Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Diablo 3 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Baaraanz


Baaraanz
tag

Diablo ökle

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#3002) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Lecseréltem 1-2 szarabb cuccot a demon hunteremen, pl a bracerst, 7842 lett hirtelen a heroscoreom. közel már a 8000. ja és majdnem megvan már a 200.000 DPS is :D [link]

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3003) Sirandrish válasza R3ĐßuŁŁ (#3002) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt az SS-t vedd ki nyugodtan mert ez kb olyan mintha a Barbik WotB-vel linkelnék a DPS-üket :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3004) ProEvoFan válasza Kobe (#2969) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Én tegnap vettem egy macet tesztelésre.95k lett a buffolt (állandó) alap sebzésem.Viszont vesztettem 530 Loht.Megpróbálom behozni amun (nem lesz olcsó) vagy ha mákom lesz veszek egy hasonló macet LoHval.
Amúgy a pajzsos Monkomhoz képest, már 35+K a sebzésem, ez +58% dmg.A resistem is 800 felett van.Armorom a nerf után (milyen nerf? a monkokat nem is nerfelik, jaaaj te kis butus) veszítek 1200 armort, de így is skillel marad 6000.
Jöhetne az a patch már.

(#3005) Sirandrish válasza R3ĐßuŁŁ (#3002) üzenetére


Sirandrish
legenda

Láti ezt?230K :U
Nem épp valós ez se :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3006) ProEvoFan válasza Sirandrish (#3005) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ez akkor marad így, ha a WOTB rajtad van és akkor lépsz ki a játékból.
R3ĐßuŁŁnál is ez a helyzet.Buffolt állapotban lépett ki a játékból.

[ Szerkesztve ]

(#3007) Gorneck válasza ProEvoFan (#3006) üzenetére


Gorneck
titán

A blizz az egész DPS rendszerét felnyomizhatja magának a seggébe... :K

Gorneck#1239

(#3008) Sirandrish válasza ProEvoFan (#3006) üzenetére


Sirandrish
legenda

És én miről beszéltem eddig? :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3009) marcyman


marcyman
aktív tag

Srácok hogy is van ez? Ha eladtam egy cuccot Public Real Test AH-ban akkor annak az ára mikor fog megjelenni a normális játékban? Amikor átmásolom az fiókom? Remélem meg fog jelenni az az arany.

[ Szerkesztve ]

(#3010) tatabánya


tatabánya
senior tag

másnál is előfordult, hogy AH-ban a completed fül beragadtan fix számot mutat pedig nincs is ott semmi? nálam hetesen áll a sxar és eléggé zavaró

(#3011) userxy válasza marcyman (#3009) üzenetére


userxy
őstag

Ami a test realmen történik az ott is marad ;]

(#2995) Agro

Nem minden a xbow dmg-e. a A rajta lévő statok is fontosak. Pl a tied hiába magas én az életbe be nem raknám a DHmnak mert saját magam röhögmném ki hogy ilyet beraktam.

egy 1080 dps-es manticore-ral is összelehet rakni SS nélküli 120-130k DPSű DH-t.

És ezen értelmes statok vannak és 900 LOH mellé szerintem megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#3012) Sirandrish válasza marcyman (#3009) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sose...ez olyan mint Vegas...ami Vegasban történik az ott is marad..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3013) ProEvoFan válasza Gorneck (#3007) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Amit múltkor beszéltünk, na az is megemelkedett 8 ill. 5Kval.
A critic dmg igencsak megnőtt, magasabb tartományban adja a critic sebzést.Van hogy 105-170kt adja folyamat.Attack/second 2.0, így azért darál ám rendesen ;)

[ Szerkesztve ]

(#3014) Gorneck válasza ProEvoFan (#3013) üzenetére


Gorneck
titán

Sokáig tartott mire megértetted, de akkor használt vmit... :) Most már csak vmi rendes fegyó kéne a kezedbe...

Gorneck#1239

(#3015) marcyman válasza Sirandrish (#3012) üzenetére


marcyman
aktív tag

De mondjuk ha veszek egy tárgyat azt sem tudom átvinni az igazi játékba? Érdekes ez a megoldás, nem nagyon értem az értelmét. Minek költenék akkor ott aranyat egyáltalán?

(#3016) userxy válasza marcyman (#3015) üzenetére


userxy
őstag

Az az értelme hogy 3 naponta áttudod másolni az eredetit és Kitudod próbálni a patcht.

NEM az a lényege a ptr szervernek, hogy ott csinálj magadnak hasznot meg ott játsz huzamosabb ideig.

[ Szerkesztve ]

(#3017) F-ECT$ válasza marcyman (#3015) üzenetére


F-ECT$
titán

Az csak teszt. Nem kötelező kipróbálni.

Dive ever, work never.

(#3018) vendingo válasza Gorneck (#3014) üzenetére


vendingo
veterán

Szerinted mit milyenre kellene cserélni, hogy legalább 80-85K Dps-em legyen?
A fegyvert és benne a követ tuti cserélem, amut+övet cserélem nagyobb intesre, este pedig megveszem a POX-ot. Ezenkívül mihez kéne hozzányúlni?
WD

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3019) marcyman válasza F-ECT$ (#3017) üzenetére


marcyman
aktív tag

Oké, értem. Akkor igazából sok értelme számomra nincs, ha találnék valamit akkor sem ér semmit. Köszi a felvilágosítást!

(#3020) radi8tor válasza marcyman (#3019) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki eddig félt az AH-tól, az PTR-ben játszhat vele következmények nélkül.
Erre például jó.

⭐ Stella

(#3021) Drizzt válasza marcyman (#3019) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Így van, nekem se. Viszont sokak szeretik kipróbálni előre milyen lesz a patch, a Blizzardnak meg így lesz egy nagy raklap ingyen tesztelője, meg foltozgatási lehetősége, hogy amikor kiadják a valódira, akkor ne legyen már akkora nyavalygás, illetve annyi exploit.

I am having fun staying poor.

(#3022) ProEvoFan válasza Gorneck (#3014) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"Sokáig tartott mire megértetted,"
Én értettem mit mondasz, de te az attack speed fontosságát nem úgy kezeled mint én.Az attack speed miatt amíg nem láttam működés közben, addig csak elmélet.De azért azt hozzátenném, hogy a kard helyett használom, nem a legendary mace helyett.Ha a legendary mace helyett használnám kb szarabb lennék mint voltam, pedig az a bizonyos kettő dmg magasabb, de nincs megfelelő attack speedem.Csak a két mace ad nekem ekkora dmgt+critic dmgt.Más felállásban közel sem vagyok ott, ahogy legendary mace+mace párossal, mert hiányzik az attack speed.Nemhiába nerfelték az attack seedet.
Jelenlegi helyzetemben hogy ne számítson a kard/mace (nem legendary mace, ami gyorsabb) viszonylatában annyit az attack seepd mint most, ahhoz több chd kellene, nem elég ez a +53chd.

Rendes fegyó? :DDD
Ha adsz ingyen 50 milliót akkor lesz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3023) nightmare13


nightmare13
senior tag

Én azt remélem, lesz annyi eszük, hogy megemelik a gold minimum árát, mert nagyon elinflálódott az egész játék, ami azért kevesebb, mint öt hónap alatt nagy teljesítmény... Jelenleg szerintem senki nem vált goldot eurora, így meg csak halmozódik az arany, egyre kevesebb cuccot lehet eladni, amit meg el lehet adni, azok meg majd olyan régiókban mozognak majd, amihez nagyon sokat kellene gyűjteni. Az azért vicc, hogy fél euro egy millió arany jelenleg.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#3024) mikromanus válasza nightmare13 (#3023) üzenetére


mikromanus
veterán

Miért emelnék? A gold minimum ára (minden tömeg-"anyaghoz" hasonlóan) 0,25 euro. Csak itt az egység 1 millió arany. Mi értelme lenne rögzíteni egy magasabb értéken? Ekkora a túlkínálat aranyból. Ennyiért megy. Ha rögzítenék a reális árnál magasabb szinten, akkor ismét mindenki kikerülné a RMAH-t és eBay és egyéb helyeken vásárolna olcsóbban + a goldfarm botok is ismét aktívabbak lennének. Semmi értelme megbontani a kereslet-kínálat egyensúlyát.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#3025) vendingo válasza nightmare13 (#3023) üzenetére


vendingo
veterán

A tegnapi Plan-al mi a helyzet? Miféle kincset rejtegetett?
Goblinbol esett?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3026) nightmare13 válasza mikromanus (#3024) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nah mármost, ha azt írod, hogy túlkínálat van aranyból, majd azt, hogy kereslet-kínálat egyensúlya, ez kicsit sántít. Gold minimumárát azért érdemes megemelni, mert ez ösztönözheti az arany kiáramlását a rendszerből például, ami esetleg piactisztító hatását is kifejthetné... Ha majd lesz egyszer kedvem, kalibrálok rá egy CES függvényt, bár lehet, hogy Cobb-Douglass is elég lesz ide, aztán csinálok rá egy nem-lineáris regressziót, meglátjuk, mit jelez majd előre.

vendingo

Gechenna naci plan, 7,5 millió kb, bár maga a cucc nem annyira nagy szám, ahogy néztem.

[ Szerkesztve ]

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#3027) mikromanus válasza nightmare13 (#3026) üzenetére


mikromanus
veterán

Ööö. Na most... nem úgy van hogy:
- x termékből túlkínálat van (esetünkben gold)
- az x termék ára esik mert kevesebben veszik meg a magas áron/nincs ennyire szükség vagy igény
- kevésbé éri meg termelni, ezért kevesebbet fognak gyártani
- ennek hatására aztán idővel egyensúlyba kerül a kereslet kínálat
Lehet ellentmondásos volt amit koréábabn írtam, de már azzal is beavatkoznak a kereskedelembe, hogy leszednek 15(+15)%-ot minden tranzakción. Ezért pörög szépen a feketegazdaság és ezért nem a 0.5-0,56 euro/millió gold az egyensúlyi ár. Bár ez utóbbi bekezdés lehet nem reális okoskodás, de ha mégis, akkor ez az egységár ami megjelenik RMAH-ban az összes lehetőséget figyelembe véve nem egyensúlyi (van opció eladni más csatornán keersztül). Ha ezt a "nemhivatalos értékesítési módot" kivesszük, akkor lehet hogy ez most az egyensúlyi ár. Szerintem nem az. Még ingadozik az ár. Lesz ez kevesebb is ;]

edit: az ár rögzítés az egyensúlyi árnál magasabban inkább a goldbeáramlást ösztönözné a rendszerbe és erősítené a feketegazdaságot. Ha agyalni akarsz Te is ezen akkor vedd figyelembe, hogy a példában a gold a "termék" és a pénz az az Euro (meglepő, mi?)

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#3028) radi8tor válasza mikromanus (#3027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy vettem eddig észre, hogy ami patch előtt szuper volt az arany áron ment AH-ban.
Patch-el kihoztak jobb cuccokat, aztán ezek 10-ed árra estek vissza.
Ezzel is az inflációt akarják vissza szorítani.
Akinek sok goldja van vesz másikat/jobbat úgyis.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3029) Gorneck válasza ProEvoFan (#3022) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt most nem értem...de aszhem nem is baj...

Az AS addig fontos míg van elég egy jó dmg-ű fegyóhoz...utána a ki nem szarja le kategória...mert üt egyet az ember és no ellen...

Adok, de majd jöhet vissza... :K

Gorneck#1239

(#3030) mikromanus válasza radi8tor (#3028) üzenetére


mikromanus
veterán

Nem az inflációt akarték visszaszorítani, hanem meg akarják tartani az aktív játékosállomyányt. Van miért runolni és van értelme kereskedni. A rosszmájúbb fórumozók persze okként inkább azt hoznák fel, hogy így felélénkül picit az AH/RMAH és több susla megy a bnetnek ojróban, tehát megint kitaláltak valamit amivel tömhetik a zsebüket. ;]

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#3031) Gorneck válasza vendingo (#3018) üzenetére


Gorneck
titán

Kb ennyi...

Fegyó 50 millió min, ha rendeset akarsz...430+ min és 950+ max dmg, lik, chd 50+. Vagy nézel egy lassabb, de komolyabb sebzéssel rendelkező mace-t. Az csak 20-30 millió.
Pox az olyan 17-18millió (ennél lesz némi dps csökkenésed)
Rendes amu nemtom mennyi, de peccs után venném...50+ chd 7+ chc 100+ int/100+ vit...ez most olyan 40-50 millió...

Gorneck#1239

(#3032) Mr.Csizmás válasza Gorneck (#3029) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pl. a DH íjak azért 1000 fölött 50-100-as lépcsőknél exponenciálisan drágulnak, ezt a dmg hiányt lehet kompenzálni valamennyire az AS-el.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3033) radi8tor válasza Tibro5 (#1841) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdekelne végül mennyiért ment el ez a vállas RMAH-ban. 250 EUR-okat mondogattatok rá.
Komolyan érdekel elvitték-e annyiért. :K

⭐ Stella

(#3034) Agro válasza userxy (#3011) üzenetére


Agro
senior tag

Nem minden a xbow dmg-e.

Rengeteget számít hidd el, nem mindegy hogy 25-35ks alap sebzésre jön rá 400% chd vagy 40-50ks ra 300%

Pl a tied hiába magas én az életbe be nem raknám a DHmnak mert saját magam röhögmném ki hogy ilyet beraktam.

Én röhögök is csak nem magamon.

egy 1080 dps-es manticore-ral is összelehet rakni SS nélküli 120-130k DPSű DH-t.

Ja csak kb 4-szer annyi goldért.

És ezen értelmes statok vannak és 900 LOH mellé szerintem megéri az árát.

A stat csak akkor jó, ha jobb is lesz tőle a karid, amíg kevesebb tőle a dps-em addig csak hypera, meg e-penis növelésre jó.

A LOH-ban igazad van de 900 LOH miatt nekem nem éri meg 4-szer több goldot kiadni egy fegyverért. Akkor már egyszerübb kicserélni a smoke screent shadow powerre.

[ Szerkesztve ]

(#3035) Gorneck válasza Mr.Csizmás (#3032) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nincs olyan skilled akkor mind1...és nem nagyon van...ő WD, nem DH.

Gorneck#1239

(#3036) ProEvoFan válasza Gorneck (#3029) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Hát igen, ezt látni kell használat közben :B
Tegnap este kipróbáltam minden kombinációt.

(#3037) Gorneck válasza ProEvoFan (#3036) üzenetére


Gorneck
titán

Ha azzal a fegyóval próbáltad amit árulsz...akkor nem csodálom, hogy nehezen megy a teszt... :D

Gorneck#1239

(#3038) vendingo válasza Gorneck (#3031) üzenetére


vendingo
veterán

Amuból tal rasha-s +chd+int+ vit +6%poison dmg-et néztem 25-40 milláért.
Már csak ki kéne termelni a ~120millát a szükséges fejlesztésekhez.
Még a vállas cserét fogom eszközölni napokon belül.
A fegyót azt hittem olcsóbban megúszom, de a késből nem engedek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3039) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Ismét esett egy gyöngyszem. :DDD

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3040) userxy válasza Agro (#3034) üzenetére


userxy
őstag

Kár ezen vitatkozni. szerintem.

Én a Dh-mat kihoztam szerintem 30-40 millábol. és volt alap 120k-dpsem 45 % CHC és 420% CHD. meg 300 körüli allres.

A előbb linkelt szarabbik manticore-ral.

Anno vettem azta manticoret 3 milláért tegnap eladtam 11 ért :D a Dh-m gearjét most hogy adogatom el többet kapok érte mint amennyiért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#3041) Gorneck válasza Gorneck (#3037) üzenetére


Gorneck
titán

Én látom...360-ról 480-ra eléggé durva változás...messze nagyobbat critelek...valszeg egy olyan fegyóval aminek pl 550-600 környékéről indul a minje az mégdurvább lenne...

Egy Skornhoz nekem pl eleve másik gear kéne...de minek is kéne egy két kezes fegyó mikor számos kényelmi dologtól esek el...amit pótolni egy kisebb vagyon...így kb zéró erőlködés nélkül szedem az aranyat/hgt utóbbival pl biztosítva a 150-160k dps-em, ha nem is végig a játékba, de 3-4 percekig biztos...

Gorneck#1239

(#3042) Gorneck válasza vendingo (#3038) üzenetére


Gorneck
titán

A chc hiánya miatt nem épp a legjobb választás...főleg, hogy neked csökkenni fog a chc-d.

Az a poison 6% se 6% sajna...

Gorneck#1239

(#3043) vendingo válasza Gorneck (#3041) üzenetére


vendingo
veterán

Ja, az a mojo megváltás volt nekem. Új értelmet nyert a játék, a sebzésem bőven megduplázódik ha van mit ölni. Eddig a rekord 145K DPS, de átlagba a 100K mindig megvan.
Tegnap kicsit játszottam a barbárommal, és kb 20 perc után ki is léptem, mert idegesített, hogy futkosni kell a HG-ért meg az aranyért.

Akkor amubol egy chc+chd+int+vit-et kell keresnem... Nem lesz olcsó...

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3044) mikromanus válasza Mrdevil (#3039) üzenetére


mikromanus
veterán

Gratula. Nekem ez 800 elit kill után esett. Igazi kincs :DDD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#3045) nightmare13 válasza mikromanus (#3027) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nah, ha megdrágítod valaminek az árát, lásd most esetünkben a gold, akkor kevesebbet fognak belőle venni (például euroért), kevesebb áramlik be a gazdaságba, viszont a rezervációs árak rendszere miatt ennek ellenére még mindig lesznek, akik megveszik, csak legfeljebb kevesebbet, viszont nem fog boldog-boldogtalan aranyat venni. A sarcok (15%-ok) felfoghatóak egyfajta áthárított adóként, amit mi már nem tudunk tovább hárítani, szóval hasonló, mint a VAT vagy ÁFA.

Amúgy itt nem normál jószágként viselkedik az arany szerintem, mert ha alacsony az ára, akkor is nagyon sokan veszik, ha magasabb az ára, akkor is. Még csak nem is az inferior jószágok visszahajló görbéjére hajazna az ár-mennyiség (aka keresleti) diagramm, hanem valami nagyon torz görbe lenne, ami alacsony árnál nagyon-nagy mennyiséget rejtene, egységnyivel magasabb árak mellett meg egységnél alacsonyabb mennyiségben csökkenne csak a kereslet.

Lehet velem annyi a probléma, hogy a vállalati oldalt is nézem, mert a blizz érdeke is lenne, hogy ne legyen bent ennyi arany ilyen nyomott árakon, mert így az RMAH-nak kb értelme sincs, márpedig nekik az jelenti a bevételt, meg nekünk is az jelentené igazán a bevételt, ha az RMAH és a GAH közel egyensúlyban lenne, ez pedig az én látásmódom alapján csak a gold mesterséges megdrágításával lehetne, tehát a blizznek egyfajta jegybanki intervenciót kellene alkalmazni. (A jelenlegi árat pedig nem tekinthetjük egyensúlyinak, valószínűleg erőteljes egyensúlytalanság van éppen. Az 1,4 se volt reális, de a mostani 0,5 se az. Valahol 0,8-1 intervallum környékén lehet az igazság.

A te gondolatmeneted se volt rossz, egy normális jószágnál így működne, viszont itt a gold nem normális jószág, hiszen pénz. Márpedig a külső valutához (euro, gbp, usd) képest egyre gyengülő pénz, hatalmas mértékű inflációval. Nézd a saját helyzeted is: eladsz 1 hónappal valamit 80 millió goldért tisztán. Tegyük fel, hogy a legcsilivilibb cuccod van, így úgy döntesz, kiveszed. Ezért akkor kb (80*1,3)*0,7= 72,8 eurót kaptál volna. Ma már csak (80*0,55)*0,7=30,8 euró. Ez arra ösztönöz Téged is, engem is, hogy tartsuk az aranyat (botterek így is tolják, ettől nem félek), csak aranyban költsünk legfeljebb. Ez a cégnek se jó, Neked se jó. Bentragad az arany, forog, és hiába a 15% sarc, mert annál nagyobb mértékben adódik hozzá farmolásból. Gyűlik, gyűlik, gyűlik az arany, semmit nem ér, viszont a cuccokat se lehet már drágábban adni (feltételezés, de mint láthatod, a tárgyak ára nem követi az aranymennyiség növekedését), ez pedig vagy összeomláshoz vezet, vagy ahhoz, hogy a Blizzard radikálisat fog lépni, és feltolja a sarcokat elég durván.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#3046) Agro válasza userxy (#3040) üzenetére


Agro
senior tag

Nem vitázok, csak a véleményem osztom meg. :)

Ha 3M-ért vetted az nagyon nagy mázli és jó ár, de mivel legend itemről beszélünk ezért alapból többet ér az AH-ban. Legalábbis többet kérnek érte.

(#3047) mikromanus válasza nightmare13 (#3045) üzenetére


mikromanus
veterán

Ott hibás a gondolatmenet, hogy könnyű az átjárhatóság a "sötét oldalra". Ha RMAH-ban emelnek, akkor egyrészt több üzlet lesz egyébb helyeken, másrészt mivel magasabb az ár, így több a belépő "termelői oldalról" (botok, vagy csak többen állnak rá gold farmra). Az nem nagyon tűnik megoldásnak, hogy kinyírjuk a piacot csak hogy kevesebb legyen az üzlet és az is a maffia kezében (nem RMAH-on keresztül).

Kb ez olyan lenne, mintha a blizz hátbalőné magát. Hatszor. Tipikus öngyilkosság :DDD

ja, meg annyi, hogy RMAH szempontjából a gold is ugyanúgy jószág mint a drágakő. AH-RMAH szempontjából a blizz nem jegybank, mert nem ő nyomja a goldot, hanem mindenki aki a piacon van "gyárthatja". Ezért sem pénz a gold :DDD
Edit: a Blizz itt nem a jegybank, hanem az állam szerepét tölti be, nem?

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#3048) nightmare13 válasza mikromanus (#3047) üzenetére


nightmare13
senior tag

A szürke és feketepiac nem kifogás, mert az onnan származó jövedelmek is valamilyen úton visszacsatornázódnak, max nem teljes hatásukkal. A gold itt fizetőeszköz, ergo nem sima jószág, mint ahogy leírod (a pénz is jószág, csak nagyon speciális (van értékmérő funkciója, könnyen konvertálható, fizetőeszköz, felhalmozási eszköz, míg a legtöbb egyéb jószág a játékban csak ennek egy részét tudja betölteni, általában a konvertibilitás a bukta, meg a felhalmozás), ebben igazad van). A valódi pénz tekinthető devizának. Én ebből a szempontból írtam a jegybanki szerepkört, mivel az ő feladata az árfolyamok befolyásolása a megfelelő intervenciós csatornákon keresztül.

Ezen felül, mint ahogy írtad, a Blizz betölt állami szerepkörre jellemző feladatokat, hiszen ő hozza a szabályokat, rmah-ban "adót" szed, gah-ban a pénzkivonás azonban megintcsak inkább jegybanki feladat.

Jelenleg egy nagyon súlyos túlkínálati helyzet áll fent, ami szép lassan beruházási csapdába torkollik, vagy ahhoz nagyon hasonlóba. Az ár növelése miért lenne hátbalövés? Szerinted a jelenlegi helyzet blizz szempontjából milyen? Kb a goldból jön valódi pénz, abból is csekély (cég szempontjából, nekem egy életre elég lenne). Az RMAH forgalma minimális, nem éri meg ilyen alacsony árak mellett igazi pénzt adni, amikor a GAH-ban harmad - fele - háromnegyed áron megkap mindent (szintén valódi pénzre átszámítva).

Sürgős lépések kellenek, mert a hiperinflációnak van egy olyan sajátossága, hogy egyre gyorsuló ütemű lesz.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#3049) Gorneck válasza vendingo (#3043) üzenetére


Gorneck
titán

Pecsig ráérsz vele...mivel jönnek a 63as cuccok így a mostaniak ára megint be fog zuhanni...legalábbis sztem...

Gorneck#1239

(#3050) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Ma esett 10 perc játék után : )

Csak azt nem tudom a mostanit cseréljem vagy ne... Át kéne tervezni a karaktert... Most ilyesmi

Szóval ma örülünk..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.