Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) vargalex válasza Termi92 (#12400) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy crok topictárs írta, ott van még a deep flash, mint lehetőség. Mégiscsak egyszerűbb egy kábelt szétszedni, mint a telefont...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#12402) vargalex válasza Thome (#12381) üzenetére


vargalex
félisten

Esetleg egy

adb reboot edl

paranccsal nem megy az edl mode?

Alex

(#12403) trebrona válasza vargalex (#12401) üzenetére


trebrona
nagyúr

Úgy tudom a deepflash kábel már nem opció, csak a teszt pont.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12404) Termi92 válasza vargalex (#12401) üzenetére


Termi92
tag

Mindkét opció járható. Ahogy néztem videókat, a note4x hátlapját nem fogja ragasztó, le lehet pattintani mint bármelyik másik hátlapot (csak kicsit nagyobb erő, és egy plastic kártya kell hozzá), és vissza is csak rá kell nyomni.

https://www.youtube.com/watch?v=fFDjo6yYIk0

Hátlap leszedése 0.23-tól, hátlap visszarakása 20:08-tól.

szerk.: ahogy látom a kábel készítése macerásabb lenne mint leszedni hátlapot.

[ Szerkesztve ]

(#12405) igali


igali
tag

Jelenleg 8.5.4.0 NCFMIED van fent.
Érdemes ráfrissíteni a 8.5.8.0 NCFMIED-re?
Mik a tapasztalatok?
Akksi t mennyire kíméli vagy zabálja?

(#12406) Thome


Thome
addikt

Köszi, kábel csinálásán vagyok rajta épp.

Most akkor a fehér és feketét kell kötni, nem a zöld és feketét? Van ahol ezt, van ahol azt látom.

Szerk: Probléma megoldva.
Unlock tool-lal szépen sikerült kinyitni a bootloadert, ismerős (aki melléflashelt), volt neki élő regje.

Köszi a segítséget, szerencsére pont a buher előtt megoldódott! :R

[ Szerkesztve ]

(#12407) Departed válasza igali (#12405) üzenetére


Departed
őstag

Érdemes, végülis a Nougat alapú MIUI8 hibajavító csomagja, néhány hibát (zenemegállás, GPS, néha lassú ujjlenyomatos ébresztés, stb.) szépen javít. :K

(#12408) micafighter válasza Thome (#12406) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor így már gondolom sikerült flashelni a gyári romot :)

(#12409) Fulár válasza petrom16 (#12382) üzenetére


Fulár
senior tag

Köszi!Máris jobb a napom.Tudtam ba@@ameg,hogy valahonnan ismerős a stílus!Hát akkor ezért!(Én is az Lg-től jöttem ide)

[ Szerkesztve ]

(#12410) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Sziasztok!

Redmi Note 2-t vált egy RN4 Global 3/32.
Van hozzá MI Account. A kérdés az lenne, hogy csak le kell választani a RN2-t és hozzáadni az új telót vagy regelni kell új accountot? Váltáskor a fájlok törlődnek vagy megmaradnak?
Jelenleg ahogy olvasom a legmegbízhatóbb rom a 8.5.8.0?

Köszönöm!

(#12411) juve600 válasza Fulár (#12409) üzenetére


juve600
nagyúr

ja csak így mennyi időt-helyet-energiát-jó szándékot vett el a topictól ?
nem lehet ilyenért valakit bannolni az oldalról ?

(#12412) juve600


juve600
nagyúr

RR 5.8.5 Final felrakva,szokásos testre szabhatóság, camera2api fenn,google cam app fenn
többi majd pár nap használat után kiderül :D

(#12413) sandró60 válasza petrom16 (#12390) üzenetére


sandró60
addikt

Továbbra is várom a hogy mi lehet a gond,hogy a micró sd kártyáról eltünnek az adatok.Kivettem rá tettem a hiányzó fileket.Most nézem üresek a könyvtárak.Érdekes,hogy a könyvtár címek megvannak csak üres nincs benne semmi.Formázzam le újból az sd kártyát?Utána tegyem rá az adatokat?
Én kiszoktam venni és szgépen formázom Fat32-re.Telefonnal is lelehet formázni?Van ilyen lehetőség?
Hol tudok ékezetes billentyűzetre váltani?

[ Szerkesztve ]

(#12414) Thome


Thome
addikt

Hali!

Újabb nyűg:

bootloader nyitva, twrp felrakva multitool-lal.
Bármit csinálok a twrp-n belül (ha romot raknék fel, ha lazyflashert, akármit), hibát dob:

Failed to mount '/persist' (Invalid argument).

Gugliztam, semmi értelmeset nem adott ki, s ugyan nem borzolja az idegeim, de kezd idegesíteni.

Szerk: megpróbáltam javítani az adatpartíciót, hibaüzenet itt is:

/sbin/e2fsck -fp /dev/block/dm-0 process ended with ERROR: 1
Unable to repair Data.

(#12408) micafighter: Sajnos nem, lásd ebben a hsz-ben... :D

[ Szerkesztve ]

(#12415) sandró60 válasza sandró60 (#12413) üzenetére


sandró60
addikt

Billentyűzet SwiftKey magyarra állítva.Előbb írtam,mint használtam volna :W
De a másik problémám aktuális :F

[ Szerkesztve ]

(#12416) Fulár válasza sandró60 (#12413) üzenetére


Fulár
senior tag

Nnnnaaaa.....A kártya nagy valószínűség szerint sérült vagy hamísítvâny!Nemréf rendeltem Kínâból fillérekért 64 gigâs kârtyât kísérletképpen és természetesen hamísítvány volt.Ha rámásolod a dolgaidat addig oké.De megynitni mâr nem fogod őket!Vagy egyszerűen eltünnek mint a te esetedben.Formázgathatod a kártyát amíg meg nem unod,de biztosan csak akkor lehetne kideríteni,hogy tényleg a kártya a rossz ha futtatsz számítógépről egy tesztprogramot ami direkt erre(is)való.Pl.Aida 64 is tud ilyet.
Ha telefonnal akarod formázni akkor a Beâllítások-Târhely menüpont alatt megteheted.
A billentyűzet beállításait pedig a Beâllítások-Rendszer-Nyelv és bevitel menüpont alatt megtalálod.Ha nem tetszik a gyâri A Google Play-ről tölthetsz le szinte bármilyen billentyűzetet.pl.Gboard.

(#12417) Ájvé válasza sandró60 (#12413) üzenetére


Ájvé
veterán

Hibás a kártya. Próbáld meg pc-n ha ugyan ez a gond akkor biztos hogy az SD kártya ment tönkre.
Telefonról is lehet formázni, most meg nem mondom hogy hol de lehet. Gondolom amúgy beállítások tárhelyben valahol.

[ Szerkesztve ]

(#12418) KamuMazsola válasza sandró60 (#12415) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Mondom, h2testw! Ezzel ellenőrizd a kártyát!

Üdv.: KamuMazsola

(#12419) Termi92 válasza Thome (#12414) üzenetére


Termi92
tag

Szerintem TWRP helyett inkább egy gyári romot kéne flashelni gépről, az talán helyre rakja a partíciókat.

(#12420) crok válasza KamuMazsola (#12418) üzenetére


crok
Topikgazda

Beállok a sorba, hamis lesz a kártya.. a kis chip-be az van ütve hogy jó nagy, íráskor meg is tudja így címezni a helyet ahova írni kell, meg a chip se rinyál hogy invalid.. és még partíciót is tudsz csinálni akkorát amekkorát hazudik a kártya. A kis program meg nem csinál mást, mint elkezd file-okat létrehozni fix nagysággal fix elnevezésekkel, aztán ha a ciklus végetért akkor megpróbálja visszaolvasni, ahol elhasal hogy nem tudja olvasni - na akkor a kártya valójában, akkora a benne levő chiphalmaz.. csak a vezérlőjében van más info.. így szokik' ez lenni sajnos..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12421) trebrona válasza Thome (#12414) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egy fastboot flash valószínűleg nem ártana, az helyrerakja a particiókat.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12422) micafighter válasza Fulár (#12416) üzenetére


micafighter
nagyúr

Billenytüzetről jut eszembe hogy itt forumozás közbe mikor hozzászólásokat irtam mobilról, rendszeresen megakadt a telefon, lefagyott pár másodpercre. A fizetős swype billentyüzetet használtam, már évek óta. Nyilván nem kéne ilyet csinálnia a telefonnak, gondoltam kipróbálok másik bilentyüzetet, a google billentyüzete rajta volt gyárilag, amióta azt használom egyszer se jelentkezett a gond. :)

(#12414) Thome fastbootból próbáld meg felrakni a gyári rom-ot, ha sikerült próbáld ki úgy bebootol-e :)

[ Szerkesztve ]

(#12423) Thome válasza trebrona (#12421) üzenetére


Thome
addikt

Egyszer már feltettem a gyári global romot, be is bootolt, s nagyjából 1-2 percenként újraindult, ezért nem is erőltettem.

Szóval mégegyszer Miflash-en végigmegyek az alábbi rommal, clean all telepítésben:
mido_global_images_V8.1.15.0.MCFMIDI_20170216.0000.00_6.0_global_2ba4e9a900

Ezt követően mit tehetek hogy egy mezei, stable multi romom legyen fenn?
Semmi extrát nem szeretnék igazából.

Vagy flash alatt nem erre gondoltok?

Szerk: Feltettem, az mi betöltőképernyőn az alsó töltősáv elején, de max a negyedénél mindig újraindul.

[ Szerkesztve ]

(#12424) trebrona válasza Thome (#12423) üzenetére


trebrona
nagyúr

De igen, erre gondolok. Egyelőre az lenne a cél, hogy ez működjön üzembiztosan, utána mehet a custom rom.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12425) micafighter válasza Thome (#12423) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én speciel fastboot flash alatt elsősorban parancssorra gondolok, egy fastboot flash system xy paranccsal :)

Próbáld már meg a TWRP-t is parancssorból felrakni a twrp hivatalos honlapjáról letöltött fájlal, fastboot flash recovery twrp.img paranccsal, flash után egyből első bootnál nyomni kell a hangerő felfele gombot hogy twrp-be bootoljon, ha ez a lépés kimarad akkor a gyári recovery mindig felül irja a custom recovery-t, de flashelés után első bootnál ha twrp-be bootolsz akkor ezt a twrp recovery "kipatcheli" és utána már jó lesz, nem fogja visszarakni magától a telo a gyári recoveryt. Ez után ahhoz hogy a rendszer bebootoljon fel kell még tolni egy lazyflashert, utána ha maga a rendszerrel nincs gond akkor mennie kéne a telónak.

Ha a twrp megvan onnan már tudsz recoveryből is telepiteni akár gyári akár custom romot, ha a rendszerrel gond lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12426) LaliPapi válasza Thome (#12423) üzenetére


LaliPapi
tag

(#12427) Termi92 válasza micafighter (#12425) üzenetére


Termi92
tag

Korábban írta, hogy volt fent TWRP amivel nem ment neki a telepítés Failed to mount '/persist' (Invalid argument) és bin/e2fsck -fp /dev/block/dm-0 process ended with ERROR: 1 Unable to repair Data hibaüzenetekkel. Ezért javasoltuk neki a rendszer telepítését gépről ADB-ből.

(#12428) Thome válasza micafighter (#12425) üzenetére


Thome
addikt

Sorry hogy nem mindenkinek reagálok, természetesen azokat sem hagyom figyelmen kívül!

Megcsináltam, "fastboot reboot" parancsnál nyomtam a felfele gombot, most tök jól belépett az edl módba, szép fekete a képernyő.

Valamiért nagyon nem úgy akar működni ahogy én szeretném. :U

Tegnap este egy Mi4c-n csináltam végig ezeket a folyamatokat, leszámítva a bootloaderes szopást, és ott flottul, úgy működött ahogy kell. Itt pedig..

(#12429) sandró60


sandró60
addikt

Mindenki aki hozzászólt-Köszönöm :R
A kártya eredeti Samsung Evo 32GB
Én arra gyanakodom.hogy amikor elindítom a-Biztonság-nevű alkalmazást akkor takarítja le a kártyát.Most kb másfél órája még mindig megvan minden adat a kártyán.Gondolom azért,mert nem indítottam el azt az Ap-ot.
Adódik a kérdés,hogy lehet az sd kártyát a kivételek közé tenni,Ti is használjátok ezt a Biztonság nevű Ap-ot?
Vagy más AP-al optimalizáljátok a telefont?

(#12430) KamuMazsola válasza sandró60 (#12429) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Használtam már, de puszta kíváncsiságból. A törlendőket mikor felajánlja, te kiveheted a pipát onnan, amit nem akarsz törölni. Szerintem ezt nem kell naponta használni.
Amúgy két simmel használom a telót, sd-t csak otg-vel.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#12431) Tailor21 válasza crok (#12367) üzenetére


Tailor21
csendes tag

A válasz 0
Nem tudom mit jelent.

Mostanában nem járok a west end környékén ott van a bolt ahhol vettem. Ők tudnak erről a hibáról és szervízben javítható. Most már beszélni kellene a szervízzel mi az fenét oldanak meg rajta. :D

[ Szerkesztve ]

(#12432) sandró60 válasza KamuMazsola (#12430) üzenetére


sandró60
addikt

Ez az,hogy nem látom,hogy közte lenne az sd kártya felajánlása.Az elöző telefonomnál is volt optimalizálás,de nem foglalkozott a kártyával.Itt már az is kétséges,hogy mit optizál-jól megmondtam-a neve inkább egy Viruskeresőhöz hasonlítanám-Biztonság-néven.

(#12433) micafighter válasza Termi92 (#12427) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én meg ezért javasoltam neki a hivatalos honlaprol leszedett hivatalos twrp telepítését is adb/fastbootbol, mert nem igy rakta fel hanem programbol, a ki tudja milyen verziót. :)

(#12428) Thome próbáld meg kérlek leirni pontosan mit csináltál (én ugye kettő dolgot is ajánlottam, egyrészt parancssorból fastbootal a gyári rom telepítése, másrészt szintén parancssorból fastboottal a hivatalos twrp telepítése), és mi lett az eredmény. A twrp telepítést amugy nekem is 2-3x meg kellett csinálni mire jó volt, nem sikerült elsőre a fastboot reboot parancs után egyből a twrp-be bootolás, ugyhogy vissza fastboot flash recovery twrp.img megint, aztán megpróbáltam megint, amikor sikerült fastboot reboot után twrp-be menni utána már mondom jó lesz, ha a twrp patchelte hogy ne irják mindig felül a gyári recoveryvel :)

[ Szerkesztve ]

(#12434) sandró60


sandró60
addikt

Azt elfelejtettem írni,hogy reggel frissítettem a MIUI verzió-8.5.8.0(NCFMIED)
Az android 6.0 ról- 7.0 NRD90M lett. Augusztus 1 dátummal.
Ezt hívatalosan a teló kérte :D

[ Szerkesztve ]

(#12435) Gloob válasza micafighter (#12433) üzenetére


Gloob
addikt

Lehet parancssorból, adb-ből közvetlenül bootolni recovery-be. Akkor nem kell semmilyen gombot nyomkodni, és biztosan a TWRP indul el. A parancsot most pontosan nem tudom, de az összefoglalóban le van írva.

Samsung Galaxy A52S

(#12436) Ájvé válasza sandró60 (#12432) üzenetére


Ájvé
veterán

Mit akarsz egy kártyán optimalizálni? Ezt egyszerűen nem értem.

(#12437) tothandras80


tothandras80
tag

Dev-ről Stabilra csak bootloader nyitással lehet visszatérni? Utána lehet zárni a bootloadert vagy felesleges?

(#12438) vargalex válasza Tailor21 (#12431) üzenetére


vargalex
félisten

Több interface közötti route-olás. Esetünkben azért érdekes, mert kikapcsolt állapotában nem működhet a hotspot, ugyanis akkor route-olnia (és NAT-olnia) kell az eszköznek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#12439) Thome válasza micafighter (#12433) üzenetére


Thome
addikt

Mindkettőt megpróbáltam. TWRP-t először, de edl mód jött csak be, szóval folytattam a gyári global rom felflashelésével cmd-ből.

Sikeresen végbe is megy, majd reboot után mi logo bejön, és kb 30 másodpercenként újraindul, a betöltősávig már el sem jut. Szerintem itt nagyobb baj lesz mint a sima flashelés.

EDL módban kellene valamit felerőszakolni rá, vagy mit tehetek még? Mert igazából végigmentem már minden általam ismert módszeren.

(#12440) sandró60 válasza Ájvé (#12436) üzenetére


sandró60
addikt

Nem a kártyán hanem a készüléket

(#12441) z123456z


z123456z
őstag

Na, vettem egyet. Lehet, inkább meg kéne tartanom, ez hatalmas egy gyereknek. Szokott ezekkel gond lenni rögtön az első bekapcsoláskor, vagy pihenhet a dobozban karácsonyig?

(#12442) crok válasza vargalex (#12438) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van.. es ha kikapcsolja ezt a telefon egy hivas utan az alapvetoen bizony szoftvergond - a kerdes az, hogy mi a kulonbseg a telefonok kozt :|

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12443) Ájvé válasza sandró60 (#12440) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha jól vettem ki MIUI van a készülékeden, abba alapba van Ccleaner integrálva és néha felugrik hogy fölösleges fájlok vannak. Szerintem bőven elég ez is, ennél több mi kell?

z123456z:
Karácsonyig? Jó időben be lett akkor szerezve. Kapcsold be próbáld ki, nézd meg nincs-e pixel hiba, ezt még megteheted a következő néhány napban is néhányszor. Ha minden jó akkor töltsd fel fullra az akksit, úgy hagyhatod állni. Érdemes havonta egyszer lemeríteni (nem teljesen, addig elég még jelez hogy tölteni kellene) és utána teljesen feltölteni. Így karácsonyig jó kondícióban eltartható, de azért ha lehet szoba hőmérsékleten tárold (de legalább 5-10 C° legyen).

[ Szerkesztve ]

(#12444) Tailor21 válasza vargalex (#12438) üzenetére


Tailor21
csendes tag

Köszi. Érdekes nálatok kikapcsolt hotspotnál 1 nálam 0
Bekapcsolt hotspotnál 1
Jelenleg a 8.2.10 verziót tettem vissza.
Azt pedig már leírtam, hogy műkszik nálam az egész. youtube, messenger, böngésző stb...

crok: lehet a telók nem is egyforma alkatrészekből vannak összerakva :( gondolom a cpu-z kevés a kimutatáshoz

[ Szerkesztve ]

(#12445) Gila2626


Gila2626
csendes tag

Pár napja megvan a kicsike, elégedett vagyok vele bár még tart a belakás!
Egy kérdés ezt miért dobálja fel random az sdkarit? Bármit csinálok vissza dobja a sávra egy idő után

(#12446) Thome


Thome
addikt

Asszem megvan a hiba forrása. Ezt hogy tudom javítani?

"C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot erase persist
erasing 'persist'...
FAILED (remote: Error: This image isn't allow download
)
finished. total time: 0.031s"

"C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash persist persist.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'persist' (4716 KB)...
OKAY [ 0.131s]
writing 'persist'...
FAILED (remote: Error: This image isn't allow download"

(#12447) Gyura62


Gyura62
csendes tag

Sziasztok!
Ma frissítettem 8.5.8.0-ra.
Feltűnt, hogy az ütemezett be- és kikapcsolás eltűnt, legalábbis ott nincs, ahol eddig volt.
Jól látom? (Eddig a "Biztonság"-ból lehetett beállítani.

(#12448) Turbobacsi válasza Gyura62 (#12447) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

most is ott van, az akkuhasználat almenü alatt...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#12449) Gyura62 válasza Turbobacsi (#12448) üzenetére


Gyura62
csendes tag

Hát nekem nincs ott.
8.5.8.0 alatt vagy?

(#12450) micafighter válasza Thome (#12446) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mit próbáltál amikor ezt kiírta? Utána látom próbáltad a persist particióra flashelni a persist.img-t. Egyáltalán nem biztos hogy ez okoz gondot, lehet csak védett partíció, azért ír hibát.. de nem vagyok benne biztos hogy ez a particio egyáltalán piszkálva lesz rom telepitéskor.. Szóval akkor a rom telepítés felment fastboot flash system xy -al, a twrp is felment fastboot flash recovery xy-al, csak a twrp-t nem tudod behozni? A rendszer meg bebootol csak 2 percenként ujraindul? A twrp-t be egyáltalán nem tudtál bemenni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.