Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 11:37:36

LOGOUT.hu

YouTube kisokos

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) PuMbA válasza rasotamas (#7050) üzenetére


PuMbA
titán

Én ilyet még nem láttam PC-n Chrome böngészővel és legújabb Windows 10-zel. Nincs valami YouTube-ot befolyásoló kiegészítőd a böngészőben?

[ Szerkesztve ]

(#7052) rasotamas válasza PuMbA (#7051) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát adblock dehát az alap.

Szerk: Közben megnéztem firefoxon és ott megy. Valóban valami bővítmény lesz, mindjárt végignézem mik vannak.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#7053) rasotamas válasza rasotamas (#7052) üzenetére


rasotamas
veterán

Volt fent egy h264ify, nem emlékszem miért, az okozta.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#7054) PuMbA válasza rasotamas (#7053) üzenetére


PuMbA
titán

Na látod, megvan a megoldás :)

(#7055) rasotamas válasza PuMbA (#7054) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm, sosem jöttem volna rá.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#7056) repvez


repvez
addikt

azzal lehet valamit kezdeni, hogy amikor a idösáv megjelenik akkor ne legyen a kép also egyharmadán ilyen fehér fátyol szerüség ?
Eléggé zavaró.
Ha egy sotétebb videot nézel és csak megmozdul az egér, hogy előjön a sáv már el is rontja vele a kjépet.
Miért nem lehet csak meghagyni mint volt, hogy a csik jöjjön csak fel, de a képbe nem rondítson bele

(#7057) #89309696


#89309696
törölt tag

Azt miért kezdte el csinálni, hogy többéves videókat feldobál ajánlottnak? És a kommentekben olvasva másoknál is csinálja és ez pár hónapos, fél éves jelenség kb.

(#7058) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Mostanában valami ajánlott videó mentésre?

(#7059) iguana válasza Gézengúz (#7058) üzenetére


iguana
őstag

[link]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7060) flash-


flash-
veterán

youtube-ról hd minőségben mivel lehet mostanában normálisan(gyorsan, jó minőségben)letölteni?
eddig a 4k video downloader jól ment, de az elmúlt 1-2 héten azt csinálja hogy nagyon lassan tölt, és sokszor nem lejátszató a videó vagy meg is szakad.
ha a youtuberól töltök le (a videókezelőben) az őrült lassan tölti le, és hát minőségben még gyengébb..ötlet?
a youtube-dl az pedig hát a hd videót is gyengébb felbontásban hozta le..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7061) PuMbA válasza flash- (#7060) üzenetére


PuMbA
titán

És mit írtál be a youtube-dl-nek? Biztos, hogy jól működik, ha a megfelelő formátumkódokat adod meg. Tehát előszőr -F-fel lekérdezed az elérhető minőséglistát majd pedig -f 371+251 (ez csak egy példa)-fel letöltöd azt a minőséget és formátumot, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#7062) iguana válasza flash- (#7060) üzenetére


iguana
őstag

feletted linkeltem a youtube-dl grafikus felületét, amivel könnyen ki tudod választani a kívánt minőséget.
ami még jó video letöltésre (és legtöbbször jóval gyorsabban tölt) az az [IDM]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7063) flash- válasza PuMbA (#7061) üzenetére


flash-
veterán

köszi, megnéztem, na hát letölti a videót, külön a hangot.
magix vegasba nem lehet behúzni se a videót se a hangot. én azzal szerkesztek,(más kizárt)
pedig mp4.ilyet még nem láttam..
akkor próbáltam
ezt a windowsos felületü youtube guit-is probáltam ,letöltöttem nincs is exe.
belemásoltam abba a mappába amin a dl van de nem tudom hogy indul..
ez az idm pedgig csak watch html fájlt tölt le.hiába linkeltem a yt videó linkjét

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7064) PuMbA válasza flash- (#7063) üzenetére


PuMbA
titán

ha azt akarod, hogy egybe rakja letöltés után, akkor szedj le egy ffmpeg-et, tömörítsd ki egy mappába és tedd be a rendszer környezeti változók közé az elérési útvonalát. Újraindítás után ezután megadod még a youtube-dl-nek paraméterként, hogy --merge-output-format webm (vagy mp4) és összerakja automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#7065) flash- válasza PuMbA (#7064) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm megpróbálom
de hogy egy pro videószerkesztő "megfekszik" ha egy hang nélküli videót akarunk betenni tényleg nem is értem..
videószerkesztés pont erről szól nem?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7066) iguana válasza flash- (#7063) üzenetére


iguana
őstag

ott van az exe a releases szekcióban [link]

az idm pedig felajánlja, hogy telepítse a böngésző kiegészítőt, amivel működni fog a videó letöltés. (szükséges)
[link] , [link]

ha telepítetted az IDM böngésző kiegészítőjét és beállítottad, böngésző újraindítás után automatikusan megjelenik a videó felett az a zöld kis háromszög. arra kattintasz és megjelennek a lehetőségek, amik közül választhatsz. így: [link]

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7067) iguana válasza flash- (#7063) üzenetére


iguana
őstag

ha mégis parancssorból szeretnéd letölteni hanggal együtt, akkor pl. így:
youtube-dl -f "bestvideo[ext=mp4][height<=1080]+bestaudio" https://www.youtube.com/watch?v=KE-hrWTgDjk&t

ezzel a a legjobb minőségű videó lesz letöltve maximum 1080p-ig, mp4 formátumban, a legjobb hangminőségben.

ha csak egyszerűen mindig az elérhető legjobb felbontás és hang érdekel együtt, akkor ezt:
youtube-dl -f "bestvideo+bestaudio" https://www.youtube.com/watch?v=KE-hrWTgDjk&t
(ffmpeg kell hozzá, hogy összeillessze)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7068) PuMbA válasza iguana (#7067) üzenetére


PuMbA
titán

Na pont ez a bestvideo+bestaudio működik szarul már vagy 2 éve, mert nekem 360p minőséget szed le mindig, hiába van 4K is. -F kapcsolót megadva látszik, hogy bestnek a legrosszabb minőséget jelöli valamiért a youtube-dl. Ha kézzel megadom, hogy 1080p-t vagy 4K-t szedjen le, akkor viszont leszedi.

[ Szerkesztve ]

(#7069) iguana válasza PuMbA (#7068) üzenetére


iguana
őstag

én full hd-ben szoktam nézni youtube, twitch videókat. soha nem a webes felületen nézem, hanem mindig átadom külső lejátszóba (mpv).
az alábbiakkal:

bestvideo[ext=mp4][height<=1080]+bestaudio/best[ext=mp4]/best,1080p60/1080p__source_/1080p60__source_/1080p50/1080p50__source_/1080p/900p60/900p60__source_/720p60/720p

így szépen végig megy "nagyság" szerint és az első legjobb találatot adja át. ha 1080p-ból nem talál semmit jön a 900p, ha ott sem, marad a 720p. így nekem mindig 1080p megy át, kivéve (jellemzően) régi videókat, ahol nincs se 1080p, se 720p

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7070) PuMbA válasza iguana (#7069) üzenetére


PuMbA
titán

Így milyen kódolású videót és hangot ad neked?

(#7071) iguana válasza PuMbA (#7070) üzenetére


iguana
őstag

melyik linkre, videóra? :)
a video minden esetben fullhd, ha van belőle ilyen felbontás. 60 fps-t előnyben részesíti, tehát ha van ilyen verzió, akkor ezt fogja lehúzni a video lejátszónak (mpv).

pl. ennél a yt [videónál] (van benne 1080p 60 fps is) így néz ki [link]
(a fényerőt direkt levittem, hogy jobban látszódjon a tech info)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7072) PuMbA válasza iguana (#7071) üzenetére


PuMbA
titán

Látom, H264 videó, ami azért nem a best :) AV1 a best jelenleg, ha az nincs, akkor pedig VP9, legutoljára jön a H264, de azt ki fogják vezetni pár éven belül, mert baromira sok sávszélességet foglal. Nem tudom, hogy ez a best kulcsszó vagy az ext=mp4 hibája. ext=webm-mel lehet hogy megjavulna.

[ Szerkesztve ]

(#7073) iguana válasza PuMbA (#7072) üzenetére


iguana
őstag

persze, az ext=mp4-el h264 jön. így állítottam benne kb. 2 éve a konfig fájlt, mert ezzel mindig hibátlanul és gyorsan húzta be a videót. av1 yt video még viszonylag ritka. (legalábbis 1 éve az volt, azóta nem nézegettem a formátumokat)

ext=webm esetén természetesen vp9 jön (a példaként hozott videónál nincs av1 verzió)
[link]

ha már így eljátszottam vele, újra megnéztem egy videót, ahol van av1 is.
az ext=webm, ext=mp4 kapcsolóval a fehér nyilasok jönnek le. a magenta nem...pedig az lenne a bestvideo. szerintem. [link]
régebben szenvedtem ezzel, aztán elengedtem, mert nem ment és maradt a 1080p h264.
lehet újra ellene néznem a youtube-dl doksit a kapcsolókkal, opciókkal. :B

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7074) aprokaroka87 válasza iguana (#7073) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ahogy nézegettem egyre több videó kap av1 " támogatást " is, mondjuk egyenlőre még nagyon normális hardveres gyorsítás sincs hozzá mindenhol.

(#7075) PuMbA válasza aprokaroka87 (#7074) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, de az AV1-nek nincs nagy hardver igénye. Ugyanannyi, mint a VP9-nek, azaz gyengébb CPU-kon is simán elmegy :) Nekem Penium G4560-on, ami egy régi, 2 magos 4 szálas processzor 20-25% CPU-t használ 1080p-ben egy 24 fps-es videó és a proci 1,5Ghz-en pörög a kis kihasználtság miatt a teljes 3,5Ghz-es órajele helyett.

[ Szerkesztve ]

(#7076) aprokaroka87 válasza PuMbA (#7075) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Aztán majd kérdés hogy mennyire lesz supportálva a hardver gyártók részéről.

Mert oké hogy az 1080p elmegy gyengébb cpu-n is, de egy 2K / 4K / 8K -hoz már lehet hogy erős cpu kell vagy hardveres gyorsítás.

Bár ahogy nézegettem a telefonom viszi a 2K Av1 youtube videót ( letöltöttem )
Mx player-ben sw decoding-al.

4K az már sok neki....
Bár telefonon a 4K-nak amúgy se nagyon van értelme :)

(#7077) PuMbA válasza aprokaroka87 (#7076) üzenetére


PuMbA
titán

Legújabb NVIDIA és AMD kártyákon már támogatva van az AV1 hardveres gyorsítása, illetve a legújabb TV-s médialejátszók is tudják :) Én nem aggódok, mert 1440p60 videót most is visz a Pentium G4560-om 40-50% procihasználattal, VP9-ben, szoftveres dekódolással. Persze ekkor már a teljes, 3,5Ghz-es órajelen pörög a proci. Hamarosan amúgy is le lesz cserélve ez az öregecske 2 magos proci 6 magosra...

[ Szerkesztve ]

(#7078) iguana válasza PuMbA (#7075) üzenetére


iguana
őstag

akkor más videókat (csatornákat) nézünk, mert nekem a kedvenceim közül most megnéztem kb. 5-6-ot és egyiknek sem volt av1 verziója csak h264 és vp9. ;)
azért az av1 tudja fogni a gépet, főleg egy szerényebb, régi 2c/4t cpu esetén. persze lejátssza simán, csak sok cpu-t vesz el mástól. esetleg.

node! megérte elővenni a témát nálam is, mert újra olvasgattam a youtube-dl kapcsolókat és sikerült av1-et átadnom a lejátszómnak :K [link]
bestvideo[vcodec^=av0][ext=mp4][height<=1080]+bestaudio/bestvideo[vcodec^=vp9][ext=webm][height<=1080]+bestaudio/bestvideo[ext=mp4][height<=1080]+bestaudio/best[ext=mp4]/best,1080p60/1080p__source_/1080p60__source_/1080p50/1080p50__source_/1080p/900p60/900p60__source_/720p60/720p

azaz: először av1-et keres, ha nincs vp9-et, aztán h.264-et és megy végig amíg nem talál megfelelőt. minden esetben maximum 1080p, mert ilyen felbontás előtt ülök jelenleg.

a vége meg a twitch formátumkódjai miatt kellenek.:
1080p60/1080p__source_/1080p60__source_/1080p50/1080p50__source_/1080p/900p60/900p60__source_/720p60/720p

király. nem tudom régebben miért nem ment ez nekem, de most örülés van. főleg, mert ha telefonon videózok, ott spórol igen rendesen az adattal. :K

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7079) repvez


repvez
addikt

Arra nincs valami megoldás , hogy az ajánlásoknál, ne mindig ugyan azokat a videokat adja be?
Eléggé bosszanto, hogy a 8 video közül 7 mindig ugyan az csak a sorrend változik és a 8. is rendszeresen visszatérő.

És hiába görgetek lejjebb az ttani videok is olyan amiket már láttam , vagy a feltöltöjét, de nem hiszem el, hogy a több milio video közül csak ezek lennének a témákkal kapcsolatos videok amiket tud ajánlani.

(#7080) ZsoAce


ZsoAce
tag

Sziasztok, az miért van, hogy a felületen részben német nyelvű menüpontok vannak? Hol lehetne beállítani, hogy minden magyar legyen?
Mutatom képen:

(#7081) PuMbA válasza repvez (#7079) üzenetére


PuMbA
titán

Jó pár éve ilyen sz*r a YouTube ajánlása. Én sem értem, de legalább megunom hamar.

(#7082) iguana válasza repvez (#7079) üzenetére


iguana
őstag

nálam is, amikor napok óta ugyanazokat látom, ugyanazok köszönnek vissza, akkor fogom és végig kattintgatok vagy 20-at, hogy Nem érdekel és akkor új "kártyákat" kapok. ha meg olyan jön az ajánlóban amit/akit egyáltalán nem akarok látni, (pl. ócska trash magyar celebek/streamerek/influenszerek), akkor Ne javasold ezt a csatornát a választásom. pár nap alatt betanítható a youtube. alig kell csatornát tiltanom már, mert ritkán dob fel olyanokat, amiktől azonnal lábrázást kapok. nem tudom, hogy van e jobb módszer, de 3-4 naponta, 2-3 percet rászánok és egy rakást kipucolok. manuális, kicsit szöszölős, de nekem bevált. :) [link]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7083) iguana válasza ZsoAce (#7080) üzenetére


iguana
őstag

a youtube beállításokban ez nem lett véletlenül elállítva? [link]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7084) repvez válasza iguana (#7082) üzenetére


repvez
addikt

igen ez azoknál jo modszer amiket nem akarsz látni, de nekem olyanok vannak amiket rendszeresen szoktam nézni meg amik érdekelnek is, csak az a bajom, hogy mindig ugyan azok vagy pontosan ugyan az a video van a listában.

és nem ajánl fel másikat hasonlo témában csak ugyan azt a 8 feltöltöt vagy témát.

(#7085) iguana válasza repvez (#7084) üzenetére


iguana
őstag

értem. amiket én rendszeresen szoktam nézni, arra feliratkozok. amit csak ritkán vagy az ajánlóban érdekesnek találok megnézem és ha pár nap múlva ott van a listában, akkor Nem érdekelre állítom. attól még nekem szokott arról a csatornáról ajánlani mást is...de valóban elég kiszámíthatatlan a youtube algoritmusa ilyen téren. ez ilyen, nem hiszem, hogy van más módszer ennek a kezelésére.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7086) ZsoAce válasza iguana (#7083) üzenetére


ZsoAce
tag

Nekem sajnos nincs ilyen menüpontom. :O
15.50.35 verzió a telefonon.
Ja, asztali verzióban megtaláltam, de ott magyar / Magyarország.

[ Szerkesztve ]

(#7087) ZsoAce válasza ZsoAce (#7086) üzenetére


ZsoAce
tag

Viszont német nyelvre állítva, majd vissza magyarra jó lett.
Köszi!

(#7088) repvez válasza ZsoAce (#7086) üzenetére


repvez
addikt

én is beállitottam, hogy magyar/magyar legyen, de a következő oldal frissitésnél visszaállt németre.
és csak a menü maradt magyar. Mondjuk az is igaz, hogy én németbe vagyok, de akkor ezekszerint nem választhatom fixen, hogy melyik ország YT-ját nézem, hanem az IP alapján állitja be automatikusan .

(#7089) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan probléámval fordulok hozzátok, amilyennel még nem találkoztam. Adott egy youtube videó, amit magam készítettem. A videó nem publikus, de a link birtokában nézhető - digitális oktatás..
A videókkal eddig semmi gond nem volt, nem érkezett ilyen visszajelzés, de ma az egyik diákom jelezte, hogy a videó nem tölt be, csak fehér kép van helyette, nem is egy ilyen videómnál. A probléma az, hogy nálam, telefonon, másik gépen és több diáknál is gond nélkül megy a videó. Az adott diáknál gépen és telefonon sem akarja lejátszani, de a vicc az egészben az, hogy más youtube videókat viszont gond nélkül meg tud nézni.
Ilyenkor mi lehet a probléma? Illetve a megoldás?

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#7090) Gubek-Einste válasza basaharc502 (#7089) üzenetére

Mivel csak nála van hiba így ott kellene keresni, hogy mi okozza.
Másik gépen bejelentkezés nélkül sem megy a videó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7091) ZsoAce válasza repvez (#7088) üzenetére


ZsoAce
tag

Voltam kint Németországban pár hónapja, lehet akkor állt át nekem is.
Minden estre nekem most itthon (MO-on) nem áll vissza német nyelvűre.

(#7092) Zin


Zin
senior tag

hdd ki,ssd be-Rá eredeti win 10 pro.Régi gépen ment a bejelentkezes szépen.Itt belepek, rá ,megyek kedvelt videok, ki irja h jelentkezzek be.Rá nyomok akkor jo.Ujra elözmények megint bedobja h jelentkezzek be.Ez mitől van???

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#7093) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Van egy YouTube premium diák előfizetésem tavaly óta. A YouTube kb. 1 hete elkezdett spamelni (napi 12 e-mail) hogy igazoljam a tanulói jogviszonyomat, hogy a következő évben is éljen a kedvezményem. Ezt meg is tettem, azóta azzal spamel hogy köszöni szépen az érvényesítés sikeres volt, aktív a következő 12 hónapra, de ezt az e-mailt szinten megkapom naponta 12x. És már nagyon felcsesz. A support oldalon nem találtam direkt e-mailt. Valaki járt már így? Esetleg tudtok egy direkt e-mailt adni valahova ahova megírhatom, hogy tudomásul vettem és nem kell rommá bombázni a levelekkel? :R

(#7094) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Ha előfizetek a youtube premiumra, akkor hány eszközön jelentkezhetek be? Hányon mehet egyszerre a lejátszás?

Illetve ha előfizetek egyetlen reklám se lesz? Ismerősnek youtube music van és neki van azért egy reklám. Vagy legalábbis ezt mondta. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7095) Gubek-Einste válasza V.Stryker (#7094) üzenetére

Annyira amennyire csak akarsz, nincsen korlátozva.
Semennyi reklám nincsen az előfizetéssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7096) Zin


Zin
senior tag

Ma bekapcsolom s mukodik minden.Nem ertem h miert akart folyamat bejelentkezni ez a Youtube.Chrome-rol ment volna de Firefox az életem 20 éve már!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#7097) Attila0


Attila0
őstag

Üdv. jól gondolom, hogy a covid miatti általános sávszél csökkentés miatt van az a jelenség hogy egy ideje nem tudok full hd-s tartalmakat akadás mentesen megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#7098) RedCactus válasza Attila0 (#7097) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nálam gond nélkül megy...

(#7099) Attila0 válasza RedCactus (#7098) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor nem tudom, hogy mi lehet, de egyre idegesítőbb, hogy egy jónak mondott 3110 i3-as notebookon elindítok full hd-n egy videót majd egy idő után elkezd úgy beszaggatni hogy vissza kell vennem 480p-re hogy egyáltalán végig tudjam nézni.

[ Szerkesztve ]

(#7100) RedCactus válasza Attila0 (#7099) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nálam i3-3217U processzorral szerelt laptopról jól megy. Képe kirakva a TV-re.
Esetleg másik böngésző vagy valami driver hiánya is lehet. Gondolom a net sebessége rendben van...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.