Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) crok válasza micafighter (#13144) üzenetére


crok
Topikgazda

Safetynet fontos? Mert akkor Magisk ű modul az ű (muhaha) segíthetne.
Ha nem fontos a Safetynet akkor a /system-et kellene előbb RW-re mountolni, nem? Szerintem az hiánycikk neki, talán nem csinálja meg magától és azért nem megy tovább mert nincs lekezelve és vár a jószerencsére. Arra emlékszem hogy más gyártók stock ROM-jai is ilyen háklisak voltak és csak akkor volt működő a dolog ha kézzel lett a /system/app-ba (vagy a /system/priv-app-ba?) másolva az app.. (apk-t lemented valahova magadnak, aztán uninstall, aztán bemásolod.. bár ez lehet menne TiBa-val is.. hogy backup-olod, aztán uninstall és csak utána move to system). Ja, plusz a lib-ek! Na mindegy, egy arc itt tök jól leírja mik a lépések, aztán ezt a TiBa vagy jól csinálja meg vagy nem. Szerintem nem és a /system RW mount hiányzik neki. Amúgy a Lucky Patcher-re esküsznek sokan hogy működik vele a "move to /system/app" rendesen.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13152) redelectro


redelectro
csendes tag

My last phone had 2GB RAM and stock Android interface and apps almost never got killed in background. Now with RN4 I have a phone with 3GB RAM and MIUI, and apps keep reloading all the time when I'm switching between them. I'm using basically the same apps, so it seems to me MIUI has terrible multitasking capability :/
Will it be better on MIUI 9?

Az életben a lehetőségek tárháza végtelen.

(#13153) Phae2bef válasza redelectro (#13152) üzenetére


Phae2bef
csendes tag

Definitely maybe :)

(#13154) Graphics


Graphics
Jómunkásember

LEhet volt már kérdés, de rákérdezek.

Ha Gmail üzenetet kapok, akkor mindig csak az jelenik meg, hogy 1 új üzenet.

Régebben ez megjelent úgy, hogy kiírta mi is az pontosan.

Pl a Viber kiírja az üzenet egy részét, erre van valami mód? Vagy vissza kell dobnom egy régebbi gmail appot.?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13155) juve600 válasza Graphics (#13154) üzenetére


juve600
nagyúr

Gmail ilyen csak miui alatt............. sajnos
RR,LineageOS,alatt jó

[ Szerkesztve ]

(#13156) RVR400


RVR400
veterán

Ha valakit érdekel, egy röpke "kamerateszt" a Sony modulos RN4 és egy Huawei P9 Lite (2016) részvételével.

Egyetlen egy kép mindkét telóval, félhomályos irodában (lámpa nincs feloltva, ablakon hővédő fólia, odakint felhős az ég), gyári kameraalkalmazással lőve.

(#13157) Graphics válasza RVR400 (#13156) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És melyik melyik? :D

Nevezd át őket :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13158) Simba86 válasza Graphics (#13154) üzenetére


Simba86
senior tag

sajnos ez az új gmail app sara... :S dupla ujjal lehúzod az értesítést, akkor jelenik meg az üzenet tartalma is

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#13159) RVR400 válasza Graphics (#13157) üzenetére


RVR400
veterán

Nézd meg az EXIF-jét. :P :D

(#13160) Upo válasza Simba86 (#13158) üzenetére


Upo
addikt

De ők a zárképernyőn akarják ráadásul, ott meg húzogathatod... ;]

Régebbi gmail-ben, amikor még ezt a dolgot bevezették, akkor volt beállítás rá, valami privacy védelem jelszóval vagy mifene, de a mostani gmail-ben ilyent nem találok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13161) juve600 válasza Upo (#13160) üzenetére


juve600
nagyúr

de csak miui-n nem megy ,többi rom-on jó

(#13162) MrChef


MrChef
aktív tag

Helló! Láttátok már ezt a kombót? (fényképező lencse és hátlap)
(mondjuk nekem a karbonmintáról 18 éves, tuninghondás hülyegyerekek jutnak eszembe, de ez már szubjektív)

(#13163) Kolondrum válasza MrChef (#13162) üzenetére


Kolondrum
félisten

A Nillkin fóliákhoz jár lencsevédő, igaz nem üveg. Én tegnap tettem fel.

(#13164) tboy72 válasza RVR400 (#13156) üzenetére


tboy72
aktív tag

kájembé iroda? :DD ;]

(#13165) NoMagix


NoMagix
addikt

Sziasztok fórumtársak!

Ma csatlakoztam a klubhoz egy szép szürke 3/32-es verzióval!
Fólia és tok kérdést nem feszegetném, eleget olvastam róla itt a topikban, hanem a MIUI miatt biztosan lesznek még kérdéseim! :)

(#13166) borzosmorzi válasza RVR400 (#13156) üzenetére


borzosmorzi
tag

Akkor lenne fair az összehasonlítás, ha azonos beállításokkal lőtted volna a két képe. Sajnos, a Huawei ISO 160-on, a Redmi Note 4 ISO 500-on lett fotózva, így zaj szempontjából eleve hátrányos helyzetbe kerül a Note 4. Ne auto ISO-n, hanem fix ISO-n fotózz, azonos beállítással. Ebből csak az derül ki, hogy a Note 4 előszeretettel tolja magasabbra az ISO-t rossz fényviszonyoknál, így aztán nem meglepő, hogy sokan panaszkodnak a zajra.
Egyébként paradox módon, a Note 4-gyel lőtt kép tűnik jobbnak, hiába a magasabb ISO érték.
A Huawei-ben milyen szenzor van, az is SONY?

[ Szerkesztve ]

(#13167) F.B.I. válasza Upo (#13150) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor kB. semmi értelme, hogy raktam be memóriakártyát pont emiatt.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#13168) RVR400 válasza borzosmorzi (#13166) üzenetére


RVR400
veterán

Általában a parasztgyerek előveszi a telefont, és fényképez, a teszt pont erről szól. Ennél jobb összehasonlítási alap nem kell, a legtöbben így használják itt, akik a minőségére panaszkodnak.

Ha lehet hinni a kimovilnak, akkor egy Sony IMX214 van benne, ami anno mondjuk az Inew V3-ban, és a Jiayu S3-omban is volt (ezek a telóim voltak korábban).

(#13164) tboy72: Kapsos iroda, a kájembé irodák már mindenhol jobban néznek ki nálunk...

[ Szerkesztve ]

(#13169) Apacs85


Apacs85
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap óta meg lett egy szürke Note 4-es 3/32-es :)
Eddig tetszik, próbálom megszokni a nagyobb kijelzőt, meg a MIUI-t, nagyjából boldogulok eddig, viszont most lenne egy kérdésem, nem tudom megoldható-e;

Fénykép készítésnél elvileg az ujjlenyomat olvasóval is lehet képet csinálni, legalább is így vettem észre. Ezt ki lehet valahol kapcsolni? Kerestem kamera beállításoknál, de nem bírtam rájönni, hogy lehetséges-e. Ma voltunk kollégákkal csapatépíteni/gokartozni, és ahogy loholtam a pálya mentén, hogy más-más szögben csináljak képet, ugye véletlenül megnyomogattam, így lett pár érdekes kép. Ezeket szeretném valahogy elkerülni a jövőben. Vagy csak szimplán szokjam meg és ne nyomogassam? :D

Nem rootolt, minden gyári, tegnap mikor hazajöttem vele, hagytam magát szépen felfrissíteni.

Android: 7.0 NRD90M
MIUI: 8.5.8.0 (NCFMIED)

+1: miután android meg MIUI felfrissíti magát nekem semmi teendőm ugye jól értelmeztem?

(#13170) watchfun


watchfun
tag

Üdv! Nekem is utazik egy 3/32 global a világ túlsó feléről, már alig várom, hogy kézbevegyem és tokügyben kicsit előre gondolkodom.
Jelenleg egy Lumia 950XL-t használok, ilyen tokkal. Sajnos a Ghostek Xiaomi-ra nem gyárt tokot, tudtok-e esetleg hasonló konstrukciót Note4X-re? ebay-en csak olyant láttam ami nélkülözi az alumíniumot, illetve teljes alu(borítású) tok ami tükörfényes, amíg kiveszem a bubis borítékból, utána nyilván már aznap estére karcos lesz... A Ghostek nekem nagyon bevált, nem bánnám ha lenne hasonló Xiaomi-ra is. Esetleg valami ilyesmit tudnék még elképzelni, de Xiaomi-ra hasonlót se láttam.

(#13171) borzosmorzi válasza RVR400 (#13168) üzenetére


borzosmorzi
tag

Szubjektív tesztnek persze ez is megfelel. Csak azt akartam mondani hogy a Note 4 előnye még nyilvánvalóbb lenne, ha a Huawei is ISO 500-on készítette volna a fotót, mert szerintem már ISO 160-on sem remekel.

(#13172) Upo válasza borzosmorzi (#13166) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem pont ellenkezőleg. Az is az összehasonlítás része, hogy a huawei ugyanazt a témát kisebb iso-val le tudja fényképezni, azaz fényerősebb a kamerája, több tartalék van benne. Nem véletlenül tolja fel a note4 az isot, hanem a gyenge kamera miatt. Ha erőltetett fix iso-n fotózol az inkább torzítja a dolgot, illetve akkor meg az lesz a bajod, hogy miért csinálja az egyik jóval nagyobb záridővel a képet? Illetve ez igazából a művész szabadsága, hogy fix iso-val, fix záridővel vagy fix blendével vagy ezek milyen kombinációjával fényképez, mert más hatást fog vele elérni.
Ezért szerintem inkább megállja a helyét ahogy a teszt készült, azaz automata módban, ebből lehet következtetni a képességekre, aztán a művészi hatások már a fényképészre vannak bízva (de ezek alapján a huawei-nél nagyobb a szabadság az ilyesmire, a note4-ben nincs túl sok tartalék amiből (m/b)űvészkedni lehet).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13173) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én csak halkan mondom, mert meglepő lehet, de többet olvasom a MIUI felület nem logikus működésést, nem tudjam megszokni stb. Ezt mond annak aki előtte symbiant és BB OS 10-et használt, nem is tudom milyen a többi, a MIUI-t veszem alapnak és soha nem volt érthetetlen.

(#13174) redelectro válasza Phae2bef (#13153) üzenetére


redelectro
csendes tag

Elnézést az angolért, de tényleg érdekelne valami konzekvens válasz, mert nem értem ezt. MIUI app management kikapcsolva, battery saver kikapcsolva, pár érintett appot lockoltam is, h prioritásuk legyen, mégis állandóan újratölti őket a MIUI (8). Android 6-rol 7-re frissítés semmi változást nem jelentett se ebben, se másban. :(
Vajon valamit én csinálok rosszul?

Az életben a lehetőségek tárháza végtelen.

(#13175) borzosmorzi válasza Upo (#13172) üzenetére


borzosmorzi
tag

De hát mindkét kamera F2.0-es (exif adatok alapján), elvileg azonos fényerejű az optika. Az viszont nagyon fura, hogy a Note 4 ennek ellenére feltolja az ISO-t, és mégsem tud rövidebb záridővel fotózni. Szóval valami nem stimmel, lehet hogy a fénymérési módszerben van eltérés? Na mindegy, nem kötekedni akartam, csak rávilágítani a tesztelési módszertan alapján elvárt azonos körülményekre.

(#13176) redelectro válasza Apacs85 (#13169) üzenetére


redelectro
csendes tag

Szia, én sem tudtam kikapcsolni az ujjlenyomatos exponalast, elengedtem a dolgot azzal, hogy nem is lehet, néha sikerül így pár kép a lábamról túra közben :) Mondjuk szelfinél jól jön.
Semmi dolgod nincs a frissítés után, csak élvezni. (Ugyanez modell és rajta a verziók vannak nekem is)

Az életben a lehetőségek tárháza végtelen.

(#13177) Kolondrum válasza redelectro (#13176) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én nem is tudtam erről, kajak most néztem meg pedig note 3-am is volt 1 évig. :D Mondjatok még ilyen bugokat amiket nem lehet megszokni, hátha tanulok új funkciót.

Szerk: Neked elhiszem, két kereked is van. :D

[ Szerkesztve ]

(#13178) V.Stryker válasza Kolondrum (#13173) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azért a Huawei EMUI felülete egy hangyányival jobb, mint a MIUI. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13179) micafighter válasza Graphics (#13154) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem erre is a floatify app volt a megoldás :)) mint irtam van ingyenes verzio, ami tud minden fontosat, érdemes megnézni, átnézni a funkciókat, nagyon hasznos amit tud szvsz. Nekem annyira bejött hogy kb 1 óra tesztelés után megvettem a fizetőset csak hogy támogassam a fejlesztőt. Rég akadtam már ilyen jó kis appra. :)

[ Szerkesztve ]

(#13180) micafighter válasza redelectro (#13174) üzenetére


micafighter
nagyúr

Már elkezdtem angolul irni privátot neked.. :DDD szivatod itt az embert :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13181) Upo válasza borzosmorzi (#13175) üzenetére


Upo
addikt

Az F2.0 az a blende. Akkor lenne azonos fényerejű, ha a lencsék is egyforma tulajdonságúak lennének. Lehet hogy a huawei-ben jobb az üveg, és/vagy a szenzor is érzékenyebb.
Nem fura hogy feltolja az iso-t, egyszerűen kénytelen rá, mert ha több fényt nem tud bejuttatni, akkor muszáj a szenzor érzékenységét növelni, azaz feltolja az iso-t, növeli a szenzorban az erősítést. Ez értelemszerűen a zaj növekedésével jár. Azt mondod, rövidebb záridővel kéne fotóznia, de ha úgy tenne, akkor sötét lenne a kép, mert nem jutna be még ennyi fény se.
Valami nem stimmel? Megmondom, hogy mi. Nagyon úgy veszem ki, mintha te azt gondolnád, hogy a huawei és a note4 kamerája egyforma lenne, azonos képességű. Hát nem, pont az az ami nem stimmel, hogy a note4 kamera vacak a huawei-hez képest.
Nagyon úgy tűnik nekem, mintha nem nagyon ismernéd a fotózás műszaki hátterét, hogy lehet több fényt bejuttatni az optikán, és hogyan dolgozza fel a szenzorra vetülő képet maga a szenzor elektronikája, amiből aztán némi matekkal digitális információhalmaz lesz, amit a fotónak nevezünk.
Próbálj valami lerásokat keresni, teljesen logikus az egész, józan ésszel fogható. A fényképhez fény kell, és minél több fényt tudok bejuttatni, annál jobb lesz a képem. Ha nem elég a fény (ebben a kategóriában szinte mindig ez van), akkor jöhet az elektronikai és szoftveres bűvészkedés.
Merem feltételezni, hogy nem filmes fényképezővel kezdted a fotózást, mert akkor biztos nem írtál volna ilyeneket. Ott ha nem láttad át az összefüggéseket akkor tönkrement egy filmkocka, vagy kellett venni jó automata gépet ami próbálta kompenzálni a tudás hiányát. Vagy egy fénymérőt, bár valamennyire azt is tudni kellett használni. Ott a befűzött film adta az iso-t, azt nem lehetett, csak film cserével változtatni, előre kellett gondolkodni hogy hova is akarsz menni fotózni. A digitális világban az iso állítás a "filmcsere", a többi faktor teljesen ugyanaz. Úgyhogy ha még valami régi filmes időkből származó leírást/könyvet találsz, az is teljesen jó, ahol meg arról írnak, hogy milyen érzékenységű filmet fűzz be, az itt az iso állítás.
Minden mindennel összefügg, nem lehet kedved szerint állítgatni, ha valahol elveszel valamit, akkor azt valahol máshol kompenzálni kell. A note4 magas iso-n, magas záridőn van, ez azt jelenti, hogy a képességei határához közelít. A huawei láthatóan nem. Az azonos körülmények meg nem a kamera beállításaiban kell hogy azonosak legyenek, hanem hogy a rögzítendő téma azonos körülmények között legyen amikor lefotózod. A te példáddal élve, mondjuk a huawei egy félhomályos szobában csinál egy képet. Ha azt akarod, hogy a note4 azonos iso/záridő/blende beállításokkal hasonló képet készítsen (nálad ezek akarnák jelenteni az azonos körülményeket), akkor a gyenge kamerája miatt be kéne állítani néhány lámpát, mert különben nem menne. Szerintem nem ezek az azonos körülmények.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13182) redelectro válasza micafighter (#13180) üzenetére


redelectro
csendes tag

Megköszönöm, akár angolul, akár magyarul:)
Bocs a félreértésért, csak gyorsan bemásoltam egy saját hsz-t angol fórumról... Ahonnan sajnos hiába várnék választ.

Az életben a lehetőségek tárháza végtelen.

(#13183) Ájvé válasza redelectro (#13174) üzenetére


Ájvé
veterán

Háttér folyamat korlátozás normál, memória optimalizálás ki vagy alacsony, MIUI optimalizáció kikapcsolva. Esetleg még ezek. Fejlesztői beállításokban megtalálod.

(#13184) borzosmorzi válasza Upo (#13181) üzenetére


borzosmorzi
tag

Kár ezen veszekedni. Még hogy nem értek a fotózáshoz és annak elméletéhez... Életem felét manuális filmes géppel éltem le (elmúltam 50) most pedig elsősorban MILC-ekkel fotózok. A Huawei képe (az első) iso 160-on is rosszabb volt a példában mint a note 4 képe (a második) iso 500-on, pedig én azt vártam volna, hogy fordítva lesz. Akkor hogyan van a Huawei-ben több potenciál, hogy nézne ki ugyanaz a kép iso 500-on vagy uram bocsá iso 800-on?

Kezd egyébként már unalmas lenni ez a fotózzunk sötétben mobillal téma. Nem erre való az a nyomorult 1/3"-os szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#13185) P3t3r BarnY


P3t3r BarnY
újonc

Beleejtettem a levesembe a telefonomat, de gyorsan kivettem és megtöröltem; de nem kapcsolódik be és zöldeskéken világít a gomb.. :( nem tud valaki segíteni hogy most mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#13186) watchfun válasza borzosmorzi (#13184) üzenetére


watchfun
tag

Bocsánat, hogy beleszólok.

Egyrészt, lehet erről is szó, marketingszempontból nyilván az előnyösebb szám szerepel majd a dobozon, akkor is ha nem igaz. A cikk szerint itt lehet akár 60% eltérés is, de ez még nem indokolná az ISO160 vs. ISO500-at, az ISO160 vs. ISO250-et viszont már igen.

Másrészt, ha például eltér a szenzorok fényhasznosítása, a pixelek előtti mikrolencsék "jósága", akkor kijöhet az, hogy a "rosszabb" mikrolencséken átjutó, kevésbé párhuzamosított fényből több jut be (alacsonyabb ISO érték elegendő ugyanahhoz a hatáshoz) míg a párhuzamostól eltérő fényt jobban szűrő/elnyelő mikrolencsék kevesebb fényt engednek be, de mégis élesebb, vagyis kevésbé elmosódott képet eredményeznek. Mivel kevesebb a nem párhuzamos fény, kisebb élesítésre, viszont a kevesebb bejutott fénymennyiség miatt nagyobb jelerősítésre van szükség. Ezt a különbséget, vagyis a mikrolencsék milyenségét soha nem fogják sehol szerepeltetni, egyerűen nincs is rá mértékegység, csak a végén kijön, hogy adott szenzor "jobb", értsd: szemnek kellemesebb képet készít mint a másik.

Harmadrészt, nem minden a rekeszérték, kevés fényben fényképezésnél a tágabb rekesztől is azt várjuk el, hogy megmaradjon a mélységélesség, csak az expozíciós háromszög más részén mozognánk, de ez ugye lehetetlen. A képfeldolgozó algoritmus ilyenkor (is) élesít, hisz ezekben a mikroméretű optikákban nincs valódi értelemben vett rekesz, de még csak elektronikus ND-szűrő sem, ezért úgy kell a szenzor érzékenységét belőni, hogy verőfényben IS, meg erős félhomályban IS legyen annyi képadat amiből a júzernek képet tud a szoftver generálni. Nyilván a képfeldolgozást a hardverhez igazítják, és vannak alsó polcos meg felső polcos hardverek is, ugyanakkor kijöhet olyan kombináció, ami jobb mint amit a számok alapján várnánk. Az sem biztos, hogy a kép valóban jobb, esetleg csak jobban tetszik. Ne felejtsük el, hogy ezek telefonok, a kamerafunkció csak sokadlagos (elvileg és már akinek), aki sötétben akar fényképezni, vegyen DSLR-t.

(#13187) iff


iff
senior tag

Nekem is van dslr és nem most kezdtem fényképezni se videózni. Pár kamerám és fényképezőm volt már, ill. telefonom is. Van összehasonlítási alapom az alacsonyabb árkategóriás telefonok között, és igen szerintem is úgy a legjobb, összehasonlítani, hogy "automata módban" hogy teljesít. Mert szerintem nem sokan vannak, aki majd el kezd fehéregyensúlyt próbálgatni, iso stb... De ebbe nem akarok jobban belefolyni. Főként egy problémám van a telóvan, ha a fehér egyensúly alapra van állítva, akkor (szikrázó napsütésben) barnás, sárgás mintha egy megsárgult régi kép lenne. Ilyen gondom még nem volt telefonnal. De itt már ezt leírtam. Nem tudom, hogy csak nálam van ez. De ez lehet a szenzor hibája, mert más kamera szoftvernél ez van.

..........""..........

(#13188) borzosmorzi válasza watchfun (#13186) üzenetére


borzosmorzi
tag

Igen, valóban arról is lehet szó, ami az idézetben van (F-érték vs. T-érték), de szerintem is túl nagy fényérték-különbség lenne a két mobil között, ha F2-nél, összemérhető záridő mellett iso 160 vs. iso 500 kell ugyanolyan megvilágítás eléréséhez.
UPO azon kapta fel valószínűleg a vizet, hogy a #13175-ös hozzászólásomban azt írtam, hogy itt valami nem stimmel, de nem fejtettem ki (rohannom kellett), és F- értékre a fotós zsargonban sokszor használt, de valóban nem teljesen korrekt fényerő kifejezést használtam.
És válaszában valóban ott volt az egyik lehetséges magyarázat (a Redmi Note 4 optikájának rosszabb transzmissziója, ami miatt ISO-t kell emelnie), de szövege jó része abból állt, hogy lehülyézzen és sárba döngöljön, azt gondolván, hogy csak pofázom és nem értek hozzá.
Igen, a gyártók csalni szoktak (többek között erre is gondoltam) pl. az ISO-val is, hogy marketingcélból vagy felületes teszteken jobbnak tűnjenek (lásd Fujifilm X-széria 6400-as ISO-ja más gépeknél kb. 3200-as ISO-nak felel meg, azaz kb. 1 fényértéknyi csalás, így aztán könnyű azt mondani, hogy jaj de jó a Fuji, hiszen alig van zaj 6400-as ISO-n), de megint nem ennyit, vagy ha igen, akkor a Xaomi részéről nagy szemétség.

(#13189) Zotyatv válasza Departed (#13058) üzenetére


Zotyatv
tag

Szia! Én is frissítettem 8.5.8.0 -ra és a kijelző idő 9 óra helyett már csak 5,5-6 óra lett. Észrevehetően gyorsabban merül. Kár volt frissíteni.. Hogyan lehetne visszarakni a régit/ most nem emlékszem a számára/, amivel kaptam? Köszönöm!!

(#13190) vargalex


vargalex
félisten

Erre valaki esetleg? Idő hiányában már csak holnap viszem...

Alex

(#13191) Kolondrum válasza P3t3r BarnY (#13185) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nedvesség érte, ott az dolgozni fog. Én temetnêm, meg nem tartanám.
Bakker levesbe hogyan?

(#13192) tboy72 válasza RVR400 (#13168) üzenetére


tboy72
aktív tag

Akkor lehet a HU2-n is fenn szoktál lenni?

(#13193) somé


somé
őstag

Még mindig/újra hotspot.

Elmondható az, hogy amelyik rom-mal veszem a 'global' verziós készüléket (6-os android) és nem frissítem, akkor rendesen működik a hotspot?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#13198) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! A segítségetek kéne, ezt a telót eladom lehet. ás vennék egy redmi note 4x-et, és a legolcsóbb a West-Tel.hu-nál van most ez a típus.
Xiaomi Redmi Note 4X Dual LTE 32GB 3GB RAM (Szürke) amit rendelnék, ez ugyanazt tudja csak újabb és a lényeg a kamera szenzor lenne, hogy ebbe most sony van e már vagy sem, mert az enyémbe samsung, és az nem csinált valami jó képeket, és olvastam neten, hogy ez már sony senzoros ami jobb, de olyat is, hogy amiket már most árulnak, valami szar ov sensor van már benne azóta, most mi az igazság, mennyi az esélyem, hogy sony senzorost veszek most is? Mert az kéne nagyon! :F

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13199) Kolondrum válasza somé (#13193) üzenetére


Kolondrum
félisten

7.9.15-el megy, több készüléken is. 3 telefonig biztosan. Kop-kop.

(#13200) vontod válasza tboy72 (#13192) üzenetére


vontod
tag

Szokott lenni.

Sáómi 9 Lite

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.