében jó minőségű? Mik a hibái? Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#26386) enonlui válasza dudika10 (#26380) üzenetére


enonlui
tag

tudom és ez a szomorú, de ilyen ár kategóriában? lehet esetleg valami megközelítést tenni.....?
vagy paramétereket tudtok adni valami támpontot a hangfalaknál és az erősítőnél, hogy amikor keres vagy nézelődők akkor tudjam hogy mihez kell nyúlni
köszönöm....

(#26387) trufa12 válasza ACAB95 (#26385) üzenetére


trufa12
addikt

A hibájuk csak annyi hogy gyártják őket .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#26388) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy használ-e itt valaki okos-lapos tv-hez pc-s 2,1-es hangfalat.Soundbart-t nem akarok venni százezerért,ezért gondolkozok max 20 ezerbe valami 2,1-es rendszerbe,a tv-m az egy Samu F6400,a kiszemelt hangfalszett pedig ez:[link].Sajnos a mérete csak ennek megfelelő,egy 22 cm-es szekrénypolcra lenne rakva.Neztem a Z323 vagy Z523 hangfalakat de túl nagy a mélynyomójuk,ha esetleg tudtok még ajánlani tv-hez ilyen árkategóriában 2,1-et szívesen fogadom a tanácsotokat :)

(#26389) PuMbA válasza becsitibi (#26388) üzenetére


PuMbA
titán

Összefoglalót olvasd el és onnan válassz a pénzednek megfelelően :)

(#26390) ToniSoprano válasza enonlui (#26386) üzenetére


ToniSoprano
addikt

dudika10 jól mondta az ajánlottakat modecom 80u, vagy T&V Kürbis . Én ezek közül inkább a Modecom 80u-t ajánlom: egyrészt két év a garancia rá, mástészt a bass reflex nyílás elől van, így viszonylag könnyű elhelyezni. 20 nm-e szobába, bőven elég, van rendesen anyag benne 8,3 kg a kettő együtt, ár értékaránya kiváló, fából van, szerintem szép, elég igényes 32 körül meg lehet kapni. [link] Ha nem foglalkozál előtte komolyabban a hangfalakkal bőven elég.

A 200 ezer Ft-os TV-d hangszóróit és a hangprojektorokat durván alázza hangzásban. Ha elolvasod az összefoglalót nem sok hangfal van az ajánlottak között és a 80u azok között van, pedig itt vannak olyanok akik ezen a téren dolgoznak, és elsősorban ők mondják a végső szót mi az ajánlott.

Azért a két db 5,25 colos közép mély hangszóró sok mindent tud mutatni basszus tartomány terén is, általában a 2.1-esekben is csak egy darab 4-max 6,5 colos mélynyomónak csúfolt valami van és arról ne is beszéljünk, hogy jellemzően a fa nem nagyon található azokban, annál inkább az olcsó zörgő-börgő műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#26391) #75128832


#75128832
törölt tag

Hahó!

Hát, megint én vagyok :K

Az a kis probléma merült fel, hogy sehol nem találok ModeCom SHF-56-ot, illetve a T&V Vertrag elérhetetlen helyen lévő hangerőszabályzója nemigen fogott meg, úgyhogy kénytelen leszek valami mást választani.

Ahogy az ajánlót néztem, nem fogok ebben az árkategóriában találni más normális hangfalat, úgyhogy 10e-et rá kell dobnom, de itt újfent fennáll egy probléma: ModeCom SHF-80 vagy T&V Kürbis?

Előny, hátrány minkét oldalról? Esetleg másik, bevált hangfal?

Előre is köszi! :R

//Persze, van 56-os, pl. RBX-nél, de vidékről nekem csak PCX háztól-házigja ill. a magát nálunk is képviseltető BestByte jöhet szóba.

Hoppsz első már meg is van eggyel felettem, köszönöm, ToniSoprano!

[ Szerkesztve ]

(#26392) Francia91 válasza #75128832 (#26391) üzenetére


Francia91
veterán

Itt még látok 56-os ModeCom-ot

Szerk.: Az offos részt nem olvastam :B

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26393) #75128832 válasza Francia91 (#26392) üzenetére


#75128832
törölt tag

Utolsó előtti bekezdés :(
Egy visszaküldés + hazahozatás simán belekerül 5-6e Ft-ba, ezt nem kockázatom...

(#26394) papesz5


papesz5
tag

Meglett a 1250B ,teccik ahogy szól,nagyon kellemes.Köszönöm,akik ezt ajánlották! :R :R :R :R

Bazinga!!

(#26395) Shingen válasza Zolapapa89 (#26384) üzenetére


Shingen
addikt

Megfelelő lesz.

風林火山

(#26396) enonlui válasza ToniSoprano (#26390) üzenetére


enonlui
tag

Köszi szépen a segítséget a tv-ben 2x12w hangszóró van...most néztem.
Tehát akkor ha jól értem akkor a lehető legkisebb hercztől a legmagasabb kilóhercig nézzem. pl.: 20Hz-50kHz-ig.....

(#26397) Shingen válasza enonlui (#26396) üzenetére


Shingen
addikt

Meg még vegyél egy DAC-ot, mert a tv-ből optikán hozd ki a hangot és azon keresztül kösd hangfalba.
Otikán szebb lesz a hang mintha a füles kimenetre kötnéd. :)

風林火山

(#26398) Zoluska válasza enonlui (#26396) üzenetére


Zoluska
tag

A megadott frekcenviatartomány semmit nem mond a hangfalról, és legtöbbször nem sok köze van a valósághoz. Általában nem is adják meg, hogy milyen dB határon belül tudja, így meg nem ér semmit ez az adat. Hangfalnál a fülre kell hagyatkozni. Ha nincs lehetőség meghallgatni, akkor pedig nincs mit tenni, mások tapasztalataira kell hagyatkozni.

(#26399) #75128832 válasza enonlui (#26396) üzenetére


#75128832
törölt tag

50kHz? :) Az nagyon praktikus.

(#26400) Francia91 válasza Zoluska (#26398) üzenetére


Francia91
veterán

A ModeCom 120U vasarlasanal en is az itteniek velemenyere alapoztam, es nem bantam meg

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.