Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Termi92


Termi92
tag

Akit esetleg érdekel Miui 9 menória kezelése, készítettem egy rövid felvételt telefonról, több alkalmazás nyitva, váltás közöttük.

https://drive.google.com/file/d/0B4FApl7433hBVlFtcmltQWdzUTg/view

(megjegyzés: a valóságban nem "akad" ennyire a telefon, ez csak a képernyőfelvevő szoftver sajátossága)

(#12502) Hajgi válasza trebrona (#12500) üzenetére


Hajgi
csendes tag

Szia

Nekem a gyáriban nincs ilyen beállítási lehetőség.
Viszont fél sikert már sikerült elérnem.
Találtam olyan zene appot, ami be tudja tenni a kívánt számot csengőhangnak, de csak akkor ha nem akarok SIM-enkénti külön csengőhangot kérni.
De ehhez is be kellett kapcsolnom a "Rendszerbeállítások módosítása" kapcsolót.
Nem is tudom hogy ez hol lehet, az App dobta fel, és én nem átkapcsoltam.
De még így se tudok a csengőhangoknál én egyedit kérni.

Tamás

(#12503) pprod94


pprod94
aktív tag

Úgy tűnik a Faust kernelt nem fejlesztik tovább. :( Valamit tudtok helyette ajánlani? Revoltról írtak jókat, azt meglesem most. :) De hátha van jobb!

(#12504) borzosmorzi válasza Hajgi (#12502) üzenetére


borzosmorzi
tag

Megpróbáltad a fájlkezelővel betallózni a zenefájlt amikor ki akarod választani? Miért ragaszkodsz mindenáron egy zenelejátszóhoz? Ráadásul a gyári zenelejátsztó app bugos, nem kicsit, nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#12505) Hajgi válasza borzosmorzi (#12504) üzenetére


Hajgi
csendes tag

Szia

Én nem ragaszkodom a zenelejátszó használatához.
De nem enged ez az átok készülék egyedi csengőhangot betallózni.
Se a beállítások menüből, se a filekezelőből, se a gyári zene appból.
Sehonnan.
Nagy nehezen találtam egy "Pi music playert" ami képes volt betenni a csengőhangot, de csak központilag.
Ha már Sim-hez rendelten szeretném akkor az már ezzel a progival se működik.
Egyszerűen, amikor kiválasztom a kívánt egyedi számot, nem jelenik meg a listában.
Már mindent kipróbáltam, változtattam formátumot, méretet. stb...
De mintha le lenne tiltva a készülékben a funkció.
Hiba nincs, csak nem teszi be a talózás után a kért számot.

Tamás

(#12506) Gila2626


Gila2626
csendes tag

Hol találom az adatforgalmat? Korlátlan de még is kíváncsi lennék mennyit raktam már a telóba

(#12507) vipviform


vipviform
senior tag

Heuréka! Sikerült! Itt a fórumban kértem segítséget, hogy stabil 8.5.8.0-ról átállnék dev 7.9.1.5-re, BL nyitás megvolt, bár nem tudom, hogy ez fontos volt e. A frissítés menü /három pöttyös/ lehetőségnél hiába tallóztam be a letöltött romot, mindig kidobott, hol azért mert nem vagyok tagja a beta tesztelőknek, hol azért mert nem tekintette "official rom"- nak a betallózott fájlt. Ezután a Flash Boot módszerrel próbálkoztam és ez bejött, működik! Amire fontos figyelni, hogy érzékeny a kicsomagolt betallózandó fájl mappanevére, és amikor újraindítod Fast Bootban a telót akkor gyorsan fel kell dugni az USB kábelt, mert egyébként nem azonosítja. Nálam ezek így működtek, ha segíthettem vele valakinek akkor Ok.
Ui. utólag is köszönöm az eddigi segítségeket.

/Csak úgy utóiratként, egy felüdülés a stabil romhoz képest, iszonyú gyors, és rengeteg plusz van benne.../

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12508) borzosmorzi válasza Hajgi (#12505) üzenetére


borzosmorzi
tag

Én a következőképpen csinálom:
Beállítások / Hangok és rezgések / Telefon csengőhangja
rábökök, megjelenik egy lista, alul jobbra egy + jel, rábökök, kiválasztom a fájlkezelőt, betallózom a fájlt, kiválasztom, OK.
És akkor megjelenik a lista tetején a kiválasztott szám.
Ennyi.
Ami különbözik nálam, hogy csak 1 sim-kártyám van. Egyáltalán van olyan funkciója ennek a telónak, hogy sim-kártyánként más csengőhang állítható be?

[ Szerkesztve ]

(#12509) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

(#12510) borzosmorzi válasza vipviform (#12507) üzenetére


borzosmorzi
tag

Nálam a 7.9.8-as béta rommal játszotta el ugynezt, aztán csodák csodája, a 7.9.15-öt meg simán fel tudtam rakni a frissítő appból, nem kellett BL-t nyitni és flashelni. Gyanús, hogy ha időközben kiadnak egy frissebb bétát, az előzőt már nem engedi a frissítő felrakni (elbukik az ellenőrzésen). Amikor én a korábban letöltött 7.9.8-cal próbálkoztam, már javában folyt a 7.9.15 publikussá tétele. Most meg ugye leszedték a 7.9.15-öst a szerverről (de újabb sincs, csak valami régi vacak) .

[ Szerkesztve ]

(#12511) Fulár válasza DJ Diablo (#12509) üzenetére


Fulár
senior tag

Biztosat nem tudok mondani de nem tartom valószínűnek,hogy új accountot kellene csinálni!Csak add hozzá az új készüléket és kész!

(#12512) vipviform válasza borzosmorzi (#12510) üzenetére


vipviform
senior tag

Hát ez nekem nagy szenvedés volt, valszeg össze vissza tiltották a frissítést, de ha túl lesznek az ünneplésen, újra jönnek majd a frissítések a sárgáktól. :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12513) vipviform


vipviform
senior tag

MIUI 7.9.15. ben hol találom az osztott képernyőt, valaki?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12514) Termi92 válasza vipviform (#12513) üzenetére


Termi92
tag

Csak nyomd meg a menü gombot/művelet váltás gombot és a képernyő felső részén lesz egy gomb.

(#12515) Melorin válasza crok (#12481) üzenetére


Melorin
addikt

Pont így szoktam. Másképp is lehet?

(#12516) KamuMazsola válasza borzosmorzi (#12508) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igen ki lehet választani sikerkénti csörgést is, a "sima sim..." csúszkát el kell húzni. Ezen felül a tárcsázóban kontakthoz lehet egyedi hangot adni.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12517) Pakliman válasza Hajgi (#12479) üzenetére


Pakliman
tag

Telepítsd fel a Total Commandert.
Ez az egyetlen (nálam, egyelőre), ami képes megjeleníteni csengőhang kiválasztásánál az ÖSSZES, a telefonon lévő fájlt!

Bár nem is igazán OFF, mert ez minősíti ezt a szuper Xiaomi csapatot:
ez a rendszer már a 8.5.8-as verziónál tart.
Hogy a búsba lehet olyan, hogy a rendszerben lévő fájlkezelő és zenelejátszó is kalap sz.r :W


[ Szerkesztve ]

(#12518) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link]
Kibővült, a Vénuszosokon kívüliekkel.

(#12519) Thrawn válasza Hajgi (#12479) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam a MIUI/ringtone mappában van egy mp3 fájl ami a csengőhangom is egyben ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12520) rin33 válasza guftabi96 (#12499) üzenetére


rin33
senior tag

Az RR 5.8.5 a saját kernelével milyen? Újraindul?

(#12521) juve600 válasza guftabi96 (#12499) üzenetére


juve600
nagyúr

Faust Final már nem indul újra,a 4.1-es az alapja az volt az utolsó ami nem csinálta az újraindulást

most feltettem gyári kernellel a RR-t,nem érzékelek különbséget

(#12522) juve600 válasza rin33 (#12520) üzenetére


juve600
nagyúr

nem
jó kis rom

(#12523) sysati


sysati
csendes tag

Sziasztok!

Amióta áttértem a béta romra, nem találom azt hol tudok ütemezetten ki/be kapcsolni dolgokat. Előtte lehetett olyat csinálni, hogy éjszakára kikapcsolom a wifit, bluetooth-t, lenémítom a telefont meg ehhez hasonlókat.
Most nem találom ezt a lehetőséget. Kivették a bétából?

Attila

(#12524) Termi92 válasza sysati (#12523) üzenetére


Termi92
tag

Nekem Miui9 7.9.21 EU rom van fent. Megnyitod a Biztonság app-ot -> Akkumulátor -> Automatizált feladatok -> jobb alul + gomb amivel lehet dolgokat hozzáadni.

(#12525) sysati válasza Termi92 (#12524) üzenetére


sysati
csendes tag

Nálam a 7.9.15 global beta van fent, és nincs benne az Automatizált feladatok menüpont :(

(#12526) Termi92 válasza sysati (#12525) üzenetére


Termi92
tag

Akkor vagy az EU romhoz adták hozzá, vagy a 7.9.21-es verzióhoz.

[ Szerkesztve ]

(#12527) borzosmorzi válasza Termi92 (#12524) üzenetére


borzosmorzi
tag

A Global beta romban nincs olyan menü, hogy Automatizált feladatok. De ha ugyanott felül a fogaskerékre (beállítások) bökünk, a megjelenő További beállítások alatt található az ütemezett ki- bekapcsolás. De ugyanide el lehet jutni Beállítóközpontból is az Akkumulátor és teljesítmény menüponton keresztül is.

[ Szerkesztve ]

(#12528) sysati válasza borzosmorzi (#12527) üzenetére


sysati
csendes tag

Az készülék ki/be kapcsolására vonatkozik, én viszont csak bizonyos funkciókat szeretnék kapcsolgatni

Akkor várok a hátha a következő verzióban benne lesz

[ Szerkesztve ]

(#12529) borzosmorzi válasza sysati (#12528) üzenetére


borzosmorzi
tag

Bocs, félreérettem. Az akkumulátor kímélő mód ki-/bekapcsolása is időzíthető. Nem tudom, ennél részletesebb testreszabást akarsz-e az időzített korlátozásokra?

[ Szerkesztve ]

(#12530) wierra


wierra
senior tag

N4 Global-ban ill. N4 non-global-ban hol található a hall sensor?
Nem tudom eldönteni, hogy a rendelt okostok azért nem működik, mert az nem az N4 globalhoz való, vagy...

A rendelt okostok ablakos fedlapjának belső-alsó részén, középtájékon van egy dudor, amit mágnesnek vélek, de semmit nem reagál a telefon a ki-becsukásra (igen, beállításokban engedélyeztem az okostok funkciót.)

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12531) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Egy kérdés, a telefonon hol találom melyik könyvtrába helyileg a felvett hangjegyzeteket? Amit híváskor rögzít, hol vannak, mert rádugom gépre a telót, és sehol nem találom egyik mappába sem, miközben vagy 15 felvétel van a telefonon. Köszönöm előre is!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#12532) vargalex válasza crok (#12484) üzenetére


vargalex
félisten

Jó lenne, ha akinek problémája van, pontosan megírná, hogy milyen ROM-ot használ. Bár, ha jól emlékszem volt itt topictárs global stable-val (akkor még 8.5.4.0-val, de akkor nekünk is az volt), akinél gond volt.
Így feltételezve, hogy azonos ROM-ot használunk, szoftveresen nem lehet különbség (azonos kernel, firmware, stb.). Tehát akkor csak beállítás/alkalmazás szinten térhetünk el egymástól. Lehet, hogy pl. a bluetooth bekapcsolt állapota okozza (tudom, nem kellene). Nálam pl. nincs bekapcsolva a BT. Vagy valamelyik alkalmazás.... Ezt elég nehéz lesz kideríteni.

Alex

(#12533) Pakliman válasza wierra (#12530) üzenetére


Pakliman
tag

A beállításokban keress rá az "Okos tok" szövegre.
Ott kell bekapcsolni (szerintem, mivel nálam kikapcsolt állapotban van, ugyanis másféle tokot használok.).

(#12534) wierra válasza Pakliman (#12533) üzenetére


wierra
senior tag

Köszi a hsz-t, de ezek szerint nem olvastad végig az irományomat: "(igen, beállításokban engedélyeztem az okostok funkciót.)" - szóval ezen már túl vagyok. ;)

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12535) Pakliman válasza wierra (#12534) üzenetére


Pakliman
tag

Az a fránya zárójel... :))

(#12536) crok válasza vargalex (#12532) üzenetére


crok
Topikgazda

Nos, for the record:
Se a Stable 8.5.8.0-val sem az előző stable-kkel nem volt gondom, bár alapvetően 1 SIM-el használom, bluetooth nincs bekapcsolva mikor teszteltem a hotspotot, az ip_forward alapból 1 bármit csinálok nem kapcsol át 0-ra soha és csak phh rootolás van mint mókolás. Installált appok listája itt de semmi különleges nem lesz benne.. a SIM Telekomos, Debrecen belvárosában, tehát 4G alapvetően. Egyébként TWRP-ben csináltam egy full backup-ot, aztán feltettem egy AEX-et, root meg minden nélkül, csupaszon, root nélkül és ott is megy a hotspot hívás után is, ip_forward ott is 1 bármit csinálok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12537) Pakliman válasza Pakliman (#12535) üzenetére


Pakliman
tag

Egy másik telefonom flipes tokjával próbáltam (mivel nekem [ez van]), de nem sikerült működésre bírni. :(

(#12538) Graphics válasza Feri1977 (#12531) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A belső tárhelyen?, de próbáld már meg magadtól megoldani a dolgokat kicsit...

Mert visszaolvastam a dolgokat, de tényleg sokszor szemeteled a topicot....

KÖSZI!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12539) lkristóf válasza Feri1977 (#12531) üzenetére


lkristóf
senior tag

/storage/emulated/0/MIUI/sound_recorder/call_rec/

(#12540) crok válasza Feri1977 (#12531) üzenetére


crok
Topikgazda

Hogyhogy sehol nem találod? Hol nézted eddig? Nálam elég egyértelmű helyen van, volt vagy 10..15 másodperc is mire rájöttem..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12541) nagyra válasza wierra (#12530) üzenetére


nagyra
tag

Középen lent, a home gomb felett (gyári Xiaomi toknál)! :D

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#12542) vargalex válasza crok (#12536) üzenetére


vargalex
félisten

Én csak Global stable 8.5.8.0-t, 8.5.4.0-t és 8.2.10.0-t próbáltam, nem volt gond soha. Bluetooth kikapcsolva, 1 SIM, Telekomos, Budapest 4G. Root, egyéb nincs.

Alex

(#12543) fene_vad válasza pprod94 (#12503) üzenetére


fene_vad
senior tag

én az RR-t egyből Electrablue kernellel tettem fel, nagyon stabil, 3 hét alatt nem volt restart eddig, 10 óra SOT a stabil MIUI 7-hez képest.

És itt van alapja az összehasonlításnak, mind MIUI mind RR alatt pontosan ugyanazok az appok voltak feltéve, ugyanaz az Apex launcher, és pontosan ugyanúgy használom a telót (munkába be sorozatot nézek, napközben zene 4 óra, este haza sorozat, kb 1 óra 4g 2 óra wifi netezés, kis offline sakk).

(#12544) juve600 válasza fene_vad (#12543) üzenetére


juve600
nagyúr

gyári kernel is jó ( 5.8.5)

még egy érdekesség a RR vs MIUI : wifi jelet ott ahol a miui már nem látja ott a rr alatt még netezek vele,kb 10 méter a különbség

(#12545) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

A legfrissebb Mi Globe ROM-ot használom (7.9.21 MIUI 9), és előjött az a gond, hogy a fülest kihúzva úgy érzékeli, hogy még be van dugva és híváskor nem hallok semmit. Egy jack dugó bedugás-kihúzás megoldja a problémát.
Ez hardveres vagy szoftveres gond? Létezik valami fix megoldás? Vagy használjak Bluetooth fülest? :D

Üdv,
Gábor

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#12547) micafighter


micafighter
nagyúr

Dual bootot használ valaki a topikból?

(#12548) Upo válasza Hajgi (#12492) üzenetére


Upo
addikt

Én úgy jártam, hogy egyszer csak eltűnt a lányom csengőhangja, visszadobta az alapértelmezettre. Na, mondom, beállítom újra, és nem volt benne a listában. De átmozgattam őket a Ringtones mappából a MIUI/ringtone mappába, és most már megjelennek a offline - my ringtones szekcióban.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12549) vargalex válasza Gila2626 (#12445) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem ezt játszotta folyamatosan egy 16 GB-os Transcend kártyával, ami a korábbi telefonomban nem okozott ilyet (igaz, az nem Xiaomi volt) és azóta is folyamatosan megy egy S905-ös box-ban. Kicseréltem egy Sandisk 32GB-os kártyára, azóta egyszer sem jött elő.

Alex

(#12550) iff válasza vargalex (#12549) üzenetére


iff
senior tag

Lehet, hogy ez az SD kártya gond (nem igazán támogatott), ez olyan mint az én nikon D5000-nél, hogy külön 2-3 típusút (márkát) jelölt meg a gyártó, pl.: SanDisk Ultra, amivel tesztelték és jól működött. A többire nem vállaltak "garanciát". SanDisk Ultrával azóta sincs gondom. Most egy Kingston 64GB SDXC I 10-el teljesen jól működik.

Az Open Cameránál csak fixen középre tud fókuszálni? Nem lehet kiválasztani, hogy máshol legyen a fókusz? :F

[ Szerkesztve ]

..........""..........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.