Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 11:37:36

LOGOUT.hu

YouTube kisokos

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) mnnorbi válasza iguana (#6343) üzenetére


mnnorbi
tag

Ez már nem működik de itt egy újabb megoldás.
https://www.youtube.com/watch?v=QsZb5bcxOds

(#6402) iguana válasza mnnorbi (#6401) üzenetére


iguana
őstag

köszi.
"dejó", h ilyenekkel kell szórakozni :U

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#6403) Márton válasza mnnorbi (#6401) üzenetére


Márton
nagyúr

Arra is van lehetőség, hogy a feltöltés a régi módon menjen, alapból? Ne kelljen rákattintani, hogy régi módszer.
Valamiért sokkal szimpibb, gyorsabb a feltöltés, legalábbis lineárisan megy az idővel.
Az új felületen nagyon lassan kezdi, aztán a felétől mintha gyorsulna. Nem tetszik.
Ez másnál is így van?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6404) Amur válasza Márton (#6403) üzenetére


Amur
addikt

Nem figyeltem meg ilyesmit. mindenesetre nekem az új felület átláthatóbb, a külön lépések arra késztetnek hogy tényleg mindent megnézzek, beállítsak. Azóta nem maradnak le a záróképernyők pl. annyi hogy a kulcsszavak az első fülön a további opciók alatt nagyon el vannak dugva..azt elég volt megtalálnom!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#6405) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van mód a premier-értesítők eltüntetésére? Még kiegészítőt is felraknék, ha kell... (szponzorok elleni már bejött, sőt kedvenc!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6406) Csabi-42


Csabi-42
újonc

Sziasztok! Pc-n (win10) nektek is van ez a lejátszó azonosító hiba? Vagy nálam nem oké valami? :U

(#6407) ledgeri válasza Csabi-42 (#6406) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nálam kb 2-3 hete van, és 5-10 másodperc múlva, vagy legkésőbb oldalfrissítésre eltűnik, vagy azután 5-10 mp...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6408) #07746304


#07746304
törölt tag

Most nem vissza kellene kerülnie a videónak?

(#6409) flash-


flash-
veterán

feltöltöttem yt-ra egy videót, megnézték már páran, viszont halk.
ki lehet e cserélni azt a videót ugyanarra csupán a hangerő lenne jobb úgy hogy a megtekintések száma, stb.. megmaradjon?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6410) tylerddd


tylerddd
veterán

Sziasztok! Az miért van, hogy a nem publikus, linkkel megtekinthető videóimat mobilon simán látom a saját csatornát kiválasztva, Chrome-ból PC-n pedig nem?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6411) ledgeri válasza flash- (#6409) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem tudod a videó szerkesztői részén erősíteni a hangot?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6412) chungee


chungee
addikt

Reggelt!

Szerkesztés előtt hogyan tudok másolatot készíteni 1 befejezett élő vidiről :F

[ Szerkesztve ]

(#6413) venom8888


venom8888
őstag

Sracok, mik ezek az 1 perces reklamok a videok elott? Skip el sem lehet,vegig kell nezni, es utana el is indul elolrol ugyan az. Ez valami poen?

(#6414) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!
Azt hol tudom beállitani,hogy a Youtube ne a teljes nevemet irja ki,hanem csak a becenevem?Hiába mentem bele a google beállitasokba,mindenképp megkell adnom egy nevet.Köszi!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6415) flash- válasza ledgeri (#6411) üzenetére


flash-
veterán

Ott nem talalom azt a funkciót

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6416) vzsryl válasza venom8888 (#6413) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Adblockot kapcsold ki, és akkor át tudod ugrani 5 mp után.

Egyébként nekem van Netflix előfizetésem. Ki tudom valahogy kapcsolni a Netflix reklámokat? Nekem jó ideje nem kell őket reklámozni...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6417) Zsivi


Zsivi
tag

Sziasztok!

Egy újonnan létrehozott YouTube csatorna streamjét szeretném beágyazni egy weboldalra. Sajnos azt írja, hogy a felhasználó ezt nem engedélyezte, de akárhol keresem egyszerűen nem tudom engedélyezni. Valaki találkozott már ilyennel? Esetleg kapcsolatban lehet azzal hogy ez egy teljesen új fiók?

Köszi előre is a segítséget!

(#6418) venom8888 válasza vzsryl (#6416) üzenetére


venom8888
őstag

Akkor is jonnek a percs reklamok,ha kikapcsolom az adblockert

(#6419) MutantZombie


MutantZombie
tag

Helló!
Értem, hogy a koronavírus nagyon veszélyes, és Györfi Pál is nagyon kedves, hogy erre felhívja a figyelmet, de hogy lehet megoldani, hogy ne minden 2. videó után tegye ezt?
Ja és minden felhívás után természetesen van egy reklám-hulladék is.
Az Adblock kikapcsolása nem segít.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#6420) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Akinek reklámmal van baja, annak csak ajánlani tudom a ublok origint, és nem egyébben, mint hard módban!!!
Angol vidi a vizuálisoknak és a fullos WIKI-je az inkább olvasósoknak.
Utóbbiból külön kiemelve a szintek. De mindkét forrást ajánlom, legalább 1-2 napig visszatérően nézegetni, hogy bekattanjon!

Azért jobb a hard mód mint a gyengébbek, mert már 0-ról indulva minden blokkolt, így új cucc a megszokott oldalakon sem indul el automatikusan benne.
Kb egy-három nap alatt a személyes rutin oldalak 100-90%-a használhatóvá menthető. Ha valami akadna, akkor meg akár 1 gombbal visszakapcsolható minden alapállapotra (vagy privát ablak, nem engedélyezett addonnal, vagy másik böngésző SOS-re...), vagy ha rutinoldal, akkor kb 4-5 próbaújratöltés mellett használható már használható (pl oldalfüggetlenül csak a beágyazott yt videók lejátszásához az oldalon 3-4 dolgot kell engedélyezni -és majd a végén el is menteni az addonba[egyik hívja meg a másikat, ezért kell újratölteni], viszont ha már 2 mgvan, akkor már ott a cím-link, és lehet menni yt-ra magára)!

Semmi sem visszavonhatatlan, ajánlom kipróbálni, és próbálgatni lehetőségeit!

Bónusz a SponsorBlock addon, ami a felhasználói által beküldött adatok alapján ugratja át az n+1 skillshare sponsor-blokkon a lejátszót. Nekem február óta 7 órát spórólt az életemből -ha alapból végignézném őket...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6421) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Nem tudom hol kérdezzem, deremélem nem haragszik meg senki ha itt is és a barkácsolós topicba is hiszen egyik helyen a szakmai oldalra kapok választ a másikon meg akik néznek ilyen videokat azok tudnak megnyilvánulni!

A lényeg a lényegben, elég sokat szoktam barkácsolni tákolni, párszor már mondták kollégák ismerősök hogy tobjak fel rola videot! Ok ezzel nem is lenne gond.
Én Magyar vagyok elég sok magyar ismerősöm van aki nézné, de mégtöbb Német illetve Svájci!
Néztem Youtubos irányelveket hogy mi lenne a legjobb.. két külön csatorna vagy egy csatorna de magyarul is és németül is feltölteni a videot vagy pedig egy csatorna ( mivel több lenne a német aki nézné) ezért németül feltölteni és magyarul alászövegezni de nem adot konkrétumot hogy melyik megoldás a jó!

Ti mit javasoltok? Mi lenne a jobb? Hogy csináljam?

(#6422) ledgeri válasza SwissAirplan (#6421) üzenetére


ledgeri
nagyúr

[link]
Ő elvan két nyelvvel. Csak annyi a lényeg, hogy darabonként kell felvenni, összevágni, és ne úgy gondolkozz, hogy lesz egy x nyelvel, meg egy másik x nyelvel Z aláírrással, akár másik csatornán, mert ha a fájl ugyanaz, akkor az bajos. Picit legyen más, picit legyen különböző.
Ha egy videó, és német aláírás, akkor meg szerintem M.o.ról csak a haverokra számíts, vagy kétnyelvű cím, ha az okés számodra.

Nem ilyen vonalban korlátoz a youtube! Csak ne legyen szélsőséges tartalom... onnantól már kb mindegy hogy mi...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6423) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
mp3-at szeretnék youtube-ra feltölteni. A Tunestotube egyszerre kettőt enged, én 30-at szeretnék (rövid angol szövegek, privát listába kell, digitális oktatáshoz). Tudtok ajánlani valami egyszerű módszert?
Köszi :R

(#6424) ledgeri válasza st6969 (#6423) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi a végcél? Ha audió eljuttatás a célba, akkor miért nem jó egy fájlmegosztó/felhő erre?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6425) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Nem nyilvános, csak linkkel megtekinthető videóim esetében a feliratkozóim kapnak valami értesítést, esetleg feldobja nekik a nyitóoldalon? Gondolom ha nem lőtték be az értesítést (harang) akkor nem?! Mi a helyzet az élő közvetítésekkel? Azt jelzi nekik valahogy?! Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6426) nfsu17


nfsu17
veterán

Hi.

Nem dobott a kereső sem "av1"-re, sem "av01"-re semmit, így megkérdezném.
Nektek jó ez az új codec, amit a YT néha már használ?
Nekem mondjuk régi gépem van, win7, négy magos proci, 4GB RAM, de ez az új már 1080p esetén is majdnem teljesen lefogja a gépet és néha akad is ezért a videó.
vp9-el minden oké.
HW gyorsítás Chrome-ban be van kapcsolva....4k-t már nem nagyon visz ez a gép, de nem is az a cél.
Elkezdi vp9-el játszani a videót, majd átvált erre az új codec-re és onnantól már akad is.

A pirossal aláhúzott az új...egy videónál már 3 féle videófolyam is lehet...vagy akár több.

Most valahogy azt kell kinyomoznom, hogy tudnám erőltetni a vp9-et...h264-re volt/van ilyen kieg.

Érdekes, hogy mikor akad, akkor nem is ugrik fel 100%-ra a proci.

VP9-el sokkal jobb a szitu.

(#6427) aprokaroka87 válasza nfsu17 (#6426) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én úgy tudom hogy hiába van bekapcsolva a hardveres gyorsítás, ha az adott hardver eleve nem tud vele mit kezdeni, na ugyebár ez az av1 egy elég új dolog.

Amúgy lehet hogy pl egy vlc jobban boldogulna vele.

(#6428) nfsu17 válasza aprokaroka87 (#6427) üzenetére


nfsu17
veterán

megoldva

Here's How:

2. Go to the YouTube TestTube page, and select Auto (default), Prefer AV1 for SD, or Always Prefer AV1 for what you want in the AV1 section. (see screenshot below)

[enable-av1-video-support-youtube]

(#6429) aprokaroka87 válasza nfsu17 (#6428) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:)

rendben

(#6430) st6969 válasza ledgeri (#6424) üzenetére


st6969
őstag

A végcél azért a youtube, mert sok anyuka/apuka azt tudja kezelni. Mobilról is egyszerű. Ha le kellene tölteni mp3 fájlokat, akkor abból csak a baj van (nem tudja, hova mentette, mivel játtsza le, legközelebb nem találja, stb...ilyesmi bonyodalmak).
De úgy tűnik, ez valami megoldhatatlan feladat (mármint egyszerű csoportos konvertálással), mert a neten sem találok rá megoldást. Érdekes, hogy van millió konvertáló program, ami át is teszi mp3-ból mp4-be úgy, hogy a kimeneti profilnak választható is a Youtube(!), de ennek ellenére sem fogadja el feltöltéskor a Youtube :(((

(#6431) SwissAirplan válasza ledgeri (#6422) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Köszönöm... ilyet láttam már többet is. Valószínűleg én is akkor ezt fofom követni.
Amugy hangalájamondásos :DD :DDD videokat tervezek, már ahol magyarázás lesz ugyhogy legalább nem kell 2 szer felvennem a kamerával!

(#6432) ledgeri válasza st6969 (#6430) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Total video converter , ha ez nem jönne be, akkor meg valami jobb podcast- szolgáltatás (amire persze most rákeresve nem találok jót... edit...) vagy Soundcloud.
Meg csak még eszembe jutott, ha pl youtube-ra megy a cucc, akkor alá berakhatnád az eredeti Felhős linkjét, hátha valaki képes használni és jobban jönne neki letöltve!

#6431) SwissAirplan
Ajánlom, hogy ha már így is, úgy is vágod, akkor mondjuk az intro/outro legyen külön videóként felvéve, 2 nyelven, és akkor még véletlenóül sem húzza be youtube a duplafeltöltést!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6433) ledgeri válasza ledgeri (#6432) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Podcastolást visszavonnám... picit bonyolultabb, mint gondoltam :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6434) Krystal_s válasza nfsu17 (#6428) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, hogy leírtad ezt a beállítást. Eddig ez fel sem tűnt. :)
Nálam pl a H264-re állítás nem volt jobb, mint a VP9.
De most megnéztem a VP9 vs AV1-et és valóban kb 2x annyi CPU-t használ az AV1.
Én még a régi YouTube felületet használom. Az új sokkal lassabb... Ott még nincs ilyen beállítás, de átváltottam új felületre, beállítottam ezt az AV1-et, majd visszaléptem classic felületre és úgy néz ki így is megjegyezte a beállítást. :)

[ Szerkesztve ]

(#6435) st6969 válasza ledgeri (#6432) üzenetére


st6969
őstag

Nem fogadja el sajnos a Youtube (azt írja, hogy csak hangot tartalmaz, ami igaz is). Pedig szerintem jó beállításokat adtam meg:

Elengedem. Kipróbálom a podcastot, köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#6436) smc válasza st6969 (#6435) üzenetére


smc
addikt

Bele kell tenni egy állóképet.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6437) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Eddig a Youtube jelezte alul piros csíkkal, hogy melyik videókat néztem meg. Mostanában meghülyült és csak kb. 10 percig tölti be a csíkot, mintha csak belenéztem volna, de közben már láttam/hallottam…

Ez mitől lehet?

Köszönöm!

(#6438) sirkan13


sirkan13
aktív tag

Sziasztok!Szeretnék eltávolítani egy személyt a yuotube prémium családi csomagból ill.egyet hozzá adni.De amikor a tagság kezelése és azon belül a családi megosztások szerkesztésére lépek ott nincs lehetőség rá,mindig azt írja hogy már létre hoztam egy csoportot.Köszi a segítséget.

(#6439) st6969 válasza smc (#6436) üzenetére


st6969
őstag

Ez eddig ok, de hogyan? Meg lehet ezt csinálni valahogy csoportosan? Mert 30 fájllal nem akarom egyenként.

(#6440) smc válasza st6969 (#6439) üzenetére


smc
addikt

Parasztosan, bevágod az egészet egy “videoba” aztán feldarabolod. Video vágó kell hozzá. Hirtelen nem találtam progit ami tudná.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6441) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! OBS-t használok az asztalom streameléséhez Youtube-on. A stream-et a megbeszélt időpont előtt 5-10 perccel szeretném elindítani, hogy biztos mindenki felkészüljön, összeálljon a rendszer stb. Hogyan tudnék úgy egy álló képet kitenni (pl. hamarosan kezdődik) erre az időre, hogy ha én közben matatok a gépen, azt ne lássák?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6442) smc válasza tylerddd (#6441) üzenetére


smc
addikt

Nincs második monitorod? Mert akkor egyszerű lenne. Amúgy pedig OBS-ben lehet állítani hogy csak egy programot figyeljen, aztán ha kezdődik akkor azt átállítod.
Aztán lehet van jobb megoldás is. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6443) tylerddd válasza smc (#6442) üzenetére


tylerddd
veterán

"BS-ben lehet állítani hogy csak egy programot figyeljen"

Köszi, jó ötlet!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6444) MadGame


MadGame
senior tag

Valaki? :F

[ Szerkesztve ]

(#6445) tylerddd válasza smc (#6442) üzenetére


tylerddd
veterán

Volt ilyen, hogy "Kép". Ezt beméreteztem a teljes kijelzőre és kitakart mindent a gépből, ami mögötte zajlott. A stream kezdésénél pedig a kis "szemmel" ki lehetett kapcsolni a képet és csá!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6446) smc válasza tylerddd (#6445) üzenetére


smc
addikt

Akkor bevált. ;)

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6447) nfsu17


nfsu17
veterán

Megint gond. :D
csatlakoznék gzbotii-hoz

Ma vettem észre, hogy feliratkozott csatornán a feliratkozások fülön nem látok videót, ami amúgy fent van a csatornán.
Érthetőbben: a totalcar-on fent van ez a videó... [link]
Ez tök jó, csak erről nekem a feliratkozások fülön semmi nem látszik. :F
Se mobilon, se gépen, frissítettem már 50x.

Azóta lett megoldás?
--------------------------------------

Krystal_s

Örülök, hogy hasznodra vált, bár azt nem értettem, hogy miért álltál neki átállítani :D ...nálad is terhelte a gépet?

(#6448) Krystal_s válasza nfsu17 (#6447) üzenetére


Krystal_s
addikt

"De most megnéztem a VP9 vs AV1-et és valóban kb 2x annyi CPU-t használ az AV1."

A terhelést magamtól nem vettem észre, mert látszatra simán mentek az AV1-es videók 40-50 %-os CPU terheléssel. Kíváncsi voltam és megnéztem mi a különbség, ha átállítom VP9-re. Azzal csak 20-30 %-os a CPU terhelés. Ez kedvezőbb a notebooknak, ezért állítottam át. :)

(#6449) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Feltöltöttem egy 50 perces FHD 30FPS-es videót de a YT azt írja ki, hogy 0% processing és nem hajlandó tovább menni. Ilyenkor mi van? Tényleg nem csinál semmit vagy csak az állapot sáv halt be. Holnap reggel 7-kor kellene megjelennie a videónak és most nem merem itt hagyni mert nagyon blamás lenne ha nem menne ki...

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6450) azbest


azbest
félisten

Van aki prémium előfizető és tévés rendszeren használja a youtube-ot? Érdekelne, hogy másnál is megjelent -e egy marha nagy reklám a home oldalon. Nekem mi boxon és fire tv stick -en is megjelent. Videoók közben nincs reklám, csak ezen a képernyőn. A lefele gombbal lehet eltüntetni és a saját tartalom listát látni.

Közben egyébként lehet rá is jöttem:
Talán egy bug. Mivel alapból a "márkafiók" alól vagyok bejelentkezve a sima fiók helyett. Még a google+ miatt jött létre ez és minden playlistem az alá van mentve. Régebben is volt, hogy a márkafiók kezelésénél bugzott és ott jelent meg reklám, miközben a sima fiók alól minden jól ment. Valsz valami új reklámfajta lehet ez, amitben nem kezelték le ezt a kettősséget a fiókkezelésben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.