Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 11:37:36

LOGOUT.hu

YouTube kisokos

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Attila0 válasza RedCactus (#7100) üzenetére


Attila0
őstag

300 megás netem van. Vivaldi böngésző, és elvileg a legfrissebb driverek vannak fent.

(#7102) StLui válasza Attila0 (#7101) üzenetére


StLui
veterán

nekem sincs gondom a 4k-val sem (tv app is simán hozza)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#7103) V.Stryker válasza Attila0 (#7101) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ideiglenesen próbáld meg chromeal.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7104) Attila0 válasza V.Stryker (#7103) üzenetére


Attila0
őstag

Chrome alatt is ugyan úgy döcög a lejátszás.

(#7105) jbl


jbl
aktív tag

[link] BUÉK

(#7106) flash- válasza basaharc502 (#7089) üzenetére


flash-
veterán

lehet hogy ő korlátozott módban van

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7107) Hege1234


Hege1234
addikt

youtube-dl hez kellene egy kis segítség, finomhangolás

.conf fájl így néz ki

-i
-o "%(uploader)s\%(title)s - [%(id)s].%(ext)s"

# Archive Settings
--download-archive youtube-dl-archive.txt
-a youtube-dl-channels.txt

# Download only the videos uploaded in the last 2 months
$ youtube-dl --dateafter now-2months

# Uniform Format
--extract-audio
--audio-format mp3

# Debug
-v

a playlist-ből kapok pl egy
Rádió 1 Balázsék (2020.12.07.) - Hétfő - [yElD7cOkPb4].webm fájlt

(windows alól csinálom)
hogyan kell azt megcsinálni hogy egyből .mp3 -ba konvertálja a fájlokat?
innen leszedtem a ffmpeg full git-et
mert elvileg az kell hozzá de hova tegyem hogy meg is találja? :B
(nincs egy .exe telepítés hozzá?)

# Download only the videos uploaded in the last 2 months
$ youtube-dl --dateafter now-2months

ezzel is van egy olyan gondom hogy működik letölteni nem tölti le de
mind a 430 db videón végigfutna
2 hónapnyi anyag után lehet tenni egy exit-et a kódba vagy valami hasonlót?

előre is köszi!

(#7108) VoidXs válasza Hege1234 (#7107) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A youtube-dl-t nem ismerem, de az ffmpeg-et igen. Akár batchesítheted letöltés után, teljesen külön a youtube-dl-től, és ezt kell futtatni: ffmpeg -i %1 -c libmp3lame -v 0 "%~n1.mp3"

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7109) iguana válasza Hege1234 (#7107) üzenetére


iguana
őstag

ha a youtube-dl.exe-vel azonos könyvtárban van az ffmpeg .exe, akkor megtalálja magától, amikor futtatod.
biztosabb és jobb megoldás, ha van mondjuk a c:\yt\ könyvtár, ami alatt van a youtubel-dl.exe és a letöltött ffmpeg. (elég az essentials verzió is [link] )
ezt kicsomagolod mondjuk a c:\yt\ffmpeg könyvtárba.
lesz 3 könyvtárad: c:\yt\ffmpeg\bin, c:\yt\ffmpeg\doc, c:\yt\ffmpeg\presets. a bin könyvtárban lesz az ffmpeg.exe.
ezután fogod és a c:\yt (a példában ebben a gyökérben van a youtube-dl.exe) könyvtárat, a c:\yt\ffmpeg\bin könyvtárat, a c:\yt\ffmpeg\presets könyvtárat hozzáadod a windows környezeti változóihoz, méghozzá a rendszer-változókhoz a PATH-hoz. ne írd felül az egészet, hanem egészítsd ki. pl. a sor végére így illeszd be:
c:\yt;c:\yt\ffmpeg\bin;c:\yt\ffmpeg\presets
gép újraindítás után így bárhonnan futtatva a youtube-dl -t meg fogja találni az ffmpeg.exe-t is.
például ezen a yt csatornán [link] 4 db playlist van. ezt használva:

youtube-dl.exe -o "%(playlist)s/%(playlist_index)s - %(title)s.%(ext)s" https://www.youtube.com/c/OffGridGarageAustralia/playlists --extract-audio --audio-format "mp3"
ahonnan futtatod, abba a mappába külön mappába fogja letölteni az egyes playlist-eket mp3-ba konvertálva, és a webm-et automatikusan törli.

a --dateafter now-2months rögtön elkezdi nézni a mai naptól visszafelé 2 hónapig. ha talál, elkezdi letölteni, ha (már) nem talál, akkor ezt adja vissza "upload date is not in range". viszont egyenként végig megy az összesen. ha pl. 1000 db-os az adott playlist, akkor végigmegy mind az 1000-en és látszik majd a parancssorban, hogy egyesével skip-eli, ami már nem esik bele a megadott tartományba.

biztos meg lehet scriptelni, hogy az első ilyennél ne pörgesse végig. én így elsőre nem tudtam ilyet kreálni.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7110) beji


beji
tag

Szasztok!
Olyan kérdésem volna hogy mi lehet az oka annak hogy nálam a youtube hang nem szól 5.1 dolby digitalba.Vannak fent dolby atmos demo videók de azok is csak pcm 2.0-ba szólnak.Egyedül mikor live adást nézek az jön dolby digital 2.0-ba.Egyáltalán képes dolby többcsatornában szólni vagy mediaplayer szükséges hozzá?A hangrendszerem friss és a tv-m is új.Netflixen dolby atmosba néztem filmeket.
Köszi a segítséget!!! :R

(#7111) beji


beji
tag

Lehet hogy elő kell rá fizetni? :W

(#7112) Hege1234


Hege1234
addikt

VoidXs
iguana
köszönöm a gyors válaszokat :R

nálatok is 1,5 perc mire átkonvertál egy 130mb-os .webm fájlt?

(#7113) iguana válasza Hege1234 (#7112) üzenetére


iguana
őstag

szeret szöszölni, és attól is függ milyen minőségbe konvertálod.

lemértem, amit amit a példámban mondtam:
youtube-dl.exe -o "%(playlist)s/%(playlist_index)s - %(title)s.%(ext)s" https://www.youtube.com/c/OffGridGarageAustralia/playlists --extract-audio --audio-format "mp3"

pont 4 perc lett, letöltéssel és mp3-ba konvertálással együtt, ami 13 db mp3 lett, összesen ~180 MB.
(régi I7-4790 4/8 @ 3,6 GHz, konvertáláskor 13-14% cpu időt kért.)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7114) Hege1234 válasza iguana (#7113) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi hogy letesztelted
azthittem nálam van gond hogy ennyi ideig tart

a --dateafter -re angol fórumokon se találtam infót hogyan lehetne leállítani

így marad ez a megoldás amit 3 fájlal teszteltem
--playlist-end 3
ezzel az első 3 feltöltést leszedi átkonvertálja majd be is zárja az ablakot

itt ír még pár változatot csak playlistekre
pl hogy lehet a playlist legaljáról letölteni vagy éppen csak egy-egy-et kiválasztani

(#7115) VoidXs válasza beji (#7110) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

YouTube-on nincs 5.1, pláne nem Atmos. Lekeveri sztereóba, szóval azokat a demókat ne itt keresd, hanem mondjuk thedigitaltheater.com-on. Egyedül néhány YouTube Red műsor (pl. Mind Field) 5.1, de az is csak különleges helyzetekben, PC-n csak letöltővel látod, hogy létezik ilyen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7116) beji válasza VoidXs (#7115) üzenetére


beji
tag

Ok!Akkor nem próbálkozom tovább.Köszi a választ! :R

(#7117) iguana válasza Hege1234 (#7114) üzenetére


iguana
őstag

igen, a --playlist-end az egy hasznos kapcsoló, ebben az esetben talán a legjobb.

ha nem cli-ben kell ügyködnöd, akkor ajánlom a gui felületét hozzá. egyszerű, gyors, könnyen választhatsz formátumot és egyedi kapcsolókat is megadhatsz még. portable, csak be kell tallózni a youtube-dl.exe és a ffmpeg.exe helyét és teszi a dolgát. klassz cucc, érdemes rápróbálni. [link]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7118) Hege1234 válasza iguana (#7117) üzenetére


Hege1234
addikt

aha azt ismerem amikor egy-egy linket akarok letölteni azt szokotam használni

(#7119) iguana válasza Hege1234 (#7118) üzenetére


iguana
őstag

playlist is megy neki, meg a batch letöltés is :)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7120) Hege1234 válasza iguana (#7119) üzenetére


Hege1234
addikt

persze elboldogul mindennel :)
csak az autómata letöltést nem bíztam a gui-ra

"parancssorosra" feladatütemezővel meg beállítottam a .bat fájlt
H-P 15:00 kor autó letölti az adásokat :D

(#7121) iguana válasza Hege1234 (#7120) üzenetére


iguana
őstag

jah, így világos :K akkor ezek szerint működik rendesen cli-ből, megoldottad.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7122) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Valaki megmondaná, hogy mi az oka annak, hogy 720P a max. felbontás iPhone-on böngészőben?
Gondolom a kedves Google áll emögött, hogy használd az appot, mert ott
1. lesz reklám amiben ugye bevételük lesz
2. vagy fizess elő prémiumra, amiből szintén lesz lóvéjuk
3. mert az appban nem tudsz blokkolni reklámokat a böngészővel szemben
Jól látom a dolgokat?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#7123) VoidXs válasza GreenGoblin (#7122) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A tárhelyigény. Mivel mobilos böngészőben nem reális dolog a DASH-t bevezetni (még az Android se támogatja a formátumokat, pedig az a Google sajátja), ezért olyan verziókat kell tárolni, amik valamelyik (jellemzően régi, nem hatékony tömörítésű, nagy méretű) videósáv és audiósáv összecsomagolása. Ehhez a videónak lényegében kétszer kell léteznie a szerveren. Ez nem kicsit pazarló dolog, ezért nem akarják az amúgy is felfoghatatlan méretű adatállományt duplázni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7124) GreenGoblin válasza VoidXs (#7123) üzenetére


GreenGoblin
tag

Lehet hogy van benne valami amit írsz bár eléggé kínai nekem amit írtál.
Viszont azt látom, hogy az Androidos telefonomon simán tudom a felbontást akár 4K vagy 8K-ig is feltekerni mégha nincs is értelme, mert a kijelző a telefonomon nincs olyan felbontású.
iPhone-on meg csak 720P de appban akár max.
Nekem még mindig lehúzás szagú a Google részéről. Emlékezz csak vissza Microsoft-Google vitára. Ott is frankón lehetetlenné tette a Google appok használatát Windows telefonok alatt.
Ja meg a PiP mód sem működik normálisan iPhone alatt, holott kéne. Az elején ment is. Böngészőben megnyitottam a YouTube-ot, kiléptem és ott volt (Prémium előfizu nélkül). Csak gondolom ez a Google-nak feltűnt ez neki nem biznisz azt kiszedte. Azóta néha működik, néha nem.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#7125) VoidXs válasza GreenGoblin (#7124) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A PiP-ért tényleg pénzt kérnek, de a felbontás nem ilyen. Jobban megérné nekik, ha mobilos böngészőben is menne minden, mert nem kellene kétszer tárolni dolgokat. Volt már a webes verzióban is reklám, ez nekik nem lenne nagy feladat, utólag szedték ki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7126) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali,
lehet nem jó helyre írok, de hátha valaki tud segíteni. Mac OS 11.1 és Safari 14.0.2. A gondom az, hogy ha megnyitom a youtube-ot és elindítok egy videót, akkor egyszerüen nem enged legörgetni a hozzászólásokhoz az egér görgetökerekével. Ha megnyitom másik lapon a youtube-ot, akkor 2-3 videónál minden rendben, de utána megint a fent írtak lesznek. Mi lehet a bibi. Újraindítás, Safari cache törlés ilyenek mind megvoltak. Tanácsot valaki, hogy mi lehet? Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#7127) aprokaroka87 válasza GreenGoblin (#7124) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem biztos hogy csak a Google bűne, az Apple-t sem kell félteni.

(#7128) GreenGoblin válasza aprokaroka87 (#7127) üzenetére


GreenGoblin
tag

Neki ebből mi érdeke lenne?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#7129) aprokaroka87 válasza GreenGoblin (#7128) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Konkurencia azért valamilyen szinten.

(#7130) GreenGoblin válasza aprokaroka87 (#7129) üzenetére


GreenGoblin
tag

Egyáltalán nem

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#7131) RedCactus válasza GreenGoblin (#7130) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ha nem, hát nem...

(#7132) VoidXs válasza GreenGoblin (#7128) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Játszhat olyat a Google, hogy Androidon jobb a képminőség ilyen trükközéssel, de nem teszi. A böngészős YouTube ugyanolyan fapados. Egyébként ha hasonlót meg mernének tenni, mint amit az első mondatban írtam, abból nagyon durva perek lennének, mint amit a Microsoft kapott a nyakába, mert agresszívan tolta az Edge-et.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7133) repvez


repvez
addikt

Az megint milyen uj modi, ha a YT-on a mozi modnál, nem a teljes feluletét használja ki a lejátso ablaknak?
Vagy a két szélén vagy körbe fekete keretet rak a videokra.
Eddig ha a mozimodot használtam akkor csak anyni történt, hogy nem teljes kijelzőben ,de közel ahhoz tette ki a videot és a teljes ablak felületén volt a video.
Most meg olyan mintha egy 16:9es tv akarnál 4:3as videot nézni.
Az meg egy másik hulyeség, hogy 360p ben kezdi el lejátszani a videokat és nem is vált át magátol. vagy ha ki is irja, hogy HD a beállitásnál addig nem HD a kép mig oda nem kattintasz és ujra ki nem választod.

(#7134) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

A Kedvencek nevű saját lejátszási lista megszűnt? Sehol se találom.

(#7135) VoidXs válasza Zsoxx (#7134) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem, az biztos nem fog megszűnni soha, minden új profilhoz létrejön. Azt nem tudom, engedi-e törölni, de ha véletlenül ilyet csináltál, csak hozz létre egy újat ezzel a névvel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7136) Zsoxx válasza VoidXs (#7135) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Akkor megint valami bug lehet, a múltkor egy másik lejátszási listát nem találtam sehol.

(#7137) VoidXs válasza Zsoxx (#7136) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nálam működik, sosem tűntek el listák. Esetleg egy plugin okozhatja még.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7138) Zsoxx válasza VoidXs (#7137) üzenetére


Zsoxx
senior tag

És mennyi mentett és saját listád van? Nekem legalább 90. Lehet, hogy szelektálnom kellene.

(#7139) VoidXs válasza Zsoxx (#7138) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Bőven nincs annyi, 6 listám van. 90-nél előfordulhat, hogy itt-ott nem jelenít meg mindent, de Studio alatt látnod kell őket.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#7140) Cartevo


Cartevo
őstag

Megkérdeném, hogy itt el lehet tüntetni a 'Premier dátuma' feliratot?

(#7141) repvez válasza Zsoxx (#7138) üzenetére


repvez
addikt

nekem a kedvencekbe 1100 videoklip van mentve a saját kedvencek lista alatt.
Ami egyedül problémám van vele, hogy néhány törölve lett, de azt nem tudom, hogy miért nem veszi ki a listábol vagy legalább hagyná meg a video cimét, hogy tudjam emlyik törlödött, hogy esetleg egy másik forrásbol ujra elmetsem .
De ehelyett, ugyan ugy bene van a listába törölt video néven.
Meg amikor elinditom a lejátszást, hogy egymás után játsza le öket , akkor változo idöközönként megállitja a lejátszást, hogy kattinsak rá az oké gombra, hogy még mindig akarom e folytatni.

(#7142) Zsoxx válasza repvez (#7141) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Jah, a háttérben futást már kevésbé tolerálja a YT mint régebben.
A törölt videókra én azt találtam ki, hogy kimásolom a görgethető listából a címeket és elmentem Word doksiba.

(#7143) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

miért olyan tróger minőségűek a videók mostanában, amilyenek?

egy ilyen forrásból:

ez a trágyadomb lett: [link]

GeForce Experience-el rögzítettem (.mp4)

"Régen (1 éve)" még ilyen minőségre butított csak: [link], ez teljesen elfogadható volt szvsz. Most meg pixelhalmaz és akad a videó :o

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7144) Attila0 válasza Motion_Blur (#7143) üzenetére


Attila0
őstag

Szerintem a home office+online oktatás miatt is vissza van fogva a videók minősége. Én pl. van hogy csak 480p- tudok akadás mentesen videót nézni.

[ Szerkesztve ]

(#7145) aprokaroka87 válasza Motion_Blur (#7143) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ennek a videónak nem 4k@60fps-nek kellene lennie?

Nekem telefonon csak 1080p@60fps h264 a max.

(#7146) aprokaroka87 válasza Attila0 (#7144) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem meg a teljesen random kódek konfurigálás a gond.

(#7147) Motion_Blur válasza aprokaroka87 (#7145) üzenetére


Motion_Blur
félisten

dede

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7148) aprokaroka87 válasza Motion_Blur (#7147) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mostanában többen járnak állítólag úgy hogy a 4K-s tartalom elmarad, vagy később lesz fent majd.

(#7149) Attila0 válasza aprokaroka87 (#7146) üzenetére


Attila0
őstag

Úgy érted hogy a probléma forrása a youtube kódolási algoritmusában keresendő?

[ Szerkesztve ]

(#7150) aprokaroka87 válasza Attila0 (#7149) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezt így konkrétan nem tudnám megmondani, de nem lepődnék meg ha esetleg az av1-re való átállás is be kavar nekik.

Lehet megadják a " rendszernek " hogy output .mp4, az meg elkezdi szépen kitolni h264-ben, nem véve figyelembe hogy 1080p felett már csak av1 van, ha mp4.

Vagy valami hasonló lehet....
Mondjuk azt sem értem hogy mi a francnak 3 féle formátumban tárolni...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.