Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) zolikaDB válasza Kolondrum (#12146) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szia! A kitolto folyadekot hogyan kell alkalmazni? Neked pontosan milyen uvegfoliad van?

(#12152) crok válasza pergabb (#12150) üzenetére


crok
Topikgazda

Az eszi a netet kissé* túlzás. Annyira brutálisan alacsony az a sávszél amit ír hogy abba tényleg csak kb a heartbeat fér bele, ráadásul úgy tudom, hogy az az érték a teljes forgalom, vagyis ami ki- és bemegy a telefonba összesen, ez pedig tényleg csak egy "hé, ott vagy? > ja, itt vagyok" üzenetváltásra elég. De ha ennyire para vagy akkor ezt meg ezt ajánlom root után, aztán hajrá, ez megmondja mivel forgalmazol. Vagy a PC-det AP-vé kell alakítani aztán csatlakozz a PC-hez és mehet a Wireshark. (Linuxon ez a művelet kb. 3 perc, mindenestől.)

*nagyon..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12153) crok válasza pergabb (#12150) üzenetére


crok
Topikgazda

De ha nagyon rád akarok paráztatni, akkor amúgy Júniusban volt belőle kisebb vihar, hogy pár app adatot gyűjt a MIUI alatt meg tud pl. távolról telepíteni mert system app.. [1] [2] [3] - a harmadikban van pár tipp mi az ami nyugodt szívvel fagyasztható vagy törölhető MIUI alól.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12154) Termi92


Termi92
tag

Aki követi annak: Android Oreo LoS15 ma frissült XDA-n. Elvileg javítva a bluetooth bug (ami miatt eddig nem használtam DD-nek). Jelenleg épp telepítem, ha valóban működik bluetooth, akkor 1 hétig biztos tesztelem.

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-lineageos-15-0-t3668291

(#12155) Narandil válasza Narandil (#12050) üzenetére


Narandil
tag

Valaki esetleg?

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#12156) regener


regener
veterán

Most találtam egy ilyet az Optimalizáció megöli az XY alkalmazásaimat ellen:
Biztonság app / Beállítások / Sebesség gyorsítása / Alkalmazások zárolása
Amik itt be vannak kapcsolva azok amiket lehúzással lakatolt eddig az ember, de itt végiglehet kattintgatni a programlistát ami egyszerűbb.

...

A Biztonság app takarítása után ugye feldobja a random hirdetéseket.
Megoldás:
1. Biztonság app / Beállítások / legörgetsz alulra és Ajánlások fogadása ki
2. Biztonság app / Beállítások / Tisztító / legörgetsz alulra és Ajánlások fogadása ki

Ugyanezen a 2 helyen lehet bekapcsolni hogy csak wifiről töltse be azokat a hirdetéseket, amúgymeg eszi a mobilnetet nyugodtan... :D

...

Akkumerülés értesítés kikapcsolása:
Biztonság app / Beállítások / Akkumulátorhasználat / Akkumerülés értesítések ki

(#12157) Fejlesztő13 válasza nagyra (#12145) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Elvégeztem pár tesztet és úgy vettem észre, hogy csak akkor van gond ha több kép készül gyorsan egymás után vagyis nem feltétlen HDR, lehet az "éjszakai kép javító" is, például ekkor omlik össze a gyári kamera app. Próbáltam Google Camera és Open Camera appal RAW-ban fotózni foltosan, de ilyenkor nem jön létre a nyers kép, csak a feldolgozott jpg. Észrevettem egy újabb jelenséget is ami eddig is lehet volt, csak nem tűnt fel. Sötétebb képeknél csak a kép közepén elfogadható a zaj, körbe erősen zajosodik és kékül a végeredmény, kamera apptól és rendszertől függetlenül. Ami egészen lesokkolt az a teljes sötétségben készült képek, főleg a RAW. Ez normális?
[Sötét RAW] [Sötét JPG]
[Zaj RAW] [Zaj JPG]

(#12158) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Csak kíváncsiságból akik használják a stabil V8.5.8 stabil romot, nézzék már meg mit hoz Antutu-ban!
Köszi előre is.

(#12159) zzz03 válasza regener (#12156) üzenetére


zzz03
őstag

milyen rommal hasznalod a telefont? mert 8.5.8 global stabilon csak az akkuhasznalatra vonatkozo reszet lehet megcsinalni a tobbire nincs lehetoseg vagy nem ott ahol irtad.

(#12160) lekka2 válasza droti25 (#12158) üzenetére


lekka2
csendes tag

62237

(#12161) crok válasza zzz03 (#12159) üzenetére


crok
Topikgazda

Elozo hozzaszolasok alapjan glob devet hasznal.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12162) Luck Dragon válasza zolikaDB (#12151) üzenetére

Szia, tessék vele vigyázni, mert ketten is írták hogy a kijelző foltos lett tőle. A kijelző alá ment a jól rémlik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12163) Melorin válasza regener (#12156) üzenetére


Melorin
addikt

Tudnál képet mutatni az ajánlások kikapcsolásáról mert nem találom.

(#12164) Soybex


Soybex
őstag

Hali! Öcsémnek keresek üvegfóliát+tokot. Honnan érdemes rendelni és milyent?
Ali,Ebay nem játszik mert 3 nap múlva kapja meg a telefont, az előző telefonja ezek hiánya végett lett defektes :))

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#12165) nagyra válasza Fejlesztő13 (#12157) üzenetére


nagyra
tag

Akkor sajnos nincs tippem a pöttyökre, és az egyéb képhibára.

Az ilyen mértékű zajosodás sajnos a mi Samsung szenzorunk esetén normális. Ezért kértem pár (száz) hozzászólással ezelőtt Sony és Omnivision szenzoros telefon tesztalanyt, hogy a többi szenzornál is megnézzem ezt a nagymértékű alapzajt magas ISO esetén. De sajnos csak egy kolléga jelentkezett, akinek szintén Samsung szenzoros telefonja van.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#12166) KamuMazsola válasza zzz03 (#12159) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Bocs nem neked lett volna válasz, hanem droti25-nek.


Nincs sem rootolva, se semmi hókusz-pókusz.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12167) crok válasza droti25 (#12158) üzenetére


crok
Topikgazda

62700 +-100 5 meresbol.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12168) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Aki sötétben és minden körülmények között jó képet akar csinálni annak ajánlom a Leica S-E (Typ 006) Digitális fényképezőgépet, most akciósan "csak" 5 millió forint, de ingyen kiszállitják!! :F

[ Szerkesztve ]

(#12169) crok válasza Toth_Jani (#12168) üzenetére


crok
Topikgazda

Garancia magyarorszagi legalabb? : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12170) iff válasza Toth_Jani (#12168) üzenetére


iff
senior tag

Nekem Nikon D5000 van és nem került 5 misi-be. Teljesen jó képeket készít "sötétben" is. Viszont nagy és már meguntam hordozgatni. Ezért szerettem volna egy mobilt amivel azért elfogadható képeket lehet készíteni. Azt mondom, hogy a redmi note 4-el lehet. Beállításon múlik.

Tapasztalatom: a képek készítésére maradtam a camera FV-5 (beállítások miatt), viszont a videókra az open camera, mert kisebb bitráta beállításnál is szép videók készíthetők, és kisebb helyet foglal.

..........""..........

(#12171) nagyra válasza Toth_Jani (#12168) üzenetére


nagyra
tag

Sem Fejlesztő13, sem én nem fizkáztuk a "sötét" teljesítményét a kamera terén a telónak, pusztán arra volt kíváncsi, hogy sötétben, másnál is ilyen zajos-e a kép. És igen...

Amúgy meg nem kell 5 millás gép, én 29 000ft-ért vettem obival együtt az ebay-en egy Canon 350D-t. Mind sötétben, mint nappal 20x jobb képet készít, mint ez a telefon, de nem is ugyanarra találták ki a kettőt, és igen csak szarul érezném magamat, ha mindenhová magammal kellene cipelni a Canon-t :D

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#12172) Melorin válasza nagyra (#12171) üzenetére


Melorin
addikt

De legalább biztos nem hagyod benne a farzsebedben leüléskor és töröd ripityára :DDD

(#12173) helixP válasza Fejlesztő13 (#12157) üzenetére


helixP
nagyúr

Teljesen normális!Nyers, RAW, semmilyen zajszűrés nincs rajta. Kell egy szerkesztő alkalmazás, és lehet szűrni a zajt.

(#12174) csattila01


csattila01
tag

Lehet hülyeséget kérdezek, de lehet aktiválni a Camera 2 API-t root és BL nyitás nélkül? Láttam YouTube-on ezt-azt és most nem tudom, mi az igazság.

(#12175) csurgoi válasza zolikaDB (#12151) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Bocsi nem nekem szólt a kérdés, de én használtam.
Óvatosan kell felvinni a gélt, mert ha befolyik a kijelző szélén lévő résbe foltosodást fog okozni.
Én úgy csináltam, hogy a folyadékhoz kapott kis ecsettel (a felvitt oldalt mindig felfelé tartva) óvatosan végighúztam a fólia szélén.
Ahogy felvittem a gélt a felesleget rögtön le is töröltem, az elfolyást elkerülendő.
A gél egy idő után elterül(kitölti) a levegős részt és ilyenkor még egyszer egy papírzsepivel letörlöm a felesleges mennyiséget.
Az összes oldallal hasonlóan kell eljárni, különösen figyelve a felső mikrofon felőli részre.
A lényeg, hogy ne tocsogjon a géltől a teló.

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#12176) vorikiraly


vorikiraly
újonc

Üdv mindenkinek.

Egy hete van ilyenem, tényleg: takarékos -nagyon! Megy rajta minden szépen, de a képernyő forgatás SMS íráskor nem- a telepített alkalmazásokkor meg a hívó neve bemondó nem működik.. Tudtok -e erre megoldást?

(#12177) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok,

Tegnap óta én is tulajdonosa vagyok egy Note4 3/32-nek, eustocktól jött minden rendben van vele.
Rootoláshoz még mindig ez a leírás az aktuális? Egyelőre tetszik a MIUI rendszer, de root kellene a reklámblokkoláshoz.

Teljesen custom rom kell ehhez, vagy a gyárival is megoldható?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12178) Termi92 válasza ZS3NI (#12177) üzenetére


Termi92
tag

Bootloader nyitás, twrp flashelés, twrp-ből supersu vagy magisk flashelése, adaway telepítése. Ennyi elég, hogy ne legyenek reklámok, gyári rendszerrel is működik.

(#12179) zolikaDB válasza Luck Dragon (#12162) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor ebbol full cover lesz!
Csurgoi: koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

(#12180) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

A hangosodó csengőhangot hol lehet kikapcsolni? Egyszer már megtaláltam, de most nem lelem.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12181) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Sziasztok!
Kérdés: jelenleg 8.5.4.0-n vagyok, root, twrp, magisk...ha frissítek 8.5.8.0-ra, minden elveszik, újra kell pakolni mindent? Megéri feltenni egyébként?

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#12182) pandur99


pandur99
aktív tag

Sziasztok!
Aki a telefonálás mellett főleg netre, facebookra, alkalmi fotózásra normál körülmények között használja és nem játszik, nem mókolja a rendszert, hanem úgy hagyja, ahogy megkapta, annak megéri-e várni a Mi A1-re, illetve megéri-e a plusz 15.000 Ft-ot, vagy vegye meg nyugodtan a Note 4-et? 2 év múlva ez is jó lesz még?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#12183) Termi92 válasza pandur99 (#12182) üzenetére


Termi92
tag

Ha szükséged van a dupla kamerára, a vegytiszta android élményre és a kisebb akksira akkor "érdemes" megvárni Mi A1-et. Ezeken kívül a két telefon megegyezik.

(#12184) crok válasza pandur99 (#12182) üzenetére


crok
Topikgazda

Az megy, hogy 2 ev mulva jo lesz-e.. egyikunk se orakulum : )

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12185) KamuMazsola válasza mediumgecso (#12181) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Bocs, nekem nem rootolt, így ami nekem nem veszett el, az neked nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12186) micafighter válasza mediumgecso (#12181) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem biztos hogy fel fog menni a módosítások miatt. Ha felmegy akkor lehet a recoveryt ujra kell flashelni meg a magisket magát, de a modulok megmaradnak, azokat nem kell ujra rakni.

(#12187) micafighter válasza ZS3NI (#12177) üzenetére


micafighter
nagyúr

Gyárival is megoldható, én magisket ajánlom roothoz plusz systemless adaway-ra googlizz rá, ezekkel nekem rendben van a safetynet, megy banki alkalmazás is, a root meg az adblock ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#12188) pandur99 válasza crok (#12184) üzenetére


pandur99
aktív tag

Úgy értettem, hogy nem avul-e el annyira, hogy max. a mobilhajítós versenyre való lesz. :)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#12189) guftabi96 válasza csattila01 (#12136) üzenetére


guftabi96
addikt

Ez a fajta tok sajnos felnyomja a full cover üveg széleit.

#KeepFightingMichael

(#12190) Atas76


Atas76
csendes tag

Sziasztok a következő problémákra keresek megoldást. Van egy Huawei Color Band A1-es karperecem amit arra használnék hogy ha hívnak rezegjen de nem minden hívást kezel (nem rezeg minden hívásnál) nem tudom mi az oka pedig minden más funkció működik a karpereccel. A másik gond a naptár szinkronizálás valamiért az sem működik kézzel kellett a naptár bejegyzéseket beírni (redmi 4x-en működött) az ünnepnapok mutatása is be van kapcsolva és semmi infó. A 3.probléma tegnap automatikusan frissítette magát a teló 8.5.8.0.-ra pedig kivan kapcsolva az automatikus frissítés ha van ötletetek a problémáim megoldására azt megköszönném. Ui:én a telefon kamerájával megvagyok elégedve Huawei P8 Lite után

(#12191) kriszpontaz válasza Atas76 (#12190) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Engedélyezd a biztonság - engedélyek - indítópultnál a Huawei Wear progit, mert ha a rendszer a háttérben bezárja, nem jönnek az értesítések az órára. Ugyanez a Huawei Mobile Services-re is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#12192) trouble válasza regener (#12156) üzenetére


trouble
senior tag

Milyen rom, mert én a (béna :F ) stable 8.5.8.0. nem találom ezeket a lehetőségeket ?

[ Szerkesztve ]

(#12193) zileut


zileut
tag

Meg tudná vki mondani, hogy a nem rootolt, alap MIUI a meglévő 3Gb RAM-ból mennyit használ?

(#12194) KoSa


KoSa
csendes újonc

Tegnap frissített a telefonom, most már működik a fényképeken a dátum kijelzés, nem ír ki hibaüzenetet.

Megtudnátok mondani, hogy a beépített víruskereső miért csak wifin engedi frissíteni az adatbázist? Mert ezt üzeni" "A frissítés túl nagy méretű, használjon wifit a letöltéshez..." A beállításokban a mobil adat használata engedélyezve van. Nonszensz!

(#12195) zodo válasza zileut (#12193) üzenetére


zodo
nagyúr

Nálam általában 1,8 - 1,9 -et ha jól értem a kérdést.

(#12196) kropi válasza zileut (#12193) üzenetére


kropi
tag

Nálam ennyi:

Azaz 60%. Vagy legalábbis annyit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#12197) SOMA76 válasza zileut (#12193) üzenetére


SOMA76
újonc

Sziasztok!Hogy lehet beállítani a Note 4-en ,hogy külföldön is tudjam használni a mobilnetet?Voltam pár hete külföldön,és ahogy átléptem a határt,megszűnt a mobilnet.

(#12198) zileut válasza zodo (#12195) üzenetére


zileut
tag

App-ok nélkül értettem. Hogy maga a MIUI rendszer mennyi RAM-ot használ?

(#12199) Ájvé válasza kropi (#12196) üzenetére


Ájvé
veterán

Indítsd újra, még letilthatnád addig a MIUI-n kívüli appokat, mert ez így nem reális.

(#12200) nagyra válasza Melorin (#12172) üzenetére


nagyra
tag

Hát azt tuti nem, de a lendületből megfordulásra vigyázni kell, ha a vállamra van akasztva a Canon :D

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.