Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Diablo 3 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Jazz válasza Sirandrish (#31998) üzenetére


Jazz
veterán

Lejjebb rá tudsz kukkantani, pár hsz.-el visszább, ott a link.

"És igen..aki nem ért veled egyet az csak troll lehet"
Na erről beszéltem.
Meg erről:
"Meg se néztem a srác cuccait de ide a rozsdás bökőt hogy konkrétan a 3 legdurvább cuccát nézted ki.."
Meg a többiről...peace. :R

(#32000) mikromanus: tök mindegy. 1: nem milliárdos. 2: még ilyen top itemek/resist mellett sem megy mp10-re.
Hogy miért? Olvass vissza.:)

(#31999) Gorneck23:
Inna fejes 100m, 1db van, 50all res-el. Tény.
Bracer: Craft kérdése, az így is úgy is meg lesz. Független az all res single res kérdéskörtől.
Wh: igazad van. Ellenben, így, dual res-el az a wh 80 all res...és ezzel megint bukna 40 all res-t.
Tehát akkor úgy mond 1 inna fejest vettünk eddig, azzal is 10 all rest buktunk.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32002) Sirandrish válasza Jazz (#32001) üzenetére


Sirandrish
legenda

Közben már rá is kukkantottam...szerintem nagyon szép kis kopaszka :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#32003) granini válasza Sirandrish (#32002) üzenetére


granini
őstag

Nyilvan masokkal osszehasonlitva irigylesre melto a problemam.. :)

Kicsit mindenkinek igaza van. Mazlival, sok okos AH-val meg makos crafttal lehet hogy filleres csererol beszelunk. Azert Jazznak abban iaza van, hogy egyik masik tetel amiben jelenleg CSAK arcane resistem van, az nagyon nagyon dragan kaphato ugyanilyen statokkal AR kivitelben.

Az is igaz hogy tul van biztositva a karakterem, tul sok a resistem OwE-val (675 asszem..) es hogy abbol engednem kene a DPS javara, es biznom kene a karakterben annyira hogy nem a -120 AR miatt fog elhasalni mp10-en, hanem azert mert a passzivjai nem jok, a DPS-e meg kicsi, es a DPS melle a jelenlegi LS keves. A problem csak az hogy az EF es A WKL ami a kezemben van szerintem ket igen igen jo darab, mas kerdes hogy LS-bol csak 2.3-2.4 jutott rajuk. De 3-4 tizednyi LS-ert nem fogom oket lecserlni, mert nem hiszem hogy pont az a par tized menti majd meg az eletem. Ezt ugyanugy ketlen mint ahogy valoban nem 60-70 allres minusz miatt valik sebezhetove egy kari.

Valaki emlitette az avg dmg-es Nati gyurut. Na az peldaul szerintem (jo rollal) iszonyu draga, es a mostani gyurum sem rossz, nem fogok kiadni 500M-t hogy nyerjek +4500 DPs-t, hogy aztan a mostani gyurumet majd honapokig kelljen negye annyiert ki-be rakosgatni AH-ba. Mind tudjuk hogy megy ez..

A gond tenyleg ott van hogy valoban nagyon elmentem OwE dua lresist iranyba, es ez hiba volt, de ha nem teszem akkor nem lenne eletkepes a build, nem tudtam volna eddig se haladni. Meg van vissaut csak lassu meg valamelyest koltseges.. A skillekkel kapcsolatban nincs gondom, kotetlenul varialhatoak, ez nem D2 ahol egy rossz helyre adott stat pont miatt mar nem high-end karakterem volt. :) Ha valami jo a D3-ban akkor legalabb ez, buntetlenul lehet varialni amig meg nem talalom a nekem legmegfelelobbet..

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#32004) mikromanus válasza Jazz (#32001) üzenetére


mikromanus
veterán

Az itemek némelyike top, de mások meg nem csak a papír DPS szempontjából közepesek. Az A WKL nagyon szép. Kár hogy a DPS-e egy nagy és megpakolt fostalicska. Ez hány DPS-es "normális" fegyvert válthat ki? Inkább -1-2% lihght dam és +100 alap dam WKL-en is szerintem. Tuti lehet jobbat találni és nem csak milliárdos áron. Vagy ennyire tömegtermék a "semmialap-villamos -borotva" hogy már a törött (azaz gyenge) darabok is egyedi high-end fegyver áron mennek? :Y
Bracers se kiemelkedő. OwE mellé nem rossz, de azért jobbak is potyognak azért elég sűrűn (vagy kb azonosak all ressel, kevesebb vitával, de több chc, vagy dex stattal). A vállas is olyan ami épp esik és nem rossz, viszont nem kiemelkedő darab. Egy nem túl kiemelkedő Vile Ward is versenyben van vele.
Akad még craftolnivaló, vagy milliárd alatt fejleszthető slot...

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#32005) jpeetr válasza granini (#31997) üzenetére


jpeetr
aktív tag

8% helyett 12-14%-osra gondoltam

(#32006) Gorneck válasza Jazz (#32001) üzenetére


Gorneck
titán

Ergo mégse milliárdos cuccok kellenek...csak ennyit akartam köszi.

(#32004) mikromanus: A WKL ereje nem a DPSben rejlik...papíron valóban nem mutat jól, de ingame elég jóféle boost...és nagyon durca cuccok kellenek, hogy ki tud váltani...főleg, ha olyan skilleket használsz...

(#32003) granini: Nekem volt 800 ar-em is, és nem volt tankosabb a kari, sokkal fontosabb a megfelelő build amivel úgy tudsz menni. Én se potit se serenityt nem használok és sztem nem épp egy fekvős monkom van...sajna a Monk legnagyobb gondja az alacsony armor és persze egy facca kis rend szerű vmi hiánya...ezért is kell vhol a DPS irányába elmozdulni, illetve olyan skilleket használni amiből tudsz profitálni...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#32007) jpeetr válasza granini (#32003) üzenetére


jpeetr
aktív tag

a dps-t tudnád növelni megfelelő builddel, de Te nem akarsz combination strike-ot használni, pedig nem kellene többet nyomkodnod, mint a harangot
több dps, több élet töltődik (LS), így bukhatsz a resből.
példa. nekem 210k körül van unbuff, amiből combination strike-al 380-at tudok állandóan fenntartani
szerintem ez azért nem olyan rossz

(#32008) mikromanus válasza Gorneck (#32006) üzenetére


mikromanus
veterán

Jó, de melyik jobb? 25 skill dam és békaseggealatt DPS (830-840), vagy 23 skill dam és mondjuk picit több (mondjuk 875 vagy 900)? Mert azért a max közeli gondolom drága, viszont DPS-ben 2% nem feltétlen akkora bukó, mint 50-100 fegyver DPS. Mondjuk ez tesztelhető/ellenőrizhető damage calculátorban, csak annyira nem vagyok érintett a témában, hogy elkedjek szöszölni vele. Valaki már megtette? Van infó az elfogadható DPS/skill dam % váltóról?

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#32009) Thrawn


Thrawn
félisten

Minek veszekedni mikor verekedni is lehet? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32010) Gorneck válasza mikromanus (#32008) üzenetére


Gorneck
titán

Monk ugye két kézzel üt vagyis felváltva, a WKL így is xar dmg-vel rendelkezik (sokat nem javítasz rajta)...vagyis mikor WKL-vel ütsz, akkor kisebb dmg-et tolsz ki, de azzal, hogy ezen faragsz picit és elveszel 2-3% dmget minden skilledről az összességében nem kevés bukó...

Persze jobb egy 900+ost venni, de azok többsége megfelelő % skill bónusszal RMAHban kuksol, vagy 2B-s biddel elkelt...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#32011) killerjohn


killerjohn
addikt

tolja valaki tempest rush-al a monkját? egész tetszik a stílusa, a sok csapkodás után egy kis eszetlen futkározás MP1-en :C Ha valaki tudna dobni linket, tanácsot, megköszönném :U

(#32012) Gorneck válasza killerjohn (#32011) üzenetére


Gorneck
titán

Már párszor mondtam neked, hogy a Te stílusodnak alacsony mpl-re az való...melós build nem lesz jó...

Guide: [link]

Gorneck#1239

(#32013) Jazz válasza Gorneck (#32006) üzenetére


Jazz
veterán

Ergo de. Minőség romlás nélkül nagyon is.
Azaz vagy az ehp-t, vagy a dps-t, vagy pedig a sok goldot áldozza be. Egy pacifism-ért. Én meg csak ezt akartam.

(#32004) mikromanus: 200k dps esetén csak 1% ugye mennyi dps-t is jelent... 1-2% árán nem hogy 100 dam-ot nem kapsz de 5-öt se. Nincs értéke. (nem tudom és nem értem miért. szerintem nem egy nagy matek)

(#32003) granini:
Nem nevezném azért hibának:
- Nat csizmából a dual resist az olcsóbbik megoldás. Lehet venni magas dex + vitá-sat, ez persze nem olcsó.
- Vállast bemákoltad a dual-al. De úgy is fogsz még craftolni, és 300+ dex-nél nem lesz dual-od.
- Nat gyűrűből inkább dps, bár itt dps-t szedni nagyon drága. Vagy vitát. Gondolom ezért döntöttél a dual mellett.

Avg nat gyűrűt épp a minap teszteltem egyet. Igaz cc nélküli, de annyira durva statokkal hogy +6k dps-t adott az 5.5-ös nathoz képest. Az eredmény: 1:22 az előbbivel, és 1:19 az utóbbival. Azaz ugyan az, az eltérő dps ellenére. Ennyit számít a cc (még több 26%-os cyclon generálódik).

Kicsit utána számoltam a felvetett ötletre, ha inna fejest cseréled all-ra, bracerből amuból bemakkolod a gosu all-rest tegyük fel:
- akkor is buksz 250 resistet.
Ha ezek mellett cseréled a vast-ot all-ra, 1b-be fáj. Akkor -200 resist.
Kesztyű 2b talán? Nem tudom. Akkor -160resist. Nyilván nem cserélnéd. (az így is elég pöpec. szerintem csak progessen tudnál venni all res verziót)
Na most ez az ára az esetedben egy pacifism-nek. El kell dönteni hogy megéri-e.

Mindettől függetlenül cserélhetsz dps-vita csizmát, craftolhatsz +300 shouldert, vagy vehetsz avg ring-et, ez önmagában is nagy dps boost.

(#32009) Thrawn: veszekedni tán a lányok szoktak. fórumon inkább konstruktív, logikus értekezést, ha úgy tetszik disputát folytatsz :P

free your mind

(#32014) Jazz válasza killerjohn (#32011) üzenetére


Jazz
veterán

Jó az mp6-ig is, de-t farmolni. Erre pont kiváló a skorn - mikro tm.:)

(#32007) jpeetr: főleg ha még hozzá veszed az overawe spam-elést. Ekkor 450dps-nél járunk. :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32015) killerjohn válasza Gorneck (#32012) üzenetére


killerjohn
addikt

na most miért bántasz? :( melós vagyok én, barbárral és monkkal soha le sem jöttem még MP6-ról... :O
köszi a linket!

na várjunk... jól értem hogy a tempest rush nem sebez ha megállok melee-ben ütni a FoT-al ?

[ Szerkesztve ]

(#32016) Jazz válasza killerjohn (#32015) üzenetére


Jazz
veterán

Az addig sebez amíg futsz vele. Inkább közlekedésre szokták használni. (megszűnik a mobok áthatolhatatlansága + speed)

free your mind

(#32017) killerjohn válasza killerjohn (#32015) üzenetére


killerjohn
addikt

még egy kérdés: a sweeping windet a tempest rush is procolja, vagy a fenntartásához ténylegesen primary-vel kell csapkodni (pl FoT) ?

(#32018) Gorneck válasza killerjohn (#32015) üzenetére


Gorneck
titán

Dehogy bántalak...csak már az elején is írtam, hogy a te stílusodnak az általad preferált mpl-re sztem a TR monk lenne a legjobb...olcsó (bizonyos szintig), haladós...

Aszhem igen, de ott a fő sebződ a harang...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#32019) Jazz válasza killerjohn (#32017) üzenetére


Jazz
veterán

Ugyan úgy keletkezik.

free your mind

(#32020) killerjohn válasza Jazz (#32019) üzenetére


killerjohn
addikt

videókon most azt látom, hogy a TR célja nem is a mobok ölése, hanem hogy így át lehet gyalogolni a mapon és csak elite-ekre vadászni (DE farmolás)... hmm, úgy nem nagyon lesz XP ;]

(#32022) Jazz: sebaj, épp egy új monkot húzok 60-ra, de most már befejezem, akkor is ha ebből a TR-ből nem lesz semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#32021) Thrawn válasza Jazz (#32013) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor meg ne lányoskodjatok :P

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32022) Jazz válasza killerjohn (#32020) üzenetére


Jazz
veterán

Így van.:) 32016

(#32021) Thrawn: Mondanám hogy touché, de a logikus konstruktív értekezés, még mindig nem veszekedés. ;)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32023) mikromanus válasza Jazz (#32013) üzenetére


mikromanus
veterán

Nem egész egyértelmű hogy mit is akarsz írni. Akkor most a -1-2 % és +50 dps jó vagy sem. mindenesetre megnéztem. két példát:
jpeetr#2753 és Gorni monjának fegyvere Jpeetr karakterén összevetve. A % elemental dam 1% eltérését kihagytam. 24 és 23% skill damnál is jobb a 889 DPS-es a 845-nél. Mondhatni a tökéletesség picit túlértékelt. :C
(amúgy a kollégának egyik gyűrűjén van némi sunyi/rejtett dam. ;) )

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#32024) Gorneck válasza Jazz (#32013) üzenetére


Gorneck
titán

De nem kell neki OWE, és ehhez kell neki egy kicsit jobb bracer kraft, meg kell egy pár millás fejes...cserébe kap egy passzívott ami nem kicsit segít neki.
Vértbe később mehet vit, cipőbe szintén...
Nem kell etetni milliárdos kiadásokkal, mert nincs rá szüksége...

Aztán ha sikerült rendes buildet összerántania magának, akkor serenity se fog neki kelleni...oszt nem nagyon fog halni se...

Mondom mégegyszer, volt 600-700 resim, volt pajzsom...a monkom 400-500 közti resivel semmivel se gyérebb....
Monknak alapető hibái vannak amit resi szinten nem tudsz megoldani, de sokat tudsz javítani rajta egy jó builddel, sok DPSsel, 50k+ HPvel.

Gorneck#1239

(#32025) Edge


Edge
veterán

nem monk kérdés hanem általános:

sztetek melyik jobb ~5k hp vagy 2% dodge?
(a mostani triumom ad dexet így 2%-nyi dodgeot, de szeretnék ott hpt hozni azon a sloton így ott a dex(dodge) kiesik)
a hp-ra hajlanék :)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32026) mikromanus válasza Jazz (#32022) üzenetére


mikromanus
veterán

Jazz +KJohn: A TR buildet lehet ölésre is használni, meg XP farmra, csak ha így teszel, akkor alacsonyabb MP-n hatékonyabb. Szertintem a DE farmra is jó. Harang elitre kiegészítésnek esetleg. Haranggal gyorsan ölsz, a tr-re nincs akadály. Nme mintha próbáltam volna. A barbár hatékonyabb volt. Annál is szédültem a max sebességnél már. :D

(#32025) Edge
Attó függ mennyi dodge és vita/life van. Sok vita-alacsony dodge mellett jobb a dodge (?), elég jó dodge de necces vita mennyiségnél jobb a vita és a life. A dodge elitek támadásai ellen nem véd (már az elemi ellen).

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#32027) Gorneck válasza Edge (#32025) üzenetére


Gorneck
titán

Mivel gondolom többet kapsz, mint dodge-olsz...így egyértlemű a HP... :D

Gorneck#1239

(#32028) killerjohn válasza Edge (#32025) üzenetére


killerjohn
addikt

naná hogy HP. a dodge vagy van vagy nincs... 2% meg lóf**semmi

(#32029) Jazz válasza Gorneck (#32024) üzenetére


Jazz
veterán

Így van. Erre írtam hogy ennek a verziónak az ára -250 all resist.

És akkor zero def skill? Kíváncsiságból lehet megnézném hogy működik ez élesben.

Valamivel azért gyengébb, de tény hogy nem annyival amennyit a számok sejtetnek. Egyenes arányosan kb. 50% (reduce)resist-ig növekszik az all res, ami olyan 400 körül lehet. Utána már exponenciálisan nő az all res igény az egységnyi reduce res. függvényében. (jó lenne egy ilyen függvényt látni. killerjohn, adsz adatokat? :) )

A sok dps-en én is rajta vagyok. Jelenleg 52k hp. [link]
Gondolkoztam mempo-n, de: +1b, -5k hp, +5kdps, -cc
Wh öv van egy jobb rmah-ban, +4k dps, de 60euro.
Armor craft-ból még 600 után sem jön össze jobb mint ez az inna.
Kesztyű: azt már a kezdetekkor feladtam és vettem ezt. De ennél is lehetne jobbat craftolni.
Amu: végül is nem rossz, 400dex, de hol az avg, vagy as. 10cc üdítő.
Nat cipő: egy 260/90vitás 2b. (nyernék +60dex-et, +90vitát, bukok -60 all rest, költök +2b-t...ez elég siralmas)
Nat ring: avg-vel detto.
Mi van még: van egy lacunim, az +5k dps 60"all" res-el. Viszont -90vita és -260 armor bukó (beleszámítva size the initate-t) amit a craftolt adna.
Rare ring: nem nagyon van jobb.

Szóval kérdés. Mi tart életben ha nincs resist? 5-5-5-5 szum 20k-t tudok hozni bemákolt kesztyű, amu, vért, és drága pénzen nat csizmán.

free your mind

(#32030) Gorneck válasza Jazz (#32029) üzenetére


Gorneck
titán

Eleve a Pacifism magas MPL-en kihúz az összes szarból...nem kell tartani se fagyitól se semmitől...
TC megfelelő használata alap...mobról mobra lehet közlekedni, nem kell benne állni semmibe.
Magas AS
Dupla LS

És persze olyan skillek amit takarítanak... :) Persze ellehet feküdni, de ott nem a resi hanem a Monk fogy el...egyhitel a köcsög kalapácsos vagy maga a user fáradt már... :(

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#32031) jpeetr válasza Jazz (#32029) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Az a baj nem kellene mindenre allres meg vit.

Gondolkoztam mempo-n, de: +1b, -5k hp, +5kdps, -cc + allres, +as
Armor craft-ból még 600 után sem jön össze jobb mint ez az inna. innáról dobod a rest, és máris mehet rá soksok vit
Nat cipő: egy 260/90vitás 2b. (nyernék +60dex-et, +90vitát, bukok -60 all rest, költök +2b-t...ez elég siralmas) Vegyél 280+ dexest, kevesebb vagy zéró vitával.
Nat ring: avg-vel detto. Nagy avg + kisebb cc-vel jobban jársz.

Lau-d meg bőven az upgradelhető kategóriába tartozik. Én az enyémet 150m-ért vettem.

(#32032) Jazz válasza Gorneck (#32030) üzenetére


Jazz
veterán

Erre jó a magas res. Sajnálnám eldobni azt az 560k ehp-t.:) (dodging-al, 1.12m)

Ha vissza gondolok, "pac" effekt alatt nem nagyon volt gondom. (frozen kikerülhető, vagy dodging megoldja. jailer túlélhető a magas ehp-val.) inkább a sentry meg a molten+plague waller az ami kellemetlen.

(#32031) jpeetr:
- mempo 20all res. As....tény. De még így sem éri meg. És még mindig bukó cc-ben, hp-ról nem is beszélve.
- vit-em így is 52k-van. lehetne még több, de kérdés kell e -60res árán. inkább dps kéne. de azt csak a craftolt adhat.
- az +80dex, -60all res áráért. Ez mondjuk megérné. Persze ez se olcsó.
- az a fajta nat ring is 1b+ sajna.:)
- ezen a laun mit lehetne upgradelni: 90dex, 60light"all"res, 9as. Nem is lehet jobbat kapni. :F

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32033) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Ti mikor dolgoztok?

Nem lennék a munkáltatótok - kenyéradó gazdátok :DDD

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#32034) mikromanus válasza Jazz (#32032) üzenetére


mikromanus
veterán

"Sajnálnám eldobni azt az 560k ehp-t."
[TROLL] 1 millás budget barbi: EHP Unbuffed: 634,918 ;] [/TROLL]

A WKL-ed vicc kategória. értem, hogy skill dam milyne jó is, de 817 DPS? AZ irdatlan sok. De inkább irdatlan, mind sok... Azon sokat nyerhetsz. Olcsóbban é sdrágán is. NAgyon drágán még inkább. ;)

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#32035) Jazz válasza mikromanus (#32034) üzenetére


Jazz
veterán

Majd le nerfelik.... ;] :D

Látszik hogy nem értesz a wkl-hez.:) Kifelejtetted a 6%adds-ot, meg 25%light-ot, 160dex, 2.7ls, sox. Még szerencse hogy sokan gondolkoznak "úgy", különben mrd-okat költhetnék erre.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32036) czpitti válasza killerjohn (#32011) üzenetére


czpitti
senior tag

Mp3-on még nem kell megállnom ölni,átsuhanok a mobokon és pusztulj van nekik.Harang az elitre és mehtsz tovább.Lehet 4-en is haltak még arra nem emlékszem...

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#32037) proci985 válasza Thrawn (#31986) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mp10en az lassú, meg hungering arrow kell hozzá.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32038) Jazz válasza jpeetr (#32031) üzenetére


Jazz
veterán

Na megnéztem. 280+ nat csizam vitával 1b-ről indul és van 3db. Ugya ez zero vitával 600m-ről.

free your mind

(#32039) mikromanus válasza Jazz (#32035) üzenetére


mikromanus
veterán

Látszik, hogy beszűkült a látásod és csak a nevét látod az itemnek (meg a skill és az elementál dam%-ot). Attól hogy ez a WKL milyen tuti dolog, attól még bőven rossz ez a fegyver ami a karaktereden van. A DPS nagyon alacsony. Kalkulátorban ellenőriztem (lásd feljebb). Kb 40 DPS eltérésnél még +500 DPS volt az előny a magasabb DPS, de alacsonyabb skill damos WKL-en. 25 helyett 23-mal meg találsz olcsóbban is magasabb DPS-sel. Neked ez nem 40, hanem 70 DPS eltérés most a gorni-féle 889-eshez képest. Annyinál már lehet a 21 skill damos WKL is versenyképes. Önmagában a skill és X% elemental damot a hajadra kenheted. A megjegyzés nem WKL vs más fegyver, hanem max rollos WKL vs elég jó rollos WKL viszonylatban volt.

(#32038) Jazz
Akkor nézd vita kombósan a kb annyi dexeset mint ami most van (az is drága), vagy 270 dexeset! Kapásból max közelit nézel upgrade-nél és drága? Ja, ez ilyen :D

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#32040) jpeetr válasza Jazz (#32038) üzenetére


jpeetr
aktív tag

megírtam egy elég hosszú hozzászólást, de közben kiléptetett a ph, így elveszett
de látom így is tök felesleges lett volna
van itt 1-2 embernek eléggé pro monkja, bárki ugyanezt mondaná, de már látom szélmalomharc
500res elég többi menjen dps-re, amiben as is legyen

(#32041) proci985 válasza Jazz (#32038) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

200+ nat csizmák vitával elvetemült árakon mennek. nem véletlenül van "csak" 190/97esem. viszont a nat meg tipikusan az, hogy nagyságrendileg olcsóbb egy 190dex/90vit, mint egy 280dex. tehát olcsóbb máshonnan még dexet szerezni, ha ennyi vit még kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32042) Gorneck válasza Jazz (#32032) üzenetére


Gorneck
titán

Nem lesz az...kb fullon lesz a HP-d a legdurcább szituban is...mondom én nem sok semmi különbséget vettem észre 4xx 5xx és 6xx...közt...persze vmivel stabilabb a Monk, de mikor azt látom, hogy egy szopatós elit 1 nonstop fagyival és a többi xarjával torzsára szívat, majd uaz az elit egy másik passzívval faceroll, azért az sztem elég sokat elmond az adott skillről.

Gorneck#1239

(#32043) Edge válasza mikromanus (#32026) üzenetére


Edge
veterán

+gorni+killerJ:
1. eset a mostani: 19.5% dodge 45.9k hp
2. eset ami lenne ha megnyerem a bidet: 17.5% dodge, 50.5k hp

jó végülis lehet hülye kérdés volt a sok hp az kompenzál :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#32044) Jazz válasza jpeetr (#32040) üzenetére


Jazz
veterán

Mert? Ezt 32038-ból szűrted le? Vagy amit a mempo-ról írtam?
Ha lehet nem milliárdok és -5k hp-k árán akarok 3k dps-eket nyerni.

(#32039) mikromanus: Jaj, te.... Pont hogy te vagy beszűkült és csak a dps-t látod.:)
- Egyrészt dual wield esetén 25% mínusszal vagy hogy van.... érvényesül a dps. Felejtsd már el.
- Mind mondom, pont az ilyenek miatt mint te lehet viszonylag olcsón megvenni a jó wkl-eket. Akik csak a számokat meg a dps-eket látják. Még akkor is ha leírják nekik hogy 1% 2k dps.
- Újra mondom, dual wield esetén nem 100%-al számolja a dps-t a program. Azaz sokkal kisebb hatásfokkal számítódik bele.
- Gondolhatod, hogy mielőtt megvettem egész pontos kiszámoltam, összevetettem a többi ah-s fegyóval.
- Ezek sox-os LS-es fegyók. Nem fogsz látni 1000-es számokat.
- Te mindig skorn-os voltál, nem foglalkoztál wkl-el. Most úgy akarsz beleszólni hogy nem értesz hozzá és blődséget mondasz.
- Amúgy van egy gold limitem, és abból ez volt a legjobb. Ami igen jónak számít. Ez után 1b-ért lehetne venni olyat ami ad 3-4k- dps-t.
- Kedvedért: egy 936dps-es, 18%-os wkl, 10k-val adna kevesebb dps-t. Itt a vége fuss el véle. Így is túl sokat mondtam.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32045) killerjohn válasza Edge (#32043) üzenetére


killerjohn
addikt

0 -> 50% dodge = 100% EHP növelés
0 -> 17.5% dodge = 35% EHP növelés
17.5 -> 19.5% dodge: EHPúj = EHPrégi/135*139, magyarul a 17.5% dodge-hoz képest 2.9% EHP-t ad a 19.5% dodge

ezzel szemben:

45900 HP -> 50500 HP = 10,02%-os növekedés, és az MINDEN ellen véd. A dodge nem. Szerintem egyértelmű :)

(#32046) Jazz válasza proci985 (#32041) üzenetére


Jazz
veterán

Jaja, pont arról beszélgettünk hogy honnan lehetne dps-t nyerni....így jött szóvba a nat csizma. De a zero vites is horror ár 280dex felett. Alatta meg egyszerűen nem éri meg a 90vita/vagy 60sing"all" res bukó. (link pár hsz.el vissza)

(#32042) Gorneck23: hát igen, abban verhetetlen.:)

(#32045) killerjohn:A tényleges reduced resist % hogy alakul az össz all resist szám függvényében?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32047) killerjohn válasza Jazz (#32046) üzenetére


killerjohn
addikt

tessék, hogy mi ?

szerintem te a DR-Allres-armor viszonyát akarod tudni, nem?
kivonatosan:

float MonsterLevel = CurrentLevelNormal + 3; // ugye általában ez 60 + 3, paragon itt nincs

float drArmor = Armor > 0 ? Armor / (Armor + MonsterLevel * 50) : 0;
float drResist = ResLowest > 0 ? ResLowest / (ResLowest + MonsterLevel * 5) : 0;
float drOther = (Class == ClassBarbarian) || (Class == ClassMonk) ? 0.3f : 0;

float drt = (1 - drArmor) * (1 - drResist) * (1 - drOther);

if (Powers.Witchdoctor_Passive_JungleFortitude.IsPassiveFor(this)) drt *= (1 - 0.15f);
Buff B = this.Buffs["shrine_desecrated_blessed"];
if ((B != null) && B.Active) drt *= (1 - 0.25f);

float drCombined = 1 - drt;
float EHP = drCombined != 1 ? HealthMax / (1 - drCombined) : 0;

(#32033) hokuszla: lépjél túl az ilyen evilági hülyeségeken, mint a munka...

[ Szerkesztve ]

(#32048) davidsito válasza hokuszla (#32033) üzenetére


davidsito
tag

:C
:DD
egyre gondolunk

64+ értékeléssel rendelkezem az új rendszerben.

(#32049) mikromanus válasza Jazz (#32044) üzenetére


mikromanus
veterán

Mi a fenének kel az ilyen ki a tojásból? Minek írsz baromságokat? Írom 2 % skill dam eltérésnél 40 DPS összevetésben 500 DPS van a 23-as javára. 23%. d3rawr calculátorát nézem SKILLRE. Az elég használhatónak tűnik azért. Erre jösz itt a baromságokkal. 18%? Mégis melyik bolygón növesztitek ti a logikát? Ilyen erővel összehasonlíthatnád a 18% skill damos WKL-t a trabanttal is. Komolyan. Néha úgy érzem téged hátul szép masnival összekötött ujjú pulcsiban kellene átteleltetni (csak mer' nyáron nem túl szellős, így téli hacukának "jó") :DD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#32050) Baaraanz


Baaraanz
tag

Hé, mióta divat itt a személyeskedés? ;]

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.