Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) Graphics válasza KamuMazsola (#13400) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs rá szükség, de pl a Waze mellett bekapcsol mindent, és utána kézzel nem elég a kapcsolósoron lekapcsolni, hanem a beállításokban is ki kell.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13402) vadkörte


vadkörte
addikt

Csak két minta. A hely a névben. Majd ha lesz erőm - meg időm - az átválogatott 617 file-ből csinálok egy 20-30 képes szűrést, ott lesz teljes méret is. Ezek a képek a hosszabbik oldalon fHD méretre vannak leméretezve. EXIF-ek vannak!
A minőséget mindenki ítélje meg maga.

[Rijeka, kozalai temető]
[Opatija, Hotel Kvarner kőkorlát (éjszakai kép)]

Üdv. V. Körte

(#13403) fene_vad válasza Narxis (#13396) üzenetére


fene_vad
senior tag

ROM flash lecseréli a kernelt is ugye?
Más szavakkal a ROM része a kernel?

hmm, akkor a /data-t talán nem is kell legyalulnom...
Irtó macera belakni nulláról....

(#13404) crok válasza fene_vad (#13403) üzenetére


crok
Topikgazda

A teljes ROM része a kernel természetesen.
Ez pedig mindenre igaz: hogyha átállsz egyik ROM-ról egy másikra akkor én tanácsolnám a teljes gyalut, mert olyan nincs hogy nem fog összeakadni (talán az AEX a VIper-el nem *annyira* de amúgy.. esélyed nincs hogy nem lesznek olyan bugjaid amik senki másnak a világon.. ezt viszont garantálom).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13405) fene_vad válasza crok (#13404) üzenetére


fene_vad
senior tag

ugyanazta a ROM-ot tenném fel ami most is rajta van, csak Elektrablue kernel nélkül.
Tehát gyakorlatilag kernelcserét csinálok, és minden rendszerszintű beállítás megy vissza defaultra.

Ha továbbra is fennáll a hiba, akkor clean install, a ROM saját kernelével.

(#13406) Narxis válasza fene_vad (#13403) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, ha ugyanazt a ROM-ot flasheled újra akkor az visszaállítja az eredeti kernelt. Nem kell törölni semmit.

Thanos was right.

(#13407) juve600 válasza fene_vad (#13405) üzenetére


juve600
nagyúr

rakd fel az RR 5.8.5 finalt az jó lesz,de kernelt ne rakj rá,jó a gyári

(#13408) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Pár napja belagosodott az EU-s 8.5.6-os verziójú romom,
főleg Opera alatt böngészéskor receg de elég rendesen,
mit ajánlanátok ha maradnék gyári rendszer alatt?

-= No way back from Here =-

(#13409) sgabor


sgabor
csendes tag

Hamarosan itt az utód: Redmi Note 5

(#13410) Ájvé válasza sgabor (#13409) üzenetére


Ájvé
veterán

Már rég megjelent a Redmi Note 5A és elég sok pontatlanság van a cikkben. Több verziója van a készüléknek, kiszereléstől függően, S425 és 435-ös SoC-al, szóval az olcsóbb verzió S425-el jött és még az is jóval drágább 89€-nál, 120€ körüli áron adják. Egyébként egy szeptember 30-ai cikket sikerült megtalálnia a "telefongurunak", teljesen aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#13411) wierra válasza Pakliman (#13394) üzenetére


wierra
senior tag

Én teljesen máshogy látom és tapasztalom a Xiaomi és Miui érzést.
A Redmi nem csúcsocska termékvonal, sohasem volt az. Belépőszint. Továbbá nem elsődleges az EU piac a Xiaomi számára. Én speciel örülök, hogy be lehet szerezni Mo-on is és van hozzá magyar nyelv is. Mert ha nem lenne se lehetne egy szavunk sem, ugye...
A BT ahogy említetted egy szabvány, ami ha saját régebbi verziójával inkompatibilis, azt nehéz a Xiaomi nyakába varrni. Szerintem.
Értesítésekkel, időjárással nekem sose volt gondom, se N4-en se Mi4c-n. Mondjuk én Időképet használok amióta droidom van.
A Miui egy részletesen testreszabható rendszer, ami egyszerre előny és hátrány is. Nem mindenkinek van szüksége ilyen mélységű testreszabhatóságra.
Melyik a hatékonyabb;
- alapból minden ki van kapcsolva (ahogy te írtad, jelentsen ez bármit is) és valóban magadnak állíthatod be azokat a beállításokat, funkciókat, amire valóban szükséged van; vagy
- alapból minden be van kapcsolva és neked kell kiganézni a felesleges folyamatokat, funkciókat?
Egyébként nem az akksi töltöttségéről szól az egész, hanem a telefon sebességéről, használhatóságáról.
Az a baj, hogy prekoncepciókkal terhelve kezdted el a telefont használni, ezért vannak ambivalens érzéseid.
A hivatalos BL nyitás egyszerű, mint a faék. Több helyen is van szájbarágós leírás erről is meg a rootolásról is.

Lehet, hogy szoknod kell a Miui-t, mert nem tagadom, azért vannak furcsaságai. Viszont kárpótolhat, hogy sokáig támogatott telefonod lesz, ami nemigen fog lassulni az esetleges verzióváltások után sem.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#13412) Ájvé válasza wierra (#13411) üzenetére


Ájvé
veterán

BT visszafelé kompatibilis, vagyis a telefon az eszközzel, mert ügye fordítva nem igen megy (eszköznek magasabb a BT szabványa).
Többivel egyetértek, nem mindenkinek tetszik vagy való a MIUI, sok beállítási lehetőség van benne és néha tényleg kutakodnod kell ha meg akarsz oldani valamit.

(#13413) vipviform válasza Ájvé (#13412) üzenetére


vipviform
senior tag

De hát ettől szép ez a teló, felébreszti a kreativitást mindenkiben, vagy ha nincs, akkor el kell adni és venni kell egy előre fixen belövöttet.

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#13414) Ájvé válasza vipviform (#13413) üzenetére


Ájvé
veterán

Van akinek ez tetszik, van akinek nem, ezért írtam. Nekem is bejön a MIUI, sok funkciója van ami hiányozna egyébként.

(#13415) Graphics válasza [lAyCsI] (#13408) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem biztos, hogy egyből ROM-ot kell cserélni, lehet egy régebbi Opera verziót tegyél vissza.

Esetleg egy full wipe

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13416) KamuMazsola válasza Ájvé (#13414) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem első miui-s telóm, bevallom kicsit tartottam tőle. Sokat segített ez a topik, meg a kereső Jobb fent :) Az is jó, hogy a beállításokban is van kereső, mert némelyik beállítást jól eldugták. Még csak egy hónapja használom a teló hozta amit vártam, sőt! A miui meg kezd tetszeni, bár nem vagyok power user, nem fogok bl-t nyitni, meg romolni sem, de amit kell már talán be tudom állítani.

Üdv.: KamuMazsola

(#13417) Ájvé válasza KamuMazsola (#13416) üzenetére


Ájvé
veterán

3 éve használom de most olvasok először beállításokban a keresőről :D hát ez a szépsége a MIUI-nak, mindig van valami meglepetés :D

[ Szerkesztve ]

(#13418) [lAyCsI] válasza Graphics (#13415) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Igen gondoltam rá én is, próbálgattam pár régebbi verziót,
de uaz...
A fura az az egészben, hogy nemrég frissült az Opera, és előtte nem volt gond,
most már a régebbiek is laggolnak, és mintha a telefon rendszere is meg-meg röccenne

Gondoltam a full wipe-ra én is, de egyenlőre nem éreztem rá erőt hogy mindent a 0-ról újra belakjak :U

-= No way back from Here =-

(#13419) Feri1977 válasza [lAyCsI] (#13418) üzenetére


Feri1977
senior tag

Na végre, hogy más valaki is észre vette rajtam kívül, hogy kB. Másfél hete laggol az opera böngésző, akad. Most nem tudom az opera a hibás vagy az új 8.5.8-as rom, mert azóta akad kB. amióta fel tettem

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13420) tothandras80 válasza Feri1977 (#13419) üzenetére


tothandras80
tag

:) van ami jól működik a szájbavert telefonodon?

(#13421) sandró60


sandró60
addikt

Erre valaki- köszönöm :R [link]
Az első megoldva ;]
A linken a második kérdésre még nem kaptam választ.

[ Szerkesztve ]

(#13422) harry3 válasza tothandras80 (#13420) üzenetére


harry3
őstag

:D
Pont ez a kérdés merült fel bennem is.

[ Szerkesztve ]

(#13423) helixP válasza sandró60 (#13421) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem ugrott fel amikor először indítottad?

(#13424) wierra válasza sandró60 (#13421) üzenetére


wierra
senior tag

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen. :P

Link -> Ctrl + F (keresés) -> How can I save to my external SD card?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#13425) Feri1977 válasza harry3 (#13422) üzenetére


Feri1977
senior tag

Látod, másnál is gond ez, nem csak nálam. Mivel nem használok hulladék messenger és Facebook appot, mert az opera böngészőből olvasok és írok üzeneteket/Facebookozok, így joggal van ki az ember, hogy akad a rom frissítése óta a kedvenc böngészője!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13426) crok válasza sandró60 (#13421) üzenetére


crok
Topikgazda

Van megoldás, ismert probléma..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13427) crok válasza Feri1977 (#13425) üzenetére


crok
Topikgazda

Jó, én azt értem, hogy az ember nem akarja pazarolni az erőforrást a nagy FB meg Messenger appokra és inkább böngészőből használja.. egy low memory tableten, telefonon.. de.. ez fillérb@$zás egy ilyen telefonon. Ja, meg az remélem koncepcionálisan megvan, hogy a két szolgáltatás nem mobil böngészőre van optimalizálva.. hanem az appokra.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13428) wierra válasza crok (#13426) üzenetére


wierra
senior tag

Így még tragikusabb a helyzet, hiszen csak az itteni keresési funkciót kellett volna használnia. :O :(((

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#13429) sandró60 válasza wierra (#13424) üzenetére


sandró60
addikt

Használom a Google fordítót,de annyira nem vagyok szakember,hogy megtaláljam a kérdésemre a választ.
Egy egyszerű útbaigazítást kértem csak.Nem fényképezéssel van bajom-a mentése sd kártyára-Erre szerettem volna választ kapni ami talán 1-2 sorba leírható.
Amit keresnék az kb 2-napja volt téma,de egy angol szóban volt megnevezve.Talán a koromból kifolyólag,de nem védekezés képen.
Hála istennek a hozzászólásotoknál megtaláltam,de még mindíg fennál,hogy a telefon menűjében hol engedélyezem.Milyen menü
pont alatt a Storage Access Framework ezt kerestem :B :B

[ Szerkesztve ]

(#13430) crok válasza sandró60 (#13429) üzenetére


crok
Topikgazda

Őszinte leszek: nem azzal van a baj, hogy 1..2 sor, hanem azzal, hogy a write-only user jön, kérdez, a válasz eleve kereshető.. és mi válaszolunk, a fórum dagad az ismétlődő kérdésekkel és válaszokkal.. a tartalom többszörösen redundáns lesz és elsikkadnak az olyan dolgok amik egyébként lehet fontosak lennének. Na, ezzel van a baj. De nem.. marad a write-only..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13431) Departed válasza crok (#13427) üzenetére


Departed
őstag

Jaj istenem, ez az Operából FB-zés/Messenger-ezés erőforrás spórolás céljából egy 3-4GB RAMos/32-64GB ROMos telefonon fájt...najó annyira azért nem mert tőle megszokott az ilyesmi. :U

(#13432) Feri1977 válasza Departed (#13431) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nem erő forrás céljából van!! Hanem így kényelmes egyszerre egy helyen mindent! Utalom a messengert, egy hulladék, idegesítő teli dolgokkal. Párom is operát használ pont ezek miatt minden egy helyen ő is utalja messengert.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13433) Graphics válasza Feri1977 (#13432) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne válogass, mi is sok mindent utálunk már ezen a rohadt fórumon, még sem tudunk semmit tenni ellene..

Sajnos várjuk a felismerést.... :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13434) arcsin válasza Feri1977 (#13432) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem FaceSlim-em van F-droidrol, tökéletesen nem kell külön bizbaszos messenger mellé, ja meg eldobhatós Firefox Focus böblngészőt használok készulektol fuggetlen.

[ Szerkesztve ]

(#13435) ro3000 válasza sandró60 (#13421) üzenetére


ro3000
tag

(#13436) kri válasza sandró60 (#13429) üzenetére


kri
újonc

Az Open Camera alkalmazásban kell engedélyezned. Beállítások (fogaskerék jobbra fent), "További kamera beállítások..." menüpont, ott az oldal közepe felé megtalálod a "Storage Access Framework" lehetőséget, a csúszkával lehet bekapcsolni és máris engedi kiválasztani az SD kártyát.

(#13437) Gloob válasza Feri1977 (#13432) üzenetére


Gloob
addikt

Feri
Találtam egy neked való telefont. Jelenleg a világ legjobb kameratelefonja. A neve: Pixel 2 illetve Pixel 2XL! Egy baj van csupán. 650 és 950$ között mozog az áruk kiépítéstől fűggően! No meg nálunk nem lesz elérhető! Ha többet szeretnél tudni róluk, akkor a Google a barátod, és keress rájuk!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#13438) LuiT válasza sandró60 (#13421) üzenetére


LuiT
tag

Az Open Camera Beállításaiban kell megadnod, hogy hova mentsen.
Beállítások (kis fogaskerék ikon)=> További kamerabeállítások, s kb., a közepéig legörgetsz és Mentés helye.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#13439) wierra válasza crok (#13430) üzenetére


wierra
senior tag

No stress, nem csak a kérdező write only. :DDD :)) ;] :C

Teljesen OFF: az ilyen jellegű félig szakmai topikokat pont a write only userek miatt használom egyre inkább read only módban. Az emberi lustaságra és/vagy tudatlanságra már csak vulgáris és személyeskedő stílusban tudok reagálni. Márpedig a legtöbb ilyen topikban a kérdések hamar végtelen ciklusba kerülnek; ugyanazok a kérdések kerülnek felvetésre és megválaszolásra újra és újra vég nélkül.

Nem értem miért bonyolult a keresőfunkció használata. :(

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#13440) sandró60 válasza LuiT (#13438) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm mindenkinek. Így már értem.

(#13441) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Jelenleg RR Final-t használok. a Probléma az, hogy fel akartam telepíteni innen ezt: xiaomi.eu_multi_HMNote4X_7.9.21_v9-7.0.zip
De mikor TWRP-ben telepíteném, kiírja hogy korrupt a fájl, és nem telepíti fel.

Mit hagytam ki/rontok el?

Köszönöm a segítséget.

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#13442) Termi92 válasza mediumgecso (#13441) üzenetére


Termi92
tag

Töltsd le újra a xiaomi.eu_multi_HMNote4X_7.9.21_v9-7.0.zip-et. Valószínűleg az a baj amit ír, korrupt a fájl, letöltés vagy másolás közben valami elveszett.

(#13444) Fulár


Fulár
senior tag

A Dev.Eu-ban(lehet,hogy már sokkal régebben csak én nem vettem észre)kijavítottâk azt,hogy a gyári kamera alkalmazás fényképezés után összeomlik ha be van kapcsolva az időbélyegző.Én jópofânak tartom ha ez szerepel egy-egy fotón.Néhány év múlva jól fog jönni.Gondoltam ez az útóbbi időben teljesen fölöslegesen generâlt töménytelen mennyiségű Off-ba a hír belefér.

(#13445) KamuMazsola válasza Fulár (#13444) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az exif információknál ott van a dátum és idő, illetve más infók is. Az nem elég?

Üdv.: KamuMazsola

(#13446) Boci


Boci
csendes újonc

Sziasztok!

Működik valakinek az LG Smart ThinQ app? Nekem 8.5.8.0-án el sem indul.

Köszi.

(#13447) Fulár válasza KamuMazsola (#13445) üzenetére


Fulár
senior tag

Természetesen elég.De én szeretem ha közvetlenül a képen látom ezeket az informâciókat.

(#13448) somé


somé
őstag

Na megjött ma a második Note 4, de annak ellenére, hogy Global verzió, a töltőfej nem európai szabványú, mint az első készüléknél. Adtak hozzá átalakítót, de az meg nem kompatibilis a fejjel., így a készüléket hálózatról ezzel a felállással nem lehet tölteni.
Ment nekik (Firstphone) a levél fotóval, holnap meg telefonos megkeresés következik.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#13449) helixP


helixP
nagyúr

Aki ma OTA-ról frissítette az AEX-et nem járt úgy, hogy elszálltak a Google alkalmazásai...?

somé: Én amúgy sem erőltetném a gyári töltőt, elég szar a minősége és alacsony a teljesítménye. Szerintem vegyél egy Blitzwolfot vagy egy Aukey-t, ezek olcsók és megbízhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#13450) crok válasza helixP (#13449) üzenetére


crok
Topikgazda

AEXen vagyok.. nem is kaptam frissitest : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.