Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 11:37:36

LOGOUT.hu

YouTube kisokos

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Mizol29 válasza Imy (#6750) üzenetére


Mizol29
senior tag

Nálam se jó még mindig. Lehet csinálok egy másik fiókot, hogy úgy mi a helyzet. Az az érdekes, hogy múltkor egy videó alá kommenteltem és aki válaszolt rá arról kaptam emailt. Viszont feltöltött videókról meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#6752) StLui


StLui
veterán

Hangkönyvtárba lehet találni valami értelmes zenét? Nekem borzasztó mind amibe belehallgatok, még rosszabb, mint a Movavi-ban lévő néhány alap vacak. Csak a saját videóim alá szeretnék zenéket, nem bevételszerzős, de hát ezek borzalmasak, mintha egykaptafa lenne akárrmilyen stílusra szűrök is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6753) #89309696


#89309696
törölt tag

Van arra valami megoldás, hogy ne nyögje be minden harmadik videónál, hogy lépjek be?
Azon kívül, hogy belépek.

(#6754) Imy válasza Mizol29 (#6751) üzenetére


Imy
veterán

Igen, kommentről én is kapok e-mailt.

(#6755) atyec7


atyec7
csendes tag

Elovastam a "YouTube kisokos" összefoglalót a Fórum elején, de nem tudom. A Youtube megosztón van állítólag HDR videó (HDR, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG stb..) és van médiatartalom audióval (stereo, DD, DD 5.1, DD+, Dolby Atmos, DTS:X, DTS TRUE-HD stb..). Akkor ezeket mivel lehet megnézni. Nem letölteni, hanem csak megnézni és hakkgatni. A beállításoknál megy 144 -től, 480p, 1080pHD60, 1440p, 2160p 4k stb..) OK. Ez működik. De. Hogyan lehet az előbb említett HDR és/vagy más audió tartalmat is élvezni? Milyen beállítás kell, vagy hol kell állítani? Állítólag a Youtube csak stereo hangzást biztosít ill. nem játszható le a HDR tartalom, mert átkonvertálja a szolgáltató. Összefoglalva: bármilyen videó vagy audió cím is szerepel, az max. stereo és HDR mentes 4k-ban játszható le bármilyen lejátszó is álljon a rendelkezésünkre. Külföldi fórumokon is erről értekeznek.

Köszönöm.

(#6756) PuMbA válasza atyec7 (#6755) üzenetére


PuMbA
titán

HDR videók PC-n nincsenek, csak a TV-ken vagy médialejátszókon található lejátszó appal.
Sztereó van YouTube-on, illetve az előbb említett appokkal DD 5.1 lehetséges a megvásárolt filmek esetén.

[ Szerkesztve ]

(#6757) atyec7 válasza PuMbA (#6756) üzenetére


atyec7
csendes tag

Értem, akkor, ha nem pc, hanem médialejátszó (Shield tv Pro 2019) esetén a "vele kapott" feltelepített Youtube, akkor max. DD 5.1 HDR nélkül.

(#6758) PuMbA válasza atyec7 (#6757) üzenetére


PuMbA
titán

HDR van :)

(#6759) atyec7 válasza PuMbA (#6758) üzenetére


atyec7
csendes tag

Kerestem, de egyiket sem lehet ilyen formátumban lejátszani. Valaim állítani kell, vagy más a gond nálam? Adj egy linket, ami nálad jó, had tudjam mit látni itt. Köszi.

(#6760) PuMbA válasza atyec7 (#6759) üzenetére


PuMbA
titán

Shield TV Pro-nál nézd meg, hogy támogatja-e a YouTube HDR-t :)

(#6761) atyec7 válasza PuMbA (#6760) üzenetére


atyec7
csendes tag

Ok, de tegnap jött, ismerkedem. Hol? Setting-en belül merre?

(#6762) PuMbA válasza atyec7 (#6761) üzenetére


PuMbA
titán

Csak van valami leírása a cuccnak, nem?

(#6763) atyec7 válasza PuMbA (#6762) üzenetére


atyec7
csendes tag

Vele nem adtak semmit. A menüje állítható magyarra, de fele magyar, fele nem. Majd meglátjuk. Köszi. Több fórumon is érdeklődtem, nem egyértelmű a megitélés a Youtube kapcsán. [link] 2016 óta ezek szerint van. Majd változás. [link] Aztán meg ment androidos telefonon is. [link] Ez azért érdekes, mert ugye a Shield TV Pro is androidos alapokon fut. Szóval zavaros. Ki fog ez alakulni, ahogy az Atmos is. Arról keveset beszélnek, hogy míg a videók minősége állítható a videók alatt, addig a hang az nem. Az olyan, amilyen formában felkerült. Állítólag. Ami Atmos, én azt sem tudom, hogy valaki meghallgatta-e ebben a formátumban. Csak demo oldalakról tudtam leszedni ilyeneket, akárcsak a hdr-eket és DV-t.

(#6764) PuMbA válasza atyec7 (#6763) üzenetére


PuMbA
titán

Atmos tuti nincs :) Helypazarlás, hiszen mi a tök értelme lenne egy hangsávra kidobni 6000kbit/s sávszélességet, mikor a legtöbb embernek olyan hangrendszere sincs, amivel egy sima 640kbps-es DD5.1 úgy szól, ahogy rendesen kéne.

A YouTube-on a csillió-millió videót csak úgy lehet eltárolni, ha okosan csinálják és ebbe nem férnek bele az értelmetlen hülyeségek. Ugye egy YouTube-on lévő 4K HDR videó képminősége nem egyenlő egy Blu-ray lemezen lévő 4K HDR-rel, hiszen nem fog a YouTube több gigabájtot tárolni egy darab videó kedvéért, mikor neki 90000000000db videót kell eltárolnia.

[ Szerkesztve ]

(#6765) atyec7 válasza PuMbA (#6764) üzenetére


atyec7
csendes tag

Jogos, csak idegesítő, vagy inkább bántó, mikor a címek "százai" meg tartalmazzák az Atmos kifejezést.

(#6766) PuMbA válasza atyec7 (#6765) üzenetére


PuMbA
titán

Na ők nem olvasták el a YouTube feltöltési útmutatóját, ahol le van írva, hogy mindent átkonvertálnak úgyis a YT szabvány kódolásra, szóval tökmindegy, hogy mit töltenek fel és mit írnak a címbe :)

[ Szerkesztve ]

(#6767) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok.
Évek óta gyűjtögetek a YT.-ról.
Ne nevessetek ki, majdnem 60 éves vén szivar vagyok és Rex felügyelő, Hofi ilyesmi.
2 hónapja egy telepítésnél elnéztem a partíciókat és ugrott a DATA partícióm, az összes videóval.
Nekiálltam újra gyűjtögetni de valahogy nem megy.
Rex, stb. az nem is nézhető meg mert "A videó az országodban le van tiltva", Hofi meg eltűnt ami videó. Csak olyan van ami a hang van és egy kép a háttér végig. Vicc egy videomegosztó portálon.
Az összes színházi élő felvétel, szilveszteri élő előadás eltűnt iletve nem találom.
Hová tűntek a videók, meg miért lett letiltva az amiket még 1-2 éve tuti innen töltöttem le?

[ Szerkesztve ]

(#6768) PuMbA válasza tordaitibi (#6767) üzenetére


PuMbA
titán

Pont leírtad, hogy miért fontos a gyűjtögetés :) Én is van amit leszedtem negyed éve és már leszedték, szóval tök jó, hogy lementettem.

[ Szerkesztve ]

(#6769) batyuska100


batyuska100
senior tag

Hali!

Van valami mód arra, hogy fizetős (csatorna tagság) videókat megnézzek ingyen? Tudom, hogy vegyem meg, mert az a legegyszerűbb mód, de nem hiszem, hogy megérné 3 videóért befizetni rá.

Vagy ha esetleg valaki csatornatag Ámon Olivér csatornáján, akkor eltudná nekem küldeni a Swift turbó részeket letöltött .mp4 formában?

Természetesen ezt a modik nem látják. :B

(#6770) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

A youtube feldobja az utóbbi időben ezt a kis ostobaságot.
Hogyan kerülhető meg, ne kelljen kinyomkodni állandóan?

A bejelentkezés nem opció. :)

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#6772) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Youtube családi prémium előfizetés esetén, reklám mentesen hallgatható és nézhetők a zenék és klippek, androidos telefon, iPhone, asztali számítógép és KODI alatt is? (5 db eszköz)
Van külömbség a Youtube Prémium és a Youtube Music Prémium szolgáltatás között?

20 éve a Prohardveren

(#6773) tordaitibi válasza moongoose (#6770) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Engem is érdekelne a megoldás, nagyon bosszantó.
Van hogy linkről megyek fel, elindul a video és 20 másodperc múlva bedobja ezt az ablakot, majd a nem-re nyomva a video elölről kezdődik.

(#6774) Gubek-Einste válasza odrif (#6772) üzenetére

Youtube családi prémium előfizetés esetén, reklám mentesen hallgatható és nézhetők a zenék és klippek, androidos telefon, iPhone, asztali számítógép és KODI alatt is? (5 db eszköz)
Igen, mindenhol.
Nem 5 eszközön, hanem öt fiókkal, egy fiók esetén több eszköz is lehet (mobil, gép, tv box, stb).

Van külömbség a Youtube Prémium és a Youtube Music Prémium szolgáltatás között?
Igen, van, a simában minden benne van, a Music-ban csak a Music reklám mentes, a sima nem az. A simában még van fizetős videók (YouTube Originals) megtekintésének lehetősége is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6775) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Hol tudom kikapcsolni, hogy ne fordítsa le random a szövegeket a névben és a leírásokban?

(#6776) Out válasza #75501312 (#6775) üzenetére


Out
addikt

Szerintem a böngésződben.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6777) #75501312 válasza Out (#6776) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez csak Youtoube oldalán van így, máshol nem.

(#6778) Out válasza #75501312 (#6777) üzenetére


Out
addikt

Megnéztem most Firefox-ban és Chrome-ban is, de nálam egyik helyen sincs lefordítva a videók neve. Bejelentkeztem, a nyelv magyarra állítva, a hely pedig Magyarországra.
Nincs feltelepítve neked valami Youtube kiegészítő a böngészőben?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6780) #75501312 válasza Out (#6778) üzenetére


#75501312
törölt tag

Oooh, megtaláltam. :R
A hely és nyelv volt elállítva, pedig nem nyúltam hozzá. Most már jó. :K Bővítményt nem használok.

[ Szerkesztve ]

(#6781) jobbacsabba válasza Gubek-Einste (#6774) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Szia!

Azt hol tudom kikapcsolni, hogy a párom telefonján lejátszáskor ne adjon reklámot?

Köszi,
Csaba

(#6782) jobbacsabba válasza jobbacsabba (#6781) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Pontosítanék: a gyerekek email címének létrehozásakor a feleségem lett a családi csoport kezelője, de én nem csatlakoztam hozzá. Viszont mikor létrehoztam a családi youtube előfizetést én is gazdája lettem egy családi csoportnak. Mostmár nem csatlakozhatunk egymás csoportjához.

Van erre megoldás?

(#6783) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok

Nem nagyon tudom,hogy kihez fordulhatnék segítségért, a youtube-al összekapcsolt Google Adsense fiókkal kapcsolatban.A kifizetési címemre állítólag kiküldenek egy PIN kódot de soha nem érkezett meg már 2x újrakértem és most már azt írják,hogy kevesebb mint 1 hónapom van az igazolásra. Természetesen a cím az helyes. Valaki esetleg tud ebben segíteni,hogy mi lehet a megoldás? Természetesen kapcsolatfelvételi lehetőség velük nulla!

köszi

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#6784) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, mi ez a hülyeség már megint? :U
Pár napja kezdte kiírni nálam és szó nélkül megállítja a videókat. :((

(#6785) tordaitibi válasza Krystal_s (#6784) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Évek óta a helyi médiaplayeren yutubozok.
Opera, Send To Mpvplayer bővítmény, a videón jobbklikk, ott lesz a Send to Mpvplayer, már nyílik is a lejátszó és annak minden funkciója. Egérgörgős hangerószabályozás, nagyítás, léptetés, fényerő kontraszt stb. Amit megszoktál.
Én az SmPlayert favorizálom de ez megy VLC-vel is és addon van Firefoxra, ha jól emlékszek Vivaldira és Chrome-ra is.

Mivel ezek az applilációk multiplatformok, Win és Linux alatt is ugyanígy múködnek.

Igaz így elveszik a YT. ajánlotta videólista, manuálisan keresgélni kell a videókat de a reklám és felugróablak mentesség ezt kárpótolja.

(#6786) SP4C3 válasza Krystal_s (#6784) üzenetére


SP4C3
veterán

Ez egy balfasság, arra találták ki, hogy ha nincs a gép előtt senki, akkor ne is menjen az autoplay, mert nincs aki nézné a reklámokat... YT non-stop extension segíthet.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6787) Krystal_s válasza SP4C3 (#6786) üzenetére


Krystal_s
addikt

és tordaitibi

Köszönöm.
Közben jelezte valaki és neten is látom, hogy kb 2 éve van ez a hülyeség. :o Vajon nálam miért csak 3 napja jött elő. :D Évek óta rendszeresen ugyanúgy Youtube-ozok és még soha nem állította le a videókat. Lehet a reklámblokkoló YT filter megoldotta eddig és most az nem tudja eltüntetni? ..hm érdekes, talán javítják.
Addig kipróbálom a másik kiegészítőt.
(Kezdem azt érezni, hogy a sok hasznos dolog mellett valakik azon mesterkednek, hogy egyre jobban tönkretegyék az oldalakat...és a világon mindent)

(#6788) perempe válasza Krystal_s (#6787) üzenetére


perempe
addikt

én a tegnapi update (->81.0) után megkaptam az első reklámomat, addig az AdBlock Plus elbírt velük. :W

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#6789) SP4C3 válasza Krystal_s (#6787) üzenetére


SP4C3
veterán

Tévé elől elmenekültek az emberek a netre, de jöttek a patkány marketingesek is.. :N

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6790) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Csak mert állítgattam: az egyik uBlock origines szűrő tudja tiltani a videók végén megjelenő ajánlókat (amelyiket a csatorna rakhat fel az utolsó 20 másodpercre -akár kitakarva a saját tartalmat....), de hogy melyik az... ne kérdezzétek :) (nem tudom)
Csak jelentem megoldható!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6791) cocka válasza ledgeri (#6790) üzenetére


cocka
veterán

(#6792) ledgeri válasza cocka (#6791) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6793) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok!

Pár napja a bal oldali sávból, ahol a csatornák sorakoznak ahová feliratkoztam, na itt ha rámegyek bármelyikre, mert jelzi, hogy új tartalom jött a kis kék ponttal, az a kis jelzés napok óta nem tűnik el egyik csatornánál sem. Ez globális dolog, vagy nálam van valami, ami miatt beragad?

(#6794) Out válasza FrezeR (#6793) üzenetére


Out
addikt

Az régóta bugos, nálam is ott van a kék pötty pedig nincs új tartalom.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6795) FrezeR válasza Out (#6794) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi, remélem akkor javítják majd.

(#6796) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! YT Premium családi csomagnál hogyan ellenőrzött, hogy a családhoz adott személyek egy háztartásban vannak?

(#6797) fokukac válasza tboy93 (#6796) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem sehogy. Én simán hozzáadtam anyukámat, aki másik háztartásban él, és úgy karácsony óta használja.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6798) tboy93 válasza fokukac (#6797) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kösz, így gondoltam én is.

(#6799) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Van arra lehetőség, hogy a lejátszó programban alapértelmezetten be legyen állítva az automatikus fordítás nyelve, és ne kelljen minden videónál külön beállítani?

PC

(#6800) repvez


repvez
addikt

tud valaki egy jo beépulő modult a YT videok reklámjai blokkolására? a YAB (tutub ads blocker) van fenn , az elég jol dolgozott egy honappal ezelöttig, akkor változott valami vagy a YT ban vagy a vivaldival, de most nem szüri meg a reklámokat és folyamatosan megszakad a lejátszás .
Ami tök idegesitő és mindig rá kell kattintani ha át akarom ugorni .

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.