Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv hölgyes és urak!

Sajnos letellt a két hetes horvátországi túra. Fényképezőgépet nem vittem, csak a Note4-gyel kattogattam 90%-ban Google Camera app-pal.
Nem túl dsokat, kb. 800-900 kép lett. Még válogatni kell őket, a duplumokat, triplumokat szanálni, stb...
Az első tapasztalatok kifejezetten kedvezőek.
Az éjszakai - nem szürkületi, éjszakai(!) - képminősége vállalhatatlan... 10-ből 9x minősíthetetlen lett a végeredmény, de ezzel eddig is tisztában voltam. Ilyen szituációban a fényképezőgépemmel is szívtam volna. (állvány + hosszú záridő + nagy fényerejű objektív, stb...)
A nappali - illeteve inkább jó/jobb fényviszonyok közötti - képek ellenben kifogástalanok. Sok DNG kép is lett, (Google Camera és Open Camera app) abból azért kicsit más minőséget lehet kipofozni, mint a JPEG.
Majd ha visszatért belém az élet teszek fel mintákat. (persze, csak, ha kértek)

Üdv. V. Körte

(#13052) helixP válasza vadkörte (#13051) üzenetére


helixP
nagyúr

Feltétlenül kérjük :)

(#13053) Kolondrum válasza aytukabozs (#13033) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hol?

(#13054) royalka


royalka
őstag

Sziasztok, valaki reggelt már tématervezőnek? Jó lenne ha tudnék alkalmazni a miui fórumon lévő lévőtémákat de tervezői jogosultság nélkül hibát dob. :F Szal neki is láttam, de a reg végén csak kínain ír valamit, fordító azt mondja hogy a szerverre vár... és semmi tovább. Ötlet valakinek esetleg vagy más lehetőség?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#13055) crok válasza vadkörte (#13051) üzenetére


crok
Topikgazda

Kérjük, persze!

Csak annyi megjegyzés, hogy:
"Az éjszakai - nem szürkületi, éjszakai(!) - képminősége vállalhatatlan... 10-ből 9x minősíthetetlen lett a végeredmény, de ezzel eddig is tisztában voltam. Ilyen szituációban a fényképezőgépemmel is szívtam volna. (állvány + hosszú záridő + nagy fényerejű objektív, stb...)"
..szóval nem értem miért vállalhatatlan ha a célszerszámmal is szívtál volna.. akkor végülis a célszerszám szintjétől nem nagyon tért el.. akkor erős a vállalhatatlan minősítés ( : és ezért tart ott ez a topik ahol tart fényképező ügyben : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13056) yaksi válasza Joco2017 (#13048) üzenetére


yaksi
aktív tag

Új telefonnál okozhatja a gyors merülést az is, ha a Play áruház a háttérben nekiáll frissíteni az alkalmazásokat. Sunyi módon teszi, nem szól, mert alapból engedélyezve van neki a háttérben való frissítés.

yaksi

(#13057) crok válasza yaksi (#13056) üzenetére


crok
Topikgazda

Saját magát is frissíti.. azt meg aztán teljesen titokban teszi..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13058) Departed válasza yaksi (#13056) üzenetére


Departed
őstag

Így van, sokminden tényező van az elején.
Lényeg hogy 1-2 hétnyi merítés töltés után érdemes ránézni hogy mennyi az annyi aksihasználatban.

Egyébként írta valaki hogy a 8.5.8.0 friss rom jobban fogyaszt, én is látok ilyesmit. Előtte a 4 naponta töltés simán megvolt, most már azért előbb fölteszem töltőre.

[ Szerkesztve ]

(#13059) adman


adman
tag

sziasztok, bp belvárosban tudtok olyan helyet ahol lehet üvegfóliát kapni hozzá és fel is rakják?
köszi!

(#13060) sandró60


sandró60
addikt

Érdekes cikk a vezeték nélküli töltésről-köztük van a mi Xiaomi telefonunk is,persze majd a következő modellekben :K [link]

(#13061) micafighter válasza royalka (#13054) üzenetére


micafighter
nagyúr

Próbáld meg vpn-el. Irtam amugy egy megoldást ide ami egyszerűbb és nem kell regisztrálgatni, keress rá a hszeimre szerintem theme vagy téma címszóval hamar megtalálod.

(#13062) vadkörte válasza crok (#13055) üzenetére


vadkörte
addikt

Pl. cipelhetem magammal több 100 Km-t a 10+ Kg-os felszerelést, a böszöm nagy állvánnyal. Ezeknek hely kell, ami általában nincs, mellette a használatuk is körülmányes. (próbáltam, tudom)
Na ezért szívás. A telefon meg "kéznél" van, de mint mondtam az éjszakai - nem a szürkületi - képminősége számomra nem megfelelő. Azért lett 1-2 ami elmegy, de nem ez volt a jellemző.

Azzal meg, hogy a topik hol tart, sajnos nem sokat tudok kezdeni. Max. átmegyek read only-ba...

Üdv. V. Körte

(#13063) micafighter válasza sandró60 (#13060) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van olyan telefon ahol megoldható az utólagos modolás a vezeték nélküli töltéshez, egy plusz hardver kell a teloba, de nem nagy összeg és nem is tul bonyolult. Utána nézek majd note4nél meg lehet-e oldani, hasznos dolog amugy, kényelmes és a microusb csatlakozó sem kopik a használattól.

[ Szerkesztve ]

(#13064) nagyra válasza micafighter (#13063) üzenetére


nagyra
tag

Én vettem egyet még az előző telómhoz, kb. 3 dolcsi volt, és a hátlap alá pont befért (Jiayu S3, NFC nélkül). De még Samsung vezeték nélküli töltővel is (ha a legjobb helyre raktam), akkor is gyengén töltött.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#13065) iff válasza vadkörte (#13051) üzenetére


iff
senior tag

Igen, kérjük! :)

(#13055) crok

Én is azon vagyok már, hogy jó képek készíthetők a Redmi Note 4-el (Snapi), de sajnos az automatikus fehéregyensúly az sz@r, még más appal is. Eddigi telóknál, ezzel nem nagyon kellett foglalkoznom. Ha automatán van, akkor szikrázó napsütésnél olyan a kép, mint ha legalább 50 éves megsárgult kép lenne. Az Open Camera "Incandescent" beállítással már jó. Tehát a gyárin "reszelhetnének" még elég szépen. :((( Ez a saját véleményem és tapasztalatom!

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#13066) B2man2 válasza iff (#13044) üzenetére


B2man2
aktív tag

Köszi. Kipróbáltam.
Nálam a befutó az Imbox egy régebbi változata lett. A legújabb nem szinkronizál/jelez normálisan.
Én ezt raktam fel :
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/inbox/inbox-1-51-161852796-release-release/

(#13067) juve600 válasza juve600 (#13046) üzenetére


juve600
nagyúr

erre valaki ?

(#13068) RVR400 válasza nagyra (#13064) üzenetére


RVR400
veterán

Azé' PC-ről egy vezetéknélküli töltést 10%-ról 100-ra megnéznék, hogy mennyi idő alatt sikerül. :DDD

(#13069) Fulár válasza vadkörte (#13051) üzenetére


Fulár
senior tag

Naná!Csapasd őket fölfele de izibe! :)

(#13070) iff válasza B2man2 (#13066) üzenetére


iff
senior tag

Én az Aqua Mail 1.7.2-121-es verzióját használom, ha frissítem, akkor már néhol megjelenik a pro verzióra frissítés. Ebben még nincs. Ez nekem tökéletes. Neked miért nem tettszett a Aqua Mail? pl..: amikor próbáltam az appokat, ez volt az egyetlen ami a freemail-lal működött. Azóta nem foglalkoztam ezzel, csak használom az Aqua-t. :) Ha kell, feldobhatom. :)

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#13071) nagyra válasza RVR400 (#13068) üzenetére


nagyra
tag

Hááát ha legközelebb megyek anyámékhoz, majd megkeresem a cuccot, és megnézem! :D De emlékeim alapján kb. 10-12 óra alatt töltötte fel a 3000mAh-s akksit :U

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#13072) nagyra válasza B2man2 (#13066) üzenetére


nagyra
tag

Nálam ez a verzió sem dob notification-t rendesen, bár kevésbé akad a kezelőfelület :( Az Outlook azonnal jelez beérkező levélnél, az Inbox meg semmit...

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#13073) B2man2 válasza iff (#13070) üzenetére


B2man2
aktív tag

Nekem az inbox valahogy jobban kézre áll

(#13074) Fonyod


Fonyod
tag

Üdv Mindenkinek!

Szeretném megtudni, hogy sikerült-e már valakinek megoldania a "Hívó nevének kimondása" opciót?
(Jó lenne, ha bt. használat mellett nem kéne a telefont keresgélni, hogy éppen ki hív. Vezetés közben igen macerás.) Ha van már megoldás, akkor hogyan lehet előcsalogatni ezt a lehetőséget? (8.5.8.0. gyári)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Az élet gyorsan repül, minek megelőzni!?

(#13075) helixP válasza Fonyod (#13074) üzenetére


helixP
nagyúr

Van erre jó pár app, érdemes próbálgatni.

(#13076) micafighter válasza nagyra (#13071) üzenetére


micafighter
nagyúr

Arra valo hogy mikor íróasztalnál vagy, akkor rárakod a telót az asztal helyett, és töltődik addig is. Ha meg gyorstöltés kell akkor meg ott a kábel.

Meg lehet élni nélküle, nem nélkülözhetetlen funkció, de én elég sokat használom kábel helyett annál az eszköznél ami támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#13077) Upo válasza RVR400 (#12886) üzenetére


Upo
addikt

Nem írtad, pedig én is kíváncsi lennék, akkor az OHP0240 feliratú a sony modul?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13078) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
A héten beállunk a topiklakók sorába mi is! Használt Note 4 esetében mire érdemes eleinte figyelni?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13079) crok válasza Faterkam (#13078) üzenetére


crok
Topikgazda

..hogy akitől vetted eressze el a készüléket a Mi felhőjéből.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13080) Fonyod válasza helixP (#13075) üzenetére


Fonyod
tag

Köszi!
De én nem igazán a külső appokra gondoltam, hanem a beépítettre. A külső alkalmazások többsége tele van reklámszeméttel, illetve kevés kivételtől eltekintve nem kezeli a duál SIM kártyát.
Ezért inkább a beépített szövegfelolvasót részesíteném előnybe - gondolom mások is vannak még így ezzel.

Az élet gyorsan repül, minek megelőzni!?

(#13081) royalka válasza micafighter (#13061) üzenetére


royalka
őstag

Köazönöm a választ a MIUI Theme Editor-al könynen ment ;) :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#13082) nagyra válasza micafighter (#13076) üzenetére


nagyra
tag

Értem én, így használtam volna én is, de macerás volt, meg lassú is :D De ha nem felejtem el, akkor majd megkeresem a cuccot.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#13083) Upo válasza Kolondrum (#12978) üzenetére


Upo
addikt

Beta romokból van ami a publikus, csütörtök-pénteken kerül ki. De van olyan is, amin maga a fejlesztés megy, ami szinte napi kiadású, de az csak a regisztrált fejlesztőknek érhető el. Lehet hogy te is ilyen verzió linkjéről töltötted amit felraktál (érthető, mert az ünnepek miatt pont a mi telónk letöltési linkjeit cseszték el, és a részeg fetrengés miatt nem is javítják), annál meg csak akkor érhető el pár opció, ha fejlesztői fiókkal vagy belépve a telefonon. Majd ha visszajönnek, akkor a kispolgári letöltő oldalról szedj le egy full publikus beta romot, nyomd fel twrp alól, és utána jó lesz. Addig meg simán kibíros, úgyis csak ilyen fejlesztőknek való x-edik almenüknél kér ilyen fiókot. Nekem a publikus kínai dev romon ott van a changelog.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13084) guftabi96


guftabi96
addikt

Megérkezett a ZNP tokom is
Galéria + összehasonlítás a korábbi tokjaimmal
Vékony, jobban tapad így a telefon, mint tok nélkül. A múltkori ebay-es "lyukas" toknál jobban tapad, és valamivel nagyobb perem van a kijelző körül, mint annál.
Az ujjlenyomat olvasónál nem annyira pontos a kivágás, ezt a képeken lehet látni.
Talán ezt eddig a legjobb használni.
Kis összefoglaló:
link
Talán ez nyújtja a legnagyobb védelmet a telefonnak. Jó nagy perem marad a kijelző körül, elég jól tapad, viszont a telefon is jóval nagyobbnak érződik tőle, illetve nálam (és már más is jelezte) a full cover üveget hajlamos felnyomni.
[link]
Ez érkezett meg másodjára, nekem ez tetszik a legjobban, viszont pofára esés esetén ez védi legkevésbé a kijelzőt, a bekapcsoló gomb lenyomása pedig elég rossz ebben a tokban. (illetve a kis lyukakon azért elég szépen megy be a por a tok alá).

A mostaniról meg ott van feljebb a véleményem.

#KeepFightingMichael

(#13085) SyMbioTe válasza nagyra (#13040) üzenetére

Az Inbox by Gmailt tesóm is használja egfy Nexus 4-en, és nála is lassú, de csak akkor, ha egy hosszabb, sok válaszos email szálját olvassa végig. Alapból nincs vele gondja. Szóval nem nálad van a gond. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#13086) kriszpontaz válasza guftabi96 (#13084) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Egy az egyben mint a Cafele tok, csak más név alatt.

(#13087) Kolondrum válasza Upo (#13083) üzenetére


Kolondrum
félisten

Cáfolom sajnos. Enyém esetében lehet, de a régi telóm ota-n kapott és gyári beállításokkal ujra rakott telefon. Ott nem kéne akkor kiírni. Nem?

(#13088) SirKero


SirKero
őstag

Létezik a Redmi Note 4 telefonra olyan program mint a pld. MirrorLink vagy ez csak pár telefon kiváltsága :U A telefon képernyőjét szeretném kitenni a Vitara hét colos kijelzőjére.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#13089) Gloob válasza Kolondrum (#13087) üzenetére


Gloob
addikt

Milyen ROM-ot használsz? Nálam az EU Dev van, a 7.9.21 beta. Itt nem ír ki semmi ilyesmit, szépen írja, hogy mi változott. Ha kell, felrakom valahova.

Samsung Galaxy A52S

(#13090) kriszpontaz válasza SirKero (#13088) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Egy megoldás:
[link]

Vagy Android Auto.

[ Szerkesztve ]

(#13091) SirKero válasza kriszpontaz (#13090) üzenetére


SirKero
őstag

Az android autó megy rajta de az nem a teljes telefon tartalmat teszi ki csak pár alkalmazást sajnos.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#13092) RVR400 válasza Upo (#13077) üzenetére


RVR400
veterán

Igen, most szétszedtem megint, OHP0240 írás szerepel rajta

(#13093) SirKero válasza kriszpontaz (#13090) üzenetére


SirKero
őstag

Megpróbáltam az elsőnek javasoltat de nekem nem sikerült össze hozni sőt most már az android autó sem működik :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#13094) Kolondrum válasza Gloob (#13089) üzenetére


Kolondrum
félisten

7.9.15. nem ez az utolsó? Mi ez a 21-es? Érdekes amúgy h miért dobja mindkettő telefon ezt. Egyik végig ota-n kapta, csak az enyém látott számítógépet.
Köszi 1 napig laktam be a telefont, nincs az az isten h én újra matassam... Várjuk meg mi lesz október közepén.

(#13095) Faterkam válasza crok (#13079) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen, ezt külön kértük :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13096) Gloob válasza Kolondrum (#13094) üzenetére


Gloob
addikt

Nem! A 7.9.21 az utolsó EU Dev. rom. Legalábbis az EU - ból. Én is OTA-n kaptam meg. Ha megnézed a Xiaomi.eu-n, ott is ezt mutatja még most is, és le is tölthető.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#13097) redcordoba


redcordoba
csendes tag

üdv!

ma jött meg az alábbi tok. gombok a helyén, fogása jó, hátul a karbon és a szálcsiszolt hatás nagyon jól néz ki...
végre eldobhatom az Ipaky-t ami alig egy hónap használat után full kopott...

[link]

(#13098) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akkor végképp nem vágom miért 15-öt mond mindenki. Másnak nem dob ilyet a változtatások menüre?

(#13099) Gloob válasza redcordoba (#13097) üzenetére


Gloob
addikt

Ugyan ezt a tokot használtam a mai napig. Ma megjött egy másik, most az van fent. Egyébként tényleg jó tok, és jól is néz ki. Jelenleg ez van fent, és ez is jó.
http://www.ebay.com/itm/162542254093

Samsung Galaxy A52S

(#13100) choco01


choco01
addikt

Hali.

Most akkor a MediaMarktos Note 4 az global vagy sem? :DD

Mert az öf. azt írja hogy a mediatekes a sima de azt értettem hogy itthon azokat forgalmazzák, de a MM weblapján Snappel írják.. :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.