Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) pprod94 válasza fudi2002 (#13597) üzenetére


pprod94
aktív tag

Köszi! Közben még állítgattam, majd helyre jött! Én is kipróbálok majd másik kernelt. Nemrég álltam vissza miui-ra, hiányzott. :) Bár kis mókolás csak kell. (Főleg az óriási betűk zavartak)

(#13602) micafighter válasza Sys85 (#13593) üzenetére


micafighter
nagyúr

A gyártó honlapján128GB-t irnak, de nem lepődnék meg nagyon ha menne 256-al is.

(#13603) helixP válasza junior11 (#13600) üzenetére


helixP
nagyúr

A lehető legfrissebb az 9 és MIUI 7-es droid alapokon. De ez Dev.rom.

(#13604) junior11 válasza helixP (#13603) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, én mókolni nem szeretem a telefont, használható a MIUI ilyen téren is? Megvétel után csak beállítanám a rendszert és az appokat, ennyi. A stabil global rom a hivatalos rom? Ez is már 7-es droid vagy még a 6-os? Snapi 801 után visszalépés lenne a 625? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13605) borzosmorzi válasza junior11 (#13604) üzenetére


borzosmorzi
tag

A legfrissebb stabil MIUI 8.5.8.0 rom 7-es droid, erre fog frissülni (6-os droiddal árulják). Nem hiszem, hogy lassúnak fogod érezni valós használat során a snapi 625-öt.

(#13606) junior11 válasza borzosmorzi (#13605) üzenetére


junior11
veterán

Köszi. Amúgy a Xiaomi meddig szokta a Redmi szériát támogatni?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13607) Rickeffe válasza ben11 (#13585) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

ben11
sajnos mint kiderült nagy valószínűséggel szoftveres bug. root/bl nyitás nélkül esélyed sincs a javításra. céges eszköznél ez gondolom külön öröm. jobb cég esetén én kicseréltetném más telóra.
sajnos én is most szembesültem a problémával, mert nem sokat telefonálok. rengeteg infó van róla (így hogy célzottan keresi az ember, megtalálható) de nincs olyan fix ami mindenhol működik, vagy én még nem találkoztam vele.
a többieknek kérdés: valamelyik rom valóban javítja ezt a problémát? RRről hallottam, hogy talán javítja de a főzött romokban meg más más problémák vannak.

Rickeffe

(#13608) vipviform válasza borzosmorzi (#13605) üzenetére


vipviform
senior tag

bocsi...elnéztem...

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#13609) trebrona válasza vipviform (#13608) üzenetére


trebrona
nagyúr

Rosszul tudod. Sehol nincs még oreo.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13610) borzosmorzi válasza junior11 (#13606) üzenetére


borzosmorzi
tag

Jó kérdés, csak 1 hónpaja van Xiaomi telefonom, csak remélem, hogy hosszabb ideig mint a Lenovo (előtte az volt, kb. másfél évig adott ki frissítést rá, aztán magára hagyta).

(#13611) Headless válasza vipviform (#13608) üzenetére


Headless
őstag

8-as droid még az AOSP,LOS romoknál is még csak ALPHA státuszban van. A MIUI build szám semmilyen formában nem tartalmazza az android verzió számot. Ami amúgy 7-es. Sőt az is még azért elég kérdéses hogy lesz-e egyáltalán stabil verzióból 8-as alapú miui erre a telefonra. DEV-ből nagyobb az esély.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13612) holozis_HUN válasza junior11 (#13604) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nekem S801-es snapi volt (Xperia Z3, ami még +200mhz oc-t kápott gyárilag)

Es most ugye ez. Hát ha megnézed a benchmark eredményeket, ugyan azt hozzák. Ugyan olyan erejű, mint a 801. És alig fogyaszt. Nem veszel észre különbséget. Még ha custom kernelt is felraknál (nálad sajnos nem opció) tovább lehetne optimalizálni a dolgokon.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#13613) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Afelől szeretnék érdeklődni, hogy még júniusban vettem egy Redmi Note 4 telefont ( 93046RR-eu ) és máig nem frissítette sem az Androidot, sem a MIUI-t. Valamint folyamatosan kikapcsol a hívószám kijelzés ( szolgáltatói alapbeállításra teszi)
Mindez fel sem tűnt volna, de ismerőseim között van ugyanilyen telefon és azon android 7 illetve MIUI is magasabb(8.5 körül) van.
Kérdésem, megoldhatóak ezek a gondok?
Köszönöm

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#13614) junior11 válasza holozis_HUN (#13612) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, jelenleg Xperia Z2 van, de dual sim telefon fog kelleni, úgy néz ki, s a Mi A1, Honor 9 (bár ez drágább) mellett ez is az egyik másik opció, de még egyelőre csak nézelődöm, infókat gyűjtök :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13615) Flashget válasza vipviform (#13473) üzenetére


Flashget
félisten

Maskor olvasd el mit kerdeztem es mire vonatkozolag.
En az uj romrol kerdeztem, te az 1 hettel ezelottirol irtal amit a letoltesekbol is kivettek.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13616) Flashget válasza hitvanyalak (#13613) üzenetére


Flashget
félisten

honnan vetted a telefont?
gyanitom valami kinai webshopos rom lehet rajta igy kellene rola egy screenshot egy hasonlo:

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13617) Feri1977


Feri1977
senior tag

Bármit csinálok, állítok, az Opera böngésző továbbra is laggol szaggat amióta a 8.5.8-ra frissítettem 2 hete. Írta itt más is, hogy neki is laggol, esetleg valami megoldás?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13618) Zsocó


Zsocó
aktív tag

A 4X-hez valo kijelzo frame-val egyutt kompatibilis a Globallal? Hogy keressek Alin kijelzot?

(#13619) Phae2bef válasza aytukabozs (#13599) üzenetére


Phae2bef
csendes tag

Anno Linux kernel konfigurálásnál találkoztam ezzel először :)

" If you don't know what it is, you don't need it."

(#13620) Gloob válasza Feri1977 (#13617) üzenetére


Gloob
addikt

Esetleg másik böngésző használata? Esetleg az opera teljes törlése, és újra telepítése? Esetleg egy cashe törlés? Megvoltak már?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#13621) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Ez most komoly?

"Dual SIM use:
When two SIM cards are used simultaneously, the primary SIM can support 4G+/ 4G / 3G / 2G calls and data while the secondary SIM can support 3G calls oniy."

Én duál 4G-s ként vettem...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#13622) hitvanyalak válasza Flashget (#13616) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#13623) borzosmorzi válasza hitvanyalak (#13622) üzenetére


borzosmorzi
tag

Ez a Mediatek-es Note 4, nem ez a topokja.

(#13624) borzosmorzi válasza hitvanyalak (#13622) üzenetére


borzosmorzi
tag

Egyébként 8.5.3.0-ra kellene frissülnie a Mediatek-es verziónak, de az még mindig Marshmallow alapú, nem kapta meg a Nougat-ot.

[ Szerkesztve ]

(#13625) hitvanyalak válasza borzosmorzi (#13623) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Tudok kérni egy linket

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#13626) borzosmorzi válasza hitvanyalak (#13625) üzenetére


borzosmorzi
tag

A Mediatek-es fórum linkje:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13627) vargalex válasza Rickeffe (#13607) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem szintén céges készülék, sokat beszélek is ügyfelekkel, de soha nem panaszkodott senki.

Alex

(#13628) micafighter válasza wierra (#13468) üzenetére


micafighter
nagyúr

Qualcomm Quick Charge-hoz nem feltétel az USB Type-C csatlakozó, nekem is van több eszközöm is ami microUSB-n hivatalosan támogatja a QC-t, pl. [link].

[ Szerkesztve ]

(#13629) Rickeffe válasza vargalex (#13627) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

na. ezt jó hallani. zárt bles gyári rommal?

Rickeffe

(#13630) vargalex válasza Rickeffe (#13629) üzenetére


vargalex
félisten

Igen. 8.2.10.0-val kaptam, aztán 8.5.4.0, majd 8.5.8.0. Egyiknél sem jeleztek ilyen problémát.

Alex

(#13631) Fulár válasza Feri1977 (#13617) üzenetére


Fulár
senior tag

Amióta az eszemet tudom az Operát használom mobilon.Mindig frissítem és naprakészen tartom.Jelenleg is hasít.Nyoma sincs laggolásnak.Tehát ha két ugyanolyan tipusú mobilon ugyanazon progi nem ugyanúgy működik akkor borítékolható,hogy az nem az adott program hibâja hanem valamilyen user error.

(#13632) Rickeffe válasza vargalex (#13630) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

eleve valami el van itt alapjaiban cseszve mert ha a gyári kamerával veszek fel és jobb kezes módban használom (jobb oldalon vannak a kezelőszervek) akkor a sztereo hang felcserélődik.
írtak ilyesmit is, hogy videofelvétel után a felső mikrofont aktiválja és utána már az alsó nem működik telefonálás közben.
te videóztál előtte fekvő módban? a sztereo csatornák jó oldalon vannak?

Rickeffe

(#13633) Oldman2 válasza junior11 (#13600) üzenetére


Oldman2
veterán

A legfrissebb Android értelemszerűen a 8.0 Oreo (Lineage OS 15 alatt), a MIUI státuszt már megírták a többiek.

(#13634) vargalex válasza Rickeffe (#13632) üzenetére


vargalex
félisten

Nem szoktam videózni, illetve most kipróbálni sem tudom, mert szervizben van kijelző hiba miatt.

Alex

(#13635) Feri1977 válasza Fulár (#13631) üzenetére


Feri1977
senior tag

Itt más is ugyanezt a problémát kb. 3 napja beírta, és jelezte, hogy neki is laggol. Amúgy meg munkatársamnak is ilyen telefonja van, és a frissítés óta neki is laggol. Minden naprakész nálunk is. chrome nem laggol meg más böngésző csak ez görgetésnél be be szaggat, amit évek óta használok a 8.5.8 óta.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13636) Feri1977


Feri1977
senior tag

+Egy kérdés még, van az SOT time, de észrevettem rajta egy nagy csalafintaságot..ugyanis ez nem valós SOT képernyő időt mutat. Mondom példával:

Feltöltöd telót mondjuk félig, de amúgy mindegy meddig is, csak a példa kedvéért, használod a telefont, estére irja, hogy 4 óra 20 perc mondjuk a képernyő használat, aztán rádugod a töltőre megint, leveszed reggel, használod másnap délig a telót, ekkor már 7 óra SOT időt mutat, azaz nem nullázza le minden töltés után a képernyő idő tartamát, azaz nem valós! Amíg ki nem kapcsolod a telót a végtelenig van SOT időd, értitek? Miután rádugtam töltőre újra este, és reggel levettem, a telefonnak kötelessége lenne a képernyő bekapcsolási időt lenullázni. Most tartok 23 óra SOT képernyő bekapcsolási időnél, mert nem nulláz soha, összeadódnak az idők, soha nem indul nulláról, csak ha kikapcsolod és újra indítod a telót. De nem szokta az ember kikapcsolni, rádugja tölti, azt megnézi mondjuk teljes töltöttségen, hogy aznap mennyi volt ez az SOT, és estére van mondjuk 8 órád belőle, este rádugod megint, reggel leveszed másnap estére már 16 óra SOT van és így tovább a végtelenségig. Sőt mégjobb, most újra indítottam és nem nullázta le, most tart 13 óra SOT időnél, ha rádugom a töltőre és leveszem később, nem nullázza le, hanem folytatja a használatot és lesz 15-20-30-40 óra, mikor lesz már nulla?

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13637) SyMbioTe válasza Feri1977 (#13636) üzenetére

Neked nagyon nem oké a telefon.
Oprera nálam sem laggol, pedig már előző telefonjaimon is ezt használtam.
SoT pedig szintén nullázódik, jelenleg 2,5 óránál tart.
Gyári 8.5.8.0

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#13638) Sys85 válasza Feri1977 (#13636) üzenetére


Sys85
veterán

Azt hiszem 90% töltöttség felett nulláza a statisztikát a teló.
1-vagy nem töltöd 90% fölé
2-vagy valami beakadt a rendszeredben és azért nem nullázza az akku statisztikát.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#13639) iff válasza Feri1977 (#13636) üzenetére


iff
senior tag

Esetleg újratelepíteni az alkalmazást, vagy csinálj egy teljes rendszer visszaállítást. A frissítés után érdekes dolgokat csinált a teló, visszaállítás után helyrerázódott. Nálam pl. a wake on lan először működött, aztán el se indult, újratelepítettem most működik. Volt más appal is, ez azért érdekes. :U Tölteni a tolót 100%-ra szoktam.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#13640) aytukabozs válasza Feri1977 (#13636) üzenetére


aytukabozs
addikt

Bocs de tényleg uncsi hogy rólad szól a topic, holott a redmi note 4 telefonról kellene szóljon.
A SoT nálam pl nem így működik, még egy 5 perces töltés után IS az aktuális adatokat kapom a telótól,
lehet hogy 0-ról újra kellene rakd a telefont.
Szóval jó lenne ha gatyába ráznád a telefonodat, és addig átmennél read only módba, mert rém unalmas vagy.

A topictól elnézést a hangnemért.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13641) kriszpontaz válasza Feri1977 (#13636) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Csak 100% töltöttségnél nulláz emlékeim szerint. De amúgy meg a fene se nézi a statisztikát. Használom és kész.

[ Szerkesztve ]

(#13642) crok válasza Feri1977 (#13635) üzenetére


crok
Topikgazda

Irjatok mar le mit ertetek "lagol az Opera" alatt pontosan: mi fut meg, mit csinalsz pontosan es mi tortenik, aminek nem kellene vagy tortenik, de nem kellene?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13643) Fulár válasza Feri1977 (#13635) üzenetére


Fulár
senior tag

Értelek,de pont azért is mondom mert az asszony, 1-2 barát és a kollégáim nagy része is Opera fan.Náluk sincs semmi probléma.Szoktam őket buzerálni,hogy ne hanyagolják el a frissítéseket tehát mindenkinél a legújabb verzió fut.Esetleg kipróbálhatod az Opera béta verzióját.Goole Playből az is elérhető.Hátha bejön.Bár én a helyedben csinálnék egy Backup-ot és legyalulnám még a rabok fa**át is.

Ez csak egy személyes megjegyzés és ne is vedd sértésnek!:
Az Lg G3 egy meglehetően korrekt készülék volt(szerintem)minden szempontból.Amikor én vettem már meglehetősen jó ár-érték aránnyal is bírt.De én pont kifogtam egy nem túl hálás példányt és ami elromolhat egy telóban az el is romlott.Elég unalmas volt,hogy többet volt szervizben mint amennyit használni tudtam.(kamera modul halál.Alaplap.Végül kijelző.Szoftveres hibák és anomáliák viszont folyamatosan.)A végén már legszívesebben széttiportam volna mert a mindennapi használhatóságot sem tudtam vele eszközölni.Már rühelltem.Megszabadultam tőle és jött a Redmi.Nagyon szeretem.Semmi esetre sem szeretném lecserélni még jó sokáig!És nyugodt vagyok....Szóval szerintem ha valaki ennyit szív és ennyi gondja van egy adott telefonnal akkor érdemes fontolóra venni a lecserélését mert egyelőre úgy tünik,hogy a büdös életben nem fogsz megbarátkozni a Note 4-el ahogyan és sem barátkoztam meg anno az Lg-vel.

(#13645) Feri1977 válasza crok (#13642) üzenetére


Feri1977
senior tag

Amikor görgetsz az operában a facebookon, tolod felfelé az oldalt, laggol be szaggat, ez van kb. 2 hete amióta 8.5.8-as rom van. Operából is pedig a legfrisebb van, chrome és más böngésző alatt gördülékeny a facebook, de én az operát szeretem azt akarom használni, abban írom az üzeneteket és olvasom is, az kell, abban laggol, amikor facebookozok gördítem felfelé az oldalt, és nem a töltés miatt, hogy tölt a lap alján stb. idáig nem laggolt.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13646) Feri1977 válasza Fulár (#13643) üzenetére


Feri1977
senior tag

Oké. Vissza állítok mindent, de már tegnap újra tettem a 8.5.8-as romot, 3 napja meg csináltam egy gyári vissza állítást, és újra felpakoltam rá a dolgaim, és az opera ugyanúgy laggol facebook görgetésnél be be szaggat. Érthetetlen.

Amúgy értem amit írsz+én meg pont hogy imádtam az lg g2-őt meg a g4-et is, de eladtam, aztán jött egy huawei p9 lite 2017 és most ez.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13647) Feri1977 válasza kriszpontaz (#13641) üzenetére


Feri1977
senior tag

Köszönöm szépen, feltöltöm akkor teljesen, kipróbálom.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#13648) micafighter válasza Feri1977 (#13636) üzenetére


micafighter
nagyúr

Küldj már egy képet arról a 13 vagy 23 óra SOT-ról plz.

(#13649) holozis_HUN válasza kriszpontaz (#13641) üzenetére


holozis_HUN
veterán

90%-nál nulláz asszem.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#13650) Rickeffe válasza vargalex (#13634) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

no igen általában ez a probléma, hogy nem egyszerre jelennek meg a tünetek mert mindenki másként használja a készüléket. kicsit tesztelgettem a build.prop beállításokat, és jelenleg a voicerecre kikapcsoltam a fluence beállítást. ha teljesen kikapcsolom akkor mono lesz videó felvétel. így kicsit kevésbé zajszűrt a beszéd telefonálás közben, tisztábban értenek fogadóoldalon. persze kicsit magasabb a hatterzaj. illetve én halkabban beszélek telefonon, nem szeretek kiabálni, senkinek semmi köze ahhoz amit beszélgetek.
volt zte bladem meg sony z1cm, ez nyilván nem felső kategóriás cucc, de nevetségsnek tűnik, hogy polcról levéve egy alapfunkció ennyire gyenge illetve hogy fel vannak cserélve a mikrofon csatornái. 😀

Rickeffe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.