Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) Simba86 válasza aytukabozs (#12705) üzenetére


Simba86
senior tag

pont ugyanez a tokom van, eustock-ról vettem, mégha áron felül is, rohadt jó :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#12752) Simba86 válasza vipviform (#12727) üzenetére


Simba86
senior tag

tökéletesen működik :)

(szerk: tudom, hogy dupla lesz, de két külön hsz-re ment a válasz :) )

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#12753) Termi92 válasza juve600 (#12726) üzenetére


Termi92
tag

Felraktam ezt a verziót, de a HDR+ process teljesen hiányzik belőle (HDR+ módban is csak sima képet lő, mindenféle process folyamat nélkül). Milyen beállításokkal használod?

(#12754) helixP válasza Termi92 (#12753) üzenetére


helixP
nagyúr

Settings / Config Camera / Nexus 6 HDR+ Auto

(#12755) Termi92 válasza helixP (#12754) üzenetére


Termi92
tag

Így már működik. :R Sejtettem, hogy valami beállítás hibádzik itt (annyi opció van, nem tudtam melyikkel fog működni).

(#12756) Luck Dragon válasza aytukabozs (#12724) üzenetére

Nekem is ilyen van lassan kettő hete. Még egész jól bírja,de ahol az általad készített fotón is a jobb oldali foltnál , picit mintha nálam is kezdene elszíneződni.
De önmagában a kivágása jó, gombokkal sincsen baj. Maximum ha nagyon kopik a tok ,akkor lefóliázással próbálja tovább védeni a készüléket. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12757) aytukabozs válasza Kolondrum (#12747) üzenetére


aytukabozs
addikt

de miért nem próbálsz egy fastboot romot
?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#12758) somé válasza tsabeekaa (#12729) üzenetére


somé
őstag

Ha visszanézed, "mezei" userről beszéltem, értsd: laikus vásárló, aki mondjuk nem ph-tag, nem tudja mi az a root, mi az a bootloader, rom. Egyáltalán, nem is érdekli az ilyesmi. Az internetet is csak levelezésre használja. Csak használná a telefont.

Visszakapja. Kiírja, hogy van frissítés. Annyit azért ért hozzá, hogy igen, elindítja, újraindul. Hiba újfent.
Ezért írtam, rom csere nem megoldás a normál usernek.

Azt is leírtam, hogy én miért küldtem vissza. Azért 50k összegért elvárható, hogy ami új az úgy működjön ahogy kell. Gyári frissítés után meg főleg. :U

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#12759) Termi92 válasza Kolondrum (#12747) üzenetére


Termi92
tag

Egyáltalán mi a probléma, miért kell a dev rom (csak hogy tudjuk segíteni)? Mi flash tool-al bármikor vissza lehet rakni gyári stabil verziót (feltéve ha nincs teljes brick, de ahogy a képből látom a telefon bekapcsol), és használni telefont.

(#12760) helixP válasza Termi92 (#12755) üzenetére


helixP
nagyúr

Bár, ha valakinek van infója (juve600? :) ) hogy melyik a legjobb beállítás (Nexus 6, 5, Pixel stb.?)

(#12761) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jó benyeltem lszrm. Mikor jön újabb dev? Mikor várható 1-2 hét?

Mert én azon vagyok régóta, bevált (dev). A stabilba hiába költözök ha majd jön s dev és gyalul mindent. Nekem zárt a telefon. Ha jól szűrtem le a fastboothoz nyitott kell. Ja és erre már alig pár órám van.

Ha jól szűrtem le a legutóbbi stabilrol a 7.9.15-re nem lehet átlépni, mert időben a stabil előbbi. Várnom kell újabb devet, hogy simán a frissítés menüből ez működjön (zip).

[ Szerkesztve ]

(#12762) juve600 válasza helixP (#12760) üzenetére


juve600
nagyúr

én nem állítottam semmit benne

(#12763) Bruni20V


Bruni20V
csendes tag

Sziasztok,

Előre is bocsánatot kérek, de nincs időm vissza olvasni.

Adott egy EU Stock Redmin note 4 32gb+Vodafone kártya.

Na most a 4G-n a neten= egy kalap fossal, szinte 0 a sebessége. Amint átrakom 3G-re egy csapásra megjavul. A dobozon global verzió matrica virít.

Lehet ezzel valami kezdeni egy beállítással, vagy akárhogy, vagy küldjem vissza nekik?

A firmware a legújabb. tegnap este frissítettem, de ettől se tért észhez.

Köszi
Üdv
Gábor

(#12764) Termi92 válasza Bruni20V (#12763) üzenetére


Termi92
tag

APN beállítások rendben vannak? (Telenornál van ilyen probléma, alapból rossz apn-t ad meg a beállításokban.)

(#12765) crok válasza Bruni20V (#12763) üzenetére


crok
Topikgazda

Ilyen hibát én nem olvastam még a fórumban (legalábbis nem emlékszem). Más telefonban jó volt a 4G? Ezt csináld már meg és próbáld ki: tárcsázóban *#*#4636#*#* (vagy settings > about phone > internal memory-ra koppints vagy 10x) majd Phone information 1 vagy 2 (attól függően melyik slotban levő SIM-et akarod megtekinteni/beállítani) majd a set preferred network type legyen LTE/CDMA/UMTS auto (PRL). @Termi92: jó kérdés az APN is!

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12766) Bruni20V


Bruni20V
csendes tag

Ja, Speedtest alkalmazáson hasít rendesen 4g-n is, de csak ott, se facebook, se play ha letöltök, se egy egyszerű weboldalon nem megy.

(#12767) Bruni20V válasza Termi92 (#12764) üzenetére


Bruni20V
csendes tag

Bocs srácok, én csak user vagyok, mi az az APN? :D

(#12768) crok válasza Bruni20V (#12767) üzenetére


crok
Topikgazda

Acceess Point Name - ezzel adod meg hogy a szolgáltató melyik hálózati (vagy pl. MMS) hozzáféréshez szükséges nevét kell használjad (kb. mint WiFi-n az SSID).

Beállítások > SIM és mobilhálózat > SIM > Access Point > nyomd meg az általad használt APN (a kiválasztott, kijelölt, MIUI-n alapból kék) mellett jobb oldalon levő nyilat > Ott lesznek a beállítások. A ROM tartalmaz egy file-t amiben a világ legtöbb szolgáltatójának az APN beállításai benne vannak, a telefon ezt használja fel amikor automatikusan állítja be az APN beállításokat. Na, ez a lista némely esetben rossz. A Voda APN beállításait itt találod: [1] [2] [3] - nézd meg a mostani beállításokat és hasonlítsd össze. Ha eltérés van akkor nyilvánvaló mit kell tenni (: vagy eleve csinálhatsz egy új APN-t.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12769) Bruni20V válasza crok (#12768) üzenetére


Bruni20V
csendes tag

APN is ok :(

(#12770) crok válasza Bruni20V (#12769) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt mondod "is" - tehát az azt megelőző hozzászólásban levőket *is* megcsináltad?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12771) RVR400 válasza crok (#12765) üzenetére


RVR400
veterán

Volt már ilyen.

Nem tudom, hogy mi lett a vége.

(#12772) micafighter válasza Kolondrum (#12742) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nvm közbe jött 30 hsz még amit nem láttam :))

[ Szerkesztve ]

(#12773) micafighter válasza crok (#12765) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezt az auto prl-t amugy be lehet valahogy vésni a telóba safetynet borítása nélkül, hogy ne álljon mindig vissza repülőgépes mód vagy reboot után az alapértelmezett (non prl) -re?

[ Szerkesztve ]

(#12774) Bruni20V válasza crok (#12768) üzenetére


Bruni20V
csendes tag

Nem azon volt alapból, ha oda állítom, kilépek akkor is szar és mire vissza lépek már megint nem azon van :(

Anno a Honor 7-tel is megszoptam, az se szerette a voda 4G-t, majd pár hónap után egyszer csak működött, az azt csinálta hogy elment a térerő amikor olyan kedve volt ha 4G-n ment.

(#12775) crok válasza micafighter (#12773) üzenetére


crok
Topikgazda

Be lehet, igen - csak nem MIUI alatt.. más ROM-okban nem csak 3 lehetőség van a SIM beállításoknál (LTE preferált/3G preferált/2G preferált) hanem az összes amit abban a menüben látsz. A MIUI ROM-ban a built.prob-ba bele van téve egy érték amit át kellene írni - de az a baj, hogy még azelőtt kell átírni, hogy a ROM-ot először elindítod, tehát már magát a MIUI ROM-ot kellene megpiszkálni ahhoz hogy jó legyen. Egy héteig próbálkoztam de utólagosan hiába írja át az ember nem jó (mert a phone.apk felveszi installkor az értéket és utána a data clear se segít mert máshova is beírja magát..). De eléggé ki van herélve a MIUI SIM és rádió beállítások szinten, olyannira, hogy pl. a szervíz menü appjából még a band váltás is ki lett írva.. Bármi más custom ROM-ban pl át lehet állítani US-re.. ha szükséges lenne..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12776) Pakliman válasza Bruni20V (#12763) üzenetére


Pakliman
tag

Nekem flottás Voda előfizetésem van szerencsére novemberben lejár a hűség. Rúgom is fel a szerződést :W
4G szintén, de túl sokszor baromi lassú, ugyanazon a helyen a Telekomos kártya full térerő, a voda ippegcsakhogy...
Szerintem először próbáld ki egy másik szolgáltató kártyájával (ha tudsz egyet kölcsönkérni).

(#12777) crok válasza Pakliman (#12776) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt végső esetre mondtam volna csak de egyébként tényleg lehet.
A "régi kártya" is lehet ludas egyébként, ha nincsenek még rajta egyes certek az okozhat gondod (mert nem használhat bizonyos szolgáltatásokat).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12778) Bruni20V válasza Pakliman (#12776) üzenetére


Bruni20V
csendes tag

Köszi, A kártya 1,5 éves max, nano sim, a Honor7 vételekor cseréltettem még.

De azt magyarázza meg valaki, hogy a speedtest alkalmazás lefut mint a szélvész, ott semmi gond, de minden máshol igen. Ezt nem értem.

(#12779) Upo válasza Kolondrum (#12761) üzenetére


Upo
addikt

Most valami nemzeti ünnepeik vannak megint, a legközelebbi publikált romok október 12-13-án lesznek.

Ne a frissítés menüből csináld, számítógépről miflash+fastboot rom és már kész is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12780) fene_vad válasza juve600 (#12726) üzenetére


fene_vad
senior tag

akárhogy próbálom feltenni:

"There was a problem parsing the package"

csak az androidfilehost.com-ról letöltött .apk-kal van ilyen problémám.

Nincs ötleted mi lehet a gebasz?

(#12781) Upo válasza fene_vad (#12780) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem hibás lehet a letöltés, próbáld másik gépen, esetleg internet explorerrel.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12782) crok válasza Upo (#12781) üzenetére


crok
Topikgazda

Válassz másik mirrort - volt olyan hogy rosszul ment fel a primary-ra..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12783) lumpy95


lumpy95
tag

Sziasztok!

Mostanában nem volt időm olvasgatni a hozzászólásokat úgyhogy előre is elnézést ha olyan témát hozok fel amiről már szó volt. Durván egy hete jött egy szolidabb bugfix miui frissítés.
Nincsen vele (nem volt) semmi gond, viszont úgy vettem észre mintha gyorsabban kezdene merülni, viszont nem mondanám hogy annyival többet használom a telefont mint ezelőtt. Tegnap 95%-nál vettem le a telefont töltőről, a kommentár írási idején 20 óra 20 perces akksi időnél tartok és 41%-on van a telefon.
Mikre kellene odafigyelni, ami esetleg megmutathatná hogy hol a gond? Egyébként benne van a pakliban hogy csak úgy érzem mint ha :)
Válaszokat előre is köszönöm

(#12784) Upo válasza crok (#12782) üzenetére


Upo
addikt

Én e? Neköm ugyan nem köll... :U :DD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12785) fene_vad válasza Upo (#12781) üzenetére


fene_vad
senior tag

köszönöm srácok - úgy néz ki, hogy a VIA browser volt a ludas. Chrome-al letöltve ugyanarról a mirrorról rendben a dolog.

Mit vélasszak model-nek?

Defaultban Pixel XL, van. Legyen Nexus 6?

[ Szerkesztve ]

(#12786) helixP válasza fene_vad (#12785) üzenetére


helixP
nagyúr

Egy XDA-s komment azt állítja, hogy Pixel 2017 (DR Dogfood) a lgejobb... amúgy passz :)

[ Szerkesztve ]

(#12787) Kolondrum válasza Upo (#12779) üzenetére


Kolondrum
félisten

De úgy kezdi, hogy ha nem nyitott a telefon... Nekem zárt és tudom, hogy ez napok. Akkor meg olyan mind1 mivel még van 3 órám költözni.

(#12788) Upo válasza Kolondrum (#12787) üzenetére


Upo
addikt

Az előző telót nem nyitottad? Mert ha igen, és azóta eltelt egy hónap, akkor azonnal engedi nyitni ezt is, csak kösd a fiókodhoz. Egyébként szerintem nem érne különösebb kár, ha megpróbálnád a nyitást, annyi a kockázat hogy legfeljebb nem sikerül.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12789) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Lejött valami 7.9.22 de ott valami Android verzióra hivatkozik, a 15-ösre mondja, hogy frissebb a stabil bla bla. Akkor október közepéig nincs új dev a 15-ös után?

Szerk: egyik sem nyitott.

Nem baj 3/32-esre várok újat és leszedem a 4/64-re aztán így megkapja azt a vonalat mint a 3/32. Amúgy tök ugyan az a két teló színre is, még fóliát is ugyan azt kapták és tokbol is stimmelnek.

Amúgy mit ér egy 3/32-es globál? Edigital olyan 1 hónapos. Mint az új, tokkal, foliával.

[ Szerkesztve ]

(#12790) riki


riki
senior tag

A romok kiadási sorrendje előre láthatólag 7.10.10 oct.10, 7.10.12 oct.13 Miui 9 Global Beta. :U

(#12791) KamuMazsola válasza Bruni20V (#12778) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Balga kérdés, de az a sim van kijelőlve internetre (adatra)?

Üdv.: KamuMazsola

(#12792) Kolondrum válasza riki (#12790) üzenetére


Kolondrum
félisten

Legalább ennyit tudni. Köszi.

(#12793) Bruni20V válasza KamuMazsola (#12791) üzenetére


Bruni20V
csendes tag

Nem tudom ezt hol kell állítani, de ha nem lenne, akkor 3g-se menne nem? Meg a 4g valamennyire megy, kb mint 20 éve a betárcsázós modemmel ment a netem :D

(#12794) KamuMazsola válasza Bruni20V (#12793) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Beállítások - Mobilhálózatok - SIM kártyák és hálózatok fülön a legaljára görgetve - Internet és itt kell kiválasztani melyik kártya legyen a netre.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12795) Bruni20V válasza KamuMazsola (#12794) üzenetére


Bruni20V
csendes tag

Köszi, nekem ott az alapértelmezett beállítások almenü van, amiben valóban ott az internet, 1-es kártyát jelez, de nem módosítható, belelépni se tudok. Amúgy az 1-es kártyát használom, nincs is benne más.

(#12796) rin33


rin33
senior tag

Bl nyitáshoz feltétlenül china dev rom kell? Az összefoglaló nem említi de egy másik leírás szerint kell. Vagy ez csak az mtk-s nikel-re vonatkozik?

(#12797) trebrona válasza rin33 (#12796) üzenetére


trebrona
nagyúr

Bármelyik gyári rommal nyitható.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12798) Bruni20V válasza Gymszrs (#11073) üzenetére


Bruni20V
csendes tag

Szia,

Született erre megoldás?

Nálam ugyanez a baj, Vodás kártyával.

(#12799) RVR400 válasza Upo (#12788) üzenetére


RVR400
veterán

Nem engedi azonnal nyitni.

(#12800) guftabi96 válasza juve600 (#12726) üzenetére


guftabi96
addikt

Pár próbakép:
Csodálatos, kukákkal teli utcakép, elnyíló muskátli, meg pár fotó még a kertben.
AEX 4.6 + Electra Blue 4.0, a linkelt Google Camera, DR doogfood. Minden beállítás alapon.

#KeepFightingMichael

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.