Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 11:37:36

LOGOUT.hu

YouTube kisokos

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) trialboj válasza cocka (#6899) üzenetére


trialboj
őstag

Nem baj, a poszt másról szól és csak ezt az infót akartam megosztani. Remélem volt olyan akinek hasznos lesz.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#6902) Gubek-Einste válasza trialboj (#6901) üzenetére

Csak mellékesen kérdezném: Miért nem 4k-ban csinálod a felvételt ha a kamera képes rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6903) trialboj válasza Gubek-Einste (#6902) üzenetére


trialboj
őstag

Kölcsön kamera volt, 1 akksi 1 32gb-os kártya, így is megtelt. Illetve nincs 4k-s monitorom, és bivaly vasam sem itthon, szóval nekem elég lett volna a FHD export. Ha egy kicsit megpiszkálod a színeket szerkesztés közben és nincs hozzá rendes géped, 20-30 perccel is megtoldhatod az export időt FHD vs 4k tartalomnál, arról nem beszélve hogy már szerkesztés alatt is döcögve viszi a gép.

Valószínűleg vannak még ezzel így páran, nekik készült a poszt.Lehet spórolni a fent említettekkel, csak akkor a végeredmény mire eljut azokhoz akiket esetleg érdekelne nagyon gyenge lesz, és valószínűleg senki sem nézi majd meg.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#6904) #89309696


#89309696
törölt tag

Most már van, hogy 3x is megkérdezi egymás után belépek-e, mire elkezdi a videót lejátszani. És most már a videó ablakában is bedob néha egy üzenetet a felugró mellett és a lejátszás gomb után nyomásra is, szóval ez már háromféle módon megvalósított üzenés amiből az egyikféle háromszor is képes megjelenni egyhuzamban, hogy lépjek be. És persze a videókat az elejéről játssza le, hiába van a linkben az időpontra ugrás. Szépen ahogy telik az idő egyre agresszívabb a userrel. Ha belépek ez mind megszűnik. Miért akarja ennyire, hogy be legyen mindenki lépve, nem tudtak épp elég adatot elemezni a sütikből mindenkiről? :U

(#6905) tordaitibi válasza #89309696 (#6904) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bár nálam az ublock mindent megfog, az első üzenetet nem, de utána egész éjjel nyomhatom a yt-ot, se üzenet, se reklám, se semmi.
Ennek dacára én az alábbi linkemen látható megoldást favorizálom, a tetszőleges videó linkjét 1 kattintással küldöm a médiaplayeremre. Nálam ez az Smplayer, előnye hogy garantáltan megszakítás és reklémmentes, valamint az évek alatt megszokoti ergérfunkciók, hangerő a görgővel, stb. és a megszokott műveleteket és bill.kombinációkat tudom használni.

[link]

(#6906) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Pát hete jelentkezett egy idegesítő probléma a YouTube fiókommal:

Bizonyos funkciók nem működnek, mint pl:
-Videók mentése lejátszási listába
-ha lájkolok egy videót nem teszi a kedvelt videók közé, gyakorlatilag ha újretöltök el is tűnik a lájk, lejátszási listát egyáltalán nem tudok módosítani
-Nem működik a feliratkozás gomb sem
-Nem működik a megosztás gomb
-A profilomra kattintva nem jönnek be a menük

Tehát gyakorlatilag minden funkció behalt.
Böngésző: Mozilla Firefox, ablock plus plugin
A Google Chrome-ban bejelentkezve minden működik.
Olvastam, hogy ez a bug elvileg fiókhoz kötődik, azt írták, hogy töröljem a sütiket, a gyorsítótárat, kapcsoljam ki az Adblockert, de ezek után sem működöt. :W

Valakinek volt már ilyen problémája? Mit lehet ezzel tenni?

(#6907) DigitXT válasza trialboj (#6898) üzenetére


DigitXT
félisten

Az összehasonlító fotó mindent visz, tényleg durva különbség, köszi.:R

(#6908) Out válasza -Sawyer- (#6906) üzenetére


Out
addikt

Azt írod Chrome-ban minden működik, de Firefox-ban nem.
A Te helyedben nem is tudom, hogy hol keresném a hibát :DDD

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6909) -Sawyer- válasza Out (#6908) üzenetére


-Sawyer-
tag

Igen, valószínű, hogy a Firefox szarakodik, bejelentkeztem egy másik YouTube fiókba, ugyanúgy Mozillában, ott sem működtek a funkciók, de érdekes módon egy működött, a megosztás.
Újratelepítettem többször is a Firefoxot, töröltem minden adatot belőle, bővítményeket sütit, gyorsítótárat, mindent, de tiszta telepítés után sem lett jó.

Nem tudom, hogy mi zavarja ennyire be a YT működését :(

(#6910) Hege1234 válasza -Sawyer- (#6909) üzenetére


Hege1234
addikt

ott akkor valami elég nagy gebasz lehet

ezekről a helyekről is töröltél mindent?(manuálisan)
c:\Users\@\AppData\Local\Mozilla\
c:\Users\@\AppData\Roaming\Mozilla\
c:\ProgramData\Mozilla\
c:\Program Files\Mozilla Firefox\

(#6911) -Sawyer- válasza Hege1234 (#6910) üzenetére


-Sawyer-
tag

Először nem töröltem, de most hogy írtad, kitöröltem ezeket is, mégegyszer újratelepítettem tisztán, de továbbra sem jó :(

Valami nagy gebasz van vele tényleg, most már tényleg ötletem sincs, hogy mi zavarhat be, amikor egy gyakorlatilag szűz Firefoxal sem működik :F

(#6912) tordaitibi válasza -Sawyer- (#6911) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Cipot a cipoboltbol, Google tulajdonu Youtubet Google bongeszobol.
:)

(#6913) fokukac válasza tordaitibi (#6912) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, azért ez sem mindig olyan egyértelmű már. Nekem mostanában eléggé sok bajom van a Google-lal...

A Chrome böngészőből (Google termék), az új Youtube Music-ból (Google termék) még mindig nem lehet cast-olni Chromecast Audio-ra (szintén Google termék), de ahogy hallom, Google Home hangszórókra se (ami szintén Google termék).

Miközben a Google Play Music esetében (szintén Google termék, csak hát megszüntetik), de még a Tidal esetében is ez alap dolog volt.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6914) Hege1234 válasza -Sawyer- (#6911) üzenetére


Hege1234
addikt

hmm. :F

én azt próbálnám még ki hogy újraindítás csökkentett módba hálózattal
win gomb + R > msconfig > rendszerinditás tab > biztonságos inditás 🔳 > hálózat ⚫
ha így működni fog akkor feltelepült valami külsö program ami b@sztatja

+
vízszintes 3 vonal > súgó > újraindítás letiltott kiegészítőkkel
(nem csak kiegészitőket tilt)

(#6915) -Sawyer- válasza Hege1234 (#6914) üzenetére


-Sawyer-
tag

Na, az "újraindítás letiltott kiegészítőkkel" nem működött, de a csökkentett módban működött minden funkció :DDD

Úgy néz ki, hogy akkor valami külső program basztatja :U
Már csak az a kérdés, hogy mi? Milyen program tud így bezavarni egy oldal működésébe?

(#6916) -Sawyer- válasza -Sawyer- (#6915) üzenetére


-Sawyer-
tag

Meg is van a ludas: a vírusirtóm: Kaspersky Internet Security.
Úgy néz ki ahogy a Kaspersky letilt valamit ami miatt a youtube nem működik rendesen.
Már csak azt kell megtalálni, hogy pontosan melyik beállítás zavarja be :))

(#6917) Hege1234


Hege1234
addikt

kaspersky miatt?

pont meg is találtad te is :))

ez?

I had this problem for a few days and i just installed Kaspersky Protection Firefox add-on and Youtube started working normally

[ Szerkesztve ]

(#6918) -Sawyer- válasza -Sawyer- (#6916) üzenetére


-Sawyer-
tag

Úgy látom már tudnak is a problémáról:
A Kaspersky fórumon ezt írták egy hónapja:


"Hello @Daniel Stancu,
Welcome!
Unfortunately, the issue is due to a known bug. Kaspersky have advised it will be fixed by a patch to be issued in late October, early November.
The advise from @Anton Mefodys is as follows:
“ As the issue is reproduced only in Firefox, then please temporary use another browser (for instance Chrome) as a workaround till the patch release.”
Thank you
Flood"

(#6919) -Sawyer- válasza Hege1234 (#6917) üzenetére


-Sawyer-
tag

Igen, pont most másoltam be innen :DDD

(#6920) -Sawyer- válasza Hege1234 (#6917) üzenetére


-Sawyer-
tag

Én egy másik bejegyzést találtam meg, de amit kiidéztél az bejött, a Kaspersky bővítménnyel működik rendesen miden funkció :D

Úgy néz ki ez egy bug, ami akkor jön elő ha Firefoxot használsz és Kaspersky-t, de nem használod a böngészős bővítményt. Elvileg ezt ki is javítják a következő hetekben érkező frissítésben, legalábbis ezt írták a másik bejegyzéseben.
A lényeg, hogy addig is a bővítménnyel működik újra miden :)

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#6921) Hege1234 válasza -Sawyer- (#6920) üzenetére


Hege1234
addikt

szívesen!

(#6922) bela30


bela30
csendes tag

Sziasztok!

Hogy kell kieszközölni az éppen feltöltött videóhoz az automatikusan létrehozott fordítás-t?

Feltöltöttem egy videót,de az istenért se akar a youtube hozzá automatikusan létrehozott fordítás-t generálni,és nem értem miért nem amikor amúgy tonna számra van ilyen videó az oldalon.Tényleg nem tudom mit tehetnék még a dolog érdekében.

Amúgy találtam én egy leírást hozzá,ezt: https://support.google.com/youtube/answer/6373554?hl=hu csak ezzel meg az a baj hogy a 4. pontnál,a "A „Feliratok” részen kattints a Továbbiak linkre a szerkesztendő felirat mellett." résznél rendre elakadok,mert nálam nincs ott semmi féle Továbbiak link! :-( https://i.ibb.co/2qmBL9g/grgj.jpg A Hozzáadás gomb meg csak arra való hogy én töltsek fel valami feliratot hozzá.

Vagy ehhez egyszerűen ilyenkor még idő kell,mármint a feltöltést követően?

Ha valakinek már van tapasztalata ebben,kérem segítsen!Előre is köszi!

(#6923) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!

Az mitől függ hogy egy adott videó vp9 vagy h264 kódekkel lesz publikus YouTube-on?

Mostanában egyre több videó esetén tapasztalom azt hogy h264-el jön ki és úgy is marad.

Nekem vp9 ( webm ) elönyösebb lenne, mivel jórészt mobilnetről vagyok, és nem mindegy hogy adott videó mondjuk 100mb vagy 70mb pl.

(#6924) SP4C3


SP4C3
veterán

Mekkora felbontásban nézed? Mivel telefon, gondolom 480p vagy 720p...
Papíron szép nagy százalékarányokról van szó, hogy mennyire de jobb a VP9 tömörítése.. Szerintem meg 1080p és alatta elhanyagolható a különbség. Nem teszteltem...
Vp9 pont a fostalicska provider-ek miatt jött létre, de messze "nem támogatja" annyi eszköz, mint a h264-es codec-et. Tehát prociból játsza le, nem pedig az erre kitalált és kihegyezett decoder-t használják a készülékek. Tehát olyan, mint amikor villával esszük a levest vagy teáskanállal szeljük a kenyeret.
A megoldás nem ebben rejlik, hanem a normális nethozzáférés+harware acceleration kombóban.

Advanced h264ify extension-re keress rá...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6925) PuMbA válasza aprokaroka87 (#6923) üzenetére


PuMbA
titán

"Az mitől függ hogy egy adott videó vp9 vagy h264 kódekkel lesz publikus YouTube-on?"

Valószínűleg a nézettségtől is függ, mert AV1 kodek kb. 200.000 megtekintés fölött váltja a VP9-et normál videóknál. Hivatalos videóklipeknél viszont nem, ott VP9 van minden esetben, akárhány megtekintéssel.

[ Szerkesztve ]

(#6926) aprokaroka87 válasza SP4C3 (#6924) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A telefon a 4k@60fps vp9 videót is viszi.
De átlagban max FHD-ban nézem a videókat, persze van hogy lentebb veszem.

(#6927) aprokaroka87 válasza PuMbA (#6925) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Valami hasonlót én is felfedeztem már.

Mondjuk lehet hogy az AV1-re való átállás is okozhat majd furcsaságokat.

(#6928) trialboj


trialboj
őstag

Tudja valaki, hogy akkor is aktiválható-e a YT family csomag, ha az egyik rokonom, aki valóban rokon, és nem csak haver, mondjuk más országban él?
Vagy csak országon belül működik?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#6929) genlog


genlog
junior tag

Megbízható 4K letöltő programot vagy oldalat tud valaki?

(#6930) PuMbA válasza genlog (#6929) üzenetére


PuMbA
titán

youtube-dl mindig működik, sosem hagy cserben :)

[ Szerkesztve ]

(#6931) Fecogame válasza genlog (#6929) üzenetére


Fecogame
veterán

Én ezzel szoktam [link]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6932) tordaitibi válasza genlog (#6929) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

? ismeretlen a 4kvideodownloader?
5 éve használom, még sose hagyott csereben, gui alatt választható a letöltendő video felbontása, formátuma, mkv, mp4, csak az audiofájl kinyerése, az mibe legyen, mp3, listák letöltése, listákon belüli válogatás, stb.
Free, multiplatform, minimális reklámmal.

Én megvettem 2 éve örökös használatra mert szinte naponta használom, akcióba 3 gépre akkor nem volt 5000Ft. Ennyit megérdemel a fejlesztő.

(#6933) PuMbA válasza tordaitibi (#6932) üzenetére


PuMbA
titán

Videó kodek választó van benne? Hogy h264, vp9 vagy av1-et rakjon az mkv, mp4-be? Ugyanígy hangnál, hogy opus vagy aac legyen?

[ Szerkesztve ]

(#6934) genlog


genlog
junior tag

Köszi.

(#6935) tordaitibi válasza PuMbA (#6933) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem találtam, ezek a lehetőségek vannak:

Tud még 3gp-be menteni, helytakarékos a telefonokra.

Valamint az audió kivonása több formátumba, mp3, ogg, és m4a.

Ennyit tud de ezt pár kattintással.
De mivel ingyenes, miért nem próbálod ki, bármilyen platformon?

[ Szerkesztve ]

(#6936) PuMbA válasza tordaitibi (#6935) üzenetére


PuMbA
titán

Tudja, ott van az MKV vagy az MP4 formátum után :) Tök jó.

[ Szerkesztve ]

(#6937) Wasquez


Wasquez
senior tag

Be lehet állítani valahol, hogy a feliratok automatikus fordítási nyelve alapértelmezetten mi legyen?

PC

(#6938) StLui válasza Wasquez (#6937) üzenetére


StLui
veterán

Ez tényleg jó lenne, az meg pláne, hogy tévén is tudjam fordítattni :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6939) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Valahogy lehet csökkenteni egy csatorna videóiban megjelenő reklámok mennyiségét?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6940) Gubek-Einste válasza DrBubo77 (#6939) üzenetére

Premium előfizetéssel nincsen reklám, reklám blokkolóval sincsen, egyébként a videó készítője dönti el mennyi reklám legyen benne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6941) DrBubo77 válasza Gubek-Einste (#6940) üzenetére


DrBubo77
addikt

Hol állítható ez be?
És ha olyan anyagot töltök fel, ami nem saját készítésű, ott az eredeti videó készítője tudja beállítani?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6942) Out válasza DrBubo77 (#6941) üzenetére


Out
addikt

A bevételszerzésnél tudod beállítani, ha arra jogosult vagy és saját tartalmat töltesz fel.
Ha más anyagát rakod fel, akkor is Te állítod be, hogy hol legyen reklám, de a bevétel a jogtulajdonost illeti meg (amennyiben úgy állította be azt a videót amit fel akarsz tölteni)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6943) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Nézek egy videót YT-on. Mobilon van alatta angol és német felirat. Ugyanezen videó alatt Chrome-ban, PC-n nem tudom a németet kiválasztani?! Hol kellene mutatnia?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6944) Out válasza tylerddd (#6943) üzenetére


Out
addikt

A fogaskerék mellett szokott lenni a felirat gomb, ha van elérhető felirat. A videó feltöltője tudja szabályozni, hogy a felirat elérhető legyen-e mobilon vagy pc-n.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6945) tylerddd válasza Out (#6944) üzenetére


tylerddd
veterán

Örgh, akkor ezek szerint ez a probléma, hogy PC-n nem tette elérhetővé. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6946) blaszlo777


blaszlo777
friss újonc

Sziasztok,
a problémám a következő:
két nappal ezelőtt láttam, hogy a youtube videómat lelopták és megvágva feltöltötték egy másik csatornára. Jelentettem is jogvédéssel, de 12 órán belül nem szedték le, így visszavontam a követelést, mert téves időbélyeget adtam meg véletlenül.
Közben lekerült a videó tegnap kérdéses csatornáról, majd ma virradóra visszakerült.

Jelenteni próbáltam újra szerzői jog sértéssel a videót, majd ez fogadott a jelentési űrlapot kitöltve: [link]

Valamiért nem engedi újra jelenteni szerzői jogbitorlással... :(

Pedig a szerzői jogok között nézve a csatornámon lezárva státuszt ír a youtube: [link]

Írtam külön mailt a youtube copyright bejelentéses mail fiókjának is, vissza is jött értesítés a mail fiókomba, de semmi érdemi nem történt, és azóta se tudom újra jelenteni a videót.

Kérlek benneteket segítsetek, hogy ilyenkor mit tudnék tenni. :(
Köszönöm!

(#6947) RedCactus válasza blaszlo777 (#6946) üzenetére


RedCactus
senior tag

Írjál annak aki feltöltötte, hogy vegye le.

(#6948) SP4C3 válasza blaszlo777 (#6946) üzenetére


SP4C3
veterán

Segíteni nem tudok, de...
Per pillanat 0 videód van,
Az ég szerelmére használj Ublock Origin-t
Az informatikával kapcsolatos kérdéseket itt tedd fel és ne a gyakorikerdesek.hu-n.

A "megvágva feltöltötték" lehet akár paródia kategóriába eső lépés, azzal meg nem tudsz kezdeni semmit.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#6949) Fecogame


Fecogame
veterán

Nem segítség miatt kommentelek, csupán szeretném leírni, mennyire megkedveltem mostanában a Youtube Music szolgáltatást... PC-n és telefonon is nagyszerű. Pl. kikeresem a kedvenc zenémet, elindítom, majd utána sorban nagyon hasonló, szintén nekem tetsző zenéket ajánl. Sokkal jobban működik, mint a Youtube algoritmusa.

A másik, hogy telefonos alkalmazásban be lehet állítani, hogy ne töltse be a videókat, csak a hangsávot, így alig fogyaszt adatforgalmat (ebben a hónapban 500MB, pedig már hallgattam pár órát).

Előfizettem rá, így teljesen reklámmentes, és csak 1500 Ft / hó. Nekem belefér, hogy számomra jó zenéket hallgassak reklámok nélkül, menet közben is :) Hangminőség pedig szintén remek. :K

Plusz amelyik zenéket upvote-olom, megjelenik itt is (Liked videos playlist on Youtube).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6950) blaszlo777 válasza SP4C3 (#6948) üzenetére


blaszlo777
friss újonc

Köszi a választ, le vannak privátolva a videóim mind.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  YouTube
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.