Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) regener válasza vipviform (#12273) üzenetére


regener
veterán

Szedd le a recoveryt a linkről amit írtam, mentsd le a dolgaid a gépre majd indítsd el az Eszközök/Frissítés appot, ott fent jobbra 3 pötty / ROM telepítés kiválasztása és add meg a letöltött fájlt, ellenőrzi majd fel is rakhatod, utána meg is vagy 7.9.15-ön.

Felesleges a következő OTA frissítésre várni ha a stabilhoz és a régi 7.6.8-hoz is képest sokkal jobb.

(#12302) Upo válasza Darko_addict (#12292) üzenetére


Upo
addikt

Ne kezdjük megint. Ez egy snapdragonos telefon, azaz 5 lukas alul, műanyag végekkel. Van olyan ország ahol note4-nek, van ahol note 4x-nek nevezik a snapdragonost. Irónikusan, a mediatekest (6 lukas, fém végekkel) van olyan ország ahol note4-nek, van ahol note 4x-nek nevezik. De ebből nincs B20-as, csak az 5 lyukas snapdragonosból. A 2016102 kódú a B20-as, és itt ezt note4-nek nevezik, de kínában van snapdragonos note 4X, azért találsz annyi képet róla 4X néven is.
Ezért nem lényeg hogy minek nevezik, amit már a topik indulása óta írunk, de van aki még mindig nem tudja felfogni. Meg ugyanez van a fotelfizikusokkal, akik tudják hogy a 3/32-re és a 4/64-re nem ugyanaz a tok kell. Mi, felvilágosultak meg tudjuk, hogy névtől-gigabyte-tól függetlenül az a lényeg, hogy qualcomm alaplapos vagy mediatek alaplapos a készülék.

Tehát esetedben sincs semmi fura, teljesen rendben van úgy ahogy van, összeérnek a dolgok.
Alul 5 furatos, ez bizony qualcomm alaplapra utal. És lám, pipa.
Vékony antennacsík, műanyag végekkel, ez qualcomm alaplapra utal. Pipa.
Modellkód 2016102, ez qualcomm alaplapra utal, mégpedig B20-as qualcomm alaplapra. Csodák csodája, ez is pipa.
A dobozra Note4 van írva, ez mondjuk lényegtelen, mert mediatekes és qualcommos is van note4 néven, és ebben a globalizált világban még el is juthat bármelyik magyarországra (ahogy a 4X néven nevezettek is), de ha mellette van a piros global felirat, az már megint egyértelműen qualcomm alaplap, mert a global megjelöléssel csak qualcomm alaplapos van. Na, ez is pipa.
Akkó most wtf a gond? :W
És nem értem hogy miért csodálkozol hogy note 4x néven is találsz róla képeket amikor szinte minden oldalon többször is el lett magyarázva, és még az összefoglalóban is benne van. :O :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12303) Darko_addict válasza KamuMazsola (#12300) üzenetére


Darko_addict
őstag

A vásárlás linkje nem mond sokat, volt olyan oldal is, ahol tévesen tüntették fel a processzort.

More Informations
all this link are snapdragon 625 version for different market

India
http://www.mi.com/in/note4/specs/
NOTE 4 FDD-LTE B3 / B5

China
http://www.mi.com/redminote4x/specs/
NOTE 4X FDD-LTE B1/ B3/B5 /B7/B8

Taiwan
http://www.mi.com/tw/redminote4x/specs/
NOTE 4X FDD-LTE B1, B3, B4, B5, B7, B8, B20

Singapore
http://www.mi.com/sg/note4/specs/
NOTE 4 FDD-LTE B1, B3, B4, B5, B7, B8, B20

Szóval vagy szingapúri N4-em/ünk vagy Tajvani 4X-em/ünk van. :D Másik oldalon azt írták, hogy a tajvani piacra szánt N4X került EU piacra Global Version néven.

@Upo: Szerintem az írással több erőfeszítést tettél, mint amennyire engem érdekelt a téma.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12304) pana40


pana40
csendes tag

Valaki esetleg tud válaszolni a kérdésre?
Csak mert nem találom.
Köszönöm.😀

Lumia 640

(#12305) ThorsHUN válasza Uthenger (#12297) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Hat nem tudom az enyem szerintem hozza az atlagot, de nem szuper kameras telefon... (Asszem Samu lapka van benne)

(#12306) vipviform válasza vigyori78 (#12264) üzenetére


vipviform
senior tag

Sajnos nem megy, pedig mindent így csináltam. Azt írja, hogy a frissítés ellenőrzése sikertelen. ROM is béta testing, make sure You have signed in with a beta authorized xiaomi account.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12307) vipviform válasza regener (#12301) üzenetére


vipviform
senior tag

Köszi, már fentebb vigyorinak leírtam, hogy mit tapasztalok.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12308) Uthenger válasza ThorsHUN (#12305) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Szerintem ettől jobbnak kellene lennie.
Ez átlagos szerinted?

köszi

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#12309) nagyra válasza Uthenger (#12308) üzenetére


nagyra
tag

Igen, ennyit tud a telefon. Nem egy húdejó minőség, de láttam már sokkal rosszabb képeket is, amiket telefonnal készítettek.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#12310) helixP válasza Uthenger (#12308) üzenetére


helixP
nagyúr

Mondjuk egy beltéri szövegfényképezésből nem sokat lehet megmondani.

(#12311) ThorsHUN válasza Uthenger (#12308) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Keszits fenykepeket meg. ha lehet normal napsutesben.

En ilyeneket lovok vele (persze ezek a jobbak)

(#12312) redcordoba


redcordoba
csendes tag

[link]

teljesen korrekt üveg...

(#12313) Fulár válasza ThorsHUN (#12311) üzenetére


Fulár
senior tag

Teljesen jó!Már agyvérzést kapok a folyamatosan elő-elő kerülő kamera rinya miatt!Lövésem sincs,hogy mit vártok ettől a szerencsétlen telefontól.

(#12314) Tyibur


Tyibur
tag

Üdvözlök mindenkit!
kb. 4. hete használom a telefont.3/32
7.0 NRD 90 M, MIUI 9 Global 7.9.15 béta. Ipaky tok hátul, elől semmi - karc nincs.
A készülék "unalmas", mert "csak" teszi a dolgát. Pont úgy, mint ahogyan elképzeltem, ahogyan tapasztalom.
A fényképek, több nap után is azokat a gondolatokat, érzelmeket hozzák elő, mint amikor készítettem a géppel. A színekre is emlékszem, ott sincs eltérés. Funkciónak megfelelően.
A Lumia 950 után: már ismét tudom használni az androidra megvásárolt Sygic térképet, tudok a K&H-nál egyszerűen bankolni, s tudom használni a Lux Dash programot is.
Nem szükségszerű mókolnom a meghajtó programot, s egyelőre nem is akarom.A rendszer frissítések gyakoriságával sincs bajom, ezt megelőzően, ez év májusáig, használtam a Padfone 2 telefonomat is (elromlott sajnos), 4.2-es(!) androiddal, s az is jól funkcionált.
A Lumia áránál ez a telefonkészülék majdnem harmad annyiba került, ( ez egy ragyogó ár/érték/tudás arányú eszköz számomra!) még sincs hiányérzetem a szolgáltatásait illetően.Három unokám kezében is megfordult a Lumia, (no meg ez is) de sajnos nem ragadt ott egyiknél sem. Ezt viszont elkunyerálnák - persze nem adom:-)
Jó olvasgatni a hozzászólásokat, s a hozzáértők megnyilvánulásait. Pörgetik az agyam:-)

(#12315) tothandras80


tothandras80
tag

Sehogy sem tudok képet, videót kivetíteni televízióra (LG ln570r). Más telefonokkal működött. A telefon nem támogatja a miracastot? Ez lehet a baj? Viszont a telefonon elindított YouTube videót át tudom küldeni a tv-re

(#12316) Melorin


Melorin
addikt

Megérkezett ma a Cafele tokom a telefonhoz.
Az igény az volt, hogy ne emelgesse fel a full cover tempered glasst, mint az előző alany :( Ezenkívül az előző túl bumszli volt, teljesen kinyírta a telefon kecsességét, durung lett na. Ha viszont tok nélkül használom akkor nagyon csúszik a telefon.

És ez végre tökéletes! Alig marad egy kis rés a tok széle és a tempered glass között, magasságra meg teljesen egyeznek, így nem tud az üveg fölé pattanni a tok széle, ezzel ingerelve azt, míg végül felválik. Igazából ha a telefon (a tok) oldalát megnyomom, a tok nem nyomódik össze, tehát már ezért sem tudja nyomogatni az üveg szélét, szerintem fizikai képtelenség, hogy felemelje azt.
Csináltam néhány fotót de fény hiányában elég vackok lettek :(
Az Allis linken viszont találtok szépeket :)

Ja, és ismét karcsú és vékony a telefonom!

(#12317) tothmaxy182 válasza tothandras80 (#12315) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nekem tökéletesen megy a miracast egy LG 42LB650V típusú tv-vel. Beállítások --> Továbbiak --> Vezeték nélküli megjelenítő beállításai. Ha a tévén is elindítom a Screen Share menüpontot, akkor azonnal látom a telefonon a tv-t, rányomok, és pár másodperc alatt már kint is van a telefon képe a tv-n.

Minden szavam magánvélemény!

(#12318) sandró60


sandró60
addikt

Reggel jeleztem hogy ma megveszem a Note 4 3/32.
Hát nem "sikerűlt".Röviden-Szombat rendel-Vasárnap eladom a Lite 8-at(telefonom nincs).Hétfő dél körűl rákérdezek,hogy mikor mehetek a telefonért.Imél jön-jövőhéten lesz újból ebből a típusból,de mi már mint ők szerdán szabadságra megyünk.Azt a pár ősz hajszálat sajnálom ami "kihullott" és itt jön a csavar.
Jön az imél -van nekünk arany színűben a 3/32-De tudunk adni fekete Redmi Note4 4/64/! gondolkodom(telefonom nincs).Elfogadom(+15k)
Most ismerkedek vele-lehet,hogy lesz pár kérdésem.Nézzétek el akarom mondani ne nézzétek el egy 69-éves.Ifjú nyugernek :K
Előre is köszönök minden hasznos tanácsot :R
Azért egy kérdés a beállításoknál hol kell engedélyezni,hogy lássák a számomat.Asszonyt hívtam amikor a boltból jöttem ki-elég sokára vette fel-Azt mondta,hogy egy privát számot írt nála ki :D

[ Szerkesztve ]

(#12319) Sys85 válasza sandró60 (#12318) üzenetére


Sys85
veterán

A több ramból és nagyobb tárhelyből gond sosem lehet. :)
Elég segítőkészek a topiklakók,szóval nyugodtan jöhetnek a felmerülő kérdések,de azért ajánlom az összefoglaló olvasgatását és a kereső használatát,rengeteg kérdés már tucatszor ki lett vesézve. :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#12320) tothandras80 válasza tothmaxy182 (#12317) üzenetére


tothandras80
tag

Van a tv-hez wifi stick? (wi-fi direct vagy mi?)

(#12321) sandró60 válasza sandró60 (#12318) üzenetére


sandró60
addikt

Közben megtaláltam :B :B

(#12322) KamuMazsola válasza sandró60 (#12318) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Tárcsázó, bal alul 3 vonal, beállítások, további beállítások, hívóazonosító.

Üdv.: KamuMazsola

(#12323) ati888


ati888
senior tag

Én is rendeltem az aliról egy ilyen tokot, egy átlátszó szilikon tokot és két üveget. Ezekből a szilikon tok nem volt a csomagban, az üveg a kisebb fajta, ami annyira engem nem zavar, a fekete lyukacsos egész jó.

Ati

(#12324) trebrona válasza tothandras80 (#12315) üzenetére


trebrona
nagyúr

Értesítő sáv lehúz=>Kivetítő gomb

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12325) Fulár


Fulár
senior tag

Tyibur:Rendesen felüdülés néha ilyet is olvasni! :)

sandró60:Üdvözlöm a klubban fiatalember! :)

Megnyitod a tárcsázót-Opciók(a menü gombot nyomva tartod)Legalulra görgetsz-További Beállítások-Hívásazonosító-Szám kijelzése.

(#12326) tothmaxy182 válasza tothandras80 (#12320) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Okos tv, alapból beépített wifivel.

Minden szavam magánvélemény!

(#12327) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

Na szóval.

Egy régebbi Messenger verziót használok, mert amióta kijött a napos verzió, instant hányinger kap el és sokkal használhatatlanabb is az egész.

MIUI 8, Stable: megjönnek az értesítések régi messengerrel is.

MIUI 9: nem jönnek meg az értesítések régi messengerrel, csak a legújabb verzióval....

Lineage: szintén....

RR: szintén... de ez még cseszett lassú rendszer is....

A MIUI 9 tetszett a legjobban, de lefelezi az akksiidőt, és a régi messenger nem értesít....

Azaz feleslegesen próbálgattam a custom ROM-okat, vissza kell másznom 8 Stable-ra és az hétszentség hogy nem fogom frissíteni.

Természetesen az értésítéskezelés beállításaival tisztában vagyok. Egyszerűen nincs rá mód, hogy a régebbi messenger is értesítsen ezeken a romokon. Lehetséges, hogy a Facebook direkt nem engedi, hogy bizonyos feltételek mellett értesítsen a régebbi apk, hogy használd az ótvaros új verzióját.

Kérdésem:

Simán TWRP-ből visszarakhatam a 8.5.8.0 stabilt?
Vagy mi ennek a legegyszerűbb módja?

(#12328) vargalex válasza vargalex (#10910) üzenetére


vargalex
félisten

Na, úgy tűnik, hogy beért a kijelzőm (nem túl jók a képek, de ilyen fényképező volt itthon):



Úgyhogy lassan megy szervízbe... Sajnálom, mert egyébként meg vagyok vele elégedve.

Alex

(#12329) Sys85 válasza South Velen (#12327) üzenetére


Sys85
veterán

Messenger Lite?
Nekem se miui 8 alatt,se RR alatt,se Lineage alatt nem volt/nincs vele gondom.Csak ki kell venni az akku optimalizálás alól,hogy ne zárja be a háttérben,akkor vannak értesítések is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#12330) Feri1977


Feri1977
senior tag

Na most robbanok fel. Kölcsön kértem egy másik okostelefont, oda betettem a kártyát, AZONNAl látta, és Azonnal engedte formázni!! És készítettem is rá képet. Na mondom akkor most beteszem a telefonomba, hátha végre most már látja és működik a kártya, berakom, erre közli megint, hogy sérült az SD kártya javítani és formázni szeretné? Hát mondom az anyád az! Nincs a kártyának semmi baja, pc üzletbe is gond nélkül megfozmázta a tulaj és a telefonja is elsőre látta, az ismerősöm telefonja is látta rögtön a 16 gb-is clas 10-es micro sd-t, meg is formáztam képet is készítettem rá, berakom telefonomba, erre: sérült az sd kártya, javítani vagy formázni szeretné???!!!!??!!!!...!!!!!!??? Aztán mondom anyád, csináld, de minek, megint elszált command ... hibakóddal, na most mi a rohadt élet van ilyenkor??? Szar a telefonnak a kártya olvasó része??!! :W :W

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#12331) Melorin válasza Melorin (#12316) üzenetére


Melorin
addikt

[link]
Rossz volt a link.

[ Szerkesztve ]

(#12332) tboy72 válasza Feri1977 (#12330) üzenetére


tboy72
aktív tag

Csinálj egy gyári visszaállítást, vagy rakj fel másik romot, hátha nem hardveres hiba van a dolog mögött!

[ Szerkesztve ]

(#12333) Gloob válasza Feri1977 (#12330) üzenetére


Gloob
addikt

És most a PC kártya olvasóval látja azt a kártyát? Csak nagyon félve kérdezem meg: jól rakod be azt a kártyát a telefonba?

Samsung Galaxy A52S

(#12334) SyMbioTe válasza Feri1977 (#12330) üzenetére

Akkor most próbáld be PC-be, ha az megint nem látja, akkor ugyanúgy nem oké valami.
Amúgy telefonon gyári visszaállítás is mehet, akár az is megoldhatja.
Viszont ha tutira ki akarod zárni a telefont, akkor egy MÁSIK microsd kártyával próbáld meg, ha azt felismeri és működik gond nélkül, akkor megvan a gond is.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#12335) Feri1977 válasza SyMbioTe (#12334) üzenetére


Feri1977
senior tag

...oké...pc-n megint kipróbálom..de lehet elfejtettem mondani, hogy ismerősöm 8 gb-os micro sd kártyáját is kipróbáltam a telefonomba, és arra is azt írta ki, hogy sérült, formázni akarta, vissza tettük ismerősöm telefonjába a 8 gb-os kártyáját és ott gond nélkül ment, azaz itt a telefonom olvasójával lesz a gond. de akkor nagyon kész leszek.. :((([ amúgy EU stockos garancia van rá ott vették..lehet vissza kéne vinnem, akitől vettem ott vette ez van a garancia papíron..csak kérdés, ott 2 hétig nyaral e ha beadom, meg addíg nem lesz cserekészülék tuti nem tudnak adni, azaz nem lenne telefon grrr../OFF]

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#12336) Gloob válasza Feri1977 (#12335) üzenetére


Gloob
addikt

Akkor viszont megint csak nagyon félve kérdezem meg: jól rakod be azt a kártyát a telefonba?

Samsung Galaxy A52S

(#12337) sandró60 válasza sandró60 (#12321) üzenetére


sandró60
addikt

Egy hibát vettem észre .A micró usb kábel csatlakozóját úgy kellet"kitépnem"A csatlakozó fém alján tüskék állnak ki.Nem tudom melyik része fog"bedögleni"vagy a telefonon lévő aljzat vagy kábelen lévő dugasz.
Az előbb már majdnem ide írtam mivel nem érzékelte a telefon.Azt hittem,hogy jól csatlakoztattam,de ép,hogy a dugasz eleje volt bent.Teljesen benyomtam.Kivételnél már majdnem egy "konzervnyitóért"mentem a konyhába :K

(#12338) Feri1977 válasza Gloob (#12336) üzenetére


Feri1977
senior tag

a sim kártya van most az első foglalatba, a micro sd csak a második foglalatba megy bele, és ugyanúgy fejjel felfelé van az érintkezős része, mint a sim kártyámé, mert ha fejjel lefelé raknám, akkor a tartó fém részével érintkezne, nyílván nem úgy kell gondolom, azaz a sim kártya sárga érintkezőrésze felfelé felém néz látom nem lefelé, és ez is felfelé van felém látom a micro sd érintkezőit.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#12339) z123456z válasza z123456z (#12261) üzenetére


z123456z
őstag

Miután nem kaptam választ, gondolom minden rendben ezzel a telóval. Ezek szerint megvehetem a gyereknek, nem lesz akkora csalódás, mint a Redmi 3s?

(#12340) Fulár


Fulár
senior tag

Szerintem azért nem kaptâl választ mert ilyesmire nem nagyon van válasz!Neked kell eldöntened,hogy megveszed vagy sem!A Google segítségével millió egy magyar nyelvű tesztet találsz a készülékről.Itt az összefoglalóban össze vannak gyűjtve az okosságok.A fórum pedig arról szól,hogy megbeszéljük a problémákat és-vagy segïtsünk egymásnak.Nem fogja mindenki kétnaponta leírni,hogy"fasza a telefonom minden oké vele".Nagyon sokan használják teljes megelégedéssel ezt a készüléket.Többek között én is.Én bátran ajánlanám mindenkinek de,hogy a srácodnak be e fog jönni vagy sem arra itt nem tudunk választ adni.

(#12341) SyMbioTe válasza z123456z (#12339) üzenetére

Röviden, kérdéseidre:
Hanggal nekem nem volt gondom, legalábbis ha normál hangerőn van.
Játékokkal sincs semmi gond, Boom Beach, meg GTA-t próbáltem, mindegyik gond nélkül megy.
Kivettem dobozból, és ment. :)
3S-el mi volt a gond?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#12342) Fater38 válasza Fulár (#12313) üzenetére


Fater38
csendes tag

Megmutatom,hogy mit várnak sokan.Talán elhiszik a szöveget.

"13 MEGAPIXELES KAMERA – POMPÁS VÉGEREDMÉNY MÉG KEVÉS FÉNYBEN IS

A Redmi Note 4 egy képzaj-szűrővel ellátott, BSI (Backside Illumination – hátulról megvilágított) CMOS érzékelőt használ, az eddigieknél nagyobb pixelmérettel (1.12µm), amelyek biztosítják a kiváló képeket még alacsony megvilágítás mellett is. A képérzékelő előtt minőségi, öttagú lencse helyezkedik el. Az egyik legfontosabb a Qualcomm® hardverszintű képfeldolgozó processzora (ISP), amely hatékonyan csökkenti a képzajt és emeli meg a kontrasztot szükség esetén, a gyors képfeldolgozás mellett.
A beépített autófókusz rendszere a DSLR gépekben használatos PDAF fáziskülönbségen alapul, csupán 0,1 másodpercre van szüksége az élességállításhoz. Ez elsősorban mozgó objektumok fotózásánál jelent előnyt.
A képzaj szűrővel ellátott CMOS szenzor 1.12µm pixelmérettel rendelkezik, amely 25%-kal nagyobb, mint a Redmi Note 3 képérzékelője. Ez lehetőséget biztosít, hogy még gyenge fényviszonyok közötti helyzetekben is ragyogó képeket készíthess.
A Redmi Note 4 egy szoftveres képjavító technológiát is alkalmaz a kép fényerejének javításához rossz fényviszonyok között. A kamera 3 felvételt készít közvetlenül egymás után, intelligensen eltávolítja a képzajt, majd összefűzi őket, amely egy még életszerűbb képminőséget eredményez, kisebb torzítással és interferenciával.
Mind a hátsó, mind az előlapi kamera modul f2.0 nagy apertúrájú fényérzékenységgel és kék üveg szűrővel rendelkezik, amely kivágja az infravörös tartományt, így a fotók színhűsége tovább növelhető."

Ezt egy közkedvelt oldalról másoltam.Ez az ígéret!
Egy szó sincs arról,hohy kedves leendő vásárló,ez egy olcsó Xiaomi telefon,ne várj sokat ettől a funkciótól,örülj,hogy legalább olcsó.
Nem tudom miért akadsz ki ennyire.Megint több oldal volt a tokokról,az nem zavar?

[ Szerkesztve ]

(#12343) helixP válasza Fater38 (#12342) üzenetére


helixP
nagyúr

Sosem értettem, hogy van aki benyalja a marketing bullshitet, és nem olvas el egy darab tesztet sem, ahol ott vannak a konkrét fényképek, amit a telefon készít. Még van rá a lehetősége mindenkinek, hogy tájékozódjon, és tudja, mit kap a pénzéért.

(#12344) Fulár válasza Fater38 (#12342) üzenetére


Fulár
senior tag

Az a vicces abban amivel érvelsz,hogy ezt a szöveget vagy teljesen hasonlót minden egyes tetves mobiltelefon reklámjából bemásolhatnám ide!A kamerákra pedig tényleg szinte mindig ezeket a fényező szövegeket nyomják.Aki van annyira tudatos vásárló,hogy hajlandó megkeresni a fórumot és esetleg olvasgat vagy kérdez annak nem kellene alapból elhinnie az ilyen jellegű termékleírásokat.Vagy ha már a tudatos vásárlásnál tartunk.Egy csomó magyar nyelvű teszt készült erről a telefonról(is)ott feketén fehéren leírják,hogy mit varrhatsz a kamerától és azt hozza is.
Nem a tokoról való beszélgetés nem zavar.Talán azért nem mert az beszélgetés.A kamera fronton pedig a rinya jön elő időről-időre.Aki hetek vagy hónapok alatt sem képes belenyugodni abba(senki ne vegye magára),hogy ez a kamera ennyit tud és pont,az tényleg jobban jár ha eladja ezt a készüléket.
Tovább görgetve a gondolatmenetedet én is megkérdezhetném tőled,hogy téged miért zavar,hogy engem zavar?

Közben helixP Megelőzött és nálam sokkal tömörebben összefoglalta,hogy miről is van szó.

[ Szerkesztve ]

(#12345) Gloob válasza Feri1977 (#12338) üzenetére


Gloob
addikt

Tehát akkor így vannak a kártyák a leírásod szerint.

Samsung Galaxy A52S

(#12346) Feri1977 válasza Gloob (#12345) üzenetére


Feri1977
senior tag

De rendes vagy, hogy csináltál képet így..igen, így vannak a kártyák benne.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#12347) somé


somé
őstag

Jelzésem ellenére sem került az összefoglalóba a hotspot probléma mint típushiba, ez egyértelműen az, lényegtelen, hogy szoftveres(?) és ahogy látom, pár nappal ezelőtt felkapott volt a probléma, de azóta egy betű nem lett a témával kapcsolatba leírva.

Foglaljuk már össze: boltból kihozva, újan megvásárolva, gyári frissítés után sokaknak, köztük nekem, nem működik a hotspot gyári rom-mal. Kapcsolat van, de kiosztott DNS híján mégsem lehet netezni mobilnetet megosztva, vagy éppen nagyon háklisan, rendszertelenül kapcsolódik, akár egy simmel, akár kettővel, sim helyektől függetlenül (nálam legalábbis). A segítőkész fórumozók minden okossága ellenére semmi javulás, vagy megoldás, sajnos.
A probléma létező, valós, külföldi oldalakon is olvashatsz róla. (Itt meg írd be a keresőbe: hotspot)

Nem ártana ezt kiemelt hibaként leírni az összefoglalóban, mert akinek ez a funkció fontos, az nem biztos, hogy jól jár ezzel a készülékkel, minden más jóságával egyetemben. Legalábbis egyelőre.
Személy szerint én ezért visszaküldtem a készüléket, amit nagyon sajnálok. Ezt a hibát nem váltja ki semmiféle szuper üzemidő.

Ne gyere azzal, hogy neked pedig jó, vagy rakjál ilyen-olyan rom-ot vissza, egyrészt ahhoz BL nyitás kell, ami garanciavesztéssel jár, másrészt nehogy már én mókoljak egy vadonatúj készüléket, mert aminek alapból működnie kellene, az nem működik. Harmadrészt rom-csere, root-olás, lehet, hogy valakinek, sokaknak kínai fogalom.

Xiaomi :(

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#12348) Gloob válasza Feri1977 (#12346) üzenetére


Gloob
addikt

Rendben. Én még mindig amondó vagyok, hogy valami nincs rendben a kártyával. Pc-ben próbáltad? Nem akarom elhinni, hogy egy új telefon esetén rossz legyen az olvasó! Esetleg tényleg egy rendszer visszaállítás, vagy egy új telepítés nem ártana.

Samsung Galaxy A52S

(#12349) Fater38 válasza Fulár (#12344) üzenetére


Fater38
csendes tag

Félreértesz,nem zavar vagy nem zavar,csak az a fúrcsa,hogy ezen a fórumon- kevés kivétellel,a telefon ezen tulajdonságára mindig egy kicsit "ideges"válaszokat kapnak a kérdezők.Mintha ez tabu téma lenne,kevesen próbálnak meg inkább megoldással vagy tanáccsal válaszolni.
A környezetemben legalább négy ilyen telefon van az enyémen kívűl,de egyik tulajdonosa sem ismeri példáúl a mobilarénát,vagy hasonló oldalakat.Sajnos való igaz,kevesen tájékozódnak és olvasnak ilyen oldalakat.

Egyébként érdemes kipróbálni ezt ha van root és twrp,kis javulást hoz a képminőségben.

[ Szerkesztve ]

(#12350) borzosmorzi válasza Feri1977 (#12346) üzenetére


borzosmorzi
tag

Kicsit félve, de azért megkérdezem: ugye a telefon kikapcsolt állapotában teszed be / veszed ki a kártyát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.