Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) helixP válasza Fater38 (#12349) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért reagál a fórum egy része türelmetlenebbül, mert egy csomó megoldás van arra, hogy jobb legyen a fotó, bizonyos határokon belül. Ennek egyik fele root + camera api2 engedélyezést jelent, a másik fele más appot. Sokan végig sem mennek az összes lehetőségen, és úgy ragozzák tovább a témát ,ez veszi el az ember nyugodt stílusát.
A másik pedig a "visszanem olvasók", akik miatt be lehetne állítani ide egy papagáj robot-randomgenerátort, hogy hetente leírja a kamera javításának módjait.

somé: Örülök, hogy nem került be ez probléma olyan kifejezés alatt, hogy "típushiba" az összefoglalóba, mert nem igaz. Környezetemben 3 db Note 4 van és kutya bajuk a típushiba nem itt kezdődik.
Abban viszont igazad van, hogy bekerülhetnének az esetleges megoldások, amit ilyen hiba észlelésekor tenni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12352) crok válasza borzosmorzi (#12350) üzenetére


crok
Topikgazda

Ősi paraszt dolog de.. a FAT-nak (remélem FAT32-re van formázva) van egy dirty bit nevű flag-je, ha az 1 akkor úgy lett eltávolítva hogy nem lett leválasztva. Ez okozhat hasonlókat. Egy win scandisk lehet megoldaná. Egy próbát megér.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12353) crok válasza helixP (#12351) üzenetére


crok
Topikgazda

+1 az első részére.
+1 a másodikra is (nálam egyáltalán nem jelentkezik ez a hiba, pedig én tényleg nyüstöltem hogy előjöjjön..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12354) trebrona válasza Feri1977 (#12346) üzenetére


trebrona
nagyúr

Fordítsd meg a dolgot, a kártya körül cserélgetted az eszközöket, mi lenne, ha másik kártyát próbálnál a telefonban?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12355) Feri1977 válasza Gloob (#12348) üzenetére


Feri1977
senior tag

ismerősöm telefonjában mondom működik azonnal..:-/ és ismerősöm 8 gb-os kártyájára is ezt írja, sérült a kártya javitani formázni akarja..azaz a telefonom nem akarja a kártyákat használni tudni..:-(( /OFF]

borzosmorzi : igen kikapcsolt állapotban teszem be őket. :-/

+a gépben működik már a kártya pc-n, csak azt írja formázásnál, hogy írásvédett..ez is érdekes..

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#12356) rin33


rin33
senior tag

Bootloader nyitás és root után lehet Rashr vagy Flashifyvel is felrakni a TWRP-t?

(#12357) trebrona válasza rin33 (#12356) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha meg tudod oldani a rootot TWRP nélkül, minden további nélkül. :)
Ha nem szeretnél parancsort használni, ott a multitool.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12358) Ájvé válasza somé (#12347) üzenetére


Ájvé
veterán

BL nyitással kapcsolatban tévedsz, hivatalosan tudsz kérni nyitást és meg is kapod, ez semmilyen retorzióval nem jár. Ugyan így módosított ROM telepítése sem jár garancia vesztéssel (persze ha azért romlik el mert a ROM nem jó, akkor így jártál, de maga a modrom telepítés nem jár alapba garancia vesztéssel).
Be lehet írni hibaként, ebben igazad van, de azért jó lenne ismerni a hiba gyakoriságát is, de egyébként jogos, mint lehetséges hiba, feltüntethető. Bár pixel hiba sincs feltüntetve, pedig erről is olvastam már pár hsz-t, még gyakrabban mint az általad írt hotspot problémát.

(#12359) Apacs85


Apacs85
csendes tag

Sziasztok!
Jövőhéten fog elvileg hozzám kerülni egy ilyen készülék (már, ha hihetek firstphone-éknak, hogy addigra lesz). Szép kéken, már nagyon várom, a kissé már "öreges" Samsung Ace 4 után remélem egy felüdülés lesz :)
Viszont akár hányszor átböngészem ezt a fórumot, elbizonytalanodom... igaz az elmúlt x hetet azzal töltöttem, hogy folyamatosan bújtam ezt a fórumot, meg szinte minden info morzsát begyűjtöttem amit csak lehetett a telefonról. Nagyon remélem, hogy nem "nyúlok mellé".

+1 arra, hogy a leggyakoribb "problémák" megoldását jó lenne összegyűjteni. Bár egy kis kereséssel nagyjából mindenre lehet választ találni ahogy elnézem :)

(#12360) rin33 válasza trebrona (#12357) üzenetére


rin33
senior tag

Kösz a linket, talán barátságosabb mint a parancssor...

(#12361) dkpisti válasza Apacs85 (#12359) üzenetére


dkpisti
tag

Jó teló miui-val használom legfrisebb developerrel 4/64-es kameránál valós probléma a rossz hang videofelvételnél van egy kamera mod az kijavítja ezt(bootloader nyitás+recovery telepítés kell de nem egy nagy történet)+4k-ba lehet videozni vele egész nap nyuzom 50%-ig merül töltés nélkül 4g+gps én imádom lényegesen jobb telót 130körül kapsz csak Oneplus5,HTCU11 stb.
A wifi hotspot nekem megy nincs vele bajom

[ Szerkesztve ]

(#12362) regener válasza dkpisti (#12361) üzenetére


regener
veterán

Nekem az első MIUI9 verzió amit felraktam javította a videófelvételi hangot, azóta is jó.
Bár utána mókoltam Google Camerához, de nem az javította meg.

[ Szerkesztve ]

(#12363) dkpisti válasza regener (#12362) üzenetére


dkpisti
tag

Reklám blokkolásra rootolt készülékkel van valami jó leírás?
[Van ez] De hogy valosítom meg h ne rebootoljon a telo?

[ Szerkesztve ]

(#12364) rin33 válasza dkpisti (#12363) üzenetére


rin33
senior tag

AdAway, hatásos. Ez egy app, egy gombnyomás + egy reboot és működik.

[ Szerkesztve ]

(#12365) Maist válasza Fater38 (#12342) üzenetére


Maist
senior tag

Én személy szerint azt nem értem, hogy mi a bánatért akar mindenki rendületlenül sötétben fényképezni egy 50 ezres telefonnal? Egyáltalán mit várunk el egy ekkora kis (...khmm) kamerától?

Itt, ezzel, és kb. még 1, vagy 2x ennyiért vásárolt objektívekkel megoldható ez a rettentő nagy gond: [link]

Nekem a nem milliós, de azért nem is a legolcsóbb, célgép DSLR-em sem készít semmiféle értékelhető képet, ha nincs elég fény, és még mindig felvágatlan erekkel írom ezeket a sorokat, és nem érzem azt, hogy ne tudtam volna megörökíteni a fontos pillanatokat a magam, vagy akár a családom életében.
Ezek a telefonos kamerák, ezen az árszinten egyszerűen nem képesek ennél nagyon többre, marketing szöveg ide vagy oda. El kell ezen gondolkodni, mikor olvasgatjuk a szép szöveget, és közben odapillantunk a telefon termékfotóján a készüléken látható aprócska lencsére.

(#12366) Termi92 válasza dkpisti (#12363) üzenetére


Termi92
tag

Persze. Letöltöd innen a 3.2-es adaway apk-t, telepíted, host file frissíted a fent lévő nagy szürke gombbal, és újra indítot a másinát.

Maist: +1. Teljes mértékben egyet értek. Ebben az ár kategóriában ennél jobbat nem kapsz (vagy ha igen az akkor más rovására megy, akku, kijelző, egyéb). Vannak 100k feletti telefonok amik rosszabb képeket gyártanak (pl Lenovo P2, legalábbis mobilarénás tesztben nagyon lehúzták).

[ Szerkesztve ]

(#12367) crok válasza somé (#12347) üzenetére


crok
Topikgazda

Mennyire vagy(tok) terminálban otthon?
Amikor nem megy a hotspot kellene ennek a parancsnak a kimenete:
- vagy nyitsz egy terminal emulator app-ot és bepötyögöd
- vagy adb shell a PC-den és a parancs:
cat /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
Egy darab 1-t kellene visszakapni mint érték.

A kérés mindenkinek szól akinek meg-megáll a hotspot.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12368) Feri1977


Feri1977
senior tag

...annyi sikerült haladnom a dologgal, hogy volt egy átalakítom normál sd kártyára, és úgy behelyezve a kártyaolvasóba most már nem írja ki azt, hogy írásvédett a micro sd, és megtudtam végre formázni. De ahogy betettem a telefonba, egyből írta, hogy a kártya sérült és formázni akarja..feladom. :W

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#12369) dkpisti válasza crok (#12367) üzenetére


dkpisti
tag

Miui9 7.9.7 alatt jó 1-et ír ki. :)

bluegenius: Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#12370) Simba86


Simba86
senior tag

Összefoglalom a saját véleményem, tapasztalatom:
- hotspot tökéletes dupla simmel
- kamera NEKEM megfelelő
- dev ROM-mal valóban romlott picit az akksiidő, de még így is világbajnok!
- a rendszer smooth
- tele van progival, de RAM problémám egyáltalán nincs!
- root és safetynet is működik

Nem tudom elfogadni én sem, hogy típushibát emleget vki a hotspot esetén...

Ez a telefon az igazi nagybetűs BESTBUY! Ár-érték világbajnok!

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#12371) tboy72 válasza somé (#12347) üzenetére


tboy72
aktív tag

A BL nyitás nem jár garanciavesztéssel! Én azért nem írogatok ebben a témában már, mert visszapattintottam a 8.2.1-et és örömbódottá!! Minden működik ahogy kell, semmi hiba nincs abban a romban. Majd ha kiadnak egy valóban hibátlan 7.0-ás android alapú MIUI-t akkor frissítek.

(#12372) KamuMazsola válasza Feri1977 (#12368) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az a baj, hogy használt telót vettél! Honnan tudod miért lett eladva, mi lett benne összebarmolva?
Ha nálad a garanciajegy, menj vissza vele, vagy a szervizbe és garanciába javíttasd/cseréltesd!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12373) RVR400 válasza KamuMazsola (#12372) üzenetére


RVR400
veterán

Ilyenkor szokott az lenni, hogy hiányzik egy láb az aljzatból...

(#12374) Luck Dragon válasza Feri1977 (#12368) üzenetére

Már rég vissza kellett volna vinned és nem jártál volna felesleges köröket.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12375) adathor


adathor
csendes tag

Milyen appal tudnám megosztani a telefonom a tv-vel?

(#12376) B2man2 válasza adathor (#12375) üzenetére


B2man2
aktív tag

Okostv-vel szerintem a kivetítés gomb - bal menni kéne a képernyő megosztás.
Az értesítési sávba be lehet rakni.
Én videókat a web video caster app-al küldöm át sima dlna tv-re közös wifi mellett.

(#12377) Upo válasza Feri1977 (#12355) üzenetére


Upo
addikt

Ugye próbáltad kikapcsolni az sd kártya optimalizálást a fejlesztői beállításokban? (Nem tudom hogy van magyarítva, nekem angol/kínai rom van, de meg fogod találni)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12378) csajszi29 válasza Apacs85 (#12359) üzenetére


csajszi29
tag

Ha kék a telefon, akkor nem Redmi Note 4, hanem szerintem Redmi Note 4x. Tudomásom szerint a "sima" Note 4 nincs kékben.
Egyébként ne aggódj, nem nyúlsz mellé. Jó kis telefonok ezek.

Xiaomi Redmi Note 10

(#12379) juve600 válasza Upo (#12377) üzenetére


juve600
nagyúr

inkább a telóval lesz gond mint az sd kártyával sztem

(#12380) z123456z válasza SyMbioTe (#12341) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm, és gratulálok, hogy egyedül neked esett le a kérdés lényege : "Kivettem dobozból, és ment. :)"
3s-nél sokszor alig értem a lányomat, mondjuk elég halk szavú teremtés. Állítólag van rá valami javítás, de én nem értek hozzá és nem is áll szándékomban kitanulni.

[ Szerkesztve ]

(#12381) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

Segítsetek kérlek:

Brickelés történt, bootloader zárva.
Fastbootot elérem.

fastboot oem edl nem segített.

Ha egyáltalán lehetséges, hogy tudok edl módba jutni, készülékbontogatás nélkül?

Elvileg a hangerő le + fel és így rádug a gépre segítene, de kikapcsolni sem tudom a kütyüt.

(#12382) petrom16


petrom16
csendes tag

Jajj ezaz, megint itt van Feri1977 !

Gyerekek...ő már hírhedt tag, végigjárta az LG G3, G4 (meg még ki tudja melyik fórumokat) és neki minden telefonnal olyan gondjai vannak ami még soha senki másnak :C És most eltalált ide is.
Én 1000% ra veszem, hogy ez megint valami user error lesz.

(Megj1.: Aki olyan g*ci mint én és akar jókat mosolyogni mások szenvedésén az keressen rá a nevére az említett telók topikjaiban)

(Megj2.: Amúgy nekem gyanús, hogy full kamu a tag és kitalál bajokat a telóihoz, hogy legyen mivel teleszemetelni a témákat és szidni az aktuálisan kiszemelt telefont, mert ilyen ember nincs. Ha mégis akkor elnézést, és lásd Megj1. :) )

[ Szerkesztve ]

(#12383) sandró60


sandró60
addikt

Egy kérdésem van,mint új felhasználó?
A telefonban van 32GB micró sd kártya.Erre feltettem 4 darab filmet 1-2 gigás.Tegnap próbáltam lejátszani.Minden ok-igaz a gyári lejátszó 2-filmet nem játszott le.Feltettem egy másik lejátszót-szintén a kártyára.Ezzel már ment minden-Kérdésem hova tűnt a 2-film,mert a kártyán nincs-sőt még az új lejátszó program sincs rajta.Nekem ez furcsa,mert az előző telefonom P8 Litén minden megmaradt az sd kártyán és ennek ellenére az új lejátszóval mindent lejátszott.Valamit nem jól állítottam be?

(#12384) helixP válasza petrom16 (#12382) üzenetére


helixP
nagyúr

Háhh és tényleg :) Ez a nyugodtság mondjuk szép.

[ Szerkesztve ]

(#12385) micafighter válasza Thome (#12381) üzenetére


micafighter
nagyúr

Definiáld azt hogy mit értesz "brickelés történt" alatt? Mi volt az előzmény, mi történt, mi nem működik, plusz jelen esetben mi az, ami működik? Lehetőleg minél részletesebben :)

[ Szerkesztve ]

(#12386) Pakliman válasza sandró60 (#12383) üzenetére


Pakliman
tag

Hol vetted a kártyát?
Ha hamisítvány, akkor előfordul ilyesmi.
Sajnos tapasztalatból tudom :W

(#12387) KamuMazsola válasza sandró60 (#12383) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nem törölhetted le vélatlenül a filmet az sd kártyára másolás, telepítés közben? Lejátszó programot meg nem a kártyára, hanem a telefonra érdemes telepíteni. Én személy szerint az MxPlayert használom, lejátszik mindent, divx-et is. Alapesetben nem törli egyik lejátszó sem a már megnézett filmet, vagy legalábbis eddig nem találkoztam ilyennel.

Az sd kártya tesztelésére pedig a h2testw programot ajánlom (pc-re!).

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12388) Thome válasza micafighter (#12385) üzenetére


Thome
addikt

A lényeg, hogy nem én csináltam hanem ismerős, így viszonylag kevés dolgot tudok róla, de amit igen, azt leírom:

Egyedi szoftvert akart a romba belefőzni. A lényeg hogy feltette, azóta bootloop van.
Bootloader zárt, a rendszerben semmit sem babrált, max az usb debuggingot.

Hangerő fel + powerre előjön a download mód, de valamiért nem ismeri rendesen fel az mi suite
Hangerő le + powerre bejön a fastboot, reagál is a parancsokra, többnyire egy frankó normál újraindulással.

Csontig volt merülve mikor nekiálltam babrálni, most meg már nem kapcsol ki. :DDD

Amit próbáltam:
PC suiten keresztül frissíteni, de nem ismerte fel -> Fail
Flash toolon keresztül upgradelni -> Particióírási hiba
EDL módba tenni, s még mindig ezzel próbálkozok.

Nagyjából ennyit tudok a kütyüről.

Szóval, ennyiből tudunk valamit kezdeni? :))

További infók:

MI PC suite:

Recovery flashban:
8.2.10.0.MCFMIDL a rendszerverzió, de Couldnt update-et is dobott.

Flash módban MI pc suite üzenete:
Try connect in normal mode first then switch.

[ Szerkesztve ]

(#12389) sandró60 válasza KamuMazsola (#12387) üzenetére


sandró60
addikt

Van a telóban-Optimalizáló-lehet,hogy az takarította le?
Nekem is ez a lejátszó van ;]

[ Szerkesztve ]

(#12390) petrom16 válasza sandró60 (#12389) üzenetére


petrom16
csendes tag

Elképzelhető, hogy ha futtattad a beépített tisztító alkalmazást, akkor az ritkán használt/nagy fájlokat törli, ha a vizsgálat után bepipálva maradt és te rányomtál.

[ Szerkesztve ]

(#12391) micafighter válasza Thome (#12388) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha a fastboot működik akkor annyira nincs nagy gond. Illetve ha a fastboot működik én ott próbálkoznék. Próbáltad a gyári romot ujra rakni fastbootbol? Ha még nem akkor ne rohanj egyből gyári rom után, előbb győződj meg róla pontosan milyen telefonod van, először is biztosan note 4-e, ha igen akkor pedig mediatek (nikel) vagy qualcomm (mido) verzio, mert más ROM kell nekik.

[ Szerkesztve ]

(#12392) crok válasza micafighter (#12385) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, így kell visszakérdezni.. mondjuk eleve ennek megfelelően kellene alapból kérdezni is : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12393) crok válasza micafighter (#12391) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha minden kötél szakad be kell áldozni egy kábelt és deep flash..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12394) Thome válasza micafighter (#12391) üzenetére


Thome
addikt

Qualcomm van és persze próbáltam már feltenni a global stable-t MIflash tool-lal, de hibát írt ki:

"mido_global_images_V8.1.15.0.MCFMIDI_20170216.0000.00_6.0_global_2ba4e9a900"

Vagy nem ez a jó rom, azért dob hibát?
Próbáltam a clean all és a clean all and lock-ban is rátenni, így is-úgy is hibát dobott.

(#12395) micafighter válasza Thome (#12394) üzenetére


micafighter
nagyúr

A hiba szöveg alapján szerintem a zárt bootloader a baja. Próbáltad paranccsorbol is felrakni? Nem biztos hogy menni fog zárt bootloaderrel, de meg kell probálni.

(#12396) Thome válasza micafighter (#12395) üzenetére


Thome
addikt

Sajnos onnan is halott.

"target reported max download size of 536870912 bytes
erasing 'system'...
FAILED (remote: device is locked. Cannot erase)
finished. total time: 0.004s"

Igazából totál mindegy milyen rom kerül rá, csak életre kellene lehelni.

(#12397) juve600


juve600
nagyúr

(#12398) micafighter válasza Thome (#12396) üzenetére


micafighter
nagyúr

A zárt bootloader a baj itt is. Meg kéne próbálni a bootloadert nyitni, de igy hogy a rendszer nem bootol be, nem lesz egyszerű nem vagyok abban se biztos hogy lehetséges. Van itt nálam pár okosabb ember, hátha lesz ötletük :) crok már irta a deepflasht.

(#12399) bbubby00


bbubby00
őstag

Pozitívum!!!
Most jött a Spemalltól a mail, hogy vihetem be a hazai szervizbe a telefonomat kijelzőcserére, nem kell csájnába küldözgetni!
Zsír, jöhét végefele jelentkezem a történettel!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#12400) Termi92 válasza Thome (#12396) üzenetére


Termi92
tag

A hangerő+fel gombra nem a gyári recovery-nek kell bejönnie?

szerk: egy videót találtam, ami a problémádat megoldhatja, de ehhez a telefont szét kell kapni.

https://www.youtube.com/watch?v=lBmIGlW30Z4

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.