Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Magisk root van a készüléken, hide magiskkal el is rejtettem a smartbank elől, de mégsem tudom a programot elindítani, valahogy észreveszi hogy rootolt a telefon.

Ötlet? Nálatok megy?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12952) vipviform válasza vigyori78 (#12925) üzenetére


vipviform
senior tag

Ha nagyon zavar a fólia/üveg/ valakit, akkor használjatok flip tokot. Védelem és szépség :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12953) vipviform válasza Simba86 (#12948) üzenetére


vipviform
senior tag

+1

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12954) Ambrosio válasza cimbi186 (#12945) üzenetére


Ambrosio
csendes tag

2-es priushoz csatlakoztatnám. Van a családban egy másik Note4 is, az se csatlakozik, ugyanaz a hiba, nem kér pinkódot.

(#12955) micafighter válasza ZS3NI (#12951) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nálam megy a smart bank hibátlanul, szintén magiskel rootolt a telo. Safetynet rendben van? Magisk managerből tudsz inditani egy safetynet check-et.

(#12952) vipviform a flip tok jó dolog, de az üveget/fóliát nem váltja ki, a kijelző üvege attól még ugyanúgy karcolódni fog.

[ Szerkesztve ]

(#12956) vipviform válasza micafighter (#12955) üzenetére


vipviform
senior tag

Én régóta használok flip tokot, és nem tapasztalok karcokat. Nagyon kényes vagyok a teló állapotára, mert általában fél év után váltok egy újabbra, és patika állapotban /karcmentesen/ adom mindig el.

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12957) cimbi186 válasza Ambrosio (#12954) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Passzolom a kérdést.......ne hari ,de tényleg nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#12958) tilato


tilato
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy redmi note 4 64/4 telefont, global verziót. A gondom csak az hogy szeretnék rá üvegfóliát és tokot. Sokat olvastam, de egyre jobban belezavarodok. Van a note 4 32/3, note4 pro 64/4 és van a note 4 64/4. Hosszúság szélesség megegyezik mindegyiknél. DE a magasság nem, a note 4 32/3 magassága 8.4nek van írva, a note 4 pro64/4 az 8.5nek, a note 4 64/4 pedig 8.3nak. Azért írtam ilyen részletesen, és azért írtam a 32gb os változatot is mert valaki már írta itt fórumon hogy a barátnőjének 32gb os volt, neki pedig 64es. A barátnője telóján jó volt a fólia nem levegősödött a széle, az övé pedig 64gb os volt és ugyan az a fólia az övén szélen körbe levegős lett. Nem hiszem hogy ezek a tized miniméterek toknál számítanának,de úgy néz ki fóliánál viszont igen. Vagy ha full cover üveget veszek az mindnél levegős lesz így is úgy is? Csak az takar amelyiknek a szélén fekete sáv van, de attól még a levegőben lóg a széle? Szóval valaki tudna e ajánlani redmi note 4 64/4 globalra tokot és üvegfóliát?

(#12959) helixP válasza tilato (#12958) üzenetére


helixP
nagyúr

Ugyanakkora a két változat, a 4/64 és a 3/32, nem emiatt levegősödik jobban egyik, vagy másik készüléknél. Minden telefon más, egypár tízed milliméter különbség akad, a gyártás technológia miatt.
Fekete szélű full coverrel ajánlok, én, személy szerint.

[ Szerkesztve ]

(#12960) sandró60 válasza tilato (#12958) üzenetére


sandró60
addikt

Én innen vettem. [link] A linken lévő üvegfólia (fekete) lett feltéve. :K
A kérdésedre válaszolva, igen csak az takar amelyiknek a szélén fekete sáv van.Ajánlom :K
Előtte egy nevesincs 1 k forint üvegnek mondott fólia volt ahol a fólia felső rész az csak az érzékelők alsó részéig takart a széleken 4-5 mm nem volt befedve. :K
Ja és van global verzióra.Így kell keresni

[ Szerkesztve ]

(#12961) vipviform válasza tilato (#12958) üzenetére


vipviform
senior tag

Bocsi, hogy ezt írom, de el kellene olvasni az összefoglalót, vagy visszaolvasni a fórumban. Úgy érzem, hogy a fórum nem tokokról, képernyővédőkről kellene, hogy szóljon, hanem SW vagy HW gondokról, vagyis elsősorban szakmai kérdésekről. Ami a védelmet illeti, mindenkinek a barátja a GOOGLE.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12962) Termi92 válasza vipviform (#12956) üzenetére


Termi92
tag

Akkor nem csak én vagyok ilyen elvetemült, hogy fél évente telefont cserél. :)) Bár ezzel a Note4-el én nagyon meg vagyok elégedve.

(#12963) tilato válasza vipviform (#12961) üzenetére


tilato
csendes tag

Olvastam az összefoglalót és a fórumot is. De mint írtam valaki a 64 és a 32es változat között tapasztalt eltérést a fóliával, ezért tettem fel a kérdést!

(#12964) micafighter válasza vipviform (#12956) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én elhiszem hogy vigyázol a telefonodra és szép állapotban válsz meg mindig tőle, de mint az előbb linkelt hsz-emben irtam, ha csak nem egy laborban éled le az életed, akkor a telefonod valamilyen formában érintkezni fog kvarcszemcsékkel, amik a kijelzőt képesek megkarcolni, innentől kezdve csak idő kérdése, hogy karcos-lesz e a kijelződ, ugyhogy ennek fényében én nem ajánlanám azt hogy nem kell kiejlzővédő, ugyse karcolódik a gyári üveg.

Ha nagyon PC-k akarunk lenni, úgy fogalmazhatnánk, hogy kijelzővédő nélkül is bírja a karcokat a telefon egy darabig, és kulcs, apró stb nem is nagyon tudja megkarcolni, viszont a kvarcszemcsék (por, homok stb) képesek megkarcolni a kijelző üvegét, úgyhogy aki szeretné hosszú távon a telefonja épségét óvni, annak célszerü használnia valamilyen képernyővédőt.

(#12965) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok.

Kb 3 hónapja én is egy ilyen mobil tulajdonosa vagyok. Eddig elégedett voltam a teloval, cégesként használom és az eustock-tól vettem. Viszont sajnos szépen kijött rajta a képernyő sárgulás. A bal felső sarokban gondolom elengedett a ragasztó 😒. Korábban tapasztaltam ez Xperia z2 telefonnál de csak két év után. Itt meg elég hamar. Ti is tapasztaltatok ilyet ilyen rövid idő után? Gondolom ezt gariban cserélik? Bár addig nem lesz ceges telóm ezek meg lehet ráülnek hónapokig.

(#12966) ht42 válasza viktor0911 (#12949) üzenetére


ht42
senior tag

Beállítások - további kamerabeállítások - Storage Access Framework bekattintod

(#12967) sandró60 válasza oxide83 (#12965) üzenetére


sandró60
addikt

Úgy tűnik,hogy a különböző márkáknál más-más hiba jön elő.
Ez előtti telefonom Huawei-volt.Annál a wifi-bluetooth részével van némelyiknél gond.Amíg nálam volt nem jött elő(használtan-másfél évesen vettem) szűk két hónapot volt nálam.Eladtam és ezt a 4/64 vásároltam. Már 1-hete-kopp-kopp-kopp jól működik :D

[ Szerkesztve ]

(#12968) Kolondrum válasza helixP (#12959) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha már ez a téma. A full cover fóliák fekete része ragasztós? 4-et már feltettem, de nem tapiztam meg. Az fix, hogy nincs két egyforma ilyen fólia, már csak abban sem, hogy a regasztós(?) rész valahol nem olyan, egyes verziókban kimarad a gomboktól a szélig, vagy a felső hangszórónál. Az érdekes az, hogy a 6 dodo-s fóliát érdekes módon tudták úgy gyártani, hogy ezektől mentes.

(#12969) ZS3NI válasza micafighter (#12955) üzenetére


ZS3NI
őstag

[kép]

Így néz ki.

Sehogy nem tudom zöldre változtatni, próbáltam ezt és ezt is. Ezek után mindig futattam lazyflashert is. (Az mindig kell ha bármit flashelek?)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12970) vargalex válasza oxide83 (#12965) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam szintén besárgult. Mostanában fogom visszavinni, de már durvább a helyzet, inkább barna:

Szintén céges teló, úgyhogy egy másik készüléket kell intéznem, utána viszem.

Alex

(#12971) sandró60 válasza vargalex (#12970) üzenetére


sandró60
addikt

Úgy néz ki mint,ha "tejeskévé" folyt volna be. ;]

(#12972) vargalex válasza sandró60 (#12971) üzenetére


vargalex
félisten

Ugyan így nézett ki minden alkalommal az Idol 2 Mini S-en is. Semmi nem folyt bele, egyre hosszabb és egyre barnább szokott lenni. Kollégám Idol 2 mini S-én majdnem a teljes kijelzőn vegighúzódott...

Alex

(#12973) Kolondrum válasza vargalex (#12970) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez gyakori? Lol.

Más: 4/64 vs 3/32. Előbbi kevesebbet tölt újra és lehet, hogy a friss rendszer miatt van, de fürgébb. Ja az LCD.. hát az na az durva. Ugyan arra állítva durván eltérnek. Hideg vs meleg feeling.

[ Szerkesztve ]

(#12974) ath válasza ZS3NI (#12969) üzenetére


ath
senior tag

nincs fent a supersu is véletlenül?

(#12975) harry3 válasza sandró60 (#12960) üzenetére


harry3
őstag

Engem is az érdekelne, hogy a fekete részen itt is ugyanúgy levegős csak nem látszik vagy a széle ragasztós/hajlított és szépen hozzátapad a kijelzőhöz?

(#12976) Gloob válasza ZS3NI (#12969) üzenetére


Gloob
addikt

Próbáld meg a Magisk downloadból letölteni az universal safetynet fixet. A modulok alól add hozzá. Nekem úgy, és azzal lett jó.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#12977) porse válasza harry3 (#12975) üzenetére


porse
senior tag

Ragasztós.. a kozepe meg semmi csak van. Múltkor leszedtem közepén belülről jól le takarítottam( kevésbé lesz olajfoltos) és vissza tettem rá.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#12978) Kolondrum


Kolondrum
félisten

ez mi??
Mindegyik ezt mondja. Nem csak az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#12979) sandró60 válasza harry3 (#12975) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam így van-ragasztós
[kép]
[kép]
Én nem mertem vállalni egy ismerős tette fel :K
A tok így néz ki
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#12980) Kolondrum válasza sandró60 (#12979) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pedig nagyon jó muri! Megelőzi egy kis elő munka! Megnézed hogy megy fel stb. Én ritkán hibázok ha fólia. ;)

(#12981) mediumgecso


mediumgecso
őstag

sziasztok!

LineageOS-t ki szeretném próbálni, jelenlegi amit használok:

8.5.4.0 + TWRP + root (Magisk)

Mit kell telepíteni a LineageOS feltelepítése előtt??

Köszönöm.

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#12982) Termi92 válasza mediumgecso (#12981) üzenetére


Termi92
tag

Előtt? Semmit. Másold fel LoS zip-et. Törölj mindent (data partíciót formázni kell, szóval ments le mindent a belső tárhelyről), és mehet LoS+gapps+ami még kell (Magisk, stb..) (ha Los15-öt szeretnéd, akkor előtte Los14-et kell, és arra rá wipe nélkül a Los15).

[ Szerkesztve ]

(#12983) sandró60 válasza sandró60 (#12979) üzenetére


sandró60
addikt

Még az előző hozzászóláshoz.Ilyen márkájú üvegfólia.
[kép]

(#12984) helixP válasza Kolondrum (#12968) üzenetére


helixP
nagyúr

Passz. Szerintem a fekete keret is ragasztós, úgy tud iazán jól feltapadni. Nekem semmi gondom a fekete szélű full coverekkel, néha látszik a szívárvány a közepén, de azzal lehet együtt élni

sandró60 Mintha az én telefonomat fotóztad volna, egy az egyben :) Színe-tokja-fóliája.

[ Szerkesztve ]

(#12985) mediumgecso válasza Termi92 (#12982) üzenetére


mediumgecso
őstag

Köszi a segítséget.
XDA-n írja hogy telepíteni kell a firmware-t is a bulid előtt...tényleg kell?

Van tapasztalat LoS 15-tel? Mennyire használható a mindennapokban?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#12986) Termi92 válasza mediumgecso (#12985) üzenetére


Termi92
tag

Én a firmware nélkül telepítettem fel a legutolsó buildet és ment gond nélkül. Nem igazán értem a lényegét.
Los15 az megy, apróbb hiábai vannak (egyik típusú újjlenyomat olvasó nem megy, Volte nem működik, telefonra nem lehet fájlokat másolni gépről kábellel (ismert MTP bug)), meg még pár apróság, de meg kell próbálni, elvileg lehet már használni daily drivernek.

(#12987) vipviform válasza oxide83 (#12965) üzenetére


vipviform
senior tag

S.O.S. GARI!!!

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12988) tilato válasza vargalex (#12970) üzenetére


tilato
csendes tag

Ez melyik típus? Most nagyon elvetted a kedvem a vásárlástól. Valaki másnak volt ilyen problémája? Gyakori ez? :F

(#12989) TomPack válasza tilato (#12988) üzenetére


TomPack
őstag

Nálam egy másik Xiaomi típusnál szintén nagyon hamar előjött a sárgulás. :(

(#12990) micafighter válasza harry3 (#12975) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem a széle levegős csak nem látszik. Gyűlik alatta a por. Irtam rola részletesebben ide, ha érdekel keress rá a hszeimre.

(#12991) mediumgecso válasza Termi92 (#12986) üzenetére


mediumgecso
őstag

Mi a bü@#$s fa**ért nem másolja fel a gepemre a twrp mentést MTP módban??? Azt írja hogy meghatározhatatlan hiba. Kezd elegem lenni ebből a telefonbol...

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#12992) Termi92 válasza mediumgecso (#12991) üzenetére


Termi92
tag

Nem vagy vele egyedül, TWRP-ben én sem tudom a nagy méretű fájlokat lementeni valamiért (azt gondoltam egyedi, valami driver hiba). Én megoldottam azzal hogy OTG kábel+pen drive, és alapból pen drive-ra mentek.

(#12993) vargalex válasza tilato (#12988) üzenetére


vargalex
félisten

Redmi Note 4X 3/16GB, Tianma panel.

Alex

(#12994) KoSa válasza vipviform (#12961) üzenetére


KoSa
csendes újonc

(#1) Duliee nem írta fórum nyitójában hogy tokokról és egyébb dolgokról nem lehet szó..... Nem mindenkit érdekel a rootolás és a stb... Szóval, miért ne lehetne tokokról szó, pont most, amikor itthon nem lehet ehhez a típushoz egy hozzávaló, méret és kiosztás pontos fekete szilikon tokot beszerezni! Hiánycikk.

(#12995) harry3 válasza sandró60 (#12979) üzenetére


harry3
őstag

Köszönöm szépen a képeket. Kipróbálom, mert a mostani nem ér a széléig és undorító. Egyébként ugyan ilyen tokom van. Most már legalább látom, hogy ha full cover-t veszek, akkor nem lesz problémája a tokkal. :D

(#12996) Luck Dragon

Sziasztok, érdeklődnék hogy itt szabad megvásárolni a készüléket :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12997) South Velen válasza Luck Dragon (#12996) üzenetére


South Velen
addikt

A smartshop-nál 60 ezer.

És én is sok rosszat hallottam a xiaomishopról. Mondjuk nekem a smartshop se szimpatikus (néha maguk se tudják, pontosan melyik típust árulják), de benne van az ajánlóban és még olcsóbb is, tehát..

[ Szerkesztve ]

(#12998) zzz03 válasza Luck Dragon (#12996) üzenetére


zzz03
őstag

saomishopra igen sok panasz volt regebben...

(#12999) micafighter válasza Termi92 (#12992) üzenetére


micafighter
nagyúr

System alol mtp-n simán átment nekem a twrp mentés windowsra, rootolt global stable rom.

[ Szerkesztve ]

(#13000) micafighter válasza ZS3NI (#12969) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem kell mindig a lazy flasher, elég 1x felrakni. Nézd meg a linket a hszben amire válaszoltál, ott leírtam lépésről lépésre hogy csináltam meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.