Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Diablo 3 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) Sirandrish válasza nightmare13 (#7596) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha ingyen állítasz elő annyi kavicsot amennyit csak akarsz akkor 200K is jó pénz érte..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7602) Cyberbeni válasza mikromanus (#7592) üzenetére


Cyberbeni
addikt

DT barbnál az edps-t kell nézni.

(#7603) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Diabloprogress döglődik? Karakterem nem jön be. Pedig szerintem végre átléptem az 1000000 EHP-t unbuffed.

I am having fun staying poor.

(#7604) abéla válasza Kicsimix (#7479) üzenetére


abéla
senior tag

Hevenyészett számításaim alapján kb -10k dps adódott a skorn és a echo+source-od összehasonlítása során (-55k weapon, +45k source), de ez hozzávetőleges érték, lehet akár +/- 2-3k.
Kérdés, hogy ez megér-e nekem némi AP on critet esetleg +max AP-t?
Leginkább a lifesteal miatt érné meg, de abból az echoddal nagyjából azonos: socketes, LS-es, int, dam. 1h fegyó szinten megfizethetetlen (leagalábbis nekem), legolcsóbban olyan 60-70m(120-130 int-tel), de azok még -6-7k dps (ugye ezeken nincs CD, mert azzal meg repkednek a százmilliók:) ).
Következtetés: a lifesteal-es wiza 1h waepon népszerű :DDD
Arról nem beszélve, hogy itt az AS hozza a dmg nagy részét (így az AP on crit is elengedhetetlen), az meg blizzard és egyéb area spellek(+ hydra) esetén nem igazán nyom a latban, nyilván archon/spectral blade/ray of fr-nál ok.

Nincs valami LS-es legend véletlenül (ring/amu)?

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#7605) Cyberbeni válasza abéla (#7604) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Ezzel pontosan ki tudod számolni, hogy mivel mennyi lesz a dps-ed: [link]
Hydra sebzésére hat az attack speed, csak az animáció sebességére nem, Blizzardra valóban nem.
Ha nagyon kell az attackspeed, akkor chantodo fegyver és source is jó lehet (Bár ár/értékben nem néztem mennyire jó)
lifesteales legendary sajnos csak barbár öv van, ami nem fegyver.

[ Szerkesztve ]

(#7606) abéla válasza Kicsimix (#7479) üzenetére


abéla
senior tag

Hehe, kb dps veszteség nélkül egy LoH(700-900)-es skorn-t lehetne még elérhető áron beszerezni :) (dex meg menne a levesbe, kb -5% dodge).
Ha jól gondolom ez olyan 2,3-3%-os LS. Persze ez 1h/source-hoz képest AS bukó, de a 15s-os cd-hez(diamond/slowtime) talán az nem is kell(crit.mass).

Ahogy itt-ott olvasom, elképzelhető, hogy a barbáron túl a többi class is megkapja a LS-es őv kiváltságát?
(mert a barbár egy gyenge, elesett kaszt, amit támogatni kell, ugye :DDD )

agyalok itt, ahelyett, hogy tolnám a gémet ész nélkül :)

Cyberbeni: :R ilyesmit kerestem

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#7607) vhunor válasza abéla (#7606) üzenetére


vhunor
őstag

Csak mighty belten van life steal.

(#7608) F-ECT$ válasza Edge (#7494) üzenetére


F-ECT$
titán

139k dps mpl7-n? Vagy csapatban mész?

Dive ever, work never.

(#7609) F-ECT$ válasza abéla (#7536) üzenetére


F-ECT$
titán

A triumvirate a sima dmg-n túl ad még 5-5%,-okat, ezt érdemes figyelembe venni majd. Btw ha már váltasz, legalább az egyiken legyen apoc.

Dive ever, work never.

(#7610) mikromanus válasza Cyberbeni (#7602) üzenetére


mikromanus
veterán

EDPS? Az milyen? Megfogod a DPS-t, begyömöszölöd egy zsákba, mellédobsz két kobrát és jól összerázzod? Ami 5 perc múlva benne van az az edps? :DD
Mondjuk jó lenne azt nézni, de van erre valami módszer/kalkulátor?
A d3rawr miben jobb/több mint a theasiangamers-féle DPS kalkulátor?

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#7611) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

a héten a második ilyen fegyver :D de sajnos kalap sazrt se ér :D

[ Szerkesztve ]

(#7612) Cyberbeni válasza mikromanus (#7610) üzenetére


Cyberbeni
addikt

effektív dps
pl MP10 azmodant mennyi idő leölni (esetleg Diablót, de ő random szaladgál, ezért nem lenne annyira pontos), természetesen bármilyen shrine és egyéb külső befolyásoló tényező nélkül

annyiban más, hogy ránézésre nem tűnik használhatatlannak, ezért ki is próbáltam
plusz egymás mellett összehasonlíthatod a különböző összeállításokat, hogy például jobban el tudd dönteni milyen fegyver kell (tehát nem kell ezért külön lapon megnyitni)

(#7613) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Sipkámba érdemes piros kavicsot tenni lila helyett?
http://eu.battle.net/d3/en/profile/hokusz-2637/hero/18725612

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#7614) D1Rect


D1Rect
félisten

Így kell dupeolni:[link]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#7615) SLYM


SLYM
veterán

wow. eddig találtam ma 2 lacuni prowlers-t és vagy ma, vagy tegnap öcsém is talált egyet. igaz az brimstone volt, remélem ha kinyitom ezeket, ezek már jobbak lesznek. emellett ma még találtam egy 1 millát érő vile wardot is, meg egy sun keepert. persze lehet semmit nem érnek majd ezek a lacunik se, de azért ma igencsak jól potyognak a legendek

(#7616) D4v3 válasza D1Rect (#7614) üzenetére


D4v3
őstag

4 hónapos videó, gondolom már fixálták rég.

(#7617) ProEvoFan válasza Drizzt (#7603) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

De most őszintén!Ez neked Monkkal miért is jó?Inkább hallgass ránk és válts dps Monkra, minthogy "csak" 45K alap sebzéssel rohangálsz ilyen magas defend mellett... :( Sokan (köztük te is, meg anno én is) a Monkot összekeverik a Barbárral.Barbárt akarnak belőle csinálni, na de minek?Arra ott az eredeti Barbi!
Gondolod segítek felépíteni az új Monkodat, vasárnap délutántól ráérek.

[ Szerkesztve ]

(#7618) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Na látom mindenki elkezdte használni a healing bladet.. Nincs más alternatíva...
[link]
Sajnos a dps kevés.. Egy wizardhoz képest. De mp4-en is elég hatékony. Mp5höz több dps kellene...

A magas dex pedig nagyon jó a spectral blade mellé.
Viszont a posion hydra még mindig nagyon durva, főleg hogy "betankolom" az ellent healing blade-el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7619) Gothmog


Gothmog
aktív tag

Valahogy úgy támadt kedvem, hogy a diablo farmoláshoz beteszek hátul a magnóba zenét, és az egyik Diabolical Masquerade CD-mre (Nightwork) esett a választásom. Erre mit hallok a második számban? :DDD Már el is felejtettem, pedig anno is fület szúrt elsőre. De most pláne kellemes és illő meglepetés volt. Diabolical Masquerade - Dreadventurouz Csak a Diablo1 (kiegészítő) ismerőseinek fog leesni a tantusz, de nekik garantáltan :)

Egyébként én még mindig Inf Act1-et farmolgatom a maga találós monkommal (Act3-nál álltam le anno, mert nem voltam elég erős, és sűrűn hullottam), de számomra kissé megváltás most ez az 1.05-ös patch (amit csak a hét eleje óta próbálgatok, mivel külföldön voltam a kijövetelekor). Már találtam olyan cuccokat, amikkel régebbieket tudtam lecserélni. Persze az élet így sem egyszerű: most már van olyan sebzésem, amivel mehetnék akár Act3-ra (mindenféle buff nélkül 35 ezer (és mielőtt valaki fitymálna, mondom, maga találós a karakter), a rezisztek sem vészesen szarok (400 fölött picivel), de most meg az életereje pocsék (31 ezer). De még nem untam meg a farmolást, és még nem adtam be a derekamat. Ezt a karaktert akkor is végigtolom már így Infernón :K

Endure. In enduring, grow strong.

(#7620) Kobe válasza D1Rect (#7614) üzenetére


Kobe
veterán

google translator alkotott :D Videó: A Diablo 3 Gaolibangzi mosó berendezés

nem is tudtam hogy erre s jó a játék, hogy gaolibangzit mossunk vele :D

első komment : "Wang Mester egyszer viszonylag forgalmas nyíró lányom róla?" :D

(#7621) Edge válasza DeckardCain (#7618) üzenetére


Edge
veterán

sparkflint helyett magic weapont kéne használnod 12%vs15% damage, nem?

F-ECT$ : kevesled? vagy nem értem a kérdést.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7622) Mr.Csizmás válasza Kobe (#7620) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD ezen most így megfulladtam reggelizés közben :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7623) DeckardCain válasza Edge (#7621) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Igen, lehet. Csak most próbálgatom a familiar sparkflint runáját magas AS mellett.
Illetve az astral presence helyett cold blooded van...

(#7624) Szasinka válasza SetCHOO. (#7581) üzenetére


Szasinka
tag

Effektíven tudod farmolni MPL5-t? Én még nem próbáltam de ha a trach mobok nagy része nem one hit akkor (2h wep-pel) akkor lassúnak érzem a dolgot. Milyen runokat mész így és mennyi idő alatt ha szabad érdeklődni?

(#7625) mikromanus válasza Cyberbeni (#7612) üzenetére


mikromanus
veterán

Annyiban viszont "fapadosabb", hogy nem lehet beolvasni az infót az armoryból. Vagy lehet? A theasiangamer-es calculator annyiban jó, hogy simán beolvas mindent és amit módosítasz azt összeveti az előző állapottal + szépen lehet pipálgatni a sebzésnövelő skilleket. Ezzel is tudod modellezni a hatásukat és nem kell külön utánanézni semminél, hogy mi mennyit ad és mennyi összesen. Nekem az jobban bejött. Biztios a szép színes felület miatt.
Az edps meg igen változónak tűnik így. Szép ha egyedi célpontra be tudsz vinni milla damot 10 másodperc alatt, de pl tömegre egy seismic akkor mennyi sebzést ad ugyanannyi alap DPS-re/damra? 20-30 ellenfél az 20-30* annyi eDPS? Leírást találtam erre, de semmi kalkulátor nincs, mert nem nagyon lehet számolgatni.
Mondjuk übereknél azért látszik a különbség. 130k alap DPS-sel jobban aprítok mint 150k-val (egy darab gyűrű cseréje. Csak kulle-siegebreaker pároshoz kellett eddig). Oda azért jó egy kis extra armor, resist és life regen. Ha nem halok és kevesebbet kell kocogni, akkor máris jobb a valós sebzésem átlaga. Azért egy 30k-s barbi nem lesz effektív hatékonyabb egy 2-3 annyi alapsebzésű karakternél ;]

Amúgy meg köszi a dislike-ot! Ha nem te voltál akkor el ne felejtsd bepöttyenteni minden linkelt videóra! :C

edit: ja látom. Ott az import gomb. Akkor versenyképes mégis. Bár nincs itemenkénti bontás, így kicsit nehezebb összevetni az itemcserék hatását. Még néha számolnod is kell mi mennyire módosul. Kinek van erre kapacitása? :DDD

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#7626) F-ECT$ válasza Edge (#7621) üzenetére


F-ECT$
titán

Keveslem :) Nekem 105k dps-em van, de csak mpl4 kényelmes. Azt gondoltam, hogy +30% dps csak mpl5-höz lenne elég, mert afölött már annyira megnő a sima mobok hp-ja is, hogy csak lassan lehet haladni.

Egyébként meg be kellene szereznem egy apoc cuccot, mert folyamatosan ap hiányom van, ha nem archonban tolom :(

Dive ever, work never.

(#7627) F-ECT$ válasza mikromanus (#7625) üzenetére


F-ECT$
titán

A dps használata a karakterlapon nagyon félrevezető, mint már párszor ki lett tárgyalva.

Ha le tudod mérni, hogy 1 célponton mennyi az edps-ed (mennyi hp-ja van / hány másodperc alatt vered le), az sokkal valósabb képet mutat. Ezt persze meg tudod tenni tömegben is, csak ott kicsit nehezebb összeszámolni, hogy mennyi hp-juk is volt. (Mondjuk ha 1 hp-ját tudod, és a tömeges kill bónuszkor kiírja, hogy hány db-ot vertél le, abból már elég jól lehet becsülni.)

De igazából az egyik legjobb fokmérő, hogy hanyas mpl-en tudsz hatékonyan farmolni.

Dive ever, work never.

(#7628) mikromanus válasza F-ECT$ (#7627) üzenetére


mikromanus
veterán

Így se nagyon kalkulálható. A HP kis ingadozással véletlen generált, az elitek képességei eltérőek és eltérő nehézség/idő lehet a lenyomásuk egy adott karakterrel. Egyszerűbb akkor az időegység alatt begyűjtött XP-t vagy killt nézni, bár ez utóbbi csak azonos nehézségen runolások közt hasonlítható össze. Marad az XP/óra mérő :C

Az eDPS olyan jól hangzik, de annak sincs több értelme mint a DPS-nek. Csak szarabbul mérhető.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#7629) Edge válasza F-ECT$ (#7626) üzenetére


Edge
veterán

Pedig nem kevés az, majd próbáld ki :) de mehetünk kettesben is egyet mpl7-en. Archonnal még mpl7-en is olvadnak a trash mobok, eliteket ofc nehezebb de kivitelezhető, mivel most annyi damot vernek az emberre mint nerf előtt 5-ösön.
Persze nézőpont kérdése ki mit nevez haladósnak, én azt amikor ki tudok nyuvasztani bármilyen elite pakkot és boss-t mondjuk max 4 perc alatt és akkor ez már a legrosszabb elit combo ami létezik, a trash mobokat meg ugyan nem 1 hitelve de pikk-pakk szétszedve.
Az hogy párszor behalok, hát istenem leszarom :) bármilyen kemény helyzetbe belemegyek nem fogok fosizva ide oda futkorászni a pakkok elöl.
Arról nem is beszélve hogy még bejön a képletbe hogy mennyi as-ed chc-d és chd-d van mert az se mindegy.
Nekem 1.98as 41.5chc 389chd.

más: sztetek mi ér többet +1% dodge vagy +200 armor és ebből következve majdnem 2% damred növekedés?

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7630) D1Rect válasza D4v3 (#7616) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze, nem hagynak ilyen bugot benne hónapokig mint sérthetetlen karakterek. :D

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#7631) Edge válasza D1Rect (#7630) üzenetére


Edge
veterán

vmi külső progit használhat sztem...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7632) nightmare13 válasza D1Rect (#7630) üzenetére


nightmare13
senior tag

Amúgy lehet hogy lassú felfogású vagyok, de mit is csinált a videón? Nem akarom csinálni, csak kíváncsi vagyok, hogy basszák tönkre még jobban az amúgy is kuka állapotban lévő ah-t...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#7633) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

re
Nem voltam 2 napig, nem nyálaznám végig a 370 új HSZ-t.
Mi van most AH-val? Minek az ára ment le? Még mindig a gemekről szól a téma?

Thx :R

⭐ Stella

(#7634) Gorneck válasza radi8tor (#7633) üzenetére


Gorneck
titán

Igen, azoknak.

Gorneck#1239

(#7635) F-ECT$ válasza Edge (#7629) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem csak a "haladós" farmról más az elképzelésünk, én azt szeretem, ha egy elite pack lemegy az archon alatt még akkor is, ha csak az elite pack előtt aktiváltam az archont, tehát nincsenek bónusz másodpercek a megölt mobokért.

Dive ever, work never.

(#7636) Edge válasza F-ECT$ (#7635) üzenetére


Edge
veterán

ja? :) igen igazad van tényleg más az elképzelésünk.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#7637) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Mit tudok csinálni a könyvel és a tükörrel?
Barbár vagyok.
Előre is köszi!

(#7638) radi8tor válasza 2csi (#7637) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Templar-nak és Enchantress-nek tudod adni őket.

⭐ Stella

(#7639) 2csi válasza radi8tor (#7638) üzenetére


2csi
aktív tag

Köszi a választ, de elég kezdő vagyok a diabloban ugyhogy leirnad léci egy kicsit részletesebben?

(#7640) RockHaRD válasza 2csi (#7639) üzenetére


RockHaRD
addikt

lehet választani 3 követő közül, hogyha egyedül játszol, akiket fel tudsz szerelni. tárgyakkal szintén. 2 gyűrű, amu, fegyver, pajzs, stb, és mindháromnak van 1-1 egyéni saját tárgya, ezeket találtad te meg most, és még fogsz is jópárat a játék során

szerk.: ha ráviszed az egeret az adott tárgyra akkor kiírja, hogy melyik követőé (follower) lehet. pl "TEMPLAR relic", vagy "ENCHANTRESS focus", vagy "SCOUNDREL token"

[ Szerkesztve ]

(#7641) Cadal válasza 2csi (#7639) üzenetére


Cadal
őstag

Esetleg böngéssz kicsit az első hsz.-ban. elég sok infó össze van gyűjtve. Csak ugye olvasgatni kell kicsit. :K

(#7642) 2csi válasza RockHaRD (#7640) üzenetére


2csi
aktív tag

És hogy kell őket fölszerelni?
És ha ő öl meg valakit akkor én is kapok xp pontot?

(#7643) radi8tor válasza 2csi (#7639) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt le van írva angolul minden: [link]
Van rá magyar leírás is: [link]

Kapsz XP-t az általuk megölt mobok után is, de nem sokat fognak ölni eleinte.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7644) 2csi


2csi
aktív tag

És ha nem írja ki hogy melyik követőjé legyen?

(#7645) radi8tor válasza 2csi (#7644) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Identify-t kell nyomni rajta.

⭐ Stella

(#7646) 2csi válasza radi8tor (#7645) üzenetére


2csi
aktív tag

Köszi mindenkinek! :R :)

(#7647) mpierre válasza radi8tor (#7643) üzenetére


mpierre
veterán

Pedig az a tuti, ha az encsi dolgozik. Én meg a páncélt fényesítem addig. :DD De eleinte tényleg csak koloncok azzal az 1-2 dps-ükkel.

Pár napja egy elitpakk felét az encsi végezte ki. Beálltam az ajtó mellé, míg a csaj az ajtónyílásból korrodálta a mobokat. A jó nevelés csodákra képes.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7648) mikromanus


mikromanus
veterán

Nincs diszkrimináció. Nem zárjuk ki a szegényeket. Már pénz nélkül is lehet lictálni :D

Egy bizonyos szinten túl már nem erőssége az AH-nak az egyszerű átlagszámítás két értékből :C

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#7649) Chiller


Chiller
őstag

Ez micsoda, skacok?
http://i.imgur.com/066dc.jpg

Nem lehet vele semmit sem csinálni, ez is valami exploit lesz? :C

[ Szerkesztve ]

(#7650) F-ECT$ válasza Chiller (#7649) üzenetére


F-ECT$
titán

Kezd bedőlni az AH :F

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.