Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) lkristóf válasza csurgoi (#12175) üzenetére


lkristóf
senior tag

És ez a folyadék megszilárdul? Olyan lesz mint egy szilikonragasztó? :DDD

(#12202) lkristóf válasza KamuMazsola (#12180) üzenetére


lkristóf
senior tag

Telefon (ahol a tárcsázó van) -> Beállítások -> Bejövő hívás állapotának beállításai -> Emelkedő erősségű csengőhang

(#12203) kropi válasza Ájvé (#12199) üzenetére


kropi
tag

Három program zárolva van, így újraindítás után is csak 1,4GB szabad. De nem érzem úgy hogy lassú lenne.

(#12204) Ájvé válasza kropi (#12203) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem azért, csak így reális vagyis tisztán MIUI-val mennyi szabad memória van. Nem arról van szó hogy lassú vagy nem, csupán tényekről (alapba mennyi szabad).

[ Szerkesztve ]

(#12205) kropi válasza Ájvé (#12204) üzenetére


kropi
tag

Akkor én értettem félre a kérdést.

(#12206) #46922752


#46922752
törölt tag

Megvettem az MM-be 4 napig ment, aztán se kép se hang. Biztos jó teló csak én vagyok ilyen szerencsétlen.
:(((
Egyébként nálam is 1 gb szabad ram maradt, fogalmam sincs mi zabál ennyit..

(#12207) KamuMazsola válasza lkristóf (#12202) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Köszönöm!

Atter030: Zabál? A ram azért van, hogy használja a rendszer!

Üdv.: KamuMazsola

(#12208) #46922752 válasza KamuMazsola (#12207) üzenetére


#46922752
törölt tag

Nyilván azért van, csak nem értem 3Gb-ból hogy marad 1 mikor semmi nincs nyitva. :R

(#12209) vipviform


vipviform
senior tag

Sikerült, átálltam Globálról Devre. A láma kérdéseim: ez már MIUI9 vagy az lesz? Frissül hetente? Ez a legfrissebb elérhető? Hol találom a megosztott képernyő lehetőséget?
Egyelőre ennyi, előre is köszönöm a guruknak a választ!

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12210) Toth_Jani válasza #46922752 (#12208) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem fut semmi kivéve az a 19 alkalmazás ami a rendszer működéséhez kell, igaz akkor 1,5 GB szabad. :)

(#12211) Ájvé válasza vipviform (#12209) üzenetére


Ájvé
veterán

Csak le kellene olvasni amit ír, MIUI 8, Dev ROM hetente frissül, frissítés menübe megnézed van-e újabb, osztott képernyőről fogalmam sincs, ismerkedj keresgélj kicsit.

(#12212) vipviform válasza Ájvé (#12211) üzenetére


vipviform
senior tag

Persze, hogy elolvastam, megnéztem, nincs frissítés, túl réginek tűnik... ismerkedem, de végül is elérhető a 9-es ilyen alappal?

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12213) KamuMazsola válasza #46922752 (#12208) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Talán a felhasználói szokásaidnak megfelelően már bekapcsolás után gyorsítótárazza a telepített, ill utoljára használt alkalmazásokat, hogy tényleg gördülékeny legyen a használat. Ez nem lehet? Valahol a beállításokban megtaláltam a gyorsítótárazott cuccokat, de rendben lévőnek találtam, nem is piszkáltam.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12214) Silεncε válasza #46922752 (#12208) üzenetére


Silεncε
őstag

Ezerszer el lett már magyarázva, hogy az Android teljesen máshogy kezeli a memóriát, mint akár a Windows. Használd, ne a szabad memóriát figyeld, semmi értelme (az Androidnak a memória egyben egyfajta cache is, ha szüksége van szabad memóriára, majd intézi azt magának...)

(#12215) borzosmorzi válasza vipviform (#12212) üzenetére


borzosmorzi
tag

Péntekig még a MIUI9-es 7.9.15 dev. volt fenn, a frissítését 7.9.22-re felfüggesztették állítólag optimalizálás- és sim-kártya problémák miatt. Sajnos, valamiért ezt a nagyon régi, még MIUI8 alapú dev tomot tették elérhetővé.

(#12216) Melorin válasza #46922752 (#12206) üzenetére


Melorin
addikt

Próbáltad tölteni? ;]

(#12217) vipviform válasza borzosmorzi (#12215) üzenetére


vipviform
senior tag

Köszi, hát akkor ezt lekéstem... :W , a sárgák meg ünnepelnek két hétig...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12218) -HTC- válasza ro3000 (#12037) üzenetére


-HTC-
tag

Boldogkőváralja? :)

(#12219) Kolondrum válasza zolikaDB (#12151) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez egy kisebb fólia volt mint az üveg, de körben légrés volt. Egy kis zacskóban egy áttetsző folyadék volt, a rés szélére odamentem és újjal benyomultam, de van erre eszköz is. Így is maradt egy kis rés, de nem a fólia szélén hanem bent ahol kezdődött a rés. Eltelt 1 nap és oda is bement az anyag és a rés a fólia szélére helyeződött. Remélem érted. Újra egy kis anyaggal bekentem és tökéletes lett. Meg nem mondod, hogy ez okosítva van. Ehhez idomul a tok mert jobban rájön az üvegre és valójában olyan 1mm hely marad ami nem védett. Oda meg nehezen jut be bármi.

(#12220) zileut válasza #46922752 (#12206) üzenetére


zileut
tag

Kár, hogy nem elérhető vmi hivatalos adat a meghibásodás arányáról. Mert nem lehet tudni, hogy itt a fórumon feltűnő hibák mennyire tömegesek (pixel, ujjlenyomat olvasó, hangszóró, de vkinek csak a 4. készüléke volt hibamentes ill. most ez). Ár/érték bajnok a telefon kétségtelen, nem de ezek elbizonytalanítanak.

Habár most amúgy sem tudnám megvenni, a 4/64 verzió hónapok óta nincs készleten, a 3/32-es meg nemrég fogyott el az eustockon.

(#12221) vipviform válasza zileut (#12220) üzenetére


vipviform
senior tag

Mindig van hol megvenni, a Google a barátod :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12222) zileut válasza vipviform (#12221) üzenetére


zileut
tag

4/64 magyar garanciával?

(#12223) vipviform válasza zileut (#12222) üzenetére


vipviform
senior tag

Szerintem megér egy keresést, de ugye nem azt kéred, hogy én tegyem meg... bár ha így van akár még be is vállalom :) , mindent a fórumért...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12224) vipviform válasza vipviform (#12223) üzenetére


vipviform
senior tag

B20-as kell, vagy jó anélkül is?

itt van kettő pl.

http://gsmotthon.hu/mobiltelefon/xiaomi-redmi-note-4-pro-4gb-ram-dual-sim-64gb-global/grey

http://www.e-stock.hu/xiaomi_redmi_note_4_64gb_4gb_ram_gold_-_global_version_-_magyar_menu_15214?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link /ez itt B20-as/

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12225) juve600 válasza borzosmorzi (#12215) üzenetére


juve600
nagyúr

aksi ideje sem jó

(#12226) borzosmorzi válasza juve600 (#12225) üzenetére


borzosmorzi
tag

Hát sajnálom, nekem a 7.9.15-tel 10-11 óra a SOT, kétnaponta kell tölteni. Remélem, csak rövid megtorpanás van és folytatják a MIUI 9 alapú béta sorozatot.

(#12227) Gila2626


Gila2626
csendes tag

Gyári okos tokot használ valaki?

(#12228) vipviform válasza vipviform (#12224) üzenetére


vipviform
senior tag

És még egy innen tőlünk: https://hardverapro.hu/apro/xiaomi_redmi_note_4_fekete_global_4gb64gb_ujszeru_garancial

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12229) Fonyod


Fonyod
tag

Jónapt mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni egy-két dologban. Először arra szeretnék megoldást találni, hogy a Viber és a Massanger üzenetek/hívások wi-fi kapcsolaton is normálisan működjenek. (A Viber, a Massanger és a Gmail "le van lakatolva", a wi-fi alvó mód szabályaiban az van beállítva, hogy a képernyő kikapcsolása után is aktív marad, stb.stb.) Ha mobil neten vagyok, akkor nincs is gond, kicsörög / jelez az üzenetek érkezésekor. Wi-fin viszont csak akkor látom, hogy kerestek vagy üzenetet küldtek, ha feloldom a képernyőt. :((
Másodszor arra keresek megoldást, hogy a Gmail értesítéseknél ne az jelenjen meg a felugró ablakban, hogy "1 új üzenet", hanem írja ki, hogy kitől jött az üzenet. (Korábban kiírta, hogy ki a küldő, de mostanában sajnos nem! :N )
Harmadszor azt a beállítást keresem, ahol be tudom állítani, hogy bejövő telefonhívás esetén ne csak csörögjön, hanem ki is mondja a hívó fél nevét. (Sokat használom a telefont autóban fülessel és így nem kéne a telefont nézegetni. )

Jelenleg a MIUI Global 8.5.8.0(NCFMIED) Stabil rendszer fut a telefonon, nincs rootolva, nem volt BL nyitás.

Előre is köszönöm!

Az élet gyorsan repül, minek megelőzni!?

(#12230) Gloob válasza borzosmorzi (#12226) üzenetére


Gloob
addikt

Jelenleg az EU Dev. 7.9.21-el 7 óránál tartok, és 55% az aksi. Szvsz nagyon is elfogadható ez.

Samsung Galaxy A52S

(#12231) borzosmorzi válasza Gloob (#12230) üzenetére


borzosmorzi
tag

Én is elégedett vagyok a 10-11 óra képernyőidővel a legfrissebb (de már nem elérhető) Global bétában. A stabil 8.5.4.0-ben is kb. ennyi volt.

(#12232) ht42 válasza Fonyod (#12229) üzenetére


ht42
senior tag

A GMail app a hülye, egyre rosszabb lesz. Én írtam az ügyben a guglinak, de le se szartak... illetve dehogynem. :O

[ Szerkesztve ]

(#12233) Gloob válasza ht42 (#12232) üzenetére


Gloob
addikt

Miért nem a beépített gyári levelezőt használjátok a gmailre is? Az jó. Én, igaz más okból, de azt használom.

Samsung Galaxy A52S

(#12234) ht42 válasza Gloob (#12233) üzenetére


ht42
senior tag

Amikor elkezdtem használni a Gmail appot akkor még jó volt. De lehet, hogy tényleg váltani kéne...

(#12235) zileut válasza vipviform (#12223) üzenetére


zileut
tag

Kösz, ismerem a Google-t.

[ Szerkesztve ]

(#12236) KamuMazsola válasza Fonyod (#12229) üzenetére


KamuMazsola
őstag

WiFi speciális beállítások
Tartsa bekapcsolva a WiFi-t alvó módban, a beállítás legyen mindig!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12237) regener válasza zzz03 (#12159) üzenetére


regener
veterán

+(#12163) Melorin
+(#12192) trouble
Global dev 7.9.15 van fent.

A beállítások amiket írtam az előző hsz-emben: Video (YT)

(#12209) vipviform
A weboldalon visszaraktak egy régi MIUI8-as devet (7.6.8), azt ne rakjátok fel mert visszalépés a 8.5.x-ekről.
Amit felraktál abban régik a frissítések, se megosztott képernyő se nem frissül mert most jegelték a telónk béta romjait.

MIUI 9 (Android 7.0) build 7.9.15 (Note4X SD625) letölthető a fórumos bejegyzésből:

Fastboot 2063M
Recovery 1465M

[ Szerkesztve ]

(#12238) Fonyod válasza KamuMazsola (#12236) üzenetére


Fonyod
tag

Köszi KamuMazsola!

Mint írtam is, ez be van állítva. A telefon wi-fi beállításaiban is és az appok beállításaiban is az szerepel, hogy a wi-fi mindig aktív. Mégis olyan, mintha a wi-fi lekapcsolna. (Beállítások - Wifi - Speciális beállítások - Tartsa bekapcsolva a Wi-fit alvó módban - Mindig, illetve:Viber - Beállítások - Általános - Wi-fi alvó állapot szabályai -Mindig csatlakoztatva. Lehet, hogy itt az eszköz beállításainak használatát kéne használni???

Az élet gyorsan repül, minek megelőzni!?

(#12239) helixP


helixP
nagyúr

AEX + Camera 2 Api-t használ valaki?

Egy ötlet: szerintetek nem lenne értelme indítani egy Note 4 Custom Rom topicot? Amúgy is elég pörgős ez a topic, és néha elsikkadnak a kérdések...

[ Szerkesztve ]

(#12240) trebrona válasza helixP (#12239) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem rossz ötlet, ahogyan sok telefonnak van külön mélyvíz topikja is.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12241) KamuMazsola válasza Fonyod (#12238) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Értesítések és állapotsor - Alkalmazás értesítések - itt add meg a vibernek a szükséges engedélyeket!

Üdv.: KamuMazsola

(#12242) peter077


peter077
aktív tag

Sziasztok!
Bootloadert szeretnék nyitni, megkaptam rá az engedélyt, OEM feloldás engedélyezve, USB hibakeresés szintén, a telefont látja a program, mégsem sikerül. Valamit rosszul csináltam?

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#12243) rin33 válasza zileut (#12222) üzenetére


rin33
senior tag

A Redmi Note 4 Pro 64gb, 4gb rammal is a ,,mido" típus, ugyanúgy jó rá pl a Lineage 14.1? Szerintetek +10k megér +1gb ram-ot?

(#12244) trebrona válasza peter077 (#12242) üzenetére


trebrona
nagyúr

Írja hogyan csináld...
46 óra múlva menni fog.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12245) ThorsHUN válasza crok (#12084) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Koszi ez megvan, be van allitva de semmi. A benti gepen nem ismeri fel az eszkozt a PC itthon meg ra se bagozik.

(#12246) crok válasza ThorsHUN (#12245) üzenetére


crok
Topikgazda

Másik kábel, hátha az a baj hogy a data erek nem mennek (a középső kettő, zöld+szürke).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12247) tbc2


tbc2
tag

Olyan problémája van rajtam kívül másnak is, hogy a youtube kliens 3 másodpercenként megáll (lepause-ol)? Újraindítom a videót, megint 3 másodperc múlva megáll. Play gomb, 3 másodperc. Mindig 3 másodperc.

Még kutatom, hogy mikor és mitől csinálja ezt, de nem mindig csinálja, csak néha. Most ebben a pillanatban sem mobilneten, sem wifin nem.

Amit kipróbáltam, hogy amikor éppen csinálta, akkor a youtube kliensnél visszaálltam a korábbi verzióra (azaz töröltem a frissítéseket), és úgy is csinálta.

(#12248) Feri1977


Feri1977
senior tag

Nem tudom miért akarnak egyesek azzal jönni adjam már el a telót, a kamerát már megszoktam ez van, a többi meg olyan dolog, hogy teljesen más mint az idáig telefonjaimon, és nem csak én, más is görcsöl rajta, beállítások engedélyek meg sok dolog ami más telókon nincs. Na de a lényeg, 2 napja írtam itt micro sd problémát, hogy a telefon azt írja mikor belerakom a 16 gb-os kártyát, hogy sérült a kártya, formázni akarja, pár másodperc múlva meg mikor formázni kezdi, kiír egy hibakódos hosszú sort valami command line, azt kilép, ennyi. A pc boltban ahol vettem a kártyát, simán megformázta az ottani kolléga a kártya olvasóval, és a samsung telója látta is a kártyát, az én 2 db kártyaolvasómba meg pc-n se engedi formázni, azt írja folyamatosan, a kártya írásvédett, bármilyen programmal is akarom fozmárni. De a legdurvább, hogy mivan, ha mondom a telefonom micro sd olvasója a rossz és hibás, mert a kártya jó!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#12249) trouble válasza regener (#12237) üzenetére


trouble
senior tag

Köszönöm a melót, de a stable-ban nincsenek meg ezek a lehetőségek (az még 8,a tiéd ha jól látom 9 )!

(#12250) Gloob válasza Feri1977 (#12248) üzenetére


Gloob
addikt

Meg a 2 db. kártyaolvasód is rossz, meg a PC is rossz? Ott a kártyával van valami baj, esetleg user error, de az nagy!

Samsung Galaxy A52S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.