Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) sandró60


sandró60
addikt

Csak egy tipp akinek "sürgősen"kell [link] én is tőlük vettem közel 2-hete.Semmi problémám nem volt idáig a telefonnal és még a"régi telefont" is beszámítják.Tehát annyival kevesebbe kerül. :K
Tapasztalat nekem egy Huawei P8 Lite volt.Azonnal megvették volna,de én kéz alatt eladtam :D

[ Szerkesztve ]

(#13552) Oldman2 válasza sandró60 (#13551) üzenetére


Oldman2
veterán

Fura, azt írják B 20-as, de a LTE sávoknál nem látni a 800MHz-et.
;)

(#13553) sandró60 válasza Oldman2 (#13552) üzenetére


sandró60
addikt

Volt már ezen az oldalon,hogy össze keverték a 3/32-hez írták a 4/64. :D
Tudja a B20-at
A dobozán Piros címkén-Global Version

(#13554) iff


iff
senior tag

Xiaomi Rendmi Note 4 B20-as verzió.

Ez az akku mizéria. :U Ha jó minőségű akkuról beszélünk, akkor használni kell és kész. Nekem az Alcatel OT-995 gyári akku van benne és még működik nem púposodik. Már nincs használva, csak néha töltöm, 4 napig el van, még 1 napot simán el ment használat közben is. Van egy MIO P560-om, az sem mai darab, és még 1,5-2 órát elnavigál töltés nélkül. Gyári akku van benne és ez már kapott hideget-meleget (nyáron ablakon keresztül, biztos melege volt :D ) Tökéletesen működik! pl. Navon M450-es 4 X volt szervizben az első 2 hónapban. Többször cserélték, utolsó szerviznél az akku felpúposodott, de cserélték az egész sz@rt ;] . Megvan még, de már púpos az akku. 3 éves.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#13555) NoMagix


NoMagix
addikt

Amikor feltolom a záró képernyőt, akkor az összes ikonon végigfut egy animáció, v. újra betöltődik?
Most kikapcsoltam a rendszeranimációt, de semmi változást nem tapasztaltam, sem az asztalon sem bárhol a menüben!
Ez ilyen?

(#13556) helixP válasza micafighter (#13548) üzenetére


helixP
nagyúr

Én meg úgy tudom, hogy a megkezdett töltési ciklusok száma is egy "stresszfaktor", az akksinak, tehát nem mindegy, hogy 5x töltesz rajta 20%ot vagy 1x 100%-at.

(#13557) NoMagix


NoMagix
addikt

Még egy dolog, ha csak rezgőben van a teló, akkor miért van hangja?
Nagyon meglepett, mert úgy gondoltam, akkor csak rezgés lesz hang nélkül, kínos lett volna abban a szituban ahol voltan, hogy elkezd csörögni!
A legördülőben benyomom a némát és a rezgést, akkor lesz jó állapotban!
Ez a miui?

(#13558) vipviform válasza juve600 (#13533) üzenetére


vipviform
senior tag

Alap: miui_HMNote4X_7.9.14_7.0.zip Angol/Kínai ROM, ebből készült ez a [ROM] MIUIHU V9 7.9.8 [QUALCOMM], ha erre gondoltál.

Idézek a MIUIHU fórumból: "stabilról váltottam és ahhoz képest siralmas az akksi idő"

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#13559) trebrona válasza NoMagix (#13557) üzenetére


trebrona
nagyúr

Rosszul értelmezed. A rezgés kapcsolóval tudod a rezgést ki-, illetve bekapcsolni, a némítóval pedig a némítást.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13560) helixP válasza NoMagix (#13557) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, ez a MIUI. Hangot és rezgést külön kezeli, nem úgy mint a stock: néma => csak rezgő =>hang és rezgő. Ez volt az egyik dolog a listámon, ami miatt váltottam :)

Másik kérdésedre, sajnos nem vagyok elég vizuális, hogy pontosan el tudjam képzelni, az animációt :)

trebrona: Szerintem ugyanazt mondtátok :)

[ Szerkesztve ]

(#13561) harry3 válasza NoMagix (#13557) üzenetére


harry3
őstag

Ez így működik.
Szerk: megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#13562) trebrona válasza helixP (#13560) üzenetére


trebrona
nagyúr

"úgy gondoltam, akkor csak rezgés lesz hang nélkül"
Erre ment a megerősítés. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13564) Rickeffe válasza Darko_addict (#13506) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

BL. És kötelező kivárni a 72 órát.

Rickeffe

(#13565) Termi92


Termi92
tag

Most reklám következik (nem tudom, mennyire bírja el fórum). Mall.hu-n a 4/64-es most akciós, 60 ezer forint, ingyenes házhoz szállítással. (Igen tudom, eustockon olcsóbb, de ott most nem elérhető egy ideje).
https://www.mall.hu/dual-sim-mobiltelefon?b%5B%5D=xiaomi&p-min=59990&p-max=60000

[ Szerkesztve ]

(#13566) NoMagix


NoMagix
addikt

Köszönöm fiúk, akkor ez így van jól! :R :R

(#13567) oris válasza Fonyod (#13074) üzenetére


oris
aktív tag

DW Contacts & Phone Pro-t használok, annál van lehetőség a hívó nevének kimondására.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#13568) tbc2 válasza Ambrosio (#12954) üzenetére


tbc2
tag

Nekem is van itthon egy Prius2, és nekem sem csatlakozik. :( Szerencsére asszonyé, és az ő telefonja viszont csatlakozik a Prius-hoz. Tehát nem (csak) a Priusszal van a baj... Viszont jó lenne megoldást találni, mert egy Redmi 4X-et terveztem pont venni a feleségemnek, de ezek után lehet, hogy nem az lesz a befutó...

(#13569) sandró60


sandró60
addikt

Csak úgy megjegyzem.Az év végi vásárlásoknál(telefon) érdemes lesz odafigyelni.[link]

(#13570) NoMagix válasza helixP (#13560) üzenetére


NoMagix
addikt

Úgy képzeld el, mint amikor újra tölt a launcher, gyorsan megvillan az összes ikon, de nem egyszerre.
Ez esetleg téma sajátossága vagy miui ez is.

(#13571) vadkörte válasza NoMagix (#13570) üzenetére


vadkörte
addikt

Milyen témát használsz? Mert sem a jelenleg használt Black Spy V8, sem az alap témánál hasonló jelenséggel nem találkoztam?

Üdv. V. Körte

(#13572) ht42


ht42
senior tag

Fél éve használom a telefont, de most tűnt fel, hogy nincs 4G-m. (nem röhög). A SIM adatoknál azt írja Pannon, nem pedig Telenor. SIM-et kéne cseréltetnem? Van vagy 4 éves.

[ Szerkesztve ]

(#13573) Termi92 válasza ht42 (#13572) üzenetére


Termi92
tag

Pannon nálam is előjön Lineage Os rendszerrel az APN beállításoknál / sim kártya névnél egy telenoros hipernet simmel ami csak 1 éves.

(#13574) ht42 válasza Termi92 (#13573) üzenetére


ht42
senior tag

De gondolom neked van 4G-d.

(#13575) KamuMazsola válasza ht42 (#13574) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A két évesnél régebbi kártyát ingyen cserélik a telenornál.
APN beállításoknál a telenon apn-t hozz létre! (Ha van ilyen akkor csak állítsd be)
Név: Telenor Online (de bármi lehet)
APN: online
A többit hagya ugy ahogy van és mentsd el! (mentés gomb)
Utána ezt állítsd be, tedd be a pöttyöt. Ha így sincs 4G, akkor cseréltesd a simet!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#13576) ht42 válasza KamuMazsola (#13575) üzenetére


ht42
senior tag

Így van most is beállítva, akkor ezexerint csere... Köszi.

(#13577) fudi2002


fudi2002
veterán

Nos, első töltés. Wifi főleg, pár óra mobilnet, böngészés és rengeteg készenléti idő mivel rengeteg melóm volt
Global dev miui 9, interactive governor piszkálva, google alkalmazások 2/3-ada törölve, illetve adatkapcsolatok csak akkor aktívak ha a kijelző be van kapcsolva.

Nos asszem haverok leszünk ezzel...


Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13578) harry3 válasza NoMagix (#13570) üzenetére


harry3
őstag

Normál esetben hullámszerűen felnagyítódnak (vagy előbukkannak).

(#13579) juve600 válasza sandró60 (#13569) üzenetére


juve600
nagyúr

te még hiszel a mesékben ? :D

(#13580) NoMagix válasza harry3 (#13578) üzenetére


NoMagix
addikt

Na ez az, valami ilyesmi történik!

(#13571) vadkörte ezidáig az alap gyárit használtam, most készítettem MI fiókot és töltöttem le pár témát, IUI999 van beállítva, itt is u.a.!

(#13581) harry3 válasza NoMagix (#13580) üzenetére


harry3
őstag

Akkor ez teljesen normális. :K

[ Szerkesztve ]

(#13582) Termi92 válasza fudi2002 (#13577) üzenetére


Termi92
tag

Ez igen! Tud ez a telefon ha akar. :))

(#13583) Departed válasza fudi2002 (#13577) üzenetére


Departed
őstag

5 nap készenlét és majdnem 10 óra SOT?! Hack! :D

Vajon mi segít a legtöbbet, a miui 9 vagy miket érdemes kb. mindenkinek törölni/kikapcsolni? :R

(#13584) fudi2002 válasza Departed (#13583) üzenetére


fudi2002
veterán

Kicsit később leírok mindent amit belőttem illetve amiket szoktam amúgy is. A kulcs amúgy a wakelock detector, én azzal folyamat figyelem ha új rom kerül fel. Az után amennyiben szükséges disable services progi playről, ha épp a gúgli frissült és fos. Mint időnként szokott. Megjegyezem ennél a romnál nem kellett ehhez nyúlnom.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13585) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Pár napja én is klubtag lettem egy céges note 4 globallal.
Meglepően jó készülék, bár a méretét szoknom kell.

Pár kérdés(van ami nem note specifikus) :
- Lehet változtatni az ikonok nagyságát? Betűt belőttem a legkisebbre de az ikonok elég böszmék.

- Lehet valahogy a mikrofonon erősíteni? Többször panaszkodtak hogy nem hallanak rendesen.

- Az alapértelmezett swiftkeynél be lehet valahogy állítani, hogy hosszú nyomásra feljövő karakterek milyen sorrendben legyenek? Elég kényelmetlen pl az "é" vagy "á" előhívása, annyit kell nyújtózni az ujjammal.. :)

[ Szerkesztve ]

(#13586) fudi2002 válasza fudi2002 (#13584) üzenetére


fudi2002
veterán

Wifi/ Keresés mindíg elérhető - KI
Akku/Teljesítmény/Automatikus tisztítás lezárt képernyőn - 1p, Adatkapcsolat kikapcs - 5 perc.
Akkukímélő - KI
Fejlesztői beállítások/Memória opt - Alacsony, Miui opt - KI
Automata fényerő - Be

Titanium backuppal törölni a google csodákat. Talkback stb.
Ami nálam a G-vel kezdődőknél MEGMARADT (nemtom már mik voltak, tbackup logot nem találok hogy mit töröltem)
Backup transport, One time limit, Partner setup, Play áruház, Play services, szolgáltatások keretrendszer. Tehát ezek maradtak. (kb opengapps pico, ahhoz vagyok szokva) Amit élből írtok és elsőként keresek a google alkalmazást.
Swiftkeyt is töröltem.

Kernel auditor: cpu->ütemző beállítások (persze ez most csak interactive esetén:
go_hispeed_load: 95
above_hispeed_delay: 0
timer_rate: 60000
hispeed_freq: 652800
timer_slack: 480000
target_loads: 80 652800:57 1036800:67 1401600:75 1689600:9 1804800:85 1958400:87
min_sample_time: 0
ignore_hispeed_on_notif: 0
boost: 0
boostpulse_duration: 0
align_windows: 1
use_migration_notif: 1
use_sched_load: 0
max_freq_hysteresis: 0

Ezt amúgy már linkelték többen. Ondemandot most fogom tesztelni, arról újabb 1 hét és nyilatkozok... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13587) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Gyerekek óriási problémám van! (ezt el sem hiszem de komolyan)
Este a bent kellett maradnom a cégnél és mivel sürgős melóm volt gyorsan bedobtam a telót a fiókomba és bő egy órát ki sem vettem onnan, dolgoztam.
Hívnám a feleségemet de legnagyobb meglepetésemre a képernyőzár fogad... gondoltam újraindult sebaj, de ennél sajnos többről van szó: nem veszi be az eddig használt jelszót!

Na erre tudtok-e valami megoldás?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13588) aytukabozs válasza Archttila (#13587) üzenetére


aytukabozs
addikt

Elméletileg ha 5* elrontod, akkor bekéri a miui felhasználóneved/jelszavad és bejutsz.

link

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13589) pprod94 válasza fudi2002 (#13586) üzenetére


pprod94
aktív tag

Most már csak kipróbáltam én is! Valamiért a min.frekvenciát átállítja 1689 Mhz-re. Mi az oka, mit rontok el? :)

(#13590) Termi92


Termi92
tag

Akinek esetleg szüksége lenne rá, XDA-n megjelent egy új eszköz, EDL mód deepflash kábel vagy hátlap leszerelése nélkül.
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/tool-redmi-note-4-edl-mode-o-removing-t3684024

(#13591) banjoesan


banjoesan
csendes tag

Sziasztok!SD kártya kapacitása mekkora a Note4 nekem?256gb fogad?köszi.....

(#13592) jmuranyi válasza banjoesan (#13591) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, az eustock-nál 128 GB-t írnak maxra.

(#13593) Sys85 válasza banjoesan (#13591) üzenetére


Sys85
veterán

Elvileg 256GB-s kártya a max ha jól tudom,de több oldalon csak 128GB-t írnak.Legalábbis Gsmarena adatlapján ez szerepel "microSD, up to 256 GB".

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#13594) snecizero


snecizero
senior tag

Szevasztok. Próbáljátok ki a HTC témát nekem nagyon bejön. Note 4 forever :)

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#13595) vargalex válasza ht42 (#13572) üzenetére


vargalex
félisten

Biztos, hogy global verziód (azaz tudja a B20-at)?

Alex

(#13596) helixP válasza Archttila (#13587) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem rom csere után volt ilyen, TWRP alól kellett törölni pár file-t, aki tartalmazta a jelszót. De gondolom Nálad se rom csere nem volt, se TWRP nincs.
Nem piszkálta még valaki? :)

(#13597) fudi2002 válasza pprod94 (#13589) üzenetére


fudi2002
veterán

Azt nemtom, nekem a maxot szokta. Fura nekem a gyári kernel. Ha töltve van akkor max 2000mhz és fut az összes mag, nem kapcsol le semmit, csak visszaveszi az órajelet. Ha 10% alá megy akkor 1689mhz a max órajel illetve lekapcsolja a második 4-es blokkot. MTKhoz vagyok szokva, az lekapcsolta a villanyt maga után ahol és amikor csak lehetett. Lehet majd egy másik kernelt ki kéne próbálnom, ha jól láttam a revolt miui kompatibilis.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13598) csurgoi válasza Termi92 (#13590) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Bocsi, de én azt sem tudom mi az az EDL mód?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#13599) aytukabozs válasza csurgoi (#13598) üzenetére


aytukabozs
addikt

Akkor te ne foglalkozz ezzel a hozzászólással :P

(#13590) Termi92
Köszi a linket, még jóljöhet. :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13600) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, mi a jelenleg elérhető legfrissebb android és MIUI erre a telefonra?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.