Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) Beca1990


Beca1990
senior tag

Valaki tudja a választ?
Feltettem a legújabb frissítést és már 7.0-ás Android van rajta.
Telepítettem a Facebook Messengert és az alkalmazásban egy képet sem jelenít meg.
Se profilkép, se megosztott kép, semmi...
Próbáltam régi verzióval azzal is ugyanez van.
Tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#13702) kelly416 válasza pprod94 (#13697) üzenetére


kelly416
veterán

Állítólag egy téma okozhatja, valami ceec[dd] vagy ilyesmi nevü, de én leszedtem a témát a telóról, hard reset is volt azóta, mégsem lett jobb kicsit sem.
Tehát az én telefonom is rosszalkodik, majd gariztatom, ha lesz kis időm átköltözni egy z1c-re addig. Mostanában első gombnyomásra behozza a lock screent, másodikra kiírtja a háttérnek betett lock screen képet és full feketén mutatja az időt meg a két ikont a sarkokban illetve az értesítési sávot és a nyilacskát, ami a feloldás mikéntjét mutatja, harmadjára meg elalszik a kijelző. Ezért feloldásra az ujjlenyomat szenzort használom eleve beállított ujjlenyomat nélkül, lezárásra meg a saját kapcsolói között megkerestem a lezárás kapcsolót és betettem az alsó sávra, így minden képernyőn pont ugyanott van.

(#13703) vipviform válasza Zotyatv (#13699) üzenetére


vipviform
senior tag

Ha minden igaz, jövő hét pénteken már jönnek a frissítések. Remélem, hogy sokat javul majd minden.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#13704) zzz03 válasza Janou (#13694) üzenetére


zzz03
őstag

3s-rol valtottam note 4-re. megerte. nagyobb es szebb kijelzo miatt illetve a telefon hatoldala is jobban tetszik mint az elode.

(#13705) vargalex válasza helixP (#13695) üzenetére


vargalex
félisten

Hozzátenném, hogy a 4X-ben nincs 5 GHz wifi, valamint az alsó érintőgomboknak nincs háttérvilágítása.

Alex

(#13706) helixP válasza vargalex (#13705) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja-ja teljesen jogos észrevétel! Bár az 5Ghz-s WiFi engem nem befolyásol annyira.

Janou: Felbontásban nem annyira jön ki a különbség, de a 4Xnek szép, meleg színei vannak.
Amit már utánhergeltem volna Note-on is, ha az AEX-ban lenne színhelyesség kalibrálás (Lineage-ben volt)

[ Szerkesztve ]

(#13707) vipviform válasza Janou (#13694) üzenetére


vipviform
senior tag

Én is 3s-ről váltottam. Vissza akartam térni az 5,5 "-ra, mert nekem pont kényelmes, valamint a Bluetooth 4.2 miatt, mert autóban sokkal jobban működik. Amúgy mindkettőt szeretem.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#13708) Janou válasza zzz03 (#13704) üzenetére


Janou
őstag

Köszi.

vargalex: Mondjuk az 5 Ghz-es wifi nem egy hátrány. :)

(#13709) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Global Deven meddig van szüneteltetve a frissítés?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13710) Thrawn válasza V.Stryker (#13709) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13711) Janou


Janou
őstag

Köszi mindenkinek. Sokat segítettetek. Beállítok értesítést a Note érkezéséről.

(#13712) NoMagix válasza Zotyatv (#13700) üzenetére


NoMagix
addikt

Ahogy kivettem a dobozból, azóta így van, nem engedtem még rá frissítést!

Android 6.0.1 MMB29M
Miui 8.2.10.0(MCFMIDL)

- fényerő automata
- wifi állandóan megy alvóban is
- folyamatos 4G

valamint fudi2002 fórumtárs pár beállítását alkalmaztam

- akkukímélő - KI
- fejlesztői beállítások/Memória opt - Alacsony, Miui opt - KI

[ Szerkesztve ]

(#13713) pprod94 válasza kelly416 (#13702) üzenetére


pprod94
aktív tag

A témás dologra én is emlékeztem, az említettet sosem használtam! Beállítottam másikat, akkor is ez volt. No most kipróbálom már valamelyik gyárit, hátha ennyi a baj! A képernyőzáras parancsikon jó ötlet, köszönöm! :R Nekem (egyelőre) csak azzal van baj.

(#13714) SyMbioTe

Hali!

Mit-hol-merre állítsak, hogy a telefonra jöjjenek az értesítések?
Jelenleg szinte semmiről nem kapok. Email szinte soha (gmail/inbox by gmail se), facebook (simple pro appal) szintén sokszor kihagy, messenger is néha, de az legtöbbször megjön, boom beach is sokszor hanyagolja.

Alkalmazásokon belül be van kapcsolva az értesítés, Beállítások -> Értesítések és Állapotsor menüpontba szintén. Mi lehet még, ami visszafoja őket?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#13715) Pakliman válasza SyMbioTe (#13714) üzenetére


Pakliman
tag

Összefoglaló GY.I.K. + a beállítások menü sok-sok alkalommal ide-oda próbálgatása, hátha előjön még valami beállítási lehetőség, amit eddig még nem sikerült előhozni. :(
Ezt nem szarkazmusnak és bántásnak szántam, napi szinten találkozom ilyenekkel a telefonon :F

[ Szerkesztve ]

(#13716) SyMbioTe válasza Pakliman (#13715) üzenetére

Ehh, elsiklottam az összefoglalóban emellett, pedig a szememet majd kiszúrja. :W
Köszi, megpróbáltam most az összefoglalóban leírtat, meglátjuk lesz-e változás. :)

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#13717) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

úgy egyébként az összefoglaló oldalt hogy a ... lehet megnyitni? mobilról nézem a topicot.

Rickeffe

(#13718) KamuMazsola válasza Rickeffe (#13717) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Akkor itt jobb alul válts teljes verzióra!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#13719) Luck Dragon

Van aki rendelkezik Wallet notesz tokkal? Én most rendeltem kíváncsi leszek milyen lesz. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13720) iff


iff
senior tag

Találtam egy (nekem) új kamera appot. Manuálisan (részletesen) lehet állítani a BW-ot is. Bacon Camera

Ez már jó lehet. :C Most fogom majd tesztelni, persze, ha nem lesz ilyen sz@r idő. :U

Esetleg, ha más is küzd ezzel, mint én.....

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#13721) Feri1977 válasza iff (#13720) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nem új, évek óta létező app, amúgy meg fagy minden kép után. Amikor megvettem a telót, és kivoltam a kameráján milyen gyenge, vagy 20 appot kipróbáltam, és videóban a footej camera volt a legjobb, képekben meg a gyári, hiába a sok app, a gyári a legjobb kép készítésben, össze hasonlítottam jó pár appal ugyanazt a tárgyat helyszéget ami fényképeztem, gépre átvíve nagy monitoron, Itt csak 1 segíthet, a camera2 api aktiválása, és a google camera app, de nem akarok mókolni, nem értem hozzá, marad így.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13722) aytukabozs válasza iff (#13720) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nálam a pro-n fent volt az open camera (meg a gyári) mellett, nem győzött meg.
Persze az más vas.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13723) Feri1977 válasza aytukabozs (#13722) üzenetére


Feri1977
senior tag

Open camera.. Mindenki isteníti, de miért? Parkolóban napfényben kocsiról csináltam képet vele, meg a gyárival is, meg egy helységről. A gyári szebb képet lőtt élesebbet stb.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13724) antalbende válasza vipviform (#13703) üzenetére


antalbende
csendes újonc

Honnan az infó? Mennyire biztos?

(#13725) Feri1977 válasza antalbende (#13724) üzenetére


Feri1977
senior tag

Igen, én is akartam kérdezni, milyen frissítések jönnek, és mennyire biztos ez? :-)

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13726) aytukabozs válasza Feri1977 (#13723) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ki mindenki..?
Én pl. tuti nem.
Egyszerűen vannak gyártók akiknél a kamera app nem adja vissza a beépített szenzor képességeit, és ott néha csodákra képes.
Az ebböl a tapasztalatból kiinduló felhasználók -én is- kipróbálják időnként az új telefonjaikon, ha annak a képeivel nincsenek megelégedve.
Mi ebben az istenítés?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13727) Zotyatv válasza NoMagix (#13712) üzenetére


Zotyatv
tag

Szia! Nekem is ez rémlik: Miui 8.2.10.0(MCFMIDL) Én várnék a helyedben. Számomra semmit nem jelentett a frissítés az akkuidő romlásán kívül.

(#13728) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Hogyan tudom az egyes asztal alkalmazását áttenni a második asztalra. Azt is le kell tölteni a Playról?
Köszi

(#13729) Beca1990 válasza Beca1990 (#13701) üzenetére


Beca1990
senior tag

mindenkinek jó vele a Messenger?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#13730) juve600 válasza antalbende (#13724) üzenetére


juve600
nagyúr

- Next version will be published 7.10.9
[link]
például

de google a barátod :)

(#13731) Kolondrum válasza Beca1990 (#13729) üzenetére


Kolondrum
félisten

Olyan 40 hetes messengert használok, jó.

(#13732) SyMbioTe válasza Beca1990 (#13729) üzenetére

Nekem is megjelenít mindent rendesen. App újratelepítés nem segít?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#13733) iff válasza Feri1977 (#13721) üzenetére


iff
senior tag

Persze létező app, de ha nem tudsz egy szót értelmezni, akkor sajnálom... :U "Nekem" volt új, mert ezt nem használtam még, sajnos keresnem kellett egy olyan appot, ahol lehet ennyire finoman állítani. (eddigi telefonoknál ez nem volt gond) Teljesen jól működik, eddig semmi fagyás nem volt. Ezek szerint a telók ennyire különböznének? Mindegy, ezzel a WB-vel van bajom. Ha ezt valahogy megoldanák a gyáriba, akkor okés lenne. De nem hiszem, hogy hardveres lenne, ez valami szoftveres lehet, gondolom vagy passz..

..........""..........

(#13734) tbc2


tbc2
tag

Hogy egy pozitív hírrel járuljak hozzá a fórumhoz: ma a feleségem leejtette a telefonomat kb. 1 méter magasból a kerámia padlólapra. A sarkára. Volt rajta Ipaky tok, és volt rajta full cover kijelzővédő üveg. A kijelzővédő üveg kuka, az Ipaky tokon látszik az ütés nyoma - lejött a festék, a telefon viszont sértetlen maradt (még csak egy miliméteres horpadás sincs rajta).

Holnap veszem a következő full cover kijelzővédő üveget. :)

(#13735) vadkörte


vadkörte
addikt

Lefrissítettem 8.5.8.0-ra a telefont, az "eltűnt" TWRP-n meg sem lepődtem, pikk-pakk visszatettem fastboot-ból. Azon már igen, hogy a Magisk-ben a SafetyNet Check akármit is csinálok fase értéket dob. :F Remélem nem lesz belőle problémám. Végső esetben telepítek egy dev-et majd, de annyira nem szeretném újrahúzni az egész telefont. Olyan szépen belaktam...

Üdv. V. Körte

(#13736) crok válasza vadkörte (#13735) üzenetére


crok
Topikgazda

Persze hogy eltűnt, mert nem TWRP-ből indítottad a frissítést hanem a frissítő appból (TWRP alól nem frissíti a recovery partíciót). A SafetyNet azért hasal mert a lazyflash-ert feltetted és átírta a /system tartalmát - de legalább root-od van. Problémád akkor lesz ha kellene olyan appot használnod amihez kell (egész sok banki app, Pokemon Go pl.). Én tul'képp azt nem értem, hogy volt nyitott bootloader-ed és TWRP-d is, akkor egy ROM telepítés előtt miért nem csináltál egy full backup-ot TWRP-ben (vagy minimum egy boot+system+data backup), hogy aztán ha beüt a $2@r akkor 5..6 perc múlva megint a teljesen jól működő rendszered alatt lehess.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13737) Rickeffe válasza KamuMazsola (#13718) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

lol. kösz. mobil nézetben egyébként esélytelen?

Rickeffe

(#13738) SyMbioTe válasza Rickeffe (#13737) üzenetére

Pontosan.
Amúgy ha mobilról akarod használni, javaslom a PH appot, azon belül pedig iratkozz fel a bétára, nagyon pofás, jól használható.
Topikja: [link]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#13739) fudi2002


fudi2002
veterán

Hümm hümm, ha még nem vót:

Xposed for 7.x
Ha valaki feltette számoljon be légyszi. Bekápot tessék előtte gyártani, mert bútlúp veszély van.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13740) helixP válasza fudi2002 (#13739) üzenetére


helixP
nagyúr

Na, nem hittem volna, hogy megérjük. Köszi az infót!

(#13741) fudi2002 válasza helixP (#13740) üzenetére


fudi2002
veterán

Jaj, már fentem a fogam reá. Amplify beizzít és még 1-2 android rendszer wakelock megkapja ami jár :P
Már csak szabadidő kéne, meghát nem akarom megszakítani a ondemand governor tesztem... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13742) vadkörte válasza crok (#13736) üzenetére


vadkörte
addikt

OTA alól ment a frissítés. Azért is írtam, hogy nem lepődtem meg, hogy visszatette a gyári recoveryt.

A telefonról nem netbankolok így elvileg nem érhet "kellemetlen meglepetés". A Pokemon-okat meg sosem szerettem. A telefon mindennapi használatát ezekszerint nem befolyásolja negatívan a dolog.

A backup sajnos jogos észrevétel. Ez valahogy kimaradt, a NAS-ommal bírkóztam és éjjel fél 2 felé erre nem is gondoltam. Utólag meg már mindegy volt. :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#13743) Upo válasza fudi2002 (#13739) üzenetére


Upo
addikt

Magisk alá már szerintem ott van egy ideje a letöltések között (Downloads menü), SDK24 (7.0) és SDK25 (7.1) is. Ráadásul systemless, tehát fizikailag nem bántja a system partíciót, bootloop kockázat minimális.

(#13736) crok: A lazyflasher nem a /systemet bántja, hanem a bootloader partíciót módosítja. A safetynet azt is figyeli, azért hasal el. Erre jó pl. a magisk safetynet fix, ha a magisk 14 van fent akkor a safetynet fix-ből is a 14-esre való kell, ha nem az akkor elhasal. Topik keresővel link is van rá, jómagam is szerintem többször linkeltem, de mások is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13744) Rickeffe válasza SyMbioTe (#13738) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Azért az szerintem nyilvánvaló, hogy 1 topic miatt nem fogok egy appot telepíteni.
Inkább jelzem a fejlesztők felé.

Rickeffe

(#13745) RVR400 válasza Rickeffe (#13744) üzenetére


RVR400
veterán

Ők majd egy ember miatt fogják megcsinálni, teljesen igazad van. :D

(#13746) crok válasza Upo (#13743) üzenetére


crok
Topikgazda

Jaja, elírtam, bootloadert akartam írni, az fstab-ban szedi ki a verify opciót..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13747) fudi2002 válasza Upo (#13743) üzenetére


fudi2002
veterán

Kafa, én új vagyok 7.1 alatt. Mikor kérdeztem, írták itt hogy még továbbra sincs működő xposed. Tehát akkor eddig is volt?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13748) Upo válasza fudi2002 (#13747) üzenetére


Upo
addikt

A magisk manager download menüben ott vannak. Nem tudom mióta, én nem használok xposed-et, csak láttam a többi közt. Gyanítom hogy működnek, maga topjohnwu neve alatt vannak, aki a magisk-et is csinálta. Esetleg aki használja, meg tudja mondani, én még nem találtam olyan indokot ami miatt xposed-et kéne használnom.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13749) Upo válasza Termi92 (#13590) üzenetére


Upo
addikt

Ez a szokásos átszerkesztett fastboot.exe, csak írt hozzá egy indító batch fájlt. És természetesen csak nyitott bootloaderrel működik. Ha zárt akkor szét kell szedni, mert a deepflash kábel sem működik már, nemhogy az ilyen szoftveres dolgok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13750) helixP válasza fudi2002 (#13747) üzenetére


helixP
nagyúr

Eddig alapvetés volt, hogy Nougatra nincs Xposed. Ha megnézed az Általad linkelt cikket, abban is mai keltezés van. Lehet, hogy a modul fent volt Magisk-en, de eddig nem ment.
Amúgy nálam egész pontosan 5 db Xposed Framework SDK van (21-25), nem igazán vágom a különbségeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.