Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) kukinyo


kukinyo
addikt

Feltettem már a 3S topikban is a kérdést, ott nem kaptam választ, illetve nem megfelelőt (van olyan telóm is és mindkettőnél előjött már ez a hibának nem, inkább hiányosságnak nevezhető) dolog.Ha nem baj feltenném itt is a kérdésem. Valahogy megoldottam mindkét telefonon.
Felraktam a google kamera moddolt változatát. Remek képeket csinál.Viszont videó felvételnél csak a hang megy, a kép folyamatosan csak az első képkockát mutatja, magát a felvételt nem.
Volt már ezzel régebben problémám de nem emlékszem hogy oldottam meg és most pedig nem találom a megoldást. Ha jól emlékszem (egyáltalán nem biztos) valamit a build.prop fájlba kellett beírni.
Talán itt tudtok segíteni.

(#19652) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Srácok!
Került hozzám egy 16 GB-os micro sd kártya, ezelőtt egy Samsung telóban használták. Nem tudom az adatokat törölni, sem a kártyát formázni. Windows alól sikerült törölni a fájlokat, de maradt két rejtett mappa, ezeket nem tudom törölni, ha formázni próbálom nem megy végig, leállás. Utána az eredeti állapot áll vissza. Van valami módja, hogy használható legyen ez a kártya ezzel a telóval?

Üdv.: KamuMazsola

(#19653) Gloob válasza borzosmorzi (#19649) üzenetére


Gloob
addikt

Mellesleg az EU. Dev-vel is csak ez az egy probléma van, amit leírtam. Igaz ezt a mai napon 3-4 fórumtag is említette, így soknak tűnik az az 1 dolog is!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#19654) D1L1ZS válasza borzosmorzi (#19627) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Szia!

Nem olvastam róla, hanem tapasztalom. Előző buildek alatt tökéletes vot.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#19655) borzosmorzi válasza D1L1ZS (#19654) üzenetére


borzosmorzi
tag

Fura, hogy nem mindenkinél jelentkezik. Nem lehet, hogy a használt téma hozza elő? Én az alapértelmezett témát használom, a silent mód hibátlanul működik. Már volt olyan korábban, hogy a kapcsolókat érintő hibák csak bizonyos témáknál jöttek elő.

[ Szerkesztve ]

(#19656) vigyori78 válasza Fejlesztő13 (#19650) üzenetére


vigyori78
őstag

Global dev. MIUI9 7.12.28 semmi buhera.

(#19657) vargalex válasza KamuMazsola (#19652) üzenetére


vargalex
félisten

A legtöbb Samsung SD kártya vége az, hogy read only-ra vált. De nekem volt ilyen esetem már Mixza-val is.

Alex

(#19658) Lujo416 válasza Fejlesztő13 (#19605) üzenetére


Lujo416
tag

Google kamera apphoz-
Nekem azt írja hogy az ön országában nem elérhető

(#19659) B2man2 válasza Lujo416 (#19658) üzenetére


B2man2
aktív tag

Ahogy nézem az utolsó Google Camera ami kompatibilis a 7.0-ás androiddal, az a 4.1-es változat.
link
Innen letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#19660) arcsin válasza Lujo416 (#19658) üzenetére


arcsin
senior tag

Itt írtam. Van több féle is, nekünk az MGC-s jön be legjobban a posztban írt beállításokkal.
Újabb verziók vagy rossz képet vagy fekete képet produkálnak. Ez a csomag most jo. Minden Model módosítás után auto-ra állítja a HDR+-t, ezt csak azért mondom mert nekem ezen mindig be van kapcsolva és ritkán akarja auton magától. A első, hátsó hdr+ és a lens blur is működik.

MGC_5.1.016_7.0+C2API_v.1.3_AllinOne_HDR+_front.apk

(#19661) Lujo416 válasza arcsin (#19660) üzenetére


Lujo416
tag

Köszi de ez nem megy camera2api nélkül vagy ha igen akkor sorry
Mert nekem olyan kell és ahogy olvastam a kolléga úgy írta hogy a google cam-hez nem kell nyitogatni root meg ilyenek mert ahhoz nem nyúlnèk

(#19662) Fejlesztő13 válasza B2man2 (#19659) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Alkalmazás adatokban a verzió nálam: 2.5.053 (2290296-30)

(#19663) D1L1ZS válasza borzosmorzi (#19655) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Most megpróbáltam gyári témával is. Ugyanúgy rövid tapicskolásra nem reagál, hosszú érintésre be navigál a beállításokba.

Mind1, annyira nem zavar. Máshol is be lehet lapcsolni pár lépéssel szerencsére.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#19664) janakbacsi válasza crok (#19644) üzenetére


janakbacsi
őstag

Köszi. Driver fent, felkiáltó jel eltűnt, folyamat elindult. Most már csak azt a buzi 72 órát kell kivárni. Azt nem értem csak, hogy mi a jó a xiaominak abban, hogy a bootloader az összekapcsolás után csak 72 óra múlva lesz nyitva. A végeredmény így is, úgy is ugyanaz. Én semmi rációt nem látok ebben a 3 napos várakoztatásban.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#19665) Smiley válasza janakbacsi (#19664) üzenetére


Smiley
őstag

Az, hogy ha ellopjak a telot, akkor van idod bejelenteni, es a bl nyitasa nelkul nem fernek hozza a file-okhoz, ha az eszkoz jelszavazva van.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#19666) Oldman2 válasza Smiley (#19665) üzenetére


Oldman2
veterán

Valamint hátha közben Te is meggondolod...
;)

(#19667) Tailor21


Tailor21
csendes tag

Látom időközben több embernél előjött, hogy csak fülessel vagy csak kihangosítva tud beszélni!
Hozzá teszem az egyik ismerősömnél is!

2 HÓNAPIG volt a telefonom a szervizben tegnap kaptam meg. Javítatlanul!
A válaszuk: A tesztekben a telefon semmi kitérőt nem mutatott hibátlan.
Egyet is értek velük, mert a tesztet én is lefuttattam. Így gratulálni tudok nekik, hogy ültek rajta. Jó talán tovább adogatták, mert van elmentve 4 wifi hálózat :D

Remélem kompromisszumot tudok kötni a bolttal csere készülék ügyben.

Gyanítom, hogy ez a készülék teljes androidként futtatva hibátlan lenne!

Valakinek egyáltalán megjavult azóta?

[ Szerkesztve ]

(#19668) janakbacsi válasza Smiley (#19665) üzenetére


janakbacsi
őstag

és ha 3 nap után lopják el, akkor mi van? ugyanúgy nyitva van a bootloader. ez baromság szerintem.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#19669) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Tegnapi EU ROM-ot érdemes feldobni, felhozták a biztonsági csomagot 12-01-re.

B.Cs.

(#19670) borzosmorzi válasza janakbacsi (#19668) üzenetére


borzosmorzi
tag

De ha éppen a tolvaj az, aki nyitni akarja, azalatt letilthatod, és akkor nem fér hozzá az adataidhoz. Persze csakk akkor működik, ha jelszóval védett és be van rajta kapcsolva a készülékkeresés.

[ Szerkesztve ]

(#19671) crok válasza janakbacsi (#19668) üzenetére


crok
Topikgazda

A tulaj felelossege ha nyitja, irja is a tool hogy ezt a - mar elottem vazolt - vedelmi lehetoseget iktatja ki, sajat felelossegre.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#19672) sandró60 válasza Tailor21 (#19667) üzenetére


sandró60
addikt

A hiba melyik MIUI verziónál jött elő?
A szervizben feltették az újabbat vagy maradt amivel vetted a készüléket?
Én augusztus elején vettem egyszer frissült a 8.5.8.0
A 9-est már nem engedtem .Itt a fórumon írták egy páran,hogy nem megfelelően működik.Majd,ha többség úgy vélekedik a következő frissítésről hogy most már megfelelő akkor engedem frissíteni.
Ez az én véleményem. :K

(#19673) arcsin válasza Smiley (#19665) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi van a sima webes Android Device managerrel? Azzal is lehet keresni, lockolni, törölni ha netán ellopnák. Bár én ha csak szimplán nem találom itthon is azzal csörgetem magam (lenémítva is szól).

(#19674) Simba86 válasza SirKero (#19520) üzenetére


Simba86
senior tag

wifin nekem elég korrekt :)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#19675) arcsin válasza Lujo416 (#19661) üzenetére


arcsin
senior tag

A "root nyitogatás" :DD meg "ilyenek" nem ördögtől való dolgok. Lehet reklámot tiltani mindenféle vpn-es trükk nélkül, "meg ilyenek". Nekem még root nélküli Lineage-re felment adb-n ez az apk.
Ezzel tudod ellenőrizni is mielőtt nekivágsz.
Őszintén megérte feldobjam ezt az egy kis apk-t mert azóta kuuurvajó képeket csinálok.

(#19676) juve600


juve600
nagyúr

crDROID OREO 8.1

OTA is van benne,RR szintű testre szabhatóság

(#19677) Lujo416 válasza arcsin (#19675) üzenetére


Lujo416
tag

Szerintem nem támogat semmit se :D
[kép]

(#19678) Imi1981 válasza arcsin (#19675) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez a reklámblokkolás youtube-on belül is blokkolja a reklámot? Csak mert mostanában már nagyon sok a reklám youtube-on.

(#19679) nagyra válasza janakbacsi (#19664) üzenetére


nagyra
tag

Az a jó benne a Xiaominak, hogy akármelyik jött-ment gagyi webshop nem tud a telóra rakni vírusos, reklámokkal teli moddolt ROM-ot.

Vagy csak sokkal nehezebben (a BL nyitás ugye elvileg MI fiókhoz kötött, meg "egyéni elbírálás" alapján megy).

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#19680) janakbacsi válasza juve600 (#19676) üzenetére


janakbacsi
őstag

Vajon mennyire tökéletes a magyar nyelv benne?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#19681) juve600 válasza janakbacsi (#19680) üzenetére


juve600
nagyúr

nem 100% .olyan 98

(#19682) janakbacsi válasza nagyra (#19679) üzenetére


janakbacsi
őstag

Dehogynem tud. Megigényli a nyitást, és 72 óra múlva már teheti is fel. Bárki megkapja az engedélyt. Létrehoz egy mi fiókot, és kész is. Gyorsan megvan. Így semmi értelme ennek.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#19683) gallimi


gallimi
tag

Sziasztok. Csak én nem találom az RR 5.8.5 ben a két kártyás csengőhang beállítást vagy nincs benne?

(#19684) razorka777 válasza gallimi (#19683) üzenetére


razorka777
veterán

Nincs benne. :(

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#19685) nagyra válasza janakbacsi (#19682) üzenetére


nagyra
tag

Gyakorlatilag igen, de az, hogy minden telefonhoz csináljanak accountot (vagy legalábbis sok account kell, hogy ne legyen feltűnő), meg megvárni a 72 órát az elég sok macera (ez még nekünk is, akkor képzeld el milyen egy webshopnak, aki mondjuk több száz telefont értékesítene minden nap).

Régebben olvasgattam Xiaomi telók után, év közepén meg vettem egyet. Régebben a legtöbb webshop moddolt rom-mal adta (figyelni kellett a pontos ROM verziószámot!), az utóbbi időkben pedig sehol nem hallottam, hogy ez előfordult volna.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#19686) arcsin válasza Imi1981 (#19678) üzenetére


arcsin
senior tag

A bannereset teljes mértékig, videósakat inkább ritkán engedi be ahogy észrevettem. (de pld az is egy védekezés hogy pld openwrt-s routerbe belőni a reklámblokkolást úgy otthonra globálisan)

(#19687) Imi1981 válasza arcsin (#19686) üzenetére


Imi1981
veterán

Na ez nekem már magas :). Csak simán az adblockot kipróbálom. Kösz

(#19688) crok


crok
Topikgazda

Ha feloldási mintát vagy ujjlenyomatot (és kiegészítésképp feloldási mintát) állít be valaki védelmnek és olyan ROM-ot telepít ami force encryption miatt lekódolja a /data-t és jelszót kér de nem fogad el látszólag semmit a telefon akkor próbáljátok meg [ez] alapján beütni a jelszót, hátha segít..

3x3

1 2 3
4 5 6
7 8 9

4x4

1 2 3 4
5 6 7 8
9 : ; <
= > ? @

5x5

1 2 3 4 5
6 7 8 9 :
; < = > ?
@ A B C D
E F G H I

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#19689) nzsolti


nzsolti
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Már órák óta küzdök, hiába.

Az Android 7.0 vagy a MIUI 9 telepítésekot elvesztettem a root jogaimat.
Próbálom újra visszahozni. A bootlader nyitva, elvileg a root jogom is engedélyezett, de nem tudom installálni a TWRP-t.

Bárhogy próbálkozom, az ADB a következő hibaüzenettel lepattint:

target didn't report max-download-size

Mi lehet a gond?

Segítségeteket előre is köszönöm,

(#19690) orc88 válasza nzsolti (#19689) üzenetére


orc88
őstag

Egy mappában van a twrp img a fastbootal? Esetleg próbáld meg recovery.img-re nevezni. Néha előfordulhatnak anomáliák.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#19691) crok válasza nzsolti (#19689) üzenetére


crok
Topikgazda

logout blogom, minimal adb, alacsony az adb verzioja szerintem, legtobbszor ez a baj.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#19692) Upo válasza fudi2002 (#19548) üzenetére


Upo
addikt

Miben jelentkezik, hogy nem működik a WLD?
Most direkt kipróbáltam, feltettem, kérte a magisk a root elérést, megadtam, látszólag egészen úgy tűnik mintha működne. Install as system-re bemásolja a priv-app mappába az apk-t is.
:F

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19693) Upo válasza juve600 (#19462) üzenetére


Upo
addikt

Hát a messenger lite bugzik alatta, fényképező ikonra nem ad fel semmit, linkre kattintva nem jelenik meg semmi, stb, mintha a külső app hívások blokkolva lennének. Mondjuk ugyanezt csinálja eu rommal is, cn dev alatt meg tökéletesen megy, pedig az eu és a hu rom is abból készült. Gyári global dev-en is bugos, de azon nem csodálkozom, a global romok ritka selejtesek.
De van benne dupla kopp-ra lezárás, ébresztés, töltési hang kikapcsolás, advanced reboot menü, stb.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19694) Upo válasza beers (#19569) üzenetére


Upo
addikt

És a PAYPAL kuponkóddal még 5-el olcsóbb, 184.99$

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19695) Upo válasza vargalex (#19571) üzenetére


Upo
addikt

Már írtam többször, a QC és MTK telókban szó szerint nincs egy közös alkatrész sem. Messziről úgy néz ki, de mind bukó. alaplap, kamerák, szalagkábelek, sim fiók, hátlap, kijelző, akku, usb panel, gombok, meg még ami nem jut eszembe, mind különbözik!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19696) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

A galériában az elrejtett képeket vagy albumot hogy lehet visszahozni?

(#19697) vargalex válasza Upo (#19695) üzenetére


vargalex
félisten

Pont ezért írtam a kollégáknak, hogy a videóban MTK és QC SoC-al szerelt telefonok esetén különbözik. Csakhogy ugye a kolléga QC SoC-al szerelt Note 4X-ében nem megy a Sony szenzor (ami szintén QC SoC-al szerelt Note 4 Globalban megy). Ezért ötletelek, hogy mi lehet a különbség.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19698) x1port


x1port
addikt

Bootloader nyitva !
Jöhet a mókolás. Camera api főleg. Hát ha javul a pocsék fényképező minősége :U

(#19699) Upo válasza x1port (#19698) üzenetére


Upo
addikt

:N
Az nem fog. Max több lehetőség lesz szoftveres bűvészkedésre, és ennyi. Jó sose lesz, max. elfogadhatóbb vagy tarkább. Van akinek a tarka jelenti a jót, azok elégedettek lehetnek a mindenféle HDR+- stb. dolgokkal, nekem az jelenti a jót, ha minél közelebb van a valósághoz a kép. De olyanhoz használok fényképezőt, a telefon kamerájával meg elbohóckodok mikor kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19700) dethroner válasza beers (#19569) üzenetére


dethroner
veterán

Ja,de ha beteszed a kosárba, egyből hozzádob 5$ DHL-t. Mindegy, leszarom, már Lipcsében van, elvileg keddre hozzám kerül.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.