Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) Kolondrum válasza RVR400 (#12590) üzenetére


Kolondrum
félisten

Arra írom.

(#12602) Apacs85


Apacs85
csendes tag

A picivel fentebb B20 nem B20, 4, vagy 4X témától már amúgy kezd fájni a fejem, és még csak a kezemben sincs :))

Én ezt néztem ki magamnak
Csak most azon fáj a fejem, meg írogatok a boltnak, hogy ez most Snapdragonos, vagy sem? Amennyire volt időm meg energiám ma guglizni az(?).
És bocsánat, gondolom már milliószor le van írva, csak béna vagyok a kereséshez...Telenoros-ként B20 esetleges hiánya mennyire fog fájni?

(#12603) borzosmorzi válasza Apacs85 (#12602) üzenetére


borzosmorzi
tag

Snapdragonos Note 4X (2 GHz, 8 mag), nem lesz benne B20. A második kérdésedre nem tudom a választ, Vodás vagyok, nálam nem lenne nagy gond a 4G hiánya, mert a Vodának jó a 3G lefedettsége országosan.

[ Szerkesztve ]

(#12604) Gloob válasza Kolondrum (#12601) üzenetére


Gloob
addikt

Szvsz. Nem neked kell biztosítani, hanem a szerviznek a nem rendeltetés szerű használatot. Persze ők könnyen rámondják. Minden esetre egy misét megér a fogyasztóvédem.

Samsung Galaxy A52S

(#12605) Ájvé válasza Apacs85 (#12602) üzenetére


Ájvé
veterán

Biztos Snapdragonos, csak nem tudja a B20-at (nem Globál verzió). Ez a kék egy speciális kiadás Kínába, szóval B20 ezért sincs.
Eléggé fájó lesz a B20 hiánya, leginkább vidéken.
Ennyiért kapsz egyébként B20-as verziót is. 55-ért pedig feketébe is megkapod.

(#12606) gabor9991 válasza mcmester1987 (#12600) üzenetére


gabor9991
őstag

Ne hagyd magad lerázni ilyen könnyen :)

Azt mondták, hogy a készülékem külsö behatás érte, ezért nem garanciális. Sajnos nem tudom bizonyítani, hogy rendeltetésszerűen használtam a készülékem, pedig nem csináltam vele semmit.

Neked nem is kell semmit bizonyítanod, a bizonyítás nem a te dolgod.
A forgalmazónak kell bizonyítania, hogy a hibát te okoztad.Meg kell mondják, pontosan mit csináltál vele, miért nem vállalják a javítást.
És erre a saját szervizüktől kapott papír sajnos nem jó...egy független szerviz által kiállított papír kell.
A független szervizben történő bevizsgálás költsége sem téged terhel, hanem a forgalmazót. :)
Szerintem nyugodtan írj nekik egy emailt, hogy azért ez nem ilyen egyszerű, hogy szerintük elb@sztad és ennyi.

Szerk: neked egyébként a szervizzel semmi dolgod, te és mi mindannyian azzal a bolttal állunk szerződéses viszonyban, akitől a telefont vettük, az, hogy a bolt helyett közvetlenül a szervizhez is fordulhatunk, csak egy lehetőség, a gyorsabb javításra.

[ Szerkesztve ]

(#12607) Apacs85 válasza Ájvé (#12605) üzenetére


Apacs85
csendes tag

Azon agyalok amúgy, hogy mennyire hiányozna? Hiányozna egyáltalán? Mert igazság szerint nem lógok mobilneten folyton, ami díjcsomagom van a telenornál ott is legkisebb csomagot kértem, mert tudom, hogy nem használnám ki a 1Gb+x-es csomagokat. (Telefonos ügyintézőt kiröhögtem múltkor amikor győzködött, hogy váltsak korlátlan mobilnetes csomagra :U )

(#12608) Ájvé válasza Apacs85 (#12607) üzenetére


Ájvé
veterán

Én elvoltam EDGE-n is 200 MB-os adatcsomaggal, de ez nem mindenkinek elég.
Viszont a felár a B20-ért nem sok szerintem, én biztos azt venném.

(#12609) borzosmorzi válasza Apacs85 (#12607) üzenetére


borzosmorzi
tag

Azt nem tudom, hogy hol laksz, és merre jársz gyakran az országban, de Budapesten és több nagyvárosban Telenorosként is valószínűleg lenne 4G-d B20 nélkül is. Vidéken, kisvárosban, falvakban nagyon szívnál, mert ott jellemzően B20-as 4G van, és gyakran 3G sincs, úgyhogy maradna számodra az Edge.

[ Szerkesztve ]

(#12610) Pakliman válasza viktor0911 (#12589) üzenetére


Pakliman
tag

Teljesen jó.
Egyedül a napsütés okoz gondot, akkor egy kicsit rosszabbul látni a kijelzőt.

(#12611) mcmester1987 válasza gabor9991 (#12606) üzenetére


mcmester1987
újonc

Eustock webáruházban vásároltam. Nekem kellett közvetlenül intézni a szervizelést, ezért is velem kommunikált a szerviz. Próbáltam mindent, de mindig az volt a válasz, hogy semelyik alkatrész nem okozta a sérülést, külső behajtás érte... Megcsinálják ha fizetek érte. Ezt meg nem akarom.

(#12612) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hogy bekavarjak, van állítólag MTK procis Redmi Note 4X B20 támogatással is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12613) fudi2002


fudi2002
veterán

Amperszámlálást tartottam, jelentem megtaláltam mind.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#12614) Ájvé válasza Graphics (#12612) üzenetére


Ájvé
veterán

Elvileg nincs pedig. De mutass egyet ha van, kíváncsivá tettél.

(#12615) Graphics válasza Ájvé (#12614) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Note 4X néven futott Mediatekes verzió is bizonyos régiókban, a B20-as kiadás után kutatnom kell, nem tudom már hol láttam biztosan.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12616) wierra válasza mcmester1987 (#12611) üzenetére


wierra
senior tag

"Csak a Vásárló teljes költségtérítése mellett vállalható a javítás:

– Ha a felhasználó kezelési útmutatótól eltérően használta a készüléket.(Ha a jótállási javítások elvégzésével megbízott szerviz bizonyítja, hogy a hiba rendellenes használat, átalakítás, szakszerűtlen kezelés, helytelen tárolás, elemi kár vagy egyéb vásárlás után keletkezett okból következett be.)"

Bizonyította ezt valamivel a Szerviz?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12617) Flashget válasza juve600 (#12464) üzenetére


Flashget
félisten

Mia a gond vele? Most raktam fel és ez az oldal mikor került fejlesztői romba?

Realme GT Master Edition

(#12618) Ájvé válasza Graphics (#12615) üzenetére


Ájvé
veterán

Tudom hogy van MTK-s (Helio X20-as) Note 4, az nem lepett meg :), még tavaly jelent meg egyébként szóval ez volt az első Redmi Note 4.
B20-as verzióról viszont nem hallottam még, azért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#12619) South Velen válasza Flashget (#12617) üzenetére


South Velen
addikt

Nekem dupla annyira merült mint a Global Stable vagy a RR.

(#12620) Flashget válasza sandró60 (#12466) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom. :)
Mikor május elején vettem meg nem volt a tiéd csak 2-3 hét múlva lett eustockon, ha tudtam volna várok, ráadásul egy hónap múlva 60K helyett már, 53K lett az ára.

Realme GT Master Edition

(#12621) Zotyatv


Zotyatv
tag

Sziasztok! Tudna Valaki bluetoothos kihangosítót ajánlani? Lehet kínából is! Köszönöm!!

(#12622) Flashget válasza South Velen (#12619) üzenetére


Flashget
félisten

Haha.. Majd javítják, ha nem megy vissza a korábbi rom.

Realme GT Master Edition

(#12623) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Sziasztok! Az extreme digitalban vagy a MediaMarktban vásárolt modelleket hol javítják? Meghibásodás esetén a vásárlás helyére kell visszavinni vagy máshova?

Huawei Mate 9

(#12624) Ájvé válasza H.Istvan25 (#12623) üzenetére


Ájvé
veterán

Elvileg a Wayteq, egyénként igen a boltba kell visszajuttatnod, mint általában a vásárolt készülékeknél.

(#12625) juve600 válasza Flashget (#12617) üzenetére


juve600
nagyúr

aksi idő nem jó

(#12626) mcmester1987 válasza wierra (#12616) üzenetére


mcmester1987
újonc

Csak annyit mondtak, hogy szétszedték, és belső meghibásodás nem okozhatta, az aksi és minden más hibátlan. Erre nem tudtam mit mondani. 🙁

(#12627) gabor9991 válasza mcmester1987 (#12611) üzenetére


gabor9991
őstag

Ok, értem, ettől függetlenül leírhatod nekik, hogy az eljárásukkal megsértik a fogyasztó jogaidat. :K
Kérd meg őket, írásban adják át, ahogy írtam is egy független szerviz szakvéleményét a hibával kapcsolatban, és azt, hogy pontosan mire hivatkoznak, amikor elutasítják a javítást.
Ezzel együtt írd meg nekik, a megjavítatlan telefont bevizsgáltatod egy független szervizzel te is, pl. a miuiszervizzel
Amennyiben a két különböző vélemény a jelzett hibával kapcsoaltban ellentmond egymásnak, békéltető testülettel -> bírósággal fogod a jogaidat érvényesíteni, és a költségeidet megtéríttetni.

[ Szerkesztve ]

(#12628) vipviform válasza borzosmorzi (#12508) üzenetére


vipviform
senior tag

Van a dev romon, a stabilra már nem emlékszem.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12629) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#12630) Graphics válasza H.Istvan25 (#12623) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ami a garancialevélen van.

WayteQ vagy aki még oda szállít

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12631) SANKADI válasza Kolondrum (#12629) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Ebben az a baj, nem ér az üveg szélénél feljebb, ha pofára esik nincs védelem.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#12632) wierra válasza mcmester1987 (#12626) üzenetére


wierra
senior tag

Ha nincs rajta külsérelmi nyom, beázás nyoma akkor nem nagyon tudnak mit tenni. Szóval nem bizonyítottak semmit. Nyugodtan ugrálj a fejükön, szívd a vérüket. Arra játszanak, hogy előbb-utóbb vagy feladod vagy ki tudnak belőled egy kis pénzt szedni.
Feltéve, hogy tényleg nem rajtad múlt a meghibásodás.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12633) mcmester1987 válasza wierra (#12632) üzenetére


mcmester1987
újonc

Köszi mindenkinek, futok még egy kört.

(#12634) vipviform válasza vargalex (#12571) üzenetére


vipviform
senior tag

Na akkor most vagyok a gondban. Note4x-et vettem anno, és mido stabil volt rá. Úgy tudtam eddig, hogy nekem nincs B20. Budapest közelében használom a telót, tehát a 4G ok. Lehet, hogy mégis Hongkongi a cucc, hogy lehet ellenőrizni a B20 meglétét vagy nemlétét, utazás nélkül?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12635) Kolondrum válasza SANKADI (#12631) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az eddigi tok még lejjebb végződött és nem zavart, én nem szoktam leejteni. Ha egy mód van rá.

(#12636) vipviform válasza sandró60 (#12595) üzenetére


vipviform
senior tag

Nekem is van egy ilyen, de azonnal "párosult".

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12637) rin33


rin33
senior tag

A Note 4x-nél (szintén mido) ami már 40k-ért van, a b20 hiánya mit jelent? 4G részleges hiánya? Csak mert jóval olcsóbb...

(#12638) vipviform válasza Apacs85 (#12602) üzenetére


vipviform
senior tag

Attól függ, hol laksz.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12639) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Sziasztok!

Bootloader nyitásnál ilyen hibaüzenetet kapok: 您所在的IP申请次数超标 (A túllépett IP-kérelmek száma)
Ilyenkor mi van?

Köszi!

(#12640) vipviform válasza Zotyatv (#12621) üzenetére


vipviform
senior tag

Xiaomi Roidmi :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12641) antalbende


antalbende
csendes újonc

Zsebben hordom a mobilt 2 hónapja, tokban volt, ma levettem róla a tokot, és szomorúan konstatáltam hogy van egy enyhe ívelődés a telefon házán... :( Magyarul meghajlott a zsebemben... Használat során nem vettem észre, csak most, csupaszon érződött hogy van egy kis banán alakja...

Valaki tapasztalt már ilyet?

(#12642) borzosmorzi válasza vipviform (#12628) üzenetére


borzosmorzi
tag

Köszi az infót. Ez csak elméletileg érdekelt engem, mert mint írtam 1 db. sim kártyám van (valószínűleg azért nem találtam semmi erre utaló jelet, mert ezt a funkciót csak 2 sim kártya esetén mutatja a rendszer). Egyébként én is Global dev.-en vagyok.

(#12643) vipviform válasza antalbende (#12641) üzenetére


vipviform
senior tag

Van ahol ezért plusz pénzt kérnek. :) Én is így jártam az előző Redmi 3s Prime telómmal, /ráültem/ de semmi gondot nem okozott, max. még dizájnosabb lett. Ha nagyon zavar, akkor próbáld meg visszanyomni, de ezt csak saját felelősségre tedd, mert esetleg megrepedhet a kijelző.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12644) vipviform válasza borzosmorzi (#12642) üzenetére


vipviform
senior tag

+1 :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12645) borzosmorzi válasza rin33 (#12637) üzenetére


borzosmorzi
tag

Igen, az ország bizonyos részein, szolgáltatótól függően nem lesz 4G-d. A Voda szinte kizárólag a B20-at használja 4G-n, de G3-ban igen jó (szinte teljes) a lefedettsége és alig lassúbb a 3G-je. Szóval a Vodásokat érinti legkevésbé negatívan a B20 hiánya. A másik két szolgáltatónál nagyvárosban nem olyan rossz a helyzet, viszont vidéken ők is a B20-at használják és sok esetben nincs 3G sem (átugrották a 3G technológiát, főleg a Telecom, Edge után sokszor csak 4G van, és ha az éppen B20, akkor marad a csigalassú Edge).

[ Szerkesztve ]

(#12646) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Dev rommal használom a készüléket és egyre többen jelzik, hogy rosszúl hallanak. Próbáltam a Volte-t be és kikapcsolni, hasztalan. Van valakinek ötlete, hogy lehetne javítani a dolgon?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#12647) crok válasza V.Stryker (#12646) üzenetére


crok
Topikgazda

Itt még van pár ötletem ami okozza..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12648) DJ Diablo válasza DJ Diablo (#12639) üzenetére


DJ Diablo
tag

Próbáltam kínai proxyval is, de ugyan az a helyzet.
Valakinek ötlet?

(#12649) guftabi96 válasza DJ Diablo (#12639) üzenetére


guftabi96
addikt

Nekem az Avast VPN appjával sikerült ezt a hibát elkerülnöm.

#KeepFightingMichael

(#12650) Termi92 válasza vipviform (#12634) üzenetére


Termi92
tag

Ha megvan még a doboz amiben kaptad, akkor nézd meg az alját, és keresd meg a Product Name/ Product Modell utáni számot. Ha 2016102 akkor elméletileg az a B20 képes SD variáns.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.