Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 11:37:36

LOGOUT.hu

YouTube kisokos

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) fokukac válasza Fecogame (#6949) üzenetére


fokukac
nagyúr

For your info: Ha 400 Ft-tal többet fizetsz érte, akkor benne van a zene is és a videós jútyúb is, így ez utóbbi reklámmentes lesz.

Amúgy pedig örülök, hogy végre valakinek tetszik a Youtube Music... Úgy látszik, az újaknak bejöhet.
Sajnos a régi előfizetők, akik a szolgáltatás elődjéről, a Google Play Music-ról jönnek, nem ennyire elégedettek, mert egy csomó funkció egyszerűen hiányzik, ami eddig megvolt, órákig kell scroll-olni, nem lehet sort-olni, nem lehet több számot egyszerre kijelölni és behúzni más listákba, a web browser-ben nincs cast-gomb, hogy Chromecast-on menjen a zene, a mobil app-ban van ilyen gomb, de eltűnik a random play, ha csatlakozol, a hangminőség pedig mintha rosszabb lenne, mint a GPM-en, de hát a Gugli azt megszünteti, és helyette ezt nyomja....

Az ilyenek miatt az app rating-je a play store-ban az elmúlt 3 hónapban 4,5-ről 2,8-ra esett, mert a Google kényszeríti a váltást, és hát a régi usereknek ez nem annyira pálya, pláne, hogy fizetnek is érte.

Mindegy, azért Gugli, mert béta, ez is. A Guglit pedig úgyse zavarja, majd maximum bezárja ezt is. A Tidal és a Spotfy azért odafigyel az ilyen visszajelzésekre, mert ők ebből élnek. A Gugli pedig nem...

Mindegy, Magyarországon a Google Play Music még decemberig elérhető elvileg, megnézheted akár azt is.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6952) Fecogame válasza fokukac (#6951) üzenetére


Fecogame
veterán

Ismerem azt is, viszont a Youtube Music jobban tetszik :)

A reklámmentes YT pedig megoldva gépen Ublock Originnel, telefonon pedig ritkán nézek videót.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6953) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, tanácstalan vagyok.
Édesanyám kapott a YouTube-tól egy e-mailt, hogy "ez a videó korhatáros" és ellenőrzés céljából megjelölték (Bester fortnite akin changer 2020), majd ezt követően a "comment installer pro swapper lobby" videót is. Ezekről most hallok először. Egyéb okok miatt nem nézte az emailjeit, csak most, időközben letiltották a YouTube fiókját. Állítása szerint semmi ilyen videót nem nézett, nem adta hozzá lejátszási listához. Írtam a YouTube supportnak, de úgy döntöttek, hogy a közösségi irányelvek és az Általános Szerződési Feltételek értelmében a felfüggesztést továbbra is érvényben tartják.
Most mit csináljak? Nem is használta a YouTube-ot, nemhogy korhatáros videókat meg egyebeket nézegessen.
Van valakinek ötlete hogyan tovább.
Egyáltalán mik ezek a videók?
Hova lehet fordulni, kinek lehet írni?
Köszönöm a segítséget előre is!

(#6954) Out válasza djsunstealer (#6953) üzenetére


Out
addikt

Valószínűleg feltörték a youtube fiókját és feltöltötték oda azokat a videókat, amikért kapta a büntetést. Mostanában egyre több ilyen esetről hallani.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6955) djsunstealer válasza Out (#6954) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen!
És akkor hogyan tovább?
Várjunk vagy lehet a google-nak közvetlenül jelezni?
Vagy tudnak róla?
Mennyi ideig lesz letiltva?
Vicc komolyan.

(#6956) Out válasza djsunstealer (#6955) üzenetére


Out
addikt

Amit tehetsz, hogy felveszed a kapcsolatot a supporttal, ami nem könnyű. Ha jól tudom a Youtube twitter oldalára kell írnod ( [link] ), ott talán kapsz segítséget.
Sok jóra ne számíts azért, de ha mégis akkor is pár hétig eltart a mizéria.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6957) djsunstealer válasza Out (#6956) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségedet, megpróbálom felvenni a kapcsolatot velük! :R

(#6958) genlog válasza Out (#6954) üzenetére


genlog
junior tag

A Youtube-fiókokat általában a Youtube rossz biztonsága miatt, vagy a felhasználó hibájából eredően törik fel?

(#6959) genlog


genlog
junior tag

Ha Youtube-letöltő megoldást használok és bár sokaknak jól működik, nálam nem (pl. a 4K videó megáll a letöltés 80%-nál), az adódhat a gépem elavultságából/kis teljesítményéből (pl. 4 GB RAM)?

(#6960) aprokaroka87 válasza genlog (#6958) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem inkább a felhasználók hibája miatt, gyenge jelszó, esetleg többször felhasznált jelszó....

(#6961) PuMbA válasza genlog (#6959) üzenetére


PuMbA
titán

Nem. Mit használsz? A legfrissebb youtube-dl a legbiztosabb, mert azt frissítik a leggyorsabban, ha valamit változtattak, pár naponta.

[ Szerkesztve ]

(#6962) genlog válasza PuMbA (#6961) üzenetére


genlog
junior tag

Végignéztem, amiket ajánlottatok. A DL nekem túl macerás a parancskódokkal (ma már vicc ilyet használni).
A #6932-ben ajánlott Open Media - 4K Video Downloader állt meg minden videó letöltése közben.
Ezek úgy működnek, hogy a böngészővel is betöltve kell hagynom a videót, mint eddig már több program esetében? Talán nem elég a cache vagy mi.

(#6963) tboy93 válasza Fecogame (#6949) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem van Spotify és YT Premium is, de utóbbi kizárólag a reklámmentesség miatt. A Spotify érezhetően job hangminőséget produkál.

(#6964) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok.
Próbáltam már Chromot, Opera GX, Firefox böngészőt is, de egyik se hozott sikert. Chrome, meg az opera is dobálta a framet, és állandóan változtatta a felbontást, holott kézzel full hd ra állítottam. Firefox elvileg nem dobálja a framet, viszont ebben is össze vissza leveszi 720p re holott be van bufferelve a videó, és nem is vacak a gépem.
Valakinek megoldás erre a problémára? Vagy covid miatt izzanak a youtube szerverek és ezért szarakodik?

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#6965) StLui válasza Anaren91 (#6964) üzenetére


StLui
veterán

nekem hasít 4k-ban tévén

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6966) Anaren91 válasza StLui (#6965) üzenetére


Anaren91
senior tag

Azt írja statisztikában, hogy full hd-ban játssza , de szerintem mindenki látja, hogy ez 720p...
Néha felugrik tényleg full hd-ra de állandóan vissza droppol... kezd már az idegeimre menni. Próbáltam már hardveres gyorsítás nélkül is, akkor is ugyan ez a helyzet.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#6967) PuMbA válasza Anaren91 (#6966) üzenetére


PuMbA
titán

Ez egy stream, azaz abban a pillanatban állítódik elő a videó. Nem hasonlíthatod egy elkészített és előre feldolgozott videó minőségéhez, már csak azért sem, mert a stream-ek kötelezően H264 (avc1 felirat a képen) kódolást használnak, ami a leggyengébb :) Ha megnézel egy rendes videót, akkor azok meg VP9-et vagy AV1-et.

[ Szerkesztve ]

(#6968) Anaren91 válasza PuMbA (#6967) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ez egy stream volt Twitchen, amit felvettek és feltöltöttek Youtube-ra. Gondolom Capture cardal vették fel full hd-ba ergó még ha nekem akkor is állítódna amikor épp nézem Twitchen, nekik a felvétel során gondolom nem, tekintve, hogy direktbe veszik fel a ps5 ről.
Ismerve a fiúkat gondolom stream közbe Jani nem a saját gépén nézi a Twitchet és veszi fel valami screen capture programmal :)

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#6969) aprokaroka87 válasza PuMbA (#6967) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én nem tudom mivan, de mostanában egyre több videó eleve h264-en marad, olyanok is amik eddig szinte azonnal webm-el jöttek ki.

(#6970) SP4C3


SP4C3
veterán

Azért ez így elég lesarkított...

Egy codec nem lehet gyenge, egy videó nem attól lesz rendes, hogy fostalicska nem támogatott codec-et használ, mint pl a vp9 vagy av1...

Vp9 és av1 több infót tud becsomagolni ugyanakkora "tárhelybe", mint a tizen éves h264 codec. Cserébe az új nvidiák tudják hardware-esen dekódolni. Ha nincs hw decoder akkor meg fallback software-re, ami meg olyan inefective mintha villával ennél levest és ugyanolyan gyorsan kellene megenned egy tányérral, mintha nagykanállal ennéd.

Ha a stream bitrate-je meg alacsonyra van állítva, akkor nem csoda, hogy pixelesedik a stream...

Sávszél probléma is lehet.

720p-t upscale-elni, meg nettó idiótaság... Kivéve ha magas bitrate 720p van YT-nak behazudva 1080p-nek, akkor 720, de magasabb bitrate, tehat szebb kepet kapunk.

Chrome+enhanced h264ify a standard manapság...

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6971) PuMbA válasza SP4C3 (#6970) üzenetére


PuMbA
titán

"Chrome+enhanced h264ify a standard manapság..."

Senkitől se hallottam, hogy használják a h264ify-t. Miért standard? VP9 és AV1-től egyáltalán nem kell megijedni VGA-s hardveres gyorsítás nélkül sem, mert nekem egy tök gyenge 4 éve 15.000 HUF-ért vett Pentium G4560 procim van és az 1440p-s VP9 és AV1 videók is tökéletesen mennek 40-50% procihasználattal. FullHD videók pedig 10-20%-kal. Meg sem izzad a gépem :)

aprokaroka87: Szerintem most sok videót tölthetnek fel és nincs elég enkódolási kapacitás. Mindenesetre hivatalos videóknál van VP9 és AV1 is, mert egy videoklipet láttam, aminek 200.000 megtekintés alatt VP9 kódolása volt, aztán 200.000 fölött megváltozott AV1-re.

[ Szerkesztve ]

(#6972) aprokaroka87 válasza PuMbA (#6971) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem tudom, de fura.

Viszont pl simán lehet hogy pl gaming tartalmaknál kevés a bitrate amit a youtube használ.

Persze kérdéses a forrás anyag minősége is.

(#6973) Hege1234 válasza genlog (#6962) üzenetére


Hege1234
addikt

itt a dl-youtube "kattingatós" :)) változata
igaz régi de teszi a dolgát :)

(#6974) venom8888


venom8888
őstag

Udv. Kezd mocskosan undoritóvá válni amit a youtube csinal már. A rengetek reklámmal,ami a video elejen sokszor 2 db. Ha nem 2 akkor 1,de 30 sec. Es a videók alatt is játsza a reklamot kb 5 percenkent. Ez az en eszreveteleim alapjan, kb fél éve kezdodott. Es tolják az orrod alá az elofizetest,hogy ne legyen reklámod,ha elofizetsz. Soha nem fogok elofizetni ,amiert ilyen mocskosok.

(#6975) PuMbA válasza venom8888 (#6974) üzenetére


PuMbA
titán

PC-n uBlock Origin megoldja a dolgot, mobilon meg minél kevesebbet használd :)

[ Szerkesztve ]

(#6976) venom8888 válasza PuMbA (#6975) üzenetére


venom8888
őstag

Telon sokat hasznalom az a baj :(

(#6977) Out válasza venom8888 (#6974) üzenetére


Out
addikt

Ne a Youtube-ot szidd, hanem a pénzéhes videófeltöltőt, ő pakolja tele reklámokkal :P

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6978) DrBubo77 válasza Out (#6977) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez nem igaz. Nálam is a sok reklámra panaszodnak, pedig én egy reklámot sem raktam bele.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6979) Out válasza DrBubo77 (#6978) üzenetére


Out
addikt

Nincs bekapcsolva a Bevételszerzés nálad és mégis reklámok vannak a videóidon?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6980) DrBubo77 válasza Out (#6979) üzenetére


DrBubo77
addikt

Még nem is jelentkeztem a Bevételszerzés fülön.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6981) Out válasza DrBubo77 (#6980) üzenetére


Out
addikt

Ez érdekes, mert akkor így a Youtube a Te videóid által gazdagszik és akkor joggal lehet szidni őket, mert nem tudod megakadályozni, hogy ne tegye. :W

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6982) VoidXs válasza venom8888 (#6976) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ajánlom a Vanced klienst, még a videón belüli reklámokat is tudod vele skippelni.

DrBubo77: Attól is lehet, hogy copyright-olt zene van alatta. Ilyenkor a zene tulaja mondja meg, hogy lehet-e reklám a videód alatt, és övé a bevétel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#6983) Steve1207


Steve1207
veterán

Sziasztok!
Létezik acc-hoz rendelt beállítás vagy böngésző kiegészítő, amivel lehetne szűrni yt-on pl követők számokra, hogy pl ne jelenítsen meg xy ezer követő alatt senkit? Egyszerűen hihetetlen, mennyire megszaporodtak a megmondó vloggerek és időrendbe rendezve feldob egy témában 120 videót, de mindegyik baromság, az eredetit meg nem találom... Vagy bármilyen megoldást jöhet, a lényeg, hogy valahogy ki tudjam szűrni a "szemetet". Köszi :R

.

(#6984) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Automatikus fordítás kérdésem volna. Asztali gépen és android tableten is böngészőben használom a youtubot. Asztali gépen A feliratok automatikus fordítás feldobja a választható nyelveket. Androidon ez a lehetőség nincs. Ott csak egy (általában angol) nyelv van kiválasztva.
Hogyan tudnám a többi választható nyelvet elővarázsolni.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#6985) Out válasza Apaxp (#6984) üzenetére


Out
addikt

[link]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6986) StLui válasza Apaxp (#6984) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem nincs fordítási lehetőség soha

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6987) Apaxp válasza Out (#6985) üzenetére


Apaxp
senior tag

Bocs, lehet hogy rosszul kérdeztem. Tehát a képen piros nyíllal jelölt opció nem jelenik meg androidon.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#6988) Apaxp válasza StLui (#6986) üzenetére


Apaxp
senior tag

Közben kicsúsztam a szerkesztési időből, de megtaláltam a megoldást. Android firefoxban és vivaldiban keresgéltem. Mindkét böngésző jobb felső sarkában a menüben van egy asztali webhely vagy asztali oldal opció. A megnyitott youtube oldalnál ezt az opciót kell bekapcsolni és máris van fordítási lehetőség.
A válaszokat köszönöm.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#6989) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok. Telefonról hónapok óta ment a videó átküldése azonban nekem a Huawei P10 készüléken eltűnt a wifin keresztüli megosztás ikonja. Kipróbáltuk Apple készülékkel, ott pedig azt írja nem lehet átküldeni hiba:18.

Valali találkozott ezzel a problémával, mi lehet a megoldás?

Készülékek újraindítás nem segített.

(#6990) smc


smc
addikt

Hova akarod küldeni? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6991) kiralytom válasza smc (#6990) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Sry hogy kimaradt. Okos tv.

(#6992) StLui válasza Apaxp (#6988) üzenetére


StLui
veterán

ja igen, azt sejtettem, hogy asztali nézetben lehet, de jobb szeretném az appból (tévén lenne rá igazán szülségem)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6993) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Mivel ez a YT topic gondoltam megosztom, par hettel ezelott valamiert egy 5 evvel ezelotti, kaksi 30 masodperces teszt videom [link] bekerul a YT ajanlo algoritmusba es azota minel tobb embernek ajanlja annal tobben megnezik es ezert meg tobbb embernek ajanlja, es az utobbi napokban mar ilyan napi 7-10.000 megtekintest kapott es 47.000 megtekintes felett van osszesen :)

YT ajanlott videok ne is probaljuk megerteni :)

(#6994) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Szeretnék segíteni hallássérült ismerősömnek, és a YouTube hallássérült közösségének, és feliratoznék YouTube videókat.
A kérdésem az, hogy melyik a legjobb program erre a célra, amely legalább 2 különálló nyelvet is kezel? (Magyar, német)
.srt filekiterjesztésre gondolok elsősorban. Win10 osem van.
Továbbá, hogyan kell hozzáadni egy nem saját feltöltésű videóhoz a kész filet?
Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#6995) Gubek-Einste válasza Tav-Csoves (#6994) üzenetére

Szeptember 28.-a óta nem lehet közösségi feliratot feltenni egy videóhoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6996) satosan112


satosan112
csendes tag

Sziasztok!
Érdekes dolog történt: a Youtube hirtelen letiltotta a fiókomat a korhatáros tartalmakról és nem engedi azokat megnézni míg nem igazolom az életkoromat. Ezt megtehetem bankkártya megadásával vagy igazolvány lefényképezésével. Írják, hogy a bankkártyáról nem fognak pénzt leszedni, vagy ha képet küldök el igazolványról, akkor azt törlik hitelesítés után, de nekem kicsit meredek, hogy ilyen szintű személyes dokumentumokat kérnek. Miközben más oldalakon elég csak egy "Igen" gombra nyomni, hogy elmúltam 18 éves.
Valaki átesett már ezen a folyamaton?
Ősrégi Youtube fiók amúgy, még freemailról van regisztrálva, azóta valami módon össze van vonva a gmail fiókommal is és telefonszám is meg van adva.
[kép] [kép] [kép]

(#6997) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv privát videót töltenék fel, egy termék kicsomagolásáról. Régen mikor feltöltöttem lehetett kiválasztani zenét. Most nem találom. Igazából zene sem kell, csak, hogy a háttérzaj kiiktassam a videóból. Lehet full néma is. Megoldható ez a youtube-on belül? :R

(#6998) bl4ze


bl4ze
veterán

sziasztok,
egy hosszú, 3 órás zenét szeretnék letölteni (baba altató) de az online converterek elhasalnak, amit letöltöttem meg nem volt jó :
[link]

Tudtok segíteni a fenti videóból a zenét letölteni Mp3 formátumban?
Köszönöm ! :R

.:. bl4ze .:.

(#6999) Apaxp válasza bl4ze (#6998) üzenetére


Apaxp
senior tag

Szia!
nem tudom mennyire segít, én a jdownloader2-t használom. Kipróbáltam a linkedet és .ogg formátumban letölthető. Már csak egy audio konvertáló kell, pl. freeac és át is van .mp3.ba alakítva

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#7000) Steve1207 válasza bl4ze (#6998) üzenetére


Steve1207
veterán

Ment Pü

.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.